Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gekonai ir kiti driežai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Fauna
Pages: 1, 2
kryyste
Sveiki, senai svajojau apie gekoną. Pagaliau atradau Lietuvoje parduotuvę, kur parduoda šiuos fainuolius. Pradžioje nusipirkau vieną, vakar įsigijau jau ir antrą ax.gif

Ar yra be manęs dar driežų mylėtojų? Bendraukime, dalinkimės patarimais, patirtimi

Kadangi mano augintiniai gana slaptosi ir sunku juos nufotografuoti, tai įkeliu foto iš interneto:
MeiLLi
labai gražūs, papasakok jei gali plačiau apie priežiūrą, maitinimą ir pan 4u.gif
kryyste
Dar ir kito nuotrauką įkeliu. Jie abu skirtingi. Kol kas dar nelabai senai pati juos turiu, tai pačios geriausios priežiūros dar ieškausi.
Gyvena jie stikliniam terariume, kol kas nedideliame, nes ieškausi geresnio. Maitiname svirpliais, kurių aš tai bijau pati lotuliukas.gif Įmetame į terariumą, kad patys galėtų susimedžioti. Jiems turi būti visą laiką šilta, tai laikome netoli radiatoriaus, kur šilumos daugiausiai, bet ateityje gal kokią lemputę reiks padaryti. O šiaip jie mėgsta kur nors ant šakos užsilipę tūnoti ir slėptis. Skaičiau internete, kad galima jiem duoti vaikišką tyrelę vaisių, dar pati nebandžiau, tai galvojau gal yra daugiau kas turi tai pasikonsultuosiu
MeiLLi
o kokia kaina tokio gyvio? labai noriu tik neįsivaizduoju kur reiktų tų svirplių susirast savo miestelyje , o jie kasdien šeriami? kokia temperatūra reikalinga? blush2.gif
kryyste
Aš mokėjau už vieną lygtais 60, o kitas 75. Na dar ir namukas atskirai kainuoja. Bet kol kas pas mane pats papraščiausias, ieškau geresnio. Svirplius irgi perku zoo prekių parduotuvėje. Vasarą galima žiogais šerti, arba galima iš "dzikūnų" (musių lervų kur žvejybai naudoja) išauginti museliukus. Temperatūra tai turėtų būti apie 25 laipsnius. Kol kas namie šilta, tai papildomo šildymo nenaudoju. Bet jei geras terariumas yra tai vienas galas turi būti su lempa šildomas, o kitas vėsesnis. Labai sunku normalų namuką jiems rasti, bandau per internetą ieškoti užsisakyti.
Papildyta:
QUOTE(kryyste @ 2008 11 17, 20:49)
Aš mokėjau už vieną lygtais 60, o kitas 75. Na dar ir namukas atskirai kainuoja. Bet kol kas pas mane pats papraščiausias, ieškau geresnio. Svirplius irgi perku zoo prekių parduotuvėje. Vasarą galima žiogais šerti, arba galima iš "dzikūnų" (musių lervų kur žvejybai naudoja) išauginti museliukus. Temperatūra tai turėtų būti apie 25 laipsnius. Kol kas namie šilta, tai papildomo šildymo nenaudoju. Bet jei geras terariumas yra tai vienas galas turi būti su lempa šildomas, o kitas vėsesnis. Labai sunku normalų namuką jiems rasti, bandau per internetą ieškoti užsisakyti.
*

Šeriu beveik kasdien, įmetu kokius tris svirplius ir jie ten vaikšto. Dar nei karto nemačiau kaip valgo, bet svirbliai dingsta kažkur. bigsmile.gif Reiškias valgo, tik jaučiu naktį kai nieks nemato biggrin.gif Tas pirmas margas, tai toks slapukas, tik kabo žemyn galva ant šakos ir nieko neveikia. O auksinis, tai draugiškesnis ir judresnis. Keičiau vandenį šiandien tai ant stiklinės sienelės prisilipino ir kybojo lotuliukas.gif
MeiLLi
o kokio dydžio terariumas? aš akvariumą turiu tai bandyčiau panaikinti ir nusipirkti šitą grožį wub.gif
kryyste
Nedidukas - visos kraštinės po 30 cm. Yra ten dirbtinis fikusas priklijuotas, šakatokia, paskui akmuo ir medžio rastas. Labai norėčiau nupirkti akmenuką šildomą, gal galėtų driežiukai pasilepinti smile.gif
*Hrista*
O imami į rankas leidžiasi? ax.gif
kryyste
QUOTE(Pupsiukė @ 2009 02 13, 14:03)
*

nelabai, labai spurda ir bando pabėgto. O tas kaip mini krokodiliukas kąsti bando smile.gif
*Hrista*
Mhm... Tai vistik nejaukūs gyvūnai smile.gif. Kaip tarpusavyje sutaria?
Mikita310
nugi kokie faini wub.gif
asami
ar driezams yra butina kasdiene prieziura, ar turint terariuma su reikiama iranga butu galima ir vienus savaitgaliui palikti? ax.gif
kryyste
QUOTE(*Hrista* @ 2009 02 13, 13:03)
*

