Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Blakutės ar patalynės erkutės?
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata
Reniss
Blakutės ar patalynės erkutės? Atsibudus radau sukandžiotą koją, kaip uodai, bet tikrai namie uodų nėra, kas tai dar galėtų būti?
Nerry
QUOTE(Reniss @ 2005 08 04, 08:06)
Blakutės ar patalynės erkutės? Atsibudus radau sukandžiotą koją, kaip uodai, bet tikrai namie uodų nėra, kas tai dar galėtų būti?
*

kai kanda blakes turi buti po trys ikandimus
Reniss
QUOTE(Nerry @ 2005 08 27, 21:16)
kai kanda blakes turi buti po trys ikandimus
*

budavo labai daug įkandimų, išpurškėmė kambarį, išmetėme lovą, tikiuos dingo tfu tfu tfu
liepsnele
Patalynės erkutės negali būti šiuo atveju tikrai, nes jos yra mikroskopinės ir tegali sukelti odos suerzinimą - dažniausiai veido, kaktos srityje bei alergiją, kas yra alergiškas joms. Jų įkandimai plika akimi nematomi. Taigi arba ten kokie kiti vabaliukai užsiveisė arba alergija. Beje, blakės tikrai nebūtinai po 3 įkandimus padaro mirksiukas.gif .
Lape Snape

Taip, cia tikrai ne erkutes. Jos mikroskopines, taciau alergija sukelia ne pacios erkutes, o ju ekskrementai, susimaise su dulkemis, kurias ikvepiame.
liepsnele
QUOTE(Lape Snape @ 2005 09 01, 14:28)
Taip, cia tikrai ne erkutes. Jos mikroskopines, taciau alergija sukelia ne pacios erkutes, o ju ekskrementai, susimaise su dulkemis, kurias ikvepiame.
*

tai čia tokia alergija kaip alerginė bronchinė astma - ją sukelia erkučių ekskrementai, o odos alergija atsiranda nuo pačių erkučių, būna dažniausiai kaktos srityje, dėl tam tikrų organizmo išskiriamų medžiagų erkutės susierzina ir ima graužt odą, todėl atsiranda išbėrimai.
Lape Snape
QUOTE(liepsnelė @ 2005 09 01, 14:51)
tai čia tokia alergija kaip alerginė bronchinė astma - ją sukelia erkučių ekskrementai, o odos alergija atsiranda nuo pačių erkučių, būna dažniausiai kaktos srityje, dėl tam tikrų organizmo išskiriamų medžiagų erkutės susierzina ir ima graužt odą, todėl atsiranda išbėrimai.
*

Eina sau, baisu blink.gif
Man tai yra diagnozuota alergija dukliu erkutems, tai irgi kankinuosi - atsubundu ryte su baisia sloga, buna kad ciaudau visa diena. Aciu dievui ant kaktos dar nieko nera!
Etaila
man taip pat nustatė alergiją dulkių erkutėms verysad.gif gal kas galite patarti, kaip ir kokiais būdais bei priemonėmis efektyviausia naikinti tas namų erkutes? blink.gif
Jolete
QUOTE(Etaila @ 2008 11 04, 20:40)
man taip pat nustatė alergiją dulkių erkutėms  verysad.gif  gal kas galite patarti, kaip ir kokiais būdais bei  priemonėmis efektyviausia naikinti tas namų erkutes?  blink.gif
*

Yra toks skystis ,,Milbiol" vaistinėse.
Jammin1
Kazkada nezinia del ko, bet mano gyd sake,kad gelbsti tokie dalykeliai,kaip patalynes lyginimas+drabuziu lyginimas+ lovos lyginimas per slapia paklode, arba lova reikia plaunamu siurbliu praeiti,o poto karstu lygintuvu. Bet as nesu alergiska, cia tik mano gydytoja taip sake - gali pameginti smile.gif
eris
man taip pat nustatė alergiją dulkių erkutėms  verysad.gif  gal kas galite patarti, kaip ir kokiais būdais bei  priemonėmis efektyviausia naikinti tas namų erkutes?  blink.gif
*

