Įkraunama...
Įkraunama...

Šaldytuvai - 4

QUOTE(Temidė @ 2009 12 14, 15:46)
Tai taip išeina ir Zanussi yra tas pats?


Taip, tik kiek suprantu Zanussi yra pozicionuojamas kaip kiek žemesnės klasės brendas nei Electrolux ar AEG.
Atsakyti
Sveiki 4u.gif

Topo centre nusižiūrėjau šaldytuvą LG GC-B399BLQA,kaina 1699,Elektrolux toks pats kainuoja-1899.Viskas gal ir būtų gerai,bet norim pirkt lizingu,o prekes ten dabar kredituoja 123.Pasižiūrėjau baisios palūkanos pas juos,gal kas dabar pirkot ir galėtumėt pakomentuot?Gal geriau tada pirkt kitoj buitinės technikos parduotuvėj,bet kiek teko domėtis,tai visur šitas kreditas įkėlęs koją.Aišku,idealiausias variantas mokėt iš karto grynais,bet kai dabar gyvenime tokia situacija,šiandien dirbi,rytoj nežinia,tai nesinori atiduot pinigų iš karto,paskui šaldytuvo neatsikasi verysad.gif
Atsakyti
sveiki, gal kas turite Electrolux ERN 29601??? Pardavejas sako, kad normalus imontuojamas saldytuvas ir kaina iki 1300. Mes buvom linke ir svajojom apie Liebher, bet kainos virs 2000 lt. 16 metu pragyvenom su snaige ir gera buvo, ale dabar siaubingai elektra ryja, o ir visa garderoba keiciam lotuliukas.gif
vat ir parinuosi dabar visi vien tik libher giria, o tai isties geras produktas ar tam galioja kas brangu tas geras g.gif Noriu padoraus imontuojamo saldytuvo uz padoria kaina blush2.gif gal kas patars
Atsakyti
QUOTE(mamadina @ 2009 12 22, 14:16)
sveiki, gal kas turite Electrolux ERN 29601??? Pardavejas sako, kad normalus imontuojamas saldytuvas ir kaina iki 1300. Mes buvom linke ir svajojom apie Liebher, bet kainos virs 2000 lt. 16 metu pragyvenom su snaige ir gera buvo, ale dabar siaubingai elektra ryja, o ir visa garderoba keiciam  lotuliukas.gif
  vat ir parinuosi dabar visi vien tik libher giria, o tai isties geras produktas ar tam galioja kas brangu tas geras  g.gif Noriu padoraus imontuojamo saldytuvo uz padoria kaina  blush2.gif gal kas patars


Dazniausia brangesnis daiktas buna ir kokybiskesnis, bet buna ir isimciu, kai sumoka tik uz varda.
Negali juk visi tureti tik pacius geriausius daiktus, vieni gali tai ipirkti, kiti ne.
Vieniems aktuali viena kazkokia saldytuvo savybe, kitiems kita, todel ir renkasi skirtingus saldytuvus.
Saldys ir tas Electrolux ERN 29601 saldytuvas. Juk nuvaziuoti atstuma galima ir su Ferrari ir su Golf'u.
Atsakyti
Renkuosi šaldytuvą, nes 15 metų snaigė atidavė paskutines jėgas. Liebherr geri, bet labai jau dizainas ne koks, nei iš išorės nei iš vidaus. o ir brangūs. Whirpoolai gražūs, bet ar geri? kokius dar siūlytumėt žiūrėt? reik neįmontuojamo, 200x60, su trim šaldiklio stalčiais ir No frost'u
Atsakyti
sveiki,
jau kuris laikas ieskome imontuojamo saldytuvo. as, kaip moteris, noriu, kad ir vizualiai patrauklus modelis butu blush2.gif vienzo, kol kas apsistojau ties modeliu Elektrolux ERN 29790, su sidabro spalvos vidum ir atseit halogeniniu apsvietimu. Mums labai tiktu prie virtuvinio, BET kaip su technine puse? ar patikimas tas saldytuvas? aisku ne liebheris ten, kaina kazkur apie 2000 lt. ar atitinka kaina kokybe idomu?
is pradziu norejau no frosto, bet kadangi jie garsiau burzgia kiek girdejau, ir siaip saldiklio talpa ju mazesne, tai persigalvojom.
tiesa, o idomu spinteles dureles kaip tvirtinasi prie ERN 29790 modelio? tiesiai prie duru ar ant ratuku?
Atsakyti
QUOTE(nykshtuke @ 2009 12 29, 11:50)
Renkuosi šaldytuvą, nes 15 metų snaigė atidavė paskutines jėgas. Liebherr geri, bet labai jau dizainas ne koks, nei iš išorės nei iš vidaus. o ir brangūs. Whirpoolai gražūs, bet ar geri? kokius dar siūlytumėt žiūrėt? reik neįmontuojamo, 200x60, su trim šaldiklio stalčiais ir No frost'u

