Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tujos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Jurgitele
O gal kas žino kaip jos sodinamos ar nuo zeldinuko ar galima ir patiems pasidaugint Tujas?
dėja
QUOTE(Jurgitele @ 2006 09 03, 09:19)
O gal kas žino kaip jos sodinamos ar nuo zeldinuko ar galima ir patiems pasidaugint Tujas?
*

Prašom tema apie tujas čia

Kiek pati esu pirkusi spygliuočių,tai gražesni ir geriau prigyje pirkti iš privatininkų.
Sodinau gyvatvore tujų iš medelyno ir antrus metus dar nusipirkau pagal skelbimą,tai tos antrus metus sodintos jau praaugo tas kur ankščiau sodintos.Ir tankumas nepalyginsi.Nors gal man tik taip pasitaikė g.gif
melsva
Apie tujų ir kitų sumedėjusių dauginimą labai paprastai rašo dendrologė Baronienė
http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=234

O apie tujas dideliausias info rinkinys čia - http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=215
Gal jums padės 4u.gif
Aš ir nesižaviu smaragdu, bet tai vienintele man zinoma tuja kuri neparuduoja ziema. Siaip tai nebuvo galimybes palaistyti ir maniskes sia vasara gerokai apdziuvo verysad.gif
**Deiva**
gal kas žinot kada sodinami šie medžiai?ar galima rudenį ar geriau pavasarį? smile.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(valpurgija @ 2006 09 13, 13:22)
gal kas  žinot kada sodinami šie medžiai?ar galima rudenį ar geriau pavasarį? smile.gif
*

Tujas dabar,klevus-kai numes lapus...Visumoje,spygliuočius persodinti geriau pavasarį,o lapuočius-rudenį mirksiukas.gif
Jei auga komteineriause,sodinti galima kada tik užsimanot mirksiukas.gif
dėja
Iš savo patirties kiek esu sodinusi augalų,geriau pavasarį sodinti.Tujas sodinau rudenį ir pavasarį,tai tos kur rudenį sunkiau atsigavo pavasarį visoki parudavimai ir t.t. kelios visai neprigyjo.Su kitomis nieko panašaus nebuvo,o gal tik nuo tujos priklauso g.gif
Ribosiuke
O as tujas sodinau pernai rugsejo pradezioje ir labai graziai auga biggrin.gif beto as jas ir trasomis pamaitinu pora kartu i menesiuka lotuliukas.gif
dėja
QUOTE(Ribosiuke @ 2006 09 14, 20:36)
O as tujas sodinau pernai rugsejo pradezioje ir labai graziai auga  biggrin.gif  beto as jas ir trasomis pamaitinu pora kartu i menesiuka lotuliukas.gif
*

Taip spingliuočius pats metas rudenį sodinti,tik pas mane ten daugiau durpynas ir šaltį daugiau traukia žemė,todėl kiek esu sodinusi greičiau augalai prigija sodinti pavasarį,ir tada po žiemos,geriau atrodo,negu sodinti iš rudens.
Ribosiuke
QUOTE(dėja @ 2006 09 14, 21:02)
Taip spingliuočius pats metas rudenį sodinti,tik pas mane ten daugiau durpynas ir šaltį daugiau traukia žemė,todėl kiek esu sodinusi greičiau augalai prigija sodinti pavasarį,ir tada po žiemos,geriau atrodo,negu sodinti iš rudens.
*

As ir dabar planuoji nueiti i Zapyckio medelyna ir nusipirkti keleta akcijiniu tuju nes dar ne visas patvorys jomis uzsodintas smile.gif Tikiuosi gausiu tokias pat rusies kaip mano jau esamos
dėja
QUOTE(Ribosiuke @ 2006 09 15, 08:16)
As ir dabar planuoji nueiti i Zapyckio medelyna ir nusipirkti keleta akcijiniu tuju nes dar ne visas patvorys jomis uzsodintas smile.gif Tikiuosi gausiu tokias pat rusies kaip mano jau esamos
*

O aš dviejų rūšių sodinau verysad.gif
Raganiukas
Sveikutės. 4u.gif Tujas geriausia dauginti nuo ankstyvo pavasario iki gegužės mėnesio. Šakelias su sumedėjusiais galiukais sukišti kieme į žemę ir laistyti kuo daugiau. Patartina sodinti pavėsyje ir galima uždengti plėvele (bet nebūtina). Aš taip visą gyvatvorę pasisodinau ir dabar tujos 4 metų, o yra apie 1,6 ilgio. thumbup.gif Nenaudojau jokių aktyvatorių.