O dar visus pavirsius praplauti suru vandeniu, net lova ir pagalves, ir kaldros ir visus minkstus baldus
Jammin1
Na " praplauti" ar "prabraukti" tikrai neuzteks, nes dulkiu erkutes gyvena viduje.Jas naikinti reikia didelio karscio arba ilgai palikti saltyje wink.gif
eris
QUOTE(Jammin1 @ 2008 11 04, 22:22)
Na " praplauti" ar "prabraukti" tikrai neuzteks, nes dulkiu erkutes gyvena viduje.Jas naikinti reikia didelio karscio arba ilgai palikti saltyje wink.gif
*

Bet tai tikrai padeda tongue.gif mirksiukas.gif
jurgituku
Mane irgi užpuolė panaši bėda. Skandžioja naktimis žiauriai. Jau viska išskalbiau, išploviau, perkračiau, išvėdinau. Na žodžiu, pildžiau visus ir visų patarimus. Ale, išmesti nei čiužinio nei lovos negaliu, jie visiškai nauji doh.gif Na dar išlyginti lovą reiks bandyti g.gif kad tai blakutės, sako, irgi negali būti, nes dieną jos būna ant lubų, o naktį, kai tamsu krenta, taigi, būčiau pamačius ir radusi, nes jos matomos. O dabar viskas švaru, tvarkinga, o kanda kažkas ir viskas verysad.gif Nu velniava kažkokia blink.gif Merginos, gal kas dar esate susidūrę. Man reikia naujų kovos būdų gun_bandana.gif SOS
Etaila
Dekui visiem uz patarimus 4u.gif
beja pati va dar radau, gal kam pravers:
Kaip išprašyti dulkių erkutes iš mūsų namų?
•Naudokite tik vilnonę, šilkinę arba sintetinę patalynę.
•Patalynę iš kitokių audinių skalbkite kiekvieną savaitę.
•Skalbdami atsižvelkite, jog tik 60-ties laipsnių temperatūroje žūna dauguma erkučių.
•Miegamajame palikite tik lengvai valomus daiktus ir atsisakykite tų, kuriuose gali kauptis dulkės.
•Atsisakykite kilimų.
•Nepamirškite plauti žaislų, kuriuose tai pat mėgsta apsigyventi dulkių erkutės.
•Be to dulkių erkutės bijo šalčio- mažus daiktus (pvz.žaislus) galima palaikyti šaldymo kameroje.

Dar skaičiau, kad veiksminga yra įsigyti namų valymo sistemą, kažkokį naujausią dulkiu siurblį su ciuziniu valymo funkcija, kuris naukina tas erkutes ir visus mikrobus. Sako, kad aparatas tikrai geras, o skirtuma pajus visa seima labai greit. kaina (~5000lt). unsure.gif
reikes pasidomėti šiuo dulkių siurbliu g.gif
Etaila
QUOTE(Jolete @ 2008 11 04, 22:00)
Yra toks skystis ,,Milbiol" vaistinėse.
*

deja, siandien apejau keleta vaistinių ir visose atsakymas buvo toks pat- "milbiol" isvis nebegalima verysad.gif
Jolete
QUOTE(Etaila @ 2008 11 05, 18:17)
deja, siandien apejau keleta vaistinių ir visose atsakymas buvo toks pat- "milbiol" isvis nebegalima  verysad.gif
*

Prieš gerą pusmetį pirkau ir aišku išpurškiau miegamąjį. Labai įdomu kodėl negalima ? doh.gif
Etaila
biski klaida iveliau, vietoj "nebegalima" turi būti "nebegamina" blush2.gif
Jolete
QUOTE(Etaila @ 2008 11 06, 16:18)
biski klaida iveliau,  vietoj "nebegalima" turi būti "nebegamina"  blush2.gif
*