Taip jau yra: Liebherr geresni nei gražūs, Whirlpool gražesni nei geri biggrin.gif Pabandykite pažiūrėti Samsung (200 cm arba 192 cm aukščio, kiti - kinietiški), Už tai, kiek kainuoja tikrai neblogi.
Atsakyti
O mums prireike LIEBHERRR saldytuvo duru lentyneliu. Nes jau 2 suluzo. tiksliau suluzo tie laikikliai. Pats stiklas sveikut sviekutelis. Kur man gauti tu plasmasiniu laikikliu? Na, kad ir su visom lentynelem. Vis pigiau atsieitu nei nauja saldytuva pirkti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Toma: 15 sausio 2010 - 15:54
QUOTE(Toma @ 2010 01 15, 17:49)
O mums prireike LIEBHERRR saldytuvo duru lentyneliu. Nes jau 2 suluzo. tiksliau suluzo tie laikikliai. Pats stiklas sveikut sviekutelis. Kur man gauti tu plasmasiniu laikikliu? Na, kad ir su visom lentynelem. Vis pigiau atsieitu nei nauja saldytuva pirkti.

Bandykite kreiptis telefonu 8-5-2608921. Tai UAB "Baltic Continent" telefonas. Jie yra Liebherr autorizuotas servisas ir visų detalių užsakymai "eina per juos". Kitas atvejis - ieškotis kas veža "šrotą" iš vokietijų ir klausinėti pas juos...
Atsakyti
po ilgu ieskojimu mes visgi isirinkome liebher cn39130 modeliuka,kaina2300,esam patenkinti,didelis,talpus,tikrai tyliai dirba,tik va norejau pasiteirauti ekspertu mirksiukas.gif kodel viduje prisala galine sienele,is pradziu maniau kad ten prirasoja kai darineji saldytuva bet dabar paciupinejau ziuriu kad sniegas beveik per visa sienele,ar cia taip turi but ar kazkas blogai,saldytuvuva turim beveik savaite ar reikia kreiptis del taisymo ar pan g.gif
Atsakyti
radau viena straipsniuka, jei kartojuos, atsiprašau blush2.gif

Šaldytuvai

Kalbant paprastai, šaldytuvas namuose reikalingas tam, kad produktai būtų laikomi žemoje temperatūroje. Kalbant formaliau, šaldytuvas - šaldantis buitinis prietaisas, skirtas produktų šaldymui, kad buitinėmis sąlygomis būtų išsaugotos skonio, maistinės ir gastronominės jų savybės.


Iš XIX a. pabaigos technikos stebuklų šiuolaikinis buitinis šaldytuvas (čia mes neminėsime pramoninkų, specialių šaldytuvų, vyno rūsių ir įstatomų modelių) tapo pirmo būtinumo buities prietaisu. Įsikraustant į naują būstą (namą, butą), pirmuoju po katės namuose atsiranda šaldytuvas: juk kokioje klimato juostoje begyventume, produktų maisto gaminimui išsaugojimas šviežiais ir kokybiškais - pirmaeilis civilizuoto žmogaus uždavinys.

