Įkraunama...
Įkraunama...

Folio rūgštis

Kai pastojau ir apsilankiau pas gydytoja, pirmiausia liepe gerti foline rugsti ir zuvu tauku kapsules. Sake svarbiausia geras maitinimasis, ramybe ir viskas.
Tik idomiausia, kad normos dienos tai neivardino... g.gif
Na, bet uzteko proto paciai pasiklausti.
Beje, man sake gerti maziausia iki 3 men., po to reiks pradeti daugiau vitaminu gerti.

Tiesa, dar pries pasatojant bandziau gerti Pregnacare. Tai mane taip nuo ju bere, kad fantazija atsokusi buvo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Isida: 03 kovo 2006 - 11:55
Aš iki 3 nėštumo mėnesio gėriau tik folinę rūgštį ir žuvų taukus ir tik po 12 nėštumo savaičių pradėjau gert nėščiųjų vitaminus bei geležį.
Folinė rūgštis labai svarbi nėštumo pradžioje.
Atsakyti
o as nusipirkau grynos folines "800 FOLIO RUGSTIS" ir geriu po 1 tablete per diena. kazin ar uztenka, ar per daug? patarkit prasau... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(FoxyLady @ 2006 03 03, 13:46)
o as nusipirkau grynos folines "800 FOLIO RUGSTIS" ir geriu po 1 tablete per diena. kazin ar uztenka, ar per daug? patarkit prasau... ax.gif


Sveiki,

800 - tai dienos norma. Bet galima gerti ir 400 po viena tablete, tokios dozes vaisiui irgi pakaks. Siaip, organizmas pasisavina tik tiek folio rug., kiek reikia. Jus galite gerti 800, o organizmas pasirinks savo norma. Kai nescios vartoja daugiau falio rug., nei reikia organizmui, tai nera baisu, o vat kai jos organizmui trusksta, kartais nukencia vaisius. verysad.gif
Folio rug. reikia gerti tik iki 12 savaiciu.
Gerkite i sveikata! drinks_cheers.gif
Atsakyti
pirmus tris menesius galima gert daugiau nes tuo metu leliukui jo daugiausia reik nestuke.gif o veliau ir uztenka tu 400 kurio yra kitose papildose skirtuose nestukems nestuke.gif
Atsakyti
ir as tik siandien pasidariau testuka ir jis buvo teigiamas. tai kol nenuejau pas daktare,ar galiu pati savarankiskai be konsultacijos pradet gert foline rugsti?
Atsakyti
Pacific, sveikinu! 4u.gif 4u.gif 4u.gif Мanau folinę rūgštį gali gerti ir pati, be gydytojos nurodymų. Kai aš tapau nestuke.gif ir iš kart nulėkiau pas ginekologę, ji man nei neužsiminė apie folinę rūgštį, aš jos ir nevartojau unsure.gif Tik pakeitus gydytoją sužinojau, kokia ji svarbi, ir kad reikia jau planuojant nėštumą ją gerti kokius 2-3 mėn. Gyveni ir mokaisi rolleyes.gif
Atsakyti
Foline rugsti butina gerti iki 12 savaiciu, veliau, jei atsiranda gelezies trukumas.
Atsakyti
QUOTE(Pacific @ 2006 03 05, 08:05)
ir as tik siandien pasidariau testuka ir jis buvo teigiamas. tai kol nenuejau pas daktare,ar galiu pati savarankiskai be konsultacijos pradet gert foline rugsti?

taip butinai pradek gerti nes jis reikalingas leliuko vystimuisi nestuke.gif
Atsakyti
Folio rūgšties vartojimas

Įvairių tyrimų rezultatai patvirtina, kad paauglėms ir gestacinio amžiaus moterims verta kasdien vartoti po 400 mg folio rūgšties atskirai ar kartu su multivitaminais. Šios minimalios dozės folio rūgšties vartojimas reikšmingai sumažina nervinio vamzdelio vystymosi defektų bei persileidimo riziką. Folio rūgštis pagerina bendrą moterų būklę, sumažina kai kurių lokalizacijų, tarp jų ir krūties, vėžio bei širdies ligų riziką. Šiuolaikinėse rekomendacijose nurodoma, kad geriausia yra maistui vartoti produktus, turinčius daug folio rūgšties, pvz., žalias lapines daržoves bei ja papildytas kruopas, papildomai kasdien vartoti maisto papildų, turinčių 400 mg folio rūgšties. Moterys, kurioms yra diagnozuotas cukrinis diabetas ar epilepsija, kurios yra pagimdžiusios kūdikį su nervinio vamzdelio defektu, taip pat rūkančios ar dažnai geriančios aspirino ar rūgštingumą mažinančių vaistų, turėtų vartoti didesnes folio rūgšties dozes.
Sveika mityba, kurią pediatrai rekomenduoja vaikams, taip pat tinka ir jų tėvams. Tiek tėvams, tiek ir vaikams yra naudinga dieta, turinti daug geležies, kalcio, B grupės vitaminų bei mažai sočiųjų riebalų. Prieš planuojant kitą nėštumą reiktų atkreipti dėmesį į per didelį ar per mažą motinos svorį. Pediatras galėtų rekomenduoti moteriai apsilankyti pas dietologą ir pagilinti žinias apie sveiką mitybą.

www.medicine.lt

Atsakyti
Aš nusipirkau folinės rugšties su vitaminu C, bet tikriausiai teks pirkti kitą, nes folinės rūgšties labai mažai miligramų. O kokius geriate žuvų taukus?
Atsakyti
as longvit formule nesciosioms geriu, ten folio rugsties 0.8mg. tai kiek supratau is jusu pasakojimu tai uztenka:) o dar ir apelsinu nemazai suvalgau.
Papildyta:
ka tik paieskojau maisto produktu su folio rugstim,
va cia galit rasti prodiktus kuriuose yra folio rugsties arba kitaip vitamino B9

http://www.dieta.lt/...Hash=6eb818ac25
Atsakyti