Įkraunama...
Įkraunama...

Sushi

QUOTE(Nerytė @ 2009 07 20, 11:06)
o as treciadieni vyniosiu, draugai uzsiprase sushio vakarelio thumbup.gif

et pasiseke tavo draugams...reiketu i svecius issiprasyt biggrin.gif svajoju apie sushi siandien... biggrin.gif beproto biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(dendule @ 2009 07 24, 21:44)
et pasiseke tavo draugams...reiketu i svecius issiprasyt biggrin.gif svajoju apie sushi siandien... biggrin.gif beproto biggrin.gif

drinks_cheers.gif ir aš galvoju iš kur tokių draugų gavus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(himalaia @ 2009 07 25, 02:12)
Ta riebžuvė, jei teisingai suprantu, tai labai panaši į skumbrę, man ji skani, kai marinuota būna- bet panašu į silkę, tai gali ir nepatikti iš pradžių smile.gif Aš kai ragavau pirmą kartą, tai spjaudžiausi, nes labai silkę priminė, tik riebenė, o paskui įpratau.

Jei patiks- tai visai saugu būtų skumbrę namie pasimarinuoti. Neseniai pirmą kartą bandžiau, buvo skanu. Dariau taip:

Susirandi kuo šviežesnę žuvį, išsidarinėji, nupjovus galvą padarai žuvies išklotinę  (odą ir kaulus palieki). Padedi file į plokščią indą oda į apačią, gausiai pabarstai rupia druska,
palaikai kokias 2 valandas, tada nukratai druską ir trumpam pakiši po vandeniu, kad druskos likutis nusiplautų. Žuvį gerai nusausini su popieriniu rankšluosčiu, tada galima su pincetu ar nagais pašalinti kaulus (lengviau, nei iš šviežios žuvies). Toliau marinuoji ryžių acto ir trupučio (~1 a.š.) cukraus mišinyje (galima naudoti ir kitokį baltą actą, tik reiktų žiūrėti, kad nebūtų per stiprus, praskiesti iki kokių 4-5%). Žuvis turėtų būti pilnai panardinta acte, vėlgi oda į apačią. Aš marinavau pusę valandos, tai truputį trūko dar. Kitą kartą laikysiu kokią valandą, nes žuvis storoka buvo. Išėmus iš marinato palaikiau suvyniotą šaldytuve per naktį, kai likutis gavosi, tai kitą dieną buvo pats tas.
Kai žuvis išsimarinuoja, ji tampa balta. Išmarinavus žuvį atsargiai nulupamas viršutinis odos sluoksnis (paliekama sidabrinė plėvelė). Supjaustoma gabaliukais, kiekvieno gabaliuko paviršius dar papjaustomas rombais, užbarstoma svogūnų laiškais ir niam tada smile.gif
O šviežią skumbrę galima valgyti tik kai ji ką tik pagauta, nes tai viena greičiausiai gendančių žuvų (dėl jos riebumo).


Pirmos ir antros nuotraukos zuvys skiriasi. Pirmoji japoniskai vadinama Aji, antroj - Saba. Saba paprastai taip ir verciama skumbre, o Aji tai isvertus stauride (tik man asmeniskai Lietuvoje neteko susidurti). Jos priklauso artimoms seimos, bet skoniai labai skiriasi. Saba yra visalaik marinuojama, kaip jau mineta del jos riebumo, o Aji valgo ir sviezia, nes ji ne tokia riebi ir patiekiama visalaik taip kaip pirmoje nuotraukoje. MB nuomone, Aji yra simtakart skanesene nei Saba. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(dendule @ 2009 07 24, 20:44)
et pasiseke tavo draugams...reiketu i svecius issiprasyt biggrin.gif svajoju apie sushi siandien... biggrin.gif beproto biggrin.gif



QUOTE(vredna @ 2009 07 24, 22:07)
drinks_cheers.gif  ir aš galvoju iš kur tokių draugų gavus biggrin.gif


pervelai perskaiciau, buciau pakvietus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerytė @ 2009 07 27, 12:48)
pervelai perskaiciau, buciau pakvietus  biggrin.gif

Ei Neryte ne pervelai parasiau per velai perskaitei ax.gif
Kiek pamenu is foto tavo sushi tiesiog super thumbup.gif

Gal idesi kokia fotke? 4u.gif labai noreciau paziuret seile pavarvint

Zinot sestadieni buvau Yakatoj nes salia buvom nesugalvojom kur eit o as aisku kai visad sushi sushi..tai buvo geriau padaryti sushiai nei visad skanesnis! thumbup.gif
Galetu pjaustyt tik ne 6 o 8 gabalelius tai geriau soja persigertu...bet siaip buvo tikrai skanus ax.gif

Nors GanBey as labiau megstu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dendule: 27 liepos 2009 - 13:47
QUOTE(dendule @ 2009 07 27, 13:47)
Ei Neryte ne pervelai parasiau per velai perskaitei ax.gif
Kiek pamenu is foto tavo sushi tiesiog super thumbup.gif

