Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Persikai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
jolaxus
Perskaičiau kažkada "Sodo spalvose" straipsnį, kad ir mūsų klimato salygomis galima užsiauginti persikų - ir skanu ir gražiai atrodo medelis lyg koks gluosnis svyrančiomis šakomis ... g.gif buvau labai užsidegusi pasisodinti, bet prisigaudžiau gana prieštaringų nuomonių, kad jie tik pradžioj atrodo gražūs, kol perki, atseit išauginti šiltnamiuose, o pasodinus sode nieko gero nelauk, sunkiai aklimatizuojasi...
Gal kas auginate, gal galit patarti? Ar sudėtinga priežiūra, genėjimas ir pan.? Kokiomis veislėmis pasikliauti?
Ar čia tik spaudoje platinamas laikinas mados protrūkis auginti sode kažką neįprasto, ar verta su persikais prasidėti???
liepsnele
Auginom lauke, visai nereiklus buvo, ir žiemojo be problemų, nemažas medelis jau buvo, bet pavogė cry.gif
jolaxus
QUOTE(liepsnelė @ 2005 08 09, 15:53)
Auginom lauke, visai nereiklus buvo, ir žiemojo be problemų, nemažas medelis jau buvo, bet pavogė  cry.gif
*

užuojauta... unsure.gif tai ką, taip atėjo ir išrovė? baisu!!! tai kaip suprantu ir vaisių dar nespėjot paskanauti....?
gal yra ragavusiu vietinės "gamybos" persikų? ar spėja jie sunokti? atsiliepkit, sodininkai, ką...
grange
mano pusesre augina sode toki medeli,o gal net kelis,nezinau.viskas auga gerai,ir jau savu vaisiu dave,aisku,skonio nepzalyginsi,nes cia jiems dar saules truko kad skaniai prinoktu,bet kaip bebutu,kazka dave...reikia kad nebutu vejuota vieta,ir kuo daugiau saules na ir nuo zemes turbut priklauso,aisku...
tai va
jolaxus
QUOTE(grange @ 2005 10 10, 17:08)
mano pusesre augina sode toki medeli,o gal net kelis,nezinau.viskas auga gerai,ir jau savu vaisiu dave,aisku,skonio nepzalyginsi,nes cia jiems dar saules truko kad skaniai prinoktu,bet kaip bebutu,kazka dave...reikia kad nebutu vejuota vieta,ir kuo daugiau saules na ir nuo zemes turbut priklauso,aisku...
tai va
*

Ačiū kad pasidalinai realia patirtim 4u.gif Šiaip jau esu apsiraminusi dėl persikų, nes iš tiesų pasiklausinėjau, ir susidariau vaizdelį, kad jie gal ir gražiai atrodo, tačiau norint, kad normaliai derėtų reikia turėti genėjimo įgūdžių ir šiaip jau tai ne tinginio sodui tinkamas augalas blush2.gif
melsva
Labai didelės priežiūros tai nereikia, be genėjimo ir galima apsieiti. Apie auginimą pasiskaitykite čia
Svarbiausia kad veislė būtų tinkama, mūsų kraštui pritaikyta. labai neblogi latviški persikai.
Šiaip pas mus auga persikas jau daug metų, medelis gal 2 m. aukščio, dera kasmet, neapšąla ir dar nė karto negenėjau. Kad nelabai ir šakojasi ax.gif
Ar jūs esat tikros, kad persikus reikia baisiai genėt? Man atrodo, nesąmonė.. Svarbiausia nepirkt iš pietinių kraštų kilusių veislių ir nebandyt augint iš kauliuko (parduotuvėj pirktų) - tokie lauke tikrai nušals.
medasta
Mano maam pasisodino persiko medel, kuris septynis metus nevedė vaisių. Pasodinom šalia antrą ir ... šiemet jau užsimezgė vaisiai. Sako, kad jie tik taip apsidulkina. Gal sutapimas, nežinau.
busima
QUOTE(medasta @ 2006 05 30, 09:26)
Mano maam pasisodino persiko medel, kuris septynis metus  nevedė vaisių. Pasodinom šalia antrą ir ... šiemet jau užsimezgė vaisiai. Sako, kad jie tik taip apsidulkina. Gal sutapimas, nežinau.
*