Na nelabai mėgsta, kai pagauni, tai spurda, bet paskui būna jei rankos šiltos, taitupi ant rankos, šildosi.
kryyste
QUOTE(asami @ 2010 02 17, 20:30)
ar driezams yra butina kasdiene prieziura, ar turint terariuma su reikiama iranga butu galima ir vienus savaitgaliui palikti?  ax.gif
*

Ne, nebūtina kasdiena prižiūrėti.
Passionista
O kam juos išvis į rankas imt? Ne šuo čia ir ne kačiukas, tegu sau gyvena terariume ramiai. Terariumas šiaip mažas, o koks substratas?
kryyste
Kartais reik paimt, kai nori išvalyti terariumą, tai juos tada kitur sudėti reikia. O šiaip tai neimam, nes manau, kad jiems stresas. Be to gaila, kad uodegos nenusimestų, paskui ataugs tokia negraži.
Substratas tai toks iš kokosų, nusiperki kaip sausą plytą, paskui su vandeniu užpili ir jos labai daug pasidaro, pilnas kibiriukas.
asami
QUOTE(kryyste @ 2010 02 17, 22:30)
Ne, nebūtina kasdiena prižiūrėti.
*

aciu 4u.gif tuomet, vadinasi, galima apsvarstyti galimybe isigyti koki drieziuka thumbup.gif man siaip labai labai prie sirdies iguanos ir chameleonai, bet zinau, kad neturint driezu auginimo patirties su siais butu laabai sudetinga..
Daivoza
Mes auginame leopardini gekoną.Tai naktinis gyvunelis.Gyvena terariume,šildosi ant apšildomo akmenuko,valgo svirpliukus ir tarakoniukus,į rankas imam.

user posted image
Klaipedele
Aš auginu dėmėtuosius eublefarus, taip pat veisiu juos smile.gif Turiu keletą mažiukų pardavimui 4u.gif Turiu dar barzdotąją agamą, iguaną ax.gif
demantukas
QUOTE(Klaipedele @ 2010 03 17, 18:30)
Aš auginu dėmėtuosius eublefarus, taip pat veisiu juos  smile.gif  Turiu keletą mažiukų pardavimui  4u.gif  Turiu dar barzdotąją agamą, iguaną  ax.gif
*

Labukas, ar dar pardavinejate drieziukus, bo labai jau mano maziui ju reikia. Tik dar tikslai nezinau kokio noretu. Kalbejo apie gekonus - bet ju mityba man ne prie sirdies.

Aciu

Papildyta:
QUOTE(Daivoza @ 2010 03 06, 21:43)
Mes auginame leopardini gekoną.Tai naktinis gyvunelis.Gyvena terariume,šildosi ant apšildomo akmenuko,valgo svirpliukus ir tarakoniukus,į  rankas imam.

user posted image
*

Labukas, o kur pirkote si grazu drieziuka, nes ziuriu, kad Lietuvoje problema nusipirkti drieziukus.
demantukas
Labukas, driezu myletojai, as irgi bandau jungtis i jusu buri. Nes mano mazoji atzala planuoja auginti drieza lotuliukas.gif .
Labai noreciau suzinoti, kur Lietuvoje galima nusipirkti drieza ir visa iranga uztirinancia ju pilnaverti gyvenima.

