Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Žolelės nėštumo metu
Supermamų klubas > Apie nėštumą ir gimdymą > Aš nėščia!
Pages: 1, 2
gothicaa
[COLOR=blue][FONT=Courier][B][I]

Sveikos mamytės, smile.gif esu jau 19 savaičių nėščia nestuke.gif ir man labai rūpi vienas klausimas... geriau žolelių arbatas tokias kaip raudonėliu, aviečių lapų, čiobrelių, jonažolių bei rūtų... ar jos yra kenksmingos nėštumui? žinau kad kaikurios yra kenksmingos tik nėštumo pradžioje o vat veliau nežinau blush2.gif ir prašau patart kas daug žino apie tai... ačiukas
Intimacy
Yra tema "kas galima ir ko negalima nestumo metu" ar panasiai vadinasi, paieskok- ten daug apie tai kalbeta! 4u.gif
Man nestumo pradzioje taip pat del to kilo klausimas, nes be galo norejosi zoleliu arbatu. Mano gydytoja liepe su jomis atsargiai- nebent silpnas ir ne per daugiausiai, nes kai kurios ju gali tureti abortini poveiki (kaip ciobreliai, atrodo, metos, o ypac rutos- juk Vienuolio "Paskenduole" ir daresi aborta isgerdama nuovira is rutu!). As isgeriu silpnos ramuneliu, o kai sirgau- siek tiek ciobreliu arbatos. Kai gydytoja pasake, kad zoleliu arbatos gali kartais pakenkti, pradejau pirkti aromatiniu vaisiniu arbatu, man labai patiko smile.gif
gothicaa
Dekui uz informacija 4u.gif
vobla
Čiobrelių negalima. turėjau problemų tai bandžiau jais gydytis. gavau velnių nuo daktaro- čiobreliuose yra aspirino(?) blink.gif kenkia vaisiui. nežinau ar tai tiesa, nes info tokios niekur nerandu. pirmą kartą išgirdau. bandžiau ieškot nete- bet nieko... schmoll.gif
zarza
QUOTE(vobla @ 2009 02 25, 20:29)
Čiobrelių negalima. turėjau problemų tai bandžiau jais gydytis. gavau  velnių nuo daktaro- čiobreliuose yra aspirino(?) blink.gif  kenkia vaisiui. nežinau ar tai tiesa, nes info tokios niekur nerandu. pirmą kartą išgirdau. bandžiau ieškot nete- bet nieko... schmoll.gif
*

As skaiciau knygoj apie vaistazoles, kad nescioms ciobreliu gerti negalima.
Irina 1984
QUOTE(zarza @ 2009 03 10, 18:56)
As skaiciau knygoj apie vaistazoles, kad nescioms ciobreliu gerti negalima.
*

girdejau,kad aveciu lapu arbatos irgi gert negalima nes ji gali issaukti prieslaikini gimdyma,ar tai tiesa????
sytes
QUOTE(Irina 1984 @ 2009 03 10, 20:24)
girdejau,kad aveciu lapu arbatos irgi gert negalima nes ji gali issaukti prieslaikini gimdyma,ar tai tiesa????
*