nea, nesutapimas, gali buti, cia ne visos veisles, bet kai kurios tokios buna. tie kurie vieni auga ir vaisius veda tai yra savidulkiai, o kitiems poros reikia, na pavyzdziui abrikosam beveik visiems reikia antro medelio salia ir aktinidijoms reikia, bet joms dar reikia, kad butu berniukas ir mergaite, jos kazkokias skirtingas DNR turi biggrin.gif
Vėtružė
QUOTE(medasta @ 2006 05 30, 08:26)
Mano maam pasisodino persiko medel, kuris septynis metus  nevedė vaisių. Pasodinom šalia antrą ir ... šiemet jau užsimezgė vaisiai. Sako, kad jie tik taip apsidulkina. Gal sutapimas, nežinau.
*

Ko gero nesutapimas, nes draugai abrikosus augina irgi sakė po du reik šalia, kad būtų...

Ne į temą biški
O mano Simona, vėl pastebėjo Grange avatarą bigsmile.gif ir vėl sakė, kad teletabiai ten gyvena laugh.gif laugh.gif
Jūržolė
O mano persikas prastai žiemoja. Auginu jau kokius 5 metus, vaisių neveda ir dar žiemą apšąla. Gal tikrai jam draugą pasodinti?.. Bet jeigu net žiedų nekrauna ar draugas gali padėti?
siaudukes
PAS MŪS KAIMYNĄ SUSODINTI GAL KETURI.UZKIŠTI TARP PASTATŲ,BET KAIP VAISIUS VEDA thumbup.gif thumbup.gif PUSEI KAIMO UZTENKA.DIDELI,SULTINGI.
stripulis
Pasodinau persiką prieš porą metų, rudenį, pavasarį be proto gražiai žydėjo, paskui susirgo paslaptinga liga, pavadinimą žinau, tik kažkur nukišau, ligos profilaktikai pasirodo reikia pasodinus belapį medelį nupurkšt vario preparatu, tai lapai apbyrėjo vasarą, bet atrodė, kad išgyvens. Ir liepos mėnesį totaliai nugraužė stirnos:) Taip ir baigėsi mano persiko odisėja.
*saulašarė*
QUOTE(siaudukes @ 2006 06 07, 12:07)
PAS MŪS KAIMYNĄ SUSODINTI GAL KETURI.UZKIŠTI TARP PASTATŲ,BET KAIP VAISIUS VEDA thumbup.gif  thumbup.gif PUSEI KAIMO UZTENKA.DIDELI,SULTINGI.
*

tai gal geroj žemėj pasodintas medis? g.gif Rašai užkišti, bet saulės turbūt pakankamai gauna? mastau.gif
jot.ka
ir as persiko uzsimaniau, pasiskaitinejau, pasirankiojau literaturos ir manau rizikuosiu, temos pradzioj buvo mineta kad tai medeliai, kad lepus, kad retai genejami, tai gal per tuos kelis metus daug kas pasikeite, bet mano informacija visai kitokia biggrin.gif , vienoj knygelej raso, kad tai medziakrumis, formuojamas kaip krumas, ispjaunant senas sakas, nes dera ant vienameciu ugliu.raso, kad po apsalimo greit atsigauna, o ir vaisiai buna labai skanus, ir daugint galima is kauliuko. na kad saules ir silumos reikia, tai jau taip.na, bet mano zinios tik teorija, butu idomu jei kas realiai sava patirtim pasidalintu smile.gif
diinka
mano pirmas derlius(praeita vasarą)
user posted image

