Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Persikai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
jot.ka
o maniskis irgi ziedus skleidzia, suskiaciavau 19 ziedeliu, medelis dvieju metu, tai vargu ar is ju kas bus, bet sirdi tai paglosto tas zefyro ruzavumo pumpuras rolleyes.gif
jurg_ili
Na turiu pasidziaugti, kad mano persikas nevisai negyvas, siandie pradejo lapeliai sprogti. Tik nesuprantu, kaip taipp gali but ,kad medelynai pardavineja susalusius medeliius, o ir ziemos siemet nebuvo ir veisle atseit labai atspari salciui- tai kas bus kai bus tikra ziema?
jot.ka
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 29, 13:45)
Na turiu pasidziaugti, kad mano persikas nevisai negyvas, siandie pradejo lapeliai sprogti. Tik nesuprantu, kaip taipp gali but ,kad medelynai pardavineja susalusius medeliius, o ir ziemos siemet nebuvo ir veisle atseit labai atspari salciui- tai kas bus kai bus tikra ziema?
*

o kokia veisle pirkai?
Boružėlė
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 29, 14:45)
Na turiu pasidziaugti, kad mano persikas nevisai negyvas, siandie pradejo lapeliai sprogti.
*

4u.gif 4u.gif 4u.gif
*saulašarė*
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 29, 14:45)
*

na va, kaip smagu wub.gif ir bus tau persikiukas wub.gif O dėl žiemų, tai kai medžiai didesni, gal jie jau tų šalčių ir šalnų nebe taip labai bijo? g.gif Pvz, kaip su graikiniais riešutais: tik jauni medeliai bijo pavasarinių šalnų, o suaugę medžiai - jas lengviau perneša rolleyes.gif Tai gal ir su persikais panašiai? mastau.gif
jurg_ili
QUOTE(jot.ka @ 2008 04 29, 15:27)
o kokia veisle pirkai?
*

ukrainietiska veisle Sevcenkos, atspari ligoms ,ssalciams ir persikai labai skanus. Na ,ar persikai skanus parasysiu po kokiu 3 meteliu. drinks_cheers.gif

Gal zinot kokia gera priemone nuo skruzdeliu? pas mane ju pilna ir gelyne ir prie medziu, zodziu kur eisi ten skruzdes. doh.gif
barsukele
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 30, 21:03)
Gal zinot kokia gera priemone nuo skruzdeliu? pas mane ju pilna ir gelyne ir prie medziu, zodziu kur eisi ten skruzdes.  doh.gif
*

http://www.rojaussodai.lt/archyvas.php?s=6...;p=4&id=202
muna
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 30, 22:03)
ukrainietiska veisle Sevcenkos, atspari ligoms ,ssalciams ir persikai labai skanus. Na ,ar persikai skanus parasysiu po kokiu 3 meteliu. drinks_cheers.gif

Gal zinot kokia gera priemone nuo skruzdeliu? pas mane ju pilna ir gelyne ir prie medziu, zodziu kur eisi ten skruzdes.  doh.gif
*

As pirkau skruzdems naikinti skirtu milteliu, jie tokiame indelyje, kaip kokiems pipirams, tik dabar nepamenu kaip vadinasi. (Jei svarbu-paziuresiu rytoj ir parasysiu)Tai tikrai fantastiska priemone biggrin.gif Jau pernai ji naudojau ir negalejau atsidziaugti, o visos ten "uogienes" ir kt. ir pan. dalykai tik juokas! doh.gif Niekaip negalejau atsikratyti iki tu milteliu. bigsmile.gif
jot.ka
o mano persiko ziedeliai visi sudziuvo verysad.gif , bet lapeliai skleidziasi, tai gal isgyvens?
heizi
Aš irgi turiu du persikus, pasisodinau parnai. Tai šiemet vienas mažutis taip žydėjo gražiai, nei lapų nesimatė. Tik kažin ar vaisių sulauksiu, kai toks mažas medelis? g.gif O kitas gerokai didesnis, bet alei nei vieno žiedo, tik auga sau.
muna
As irgi negaliu nepasidziaugti biggrin.gif Siandiena ziuriu- jau mazi lapeliukai is pacio stiebo lenda-vadinasi medelis gyvas. smile.gif Va gal ir ivyks tas stebuklas bigsmile.gif
*saulašarė*
QUOTE(muna @ 2008 05 16, 22:20)
As irgi negaliu nepasidziaugti biggrin.gif Siandiena ziuriu- jau mazi lapeliukai is pacio stiebo lenda-vadinasi medelis gyvas. smile.gif Va gal ir ivyks tas stebuklas bigsmile.gif
*