del avieciu tai ir as girdejau, kad negalima gerti, bet vat sito nezinodama, kai buvau persalusi, geriau ne tik avietes, bet ir ciobrelius. kad ju negalima, tai tikrai nezinojau. na, kolkas nieko.
SaDa
O ar galima gerti imbierine, zalia arbatas? Nes kavos negalima, gazuotu irgi ne, tai ka gerti blink.gif , vanduo nusibosta.
Murrr
Zalios arbatos geriau atsisakyti,nes ji tonizuoja.As imbierine gerdavau pirmus tris keturis menesius,nes numalsindavo pykinima biggrin.gif o siaip i trasa eidavo visokios vaisines arbatos arba su uogiene biggrin.gif
wainona
pasirodo net ramuneliu negal arbatos..odel kavos tai kasryta geriu kitaip vemiu,nes spaudimas lb jau mazas ax.gif bet kai pagalvoji kol neziani kir sirdies neskauda ir nieko neatsitinka mirksiukas.gif
Arie_
Bandziau google'je surasti, del koko nesciajai kenkia ramneliu arbata, bet neradau unsure.gif gal gali pasakyti kuo ji gali kenkti? nestuke.gif
~SMILE~
jei nepadauginus, viską galima ax.gif
rainak
Kai buvau nescia, tai gydytoja sake, kad negerciau daug arbatzoliu arbatu vienodu, taip pat svarbu, kad arbatoje nebutu kofeino, tai zalia reikia ismesti is karto, arba po puodeli i diena. Raudonoje arbatoje nera kofeino, tai ja daug ir gerdavau. Taip pat reikia atsargiau su melisu arbata, o siaip visko po truputi ir saikingai manau tikrai galima:)
Kutveliukas
visa nestuma geriau zalia arbata (nes ja labai megstu) ir tikrai ne po puodeli per diena, ir kazkaip nieko, jauciuosi puikiai, lelyte vystosi puikiai...
nenorui tiket kad tokios paprastos arbatos labai jau kenkia, juk ne cefyra geri, o normalia arbata...
Becel
QUOTE(gothicaa @ 2009 02 23, 17:06)

Sveikos mamytės,  smile.gif esu jau 19 savaičių nėščia nestuke.gif  ir man labai rūpi vienas klausimas... geriau žolelių arbatas tokias kaip raudonėliu, aviečių lapų, čiobrelių, jonažolių bei rūtų... ar jos yra kenksmingos nėštumui? žinau kad kaikurios yra kenksmingos tik nėštumo pradžioje o vat veliau nežinau blush2.gif  ir prašau patart kas daug žino apie tai... ačiukas
*

raudonėlių rašo, kad negalima:
ATSARGIAI - turintiems aukštą kraujospūdį ir nėščioms moterims raudonėlių preparatų vartoti negalima.
Raudonėlis. Nevartoti nėštumo metu, nes gali įvykti persileidimas.
L'aurora
QUOTE(gothicaa @ 2009 02 23, 19:06)
[COLOR=blue][FONT=Courier][B][I]

Sveikos mamytės,  smile.gif esu jau 19 savaičių nėščia nestuke.gif  ir man labai rūpi vienas klausimas... geriau žolelių arbatas tokias kaip raudonėliu, aviečių lapų, čiobrelių, jonažolių bei rūtų... ar jos yra kenksmingos nėštumui? žinau kad kaikurios yra kenksmingos tik nėštumo pradžioje o vat veliau nežinau blush2.gif  ir prašau patart kas daug žino apie tai... ačiukas
*

nuo senu laiku zinoma, kad rutu arbata issaukia persileidima unsure.gif
niurzga123
ciobreliu ir avieciu irgi negalima, nes jie skatina gimdos susitraukimus ir skysciu pasalinima is organizmo - gali ivykti prieslaikinis arba persileidimas.
*Clivia*
del rutu arbatu tai taip... juk senovej moterys ja gerdavo tam kad nepastotu, arba po nesaugaus lytinio akto smile.gif
L'aurora
o gal kas zinot apie avieciu saknis? drauge primygtinai siule man gert ju nuovira, nes sake, kad nuo persileidimu (pries tai turejau 2 nesivystancius), bet kadangi as nesu girdejus apie toki recepta, tai suabejojau (net susipykom su drauge) del sakneliu.
-Alice-
O aš visą 6 nėštumo mėnesį sirgau stipriu bronchitu, tai gėriau čiobrelių ir "Bronchos-1" arbatas. Ir dideliais kiekiais, nes gydytoja neleido jokių vaistų gerti blink.gif
niurzga123
QUOTE(erika08 @ 2010 02 19, 15:59)
O aš visą 6 nėštumo mėnesį sirgau stipriu bronchitu, tai gėriau čiobrelių ir "Bronchos-1" arbatas. Ir dideliais kiekiais, nes gydytoja neleido jokių vaistų gerti  blink.gif
*

