Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 37

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 12:05)
Vienas klausimas man kirba nuolat - kokia turi būti sklypo aplinka, kad būtų išlaikytas vientisumas ir bendra harmonija, jei namukas silikatinių plytų tarybinių laikų statybos? Kas keičiasi (ir ar keičiasi) aplinkos stilistikoje, jei tokį namuką nutinkuoji dekoratyviniu tinku? Knifofija, gal galėtum Tu kaip profesionalė padėti išspręsti šį rebusą? 4u.gif


tinkuotas ar ne, vistiek matosi, kokiu laikmečiu statytas bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 14:18)
savo kuklia nuomone manau, kad rockariumas ( alpinariumo terminas kiek kitokį atspalvį turi) pas mane KAIP TIK tiktų ir dirbtinas upelis/krioklys taip pat tiktų - turimas šlaitas pietų link kaip tik toji sąlyga, kurios neturi dažnas, gyvenantis lygumose  4u.gif O bet tačiau, nedarysiu, tiesiog jų nereikia.

Apie rododendrus galėčiau pasakyti tą patį, ką ir apie bijūnus ( beje, labai daug panašumų turi), pirmieji kaip ir antrieji, taip pat su Japonija siejami. Tik skirtumas tas, kad bijūnai seniau atkeliavę. Chrizantemos taip pat nėra grynas lietuviškas produktas, kaip ir daug daug kitų krūmų ar gėlių wink.gif

Apie ( panelės) Pušaitės ieškojų bendrų idėjų - reiktų skirti, kas yra šeimynos kiemas ir pvz., Cleve West'o ( vieno iš Chelsea pernykščių nugalėtojų) Bupa garden - augalai tiktų ir manam kaimiškam vaizdeliui, bet bendra idėja skirta alzhaimeriu sergantiems žmonėms: aštuoniukės formos takeliai, didžiulis kamuolys, fontanėlių formos.

Pasikartosiu n-ąjį kartą, ko mūsuose trūksta, tai vientisumo ir harmonijos bendrai visame sklype  4u.gif


Apie harmonija ir vientisuma sutinku, bet kalbant apie bijunus ir rododendrus
tai gal nereikia iki tokiu krasuttinumu eiti. Kiek laiko pas mus bijunas auginamas, o kiek rododendrai? Juk vien tas atkeliavimo laiko skirtumas yra tikrai didelis skirtumas ne vien ta tiesiogine laiko prasme. Palygint juos tokiu rakursu kaip tu sulyginai vien todel, kad jie is tos pat tevynes tai panasiai, kaip imt dabar tu zodziu panasumu ir skirtumu ieskot.
P.S. as uz tai kad derint nauja su senu, laikytis tam tikru pripazintu taisykliu, bet visada ieskot 'cviekelio' ikeldinant kazka nauja. Labai netiketai gera sprendima galima rasti bijunui siuolaikines architekturos fone, kaip galbut ir rododendrui senoviskoj sodyboj. Bet tik gerai apgalvojus, o ne 'nu ir pasodinau greta, juk abu jie is Japonijos'.
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2009 02 05, 18:43)
Sveikutės merginos norečiau paklausti, ar galima jau seti svyrančias naktižiedes?Nes ant pokelio nėra parodyta kažkaip net keista pasidarė.Tik parodyta kad tiesiai į dirvą 4-5mėn.Ačiū. 4u.gif

As ir gundausi siu geliu, bet kazin ar jos labai reiklios? g.gif ar verta zaist su ju seklom?
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2009 02 06, 14:40)

tai, kad nerašiau, kad grupuoju augalus pagal kilmės šalį laugh.gif Čia buvo atsakymas, kad ne namas leidžia ar draudžia atsirasti augalams. Bijūno žiedų ir rododendrų žiedų dydžiai panašūs, lapų formos ir spalvos kažkiek panašios.