user posted image

pirmas ankstyvesnis liepos pabaigoj- pirmą kart sunokimo netoli 40persikų skanus sultingi su parduotuviniais nėr ką lygint
antras(delnas ten stambaus vyriškio biggrin.gif ) vėlyvesnis- rugpjūčio apie vidury- vaisiai dideli skanussssss- pirmą kart sunokino 8 didelius persikus
abu vedė trečius metus po pasodinimo
glossi
Mes irgi auginam persika. antrais metais specas nugenejo- nupjove pagindini stieba.Tai dabar didelis krumas rolleyes.gif Treciais metais buvo labai didelis derlius thumbup.gif Labai skanus dideli vaisiai.Net kazka viriau tada is ju.O sekanti pavasari labai salnos pakenke.O nuo salnu jie megsta susirgti.Susisuka lapai, nukrenta uzsimezge vaisiai.Tai tada buvo mazas derlius.bet po to kazkaip vel pasveiko.Megsta kalkes.Tai patresiau, pakalkinau ir vel atsigavo.Dabar jau tuoj prazis.Pilna matosi ziedeliu.Jei nenusals, gal vel megausimes persikiukais drinks_cheers.gif
diinka

dar iena foto- čia tas ankstyvesnis

user posted image

o čia truputį ne į tmą pagrindinis persikų valgytojas biggrin.gif

user posted image
jot.ka
QUOTE(diinka @ 2008 04 10, 11:01)
dar iena foto- čia tas ankstyvesnis

user posted image

tai kaip is nuotraukos suprantu pas tave toks tipo platus neaukstas medis?
Papildyta:
QUOTE(glossi @ 2008 04 10, 10:58)
Mes irgi auginam persika. antrais metais specas nugenejo- nupjove pagindini stieba.Tai dabar didelis krumas  rolleyes.gif Treciais metais buvo labai didelis derlius  thumbup.gif Labai skanus dideli vaisiai.Net kazka viriau tada is ju.O sekanti pavasari labai salnos pakenke.O nuo salnu jie megsta susirgti.Susisuka lapai, nukrenta uzsimezge vaisiai.Tai tada buvo mazas derlius.bet po to kazkaip vel pasveiko.Megsta kalkes.Tai patresiau, pakalkinau ir vel atsigavo.Dabar jau tuoj prazis.Pilna matosi ziedeliu.Jei nenusals, gal vel megausimes persikiukais  drinks_cheers.gif
*

o pirkot kaip medeli? as kazkaip maniau kad jie nera labai augus ir dideli medziai ar krumai, o dabar ziuriu kad vietos uzima..tai kokiais atstumais sodinat? ir gal pamenat kokios veisles pas jus auga?
diinka
pirkom kaip medelį jau nemažą kikoj(zapyškio medelynę) vazone. kol kas tai pakankamai platus medelis(žmogaus ugio) Pasodinti maždaug 3 m. atstumu. Pavadinimus deja neišsaugojau, buvo paliktos"birkutės" ant medelių, bet vėjas nudrąskė.
Šiaip tai mums maloniai medelynę įsiūlė- sakė skirtingu metu dera, atsparūs šalčiams ir skanūs- mes patikėjom ir nesigailim biggrin.gif
*saulašarė*
QUOTE(diinka @ 2008 04 10, 11:40)
mano pirmas derlius(praeita vasarą)
user posted image

user posted image
*

Eina sau kokie fainūs vaisiai užauga bigsmile.gif dideli kokie thumbup.gif
Jau kaip užsinorėjau augint wub.gif wub.gif wub.gif
jurg_ili
Na mes vakar pasipirkom visokiu medeliu ,aisku ir persika Sevcenkos, nes jis atsparus salciams ir labai populiarus Lietuvoj -taip bent medelyne sake ax.gif
Tai pasodinom ziuresim kas is jo iseeis.
jot.ka
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 12, 09:38)
Na mes vakar pasipirkom visokiu medeliu ,aisku ir persika Sevcenkos, nes jis atsparus salciams ir labai populiarus Lietuvoj -taip bent medelyne sake  ax.gif
Tai pasodinom ziuresim kas is jo iseeis.
*

