Įkraunama...
Įkraunama...

Nauja priėmimo į darželius tvarka - 3

musu darziuke buvo lopselinuku grupe (ji visada tuoj pacioj vietoj), o po metu vaikai periskraustydavo i atsilaisvinusia grupe (tu kur isejo i mokykla) ir toje grupeje gyvendavo iki mokyklos: daugiau nesikeisdavo nei vidaus patalpos nei lauko teritorijos vieta. taip kad situacija priklauso nuo konkretaus darzelio.
Atsakyti
Kažkaip keistai su ta nauja tvarka. Pusė darbo perėmėm savivladybė, o kitą ousę lyg ir paliko darželiams. O informacijos niekas nebegali suteikti visos iki galo. Nes vėl, kiekvienas darželis yra kaip atskira respublika. Pas mus irgi niekas kiekvienais metais grupių nekeičia. Būtent atskirti yra tik lopšelinukai, nes jų baldeliai mažesni.
Atsakyti
QUOTE(Julija_15 @ 2013 03 19, 11:45)
Sitoj vietoj Jus neteisi. Nejaugi Jus manot, kad atejus i darzeli vaikas bus toj pacioj grupej nuo lopsio iki paruosiamosios grupes. Bent jau musu darze kiekvienais metais vyksta vaiku "migracija". Pirmam aukste yra lopselis ir jauniausia darzelio grupe, atitinkamai mazos lovytes, zemos kriauklytes, visi baldai atitinka amziu bei zaislai. Antram aukste yra kitos grupes. Ir kai vaikai paauga, jie persikelia i metais vyresniu grupe. Mano vidurinioji dukryte jauniausiu darzelinuku grupej, tai jau mums pranese, kad mes kraustomes i antra auksta. O apacioj jau launkys maziukai-lopselinukai.
O del paruosiamosios grupes, bent jau kai mano vyresne dukra baige darza, tokiu vaiku buvo 5-6, tai juos laisvai galima sujungt su vyresne darzelinuku grupe. Reikia tik "politines valios".
O tai kad auklytes vasara atostogauja. Tai irgi ne argumentas, jiems atostogu priklauso lygiai 8 savaites, o ne visi 3 vasaros menesiai, be to, jie neina atostogaut vienu metu. Tai kad cia taip sakant ieskojimas pateisinanciu priezasciu.

Paskaitykit, ka as parasiau. Ta pati, ka ir jus del grupiu patalpu - kad vaikai keliami is vienos patalpos i kita keiciantis ju amziaus grupei. Tad isvykus priesmokyklinei is darzelio i jos patalpas negaletu buti leidziami lopselinukai, nes patalpos nera pritaikytos 4u.gif Dar vasaros metu vykdomi atnaujinimo, remonto darbai, todel bent jau man zinomuose darzeliuose i nauja grupes patalpa vaikai perkeliami nuo nauju mokslo metu.
O del aukletuju atostogu, joms priklauso 56 k.d.+sventines, kuriu i ta laikotarpi daznai papuola ne viena. Tad bendroj sumoj aukletoja atostogauja apie 2 men. ir is 3 vasaros menesiu ji dirba tik 1. Todel kai truksta aukletoju daznai aukletoju padejejos yra perkeliamos pavaduoti aukletojas atostogu metu, nes ju atostogos zenkliai trumpesnes. Ir kad grupes yra jungiamos ir tuo metu vaiku skaicius jose padideja, tai faktas, na bent jau tuose darzeliuose, kur yra daug vaiku ir geras lankomumas.
Atsakyti
na ka gi po kovo 15 d. savivaldybes puslapyje darzelio eileje vel sokinejam tai 8 tai 12, savivaldybes telefono niekas nekelia, i e-meilus neatraso...
Atsakyti
QUOTE(Almute25 @ 2013 03 19, 11:30)
mamos gal jus zinote, kuriuose darzeliuose realiai bus formuojamos 1-2 metu vaiku grupes, nes parasiau savivaldybei, kad parasytu kur konkreciai bus priimami tokio amziaus vaikai, tai vis neatraso.

