Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 37

Pas mano mamą kobėjos vakarų pusėj kokių 6 metrų aukščio užaugę buvo. Kiek pasiekė mama, tiek pritvirtinta buvo, o aukščiau pačios lipo, į mažiausia plyšiuką kibo.Išsiplėtė ir į šonus belenkaip, labai gražu. Tik joms reik gero pritvirtinimo, nes jos labai tankios, vieną naktį nuo vėjo visa ta kobėjų siena nukrito doh.gif Mama nebežinojo kaip užkelt jas vėl, o kadangi jau į rudenį buvo, tai taip ir paliko gulėt. Tai žiedai taip gražiai į paviršių išlindo per lapiją, ir vėl gražiai atrodė, toks kupstas - kilimėlis žydintis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Natha @ 2009 02 09, 17:29)
Pas mano mamą kobėjos vakarų pusėj kokių 6 metrų aukščio užaugę buvo. Kiek pasiekė mama, tiek pritvirtinta buvo, o aukščiau pačios lipo, į mažiausia plyšiuką kibo.Išsiplėtė ir į šonus belenkaip, labai gražu. Tik joms reik gero pritvirtinimo, nes jos labai tankios, vieną naktį nuo vėjo visa ta kobėjų siena nukrito  doh.gif  Mama nebežinojo kaip užkelt jas vėl, o kadangi jau į rudenį buvo, tai taip ir paliko gulėt. Tai žiedai taip gražiai į paviršių išlindo per lapiją, ir vėl gražiai atrodė, toks kupstas - kilimėlis žydintis smile.gif

wub.gif wub.gif einu set lotuliukas.gif
Atsakyti
biggrin.gif o aš į gogelį lendu pasižiūrėti kas do grožis g.gif

o jos būna visokių spalvų ar tik violetinės g.gif
kažkaip nieko gražaus aš su jom nerandu g.gif blush2.gif

bet kiek gogelį SM foto išmeta thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *MONAMI*: 09 vasario 2009 - 16:46
QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 02 09, 09:09)
Vis dėlto radau ir paskutinių metų foto:
user posted image


labai labai tau aciu 4u.gif
thumbup.gif atrodo puikiai
jau dabar isivaizduoju kiek turesiu darbo sia vasara ax.gif
pas mane prie rusio prudas tai galvoju kazkaip gal reiktu nuo rusio virsau akmenimis i pruda nuvesti upeli blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ita2 @ 2009 02 09, 16:05)
g.gif tai kad ant pokelio rodo kad jau dabar set i daigykla.. ar spes paskui isaugti jei as koki balandi tik i lauka pasesiu?
unsure.gif o siiap kas do gele ji, rojaus soduose skaiciau ale jei kuri auginot tai geraiu zinot ar verta zaisti, ar mamai atiduot augint(ten eksperimentus vykdo kasmet vis nauajs vienmetes bandydama augint ir paskui pavadinimus pamirsta lotuliukas.gif )
Papildyta:

4u.gif gal auginai?  ant pokelio garzi, kazin kiek tu ziedu bus kai augs?  bigsmile.gif

Aš neauginu, bet žinau šitas gėles, jei joms patinka vieta ir dirva tai jos labai gražios užauga.
Atsakyti
[quote=*
rojaus sodai raso kad buna tamsiai violetines ir sviesiai, as pirkau tamsiai sodriai violetines... 4u.gif
Papildyta:
va dar ka radau apie jas:
Kodėl kobėja nežydi?
2004 m. Rugpjūčio 21 d.


Kobėjos lipikės tėvynė yra Meksikos tropinės sritys. Ten ji auga kaip ištvermingas laipiojantis puskrūmis. Pas mus, Vidurio Europoje, ji auginama kaip vienmetis laipiojantis augalas.