dziaugiuos, kad nieko neivyko nuo tu arbatu 4u.gif siaip ant ciobreliu pakuotes net parasyta kad negalima nesciosioms vartoti... schmoll.gif
xxsxx
QUOTE(erika08 @ 2010 02 19, 15:59)
O aš visą 6 nėštumo mėnesį sirgau stipriu bronchitu, tai gėriau čiobrelių ir "Bronchos-1" arbatas. Ir dideliais kiekiais, nes gydytoja neleido jokių vaistų gerti  blink.gif
*

tau pasiseke..... As vos savo perliuko nepraradau gerdama ciobrelius..... verysad.gif
ir gydytoja patare...... gun_bandana.gif isveze i ligonine kraujuojancia........ Gerai, kad issilaike.... Vos pati sau aborto nepasidariau..... verysad.gif
vitab
O kas nuo melisų ir mėtų blogai nestuke.gif ? g.gif
Papildyta:
QUOTE(xxsxx @ 2010 02 19, 22:52)
tau pasiseke..... As vos savo perliuko nepraradau gerdama ciobrelius..... verysad.gif
ir gydytoja patare......  gun_bandana.gif isveze i ligonine kraujuojancia........ Gerai, kad issilaike.... Vos pati sau aborto nepasidariau.....  verysad.gif
*

O kiek savaičių tada buvo?
xxsxx
QUOTE(vitab @ 2010 02 19, 23:09)
O kas nuo melisų ir mėtų blogai  nestuke.gif  ?  g.gif
Papildyta:

O kiek savaičių tada buvo?
*

12 savaiciu.......
gerai, kad gerai baigesi..... Taciau po sito pakeiciau gydytoja.... censored2.gif
apelsine
QUOTE(xxsxx @ 2010 02 20, 17:08)
12 savaiciu.......
gerai, kad gerai baigesi..... Taciau po sito pakeiciau gydytoja....  censored2.gif
*

Kazkaip abejoju, kad nuo ciobreliu arbatos kraujavimas prasidejo... schmoll.gif O kas tokia isvada padare, kad butent ciobreliu arbata sukele kraujavima? g.gif

P.s. As irgi budama 11 savaiciu nestuke.gif susirgau gripu ir temperatura laikesi 4 paras ir ciobreliu arbata geriau litrais ir avieciu stagaru arbata ir imbiero arbata, na ir pasveikau mirksiukas.gif
Nedaklioska
Kazkaip idomu del ramuneliu arbatos g.gif to negalima,ano, tai ka gerti? doh.gif
xxsxx
QUOTE(apelsine @ 2010 02 21, 15:58)
Kazkaip abejoju, kad nuo ciobreliu arbatos kraujavimas prasidejo...  schmoll.gif  O kas tokia isvada padare, kad butent ciobreliu arbata sukele kraujavima?  g.gif

P.s. As irgi budama 11 savaiciu  nestuke.gif  susirgau gripu ir temperatura laikesi 4 paras ir ciobreliu arbata geriau litrais ir avieciu stagaru arbata ir imbiero arbata, na ir pasveikau  mirksiukas.gif
*

O nuo ko tada? blink.gif
Man dar patare Pertusino nusipirkti - dar ciobreliu ekstrakto..... blink.gif
Pageriau 2 dienas....
Sake "gausiai ciobreliu arbatos ir pertusinas"....
Tai antros dienos vakare ir isveze..... verysad.gif
-Alice-
Kai bronchitu sirgau gydytoja uždraudė pertusiną ir bet kokius kitokius vaistus gerti. Gausiai gėriau čiobrelių ir bronchos arbatas, nes kitaip būčiau iš ligos neišbridusi...
apelsine
QUOTE(xxsxx @ 2010 02 22, 10:58)
O nuo ko tada?  blink.gif
Man dar patare Pertusino nusipirkti - dar ciobreliu ekstrakto.....  blink.gif
Pageriau 2 dienas....
Sake "gausiai ciobreliu arbatos ir pertusinas"....
Tai antros dienos vakare ir isveze.....  verysad.gif
*