O aš jau sunerimau g.gif , bet galvoju, tikriausiai bus kokia klaida, nes Milbiol ekologiškos kilmės.
O dėl vilnonės patalynės yra daug nuomonių, man vienas gydytojas sakė, kad gali erkutė veistis vilnoje, ir suprask dabar žmogau doh.gif
Taistė
Erkutems alergiskas ir MB tai vargsam doh.gif
Prie jau isvardintu patarimu prideciau - pirkti naujas pagalves nereciau kaip kas 6 men ir daznai vedinkite miegamaji. Ypac gerai veikia dabar kai salta mirksiukas.gif
einareja
mb alergiškas tai kai šalena patalynę nešu lauk ,kad iššąltų .Vasarinę antklodę skalbiu dažnai,o žieminę šaldau.Jokių kilimų ir bereikalingų dulkes kaupiančių pledų ir pan..Pagalves dažnai keičiame,visa patalynė sintetinė.Tai patapo gyvenimo būdu 4u.gif Štai ir šįryt oras vėsesnis ir antklodė jau vėdinama doh.gif biggrin.gif
denaxa
Mes su dukrom irgi buvom erkutei alergiskos,iseitis labai paprasta-ismeciau senas pagalves (tiksliau,atidaviau-jokie plunksnu plovimai nepadejo),visa patalyne-sinteponine,karts nuo karto skalbiama,ir jokiu problemu,ir,beje,nesant kontakto su alergenu poros metu begyje praejo ir alergija erkutei (buvo daryti meginiai).
isejus111
man siandien nustate jog esu alergiska erkutem ir katem,tiek prigasdino...o as 7sav nescia, vaistu negali israsyt, sako vaikui gali atsiliept, patarkit ka nors?patalyne pirkta pries men koki, dormeo,rekomendavo kazkokius patiesalus ir antklode spec,butinai pirksim, bet ka dar sugalvojus?
Aliodija
QUOTE(jurgituku @ 2008 11 05, 01:42)
Mane irgi užpuolė panaši bėda. Skandžioja naktimis žiauriai. Jau viska išskalbiau, išploviau, perkračiau, išvėdinau. Na žodžiu, pildžiau visus ir visų patarimus. Ale, išmesti nei čiužinio nei lovos negaliu, jie visiškai nauji  doh.gif Na dar išlyginti lovą reiks bandyti  g.gif  kad tai blakutės, sako, irgi negali būti, nes dieną jos būna ant lubų, o naktį, kai tamsu krenta, taigi, būčiau pamačius ir radusi, nes jos matomos. O dabar viskas švaru, tvarkinga, o kanda kažkas ir viskas verysad.gif Nu velniava kažkokia  blink.gif Merginos, gal kas dar esate susidūrę. Man reikia naujų kovos būdų gun_bandana.gif  SOS
*

Sveika:)
Dar gali būti vorai.
laurukasp
QUOTE(Reniss @ 2005 08 04, 10:06)
*

va va man irgi taspats nutiko g.gif ir kojos visos isbertos neimanoma toks niezulys kad pasiemusi medicininio spirito tepuosi tas vietas. sos padekit kaip nuraminti si niezuli unsure.gif ir tuos neprasytus lovos svecius schmoll.gif
Jammin1
QUOTE(Aliodija @ 2008 11 17, 17:22)
Sveika:)
Dar gali būti vorai.
*

O Dievuleliau doh.gif Juk sako,kad vorai nesikandzioja... schmoll.gif

O negali buti niezai?
Juos gali pasigauti betkur-autobuse i t.t., o visa seima gali uzsikresti per viena vakara.. blush2.gif
Kazkur skaiciau,kad jausmas panasus i dulkiu erkutes..
laurukasp
QUOTE(Jammin1 @ 2008 11 20, 23:25)
O Dievuleliau  doh.gif  Juk sako,kad vorai nesikandzioja...  schmoll.gif

