Įkraunama...
Įkraunama...

Grybai.

kaip idomu jus grybus dziovinate g.gif , as tai paprasciausiai nuplaunu gerai, nusausinu i maiseli ir i saldikli ir mes istisus metus valgome sviezius grybus( taip saldau tik baravykus) mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Žemaika @ 2006 09 07, 22:43)
Manau taip pat, kaip ir ant dujinės 4u.gif


Reiks pabandyt. Ačiū smile.gif

QUOTE(lotute @ 2006 09 08, 07:23)
kaip idomu jus grybus dziovinate  g.gif , as tai paprasciausiai nuplaunu gerai, nusausinu i maiseli ir i saldikli ir mes istisus metus valgome sviezius grybus( taip saldau tik baravykus)  mirksiukas.gif


Aš labiausiai pripažystu šaldytus grybus. Bet va jau kamera pilnut pilnutėlė, o į sodą važiuoju kiekvieną savaitgalį, tai ir prisigrybauju. Dabar sprendžiu ką reikės daryti g.gif biggrin.gif
Atsakyti
Pas mane klausimas kiek litrų pasidarote grybų žiemai? va aš biški uššaldžiau tris puslitrius ir 15 stilklainiu sudytu padariau, bet jau baigiam suvalgyti reiks vel miskan važiuoti, tad kiek reikia padaryti, kad liktų žiemai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(mutantė @ 2006 09 09, 22:15)
Pas mane klausimas kiek litrų pasidarote grybų žiemai? va aš biški uššaldžiau tris puslitrius ir 15 stilklainiu sudytu padariau, bet jau baigiam suvalgyti reiks vel miskan važiuoti, tad kiek reikia padaryti, kad liktų žiemai? g.gif

Antrą kartą rašau žinutę, nes anąkart SM sudurniavo. Turiu 10 0,5 l stiklainių marinuotų grybų(baravykų), keturias batų dėžutes lotuliukas.gif džiovintų grybų. Užtektų ir mano šeimai ir giminėms, bet grybų sezonas dar nesibaigė, tai dar papildysiu. Jau užsūdžiau mamai 2 l. Dar užšaldžiau keletą indelių šviežių baravykų galvučių. Mes mėgstam grybus šviežius valgyti, o atsargų daug nedarom ( ne tas ). Kai tik prisigrybaujam, kepu kokias 3 keptuves baravykų, raudonikių ar lepšių galvučių svieste( vaikai akimirksniu sukerta), dar valgom virtus su grietine ir svogūnais( visada bendradarbes pamaloninu), verdam grybų sriubą. Taip grybų atsivalgom per sezoną, žiemai nelabai ir norisi.
Atsakyti
QUOTE(mutantė @ 2006 09 09, 22:15)
Pas mane klausimas kiek litrų pasidarote grybų žiemai? va aš biški uššaldžiau tris puslitrius ir 15 stilklainiu sudytu padariau, bet jau baigiam suvalgyti reiks vel miskan važiuoti, tad kiek reikia padaryti, kad liktų žiemai? g.gif


'Kiek grybu pasiruosti ziemai, priklauso nuo to, kiek ju prisirenki ir kiek tavo seima gali suvartoti. Mes visi trys megstame grybauti, bet grybus valgau tik as, nei dukra, nei vyras ju nemegsta ir ragauja tik per Sv. Kucias, kai jau butina paragauti visu patiekalu. taigi, vaisinu sese, idedu jai lauktuviu (gyvena Anglijoje), kartais nusinesu pas drauge (vietoje sokolado), atsinesu i darba - maza uzkandele per pietus. O siaip tai konservuoju - sudau, ir marinuoju, uzkonservuoju jau paruosta grybu misraine. Jei kam idomu: isverdu grybus, nuvarvinu, I keptuve pripjaustau svogunu ir apie 4-5 min pakepinu aliejuje. I keptuve su svogunais sudedu slyvas be kauliuku (rugstesnes) dar pakepinu, kol slyvos suminksteja. Paskui sumaisau su grybais ir dar perkaitinu. Tada jau i stiklainiukus. Slyvu-svogunu misinio reikia 1/3 dalies, grybu -2/3 dalys, Prieskoniai - druska, malti juodieji pipirai, cinamonas (kas megsta) keletas lauro lapu. Perspeju, kad skonis gana pikantiskas, ne visiems gali patikti,taigi, pabandymui geriau daryti nedideli kieki. Grybai tinka visokie. P. S. skaniau, kai atsala, kaip karstas patiekalas nelabai.
Atsakyti
merginos tos kurios sudot grybus jum neuzsideda pelesiu plutele g.gif mano mama liepia paklaust, nes ji juos uzsudo, paslegia ir laiko saltai, bet ne rusy... ir vis uzsideda pelesiu plutele, del ko taip g.gif gal kas zinot 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(naaringiux @ 2006 09 14, 18:51)
merginos tos kurios sudot grybus jum neuzsideda pelesiu plutele  g.gif mano mama liepia paklaust, nes ji juos uzsudo, paslegia ir laiko saltai, bet ne rusy... ir vis uzsideda pelesiu plutele, del ko taip  g.gif gal kas zinot  4u.gif