Kažkuri klausė kodėl tujų apatiniai lapai nudžiūvę, gali būti kad koks nors šunelis ar katinas apsisiojęs. biggrin.gif Labai tujos ir kiti dekoratyviniai augalai nemėgstą tokių "trašų". biggrin.gif Jei tik pastebit kad gyvūnėlis palankė jūsų augalą, iškarto nuliekit vandeniu, tada nekenkia. Visus augalus laistau su šaltu šulinio vandeniu ir nepastebėjau kad jiems nepatiktų g.gif
dėja
QUOTE(Raganiukas @ 2006 09 16, 22:04)

Kažkuri klausė kodėl tujų apatiniai lapai nudžiūvę, gali būti kad koks nors šunelis ar katinas apsisiojęs.  biggrin.gif  Labai tujos ir kiti dekoratyviniai augalai nemėgstą tokių "trašų".  biggrin.gif  Jei tik pastebit kad gyvūnėlis palankė jūsų augalą, iškarto nuliekit vandeniu, tada nekenkia. Visus augalus laistau su šaltu šulinio vandeniu ir nepastebėjau kad jiems nepatiktų g.gif
*

O aš bijojau su šulinio vandeniu laistyti g.gif
Raganiukas
QUOTE(dėja @ 2006 09 16, 23:15)
O aš bijojau su šulinio vandeniu laistyti g.gif
*

Nebijok, nieko joms neatsitiks. mirksiukas.gif Aš taip visas tujas auginu ir kitus dekoratyvinius augalus. 4u.gif
jolita123
Na ir as prisisodinau tuju 30 metru gyvatvore patarkit kaip lieti? per savaite paliejau 2 kartus bet pas mane tai dideles apie 1,5 metro tai kazkaip baisu kad neprigis. Mergaites kur tas Zapyskio medelynas yra nes labai apie ji visur raso
jolita123
Ir dar sugalvojau namo kampuose 2 tujas ar puskiparisus pasisodinti bet noriu as jas karpyti ir pasidaryti seny besmegeny ar kokia kita nesudetinga figura. Bet noriu kad plestusi daugiau i sonus o aukstis butu kokia apie 2 metrus tai daugiausia.Gal kas zinot kokia veisle nes neturiu nei zaliausio supratimo. Patare kreiptisi sita foruma.
O kaip pirkau savo tujas tai moteris papasakojo kad ji augina jas is seklu ji ju turi tai tikrai nemazai. Kai tuju seklos sunoksta tada kazkaip prasiskleidzia jas sureka o pavasary padaro mini siltnamy su agro plevele ir laisto pati maciau laisto siltu vandeniu ir dabar atrode kaip mazos morkytes taip sudyge. O kitais metais ji pikiuoja. Kai as pirkau tai buvo apie1.5-1.8 metro vos pakeliau per 6-7 metus.
giekab
gal kas turit vakariniu tuju seklu arba zinot kur butu galima ju nusipirkt? 4u.gif
o taip pat pasidalinkit patirtim kaip isauginti is seklos tuja rolleyes.gif Dekui 4u.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(giekab @ 2006 10 13, 14:15)
gal kas turit vakariniu tuju seklu arba zinot kur butu galima ju nusipirkt?  4u.gif
o taip pat pasidalinkit patirtim kaip isauginti is seklos tuja  rolleyes.gif  Dekui  4u.gif
*

