Įkraunama...
Įkraunama...

Galimi/negalimi vaistai

QUOTE(Požiūris @ 2008 12 29, 16:01)
Gal kam pravers wink.gif
Pykinimui, vėmimui, seilėtekiui slopinti:

Imbieras
Medetkų užpilas
Erškėčių vaisių nuoviras
Pipirmėčių silpnas užpilas
Kepenų, tulžies latakų ligoms gydyti:

Šlamučių žiedynų užpilas
Pipirmėčių lapų užpilas
Kmynų vaisių nuoviras
Kalendrų vaisių nuoviras

Aktyvinti žarnyno veiklą:

Erškėčių lapai
Dilgėlių lapai
Inkstų, šlapimo takų ligos:

Rugiagėlių žiedynai
Beržų lapai ir pumpurai (negalima esant inkstų nepakakankamumui)
Care-lady papildas
Cranberry papildo NEGALIMA
Augalai GALIMI nėščioms:

Sukatžolė
Trikertė žvaginė
Medetkos
Erškėčiai
Valerijonai
Beržų lapai
Dirvinis asiūklis
Gudobelės vaisiai
Rugiagėlė
Petražolė
Spanguolė

Augalai, NEGALIMI nesčioms dėl abortinio bei toksinio poveikio:

Čiobrelio
Raudonėlio
Ugniažolė
Alijošius
Amalas
Kadagys
Kartusis pelynas
Senos lapai
Rabarbaras
Šaltekšnis
Šalpusnis
Taukė

SAUGŪS vaistai(nepraeinantys pro placentą)( bet tai nereiškia, kad juos galima gerti kiek nori!Tik labai reikiant):

Penicilinai(antibiotikų grupė)
Cefalosporinai(antibiotikų grupė)
Paracetamolis
Narkotiniai analgetikai(morfinas, tramadolis ir t.t - manau jų tikrai neprireiks)
Metildopa (antiparkinsoninis vaistas)
Polivitaminai
Maža ir vidutinė dozė gliukokortikoidų (nuo astmos pusrškalai)
Teratogeniški vaistai( praeina pro placentą, kenkia kūdikiui):

AKF inhibitoriai(vaistai nuo spaudimo pagrinde)
alkoholis
Nuo epilepsijos
Litis(nuo depresijų, manijų)
Visi xanax, relanium, bromazepamas, diazepamas - raminantys benzodiazepinai
Estrogai (lyt mot hormonai)
Tetraciklinai (antibiotikai)
vaistai nuo cukrinio diabeto
Chinolonai(antibiotiku grupė)
vaistai nuo vėžio

Laktacijai didinti:

Anyžių vaisiai+kmynai+pankoliai+dilgėlė= (visus lygiom dalim paimti reikia) 1 arbatinį šaukštelį 1 puodeliui užpilti karštu vandeniu ir gerti 1-2 kartus per dieną.
Laktacijai mažinti:

Graikinio riešutmedžio lapai (20 dalių)+apynių spurgai (20 dalių)+šalavijo lapai (40 dalių) Gerti po 1 arb šaukstelį užpylus verdančiu vandeniu 1 puodelį per dieną.
p.s. copy-paste iš kito tinklapio  4u.gif


Nenoriu izeisti autores, bet pateikta informacija daugel vietu yra tikrai neteisinga. Jus rasot, kad nukopijavot farmacininkes paskaitu uzrasus. Gal neteisingai nukopijavot ar neteisinga informacija buvo.
1. JOKIU VAISTU IR VAISTINIU ZOLELIU SAVO NUOZIURA NAUDOTI NEGALIMA. Reikia tarti su gyd ar vaistininku.
2. Nereikia maisyti terminu pereina pro placenta ir teratogeniski. Tai visai skirtingi terminai.
3. Is analgetiku galimas tik vienintelis paracetamolis ir nurodytom dozem (max 2g/24h) ir tik trumpam laikotarpui. Ilgalaikis naudojimas kenkia mamos kepenim ir dar labiau inkstam. JOKIU NARKOTIKIU ANALGETIKU NEGALIMA NAUDOTI. Imetu linka del tramadolio. Tai oficialus saltinis apie visus vaistus. http://www.medicines...ules/#PREGNANCY (anglu kalba)
4.Jokiu vaistu, naudojamu ilgalaikem ligom gydyti, be gydytojo patarimo nutraukti vartojimo negalima. T.y. antiepileptiniu, antidiabetiniu ir.t.t. Yra skirtingi vaistai, tinkantys sioms ligoms gydyti ir saugus nestumo metu. Epilepsijos priepolis sukelia didesni oavoju mamai ir vaikuciui, nei antiepileptiniu vaistu vartojimas.
5. Ne visi vitaminai yra saugus nestumo metu. Negalima naudoti polivitaminu kuriuose yra A ir E vitaminu. Naudoti galima tik folio r. ir vitaminus skirtus nesciosioms.
6. Metildopa komplekse su kitais antiparkinsoniais vaistais yra naudojama parkinsonizmui gydyti, bet gryna metildopa yra vienintelis vaistas naudojams nestumo metu mazinti kraujo spaudimui.
7. Jokiu antibiotiku be gydytojo recepto savarankiskai naudoti negalima tiek nesciom, tiek ir ne. Nezinot kokia infencija jus gydot. Paprasciausia sukeliam organizmo rezistencija ir kita karta, sergant paprasciausiu bronchitu reikes platesnio spekro antibiotiku, o tai slopina musu imunine sistema.
8. NEREIKIA UZSIIMINET SAVIGYDA