Aciukas 4u.gif
Indreaja
Čia daug informacijos www.egzotika.info galų gale skelbiu.lt
Daivoza
Savo ropliuką už 50 Lt pirkome pas Vilmantą (Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus gyvajame kampelyje). Ten yra ir kitų terariumuose gyvenančių gyvūnų, terariumų ir įrangos, gyvo maisto; šiuo metu ten dažnai išsirita leopardinių gekoniukų.
Kaune nemažai roplių galima įsigyti ir zoologijos sode, bet ten neparduoda maisto, terariumų ir įrangos. Zoosodo parduodami gyvūnai

Mūsų ropliukas paaugo.
Kelių mėnesio senumo nuotrauka:
user posted image
Naujesnė nuotrauka iš arčiau (šypsenėlė):
user posted image
kryyste
Daivoza, super nuotraukos. O mano gekonai numirė abu verysad.gif primiau vienas, pskui kitas. Bet Vilniuje tai man su maistu sudėtinga buvo. Žirmūnuose buvo tokia parduotuvė kur visokiais ropliais prekiavo, terariumais ir maistu gyvu, bet užsidarė. Paskui buvau radusi fabuose, bet labai greitai išpirkdavo maistą.
Daivoza
Oi, labai gaila, kad numirė.
Dėl maisto, tai Kaune problemų nėra - pas Vilmantą beveik visada būna svirplių, zoofobusų, tarakonų; dar yra parduotuvė "Scorpena", joje maisto taip pat yra, bet ten brangiau. Geriausia maistą veisti pačiai. Bandėm veisti svirplius, bet nekaip sekėsi, tai dabar bandom veisti zoofobusus, sekasi geriau - jau turim vieną vabalą, vieną lėliukę ir vieną lervą, kuri greit virs lėliuke. Svirpliai greitai išmiršta, o zoofobusai - ne. smile.gif
kryyste
Mes tai vasarą žiogų prigaudydavom, tai labai gerai valgė. Ir be problemų, vis gali pasigauti šviežio maisto. Svipliai tikrai greitai išmirdavo, juokavom, kad priedo prie augintinių, tai dar ir jų maistelis augintiniai. O man zoofubusų nevalgė buvau nupirkus veiną kartą.
žalčialunkė
Mano irgi iš pradžių neėmė zoofobusų.. Spėju nebuvo matę tokio didelio maisto smile.gif nes prieš tai buvo maitinami musių lervom ir milčiais. Tai pripratinau aš prie zoofobusų. Kadangi ėda iš rankų, paėmiau į delną lervą (zoofobusą) ir tik patį galiuką judantį pakišau, tai paėmė. Tai taip darant ir įprato smile.gif na bent jau aš taip spėju, kad taip buvo 4u.gif smile.gif
Piktukė
Sveiki, gal patarsi kur Vilniuje galima būtų pažiūrėti ir išsirinkti eublefarų ar kokį kitokį driežiuką? rolleyes.gif
Daivoza
Parduotuvių sąrašą galite rasti čia (nežinau ar visos tos parduotuvės dar egzistuoja).
Jeigu norite pirkti iš žmogaus (kaip yra pigiau ir patikimiau), tai nemažai skelbimų rasite čia.
Dincelis
Labai grazus drieziukai....pati esu auginusi 7 metus iguana! Todel esu susidurusi ir su siais groziais. Neseku temos, bet jei neklystu jie dar valgo tokias kirmeles pavadinimu ZOOFOBUSAI, bet del issamesnes informacijos galima kreiptis pas kauniete RIMA. Ji augina ir gydo daugybe egzotu!!! Del kontaktu rasyti i AZ
matuke
mano sunus irgi nori auksinio gekono noriu paklausti ar juos galima maitinti darzovemis nes girdejau kad kai kuriuos taip o pati svirpliu bijau o sunus isvaziuotu, ka tada daryciuau
aciu
ax.gif
Daivoza
QUOTE(Dincelis @ 2010 12 01, 18:35)
del issamesnes informacijos galima kreiptis pas kauniete RIMA. Ji augina ir gydo daugybe egzotu!!!
*

Rima perdėtai pasitikėti nereiktų. Tie jos gydymo būdai ir pačios gyvūnų laikymo sąlygos abejotinos. Daug ką pasako ši nuotrauka ir komentarai po ja: http://www.egzotika.info/photogallery.php?photo_id=4772. Aišku Rima patarti gali ir yra auginusi daug egzotinių gyvūnų, bet daug dalykų nutylima...

QUOTE(matuke @ 2011 01 14, 18:32)
mano sunus irgi nori auksinio gekono noriu paklausti ar juos galima maitinti darzovemis nes girdejau kad kai kuriuos taip o pati svirpliu bijau o sunus isvaziuotu, ka tada daryciuau
aciu
ax.gif
*

Auksiniai gekonai yra visaėdžiai, bet tai reiškia, kad jie tik retkarčiais užkanda minkštų vaisių (bet ne kiekvienas juos išvis valgo), o pagrindinis maistas aišku yra vabzdžiai. Šiaip auksiniai gekonai nėra labai tinkami driežai pradedantiesiems ir yra gana agresyvūs. Geriau pasirinkti kokį pradedantiesiems tinkamą driežą. Šiame straipsnyje yra išvardinti geriausiai pradedantiesiems tinkami driežai: http://ropliai.ucoz.org/publ/kita/bendra/a...iezus/28-1-0-53
matuke
gal kas zino is kur gauti skiauteretaji gekona?