O negali buti niezai?
Juos gali pasigauti betkur-autobuse i t.t., o visa seima gali uzsikresti per viena vakara..  blush2.gif
Kazkur skaiciau,kad jausmas panasus i dulkiu erkutes..
*

voru nebijau biggrin.gif ir ju neturiu, niezais irgi netikiu kad galejau uzsikrest nes tai pasikartoja ne pirma karta ir tuo paciu metu sezonu. o kandzioja tik mane vaikas tai ramus ir jokiu paberimu nera ir miega jis kitam kambary.taip kad nezinau ka daryt mega_shok.gif
Renatule
Sveikos
man ta pati bėda - atsikeliame sukandžioti lyg uodų... nors labai palaikome švarą, dažnai keičiu patalinę ir siurbiu lovą. NIEKO nepastebėjau... na būtų blakės - turėčiau nors vieną pamatyti. o taip - NIEKO, juokių vabzdžių. Nuo dulkių erkių taip būti negali.
Ką daryti?
SOS
SIKSNOSPARNYTEA
Sveikos,mane taip pat labai kanda doh.gif Antra savaite vaikstau visa sukandziota,galvojau gal nueit pas koki gydytoja ? Esu tvarkinga ir svari,nesuprantu kas cia uzejo ? verysad.gif
Pichouette
Mane taip pat Santariskiu vaiku ligonineje tiek sukapojo,kad baisu ziureti,visi sonai niezti,raudoni,tai ir galvoju g.gif kad cia tikriausiai blakes. Jokie patrynimai nepadeda. Baisu pagalvoti kas dedasi ligoninese, kai pagalves ir paklodes su ciuziniais nekeiciamos po dvidesimt metu,pagulejom pora dienu ,tai daugiau nebenorim doh.gif gerai,kad vaikui nieko.
deimushka

Dar skaičiau, kad veiksminga yra įsigyti namų valymo sistemą, kažkokį naujausią dulkiu siurblį su ciuziniu valymo funkcija, kuris naukina tas erkutes ir visus mikrobus. Sako, kad aparatas tikrai geras, o skirtuma pajus visa seima labai greit. kaina (~5000lt). unsure.gif
reikes pasidomėti šiuo dulkių siurbliu g.gif
*

[/quote

Turiu tokia thumbup.gif Mano brolis pradejo dirbti konsultantu firmoje LUX, kuri tokius siurblius gamina.Tikrai super dalykelis, as karta i savaite, pries keisdama patalyne siurbiu lovas su tuo ciuziniu valymo antgaliu, tai man rytais jokio ciaudulio ir uzgultos nosies nebebuna, o ir kilimus bei dulkes namuose su juo siurbti tikras malonumas. ( jei ka domintu, tai rasykit i az, galesiu duot kontaktus)
esu-mama
o sakykit kas kovojat su tom erkute, sakot patalyne sintetine renkates, o cia apie uzvalkalus ar tai ka i vidu dedam? nes man l. noris medvilniniu uzvalkalu, gal tada geriau silka rinktis? nes sintetikos nepakenciu
Rasma
QUOTE(vaidicita @ 2009 06 23, 19:44)
o sakykit kas kovojat su tom erkute, sakot patalyne sintetine renkates, o cia apie uzvalkalus ar tai ka i vidu dedam? nes man l. noris medvilniniu uzvalkalu, gal tada geriau silka rinktis? nes sintetikos nepakenciu
*

Kadangi dukra itin alergiška namų dulkių ir patalynės erkutėms, tai patalynė sintetinė, t.y. ne užvalkalai, o tai kas antklodžių, pagalvių viduje. Patalynės užvalkalai - medvilnė, bet keičiu kas 5 dienas ir to pakanka, kad naktys būtų ramios ax.gif Ir dar būtų gerai spec. užvalkalas ant čiužinio..yra ir spec. patalynė, bet kainos man neįkandamos ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Renatule @ 2008 11 24, 11:54)
. NIEKO nepastebėjau... na būtų blakės - turėčiau nors vieną pamatyti.