Šiuo metu(spalio mėn.)sėklų galima prisirinkti bet kur ir bet kiek-nors ir pramoniniam daigynui įveisti lotuliukas.gif
Tik kokia prasmė tujas sėti?Pirma-iš sėklų išaugę augalai bus neaišku kokie.Antra-ilgas laikas(keli metai iki apčiuopiamo medelio).Trečia-daug paprasčiau ,greičiau,lengviau ir konkrečiau yra dauginti gyvašakėm-tujos dauginasi lengviausiai iš visų spygliuočių+ gaunami norimos veislės egzemplioriai...vegetatyvinis dauginimas užtikrina veislės identiškumą...
O jei labai norisi viską išbandyti,tai tujas reikia sėti dabar į lysves kaip morkas... biggrin.gif
giekab
QUOTE(Gintaras Klimaitis @ 2006 10 13, 14:07)
Šiuo metu(spalio mėn.)sėklų galima prisirinkti bet kur ir bet kiek-nors ir pramoniniam daigynui įveisti lotuliukas.gif
Tik kokia prasmė tujas sėti?Pirma-iš sėklų išaugę augalai bus neaišku kokie.Antra-ilgas laikas(keli metai iki apčiuopiamo medelio).Trečia-daug paprasčiau ,greičiau,lengviau ir konkrečiau yra dauginti gyvašakėm-tujos dauginasi lengviausiai iš visų spygliuočių+ gaunami norimos veislės egzemplioriai...vegetatyvinis dauginimas užtikrina veislės identiškumą...
O jei labai norisi viską išbandyti,tai tujas reikia sėti dabar į lysves kaip morkas... biggrin.gif
*

kodel sakote kad is seklu isaugs neaisku kokia augalai- gi turetu isaugt tokia pat tuja, kurios ir yra seklos rolleyes.gif

o stai cia - http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=215 raso, kad "Tujų sėklos sėjamos balandžio mėnesį į lysves arba vasario - kovo mėnesį į dėžutes" unsure.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(giekab @ 2006 10 13, 15:21)
kodel sakote kad is seklu isaugs neaisku kokia augalai- gi turetu isaugt tokia pat tuja, kurios ir yra seklos  rolleyes.gif

o stai cia - http://www.rojaussodai.lt/straipsnis.php?id=215 raso, kad "Tujų sėklos sėjamos balandžio mėnesį į lysves arba vasario - kovo mėnesį į dėžutes"  unsure.gif
*

Todėl,kad vakarinės tujos yra begalybė(gal 100,o gal ir keli šimtai) veislių ir formų,kurias tiksliai galima atkartoti tik dauginant vegetatyviai(gyvašakėm,t.y. klonuojant).Sėkliniai egzemplioriai gaunasi"belekokie",įvairūs ir skirtingi pagal visus parametrus,gali būti net visai nepanašūs į tą augalą,nuo kurio rinktos sėklos(ypač tai pasakytina apie tas formas,kurios labiau nutolę nuo nominalo) lotuliukas.gif
Man patogiau tujas sėti rudenį rolleyes.gif
giekab
QUOTE(Gintaras Klimaitis @ 2006 10 13, 15:19)
Todėl,kad vakarinės tujos yra begalybė(gal 100,o gal ir keli šimtai) veislių ir formų,kurias tiksliai galima atkartoti tik dauginant vegetatyviai(gyvašakėm,t.y. klonuojant).Sėkliniai egzemplioriai gaunasi"belekokie",įvairūs ir skirtingi pagal visus parametrus,gali būti net visai nepanašūs į tą augalą,nuo kurio rinktos sėklos(ypač tai pasakytina apie tas formas,kurios labiau nutolę nuo nominalo) lotuliukas.gif
Man patogiau  tujas sėti rudenį rolleyes.gif
*

keista ir kartu labai idomu blink.gif
o vistik pats auginat tujas is seklu ax.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(giekab @ 2006 10 13, 20:11)
keista ir kartu labai idomu  blink.gif
o vistik pats auginat tujas is seklu  ax.gif
*