Gal idesi kokia fotke? 4u.gif labai noreciau paziuret seile pavarvint

Zinot sestadieni buvau Yakatoj nes salia buvom nesugalvojom kur eit o as aisku kai visad sushi sushi..tai buvo geriau padaryti sushiai nei visad skanesnis! thumbup.gif
Galetu pjaustyt tik ne 6 o 8 gabalelius tai geriau soja persigertu...bet siaip buvo tikrai skanus ax.gif

Nors GanBey as labiau megstu smile.gif

4u.gif

neturiu forkiu, nedariau, nebuvo kada biggrin.gif

man atrodo, kad Yakatoj mums padave i 8 gabalelius supjaustytus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerytė @ 2009 07 27, 19:55)
4u.gif

neturiu forkiu, nedariau, nebuvo kada biggrin.gif

man atrodo, kad Yakatoj mums padave i 8 gabalelius supjaustytus g.gif

Na kiek skaiciau tai lyg 6 visu sushiu na gal yra kokiu 8...Geriau butu 8 tada skaniau biggrin.gif
Atsakyti
Prisiskaičiau aš čia visokių kalbų apie sushi ... ir kaip užsimaniau, net žalia akyse patapo biggrin.gif
... tik viena bėda - niekada to net nedariau .. ir net neįsivaizduoju kaip tai daroma blush2.gif
... gal, sakau, kartais kuri iš čia esančių gali man, žaliai tundrai, viską iš eilės nupasakoti - nuo A iki Ž ... a? ax.gif

P.S. Jūs čia visos profės, klausinėjate viena kitos apie konkrečius dalykus ... blink.gif ... o aš net nežinau nuo ko pradėti lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Alicija*: 28 liepos 2009 - 13:59
QUOTE(*Alicija* @ 2009 07 28, 13:56)
Prisiskaičiau aš čia visokių kalbų apie sushi ... ir kaip užsimaniau, net žalia akyse patapo  biggrin.gif
... tik viena bėda - niekada to net nedariau .. ir net neįsivaizduoju kaip tai daroma  blush2.gif
... gal, sakau, kartais kuri iš čia esančių gali man, žaliai tundrai, viską iš eilės nupasakoti - nuo A iki Ž ... a?  ax.gif

P.S. Jūs čia visos profės, klausinėjate viena kitos apie konkrečius dalykus ...  blink.gif  ... o aš net nežinau nuo ko pradėti  lotuliukas.gif

zinok man irgi buna zalia akyse kai pradedu galvot apie sushi...
man geda pasakyt bet dar nedariau namie nei karto...labai noreciau tik laiko ner ..labai labai noriu...siaip paieskok youtoobe tikrai labai labai daug elementariu filmuku..
Atsakyti
QUOTE(dendule @ 2009 07 28, 07:33)
Na kiek skaiciau tai lyg 6 visu sushiu na gal yra kokiu 8...Geriau butu 8 tada skaniau biggrin.gif

rimtai, permasciau viska ir prisiminiau, kad 6, o ne 4 cool.gif

*Alicija*, pasiieskok info youtube, ten filmuota medziaga paziuresi ir bus aiskiau, nei kas nors aprasytu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kittychan @ 2009 07 26, 22:33)
Pirmos ir antros nuotraukos zuvys skiriasi. Pirmoji japoniskai vadinama Aji, antroj - Saba. Saba paprastai taip ir verciama skumbre, o Aji tai isvertus stauride (tik man asmeniskai Lietuvoje neteko susidurti). Jos priklauso artimoms seimos, bet skoniai labai skiriasi. Saba yra visalaik marinuojama, kaip jau mineta del jos riebumo, o Aji valgo ir sviezia, nes ji ne tokia riebi ir patiekiama visalaik taip kaip pirmoje nuotraukoje. MB nuomone, Aji yra simtakart skanesene nei Saba.  unsure.gif

Jūs ne visai teisi. Abi nuotraukos yra žuvies, angliškai vadinamos mackerel- skumbrė. Tai bendras giminės pavadinimas. Nuotrauka ir info iš čia: sushi encyclopedia. Stauridė angliškai vadinama japanese horse mackerel arba aji japoniškai. Aji nėra tokia raina ir tamsi kaip skumbrė. Ir pateikima ne visada, kaip pirmoje nuotraukoje. Aš kadangi paprastą skumbrę tokiu būdu dariau, tai ir įdėjau rombais pjaustytos žuvies nuotrauką. Aji būna patiekiama ir taip (3 gabaliukas):
user posted image
Ir taip:
user posted image
Juk nuo meistro priklauso. Na, bet čia jau smulkmenos irnesakyk.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo himalaia: 29 liepos 2009 - 00:37

*Alicija*, pasiieskok info youtube, ten filmuota medziaga paziuresi ir bus aiskiau, nei kas nors aprasytu mirksiukas.gif
[/quote]

Ech, na ka gi, paieskosiu ... ax.gif

Papildyta:
Pasiziurejau tongue.gif
Turiu klausima:
... kadangi angliskai ne ka suprantu (esu "vokietaite" biggrin.gif ), tai noriu pasitikslinti - i isvirtus ryzius koki ten tirpala pila? g.gif
Atsakyti