Nė velnio irnesakyk.gif Galit metų metus nepamatyt..jos šviesoje neišlenda, o naktį ne taip lengva jas susekt cool.gif Smulkūs kieti 'dvokučiai' ax.gif Jei jau balduose įsiveisė, tai tik padegt arba iššaldyt butą, jau toks brudas... doh.gif
Aggnesse
Sveiki 4u.gif
gal kas zinote kokia firma, kuri atvyksta i namus isvalyti ciuziniu? buciau labai dekinga uz patarimus? ax.gif
linmauric
Sveikos

mane irgi šie parazitai puola, baigiu išprotėt nuo niežuliojo. Atsikėliau iš po nakties susakstyta taškiukais. niežulys suaktyvėja vakarais tai net nežinau kad daryti unsure.gif reiks ieškot sintetinės patalynės nes pastovei varkstu pavasarį ir rudenį su tokeis parazitais. verysad.gif
blizgutia
zinot kas gali buti, kad jus kanda blusos, ju galit pasigaut bet kur net ir parduotuvej ar autobuse. man taip buvo , atsikeldavau kelis rytus visa sukandziota is nakties ir labai niezedavo, ir viena vakara pamaciau taskeli ant patalynes , norejau nuvalyt o jis sokinet pradejo, turejau vargo kol pagavau ir sutraiskiau bet po to karto niekas nebekandziojo manes ax.gif
neringula
QUOTE(Renatule @ 2008 11 24, 11:54)
Sveikos
man ta pati bėda - atsikeliame sukandžioti lyg uodų... nors labai palaikome švarą, dažnai keičiu patalinę ir siurbiu lovą. NIEKO nepastebėjau... na būtų blakės - turėčiau nors vieną pamatyti. o taip - NIEKO, juokių vabzdžių. Nuo dulkių erkių taip būti negali.
Ką daryti?
SOS
*

Oj, ir mes nesenai tokia beda apturejom. galvojau, kad man alergija - gal citrusiniu per daug suvalgiau. Bet kad po savaites ir vel isbere, o dar vyra isbere - atrodo, kad gerai pakandzioti esam. Bet kas keisciausia, kad kanda tik i kojas ir nugaros apacia. Ranku, peciu, pilvo neliecia g.gif
Neaisku koks cia brudas, bet bandysim visas priemones. doh.gif
Vikensija
QUOTE(neringula @ 2009 11 18, 16:44)
Oj, ir mes nesenai tokia beda apturejom. galvojau, kad man alergija - gal citrusiniu per daug suvalgiau. Bet kad po savaites ir vel isbere, o dar vyra isbere - atrodo, kad gerai pakandzioti esam. Bet kas keisciausia, kad kanda tik i kojas ir nugaros apacia. Ranku, peciu, pilvo neliecia  g.gif
Neaisku koks cia brudas, bet bandysim visas priemones.  doh.gif
*

alvydele
Geriausiai tai pakeisti patalyne, nes nuo jos daug kas ir priklauso:) jei ji is naturalaus pluosto (pvz Tencel) tai tikimybe kad bus erkuciu tikrai maza:)
inga_paslaptinga
tik pakeiciant patalyne reikia atkreipti demesi kokia ji, ar is naturalaus pluosto, ar is sintetikos. Nes jei vel tokia pacia nusipirktum, tai butu vel ta pati problema
Lindra
QUOTE(alvydele @ 2010 03 07, 15:40)
Geriausiai tai pakeisti patalyne, nes nuo jos daug kas ir priklauso:) jei ji is naturalaus pluosto (pvz Tencel) tai tikimybe kad bus erkuciu tikrai maza:)
*