Dabar neauginu smile.gif
..bet žmogus toks padaras,kuriam viską norisi pabandyti... mirksiukas.gif Spygliuočius(ir kitokius sumedėjusius augalus) kolekcionavau ir dauginau visais įmanomais būdais prieš 15-25 metus smile.gif Iš visų sėklomis daugintų spygliuočių(daug dekoratyvinių spygliuočių formų mūsų sąlygomis sėklų neformuoja)tik kukmedžių sėjinukai sukėlė teigiamas emocijas.Procesas labai lėtas,bet rezultatai "už širdies griebiantys" tongue.gif
dėja
Mano tujos kažkur 4 metų,na vistiek dar tokios jaunos.Ir kažkas nulaužė,vienos tujos viršūnę,na taip išilgai skilo,bet visiškai nenulūžo.Gal po 1.5 mėn pradėjo džiūti ta šakelė,tada aš ją nupjoviau skaudama širdim.Į domu jei tą vietą būčiau surišusi,ar kaip panašiai,ar galėtų suaugti.Na dabar jau nupjoviau,bet taip įdomu ar įmanomas toks variantas. g.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(dėja @ 2006 10 13, 21:46)
Mano tujos kažkur 4 metų,na vistiek dar tokios jaunos.Ir kažkas nulaužė,vienos tujos viršūnę,na taip išilgai skilo,bet visiškai nenulūžo.Gal po 1.5 mėn pradėjo džiūti ta šakelė,tada aš ją nupjoviau skaudama širdim.Į domu jei tą vietą būčiau surišusi,ar kaip panašiai,ar galėtų suaugti.Na dabar jau nupjoviau,bet taip įdomu ar įmanomas toks variantas. g.gif
*

Jei žaizda visai šviežia ir sujungimas idealus,suaugti gali,bet paprastai daugumoje panašių atvejų tai daryti nėra jokios prasmės,-tujos,kukmedžiai,įv. puskiparisiai,kadagiai,tujeniai ir pan.karpomi,laužomi,skainiojami,t.y."protingai terorizuojami"tik tankėja ir gražėja smile.gif
Šiek tiek pažįstant augalus,išmanant konkrečių rūšių(veislių)polinkius,savybes ir galimybes, galima nesunkiai suformuoti puikias "augalines skulptūras".Tik reikia pasirinkti tinkamą objektą(ar jų grupę) savo konkretaus tikslo įgyvendinimui.O paskui ilgas,nuoseklus,kryptingas,tikslingas čiksėjimas sekatoriumi... smile.gif Per kelis metus galima augalui suteikti neįprastas formas,paprastą tują ar kukmedį paversti ryškiausiu sodo akcentu mirksiukas.gif Kūrybinis procesas teikia malonumą,o tobulumui ribų nėra..Mažoji sodo architektūra-pavojingas hobis-metams bėgant,išmanymo,norų ir užmojų kartelės kyla... mirksiukas.gif
Ausma
QUOTE(giekab @ 2006 10 13, 14:15)
gal kas turit vakariniu tuju seklu arba zinot kur butu galima ju nusipirkt?  4u.gif
o taip pat pasidalinkit patirtim kaip isauginti is seklos tuja  rolleyes.gif  Dekui  4u.gif
*