Tobulėjant technologijoms, šaldytuvas, be tiesioginės savo paskirties („gaminti" šaltį ir jame laikyti produktus), įgavo ir estetinę funkciją: šiuolaikinis šaldytuvas - pilnateisis virtuvės dizaino elementas. Taip pat ir savotiškas šeimininko socialinio statuso rodiklis... Rinkdamiesi šaldytuvą parduotuvėje, pirmiausia atkreipiame dėmesį į matmenis, patikimumą, naudojimosi patogumą, dizainą ir kainą. Juk taip norisi turėti stilingą, didelį, patogų ir patikimą šaldytuvą neišleidus tam paskutinio cento. Deja - jeigu šaldytuvas paprastas, ekonomiškas ir patvarus, jo kaina pakankamai prieinama. Bet jeigu jis didžiulis, stilingas, prikimštas technikos naujovių ir labai patogus naudoti, jo kaina peršoka keturženklę ribą... Paradoksas. Bet apie viską iš eilės.

Kad nepasimestumėte vieno ar kito modelio įvairių modifikacijų džiunglėse, pirma išsiaiškinkime, kas tai yra kamera šaldytuve ir kiek jų būna. Pati paprasčiausia taisyklė: pasižiūrėkite, kiek skirtingos temperatūros skyrių yra bendrame šaldytuvo korpuse.

Prieš keliaujant pirkti reiktų apsispręsti, kokio šaldytuvo jums iš tikrųjų reikia.

Išsiaiškinkite, kur jis pagamintas. Žinoma, dabar daugiausiai buitinės technikos pas mus atkeliauja iš Kinijos, bet toks pasirinkimas toli gražu nėra geriausias.

Europos šaldytuvų gamintojai paprastai laikosi standartinių matmenų. Šaldytuvų gylis yra 60 cm, o aukštis gali būti nuo 160 iki 200 cm. Paprastai šiuose šaldytuvuose šaldiklis būna apačioje, šaldytuvas viršuje. Korėjiečiai ir japonai savo šaldytuvus gamina platesnius - 70-80 cm, jie tinkamesni didelėms virtuvėms. Beje, išsirinkę tokį šaldytuvą įsitikinkite, ar jis tilps pro jūsų virtuvės duris, nes šios paprastai būna siauresnės. Ta pati problema gali iškilti išsirinkus tipišką amerikietišką dviejų durų šaldytuvą, nors šiandien ši problema sprendžiama taip, kad šaldytuvas ir šaldiklis į vietą gabenami atskirai ir tik tada surenkami (nepamirškite, kad taip montuojami ne visų gamintojų šaldytuvai). Tokie šaldytuvai paprastai turi daugiau funkcijų ir yra talpesni (iki 800 l) - juose už vienų durų būna šaldiklis, už kitų - šaldytuvas, durelės sumontuotas ledo generatorius, modelis gali turėti automatinio atitirpinimo funkciją ir elektroninę kontrolę ar net sumontuota internetą. Tokį įpirks toli gražu ne kiekvienas pirkėjas. Taigi rinkdamiesi šaldytuvą galvokite ne tik apie kainą, funkcijas, bet ir apie tai, kaip jį atgabensite į virtuvę.

Durys

Dabar pakalbėkime apie pačius šaldytuvus. Juos galima suskirstyti į vienų durų ir dvidurius. Pirmųjų šiuo metu sutinkama gana mažai. Tai nedideli, iki 1,5 m aukščio, šaldytuvai, kuriuose šaldiklio nėra arba jis yra šaldytuvo viršuje, už bendrų durų, ganėtinai mažas. Tokie šaldytuvai tinka mažoms patalpoms arba kaip turimų šaldytuvų papildymas.