nu ir as jau ziurinejuosi, kazkur skaiciau kad 'maira' labai skanus, o vakar viena augintoja pasake kad kaip tik nelabai g.gif aisku, skonis individualus dalykas. o gal dar kokia veisle tau minejo, ir tavo persikas is ankstyvuju ar velesnis?
diinka
pas mane tu didžiųjų dar likęs pavadinimas, tai jei nepamiršiu, pasižiūrėsiu, jau jau tuoj pražys ax.gif o kiek žiedų prikrauta, teks fotkint tą grožį
Šarlote
thumbup.gif Nu fantastika, niekad nebūčiau patikėjusi, kad ir mūsų krašte persikai galėtų augti lotuliukas.gif
Važiuosiu ryt į parduotuves medelių ieškoti lotuliukas.gif
*saulašarė*
QUOTE(Šarlote @ 2008 04 18, 14:55)
thumbup.gif Nu fantastika, niekad nebūčiau patikėjusi, kad ir mūsų krašte persikai galėtų augti lotuliukas.gif
*

ne į parduotuves schmoll.gif geriausia į medelynus mirksiukas.gif iš ten pirkti sodinukai bent jau garantuotai nesuvargę bus wub.gif , o ir paklausinėt apie jų priežiūrą galėsi cool.gif
Užmirstuole
Nu prisiziurejau jusu cia grozybiu bigsmile.gif savaitgali ir mes vaziuosim persiku, abrikosu pirkt thumbup.gif
sinutė
oi, kaip faina thumbup.gif Ir aš prisižiūrėjau. Patarkit, kur rasti info apie abrikosus, juk giminaitis persiko, o niekur nerandu. Auginu aju 4 metai ir pirmą kartą žydės rolleyes.gif einu medelynų ieškot ax.gif
Boružėlė
Sveikutės 4u.gif 4u.gif 4u.gif Tą grožį ir aš turiu. thumbup.gif Tik mano medelį kažkoks biesas apstojęs. g.gif Lapai susiraito, išsiverčia kažkokie gumbai bordiniai. schmoll.gif blush2.gif Pardavėja sakė, jei pas kaimynus ar pas mane auga kadagys vadinasi problematiška auginti persiką. Patarkit gal jau dabar kai pradeda busti reikia kuom nors nupurkšti. g.gif Tom zarazom užkirsti kelią. gun_rifle.gif Jau medeliui trys metai, o vaisių dar neragavom. blush2.gif
sobieska
QUOTE(Šarlote @ 2008 04 18, 14:55)
*

Gali, gali mirksiukas.gif ...aš pernai irgi pirmą derlių nusiėmiau, cieli 9 abrikosai bigsmile.gif Jie labai greitai nunokstą ir juos labai mėgsta skruzdėlytės jei nespėji nusiskint, vargu ar po to norėsis valgyt biggrin.gif
jot.ka
ir mes persika nusipirkom, ir pasodinom, tik va klausimas, pardaveja sake sodinant uzkasti skiepo vieta, nes anot jos, visi kaulavaisiai sodinami uzkasant skiepo vieta. tuo tarpu kai pirkom tresne, skiepo vieta liepe palikt atvira g.gif , o tresne juk irgi kaulavaisis, tai kuri moteriske teisi g.gif g.gif g.gif kaip jus sodinot, pasidalinkit patirtim, nes dar nevelu pataisyt ar persika arba tresne.
diinka
QUOTE(Boružėlė @ 2008 04 25, 11:07)
S Lapai susiraito, išsiverčia kažkokie gumbai bordiniai.
*

pas mane irgi buvo pradėję taip darytis, tai aš tuos lapus nuskiniau , o kiti gražus. o ar purškiau kuo neskaitant tradicinių pavasarinių purškimų nuo ligų ir nuo vabalų dabar net nepamenu, paklausiu MB