o kalbant apie auksinius gekonus tai ant ranku jie eina noriai tik reikia kol biski mazesni papratint

girdejau kad i terariuma gekonui iskart visus 20 svirpliu suleist galima,ar tai tiesa?
g.gif
Papildyta:
reikia suleisti visus ziogus is karto ir imesti koki morkos gabaliuka ir gyvens jie tau kol nebus suvalgyti biggrin.gif biggrin.gif

Papildyta:
sveika devoza noriu paklausti uz kiek parduodi leopardinius gekonus
ps:jei dar vis parduodi 4u.gif
Papildyta:
yra lb gera parduotuve justiniskese kur yra prie sankryzos norfa ir turgelis mazas tai po norfa yra parduotuviu ivairiu o gale yra parduotuve ziogas ,ten pilnos lentynos prikrautos visokiu zofobusu svirpliu ir das velnias zino kokiu vabalu ten visokiu ropliu pardavineja dar voru varliu ir netgi sraigiu

ps:cia vilniuje
mazas_bumbuliukas
As auginu du eublefarus,mieli gyvuneliai. Laisvai imami i rankas. Pasiziuri katinas i juos per terariumo stikla smile.gif Bet jeigu as juos paleidziu po kambari, katinas ju nemedzioja, draugauja su jais. Per laika suprato, kad jis ne vienas augintinis namuose smile.gif
taip pat, jei kam reikia, turiu parduoti zoofobusu. Rasykit AZ.
denrenothree
o mane sunus ikalbejo nupirkti auksini gekona.
tai turim daug geru uzsiemimu doh.gif
ir kadangi musu aukselis zoofobusu nekramsnoja, maitinam ji svirpliais.
taip atsirado dar vienas idomus uzsiemimas - pradejom veist svirplius.
va taip mums sekasi. o gekonas labai grazus thumbup.gif
junijoras1
Gal kas nors žino kiek maždaug kainuotu visa įranga Leopardiniui gekonui jei terariumo norėčiau aš nemažo apie 100 litru su visokiom lepom ten tas smėlis , drožlės visokie akmenys, sildantys akmenys nu vienu zodžiu visko ko reikia siam gyviui kad terariumas butu grazus ????? Prašau kas augina pasvarstikit kiek galėtu kainuot viskas su visu terariumu,ačiū už atsakimus. smile.gif thumbup.gif dry.gif
nendrinė-vištelė
QUOTE(junijoras1 @ 2011 03 04, 21:18)
Gal kas nors žino kiek maždaug kainuotu visa įranga Leopardiniui gekonui jei terariumo norėčiau aš nemažo apie 100 litru su visokiom lepom ten tas smėlis , drožlės visokie akmenys, sildantys akmenys nu vienu zodžiu visko ko reikia siam gyviui kad terariumas butu grazus ????? Prašau kas augina pasvarstikit kiek galėtu kainuot viskas su visu terariumu,ačiū už atsakimus.  smile.gif  thumbup.gif  dry.gif
*

Viskas priklauso kur pirksi. Bandyk nenaują terariumą pirkti. Dar yra žmonių kurie patys gamina ir gali pagal užsakymą pagaminti, tai irgi pigiau.
junijoras1
QUOTE(nendrinė-vištelė @ 2011 03 04, 22:36)
Viskas priklauso kur pirksi. Bandyk nenaują terariumą pirkti. Dar yra žmonių kurie patys gamina ir gali pagal užsakymą pagaminti, tai irgi pigiau.
*

