Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namo aplinka 37
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Tina*
QUOTE(vida777 @ 2009 02 05, 12:26)
Leliju myletojoms - gavau vieno sodu centro reklama, raso, kad naujiena (kitur gal jau seniena  biggrin.gif ), bet vistiek grazios:
"Landini" :
http://www.bakker.ch/images/Catalog/normal/large/15974.jpg
*

Tokia turiu smile.gif http://public.fotki.com/Tinute/augalaiprie...0717132708.html
rokoko
QUOTE(Spurga577 @ 2009 02 05, 13:33)
Jei būtų kam įdomu, įkelsiu gal kada rezultatus smile.gif
*

būtinai 4u.gif
vida777
man patiko Pusaites postas, ka manot jus g.gif ?

http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...;#entry23758701
DeeDee
panelė Pušaitė mažai žurnalų varto ir ... gėlynai tręšiami, šiaip cool.gif
rokoko
QUOTE(vida777 @ 2009 02 05, 17:26)
man patiko Pusaites postas, ka manot jus  g.gif ?

*

yra gerų minčių.
šiaip ir man stadionai kieme ne prie širdies... bet naujakuriams tai atspirties taškas, nes negali juk iškart džiunglių kieme padaryt.
jolita123
Sveikutės merginos norečiau paklausti, ar galima jau seti svyrančias naktižiedes?Nes ant pokelio nėra parodyta kažkaip net keista pasidarė.Tik parodyta kad tiesiai į dirvą 4-5mėn.Ačiū. 4u.gif
smth1
QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2009 02 05, 12:40)
kadagiukui gal butu sunku cia, del to, kad jis megsta visiska saulyte (ar ten ne kadugiukas?)
*

Atsiprasau, apzeldintoja teisi- melynspygliai graziai ir pavesy atrodo, kiti kadagiai pavesy skurs. Nors turiu as taip ir likau dabar nesupratus kas ten do vieta- sviesi ar paunksme.
DeeDee
QUOTE(Spurga577 @ 2009 02 04, 12:41)
Priekyje rododendras jakušimaninis (pirkau botanikos sode, palnuoju jei labai plėsis, perkelsiu), toliau kažkas panašaus į kalvelę su pušaite "mops", toliau kadagys SkyRocket ir pieris.
*

'Skyrocket' - full sun, partial shade ir light grey green foliage
, kitur rašo apie spalvą - lapai sidabriškai melsvi;
user posted image

( sumakaluosit šeimininkę tongue.gif )
kasiopeja
QUOTE(vida777 @ 2009 02 05, 15:26)
man patiko Pusaites postas, ka manot jus  g.gif ?

*

sutikčiau su didele dalimi pasisakymo thumbup.gif
rokoko
QUOTE(smth1 @ 2009 02 05, 18:48)
Nors turiu as taip ir likau dabar nesupratus kas ten do vieta- sviesi ar paunksme.
*

drįsčiau feziumuoti, kad šviesi paunsmė 4u.gif
iki pietų - neaklinos tvoros šėšėlis, per pietus gana trumpai tiesioginė saulė, paskui šėšėlis nuo namo [jis vienaukštis], vakarop šviesiau - tik mašiniukas gali būti ar nebūti kliūtis tiesioginei šviesai.
*MONAMI*
QUOTE(vida777 @ 2009 02 05, 12:26)
Tokia grazi ji man :
ju buna ir aukstaugiu, ir zemaugiu.
*

bigsmile.gif kaip man dabar viskas gražu ir aš visko noriu doh.gif

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2009 02 05, 12:40)
kad tik iki pavasario ta carex'u liga praeitu.........
*

schmoll.gif tegul nepraeina biggrin.gif

QUOTE(rokoko @ 2009 02 05, 17:55)
yra gerų minčių.
šiaip ir man stadionai kieme ne prie širdies... bet naujakuriams tai atspirties taškas, nes negali juk iškart džiunglių kieme padaryt.
*

drinks_cheers.gif mes irgi pradžiai planuojam visur gražiai žolytę,o tada jau aš ją rausiu kur man reiks gėlyčių ax.gif biggrin.gif
DeeDee
Один сад – две идеи
Один сад – две идеи-2
Один сад – две идеи-3

Удачный дуэт: зеленый и белый

Здесь всегда сезон

Paprieštarausiu - kam išleisti žolės įrengimui nemažus pinigus, jei galima to išvengti? Planavimas turi būti, iš anksto apgalvoti kas, kur ir kaip.
leliumai
Sodas/kiemas be vejos (paskutinės tendencijos iš parodų) mano manymu yra realus ten, kur visas plotas 1-3 arai, nes standartiniam lietuviškam 10-30 arų sklypui kopijuojant tas tendencijas priežiūros būtų pernelyg daug - neaprėpt tiek.
Žinoma, galimas variantas žydinti pieva, šienaujama dukart per metus, bet kad ji būtų dekoratyvi, ja nepatartina vaikščioti. Savas kiemas ne parkas kad tik takučiu pėdinti- norisi ir kamuolį pagainiot, ir pasivoliot ant vejos, ir basam pavaikščiot.
O kiek lietuvių turi išpuoselėtą trešiamą veją be dobiliukų, kiaulpienių? Greičiau jau lietuviška veja yra tiesiog trumpai pjaunama žolytė. Pvz. pas mane sėta tik pusė normos vejos mišinio, piktžolės prieš tai nenaikintos, su kiaulpienėmis kovot ar tręšt tuo labiau neketinu.