Prieš šešerius metus bandžiau auginti iš sėklų puskiparisius. Lausono puskiparisių sėklų nusipirkau Lenkijoje, nes Lietuvoje jų dar nebuvo tekę matyti parduotuvėse. Sėklas pamarkinau ir pasėjau į dėžutes kažkur vasario pabaigoje - kovo pradžioje. Ir manau, kad padariau klaidą. Reikėjo sėti po sėklytę į daigyklas, o aš patingėjau. Atvirai sakant nelabai tikėjau, kad iš viso sudigs. O jie ėmė ir sudygo. Be abejo džiaugiausi biggrin.gif Bet vasara pasitaikė labai karšta ir sausa. Kai ūgtelėjo, pabijojau iš dėžučių rauti ir sodinti į lysves, bijojau, kad tokioje sausroje pažeistomis šaknelėmis neprigis net laistant (dabar žinoma sodinčiau ir padaryčiau pavėsį). Tuo tarpu iš daigyklų būtų buvę persodinti paprasčiau, nepažeidžiant šaknų. Belaukiant vėsesnių orų, dalis tankiai sudygusių sėjinukų žuvo. Kitus rudeniop susodinau į lysves. Pirmą žiemą truputį pridengiau eglišakėmis. Puikiai peržiemojo ir augo. Tręšdavau dukart per metus. Per 5 metus kai kurie pasiekė metro aukštį. Planavau sodinti gyvatvorę. Deje, dalis jų nepakėlė praeitos šaltos žiemos.
Beje, aš pirkau Lausono puskiparisių kažkokią geltonšakę formą, bet kai sudygo, jie tikrai nebuvo geltonšakiai ir menkai panašūs į paveiksliuką ant pakelio smile.gif Taigi tokia mano patirtis auginant iš sėklų spygliuočius. Kitą pavasarį gyvatvorei planuoju pirkti vakarines tujas.
Dar bandžiau sėti kadagius ir kalnines pušaites. Deje, jie nesudygdavo.
dėja
QUOTE(Ausma @ 2006 10 15, 11:02)
Prieš šešerius metus bandžiau auginti iš sėklų puskiparisius. Lausono puskiparisių sėklų nusipirkau Lenkijoje, nes Lietuvoje jų dar nebuvo tekę matyti parduotuvėse. Sėklas pamarkinau ir pasėjau į dėžutes kažkur vasario pabaigoje - kovo pradžioje. Ir manau, kad padariau klaidą. Reikėjo sėti po sėklytę į daigyklas, o aš patingėjau. Atvirai sakant nelabai tikėjau, kad iš viso sudigs. O jie ėmė ir sudygo. Be abejo džiaugiausi  biggrin.gif Bet vasara pasitaikė labai karšta ir sausa. Kai ūgtelėjo, pabijojau iš dėžučių rauti ir sodinti į lysves, bijojau, kad tokioje sausroje pažeistomis šaknelėmis neprigis net laistant (dabar žinoma sodinčiau ir padaryčiau pavėsį). Tuo tarpu iš daigyklų būtų buvę persodinti paprasčiau, nepažeidžiant šaknų. Belaukiant vėsesnių orų, dalis tankiai sudygusių sėjinukų žuvo. Kitus rudeniop susodinau į lysves. Pirmą žiemą truputį pridengiau eglišakėmis. Puikiai peržiemojo ir augo. Tręšdavau dukart per metus. Per 5 metus kai kurie pasiekė metro aukštį. Planavau sodinti gyvatvorę. Deje, dalis jų nepakėlė praeitos šaltos žiemos.
Beje, aš pirkau Lausono puskiparisių kažkokią geltonšakę formą, bet kai sudygo, jie tikrai nebuvo geltonšakiai ir menkai panašūs į paveiksliuką ant pakelio smile.gif Taigi tokia mano patirtis auginant iš sėklų spygliuočius. Kitą pavasarį gyvatvorei planuoju pirkti vakarines tujas.
*

Per kiek laiko sudygo tos sėklos g.gif
Ausma
QUOTE(dėja @ 2006 10 15, 13:04)
Per kiek laiko  sudygo tos sėklos g.gif
*

Ant pakelio buvo parašyta, kad dygsta ilgai ir ne vienu metu, bet pas mane dauguma sudygo per 2-3 savaites. Net pati buvau nustebus smile.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(Ausma @ 2006 10 15, 13:02)
Prieš šešerius metus bandžiau auginti iš sėklų puskiparisius. Lausono puskiparisių sėklų nusipirkau Lenkijoje, nes Lietuvoje jų dar nebuvo tekę matyti parduotuvėse. Sėklas pamarkinau ir pasėjau į dėžutes kažkur vasario pabaigoje - kovo pradžioje. Ir manau, kad padariau klaidą. Reikėjo sėti po sėklytę į daigyklas, o aš patingėjau. Atvirai sakant nelabai tikėjau, kad iš viso sudigs. O jie ėmė ir sudygo. Be abejo džiaugiausi  biggrin.gif Bet vasara pasitaikė labai karšta ir sausa. Kai ūgtelėjo, pabijojau iš dėžučių rauti ir sodinti į lysves, bijojau, kad tokioje sausroje pažeistomis šaknelėmis neprigis net laistant (dabar žinoma sodinčiau ir padaryčiau pavėsį). Tuo tarpu iš daigyklų būtų buvę persodinti paprasčiau, nepažeidžiant šaknų. Belaukiant vėsesnių orų, dalis tankiai sudygusių sėjinukų žuvo. Kitus rudeniop susodinau į lysves. Pirmą žiemą truputį pridengiau eglišakėmis. Puikiai peržiemojo ir augo. Tręšdavau dukart per metus. Per 5 metus kai kurie pasiekė metro aukštį. Planavau sodinti gyvatvorę. Deje, dalis jų nepakėlė praeitos šaltos žiemos.
*