Dviduriai šaldytuvai turi atskiras šaldytuvo ir šaldiklio kameras. Šiuo atveju šaldiklio tūris gerokai didesni. Paprastai tokie agregatai būna iki 2 m aukščio, išskyrus minėtus plačiuosius šaldytuvus. Turėkite omenyje, kad, jei į šaldytuvą ir į kamerą veda atskiros durelės, tai leidžia sumažinti šaldikliui tenkančias apkrovas, nes jis darinėjamas mažiau, o tai taupo elektros energiją, lėčiau ant šaldiklio sienelių susidaro ledas ir produktai ilgiau išlieka kokybiški.

Kiekvieno šaldytuvo durelėse yra gausybė laikiklių, skirtų kiaušiniams, buteliams, lentynėlių vaisiams ir pan. Kai kuriuose modeliuose sumontuotos lentynėlės kosmetikai ir panašioms smulkmenoms. Taip pat įprasta, kad yra uždengiamų lentynėlių, o jų fiksavimo aukštį, priklausomai nuo poreikio, galima keisti.

Dar galima rasti ir trijų kamerų šaldytuvų, kurie turi vadinamąją „nulinę" kamerą. Ji skirta ilgalaikiam produktų saugojimui. Paprastai ši kamera yra tarp šaldytuvo ir šaldiklio. Jos tūris gali būti nuo 80 iki 200 litrų, kai kuriuose modeliuose jos gali būti perjungtos į užšaldymo arba atvėsinimo režimą.

Tūris

Paprastai gamintojai nurodo visą šaldytuvo tūrį, neįskaičiuodami vidinių lentynėlių ir padėkliukų. Nors šaldytuvas užima ganėtinai daug vietos, jis ne visas skirtas produktų saugojimui. Jei jų saugojimui šaldytuve palikta apie 50 proc. tūrio, tai jau yra gerai.

Kam naudojamas likęs šaldytuvo tūris? Jame įmontuotos hermetiškos ir šilumą saugančios konstrukcijos, kurios užtikrins, kad šaldytuvas neatšiltų, jei netyčia atsijungs elektros tiekimas. Jei šaldytuvo vidinis tūris naudojamas racionaliai, jame telpa daugiau produktų. Šaldytuvo lentynėlės gali būti gaminamos iš nedūžtančio stiklo, plastiko, gali būti metalinės grotelės. Nors stiklinės lentynėlės atrodo nelabai patvarios, bet šiandien jos kai kuriuose modeliuose gali išlaikyti iki 100 kg svorį. Lentynėlės gali būti tvirtinamos šaldytuvo šonuose esančiose išpjovose arba padedamos ant šonuose įvirtintų laikiklių. Pirmas variantas atrodo patikimesnis, bet jie abudu yra vienodai patvarūs.

Temperatūra

Tradiciniuose šaldytuvų modeliuose kompresorius orą varinėja arba iš viršaus, arba nuo galinės šaldytuvo sienelės. Taip šaltesnis oras leidžiasi, šiltesnis kyla ir šaldytuve susidaro skirtingos temperatūros zonos. Šalčiausia būna prie galinės sienelės ir ant apatinės stiklinės lentynos: +2-+4°С , ant viršutinės lentynos temperatūra gali siekti +6-+8°С. Šilčiausia durelių lentynose +10°С.

Šalčio kiekis ir kokybė bet kuriame šaldytuve priklauso nuo kompresoriaus ir naudojamo šaldiklio. Kompresorius varinėja šaldiklį po garintuvo vamzdelius, o antrasis, virsdamas garais, surenka iš oro šilumą. Šaldytuvo veiklos efektyvumas priklauso nuo to, kaip tarpusavyje dera šie du elementai. Šiuolaikiniai šaldytuvai paprastai pildomi izobutanu, ciklopentanu arba freonų, kurie nekenkia ozonui, mišiniu.