O jeigu viska pirkciau parduotuvėje, tai kiek mazdauk kainuotu galit pasakit???? smile.gif
Daivoza
Apie 100 l talpos terariumas (šitokio standartiniai matmenys būtų 80x40x50) parduotuvėje kainuoja apie 300 Lt.
Šildymui geriausiai tinka šildymo kabelis. Tokiam terariumui reiktų maždaug 25 W galingumo ir kainuotų 50-70 Lt. Lemputės nerekomenduojamos, nes sausina orą ir ryški šviesa trikdo naktinius gyvūnus (nebent lempa raudona).
Vietoj substrato geriausiai dėti didelius akmenis, bukais kampais, didesnius už leopardinio gekono galvą. Geriausia jų prisirinkti prie jūros, o parduotuvėse irgi galima pigiai rasti. Dar galima dėti popierinius rankšluosčius ar specialius kilimėlius. Smėlis ar kitas smulkus substratas nerekomenduojamas, nes gali netyčia prisiryti (išimtimi galima laikyti koralinį smėlį ir koralinį žvyrą).
Reikia bent trijų slėptuvių - viena vėsiojoje terariumo zonoje, kita šiltojoje, o trečia drėkinama, kad palengvintų nėrimasį. Jei pirmas dvi pirksite specialias iš parduotuvės, tai vieneto kaina gali siekti 20 Lt, bet gražiau atrodo ir pigiau gaunasi naudojant kevalus. Trečiajai slėptuvei gerai tinka tinkamai paruoštas plastikinis indelis.
Perkant iš parduotuvės vandens indelis gali kainuoti 10-20 Lt ar daugiau.
Jei norite apšvietimo, tai galite naudoti raudoną lemputę. Dar dėl grožio galima terariume daryti galinę sienelę arba dėti plakatą. Galima dėti šakų bet jos ant žemės gyvenantiems driežams nebūtinos.
Iš parduotuvės viskas kainuotų apie 400-500 Lt, todėl tikrai geriau viską pirkti iš žmonių.
junijoras1
O gal kas zino kokiu skelbimu kur galima pigiai nusipirkti terariumus su yranga leopardiniams gekonams ??? smile.gif
nendrinė-vištelė
QUOTE(junijoras1 @ 2011 03 05, 12:23)
O gal kas zino kokiu skelbimu kur galima pigiai nusipirkti terariumus su yranga leopardiniams gekonams ??? smile.gif
*

http://www.egzotika.info/start.php šio puslapio forume skelbimų skiltyje žiūrėk smile.gif beto ten dar ie informacijos daug apie egzotiškų gyvūnų auginimą. Dar paguglink, gal ką rasi mirksiukas.gif
junijoras1
Gal kas zino koki nors puslapi kad butu prekiu leopardiniems gekonams ir uzrasita ju kaina , pvz terariumai kaip atrodo kaina ju visokios prekės,lempos ir taip toliau. Ieskojau googlei bet nieko gero neradau,tai gal jus zinot ???? Laukiu atsakimu ! smile.gif
nendrinė-vištelė
QUOTE(junijoras1 @ 2011 03 05, 21:56)
Gal kas zino koki nors puslapi kad butu prekiu leopardiniems gekonams ir uzrasita ju kaina , pvz terariumai kaip atrodo kaina ju visokios prekės,lempos ir taip toliau. Ieskojau googlei bet nieko gero neradau,tai gal jus zinot ???? Laukiu atsakimu ! smile.gif
*

Pasižiūrėk mano praeitą žinutę. Ten tikrai yra parduodamų terariumų ir dar net kažkas daro pagal užsakymus.
denrenothree
skubiai pirksiu leopardini gekona, nesena 2-4metu gal kiek senesni ar jaunesni kaina sutartina
Papildyta:
papigiai parduodu auksini gekona 60lt,priezastis na tiesiog norejau dieninio gekono amzius 1,5m
ieskau draugisko gero globejo good.gif
denrenothree
galiu padaryti terariuma taip kaip suderinsim, mano nr:860600841
el pastas:domil@one.lt good.gif good.gif
nendrinė-vištelė
QUOTE(denrenothree @ 2011 03 10, 19:50)
skubiai pirksiu leopardini gekona, nesena 2-4metu gal kiek senesni ar jaunesni kaina sutartina
Papildyta:
papigiai parduodu auksini gekona 60lt,priezastis na tiesiog norejau dieninio gekono amzius 1,5m
ieskau draugisko gero globejo  good.gif
*

Dėk į skelbimų skiltį, daugiau bus pamačiusių smile.gif beto koks miestas?
denrenothree
galiu auksini gekona keisti i eublefara
denrenothree
QUOTE(nendrinė-vištelė @ 2011 03 11, 11:13)
Dėk į skelbimų skiltį, daugiau bus pamačiusių smile.gif beto koks miestas?
*

miestas Vilnius
Daivoza
QUOTE(denrenothree @ 2011 03 10, 20:50)
priezastis na tiesiog norejau dieninio gekono
*

Bet eublefarai, kaip ir auksiniai gekonai, yra naktiniai driežai...
junijoras1
Gal kas žino kaip galima padaryti leopardiniui gekonui drėgną slėptuvę ,kad vanduo neišigaruotų ????? smile.gif smile.gif g.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.