Kad kobėjos žydėtų, jas reikia sėti kovo pradžioje. Daigai laikomi šiltnamyje arba ant labai šviesios palangės. Iki gegužės vidurio, kai juos jau galima perkelti į lauką, ūgliai turi užaugti iki 70-100 cm. Jei pasodinsime per mažus augalus arba į jiems nelabai tinkamą vietą, kobėjos gali nežydėti. Jos sparčiausiai auga ir krauna žiedus šiltoje ir saulėtoje aplinkoje. Nereikėtų pamiršti, jog dirva turi būti trąšį ir humusinga
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ita2: 09 vasario 2009 - 17:00
Pas mamą žemė kaip ji sako "dirbama", t.y. visokios po truputį. Dar sodindama kobėjas įmaišė juodžemio gėlėms. Žiedai pražysta žalsvi, po to parausta ir galų gale pasidaro tamsiai violetiniai. Vieną pasodino i labai gilų vazoną, tai nelabai jai ten patiko, augo, bet tokia silpna. Žiedų nemažai. Baisiai bijo šalnų, nukanda jas su visais žiedais verysad.gif kitokių nei violetinių sakė niekad nematė
Atsakyti
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 02 09, 16:38)
biggrin.gif  o aš į gogelį lendu pasižiūrėti kas do grožis  g.gif

o jos būna visokių spalvų ar tik violetinės  g.gif
kažkaip nieko gražaus aš su jom nerandu  g.gif  blush2.gif

bet kiek gogelį SM foto išmeta  thumbup.gif  thumbup.gif

taip atrodo "Alba"
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2009 02 09, 16:01)
Kobėjas reikėtų jau sėti, jos gan ilgokai auga,

Gerai mergaites parase/pacitavo apie Kobeja, pridesiu is patirties:
as sejusi balandi esu, ir tai rupestelio buvo paskui toki ilga daiga laikyt/ramstyt/vyniot su bambukais ir tt doh.gif
manau, siuo metu seti ankstoka, tikrai pakaks kovo vidurio.
Nelengva toki jau ugtelejusi vijokli sodinti i vieta. Maniskis luzo sodinant, bet paskui is pagrindo isbujojo puikiai.
Gele nuostabi wub.gif
Butina tresti. Antraisiais metais kai vel sodinau, tai buvau nestuke.gif ir nesirupinau, nieko gero nebuvo.. verysad.gif


Tina, 4u.gif
kai turesiu laiko, atsiversiu savo knygos pavesius ir seselius, pasiziuresiu ir sulyginsiu su tavaisiais mirksiukas.gif
tik tu taip nesigilink smile.gif tiesiog savo augalynu vietas pati pabandyk apibudinti, matysi, kaip susidelios viskas...
as tikrai skrupulingai nesilaikau tu rekomendaciju, juolab kad daugelis daugiameciu auga bile kur, tik skirtis gali siek tiek ugiu/lapijos spalva ir pan...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 09 vasario 2009 - 17:57
QUOTE(satanele @ 2009 02 08, 19:31)
Labukas,turiu rudeni gavus sedulu selyciu,jos panasiai kaip vysniu tik pailgos ,patarkit kaip jas isdaiginti?
Papildyta:

Tiesa ,ogal jos ne sedulos? gal sumaise pavadinima verysad.gif



sedulos, geltonžiedės sedulos, va ką radau - http://www.rojaussod...snis.php?id=832
panašu, kad tai tos pašios. Klausimas tik kiek užtruks, kol iš sėklos užaugintos jos derėti pradės!! g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo melsva: 09 vasario 2009 - 17:58
QUOTE(rokoko @ 2009 02 09, 17:55)
Tina,  4u.gif
kai turesiu laiko, atsiversiu savo knygos pavesius ir seselius, pasiziuresiu ir sulyginsiu su tavaisiais mirksiukas.gif
tik tu taip nesigilink  smile.gif tiesiog savo augalynu vietas pati pabandyk apibudinti, matysi, kaip susidelios viskas...
as tikrai skrupulingai nesilaikau tu rekomendaciju, juolab kad daugelis daugiameciu auga bile kur, tik skirtis gali siek tiek ugiu/lapijos spalva ir pan...

Butinai paziurek, is anksto aciu 4u.gif As jei jau ko imuosi - tai man neiseina neuzsikuisti skrupulingai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(melsva @ 2009 02 09, 17:57)
sedulos, geltonžiedės sedulos, va ką radau - http://www.rojaussod...snis.php?id=832
panašu, kad tai tos pašios. Klausimas tik kiek užtruks,  kol iš sėklos užaugintos jos derėti pradės!!  g.gif

Vaisius duos maždaug 8 - 10 metais.
Atsakyti