Įvyks, įvyks clap.gif Juk iš nebegyvo medelio nauji lapeliai nelystų mirksiukas.gif tongue.gif
muna
QUOTE(*saulašarė* @ 2008 05 17, 01:12)
Įvyks, įvyks clap.gif Juk iš nebegyvo medelio nauji lapeliai nelystų mirksiukas.gif  tongue.gif
*

Aciu uz palaikyma wub.gif Kiekviena diena vis apziuriu, kalbinu, paglostau. Kad tik augtu! victory.gif
heizi
Mano mažasis persikiukas ir vaisius užmezgė clap.gif Tokie gražučiai, pukuoti - jau vyšnios dydžio wub.gif Tai vis vaikštau aplinkui ir džiaugiuosi. Tik kažin ar nenusikankins mano mažas medelis tuos vaisius benokindamas g.gif Juk tik pernai pasisodinom blush2.gif
heizi
Na va niekas ir neberašot - kaip pas jus persikai auga? Mano mažutis medelis sekmingai vaisius nokina - tiesa daugiau kaip pusę užsimezgusių vaisių nuskyniau doh.gif - labai gaila mažuliuko medelio pasidarė. Na o tie kurie liko - tai auga wub.gif Kažin kada nuo jų vaisius jau galima skinti g.gif
štai čia mano medelis blush2.gif
user posted image
O štai taip dabar atrodo vaisiai ax.gif
user posted image
sobieska
QUOTE(heizi @ 2008 08 07, 23:17)
Na va niekas ir neberašot - kaip pas jus persikai auga? user posted image
*

Ką cia rasyti, kaip auga irnesakyk.gif as jau pries kokias 4 dienas paskutini nuo medzio nenukritusi nusiraskiau. Siemet persiku uzderejo nerealiai - ir draugams, ir kaimynams užteko ir skruzdem, bei sirsem.Puota buvo visiems thumbup.gif Ir tai tik is vieno keturmecio medelio ax.gif va mano grazuolis
user posted image
MeiLLi
nu kaip aš užsinorėjau medelio, bet turbūt reik mugės laukt, kuri bus rudenį g.gif ar laukt pavasario geriau g.gif ?
heizi
QUOTE(sobieska @ 2008 08 08, 13:22)
Ką cia rasyti, kaip auga irnesakyk.gif as jau pries kokias 4 dienas paskutini nuo medzio nenukritusi nusiraskiau. Siemet persiku uzderejo nerealiai - ir draugams, ir kaimynams užteko ir skruzdem, bei sirsem.Puota buvo visiems thumbup.gif Ir tai tik is vieno keturmecio medelio ax.gif
*

Va kaip keista - o maniškiai tai dar kieti kaip akmenys g.gif Gal čia rūšis kita g.gif Gal prinoktų nuskinti - bet pas jus tai turbūt ant medžio prinoko?
Papildyta:
QUOTE(MeiLLi:) @ 2008 08 08, 20:50)
nu kaip aš užsinorėjau medelio, bet turbūt reik mugės laukt, kuri bus rudenį  g.gif ar laukt  pavasario geriau  g.gif ?
*