QUOTE(jot.ka @ 2008 04 25, 12:03)
ir mes persika nusipirkom, ir pasodinom, tik va klausimas, pardaveja sake sodinant uzkasti skiepo vieta, nes anot jos, visi kaulavaisiai sodinami uzkasant skiepo vieta. tuo tarpu kai pirkom tresne, skiepo vieta liepe palikt atvira g.gif , o tresne juk irgi kaulavaisis, tai kuri moteriske teisi g.gif  g.gif  g.gif kaip jus sodinot, pasidalinkit patirtim, nes dar nevelu pataisyt ar persika arba tresne.
*

manau kad skiepo užkast negalim, bent mums taip medelyne sakė ir pas mus taip pasodinta, ir kuo puikiausia pernai pirmą kart derėjo biggrin.gif o dabar pasakiškai žydi, jei netingėsiu savaitgaly įmesiu foto
ilja
ir mes persika nusipirkom, ir pasodinom, tik va klausimas, pardaveja sake sodinant uzkasti skiepo vieta, nes anot jos, visi kaulavaisiai sodinami uzkasant skiepo vieta. tuo tarpu kai pirkom tresne, skiepo vieta liepe palikt atvira g.gif , o tresne juk irgi kaulavaisis, tai kuri moteriske teisi g.gif  g.gif  g.gif kaip jus sodinot, pasidalinkit patirtim, nes dar nevelu pataisyt ar persika arba tresne.
*

Man sakė, kad kaulavaisius reikia įkasti iki skiepo, o visus kitus "per 3 pirštus" nuo skiepo vietos
Boružėlė
QUOTE(diinka @ 2008 04 25, 12:17)
pas mane irgi buvo pradėję taip darytis, tai aš tuos lapus nuskiniau , o kiti gražus. o ar purškiau kuo neskaitant tradicinių pavasarinių purškimų nuo ligų ir nuo vabalų dabar net nepamenu, paklausiu MB
*

Aš irgi tuos lapus skainioju, bet čia ne išeitis. schmoll.gif Problema čia kažkokia yra. g.gif
*saulašarė*
*

Nu nžn, mes, tiesą pasakius, tik planuojam įsigyt persiką ar abrikosą, o dabar tik skaitinėjam ir domimės, kaip augint ir ttt, bet kai pirkom šį pavasarį vyšnaites, tai medelyne liepė užkast iki skiepo, o patį skiepą palikt atvirą ax.gif Kaip čia taip keistai jums patarė? g.gif O gal su persikais kitaip? mastau.gif
sinutė
sodinami uzkasant skiepo vieta. tuo tarpu kai pirkom tresne, skiepo vieta liepe palikt atvira g.gif , o tresne juk irgi kaulavaisis, tai kuri moteriske teisi g.gif  g.gif  g.gif kaip jus sodinot, pasidalinkit patirtim, nes dar nevelu pataisyt ar persika arba tresne.
*

Kadangi man nieks cielą savaitę neatsakė, tai nuvariau į medelyną ir nusipirkau abrikosui antrą abrikosą ir 3 persikus tongue.gif Pasakė, kad sodinti iki skiepo ir jokiu būdu nedėti mėšlo į duobę. Jei iki skiepo kokios atžalos augs - iškart skabyt blink.gif ta prasme iš žemių. tręšti kompleksinėmis trąšomis, tik silpniau, skiesti daugiau, negu instrukcijoje.
Lauksiu derliaus ax.gif
*saulašarė*
QUOTE(sinutė @ 2008 04 25, 20:26)
Jei iki skiepo kokios atžalos augs - iškart skabyt  blink.gif ta prasme iš žemių.
*