O dėl *MONAMI* ketinimo užsėt veją ir paskui kur reikia ją pakeist gėlynais manau štai ką: jei tikrai žinai, kur bus gėlynas ar dekoratyviųjų augalų kompozicija, tada sėt tikrai tikrai neverta, nes darbelio veją pakeist gėlynu į valias. Aš bent jau pasiplanuočiau kur bus didieji augalynų plotai prieš sėdama veją ir juos palikčiau, o mažesniesiems galima ir vėliau veją pakedent smile.gif Jei žmogus planuoja pats (be apželdintojų pagalbos) tik po metų kitų ateina suvokimas, kur ir koks plotelis turi būt užsodintas. Žinoma, pagrindas-karkasas turėtų būt jau iš pat pradžių.
troja3030
sveikos merginos...tuoj pradesiu ir as brautis i jusu gretas vel. turiu toki klausima: sausio menesi uzejus nestuminei nuotaiku svyravimo audrai lotuliukas.gif sugalvojau palepinti ir atgaivinti savo siela pasejau pomidorus...dabar jie man isstype, isbege...kazin ka daryti, ar mesti lauk ar cia nieko tokio. paseta sausio 3 diena ax.gif blush2.gif g.gif
sidabrinekuoja
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 05, 21:11)
sutikčiau su didele dalimi pasisakymo  thumbup.gif
*

As tai nedrisciau buti tokia ktegoriska, nes norint taip kalbeti reikia buti maciusiai ne vienos salies sodybas ir ne po kelias tam, kad galetum lygint. As pvz. nesu vazinejus po ivairius LT regionus ir apziurinejus ten esancias sodybas, tai negaleciau ir teigti, kad LT vien kicas, o uzsieny vieni sedevrai. Kazi ar Pusele vazinejo po visa LT ir sodybas apziurinejo, o tuo labiau po pasauli blaskesi g.gif Pati UK gyvenu ir zinau, kad visko kaip ir visur yra. Be to negaleciau sutikti, kad prie rastiniu namu tik etnografiniai gelynai tinka, nes dauguma tu rastiniu namu net nekvepia etnografiniais pastatais.
Papildyta:
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 11:03)

O kiek lietuvių turi išpuoselėtą trešiamą veją be dobiliukų, kiaulpienių? Greičiau jau lietuviška veja yra tiesiog trumpai pjaunama žolytė. Pvz. pas mane sėta tik pusė normos vejos mišinio, piktžolės prieš tai nenaikintos, su kiaulpienėmis kovot ar tręšt tuo labiau neketinu.

Pas mane dobiliuku yra bigsmile.gif . Uiiiii kaip jie man ptinka wub.gif , noriu, kad plestusi rolleyes.gif
kasiopeja
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 06, 10:03)
As tai nedrisciau buti tokia ktegoriska, nes norint taip kalbeti reikia buti maciusiai ne vienos salies sodybas ir ne po kelias tam, kad galetum lygint. As pvz. nesu vazinejus po ivairius LT regionus ir apziurinejus ten esancias sodybas, tai negaleciau ir teigti, kad LT vien kicas, o uzsieny vieni sedevrai. Kazi ar Pusele vazinejo po visa LT ir sodybas apziurinejo, o tuo labiau po pasauli blaskesi g.gif  Pati UK gyvenu ir zinau, kad visko kaip ir visur yra. Be to negaleciau sutikti, kad prie rastiniu namu tik etnografiniai gelynai tinka, nes dauguma tu rastiniu namu net nekvepia etnografiniais pastatais.