Na mes tai pavasarį savo medelius sodinom ax.gif Rudenį - kai pirkome obelis ir kriaušes - tai mums paaiškino, kad kaulavaisiai pavasarį sodinami smile.gif
Perlen
[quote=heizi,2008 08 09, 00:20]
Va kaip keista - o maniškiai tai dar kieti kaip akmenys g.gif Gal čia rūšis kita g.gif Gal prinoktų nuskinti - bet pas jus tai turbūt ant medžio prinoko?
Pas tave toks mažas medelis,o kokie dideli vaisiai thumbup.gif wub.gif ,pas mane tai didelis medelis,o vaisiai maži lotuliukas.gif ,pas mus jis 3 metai ir neaišku,kelių buvo kai pirkom g.gif ,o derlius pirmas ir labai gausus,bet liko tik keli vaisiukai,puvo labai ant medžių,širšės puolė,bet pasidalinom visi hihihi.gif mirksiukas.gif Turbūt dar kelios rūšys būna g.gif
Nidulia
QUOTE(heizi @ 2008 08 07, 23:17)
Na va niekas ir neberašot - kaip pas jus persikai auga? Mano mažutis medelis sekmingai vaisius nokina - tiesa daugiau kaip pusę užsimezgusių vaisių nuskyniau  doh.gif  - labai gaila mažuliuko medelio pasidarė. Na o tie kurie liko - tai auga  wub.gif Kažin kada nuo jų vaisius jau galima skinti  g.gif
štai čia mano medelis  blush2.gif
user posted image
O štai taip dabar atrodo vaisiai  ax.gif
user posted image
*

AS APAKUSI 4u.gif KOKS GROZIS, IR AS NORIU TOKIO MEDELIO, PAVASARI UZSIIMSIU smile.gif wub.gif
Perlen
O ką darot su vaisiais kas auginat persikus? blush2.gif verysad.gif Aš dariau kompotus ir visus iššaudė doh.gif bash.gif cray.gif
sobieska
QUOTE(PERLEN @ 2008 08 13, 20:44)
O ką darot su vaisiais kas auginat persikus? blush2.gif  verysad.gif Aš dariau kompotus ir visus iššaudė  doh.gif  bash.gif  cray.gif
*

Valgiau, valgiau...bet gaila kad valgysiu jau tik kitamet lotuliukas.gif Is persiku virti uogiene ar kompota man dar mistika doh.gif
sinutė
O ką darot su vaisiais kas auginat persikus? blush2.gif  verysad.gif Aš dariau kompotus ir visus iššaudė  doh.gif  bash.gif  cray.gif
*

Pirmi metai mano persikams, pirkau 3 vnt, vienas medelis davė 3 vaisius, nedidukus, bet koks skonis ir gana anksti - liepos pabaigoje.
Nejaugi nieks abrikoso neaugina? Mano 4-ių metų abrikosas pirmą kart derlių davė smile.gif Ir kompotui ir džemui užteko tongue.gif
Nerandu temos apie abrikosą g.gif Juk šioks toks persiko giminaitis mirksiukas.gif
aistutėlė
*

o juk galima virti tokią košę ir į slovikus, na kaip verda obuolienę
Perlen
QUOTE(sinutė @ 2008 08 27, 23:39)
Pirmi metai mano persikams, pirkau 3 vnt, vienas medelis davė 3 vaisius, nedidukus, bet koks skonis ir gana anksti - liepos pabaigoje.
  Nejaugi nieks abrikoso neaugina? Mano 4-ių metų abrikosas pirmą kart derlių davė  smile.gif  Ir kompotui ir džemui užteko  tongue.gif
  Nerandu temos apie abrikosą  g.gif  Juk šioks toks persiko giminaitis mirksiukas.gif
*

Mano abrikosas pirktas kartu su persiku,bet vaisių dar nebuvo schmoll.gif ,pas mane jis jau 3 m.,o kiek jam buvo kai pirkau nežinau doh.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(aistutėlė @ 2008 08 29, 15:02)
*