Atsakyti
kad ir kaip sunku būdavo gėriau kelis kartus tik dėl venų plėtimosi
Atsakyti
Sveikos, as cia buvau sunegalavus, tempa buvo iki 38.6 uzkilus, baisiai kosejau na ir aisku bekosint smarkiai supykindavo, tai man gydytojas leido gerti "Paracetamoli" nuo temperaturos, ir israse penicilino, bet liepe palaukti pora dienu, jei bus blogiau tada antibus gerti, kadangi man eme gereti, tai ir negeriau biggrin.gif ir be ju pasveikau. Aisku gerkle medum gydziaus.
Atsakyti
Gal kas žino apie BISAKODIL vaistų poveikį? g.gif
Atsakyti
QUOTE(milaknike @ 2011 01 12, 19:20)
Gal kas žino apie BISAKODIL vaistų poveikį?  g.gif

tai laisvinancios tabletes, jas vartojau kai nesilaukiau po vienos operacijos. Kiek suprantu, laukiates, ir yra uzkieteje viduriai? man taip pat, tai kad negrt vaistu, karts nuo karto isgeriu arbatos FIGURA 1, reikia nors karta i savaite zmogumi pasijust smile.gif
Nors nemanau kad kas nutiktu jei isgerciau ir sia tabletyte, o beje yra ir zvakuciu, informacijoj nera parasyta kad draudziama nesciom, atvirksciai , jas gerai pavartot pries gimdyma, kad issivalytu viskas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sileste: 13 sausio 2011 - 19:29
QUOTE(sileste @ 2011 01 13, 18:26)
tai laisvinancios tabletes, jas vartojau kai nesilaukiau po vienos operacijos. Kiek suprantu, laukiates, ir yra uzkieteje viduriai? man taip pat, tai kad negrt vaistu, karts nuo karto isgeriu arbatos FIGURA 1, reikia nors karta i savaite zmogumi pasijust smile.gif
Nors nemanau kad kas nutiktu jei isgerciau ir sia tabletyte, o beje yra ir zvakuciu, informacijoj nera parasyta kad draudziama nesciom, atvirksciai , jas gerai pavartot pries gimdyma, kad issivalytu viskas.


Oj, žinokite, nepadeda man nei arbatos nei žvakutės.. praradau viltį jau ką ir bedaryt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(milaknike @ 2011 01 13, 23:28)
Oj, žinokite, nepadeda man nei arbatos nei žvakutės.. praradau viltį jau ką ir bedaryt  doh.gif

Viltis ateis po 9men mirksiukas.gif , zinau kad noris kad ta viltis butu dabar, bet nestumas daro savo. O vien tik SENOS lapu arbata ar bandet? manau ji tikrai turetu pagelbet.
Atsakyti
QUOTE(sileste @ 2011 01 14, 11:24)
Viltis ateis po 9men mirksiukas.gif , zinau kad noris kad ta viltis butu dabar, bet nestumas daro savo. O vien tik SENOS lapu arbata ar bandet? manau ji tikrai turetu pagelbet.


Oj, žinokit, arbatos man absoliučiai jokio poveikio nedaro...
Atsakyti
QUOTE(milaknike @ 2011 01 14, 14:59)
Oj, žinokit, arbatos man absoliučiai jokio poveikio nedaro...

hm g.gif , tada nezinau, bandykit ta vaista, nieko nenutiks jei isgersit koki karteli. Jeigu man yra jau kas labai labai negerai, isgeriu man padedanti vaista(aisku negalima piknaudziaut), bet kartais yra geriau tabletyte, negu negera savijauta, kuri daugiau kenkia paciai ir pilvelio gyventojui. Sekmes susidraugaut su "' pasaku nameliu"" smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sileste: 15 sausio 2011 - 18:46
sveikos,neradau info apie ibumetina.informac. lapelyje raso,kad jo sudedamoji dali - ibuprofenas ir kad pirmus tris menesius jo nerekomenduojama gerti,o kitus menesius-draudziama bet mano ginius man leido jo isgerti,nes paracetamolis nenumusa tempos g.gif nu kazkaip idomiai man cia,viena tablete isgeriau,bet taip neramu,daugiau jo negersiu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(*Briggitte* @ 2011 01 15, 20:48)
sveikos,neradau info apie ibumetina.informac. lapelyje raso,kad jo sudedamoji dali - ibuprofenas ir kad pirmus tris menesius jo nerekomenduojama gerti,o kitus menesius-draudziama bet mano ginius man leido jo isgerti,nes paracetamolis nenumusa tempos  g.gif nu kazkaip idomiai man cia,viena tablete isgeriau,bet taip neramu,daugiau jo negersiu  schmoll.gif

laba, buk rami, del vienos tabletytes nieko blogo tikrai nenutiks, temperatura daug blogiau , daug daug blogiau. Yra nestukiu kurios tikrai vartoja stiprius vaistus, nes reikia, ir viskas yra gerai. sveikit ramiai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sileste: 15 sausio 2011 - 19:42
QUOTE(sileste @ 2011 01 15, 20:39)
laba, buk rami, del vienos tabletytes nieko blogo tikrai nenutiks, temperatura daug blogiau , daug daug blogiau.  Yra nestukiu kurios tikrai vartoja stiprius vaistus, nes reikia, ir viskas yra gerai. sveikit ramiai smile.gif

oi kaip gerai,nuraminai mane smile.gif tikiuosi rytoj gydytoja jau paskirs normalu gydyma smile.gif
Atsakyti