Aš nesakau, kad visur vien kičas, bet labai daug visko yra. Gal Knifofija dar kartelį papasakos, kaip ten su lietuviškom sodybom, juk ji daug mačius 4u.gif
DeeDee
QUOTE(troja3030 @ 2009 02 06, 11:47)
sveikos merginos...tuoj pradesiu ir as brautis i jusu gretas vel. turiu toki klausima: sausio menesi uzejus nestuminei nuotaiku svyravimo audrai  lotuliukas.gif sugalvojau palepinti ir atgaivinti savo siela pasejau pomidorus...dabar jie man isstype, isbege...kazin ka daryti, ar mesti lauk ar cia nieko tokio. paseta sausio 3 diena  ax.gif  blush2.gif  g.gif
*

kaip čia pasakius, nugi nieko gero 4u.gif Žinai, kas yra dauginimas auginiais? Taigis, iš tų savo išstypėlių įsišaknydink naujus pomidorų daigus. Kai išleis šakneles, daigus reiktų perkelti į šviesią ir vėsią vietą.
Knifofija
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 12:16)
Aš nesakau, kad visur vien kičas, bet labai daug visko yra. Gal Knifofija dar kartelį papasakos, kaip ten su lietuviškom sodybom, juk ji daug mačius  4u.gif
*

Nu ką aš galiu pasakyti šiuo klausimu. Mačiau tikrai nemažai, praktiškai visa Lietuva skersai išilgai išvažinėta (sodybas) Europos didžioji dalis taip pat. Ir pati želdinu sodybas, todėl manau, kad miestiečio sodyboje vejos turi būti ir nemažai, nes tai sudaro erdvės pojūtį mažame sklype, ir kaip sakė smėlio smiltelė reikalinga poilsiui, vaikų pramogoms. Na o didelėje sodyboje, kur dideli plotai, tais pačiais takeliais vaikščiojama retai, ten jau galima daryti ale natūralų parką. Ten po medžiais galima daryti nešienaujamas žydinčias pievas, augalų sąžalynus ir t.t. Neįsivaizduoju tokio natūralaus žydinčios pievos ploto miestietiškam sklype, kur 15 arų žemės, tai negi vaikams sakysi čia neik, čia nelipk. O kaip ji atrodytų po vaikų palakstymo. vistik renkamės tai kas atitiktų mūsų poreikius.
rokoko
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 10:03)
lietuviškam 10-30 arų sklypui
*

drinks_cheers.gif dargi sodo reikia, darzo - nepabegam nuo saknu savo smile.gif
Retas kuris paskria sklypa ''idejai'', butinai nauda dar reikalinga.
kasiopeja
Taigi, kad reikėtų atsižvelgti į namo stilių ir sklypo aplinką. Man pasirodė, kad būtent tai Pušaitė ir norėjo akcentuoti 4u.gif
sidabrinekuoja
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 13:16)
Aš nesakau, kad visur vien kičas, bet labai daug visko yra. Gal Knifofija dar kartelį papasakos, kaip ten su lietuviškom sodybom, juk ji daug mačius  4u.gif
*

As cia ne apie tave blush2.gif . Cia as apie Pusaites pasisakyma rasiau.
Pusaite rase, kad LT vieni nesuderinamumai, kad ji namate nieko grazaus.
kasiopeja
QUOTE(rokoko @ 2009 02 06, 10:39)
drinks_cheers.gif dargi sodo reikia,  darzo - nepabegam nuo saknu savo smile.gif
Retas kuris paskria sklypa ''idejai'', butinai nauda dar reikalinga.

Aš manau, kad gali paskirti sklypą idėjai, kai nėra mažų vaikų. O kai vaikai namie, tai negi atimsi iš jų malonumą serbentą nuo krūmo ar vyšnią nuo medžio nusiskinti? Arba į avietyną įlysti... Mano vaikystė pvz. buvo "ant asfalto", tik seneliai turėjo kolektyvinį sodą. Tai buvo atgaiva. Norėčiau, kad ir mano vaikai galėtų pasimėgauti tokiais malonumais. Bet čia jau mano individualus požiūris, kitoms gal kitaip mirksiukas.gif
DeeDee
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 12:41)
Taigi, kad reikėtų atsižvelgti į namo stilių ir sklypo aplinką. Man pasirodė, kad būtent tai Pušaitė ir norėjo akcentuoti  4u.gif
*

kas nuo namo priklauso? blush2.gif Ar tos pačios rožės negali būti sodinamos tavo ir mano kieme? Ar todėl, kad aplinkiniuose kiemuose vien daržai ir metalinės bačkos vandeniui kaupti, įpareigoja ir mane tik daržais ir bačkom apsiriboti? flirt.gif
kasiopeja
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 10:48)
kas nuo namo priklauso?  blush2.gif Ar tos pačios rožės negali būti sodinamos tavo ir mano kieme?  Ar todėl, kad aplinkiniuose kiemuose vien daržai ir metalinės bačkos vandeniui kaupti, įpareigoja ir mane tik daržais ir bačkom apsiriboti?  flirt.gif

Tarkime prie tavo medinės trobelės man nesižiūrėtų alpinariumai, rododendrai, karpyti spygliuočiai ir skiepytos ant koto rožės tongue.gif Prie savo tarybinės konstrukcijos aš jų irgi nesodinčiau, bet prie šiuolaikiškos architektūros - drąsiai.
Kaip ir prie ultra šiuolaikinio namo nesodinčiau bijūnų ir pentinių.