Na tikrai manau, kad ne nuo ciobreliu arbatos, o greiciausiai nuo pacios virusines infekcijos. Visgi ne seip sau geret ta arbata, o gydetes nuo kazko. Tai galejo buti kaip komplikacija. 4u.gif
Aciu Dievui, kad viskas gerai baigesi!!! 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Eirida @ 2010 02 21, 21:07)
Kazkaip idomu del ramuneliu arbatos  g.gif  to negalima,ano, tai ka gerti?  doh.gif
*

Reikia buti reklamos auka ir gerti visokias granuliu arbateles skirtas vaikams arba nesciosioms lotuliukas.gif Tada tikrai joks velnias negriebs (anot gamintoju). O jei rimtai, tai matyt be saiko galima tik vandens gerti hihihi.gif Dar galima kmynu arbatos gerti, o maitinancioms labai gerai krapu vaisiu arbata (labai panasi savo skoniu i kmynu arbata), pankolio arbata, cikorijos.
daratele500
visos kalbat apie tai ko negalima g.gif toks ispudis kad nelabai yra is ko rinkitis ax.gif
gal kas galetu papasakoti KA GALIMA blush2.gif be vandens doh.gif
brunette1
Sveikos nestukes, as apakus, gydytoja nieko nesake nei apie avietes nei ciobrelius nei ramuneles, avieciu arbata geriu i diena po 3,4 puodukus,ramuneles irgi retkarciais... tai tipo apart vandens sulciu ir vaisines arbatos nieko negalima??? apsurdas... gal tada ka nors girdejot apie linu semenis??? gal irgi negalima?
smint
QUOTE(daratele500 @ 2010 02 23, 14:05)
visos kalbat apie tai ko negalima g.gif  toks ispudis kad nelabai yra is ko rinkitis  ax.gif
gal kas galetu papasakoti KA GALIMA  blush2.gif  be vandens doh.gif
*

Galima viska tik su saiku. mirksiukas.gif
elenuxus
Buvau apsirgus, spacialiai paklausiau del ciobreliu, liepu ziedu, sake galima.I diena geriau nedaugiau nei 1 puoduka.Baigiu pasveikti, nieko kol kas nenutiko.Silpnas ir nepastoviai manau visas galima gerti.Bet nereik pamirsti, kad vaistazoles neveltui taip vadinasi, vienokiu ar kitokiu poveikiu tikrai turi.Kol sirguliavau geriau daug ka, misinuka stiprinancios arbatos - kieciai, aronijos ir sermuksniu vaisiai, dilgeles, ziupsnelis medetku, zemuogiu lapai.Nuo karsciavimo irgi - avieciu lapai su kotais, melyniu stiebeliai, liepu ziedai ir melisos ziupsnelis.Mama sumiksavo, galiu pasakyti kad tikrai ir padejo, ir skanu.Zodziu, tik nepadaugint reikia... 4u.gif
Raffi
Prieš pirmąjį nestuke.gif labai mėgdavau vakarais čiobrelių arbatos išgerti. Kai pastojau, po kelių savaičių nebegalėjau jos skonio pakęst, tai nustojau gerti. Tik vėliau sužinojau, kad čiobrelių nerekomenduojama nestuke.gif .
Vis tiek labai mėgstu žolelių arbatas ir nieko blogo apie ramunėles nesu girdėjusi, tad jas dabar ir geriu. Tai labai prašyčiau merginų, sakiusių, kad jų taip pat negalima pagrįsti, kodėl..
Dar turiu klausimą dėl medetkų - ar kas girdėjo, kokį jos poveikį daro nestuke.gif metu. Aš jas pageriu, kai nevirškina skrandis, ir iš karto palengvėja. Bet nieko nesu girdėjusi, ar jas galima, ar ne nestuke.gif g.gif
Neytiri
QUOTE(lidz @ 2010 03 08, 16:46)
Vis tiek labai mėgstu žolelių arbatas ir nieko blogo apie ramunėles nesu  girdėjusi, tad jas dabar ir geriu. Tai labai prašyčiau merginų, sakiusių, kad jų taip pat negalima pagrįsti, kodėl..
*