lotuliukas.gif o ko taip nustebai? biggrin.gif Juk poskiepis gali būt ir laukinukas, o skiepas kultūrinio persiko arba abrikoso ax.gif Tad jei iš poskiepio kokios atžalos pradeda augt, tai būtų laukinuko atžalos - jas ir reikia nuskabyt, kad nenaudotų maisto medžiagų ir nesilpnintų augalo mirksiukas.gif
jurg_ili
O as jau nebezinau ka daryt su savo persiku, pasodintas gal pries kelias savaites, pirktas is medelyno. Visai gyvybes nerodo ,kaip pasodinom tai toks ir stovi, nei lapeliu nei ziedeliu, vis galvoju ,delto kad velyvas, bet visi kiti velyvi medeliai jau su lapukais? Kiekviena diena aplink ji vaikstau ,ziurineju, man jo lapeliu uzuomazgos kazkokios sumedejusios, negyvos, nesprogsta, bet jis ir nevysta,toks kaip dirbtinis atrodo. cry.gif Gal patarsit ka nors?
*saulašarė*
QUOTE(jurg_ili @ 2008 04 25, 21:58)
O as jau nebezinau ka daryt su savo persiku, pasodintas gal pries kelias savaites, pirktas is medelyno. Visai gyvybes nerodo ,kaip pasodinom tai toks ir stovi, nei lapeliu nei ziedeliu, vis galvoju ,delto kad velyvas, bet visi kiti velyvi medeliai jau su lapukais? Kiekviena diena aplink ji vaikstau ,ziurineju, man jo lapeliu uzuomazgos kazkokios sumedejusios, negyvos, nesprogsta, bet jis ir nevysta,toks kaip dirbtinis atrodo. cry.gif  Gal patarsit ka nors?
*

Bijau nuliūdint, bet verysad.gif
Mes pernai vyšnią sodinom... Na, tiesa, ji buvo Maximoj pirkta ir, kaip tada atrodė, labai graži ir ttt... Taigi, pasodinom, laistėm, žiūrėjom kiekvieną dieną, kaip ir tu savąjį..... O pumpurėliai lygiai tokie buvo, kaip ir tu aprašei, ir nesprogo... O medelis buvo nenuvytęs, pumpurėliai atrodė lyg tuoj sprogs, bet jie vis nedidėjo ir nedidėjo... Neprigijo vyšnaitė mums cry.gif , taip pralaikėm visus metus, o šiemet, kai ir vėl jokių gyvybės ženklų neparodė, aš nuėjau geriau apžiūrėt, bandžiau palenkt, o ji ėmė ir nulūžo ties spiepijimo vieta verysad.gif Lūžio vietoj matėsi, kad jau sudžiuvę buvo... verysad.gif Ai....
Na, duokdie jums gal taip nebus schmoll.gif mastau.gif - gal dar išsprogs medelis 4u.gif , bet kartais taip būna, kai iš karto neprigyja... unsure.gif
sinutė
QUOTE(*saulašarė* @ 2008 04 25, 21:56)
lotuliukas.gif o ko taip nustebai? biggrin.gif Juk poskiepis gali būt ir laukinukas, o skiepas kultūrinio persiko arba abrikoso ax.gif  Tad jei iš poskiepio kokios atžalos pradeda augt, tai būtų laukinuko atžalos - jas ir reikia nuskabyt, kad nenaudotų maisto medžiagų ir nesilpnintų augalo mirksiukas.gif
*

Dabar tai suprantu, bet kažkaip anksčiau galvojau, kad iš kauliukų augina blush2.gif
MAno 1 iš 3-jų persikų žiedelius leidžia, o sprogsta visi, nors tik savaitė mano darže rolleyes.gif
jot.ka
aciu mergaites visos kad taip geranoriskai atsaket 4u.gif 4u.gif 4u.gif , eisiu savo persiko atkasinet, nes ir man kazkaip kilo daug abejoniu del tos pardavejos kompetencijos doh.gif , tik kazi ar ir musu persikas gyvens, kazkoks man jis irgi itartinas,buvo kelios sakeles susiraukslejusios, tai nukirpom, bet dabar vis paziuriu, kad mano medelis visas murzinas, visi pumpurai zemini blink.gif , tai idomu, ar cia ji po parodas taip 'atsakingai' veziojo, ar jis isvis nuo pernai rudens likes ir ziemojes prikastas, o siemet vel pardavime. nu kaip jau bus taip, gal prigis, lyg ir skleidziasi ziedelis. smile.gif
barsukele
O as jau nebezinau ka daryt su savo persiku, pasodintas gal pries kelias savaites, pirktas is medelyno. Visai gyvybes nerodo ,kaip pasodinom tai toks ir stovi, nei lapeliu nei ziedeliu, vis galvoju ,delto kad velyvas, bet visi kiti velyvi medeliai jau su lapukais? Kiekviena diena aplink ji vaikstau ,ziurineju, man jo lapeliu uzuomazgos kazkokios sumedejusios, negyvos, nesprogsta, bet jis ir nevysta,toks kaip dirbtinis atrodo. cry.gif  Gal patarsit ka nors?
*