Kaimynų daržai ir metalinės bačkos nemanau, kad sektinas pavyzdys, bet bendra gėlių paletė galėtų būti panaši ax.gif
sidabrinekuoja
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 13:41)
Taigi, kad reikėtų atsižvelgti į namo stilių ir sklypo aplinką. Man pasirodė, kad būtent tai Pušaitė ir norėjo akcentuoti  4u.gif
*

Pasikartosiu, bet mano manymu ji is esmes buvo neteisi sakydama, kad prie rastiniu namu tinka tik etnografiniai gelynai. Tikrai kai kuriuose rastiniuose namuose etnografijos tik tiek, kad jie is rastu, taigis ir gelynai cia nebutinai etnografiniai turi buti.
Pritariu drinks_cheers.gif Dee Dee, kad ir rozes gali augti lietuviskoj sodyboj. Gal as klystu, bet jos mano manymu tiktu ir etnografiniam gelynui, antraip nebutu senoviniu lietuvisku roziu. Jau pavadinimas "senovine lietuviska" daug sako.
kasiopeja
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 06, 11:00)
Pasikartosiu, bet mano manymu ji is esmes buvo neteisi sakydama, kad prie rastiniu namu tinka tik etnografiniai gelynai. Tikrai kai kuriuose rastiniuose namuose etnografijos tik tiek, kad jie is rastu, taigis ir gelynai cia nebutinai etnografiniai turi buti.

visur reikalingas aukso vidurėlis 4u.gif
sidabrinekuoja
Nius bet gi ir uzvire cia diskusija del Pusaites posto. O Pusaite tai net neitaria kokios diskusijos cia kunkuliuoja biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 14:01)
visur reikalingas aukso vidurėlis  4u.gif
*

drinks_cheers.gif
vida777
Knifofija, mums reikia tavo pagalbos biggrin.gif . Tu augini buka trikolora, o mano artimas biciulis pasisodino (Kaune) toki pat pernai liepa, ir dabar kankina save klausimais - ar pakankamai atsparus jie salciams (kazkur girdejo, kad jautrus), ir kada ir kuo pradeti jau ta medeli tresti ???
DeeDee
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 12:59)
Tarkime prie tavo medinės trobelės man nesižiūrėtų alpinariumai, rododendrai, karpyti spygliuočiai ir skiepytos ant koto rožės  tongue.gif  Prie savo tarybinės konstrukcijos aš jų irgi nesodinčiau, bet prie šiuolaikiškos architektūros - drąsiai.
Kaip ir prie ultra šiuolaikinio namo nesodinčiau bijūnų ir pentinių.

Kaimynų daržai ir metalinės bačkos nemanau, kad sektinas pavyzdys, bet bendra gėlių paletė galėtų būti panaši  ax.gif
*

savo kuklia nuomone manau, kad rockariumas ( alpinariumo terminas kiek kitokį atspalvį turi) pas mane KAIP TIK tiktų ir dirbtinas upelis/krioklys taip pat tiktų - turimas šlaitas pietų link kaip tik toji sąlyga, kurios neturi dažnas, gyvenantis lygumose 4u.gif O bet tačiau, nedarysiu, tiesiog jų nereikia.

Apie rododendrus galėčiau pasakyti tą patį, ką ir apie bijūnus ( beje, labai daug panašumų turi), pirmieji kaip ir antrieji, taip pat su Japonija siejami. Tik skirtumas tas, kad bijūnai seniau atkeliavę. Chrizantemos taip pat nėra grynas lietuviškas produktas, kaip ir daug daug kitų krūmų ar gėlių wink.gif

Apie ( panelės) Pušaitės ieškojų bendrų idėjų - reiktų skirti, kas yra šeimynos kiemas ir pvz., Cleve West'o ( vieno iš Chelsea pernykščių nugalėtojų) Bupa garden - augalai tiktų ir manam kaimiškam vaizdeliui, bet bendra idėja skirta alzhaimeriu sergantiems žmonėms: aštuoniukės formos takeliai, didžiulis kamuolys, fontanėlių formos.

Pasikartosiu n-ąjį kartą, ko mūsuose trūksta, tai vientisumo ir harmonijos bendrai visame sklype 4u.gif
vida777
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 12:46)
Mano vaikystė pvz. buvo "ant asfalto", tik seneliai turėjo kolektyvinį sodą. Tai buvo atgaiva. Norėčiau, kad ir mano vaikai galėtų pasimėgauti tokiais malonumais.
*

va cia butent su Kasiopeja sutinku - vaikams idomu ir gera ten, kai yra kur ilysti , pasikavoti, bunkeri pasistatyti biggrin.gif , o ne vien trinkeles, ispuoseletas vejos kilimas (net ne pievele) su mazais, letai auganciais spygliuociais, iremintais taisyklingame mulcio (apie spalva patylesiu) apskritime.

QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 06, 13:04)
O Pusaite tai net neitaria kokios diskusijos cia kunkuliuoja biggrin.gif
*

tai jau tikrai , bet uztat tema kad atsigavo biggrin.gif .
Papildyta:
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 13:18)
Pasikartosiu n-ąjį kartą, ko mūsuose trūksta, tai vientisumo ir harmonijos bendrai visame sklype  4u.gif
*

n kartu pritariu, bet zinai, kaip yra sunku ta harmonija megejui (ne profesionalui ar bent jau ne menininkui) susikurti, kai nera giliu tradiciju. Mums (bulviu kraste) tai neiauge i krauja tongue.gif .
kasiopeja
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 11:18)
Apie rododendrus galėčiau pasakyti tą patį, ką ir apie bijūnus ( beje, labai daug panašumų turi), pirmieji kaip ir antrieji, taip pat su Japonija siejami. Tik skirtumas tas, kad bijūnai seniau atkeliavę. Chrizantemos taip pat nėra grynas lietuviškas produktas, kaip ir daug daug kitų krūmų ar gėlių wink.gif

būtent tame ir esmė - bijūnai ir chrizantemos jau įsitvirtinę LT, o rododendrai dar yra naujovė.

QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 11:18)
Pasikartosiu n-ąjį kartą, ko mūsuose trūksta, tai vientisumo ir harmonijos bendrai visame sklype  4u.gif

gera mintis, jūsų pavardė? bigsmile.gif
leliumai
QUOTE(kasiopeja @ 2009 02 06, 13:41)
reikėtų atsižvelgti į namo stilių ir sklypo aplinką
*

QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 14:18)
ko mūsuose trūksta, tai vientisumo ir harmonijos bendrai visame sklype  4u.gif
*

Vienas klausimas man kirba nuolat - kokia turi būti sklypo aplinka, kad būtų išlaikytas vientisumas ir bendra harmonija, jei namukas silikatinių plytų tarybinių laikų statybos? Kas keičiasi (ir ar keičiasi) aplinkos stilistikoje, jei tokį namuką nutinkuoji dekoratyviniu tinku? Knifofija, gal galėtum Tu kaip profesionalė padėti išspręsti šį rebusą? 4u.gif

Mano namelio foto prieš jo įsigijimą: 2006 žiema
kasiopeja
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 12:05)
Vienas klausimas man kirba nuolat - kokia turi būti sklypo aplinka, kad būtų išlaikytas vientisumas ir bendra harmonija, jei namukas silikatinių plytų tarybinių laikų statybos? Kas keičiasi (ir ar keičiasi) aplinkos stilistikoje, jei tokį namuką nutinkuoji dekoratyviniu tinku? Knifofija, gal galėtum Tu kaip profesionalė padėti išspręsti šį rebusą? 4u.gif

tinkuotas ar ne, vistiek matosi, kokiu laikmečiu statytas bigsmile.gif
smth1
savo kuklia nuomone manau, kad rockariumas ( alpinariumo terminas kiek kitokį atspalvį turi) pas mane KAIP TIK tiktų ir dirbtinas upelis/krioklys taip pat tiktų - turimas šlaitas pietų link kaip tik toji sąlyga, kurios neturi dažnas, gyvenantis lygumose  4u.gif O bet tačiau, nedarysiu, tiesiog jų nereikia.

Apie ( panelės) Pušaitės ieškojų bendrų idėjų - reiktų skirti, kas yra šeimynos kiemas ir pvz., Cleve West'o ( vieno iš Chelsea pernykščių nugalėtojų) Bupa garden - augalai tiktų ir manam kaimiškam vaizdeliui, bet bendra idėja skirta alzhaimeriu sergantiems žmonėms: aštuoniukės formos takeliai, didžiulis kamuolys, fontanėlių formos.

*

Apie harmonija ir vientisuma sutinku, bet kalbant apie bijunus ir rododendrus
tai gal nereikia iki tokiu krasuttinumu eiti. Kiek laiko pas mus bijunas auginamas, o kiek rododendrai? Juk vien tas atkeliavimo laiko skirtumas yra tikrai didelis skirtumas ne vien ta tiesiogine laiko prasme. Palygint juos tokiu rakursu kaip tu sulyginai vien todel, kad jie is tos pat tevynes tai panasiai, kaip imt dabar tu zodziu panasumu ir skirtumu ieskot.
P.S. as uz tai kad derint nauja su senu, laikytis tam tikru pripazintu taisykliu, bet visada ieskot 'cviekelio' ikeldinant kazka nauja. Labai netiketai gera sprendima galima rasti bijunui siuolaikines architekturos fone, kaip galbut ir rododendrui senoviskoj sodyboj. Bet tik gerai apgalvojus, o ne 'nu ir pasodinau greta, juk abu jie is Japonijos'.
Tina*
QUOTE(jolita123 @ 2009 02 05, 18:43)
Sveikutės merginos norečiau paklausti, ar galima jau seti svyrančias naktižiedes?Nes ant pokelio nėra parodyta kažkaip net keista pasidarė.Tik parodyta kad tiesiai į dirvą 4-5mėn.Ačiū. 4u.gif
*