Be to, nei vienoje turimoje knygoje neradau patarimų, kad augalai taikomi prie namo - čia užsilikę stereotipai ar kas lemia požiūrį. Tarkim Vidos777 įdėti trys projektai vienam ir tam pačiam namui, bet visi trys skirtingi - niekur nemačiau pastabų, jog medinę apdailą turinčiam tinka tik laisvas stilius, o prie klinkerinių plytų - tik formalusis.

Jei jau taip, kokį stilių ir augalus rinktis prie fachverkinio namo? bigsmile.gif Ir jei jau namas medinis - tuomet ir vaikščioti su vyžomis, grubios drobės drabužiais, o vietoj mašinos kieme- gyvas arkliukas su vežimu mastau.gif
Atsakyti
Laba diena aplinkos puoseletojos,
Na ir uzvire pas jus diskusija, del pusaites posto. NOreciau ir as jeigu galima imesti savo namo photo ir aplinkos foto greitu laiku, nes jau taip susimaisiau del stiliu ir kas prie mano namo deretu, kad oi..oi..oi.
Nes namas gal ir rastinis, taciau daililentemis apkaltas. Na kai kompiuteri sutaisys ir nuotraukas atgausiu tai jei galima butu jusu patarimo pasiklausti butu liuks...
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 02 06, 13:07)
Knifofija, mums reikia tavo pagalbos  biggrin.gif . Tu augini buka trikolora, o mano artimas biciulis pasisodino (Kaune) toki pat pernai liepa, ir dabar kankina save klausimais - ar pakankamai atsparus jie salciams (kazkur girdejo, kad jautrus), ir kada ir kuo pradeti jau ta medeli tresti ???

Pas mane jis auga kokie 8 metai, nei aš jo trešiu nei ką, pasodinau ir auga lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif apšalęs nebuvo nei karto. Aš žmogus prie tinginio ir su chemijom išvis nemėgstu draugauti. Nebent kokie vabalai ar ligos stačiai užpuola, tai nebėr kur dėtis, einu gelbėti. trašų naudoju minimaliai, aplink buką gėlynai, tai jei kiek atima iš gėlyčių kokių mikroelementų, tai tiek ir turi.
Papildyta:
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 14:05)
Vienas klausimas man kirba nuolat - kokia turi būti sklypo aplinka, kad būtų išlaikytas vientisumas ir bendra harmonija, jei namukas silikatinių plytų tarybinių laikų statybos? Kas keičiasi (ir ar keičiasi) aplinkos stilistikoje, jei tokį namuką nutinkuoji dekoratyviniu tinku? Knifofija, gal galėtum Tu kaip profesionalė padėti išspręsti šį rebusą? 4u.gif

Mano namelio foto prieš jo įsigijimą: 2006 žiema

čia kaip Hamleto klausimas: - Būti ar nebūti ?
Nemanau, kad namo spalva ar tinkas turi reikšmės želdinimo stiliui. Vat namo stilius, tai tikrai turi reikšmės. Manau juokingai atrodytų prie mažo medinio (kaimiško) namelio, prancūziški gėlynai. Na, o jei namelis mūrinis, šviesus, manau, kad tarp tų gėlynų jis tikrai derėtų.
Manau, kad daugiau įtakos stiliui turėtų turėti sklypo dydis, jo reljefas.
O visų svarbiausia, kad tas stilius būtų mielas pačiam šeimininkui, juk jam reikės tame gyventi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Knifofija: 06 vasario 2009 - 15:13
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 06, 15:05)
Vienas klausimas man kirba nuolat - kokia turi būti sklypo aplinka, kad būtų išlaikytas vientisumas ir bendra harmonija, jei namukas silikatinių plytų tarybinių laikų statybos? Kas keičiasi (ir ar keičiasi) aplinkos stilistikoje, jei tokį namuką nutinkuoji dekoratyviniu tinku? Knifofija, gal galėtum Tu kaip profesionalė padėti išspręsti šį rebusą? 4u.gif