Ir aš pernai dėl savo abrikoso taip pat pergyvenau, atrodė, kad niekaip nesusprogs, bet po trupučiuką atsigavo, o šiemet jau žydi thumbup.gif Turėk kantrybės.
O su vyšnaite kaip ir saulašarei buvo, pasodinom su lapeliais, o po mėnesio nudžiūvo.Šiemet iškasiau, apžiūrėjau, nieko nesupratau dėl ko unsure.gif
siaudukes
persikus reik saugot nuo skersvėjų ir šiaurės vėjo.nes pas mus plaka vėjai iš visų pusių tai ir derliaus 4 m. kaip nėr taip nėr.tik žiedai tai gražūs bigsmile.gif o abrikosą reik purkšti nes lb kirmija
barsukele
QUOTE(siaudukes @ 2008 04 26, 13:02)
o abrikosą reik purkšti nes lb kirmija
*

O kada juos purkšti? Perkant nuodus sakė, kad purkšti vaismedžius dar nesusprogus, bet pažiūrėjau, kenkėjų nesimatė ir palikau,tai gal dabar jau laikas? Ir iš viso, abrikosas mažas, dar vaisių turbūt nebus.Kažin kelintais metais pradeda derėti?
Boružėlė
*

Nenoriu nuliūdint, bet... g.gif iš viso aprašymo galima suprasti, kad tavo medelis jau negyvas. schmoll.gif Man irgi buvo taip du metus iš eilės. blush2.gif Rudenį nusiperku laukiu to pavasario labiausiai vaikštau į dieną po kelis kartus prie jo atrodo kad neturėčiau ką daugiau veikti, o tos gyvybės kaip nėr taip nėr. schmoll.gif Pas kui po truputį laužydavau šakeles ir jos būdavo sausos. blink.gif Ir tekdavo išmesti. cry.gif Niekaip nepasidaviau, tik trečią kartą nusprendžiau pirkti pavasarį. bigsmile.gif Ir žiūrėjau, kad būtų gyvybingas, ta prasme, kad matytūs pumpurėliai. wub.gif Nu ir dabar auga tas persikas, tik vaisių kažkodėl nėra. g.gif
Ir dar klausiau tik niekas neatsakė, kuom puršti juk dabar būtų pats laikas. rolleyes.gif Persiko lapai būna raukšlėti ir išversti tokiais bombardavais guzais. g.gif
barsukele
QUOTE(Boružėlė @ 2008 04 27, 17:52)

Ir dar klausiau tik niekas neatsakė, kuom puršti juk dabar būtų pats laikas. rolleyes.gif Persiko lapai būna raukšlėti ir išversti tokiais bombardavais guzais. g.gif
*

Tokie guzai gali būti nuo amarų. Pasiklausk pardavėjų, duos arba fungicidų (yra įvairių, gali tikti Bordo skiedinys) arba nuo kenkėjų, populiariausi dabar Aktaras, Karate ir pan.
sobieska
o mano abrikosas va kokioje stadijoje bigsmile.gif
user posted image
ilja
QUOTE(Boružėlė @ 2008 04 27, 17:52)
Nenoriu nuliūdint, bet... g.gif iš viso aprašymo galima suprasti, kad tavo medelis jau negyvas. schmoll.gif Man irgi buvo taip du metus iš eilės. blush2.gif  Rudenį nusiperku laukiu to pavasario labiausiai vaikštau į dieną po kelis kartus prie jo atrodo kad neturėčiau ką daugiau veikti, o tos gyvybės kaip nėr taip nėr. schmoll.gif Pas kui po truputį laužydavau šakeles ir jos būdavo sausos. blink.gif  Ir tekdavo išmesti. cry.gif Niekaip nepasidaviau, tik trečią kartą nusprendžiau pirkti pavasarį. bigsmile.gif Ir žiūrėjau, kad būtų gyvybingas, ta prasme, kad matytūs pumpurėliai. wub.gif  Nu ir dabar auga tas persikas, tik vaisių kažkodėl nėra. g.gif
*