tencel berods celiuliozė. ar kas turit? kaip su alergijom? geras dalykas, kad ją galima 60 laipsnių temperatūroj skalbt, va su vilnos antklodėm prasčiau - jas tegalima 40 laipsnių skalbt. kaip elgiatės su vilnos antklodėm dėl tų erkučių? jei jos žūva tik prie 60 laipsnių? g.gif
juraciuxzx
o kaip tas blakes kaikinti? metai is metu atsiranda ir atsiranda....isproteti galima, ir lova keista, ir patalyne jau kelis syk, o ju vistiek privysta...
nylla11
o, pasiodo ne mane viena tokia beda kankina... irgi neaisku kas, bet kramto kaip turi but mus... ir visa kuna, o ypac rankas... ziauriausia, kad dar dirbu viesbuty, kur uniformos trumpom rankovem, tai Jauciu Jei neisnaikinsiu to brudo GREITU LAIKU, galiu ir is darbo lekt.. kosmaras kazkoks, ypac kai zinai, kad tikrai neapsileidus esi... kambariu grindis ir sienas jau nes su chloro tirpalu prasveiciau SAKAU GAL UZDUS TIE PARAZITAI NUO SMARVES, PRASIDEZINFEKUOS, patalyne saldziau, uzvalkaliukus visus ir paklodes skalbiau ir islyginau gerai... girdeJau kad dulkiu erkutes ukinio muilo bijo, TAI GRINDIS KASDIEN GERAI SU MUILUOTU VANDENIU PLAUT REIKS PRADET, TIKIUOS PADES... O JEI BLAKES, TAI SAKES JAUCIU... P.S.SORRY KAD CIA PUSE TEKSTO DIDZIOSIOM RAIDEM PARASYTA, KOMPAS UZSISPYROJO..
nylla11
QUOTE(Jammin1 @ 2008 11 04, 21:26)
Kazkada nezinia del ko, bet mano gyd sake,kad gelbsti tokie dalykeliai,kaip patalynes lyginimas+drabuziu lyginimas+ lovos lyginimas per slapia paklode, arba lova reikia plaunamu siurbliu praeiti,o poto karstu lygintuvu. Bet as nesu alergiska, cia tik mano gydytoja taip sake - gali pameginti smile.gif
*

o kodel per slapia paklode ta lova lygint butent? cia tas karstis su garais geriau persiduoda i pacia ''giluma'' ciuzinio, ar kaip?... reiks gal bandyt sita buda unsure.gif
juraciuxzx
QUOTE(nylla11 @ 2010 07 19, 19:17)
o, pasiodo ne mane viena tokia beda kankina... irgi neaisku kas, bet kramto kaip turi but mus... ir visa kuna, o ypac rankas... ziauriausia, kad dar dirbu viesbuty, kur uniformos trumpom rankovem, tai Jauciu Jei neisnaikinsiu to brudo GREITU LAIKU, galiu ir is darbo lekt.. kosmaras kazkoks, ypac kai zinai, kad tikrai neapsileidus esi... kambariu grindis ir sienas jau nes su chloro tirpalu prasveiciau SAKAU GAL UZDUS TIE PARAZITAI NUO SMARVES, PRASIDEZINFEKUOS, patalyne saldziau, uzvalkaliukus visus ir paklodes skalbiau ir islyginau gerai... girdeJau kad dulkiu erkutes ukinio muilo bijo, TAI GRINDIS KASDIEN GERAI SU MUILUOTU VANDENIU PLAUT REIKS PRADET, TIKIUOS PADES... O JEI BLAKES, TAI SAKES JAUCIU... P.S.SORRY KAD CIA PUSE TEKSTO DIDZIOSIOM RAIDEM PARASYTA, KOMPAS UZSISPYROJO..
*

as skaiciau kad zibalas actas terpentinas ir verdantis vanduo arba minusine temperatura tuos parazitus naikina. Reikes uzsiimti rimtu namu tvarkymu.
electra
sveikos, mane jau panika pacia baigia apimti. Draugas sake, kad man vaidenas ir man alergija, grizes po naktines pamainos griuna i lova ir jam nieko, o as atsibundu sukandziota. O pasirodo tos blakes tik naktim darbuojasi. Stai viena nakti ismiegojo draugas ir bac..yra spuogeliai. Prigazdinot jus dabar mane. Gyvenam Anglijoj, nezinau nei ka daryt, nei kuom naikinti sita bruda.
dinkute
Pas mus irgi pagal aprasymas kazkas panasaus apsigyveno, nebegaliu - mane kramto kaip turi buti - baisu jau darosi. prisiskaiciau internete visko apie tuos gyvius, va ziurekit ka radau:

Norint iš namų išvyti blakes, galima kliautis liaudies priemonėmis - padės sausa pelyno žolė, išdėliota patalpose. Blakės ir blusos negali pakęsti šio augalo kvapo. Taip pat į grindų plovimo vandenį galima įpilti pelynų ir arbatmedžio aliejaus.