tikra mistika su tom grupem 1-2 m, skambinau siandien i savivaldybe paklausti ar konkretus darzelis formuos 1-2 m grupe, nes sistema rodo kad formuos o darzelis sako ka ne smile.gif konsultante sake kad jei rodo tai ir turetu buti tokia grupe....dar paklause kokio amziaus mano vaikas sakau 1.5 bus birzelio 14, tada kazkaip labai neaiskiai pradejo aiskinti lotuliukas.gif kad dar keisis tos amziaus grupes, kad turetu mano vaika veliau perkelti i 1.5 - 3 m grupes...nelabai kazkaip supratau o ir is jos kalbos supratau kad ir ji nelabai zino ka man pasakyti (ilgos pauzes tarp mano klausymo ir jos atsakymo)....taigi tikrai kad daugiau klausymu nei atsakymu, protu nesuvokiama kad pries pradedant darzeliu reforma nebuvo apgalvoti tokie dalykai kaip grupiu amzius.
Atsakyti
QUOTE(rytojryta @ 2013 03 19, 11:56)
musu darziuke buvo lopselinuku grupe (ji visada tuoj pacioj vietoj), o po metu vaikai periskraustydavo i atsilaisvinusia grupe (tu kur isejo i mokykla) ir toje grupeje gyvendavo iki mokyklos: daugiau nesikeisdavo nei vidaus patalpos nei lauko teritorijos vieta. taip kad situacija priklauso nuo konkretaus darzelio.

Na va, kiekvienam darzeli skirtinga tvarka. Mano darbovieteje fiksuotos lopseliu ir priesmokykliniu grupiu patalpos, tad vaikas lankydamas darzeli speja pabut bent 3 grupiu patalpose. smile.gif
Atsakyti
Sveikos mamos 4u.gif Pasitikrinom is mes eile, is 2 tapome 10. Blogiausia, kad laukiame 4-5 metu grupeje. Taigi, neaisku ar bus formuojama nauja grupe, skambinsiu i darzeli paklausti.
Idomu tai, kad prasyma padaviau dar 2010 balandzio 14d. Taigi, pries tris metus. Kadangi mes neturime nei vieno prioriteto, tai visada atsiras vaiku, kurie bus pries mus, t.y. turinciu prioriteta. Kaip supratau, sansu patekt iki mokyklos praktiskai nera doh.gif
Atsakyti
QUOTE(melle @ 2013 03 19, 11:32)
Sveikos mamos 4u.gif Pasitikrinom is mes eile, is 2 tapome 10. Blogiausia, kad laukiame 4-5 metu grupeje. Taigi, neaisku ar bus formuojama nauja grupe, skambinsiu i darzeli paklausti.Idomu tai, kad prasyma padaviau dar 2010 balandzio 14d. Taigi, pries tris metus. Kadangi mes neturime nei vieno prioriteto, tai visada atsiras vaiku, kurie bus pries mus, t.y. turinciu prioriteta. Kaip supratau, sansu patekt iki mokyklos praktiskai nera
tas pats ir mums, is 1o tapome 9i viename drze:( ir as pagalvojau, kad lauk nelaukus, visada lys pries mus prioritetiniai... o kad grupe tokio amziaus vaikasm butu nauja formuojama - lb abejoju.. mes Zirmunai, kur Jus
Atsakyti
Skaitydavau sita ir sedejau rami, kad mano vaikasp irmas eileje...siandien atsidarau puslapy, ogi is pirmos nukrito i...59.....cia turbut tik todel, kad jo gyvenamoji vieta nera dekalruota Lazdynuose, kur uzrasytas i darzeli...kaip slapiu maisu dabar sedziu trenkta.....kas svarbiausia iki siol niekam nebuvo idomu, kad gyv vieta kitur deklaruota....pagal pirmenybe papuole i darzeli, nes brolis ten lanko....
Atsakyti
QUOTE(vaiciuke @ 2013 03 19, 13:31)
.kas svarbiausia iki siol niekam nebuvo idomu, kad gyv vieta kitur deklaruota....pagal pirmenybe papuole i darzeli, nes brolis ten lanko....


Betgi visur buvo daug kartų rašyta, kad pirmenybės galioja tik tuo atveju, jei darželis gyvenamojoj teritorijoj priklauso... Kas dabar kaltas, kad netikėjot? unsure.gif
Atsakyti
O pas mus sistemoj visai informacija apie eiles dingo, tušti langeliai: nei amžiaus grupės nėra, nei kokia vieta eilėje, nei kiek iš vis laukiančių. Tik darželio pavadinimas ir viskas.

g.gif
Atsakyti
QUOTE(june-july @ 2013 03 19, 11:39)
tas pats ir mums, is 1o tapome 9i viename drze:( ir as pagalvojau, kad lauk nelaukus, visada lys pries mus prioritetiniai... o kad grupe tokio amziaus vaikasm butu nauja formuojama - lb abejoju.. mes Zirmunai, kur Jus


Mes baltupiuose. Abu su vyru studentai esam (as dieniniam, jis istestinese), uz privatu pinigu kazin ar sukrapstysim. Rasyt i savivaldybe ar ka daryt, nezinau. Nors turbut kad ir ka daryciau, visiems bus dzin.
Atsakyti