Su Lausono puskiparisiais situacija lygiai tokia pati,kaip ir su vakarinėmis tujomis,-ar sėsite geltonšakes,ar melsvas veisles,didžioji dalis(praktiškai 100%)sėjinukų bus patys primityviausi žali ir dar dažnai netvarkinga laja,nes "spalvotieji",jei tokių kažkiek ir išdygsta,kaip taisyklė,būna silpnesni,mažiau gyvybingi ir nunyksta per pirmuosius 1-2 gyvenimo metus.O "blatna" lajos forma,kaip ir spalvotumas-recesyviniai požymiai...-kompaktinių ar glaustašakių sėjinukų tikėtis yra naivu mirksiukas.gif Taigi veislės,norint gauti identiškus augalus, dauginamos TIK VEGETATYVIAI smile.gif
p.s. Lausono puskiparisiai Lietuvoje sėklas brandina ne ką prasčiau,kaip ir vakarinės tujos...tik jie "pramečiuoja"-gausus sėklų derlius būna ne kasmet smile.gif
aulina
QUOTE(RuBy^ @ 2006 07 12, 12:01)
Dekui už atsakymą. Aš kažkaip SMARAGDU domiuosi. Net pasimečiau dabar  g.gif
*

Aš rugsėjo pradžioj pasodinau SMARAGD tujų sodinukus, prigijo, labai gražiai atrodo, žinau, kad šios rūšies tujų nereikes karpyti, išliks žalios žiemą, tikiuos per žiemą nenušals, dėl to apdėjau pjūvenomis. Gal kas turit pasisodinę šias tujas? Noriu sužinoti daugiau apie jų auginimą....
jolita123
Niekur Lietuvoje nemaciau tuju seklu arba kokiu kitokiu spygliuociu. Manau kad siais laikais is tuju sodinuku galima uzdibti. Juk pati pirkau ir augino is seklu. Net pasimeciau mano tujos paprastos gyvatvorines ir atrodo visai nepakite. Vienu zodziu kai nesupranti tai labai net puikios. biggrin.gif biggrin.gif
Ausma
Pavasarį planuojame sodinti tujų gyvatvorę, paprastų vakarinių žaliašakę formą, tik prie vartų galbūt keletą koloninių. Norėjau pasiteirauti, kaip paruošti joms žemę 4u.gif Šiuo metu žemė paprasta daržo, tik iš vienos pusės gana sunki ir molinga. Ar užtektų tik įterpti trąšų, skirtų tujoms, ar reikėtų juodžemio, durpių ar dar ko nors. Ypač neramina tas molis ax.gif Ir ar nebus per vėlu sodinti gegužės pabaigoje - birželio pradžioje, nes tik tuomet atvažiuos dar rudenį užsakytos tujos. Ar geriau patiems parsivežti anksčiau.
fashion
Rudeni sodinom kolonijines tujas, visa eile prie tvoros. Atrodo per vasara jos laikesi, daug laisciau. Bet va per ziema pageltonavo, ir sudziuvo. Tai dabar galvoju ka cia su jom daryti. Negraziai atrodo, o ir neaisku ar prigis. Gal kai susodinom, reikejo kazkaip sutvirtinti, ar prie kuoliuku priraisioti?.. Nors mums sake, kad tujos auga bele kokioj zemej, jos nera lepios. Gal galit kazka patarti? blush2.gif
Jonuko_mamka
O aš pasisodinau puskiparisius 4u.gif , susigundžiau maximos išpardavimu ax.gif , praėjo apie 3 sav. ir pradėjo viduje žakelės džiūt verysad.gif , kas žinot. numirs jos ar ne???? Laaaaabai gaila būtų, norėjau tręšt, ale sakė, kad NEGALIMA, dar per mažai laiko nuo pasodinimo praėjo, regis sodinau pagal visus reikalavimus....
jutute
Tie iš maximos nekaip prigyja, aš turėjau tai ne kas.... doh.gif
rituleg
nepatinka jos man,smirda doh.gif
kriro
mes si sestadieni irgi vaziuosim pirkti aukstu koloniniu tuju.. tvora tversim palei metaline tvora biggrin.gif tik kad man irgi labai rupi, kaip cia geriau joms zeme paruost .. g.gif
giekab
mes bandom is sakeliu tuju uzsiaugint rolleyes.gif
Zylute1
ir as del idomumio pabandziau pasisodinti tujas. pradziai pazaidziau su 3 sakelemis g.gif 2 prigijo ir puikiai auga. reiks uzsiimti siuo "verslu", nes labai tuju gyvatvores norisi thumbup.gif
giekab
QUOTE(Zylute1 @ 2007 06 11, 21:05)
ir as del idomumio pabandziau pasisodinti tujas. pradziai pazaidziau su 3 sakelemis  g.gif  2 prigijo ir puikiai auga. reiks uzsiimti siuo "verslu", nes labai tuju gyvatvores norisi  thumbup.gif
*