Mano namelio foto prieš jo įsigijimą: 2006 žiema


Manau, kad namo apdaila, net jei tiesiog tinkas, tikrai vaizda pagerintu. Stilistikos nepakeistu kaip tokios (nebent apdaila butu kapitaline), bet siek tiek nutolintu ta slogu ispudi:)
Nors as dar neprofesionale, bet man pasirode l. naturali aplinka ir gerai isipaisanti prie tarybinio laikmecio nameliu:
http://www.asa.lt/lt...companyID=36327

Vaizdeliai mazuciai, bet manau minti pagauti galima.
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2009 02 06, 13:13)
Nors as dar neprofesionale, bet man pasirode l. naturali aplinka ir gerai isipaisanti prie tarybinio laikmecio nameliu:
http://www.asa.lt/lt...companyID=36327


Šitas žmogeliukas turi idomių idėjų, bet tokių, kad reikia gyvai pamatyti. Pvz. jeigu prie namo yra didelis sklypas, tai teletabišką pievelę siūlo daryti riboto ploto, t.y. pasiskaičiuoti, kokį plotą realu tinkamai prižiūrėti, kad tas darbas netaptų prievole ir katorga. O likusį plotą palikti pusiau laukinę pievą (pjaunama tik kelis kartus per metus). Esu mačiusi realizuotą thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 06 vasario 2009 - 15:39
QUOTE(smth1 @ 2009 02 06, 14:40)
Palygint juos tokiu rakursu kaip tu sulyginai vien todel, kad jie is tos pat tevynes tai panasiai, kaip imt dabar tu zodziu panasumu ir skirtumu ieskot.

drinks_cheers.gif pagaliau tiksliai pasakyta, ką aš nesugebėjau seniai seniai pasakyti, kai Dee prikibo prie mano ''šaknų'' ax.gif

QUOTE(aistejukas @ 2009 02 06, 15:03)
NOreciau ir as jeigu galima imesti savo namo photo ir aplinkos foto greitu laiku, nes jau taip susimaisiau del stiliu ir kas prie mano namo deretu,

dedi ir viskas 4u.gif nereikia iš anksto leidimą gauti.
kartais būna daugiau reakcijos, kartais mažiau - kaip pasiseks mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2009 02 06, 15:29)
drinks_cheers.gif pagaliau tiksliai pasakyta, ką aš nesugebėjau seniai seniai pasakyti, kai Dee prikibo prie mano ''šaknų''  ax.gif

visgi stereotipai, nugi pati pamąstyk - tavo vaikaičiams mano rododendrai bus senovinis augalas - laiko klausimas ir neturi nieko bendro su iš ko pastatytas namas. Kalbam apie tą patį juk.

( ar todėl, kad vaikystėj tekdavo ravėti hostas "ant kapų" jos tampa tik kapinių augalais doh.gif Na ir įsitikinimai, rėmai, tsakant tongue.gif )
Atsakyti
Gal pasakysit: 4u.gif
Ar tinka apvolioti begonijų gumbelius medžio pelenuose pries sodinant?

šįvakar noriu sodinti.
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 13:48)
Ar todėl, kad aplinkiniuose kiemuose vien daržai ir metalinės bačkos vandeniui kaupti, įpareigoja ir mane tik daržais ir bačkom apsiriboti?  flirt.gif

mes backa lietaus vandeniui surinkinet ikasem po zeme ir pavirsiuje matosi tik zalias dangtis rolleyes.gif
user posted image

QUOTE(vida777 @ 2009 02 06, 14:07)
Tu augini buka trikolora

kas per augaliukas bukas trikoloras g.gif cia bukmedis mirksiukas.gif


QUOTE(DeeDee @ 2009 02 06, 14:18)
. Chrizantemos taip pat nėra grynas lietuviškas produktas, kaip ir daug daug kitų krūmų ar gėlių wink.gif

chrizantemos atkeliavo jei neklystu is Kinijos (ar Japonijos g.gif ) vakar radau labai graziu vaizdeliu su chrizantemu parkais Kinijoje (interneto platybese) wub.gif wub.gif grozis,bet nieko nenusikopijavau doh.gif
Atsakyti