Tai kad nebėra iš ko virt ir dėt į slovikus blush2.gif ,o mes uogienių ir nelabai mėgėjai schmoll.gif ,dar keli 1 l stiklainiai laikosi thumbup.gif
Fonda
Sveikos retų vaismedžių gerbėjos,
pasidalinsiu savo patirtimi persikų auginime. Įsigijau prieš 12 metų pavasarį Raudondvario medelyne pabandymui 1 medelį, kuris buvo ūgtelėjęs. Labai gražiai augo, nesirgo, žydėjo ir kelis labai didelius raudonšonius taškuotus didelius ir skanius persikus davė. Todėl sekantį pavasarį įsigijau dar 2 medelius ten pat. Visi augo labai greitai, kasmet derėjo. Pirmasis išaugo į stambų didelį medį, kasmet duodavo virš 100 kg vaisių, antrieji medeliai buvo mažesni, bet vijosi. Net šalnos žiedams nekenkdavo, tik paryčiais su šlanga vandeniu apipurkšdavom. Ir ligos nepuolė, išskyrus vaisių puvinį, kuris dalį vaisių pasiglemždavo lietingom vasarom. Nei tręšėm, nei kokių chemikalų prieš ligas naudojom. Viskas natūraliai.
Bet... mūsų džiaugsmas baigėsi berods prieš 4 metus. Tokia šalta žiema buvo, virš 30 laipsnių. Iš sodo iššalo 27 daugiamečiai augalai: visos slyvos, rožės, 1 graikinis riešutas ir, aišku, visi mūsų persikai. Žiūriu dabar ir žaviuosi jūsų entuziazmu. Ir svarstau, ar dar kartą bandyti šiuos gražuolius auginti? Bet taip dar širdį skauda prisiminus, kokie dideli buvo išaugę medžiai, kaip gausiai kasmet derėjo. O visgi iššalo schmoll.gif
rsc
Si rudeni pasodinom persika. "Maira", jeigu teisingai pamenu. O dabar, kiek skaitau, visi raso, kad geriausia sodinti pavasary... Gal kas sodinote rudeni ir galite pasidalinti patirtim g.gif
rsc
QUOTE(rsc @ 2008 11 30, 18:35)
Si rudeni pasodinom persika. "Maira", jeigu teisingai pamenu. O dabar, kiek skaitau, visi raso, kad geriausia sodinti pavasary... Gal kas sodinote rudeni ir galite pasidalinti patirtim g.gif
*

Negi visi pavasari sodinat? g.gif
Livai
QUOTE(Perlen @ 2008 08 13, 20:44)
*

is persiku uogiene?? doh.gif kompota?? doh.gif
turbut kiek butu ant medziu, tiek valgyciau bigsmile.gif

QUOTE(sobieska @ 2008 08 13, 23:04)
Valgiau, valgiau...bet gaila kad valgysiu jau tik kitamet lotuliukas.gif Is persiku virti uogiene ar kompota man dar mistika doh.gif
*

drinks_cheers.gif

QUOTE(aistutėlė @ 2008 08 29, 14:02)
*

kazkaip man nesuvokiama blink.gif , as pirma kart matau tokius vaisius musu kraste....o cia "obuoliene" doh.gif
Fonda
QUOTE(Livai @ 2009 01 03, 23:44)
is persiku uogiene?? doh.gif kompota?? doh.gif
turbut kiek butu ant medziu, tiek valgyciau bigsmile.gif
drinks_cheers.gif
kazkaip man nesuvokiama blink.gif , as pirma kart matau tokius vaisius musu kraste....o cia "obuoliene" doh.gif
*