As ir gundausi siu geliu, bet kazin ar jos labai reiklios? g.gif ar verta zaist su ju seklom?
DeeDee
QUOTE(smth1 @ 2009 02 06, 14:40)
<...>
*

tai, kad nerašiau, kad grupuoju augalus pagal kilmės šalį laugh.gif Čia buvo atsakymas, kad ne namas leidžia ar draudžia atsirasti augalams. Bijūno žiedų ir rododendrų žiedų dydžiai panašūs, lapų formos ir spalvos kažkiek panašios.

Be to, nei vienoje turimoje knygoje neradau patarimų, kad augalai taikomi prie namo - čia užsilikę stereotipai ar kas lemia požiūrį. Tarkim Vidos777 įdėti trys projektai vienam ir tam pačiam namui, bet visi trys skirtingi - niekur nemačiau pastabų, jog medinę apdailą turinčiam tinka tik laisvas stilius, o prie klinkerinių plytų - tik formalusis.

Jei jau taip, kokį stilių ir augalus rinktis prie fachverkinio namo? bigsmile.gif Ir jei jau namas medinis - tuomet ir vaikščioti su vyžomis, grubios drobės drabužiais, o vietoj mašinos kieme- gyvas arkliukas su vežimu mastau.gif
Streamy
Laba diena aplinkos puoseletojos,
Na ir uzvire pas jus diskusija, del pusaites posto. NOreciau ir as jeigu galima imesti savo namo photo ir aplinkos foto greitu laiku, nes jau taip susimaisiau del stiliu ir kas prie mano namo deretu, kad oi..oi..oi.
Nes namas gal ir rastinis, taciau daililentemis apkaltas. Na kai kompiuteri sutaisys ir nuotraukas atgausiu tai jei galima butu jusu patarimo pasiklausti butu liuks...
Knifofija
QUOTE(vida777 @ 2009 02 06, 13:07)
Knifofija, mums reikia tavo pagalbos  biggrin.gif . Tu augini buka trikolora, o mano artimas biciulis pasisodino (Kaune) toki pat pernai liepa, ir dabar kankina save klausimais - ar pakankamai atsparus jie salciams (kazkur girdejo, kad jautrus), ir kada ir kuo pradeti jau ta medeli tresti ???
*

Pas mane jis auga kokie 8 metai, nei aš jo trešiu nei ką, pasodinau ir auga lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif apšalęs nebuvo nei karto. Aš žmogus prie tinginio ir su chemijom išvis nemėgstu draugauti. Nebent kokie vabalai ar ligos stačiai užpuola, tai nebėr kur dėtis, einu gelbėti. trašų naudoju minimaliai, aplink buką gėlynai, tai jei kiek atima iš gėlyčių kokių mikroelementų, tai tiek ir turi.
Papildyta:
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 14:05)

*

čia kaip Hamleto klausimas: - Būti ar nebūti ?
Nemanau, kad namo spalva ar tinkas turi reikšmės želdinimo stiliui. Vat namo stilius, tai tikrai turi reikšmės. Manau juokingai atrodytų prie mažo medinio (kaimiško) namelio, prancūziški gėlynai. Na, o jei namelis mūrinis, šviesus, manau, kad tarp tų gėlynų jis tikrai derėtų.
Manau, kad daugiau įtakos stiliui turėtų turėti sklypo dydis, jo reljefas.
O visų svarbiausia, kad tas stilius būtų mielas pačiam šeimininkui, juk jam reikės tame gyventi.
smth1
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 15:05)

*

Manau, kad namo apdaila, net jei tiesiog tinkas, tikrai vaizda pagerintu. Stilistikos nepakeistu kaip tokios (nebent apdaila butu kapitaline), bet siek tiek nutolintu ta slogu ispudi:)
Nors as dar neprofesionale, bet man pasirode l. naturali aplinka ir gerai isipaisanti prie tarybinio laikmecio nameliu:
http://www.asa.lt/lt/show_company.php3?pag...companyID=36327

Vaizdeliai mazuciai, bet manau minti pagauti galima.
kasiopeja
QUOTE(smth1 @ 2009 02 06, 13:13)
Nors as dar neprofesionale, bet man pasirode l. naturali aplinka ir gerai isipaisanti prie tarybinio laikmecio nameliu:
http://www.asa.lt/lt/show_company.php3?pag...companyID=36327