Sakiau bandysiu, gal pades.
Gorija
Nu as tai manau kad tos naturalios priemones padeda tik apsumazinti, bet nesunaikinti parazitus.. O siaip as kazkur skaiciau kad blakes ligu nepernesa, jei rasiu - imesiu kur..
Papildyta:
QUOTE(electra @ 2012 09 03, 10:01)
sveikos, mane jau panika pacia baigia apimti. Draugas sake, kad man vaidenas ir man alergija, grizes po naktines pamainos griuna i lova ir jam nieko, o as atsibundu sukandziota. O pasirodo tos blakes tik naktim darbuojasi. Stai viena nakti ismiegojo draugas ir bac..yra spuogeliai. Prigazdinot jus dabar mane. Gyvenam Anglijoj, nezinau nei ka daryt, nei kuom naikinti sita bruda.
*

O nebandet anglijoj kokiu blakiu naikintoju paieskot?
viktoriukas2004
*

2013 metais sukurta namų dulkių erkučių efektyvi gaudyklė Acarup. Specialus "rankšluostis" paklojamas ant čiužinio ar sofos-lovos ir apipurškiamas Acarup purškalu. Tas purškalas yra erkučių feromonai. Erkutės susirenka tame "rankšluostyje", kuris išskalbiamas karštame vandenyje ir erkutės žūna. Erkutės dauginasi būtent čiužynyje, nes ten šilta, drėgna ir yra maisto - žmogaus odos dalelių. Iš čiužinio erkučių alergenai plinta po visą būstą.
Papildyta:
QUOTE(Lape Snape @ 2005 09 02, 09:50)
Eina sau, baisu blink.gif
Man tai yra diagnozuota alergija dukliu erkutems, tai irgi kankinuosi - atsubundu ryte su baisia sloga, buna kad ciaudau visa diena. Aciu dievui ant kaktos dar nieko nera!
*

Atsirado nauja Belgiška namų dulkių erkučių gaudyklė Acarup. Specialus audinys apipurškiamas erkučių feromonais, erkutės "subėga" į tą audinį, tada jis išskalbiamas ir erkutės žūva. Ypač tai svarbu naikinant erkutes lovos čiužinyje, nes čiužinio neišskalbsi karštame vandenyje; o siurbimas neefektyvu, nes čiužinys yra storas. O erkutės dauginasi būtent čiužinyje, nes ten šilta, drėgna ir yra maisto (žmogaus odos dalelės).
Papildyta:
QUOTE(Lindra @ 2010 04 08, 13:23)
tencel berods celiuliozė. ar kas turit? kaip su alergijom? geras dalykas, kad ją galima 60 laipsnių temperatūroj skalbt, va su vilnos antklodėm prasčiau - jas tegalima 40 laipsnių skalbt. kaip elgiatės su vilnos antklodėm dėl tų erkučių? jei jos žūva tik prie 60 laipsnių?  g.gif
*

Manau, kad natūralių medžiagų pagalvės ir antklodės yra blogai, jei esate alergiška namų dulkių erkutėms, nes jos tas natūralias medžiagas gali valgyti ir daugintis. Geriau - sintetika. Bet svarbiausia - kad būtų galima tiek pagalvę, tiek antklodę skalbti bet 60 laipsnių temperatūroje - tada erkutės žuva. Erkutes čiužinyje naikinkite su Acarup priemone - http://www.medicina1.lt/namu-dulkiu-erkuci...yneje-ciuzinyje
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.