po kiek laiko prigijo pas jus?
Gegas
mano brolis pries pora geru meteliu sodino keturias piramidines tujas pas mane, o tai as buvau nestuke.gif
dabar situacija tokia: viena, nors maza, zalia ir grazi, o kitos trys patysusios, tik ju krastai aprude blink.gif , auga viena salia kitos.
man toks itarimas paskutiniu metu, kad jis zemiu nedapyle doh.gif , nes kai laistau pirmaja, ji normaliai vandens priima, paskui per krastus, o jeigu su laistytuvu laistai kitas, tai laistai laistai, kaip i tusciuos 3-4 kibirus g.gif
bandziau zemiu kraut, bet tik ant virsaus uzsikrauna doh.gif gal rudeni iskast lauk ir persodint nepagailejus zemiu g.gif
ar cia ne tame kampas?
Knifofija
QUOTE(Laurencija2 @ 2007 06 15, 01:28)
mano brolis pries pora geru meteliu sodino keturias piramidines tujas pas mane, o tai as buvau  nestuke.gif
dabar situacija tokia: viena, nors maza, zalia ir grazi, o kitos trys patysusios, tik ju krastai aprude  blink.gif , auga viena salia kitos.
man toks itarimas paskutiniu metu, kad jis zemiu nedapyle  doh.gif , nes kai laistau pirmaja, ji normaliai vandens priima, paskui per krastus, o jeigu su laistytuvu laistai kitas, tai laistai laistai, kaip i tusciuos 3-4 kibirus  g.gif
bandziau zemiu kraut, bet tik ant virsaus uzsikrauna  doh.gif gal rudeni iskast lauk ir persodint nepagailejus zemiu g.gif
ar cia ne tame kampas?
*

Vadinasi kažkur vanduo nuteka ir jos džiūsta, kai bus lietiga arba rudeniop bandyk kasti ir keisti žemę. Gali būti, kad po jom kokie kurmiai urvus pasidarė.

Gegas
QUOTE(Knifofija @ 2007 06 15, 14:57)
Vadinasi kažkur vanduo nuteka ir jos džiūsta, kai bus lietiga arba rudeniop bandyk kasti ir keisti žemę. Gali būti, kad po jom kokie kurmiai urvus pasidarė.
*

bijau, kad tas kurmis, tai mano brolis lotuliukas.gif
ot balvonas doh.gif , as taip ir maniau, dekui, Knifofija 4u.gif
evansmum
O ar reikia tujas tresti? Ir kaip?