Taigi nieko nuostabaus. Persikai derlūs ir greit gendantys, be to beveik vienu metu sunokstantys. O kai dideli medeliai, vaisių keliolika kibirų, uogienė-persikienė geriausiai gaunasi. Atsivalgai ir žalių. Tinka ir kompotams. Beveik pasiryžau pakartoti auginimą, todėlįsigysiu pavasarį kokius 3 medelius. Šaltos žiemos kartojasi maždaug kas 10 meų, bet galvoju, kad gal jau išvestos atsparesnės veislės, negu mano buvo prieš 13 metų. Parašykit kas, kur pirkot Ševčenkos persikus ir ar jie vertingi auginimui? O gal yra kitų gerų veislių? Didelių, skanių, atsparių?
Livai
QUOTE(Fonda @ 2009 01 04, 00:12)
Taigi nieko nuostabaus. Persikai derlūs ir greit gendantys, be to beveik vienu metu sunokstantys. O kai dideli medeliai, vaisių keliolika kibirų, uogienė-persikienė geriausiai gaunasi. Atsivalgai ir žalių. Tinka ir kompotams.
*

viskas gerai thumbup.gif , tik, man taip atrodo (kaip neauginu), kad daryt kompotus is persiku, tai doh.gif
as tai valgyciau .....valgyciau... biggrin.gif
rsc
Idomu, ar persikai prie -20 neissalo? Mano tik rudeni pasodinti bigsmile.gif
IngridaB
QUOTE(rsc @ 2009 02 13, 22:48)
Idomu, ar persikai prie -20 neissalo? Mano tik rudeni pasodinti bigsmile.gif
*

Neturėtų.Nors man medelyne patarė sodinti arčiau namo ir ,kad būtų užuovėja.Tai abrikosas ir persikas vos nepalangėje pasodinti.Abrikosas prieš du metus,tai apšąlo,o persikas auga kaip pasiūtęs. mirksiukas.gif
jurg_ili
As irgi pergyvenu ,kad persikiukas butu gerai perziemojas. Musu irgi tik pavasari sodintas, veisle atspari salciams. Tik po pasodinimo atsigavo tik i vasaros pabaiga, kazkodel ilgai gyvybes nerode. O ar galima dabar paziurejus i medeli pasakyti ar jis nenusalo? ar laukt pavasario? doh.gif
sinutė
Buvome savaitgalį sodyboje, apžiūrėjau persikiukus, atrodo nesudžiūvę šakelės, mes juos tapetais apvyniojome, bent zuikiai nesugraužė. O negi niekas abrikoso neaugina blink.gif kiek klausiu, nieks neparašo. O atskiros temos nerandu verysad.gif
IngridaB
QUOTE(sinutė @ 2009 02 16, 10:45)
Buvome savaitgalį sodyboje, apžiūrėjau persikiukus, atrodo nesudžiūvę šakelės, mes juos tapetais apvyniojome, bent zuikiai nesugraužė. O negi niekas abrikoso neaugina  blink.gif  kiek klausiu, nieks neparašo. O atskiros temos nerandu  verysad.gif
*

Mes irgi užvakar buvome sodyboje,atrodo gerai peržiemojo persikas ir abrikosas.Tai kad abrikoso auginimas niekuo nesiskyria nuo persiko.
Kažkada mačiau laidą Derliaus kraitė ir ten vienas sodininkas davė patarimus,kad tokiems medeliams kaip abrikosas ir persikas labai gerai būtų,kad jie vasario-kovo mėnesiais būtų nubaltinti,nes jie labai bijo pirmų kaitrių saulės spindulių,jų net žievė gali atšokti nuo temeperatūros kaitos,kai dieną saulė užkaitina,o naktį atšąla.Tai dabar galvoju,kada čia ištaikius laiko nuvažiuoti ir nubaltinti medelius? g.gif
*saulašarė*
Klausimukas toms, kurios augina ir persiką, ir abrikosą.
Noriu pasiteiraut: kuris iš šių medelių lepesnis? Nes esu girdėjusi labai prieštaringų pasakymų, tai sunku apsispręst, kokį rinktis. Ir dar. Kokio aukščio tai medžiai bus, kai visiškai užaugs? Jei tiems medžiams geriausia sodinimo vieta prie kokio pastato, kuris suteiktų užuovėją, tai gerai būtų žinot kokio aukščio laja bus ir pvz kokiu atstumu nuo pastato reiktų jį sodint ax.gif
IngridaB
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 02 23, 12:11)
Noriu pasiteiraut: kuris iš šių medelių lepesnis? Nes esu girdėjusi labai prieštaringų pasakymų, tai sunku apsispręst, kokį rinktis. Ir dar. Kokio aukščio tai medžiai bus, kai visiškai užaugs? Jei tiems medžiams geriausia sodinimo vieta prie kokio pastato, kuris suteiktų užuovėją, tai gerai būtų žinot kokio aukščio laja bus ir pvz kokiu atstumu nuo pastato reiktų jį sodint ax.gif
*