Esu skaičiusi, o ir pati taip darau: ant viršaus užpilu labai plonai aliejaus ir nepelyja.
Atsakyti
Labas, grybautojos...

Labai reikia patarimo - prieš savaitę prisigrybavom, grybus išskirsčiau rūšimis (voveraitės, šilbaravykiai, baravykai, raudonikiai). Nemaišant rūšių nuviriau sūdytame vandenyje, supilsčiau į sterilizuotus stiklainiukus. Laikau šaldytuve.
Atrodo gražiai, jokių "išpūstų" dangtelių, nepabalę...

Klausimas g.gif
ar nebus blogi toki grybai (na be acto...)?
o gal dabar, praėjus savaitei man tuos grybus sumarinuoti......

Patarkite, prašau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Treglė @ 2006 08 27, 22:02)
Kol kas dar stovi. Ir dangteliai neišsipųtę.....  thumbup.gif
Ragavau, nugi skanūs (liko nepilnas stiklainis, kai pilsčiau grybus)....  drinks_cheers.gif

o pagal kurį čia receptą gavosi tokie skanūs? blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(neues @ 2006 09 17, 12:43)
Labas, grybautojos...

Labai reikia patarimo - prieš savaitę prisigrybavom, grybus išskirsčiau rūšimis (voveraitės, šilbaravykiai, baravykai, raudonikiai). Nemaišant rūšių nuviriau sūdytame vandenyje, supilsčiau į sterilizuotus stiklainiukus. Laikau šaldytuve.
Atrodo gražiai, jokių "išpūstų" dangtelių, nepabalę...

Klausimas  g.gif
ar nebus blogi toki grybai (na be acto...)?
o gal dabar, praėjus savaitei man tuos grybus sumarinuoti......

Patarkite, prašau  ax.gif

jei dėjai pakankamai druskos, tai turi stovėti, tai vadinama sūdymu 4u.gif tik, kai atidarysi stiklainiuką, reiks pamirkyti juos kokią valandą, kad druska nueitų ir gali naudoti kur tik širdis geidžia, pvz. kepti, troškinti, į salotas ir t.t
Atsakyti
Ačiū, Starbee, už patarimą. smile.gif tikiuosi, išsilaikys tie mano grybai.
Na, kad labai jau prisūdžiau, tai tikrai negalėčiau pasakyti...
Ai, bet jei bus blogi, manau bus labai aišku?
Atsakyti
QUOTE(neues @ 2006 09 17, 15:16)
Ačiū, Starbee, už patarimą.  smile.gif  tikiuosi, išsilaikys tie mano grybai.
Na, kad labai jau prisūdžiau, tai tikrai negalėčiau pasakyti...
Ai, bet jei bus blogi, manau bus labai aišku?

neues, nėr už ką 4u.gif na, manau, kad išsilaikys, nes laikai šaldytuve rolleyes.gif
Atsakyti
dariau grybų ikrą: grybai, morkos ir česnakai sumalami, viskas dedama į puodą ir pilama aliejaus. Troškinti pamaišant, kad neprisviltų. Gale įdėt prieskonių, druskos, pipiro. Sudėt į stiklainius. O žiemą atsidarai ir galima tepti ant duonos, arba dėt ant silkės thumbup.gif Laaabai skanu essen.gif
Atsakyti