Nes kai klausiau augintojus (kurie mugej pardavinejo), sake, jog nereikia nieko daryti. Bet as abejoju kazkaip g.gif laugh.gif
dėja
QUOTE(evansmum @ 2007 08 12, 17:51)

Nes kai klausiau augintojus (kurie mugej pardavinejo), sake, jog nereikia nieko daryti. Bet as abejoju kazkaip  g.gif  laugh.gif
*

pirmus kelis metus trešiau,tikrai nepamaišo .Dabar kažkaip nebeprisiruošiu patrešti blush2.gif ,bet visai gerai auga ir netreštos.Dabar kaip saulė kepina,tai kuo dažniau stengiuosi palaistyti ir daugiau nieko aš joms nedarau wub.gif
Knifofija
QUOTE(dėja @ 2007 08 12, 19:12)
pirmus kelis metus trešiau,tikrai nepamaišo .Dabar kažkaip nebeprisiruošiu patrešti blush2.gif ,bet visai gerai auga ir netreštos.Dabar kaip saulė kepina,tai kuo dažniau stengiuosi palaistyti ir daugiau nieko aš joms nedarau wub.gif
*

Tujoms tinka visos trašos skirtos spygliuočiams. Tik jokiu būdu netreškit azotinėmis trašomis.
dėja
QUOTE(Knifofija @ 2007 08 12, 18:22)
Tujoms tinka visos trašos skirtos spygliuočiams. Tik jokiu būdu netreškit azotinėmis trašomis.
*

šita tai žinau,visada pirkdavau skystas trašas spygliuočiams.Nes tų granulėmis tai bijau padauginti,bebarstydama smile.gif .
evansmum
Aciux, mergaites 4u.gif bigsmile.gif
forever_strange
QUOTE(evansmum @ 2007 08 12, 18:51)

Nes kai klausiau augintojus (kurie mugej pardavinejo), sake, jog nereikia nieko daryti. Bet as abejoju kazkaip  g.gif  laugh.gif
*

tujas auginam ir prekiaujam labai daug metu, tad tkrai tuju nereikia tresti, tai joms gali labai pakenkti. Tuja nera lepnus augalas, todel nereikalauja papildomu trasu
--rita
pas mus sode yra tuju ''kruva'' - susodinta vienoj vietoj daug tuju, toks kupstas viduri sodo, schmoll.gif nei sis nei tas. noriu kirsti rauti jas lauk, tik nezinau kada. blush2.gif vyras sako, kad gerai butu jas persodinti kitur. tai ir galvojam, kazin ruduo tinkamas metas persodinti tujom. g.gif ar reikes laukti pavasario ir visa ziema i ta kupsta viduri sodo ziuret. schmoll.gif
forever_strange
QUOTE(rita-x @ 2007 08 20, 17:58)
pas mus sode yra tuju ''kruva'' - susodinta vienoj vietoj daug tuju, toks kupstas viduri sodo,  schmoll.gif nei sis nei tas. noriu kirsti rauti jas lauk, tik nezinau kada.  blush2.gif vyras sako, kad gerai butu jas persodinti kitur. tai ir galvojam, kazin ruduo tinkamas metas persodinti tujom.  g.gif ar reikes laukti pavasario ir visa ziema i ta kupsta viduri sodo ziuret. schmoll.gif
*

tujas galima sodinti arba pavasari, arba rudeni
rena
QUOTE(rita-x @ 2007 08 20, 17:58)
pas mus sode yra tuju ''kruva'' - susodinta vienoj vietoj daug tuju, toks kupstas viduri sodo,  schmoll.gif nei sis nei tas. noriu kirsti rauti jas lauk, tik nezinau kada.  blush2.gif vyras sako, kad gerai butu jas persodinti kitur. tai ir galvojam, kazin ruduo tinkamas metas persodinti tujom.  g.gif ar reikes laukti pavasario ir visa ziema i ta kupsta viduri sodo ziuret. schmoll.gif
*

bet jas juk galima graziai suformuot rolleyes.gif apkarpyt mirksiukas.gif
na cia tos kugines
user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.