Pas mus lepesnis abrikosas.Apšąlo vieną žiemą ir dabar vos vegetuoja. schmoll.gif O persikas labai gražiai auga.Laja manau bus kaip obelų,turbūt? g.gif Mes sodinome ne visai prie pat namo,bet pietų pusėje ir šulinys dar užstoja vėjus šiek tiek.
*saulašarė*
QUOTE(IngridaB @ 2009 02 23, 11:22)
Pas mus lepesnis abrikosas.Apšąlo vieną žiemą ir dabar vos vegetuoja. schmoll.gif O persikas labai gražiai auga.Laja manau bus kaip obelų,turbūt? g.gif Mes sodinome ne visai prie pat namo,bet pietų pusėje ir šulinys dar užstoja vėjus šiek tiek.
*

Aišku 4u.gif
O dėl persikų medžių dydžio tai internete visaip randu unsure.gif Va, Rojaus soduose rašo, kad nedideli nedideli ir vidutiniai medeliai arba krūmai, o Wikipedijoj rašo, kad "Paprastasis persikas − medis iki 8 m aukščio" blink.gif , LSDI medelyne tik paprastasis persikas teparduodamas unsure.gif g.gif
O kokios pas Jus veislės?
Godute
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 02 23, 13:10)
Aišku 4u.gif
O dėl persikų medžių dydžio tai internete visaip randu unsure.gif Va, Rojaus soduose rašo, kad nedideli nedideli ir vidutiniai medeliai arba krūmai, o Wikipedijoj rašo, kad "Paprastasis persikas − medis iki 8 m aukščio" blink.gif , LSDI medelyne tik paprastasis persikas teparduodamas unsure.gif  g.gif
O kokios pas Jus veislės?
*

Siap medziai abudu panasus,mes auginom 2 abrikosu medzius,o dabar persikus (derliaus dar nebuvo), viskas nuo veisles priklauso tiek persikai,tiek abrikosai bijo velyvuju salnu,ziedeliai visi nukrenta.Abrikosu veisles nepamenu,bet tarp medziu buvo 4 nepilnu metru atstumas ir jie geriausiai augo ir derejo,suauge buvo tikrai mazesni nei obelys.Deja,salta ziema suauge medziai visiskai nusalo. doh.gif Persikai taip pat bijo labai didelio salcio.Idealiausia sodinti viena persika kita abrikosa lotuliukas.gif
*saulašarė*
QUOTE(Godute @ 2009 02 23, 13:48)
Siap medziai abudu panasus,mes auginom 2 abrikosu medzius,o dabar persikus (derliaus dar nebuvo), viskas nuo veisles priklauso tiek persikai,tiek abrikosai bijo velyvuju salnu,ziedeliai visi nukrenta.Abrikosu veisles nepamenu,bet tarp medziu buvo 4 nepilnu metru atstumas ir jie geriausiai augo ir derejo,suauge buvo tikrai mazesni nei obelys.Deja,salta ziema suauge medziai visiskai nusalo. doh.gif Persikai taip pat bijo labai didelio salcio.Idealiausia sodinti viena persika kita abrikosa lotuliukas.gif
*