Šitas žmogeliukas turi idomių idėjų, bet tokių, kad reikia gyvai pamatyti. Pvz. jeigu prie namo yra didelis sklypas, tai teletabišką pievelę siūlo daryti riboto ploto, t.y. pasiskaičiuoti, kokį plotą realu tinkamai prižiūrėti, kad tas darbas netaptų prievole ir katorga. O likusį plotą palikti pusiau laukinę pievą (pjaunama tik kelis kartus per metus). Esu mačiusi realizuotą thumbup.gif
rokoko
QUOTE(smth1 @ 2009 02 06, 14:40)
Palygint juos tokiu rakursu kaip tu sulyginai vien todel, kad jie is tos pat tevynes tai panasiai, kaip imt dabar tu zodziu panasumu ir skirtumu ieskot.
*

drinks_cheers.gif pagaliau tiksliai pasakyta, ką aš nesugebėjau seniai seniai pasakyti, kai Dee prikibo prie mano ''šaknų'' ax.gif

QUOTE(aistejukas @ 2009 02 06, 15:03)
NOreciau ir as jeigu galima imesti savo namo photo ir aplinkos foto greitu laiku, nes jau taip susimaisiau del stiliu ir kas prie mano namo deretu,
*

dedi ir viskas 4u.gif nereikia iš anksto leidimą gauti.
kartais būna daugiau reakcijos, kartais mažiau - kaip pasiseks mirksiukas.gif
DeeDee
QUOTE(rokoko @ 2009 02 06, 15:29)
drinks_cheers.gif pagaliau tiksliai pasakyta, ką aš nesugebėjau seniai seniai pasakyti, kai Dee prikibo prie mano ''šaknų''  ax.gif
*

visgi stereotipai, nugi pati pamąstyk - tavo vaikaičiams mano rododendrai bus senovinis augalas - laiko klausimas ir neturi nieko bendro su iš ko pastatytas namas. Kalbam apie tą patį juk.

( ar todėl, kad vaikystėj tekdavo ravėti hostas "ant kapų" jos tampa tik kapinių augalais doh.gif Na ir įsitikinimai, rėmai, tsakant tongue.gif )
rokoko
Gal pasakysit: 4u.gif
Ar tinka apvolioti begonijų gumbelius medžio pelenuose pries sodinant?

šįvakar noriu sodinti.
Wolke
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 13:48)
Ar todėl, kad aplinkiniuose kiemuose vien daržai ir metalinės bačkos vandeniui kaupti, įpareigoja ir mane tik daržais ir bačkom apsiriboti?  flirt.gif
*

mes backa lietaus vandeniui surinkinet ikasem po zeme ir pavirsiuje matosi tik zalias dangtis rolleyes.gif
user posted image

QUOTE(vida777 @ 2009 02 06, 14:07)
Tu augini buka trikolora
*

kas per augaliukas bukas trikoloras g.gif cia bukmedis mirksiukas.gif

. Chrizantemos taip pat nėra grynas lietuviškas produktas, kaip ir daug daug kitų krūmų ar gėlių wink.gif
*

chrizantemos atkeliavo jei neklystu is Kinijos (ar Japonijos g.gif ) vakar radau labai graziu vaizdeliu su chrizantemu parkais Kinijoje (interneto platybese) wub.gif wub.gif grozis,bet nieko nenusikopijavau doh.gif
sidabrinekuoja
O aš ką tik grįžau apsipirkinėjus. Kojos šlapios šlapios, nes sniego privarė vėl, o temperatūra +. Mačiau turgelyje pirkti baltai žydinčių eleborų, bet tokie mažyciai mažyciai, gal koks sprindis. Nius labai pagunda jama blush2.gif , bet turbūt negerai jiems bus vazone gyvent, nes lauke gi pusnys tyžtančios. Kai galutinai ištiš dar ilgai ilgai į savo molynę kojos nekelsiu, nes kai tik dėsiu koją, tai ir nueis visa žolytė su purvu doh.gif .
Wolke
QUOTE(sidabrinekuoja @ 2009 02 06, 18:30)
O aš ką tik grįžau apsipirkinėjus. Kojos šlapios šlapios, nes sniego privarė vėl, o temperatūra +. Mačiau turgelyje pirkti baltai žydinčių eleborų, bet tokie mažyciai mažyciai, gal koks sprindis. Nius labai pagunda jama blush2.gif , bet turbūt negerai jiems bus vazone gyvent, nes lauke gi pusnys tyžtančios.
*