Šaldiklis


Šiuolaikiniame šaldiklyje, kad būtų sukurtos optimalios produktų saugojimo sąlygos, daugelyje modelių sukurta priverstinė šalto oro cirkuliacija. Veikiami daugelio oro srautų, pučiančių iš skirtingų pusių, produktai greitai ir tolygiai atšąla. Kai kurių modelių šaldymo sistema papildoma jautriais temperatūros davikliais, kurie, pasikeitus temperatūrai, pasirūpina, kad kompresorius būtų įjungtas arba išjungtas. Šiuolaikiniai davikliai yra tokie „gudrūs", kad net gali pajusti įdėtą į šaldytuvą naują produktą ir pasirūpinti greitesniu jo atvėsinimu.

Šaldiklius paprastai sudaro dvi arba trys sekcijos. Vienu atveju didesnis bus pats agregatas, kitu atveju - mažesnė šaldytuvo dalis.
Šaldiklio klasė nustatoma pagal mažiausią temperatūrą, kurią jis gali sukurti ir palaikyti. Paprastai šis rodiklis žymimas žvaigždutėmis, kurios aiškiai matomos ant kameros durelių.

Žymėjimas šifruojamas taip:

(*) - palaiko -6°C temperatūrą ir leidžia laikyti užšaldytus produktus iki savaitės.
(**) - palaiko iki -12°C temperatūrą ir leidžia laikyti užšaldytus produktus iki mėnesio.
(***) - palaiko iki -18°C temperatūrą ir leidžia saugoti produktus iki trijų mėnesių bei yra galimybė užšaldyti šviežius produktus.
(****) - palaiko žemesnę kaip -18°C temperatūrą ir leidžia saugoti užšaldytus produktus nuo pusės metų iki metų.

Visi modernūs šaldytuvai turi super užšaldymo režimą. Jis įsijungia, kai reikia užšaldyti didelį kiekį šviežių produktų. Patalpinus produktus šaldiklyje, kompresorius pradeda veikti be sustojimo ir išsijungia tik tada, kai temperatūra pasiekia -18°С.

Dauguma dar prisimena, kad senuosius šaldytuvus tekdavo dažnai atitirpyti. Šiuolaikiniuose ta problema išspręsta įdiegiant automatinio atitirpinimo sistemą, žinomą kaip No Frost arba Frost Free. Ji montuojama prie galinės šaldiklio sienelės, kur kondensuojasi drėgmė. Kuriam laikui šaldytuvas automatiškai išsijungia, sienelė atitirpsta ir drėgmė nuvarva žemyn. Drėgmė susikaupia talpoje po kompresoriumi ir ten arba išgaruoja, arba nuteka į padėklą po šaldytuvu. Šaldytuvų su šia sistema nebereikia atitirpinti patiems, produktai išsilaiko ilgiau ir geriau, nepasidengia šerkšnu, neprišąla vienas prie kito. Taip pat No Frost sistema sutrumpina produktų užšaldymo laiką. Atidarius šaldiklio dureles viduje labai greitai atkuriama buvusi temperatūra, o tai sumažina elektros energijos sąnaudas.

Tiesa, tokie šaldytuvai paprastai yra brangesni, be to, dingus elektrai, jie trumpiau išlaiko šaltį. Taip pat šaldytuvuose su No Frost sistema produktai turi būti gerai supakuoti, kitaip oro srautai greitai iš jų išpūs visą drėgmę, o ir patys šaldytuvai veikia gerokai garsiau.

Kai kurie šaldytuvai jau turi „elektronines smegenis", kurios rūpinasi, kad būtų palaikoma optimali temperatūra. Šaldytuvo valdymo kompiuteris naudoja Fuzzi Logic sistemą. Ji prižiūri, kad būtų laikomasi nurodyto temperatūros režimo, reguliuojamas kompresoriaus ir ventiliatoriaus darbas. Taip išvengiama tuščio darbo, sukuriama produktų saugojimui tinkama drėgmė ir taupoma elektros energija. Be to, esant elektroninei valdymo sistemai norimą temperatūrą galima nustatyti laipsnio tikslumu, o kai kurie šaldytuvai gali pasigirti temperatūros pokyčių įsiminimo funkcija. Ji labai praverčia, kai jūsų nesant namuose dingsta elektra, produktai atšyla, o vėliau, atsiradus elektrai, vėl užšąla. Apie tai informuoja pranešimas ekranėlyje.