o jie savidulkiai yra? nereikia pvz kaip kad kai kurias slyvų veisles po du medelius sodint (t.y. kai kurių veislių slyvos dera ir po vieną, bet kai dvi šalia auga, vis tik labiau dera)?
Papildyta:
o dėl suaugusių medžių nušalimo, tai kažkur internete šiandien radau, kad šaltesniuose LT rajonuose (pvz Varėnoj) kartais apsuka ir apriša visą persikų/abrikosų lają su agroplėvele ir taip apsaugo nuo pavasarinių šalnų g.gif tai kaip ir neturėtų tie suaugę medžiai tokie jau dideli būt? g.gif juk jei medis kokių 8 m būtų, tai ir norėk ir nepasieksi su ta agroplėvele aprišt lotuliukas.gif
Godute
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 02 23, 15:56)
o jie savidulkiai yra? nereikia pvz kaip kad kai kurias slyvų veisles po du medelius sodint (t.y. kai kurių veislių slyvos dera ir po vieną, bet kai dvi šalia auga, vis tik labiau dera)?
Papildyta:
o dėl suaugusių medžių nušalimo, tai kažkur internete šiandien radau, kad šaltesniuose LT rajonuose (pvz Varėnoj) kartais apsuka ir apriša visą persikų/abrikosų lają su agroplėvele ir taip apsaugo nuo pavasarinių šalnų g.gif tai kaip ir neturėtų tie suaugę medžiai tokie jau dideli būt? g.gif  juk jei medis kokių 8 m būtų, tai ir norėk ir nepasieksi su ta agroplėvele aprišt lotuliukas.gif
*

Medis bent jau abrikosu kiek pamenu buvo apie 2,5-3m aukscio,pasodinti jie buvo du vienas vyriskos, kitas moteriskos gimines,moteriska aisku daugiau derliaus duodavo smile.gif bet cia buvo senokai ja,ko gero dabar yra ir savidulkiu abrikosu,o del persiko tai pasodinom viena medi,medelyne sake,kad deres ir vienas.Bet bent jau abrikosu vaisiai tai per lietinga pavasari vasara daznai supudavo doh.gif Siaip rinkciausi persika vis del to,taisyklingai nugenint galima suformuot kompaktiska medeli,rudeni lapus is vejos lengviau isgrebt nes jie ne tokie mazi kaip abrikosu,vaisiai skanesni,o yra ir kazkokia lyg tais latviska veisle salciui atspari.
*saulašarė*
Ačiū, Godute ir IngridaB, už patarimus 4u.gif Linkstu visgi prie persiko wub.gif dar aišku, pasiklausinėsiu medelyne, kiek pirkt - du medelius ar užtektų vieno. Šiandien internete skaičiau, kad Lietuvoje dažniausiai auginami aklimatizuoti vietinių atmainų, latviški `Sigla`, `Maira`, ukrainietiški `Kijevskij rannij`, `Kijevskij samyj rannij`, `Mir` ir kitų veislių persikai, bet gal geriausia būtų tie latviški? mastau.gif Čia taip išmąstau, kad jei jau Latvijoj, kuri yra šiauriau Lietuvos, jie mažiau apšąla, tai turėtų labiau atsparesni šalčiui būt nei sakykim kokie ukrainietiški `Kijevskij samyj rannij`, nors pastarieji irgi masina, nes rašo, kad vaisiai ant šių persikų prisirpsta net liepos pradžioje bigsmile.gif
glossi
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 02 23, 12:11)
*