Man taip pat parūpo g.gif Kažkada buvau radus, kad ramunėlių arbatą nestuke.gif lyg galima..
Bussinkka
Sveikos 4u.gif
Del ciobreliu arbatos tai zinau kad tikrai negalima (''čiobreliai gali stimuliuoti gimdos susitraukimus)''!
Ramuneliu irgi negalima nes naikina ir gerasias bakterijas, nei vaikams nei suaugusiems nerekomenduojama.
Medatku zinau kad galima, man labiausiai padejo nuo persalimo liepu ziedai smile.gif
Filotijia
QUOTE(Bussinkka @ 2010 03 09, 10:19)
Sveikos 4u.gif
Del ciobreliu arbatos tai zinau kad tikrai negalima (''čiobreliai gali stimuliuoti gimdos susitraukimus)''!
Ramuneliu irgi negalima nes naikina ir gerasias bakterijas, nei vaikams nei suaugusiems nerekomenduojama.
Medatku zinau kad galima, man labiausiai padejo nuo persalimo liepu ziedai smile.gif
*

Skamba kaip is fantastikos skyriaus blink.gif biggrin.gif tikrai netikiu,gal galit nuoroda kur taip parasyta?
Raimukooo
na, kas per daug- tai nesveikia, bet normos ribose sveikintina. Geriau nei cheminiai vaistai.
Papildyta:
QUOTE(Gintatute @ 2010 03 14, 02:03)
Skamba kaip is fantastikos skyriaus  blink.gif  biggrin.gif  tikrai netikiu,gal galit nuoroda kur taip parasyta?
*

man irgi butu idomi nuoroda, nes netikiu mirksiukas.gif aciu
cipcypas
Kai pastojau su pirmu vaikeliu, man gydytoja patare nusipirkti zaliu spanguoliu, uzsisaldyti. Ji sake, bus skanu ir sveika, o ir nebus problemu su slapimo pusle.. patikekit tikrai skanu o ir c vitamino pakankamai. o ypatingai tokiu metu, kai visi krenkscia ir sloguoja. rolleyes.gif

va dabar mano zirniukui jau 5 savaites ir as maukiu spanguoliu arbata vel mirksiukas.gif

Mano vyras ir mazius koscioja, o as tfu tfu, dar laikausi 4u.gif
Grucė
Fitoterapijos pavojai
Pinkee
As nestumo pradzioj gerdavau metu arbata,isgerdavau ne po viena puodeli,nes man ji gelbejo nuo pykinimo 4u.gif
Linutas
As nestumo pradzioje irgi skanavau metu arbatele. Bet nieko ir nenutiko thumbup.gif Manau, jei jau isikabina, tai keli puodeliai galimi bet kokios arbateles ax.gif
Luttuke
Tikrai glima: pankoliu, kmynu, raudonaja, vaisines arbatas, nieko blogo nesu girdejusi apie medetkas (siaip moterims sakoma, kad jos l sveika, nes stiprina gimda). Dar as geriu krapu arbata, "inka", kava be kofeino, arbatas su melyniu, brukniu, braskiu, serbentu, vysniu uogiene, l gerai spanguoles ir juodieji serbentai. Galima virti kompota is uogu, dziovintu obuoliu. Su saiku galima ir juodos bei zalios arbatos. Geriu ir ramuneles, bet ne kasdien.