Taip pat šiandien jau nieko nebestebina šaldytuvai, turintys tiesioginį prieigą prie interneto. Tokiame šaldytuve sumontuotas kompiuteris ir 15 colių ekranas. Tiesa, tokie šaldytuvai gerokai brangesni už kitus, be to, lietuviško interneto pajėgumai ne visada atitiks tokio šaldytuvo pajėgumus. Toks šaldytuvas turi nemažai naudingų funkcijų. Elektronika ne tik informuoja apie šaldytuvo darbą. Ji praneša, jei yra įjungta kokia nors papildoma funkcija, informuoja apie gedimus. Gali padėti nustatyti individualius temperatūros režimus visoms kameroms ar parinkti tinkamą produktų laikymo temperatūrą, užtikrinti, kad kai kurios šaldytuvo funkcijos nebus įjungiamas ir nurodyta temperatūra nebus keičiama. Kai kurie modeliai turi įmontuotas kameras su diktofonais: tokius šaldytuvus galima naudoti ir kaip elektronines užrašų knygutes.

Energijos taupymo klasė

Kiekvieno šaldytuvo energijos taupymo klasė žymima raidėmis nuo A iki G. Raidėmis nuo A iki C žymimi labai ekonomiški šaldytuvai, naudojantys per metus nuo 300 iki 600 kW energijos, raide D žymimi vidutinio ekonomiškumo šaldytuvai, E ir G - neekonomiški modeliai. Tiesa, gamintojai normalų šaldytuvų darbą garantuoja tik esant tam tikroms klimato sąlygoms. Daugumas šaldytuvų priklauso N klasei, kurios temperatūros ribos yra +16 - +32°С. SN klasės šaldytuvai gali dirbti, kai temperatūra yra nuo +10 iki +32°С. T klasės šaldytuvai skirti darbui, kai temperatūra yra nuo +18 iki +43°С, bet tokiu atveju apsimoka pirkti SN-T klasės šaldytuvus, kurie veiks esant temperatūrai nuo +10 iki +43°С. Pastaraisiais metais smarkiai išaugo įmontuojamų šaldytuvų paklausa. Juos pamėgo dėl to, kad tokie šaldytuvai leidžia išlaikyti vienodą visos virtuvės stilių ir spalvą. Jie pasižymi tokiomis pat funkcijomis kaip ir paprasti šaldytuvai. Skirtumas yra nebent tas, kad tokį šaldytuvą tenka sumontuoti ir jo stovėjimą vietą pakeisti yra ganėtinai sunku, tad, jei dar nepasisprendėte dėl galutinės šaldytuvo vietos, verčiau pirkite paprastą, pastatomą šaldytuvą.

asa.lt


Atsakyti
QUOTE(nykshtuke @ 2009 12 29, 10:50)
Renkuosi šaldytuvą, nes 15 metų snaigė atidavė paskutines jėgas. Liebherr geri, bet labai jau dizainas ne koks, nei iš išorės nei iš vidaus. o ir brangūs. Whirpoolai gražūs, bet ar geri? kokius dar siūlytumėt žiūrėt? reik neįmontuojamo, 200x60, su trim šaldiklio stalčiais ir No frost'u

Liebherr tikrai geri (ir brangūs), Whirlpool gal ir gražūs (bet turbūt tik tiek), o korėjietiški (LG, Samsung, Daewoo) pigūs, bet ar kokybiški? O electrolux nebandėt pažiūrėt? Pvz. ENB38637X