Na, kažkaip labai įdomiai g.gif Mes rudenį, kai mugėj ieškojom persiko, tai pardavėjai sakė net nesivarginti, nes nerasim. Persikus tik pavasarį pardavinėja smile.gif Tai vat, mes šį pavasarį ir nusipirkom ax.gif
Boružėlė
QUOTE(ilja @ 2008 04 27, 22:44)
Na, kažkaip labai įdomiai g.gif Mes rudenį, kai mugėj ieškojom persiko, tai pardavėjai sakė net nesivarginti, nes nerasim. Persikus tik pavasarį pardavinėja smile.gif Tai vat, mes šį pavasarį ir nusipirkom ax.gif
*

Tai čia dabar taip.O kai jų buvo tik naujovė, matomai juos pardavinėdavo ir rudenį. Aš gal pakliuvau bandymų laikotarpį. blush2.gif Gal žmonės pretenzijas reiškė, gal patys suprato...dabar čia teisybės nerasi. schmoll.gif O kad rudenį pirkau tai faktas. bigsmile.gif

Papildyta:
QUOTE(sobieska @ 2008 04 27, 22:34)
o mano abrikosas va kokioje stadijoje bigsmile.gif
*

O čia kaip suprast? g.gif Viena šaka nulinko ar nulūžo? schmoll.gif
sobieska
QUOTE(Boružėlė @ 2008 04 28, 11:54)

O čia kaip suprast? g.gif  Viena šaka nulinko ar nulūžo?  schmoll.gif
*

Užkirtom kelią plisti vėžiui, todėl vieną šaką teko amputuot verysad.gif ...bet šiaip medelis sveikas, į trečius metus davė vaisių thumbup.gif
muna
QUOTE(Boružėlė @ 2008 04 27, 18:52)
Nenoriu nuliūdint, bet... g.gif iš viso aprašymo galima suprasti, kad tavo medelis jau negyvas. schmoll.gif Man irgi buvo taip du metus iš eilės. blush2.gif  Rudenį nusiperku laukiu to pavasario labiausiai vaikštau į dieną po kelis kartus prie jo atrodo kad neturėčiau ką daugiau veikti, o tos gyvybės kaip nėr taip nėr. schmoll.gif Pas kui po truputį laužydavau šakeles ir jos būdavo sausos. blink.gif  Ir tekdavo išmesti. cry.gif Niekaip nepasidaviau, tik trečią kartą nusprendžiau pirkti pavasarį. bigsmile.gif Ir žiūrėjau, kad būtų gyvybingas, ta prasme, kad matytūs pumpurėliai. wub.gif  Nu ir dabar auga tas persikas, tik vaisių kažkodėl nėra. g.gif
*

Purksti reiketu Efector(nuo ligu) ir sumaisyti su Factaku(nuo kenkeju),bet taip purksti reikia pries pat zydejima, bet kai dar nezydi.
O su persiku as irgi vargstu sad.gif Siemet jau pasodinau trecia karta. doh.gif Pirma karta lapus pradejo leisti birzelio pradzioje, kai jau sutareme su vyru, kad reikia kasti lauk. Tai tada suzaliavo ir puikiausiai augo, bet matyt susalo per ziema. verysad.gif Antra karta visai neprigijo. O si karta pirkom Maxsimoje, bet irgi jauciu, kad kazkoks padziuves ir matyt reikia stebuklo, kad suzaliuotu swoon.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.