Tikrai negalima ciobreliu, avieciu lapu ir lygtai stiebu, reikia atsargiai su raudoneliais, mtom, melisom. Negalima daug kavos, juodos, zalios arbatu.

Rutu arbatos nesu gerusi ir negerciau net ir nenescia.
Evkis
As stengiuosi neperdeti.... isgeriu ir ramuneliu arbatos ir kavos nestiprios, su pirmu nestumu jauciausi puikiai ir dabar, laukiantis antro, saikingai geriu ivairiu arbatu 4u.gif
elenuxus
O as kaip tik juodos arbatos daug gerdavau, kai nestuke.gif buvau...negaledavau atsibusti, jei neisgerdavau puodelio arbatos.Dabar tas pats, tik stengiuos ir visokias vaisines gert, zolelines po truputi, kai puola kosulys ar sloga...kol maitinu MP tai tik arbatom ir gydaus...
Linutas
Dekui, kad priminet, yra dar ir raudonoji arbata thumbup.gif siaip labai megstama mano juoda su bergamotes arbomatu, bet ir tai stengiuosi nepiktnaudziauti blush2.gif
Viktorijaliu
Girdėjau, kad ir ežiuolės reikėtų vengti nėštukėms.
Kaip tyčia nežinodami, rudenį prisipirkom visokių vaistažolių ir jų mišinių arbatėlių, o dabar vyras vienas tuos čiobrelius, ežiuoles ir mišinius su jais geria...
O aš tai visko saikingai stengiuosi vartoti.
melynas dangus
Aš taip pat esu girdejusi apie čiobrelius ir raudonėli, kad nerekomenduojama nestukems. O šiaip aš kol nebuvau nestuke.gif tai labai megau ivairias zoles, ir gerti kaip arbata ir i visus patiekalus zoleles dejau kaip prieskonius (ypac bazilika, raudoneli, ciobrelius), man mociute net spec zoleliu misiniu prigamindavo vasarą thumbup.gif o kai pastojau visiškai praėjo noras žolelėms g.gif nuo mėtų tai net pykina... kaip tik norisi juodos, raudonos, vaisines arbatos smile.gif
Rugiagele12345
Kai buvau nestipriai peršalusi prieš du mėnesius (tada nėštumas buvo apie pusantro mėn.), daug skaitinėjau internete apie vaistažoles, kurias galima, kurių ne, tai radau, kad iš galimų vaistažolių nuo kosulio, peršalimo yra liepžiedžiai, islandinė kerpena, pušų pumpurai (netinka aviečių lapai, čiobreliai). Todėl gėriau šitas arbatas, bet islandinė kerpena yra karti, o pušų pumpurai ir kartūs, ir išvis šleikštaus skonio, vos pakėliau. Dabar kaip tik vėl esu nelabai stipriai peršalusi, buvau pas savo šeimos gydytoją, tai ji sakė, kad čiobrelių arbatos šie tiek galima gerti, na tai dabar geriu nuo peršalimo/kosulio per dieną maždaug 2 puodelius čiobrelių arbatos ir 2 puodelius imbiero arbatos su citrina, manau, kad toks nedidelis kiekis neturėtų pakenkti. Be to, dabar radau internete straipsnį, kad čiobrelių arbatos galima: http://www.emedicina.lt/site/files/farmaci...ir_nestumas.pdf

=Eglė=
Hmm.. kuo daugiau visur skaitau tuo labiau susibalamutinu... doh.gif apie ta pacia arbatele vienur parasyta grieztai negalima, kitur raso galima. o ir gydytojas vos ne kiekvienas savo nuomone turi - vienas pasakys galima, kitas kad ne. labiausiai pritarciau nuomonei tu, kurios sako, kad su saiku visas arbatas galim gerti. manau ir nuo vieno puodelio ciobreliu, ramuneliu ar metu nieko neturetu atsitikti... na jei litrais kasdien gersim cefyra, tada aisku kitas reikalas.. wub.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.