Įkraunama...
Įkraunama...

Tujos

QUOTE(aulina @ 2007 09 23, 11:10)
Man pardavėjai irgi sakė kas 30 cm tai maždaug kas tiek ir sodinau. Manau normaliai, nes yra tvora su kaimynais ir noriu, kad tankiai suaugtų.

Tai ar pašėlot, įsivaizduok suaugusios tujos kamienas apie 20 cm skersmens, tai kur pasidės lapija, ruduos ir skurs, šaknims trūks maitinimo ir turėsi suvargusią gyvatvorę. Lapuočių gyvatvorę (ligustrą, kaulenį, galima sodintkas 30 cm, bet ne spygliuočius.
Papildyta:
QUOTE(linuoskytej @ 2007 09 23, 11:17)
Tai piramidines tujas visada reikia sodinti kas 30cm. Juk veliau, jos augdamos ir suauga.
Papildyta:
Ne.Bet kiti tujas tresia, tai tada ir pradeda ruduoti.

Pirmą kartą girdžiu, kad nuo tręšimo gali spygliuočiai ruduoti, na nebent treštų azotinėm trąšom arba pavarytų nerealų kiekį ir nudegintų šaknis.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 09 23, 11:31)
Pirmą kartą girdžiu, kad nuo tręšimo gali spygliuočiai ruduoti, na nebent treštų azotinėm trąšom arba pavarytų nerealų kiekį ir nudegintų šaknis.


turiu labai daug pavyzdziu, kad zmones piramidines tujas trese ivairiom trasom ir jos visos parudavo.
Atsakyti
QUOTE(aulina @ 2007 09 23, 10:10)
Man pardavėjai irgi sakė kas 30 cm tai maždaug kas tiek ir sodinau. Manau normaliai, nes yra tvora su kaimynais ir noriu, kad tankiai suaugtų.

tai ir sakau juk gyvatvorė bus,kaimynas pasisodino kas 1m,tai toli gražu kada pas jį gyvatvorė bus.Vėlaiu paieškosiu foto saviškių,tik šiais metais jos nekarpytos blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2007 09 23, 10:31)
Tai ar pašėlot, įsivaizduok  suaugusios tujos kamienas apie 20 cm skersmens, tai kur pasidės lapija, ruduos ir skurs, šaknims trūks maitinimo ir turėsi suvargusią gyvatvorę. Lapuočių gyvatvorę (ligustrą, kaulenį, galima sodintkas 30 cm, bet ne spygliuočius.




Nepasakyčiau kad suvargus gyvatvorė bus,aš pirkau iš dveijų augintojų,tai abu tą patį sakė.Ir pas vienus buvo labai graži gyvatvorė,užklausiau apie ją sakė sodinta kas 30cm ir jau jei buvo 9 metai,grožis neišpasakytas,kokia graži siena.
Atsakyti
nu va man irgi keista, kad taip skirtingai pataria unsure.gif man "sodu skrynioj" taip pat pataresodinti i metra tris. o "virziu medelyne" kas 70cm ... nors logiskai mastant tai tikrai-jei kas 30cm tai visai nelieka vietos sakoms... g.gif
Atsakyti
QUOTE(une @ 2007 09 23, 10:52)
Asio, nu labai grazu  thumbup.gif  kap is reklaminio paveiksliuko  wub.gif

Aciu, cia nuotrauka daryta pries karpyma, dabar jau nukarpytos, jei nefotografuosiu, tai idesiu dar kita nuotrauka ax.gif mes sodinom kas 70cm ir tresem kemira gorci trasom cool.gif
Atsakyti
kokiu atstumu sodinti priklauso ir nuo to, kokios rusies yra tujos
Atsakyti
QUOTE(linuoskytej @ 2007 09 23, 17:07)
kokiu atstumu sodinti priklauso ir nuo to, kokios rusies yra tujos

Labai teisingai. Tiksliau nuo to, kokio pločio yra pasirinktos veislės suaugusio (būtinai suaugusio) augalo laja. Ir jis svyruoja nuo 50cm iki 1m. Tikrai kol augalai maži, atrodo vazdas gražesnis kai susodinta tankiau, bet gi jie auga ne 5 ir net ne 10metų, o daugiau ir jiems reikia vietos.
Šita problema iškyla ne tik gyvatvores sodinant, bet ir šiaip apželdinant sodybas. Žmonės pasisodina kad gražu būtų iš karto, o su metais pasidaro problema. doh.gif
Yra toks ir žurnalas išėjęs "Gyvatvorės" (čia "Gėlių spalvos"serijos Nr18) Ten rašo ne tik apie tujų, bet ir kitokias gyvatvores, jų formavimą, atnaujinimą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 23 rugsėjo 2007 - 17:55
QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 23, 18:49)
Labai teisingai. Tiksliau nuo to, kokio pločio yra pasirinktos veislės suaugusio (būtinai suaugusio) augalo laja. Ir jis svyruoja nuo 50cm iki 1m. Tikrai kol augalai maži, atrodo vazdas gražesnis kai susodinta tankiau, bet gi jie auga ne 5 ir net ne 10metų, o daugiau ir jiems reikia vietos.
Šita problema iškyla ne tik gyvatvores sodinant, bet ir šiaip apželdinant sodybas. Žmonės pasisodina kad gražu būtų iš karto, o su metais pasidaro problema.  doh.gif


Visiskai sutinku su tavo issakytomis mintimis. Zmones nori, kad is karto butu tanki, auksta gyvatvore. Deja, tai nera taip paprasta. Reikia laukti kol mazos tujos (tarkim iki 1 m aukscio) paaugs ir suaugs.
Atsakyti
tas tiesa ,žmonės nori kad kuo greičiau jos būtų tankios.Bet juk nepatys sugalvoja ,kas kiek sodinti reikia.Manau visada pasako augintojas-pardavėjas kas kiek sodinti,ir kaip prižiūrėti g.gif .Taigi nors mano tujų šiek tiek rūšys skiriasi,bet man abu pardavėjai sakė kas 30cm sodinti.O žurnalas "gyvatvorės" tikrai neblogas thumbup.gif ,tos serijos žurnalus beveik visus turiu nuo 1nr.
Atsakyti
parodysiu savo tujas.

čia bus 2006.05.25.apkarpytos.

user posted image

čia 2007.04.28 po žiemos,labai sniegas palaužė šakas.Kadangi čia sode,ten negyvenam,tai retai nuvažiuodavau sniegą nupurtyti blush2.gif

user posted image

Ir 2007.08.06 per tingėjimą neapkarpiau šį sezona,o dabar rudenį nenoriu,taigi pavasarį pasitaisysiu ax.gif .Paaugo šį sezoną tikrai nemažai.
Gal nelabai ten jos gerai matosi,bet kitokios foto neradau.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(dėja @ 2007 09 23, 20:13)
parodysiu savo tujas.



Labai gražios 4u.gif
O šiųmetinių neturi?
Atsakyti
QUOTE(aulina @ 2007 09 23, 19:45)
Labai gražios  4u.gif
O šiųmetinių neturi?

tai tos dvi paskutinės foto ir yra šių metų 4u.gif
Atsakyti