QUOTE(MuzikALI @ 2010 01 08, 10:47)
sveiki,
jau kuris laikas ieskome imontuojamo saldytuvo. as, kaip moteris, noriu, kad ir vizualiai patrauklus modelis butu  blush2.gif vienzo, kol kas apsistojau ties modeliu Elektrolux ERN 29790, su sidabro spalvos vidum ir atseit halogeniniu apsvietimu. Mums labai tiktu prie virtuvinio, BET kaip su technine puse? ar patikimas tas saldytuvas? aisku ne liebheris ten, kaina kazkur apie 2000 lt. ar atitinka kaina kokybe idomu?
is pradziu norejau no frosto, bet kadangi jie garsiau burzgia kiek girdejau, ir siaip saldiklio talpa ju mazesne, tai persigalvojom.
tiesa, o idomu spinteles dureles kaip tvirtinasi prie ERN 29790 modelio? tiesiai prie duru ar ant ratuku?

Durelės šio modelio tvirtinasi su "slidėmis", kaip ir visų Electrolux įmontuojamų šaldytuvų. Analogiški AEG-Electrolux modeliai dauguma tvirtinasi su metaliniais vyriais. Pažiūrėkit AEG-Electrolux modelį SC91840-6i, tikrai manau vertas dėmesio. Už sidabrines sieneles mokėti keliais šimtais lt. daugiau.. g.gif nors gražu, nesiginčysiu smile.gif Techninė pusė Electrolux, AEG ir Zanussi modelių gera. Aišku, neginčyjamas lyderis šaldytuvuose Liebherr, bet ir kaina atitinkama.

QUOTE(speedy @ 2010 01 11, 19:24)
Taip jau yra: Liebherr geresni nei gražūs, Whirlpool gražesni nei geri  biggrin.gif  Pabandykite pažiūrėti Samsung (200 cm arba 192 cm aukščio, kiti - kinietiški), Už tai, kiek kainuoja tikrai neblogi.

samsung... schmoll.gif korėjiečiai tikrai gamina gerą "juodą technika" (tv, dvd, etc.), bet su buitine pas juos nelabai kaip sekas. Padaro gražų, su daug mirgančių spalvotų švieselių daiktą, tik klausimas kiek kokybišką ir ilgaamžį g.gif Aišku, kaina ten neprilygstama, bet tik tiek.

QUOTE(armi06 @ 2010 01 30, 20:24)
po ilgu ieskojimu mes visgi isirinkome liebher cn39130 modeliuka,kaina2300,esam patenkinti,didelis,talpus,tikrai tyliai dirba,tik va norejau pasiteirauti ekspertu  mirksiukas.gif kodel viduje prisala galine sienele,is pradziu maniau kad ten prirasoja kai darineji saldytuva bet dabar paciupinejau ziuriu kad sniegas beveik per visa sienele,ar cia taip turi but ar kazkas blogai,saldytuvuva turim beveik savaite  ar reikia kreiptis del taisymo ar pan g.gif

Tai normalus šaldytuvo šaldymas, taip vadinama "verkianti sienelė": šaldytuvas šaltį į vidų pateikia per šąlančią galinę sienelę, jai atvėsus iki neigiamos temperatūros (šiaip šaldytuve temperatūra palaikoma apie +5), prie sienelės pritraukiama drėgmė, kuri pavirsta ledukais. Baigus šaldymo ciklą, sienelės temperatūra vėl tampa teigiama, ledukai pavirsta vandens lašeliai ir nubėgę žemyn per specialią angą pašalinami į šaldytuvo gale ant įšilusio kompresoriaus esantį indą, kur surinkta drėgmė išgarinama. Viskas tikrai gerai, taip veikia beveik visi šiuolaikiniai šaldytuvai, išskyrus turinčius no-frost sistemą šaldytuvo (ne tik šaldiklio) skyriuje - kas yra visiška nesamonė, nes 1) naudojama daugiau elektros 2) didesnis triukšmingumas 3) džiovina produktus schmoll.gif
Atsakyti