pas mus siandien +8 pavasaris tongue.gif o ir sniego mes nematem dar sian ziema ..... as kazkur skaiciau,jei helebora nusiperki ziema,tai geriau ir palikti ji iki pavasario tam puode...as irgi siandien ejau aplinkui heleborus ax.gif nu bet kad brangumas ju doh.gif tai vis susilaikau
rozamunda
Skaiciau siandien karstus disputus,kas deretu ir prie ko ir nutariau pasisakyti.
1. Del to tarybinio namuko,kuris bus nutinkuotas-jei tinkas bus ne riuzavas ir ne skaisciai geltonas,o naturaliu atspalviu-(pilku,rudu,ochros,zalsvu chaki atspalviu yra daugybe ir jie nerekia nesaukia)tiks daugelis sodo dizaino elementu pagal skoni ir poreiki(jau vien lauko palanges ir balkoneli augaliukais papuosus vaizdas zymiai pageres).
2.per daug sureiksminti augalu kilmes, manau ,neverta,tam paciam kieme puikiai ziuris ir rytietiskas rododendras ir lietuviska roze ir olandiska tulpe.
3.Vaikams reikia ir pievutes ir supuokliu ir smelio dezes( jei dar mazuliukai). Paskirti galima tam kampeli ir ji graziai apsodinti-vaikai irgi gelytes megsta ir specialiai ju nelauzo.
4.Kiemo tvarkymas pagal griezta plana -projekta,tinka toms kurios nemegsta kapstymo ir nuolatiniu ieskojimo dziaugsmu savo valdose-susitvarkiau grazu ir baigta.Toms kurios tik nuvyke i muge staiga uznesteja naujomis idejomis,grieztai suplanuotas ir susodintas sodas netiks-nebent aru 30,tai yra kur ir paeksperimentuoti.
5.Verta ,jei galit paziureti per TV 3 laida,kur namus ir sodus per utopini laika pertvarko-tikrai yra geru ideju,kaip nedideliam plote ir su standartiniu namuku sutalpinti ir vaiku zona ir reprezentacine ir poilsio su baseineliais ,upeliais ir augalais vazonuose 4u.gif
sidabrinekuoja
QUOTE(Wolke @ 2009 02 06, 18:57)
pas mus siandien +8 pavasaris  tongue.gif o ir sniego mes nematem dar sian ziema ..... as kazkur skaiciau,jei helebora nusiperki ziema,tai geriau ir palikti ji iki pavasario tam puode...as irgi siandien ejau aplinkui heleborus  ax.gif nu bet kad brangumas ju  doh.gif tai vis susilaikau
*

man tai labai patiko, kad jie tokie mazuciai, tie auksti tai ot. Nalabai man jie vasara atrodytu, pas mane ir taip mazai vietos, geriau jau ta lysna metra astilbems paskirsiu. Mazyciai prieky uzkaisiotu tarpus, pavasari graziai zydetu, o vasara tie lapai nelabai i akis kristu. Ar teisingai as cia mastau? g.gif

Man atrodo hebe neistvere ziemos. Jos juk viszales, ziema lapeliai paraudonuot turi, o maniskes rudi blink.gif . Turbut numire verysad.gif
rozamunda
QUOTE(vida777 @ 2009 02 06, 14:38)

n kartu pritariu, bet zinai, kaip yra sunku ta harmonija megejui (ne profesionalui ar bent jau ne menininkui) susikurti, kai nera giliu tradiciju. Mums (bulviu kraste) tai neiauge i krauja  tongue.gif .
*

neiauge tai neiauge,bet internete galima tiek ideju prisigraibyti bigsmile.gif , kai ateina musu profesionalai ,labai daznai buna grazu sterilu ir kazkur jau matyta cool.gif
Mat gabena tuos pacius augalus i daugeli savo projektiniu kiemu ir naudoja tuos pacius derinius-jie isbandyti ir garantuoti,ner kada zaisti...bet va cia ir prarandamas jaukumas ir jausmas,kad cia tavo lizdelis,sunestas po sapeli.
Bandziau ir as su profais bendraut,bet kai pamaciau savo projekta drauges kaimynystej jau igyvendinta,spjoviau ir pati dabar sau dizainere.Profu reikia klausti ir klausyti del prieziuros ,dauginimo ir.t.t
Mano pacios troba-standartinis projektas su nestandartine apdaila,sodas taip pat-ten ir lietuviska obelis ir pusys ir magnolija ir mylimos hortenzijos ir levandos , ir pergole ir terasa ir prieskoniu darzelis.O kai vaikai paugs,vietoj ju zonos bus ir darziuks-dabar jo turet aru trukumas neleidzia ax.gif

To mes cia ir susirinke-viena kita pagirti,pakritikuot,kruvoj pakvatot,uztat mums ir neliudna gathering.gif alc.gif group.gif gossip.gif smartass.gif
Tina*
Skaiciau, kad Lenkijoj daug pigesni augalai, nei LT. Del dideles rinkos ir konkurencijos. Nezinia ar tai uzsakomasis staripsnis, bet labai isgirta kazkokia Ewa Lupinska netoli Baltstoges turinti medelyna. Neisivaizduoju kuri cia Lenkijos vieta blush2.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.