Pas mus auga 3 abrikosai ir augo ( neseniai nupjovem) vienas persikas.Tai visi medziai labai dideli. Kai medeliai dar buvo nedideli pasikvietem rimta sodininka,kad nugenetu teisingai.Tai sniojo per pagindini kamiena kaip reikiant doh.gif Ir tai uzaugo ne tik auksi- kokiu4-5 m.bet ir platus- na,labai- koki irgi 4 m.- per visa pievele blink.gif Persikas antrais ir 3 metais dave labai daug ir begalo skaniu vaisiu drinks_cheers.gif Bet veliau susirgo- tik isledzia lapus ir jie sukasi,sukasi,dar raupleti visokie.O abrikosai du rodos is Ukrainos,tai ilgai nevede,jau net grasinom,kad iskasim.O kokiais 5 metais labai gausiai uzderejo- vaisiai mazesni,bet labai saldus,kvapnus.Ir dar viena uzpernai pasodinau jau nemaza- atrodo iskauliuko drauge isaugino.Tai jau pernai vede visai neblogai- vaisiai dideli,bet rugstesni. Bet medziai tai tie du visai neserga ir neapsala.
*saulašarė*
QUOTE(glossi @ 2009 02 23, 16:43)
Pas mus auga 3 abrikosai ir augo ( neseniai nupjovem) vienas persikas.Tai visi medziai labai dideli. Kai medeliai dar buvo nedideli pasikvietem rimta sodininka,kad nugenetu teisingai.Tai sniojo per pagindini kamiena kaip reikiant  doh.gif Ir tai uzaugo ne tik auksi- kokiu4-5 m.bet ir platus- na,labai- koki irgi 4 m.- per visa pievele  blink.gif Persikas antrais ir 3 metais dave labai daug ir begalo skaniu vaisiu  drinks_cheers.gif Bet veliau susirgo- tik isledzia lapus ir jie sukasi,sukasi,dar raupleti visokie.O abrikosai du rodos is Ukrainos,tai ilgai nevede,jau net grasinom,kad iskasim.O kokiais 5 metais labai gausiai uzderejo- vaisiai mazesni,bet labai saldus,kvapnus.Ir dar viena uzpernai pasodinau jau nemaza- atrodo iskauliuko drauge isaugino.Tai jau pernai vede visai neblogai- vaisiai dideli,bet rugstesni. Bet medziai tai tie du visai neserga ir neapsala.
*

lotuliukas.gif dabar jau visai smegenus sumaišei lotuliukas.gif gal reiks tada ir persiką ir abrikosą pirkt ir žiūrėt, kuris geriau būtent mūsų sode auga? mastau.gif Bet jei jie tokie dideli augs kaip kad riešutmedis, tai dar reiktų jiems ir vietos paieškot doh.gif
O apie tuos susiraukšlėjusius lapus skaičiau Rojaus soduose ax.gif Gal kas panašaus pas Tave, a? mirksiukas.gif
glossi
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 02 23, 17:53)
lotuliukas.gif dabar jau visai smegenus sumaišei lotuliukas.gif gal reiks tada ir persiką ir abrikosą pirkt ir žiūrėt, kuris geriau būtent mūsų sode auga? mastau.gif Bet jei jie tokie dideli augs kaip kad riešutmedis, tai dar reiktų jiems ir vietos paieškot doh.gif
O apie tuos susiraukšlėjusius lapus skaičiau Rojaus soduose ax.gif  Gal kas panašaus pas Tave, a? mirksiukas.gif
*

Gali but.Bet daug kas augino persikus,sake,kad neatsparus ir greit suserga.Tai jau gaila buvo medelio ir nupjovem,kol ziema.O istisai naudoti chemija labai nesinori.
Bet gal yra dabar kokiu atsparesniu veisliu.Tai gal ir vel susigundysim lotuliukas.gif
rsc
Vakar aplankiau savo persika bigsmile.gif Gerai perziemojo pirma ziema, nenusalo, jau pumpurus krauna bigsmile.gif
sinutė
o mano persikai irgi peržiemojo, bet taip įdomiai: turiu tris ir visų pumpurai skirtingo dydžio, gal čia pagal derliaus vėlyvumą tie pumpuriukai sprogsta? Pirmą žiemą pas mane žiemojo smile.gif
*saulašarė*
O kokios jūsų persikiukų veislės? Ar po vieną sodinot ar kelis (savidulkiai, nesavidulkiai)? Kada sodinot: rudenį ar pavasarį?
sinutė
nežinau pavadinimų, bet sakė, kai pirkau, kad reikia kelis šalia sodinti ir skirtingo ankstyvumo. Praeitą pavasarį sodinau, tai žydėjo ir ant dviejų medelių po 3 persikus buvo. O skanūs kokie, sultingi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.