Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Našlaitės
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
vilmak
prašau, patarkite, kada sėti našlaites , kad žydėtų rudenį, ir kada-kad žydėtų pavasarį? blush2.gif
zigzag
Aš sėju našlaites sausio pabaigoje, tai jos pražysta maždaug gegužės pradžioje, pavieniai žiedai pasirodo jau balandžio pabaigoje ir žydi visą vasarą. Sėjant birželio mėnesį, pražysta rudenį, bet pats žydėjimas būna tik kitą pavasarį.
Regila
As jau issodinus,kad zydetu kita pavasari.Man geriau kai nezydi rudeni,tada neissikraipo ir gausiau pavasari zydi.jei kartais buna ilgesnis ruduo ir matau,kad krauna pumpurus-nukarpau visus.
Laumikė
Aš sėju rugpjūtyje, kad nežydėtų rudenį, o pavasarį
yrka
QUOTE(zigzag @ 2005 08 11, 17:26)
Aš sėju našlaites sausio pabaigoje, tai jos pražysta maždaug gegužės pradžioje, pavieniai žiedai pasirodo jau balandžio pabaigoje ir žydi visą vasarą. Sėjant birželio mėnesį, pražysta rudenį, bet pats žydėjimas būna tik kitą pavasarį.
*

o kur tu jas augini, kai seji sausio men, kazi jei namuos jas auginsiu neistybs g.gif
staselė
Aš našliates pasėju liepos mėn pradžioje, o paskui jas išretinu, tai žydi pavasarį. O paskui, jeigu jų neišrauni jos pačios prisisėja savaime.
zigzag
QUOTE(yrka @ 2006 08 22, 18:46)
o kur tu jas augini, kai seji sausio men, kazi jei namuos jas auginsiu neistybs  g.gif
*

Namuose, ant palangės. Nu man neišstybsta. Našlaitės nebijo net stiprių šalnų, tai vėliau galima ir į balkoną išnešti.
yrka
QUOTE(zigzag @ 2006 08 23, 17:28)
Namuose, ant palangės. Nu man neišstybsta. Našlaitės nebijo net stiprių šalnų, tai vėliau galima ir į balkoną išnešti.
*

aciu 4u.gif reiks bandyt ir man tada
melsva
Apie našlaiciu seja ir jas kaip geles aprasyta CIA

As su jom per daug nesiterlioju, esu sejus ir liepa, ir rugpjūti, ir lapkricio pabaigoj (buvo neuzsale) 4u.gif , ir nieko - sudygo, augo ir zydejo biggrin.gif
Ju.Ju
Gal kas gali patarti kaip elgtis su naslaitem blush2.gif Jau ishdygo kelios, bet labai nevienodai schmoll.gif O juk seklom reikia tamsos, o daigeliam sviesos... Ka man daryt? g.gif
snail
jau mačiau žydinčias našlaites, tokie gražūs geltoni žiedai thumbup.gif , bet nuvažiavau i kauno stoties turgų, o ten jų dar nepardavinėja sad.gif sakė, bus tik už kelių dienų, nes dar žiedai nepražydo. tai tikiuosi savaitgali rasti mirksiukas.gif
zmonele
As galiu parduot naslaiciu seklas. Jei domina, rasykit i AZ.
snail
QUOTE(zmonele @ 2007 03 27, 11:25)
As galiu parduot naslaiciu seklas. Jei domina, rasykit i AZ.
*

parašiau į až mirksiukas.gif
snail
ačiū už atsakymą, kai parašiau supratau, kad ne augalus, bet sėklas pardavinėji blush2.gif , aš dirbsiu šiom dienom, bet jei ką sumastyčiau parašysiu į až 4u.gif
zmonele
Prasom mirksiukas.gif
staselė
Ar jau laikas sėti našlaites?
Sėklytės tokios smulkios, galvoju gal jas ant popierinio rankšluoščio paberti, po to palaistyti ir vos vos žemių užberti. O kaip jūs sėjat tas smulkias sėkleles? Nesu sėjusi niekada į dėžutes, tai galvoju, pabandysiu sau keletą daigelių užsiauginti į darželį.
Regila
Našlaites galima sėti. Sėti paprastai.Aš sėju taip.Į indelį prisipilu žemės, palieju. Kraščiukus ir kur nepasiekė purkštuku supurškiu.Padarau, kad būtų drėgna.Tada į delną įsipilu sėklas ir pirščiukais, kaip "druską" barstau. Sėklytes matosi ant žemės pabertos. Sėju, kad turėtų vietos laisvos dygti( ne sėkla prie sėklos). Kai manau, kad jau gana, tada užberiu plonai durpėmis ar žemėmis(kas į kokią žemę sėjat). Purkštuku supurškiu, kad užberta žemė būtų drėgna..Nereikia padauginti, kad būtų šlapia, nes nuo per didelės drėgmės gali sėklos supelyti ar supūti.
Uždengiu celofaniniu skaidriu krepšeliu(į krepšelį dėžutę įdedu) ir padedu ant žemės po radijatoriumi iki pradės dygti.Žinoma, kasdien reikia pravėdinti.Viskas, beliks sulaukti daigiukų.Sulaukus iškelti į šviesą-ant palangės, stalo ar kitos šviesios vietos. Šiek tiek ūgtelėjusias išpikiuoti (išsodinti). Nėra būtinumo sodinti į atskirus indelius, nebent jie būtų ruošiami pardavimui.
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 10, 17:41)
Našlaites galima sėti. Sėti paprastai.Aš sėju taip.Į indelį prisipilu žemės, palieju. Kraščiukus ir kur nepasiekė purkštuku supurškiu.Padarau, kad būtų drėgna.Tada į delną įsipilu sėklas ir pirščiukais, kaip "druską" barstau. Sėklytes matosi ant žemės pabertos. Sėju, kad turėtų vietos laisvos dygti( ne sėkla prie sėklos). Kai manau, kad jau gana, tada užberiu plonai durpėmis ar žemėmis(kas į kokią žemę sėjat). Purkštuku supurškiu, kad užberta žemė būtų drėgna..Nereikia padauginti, kad būtų šlapia, nes nuo per didelės drėgmės gali sėklos supelyti ar supūti.
Uždengiu celofaniniu skaidriu krepšeliu(į krepšelį dėžutę įdedu) ir padedu ant žemės po radijatoriumi iki pradės dygti.Žinoma, kasdien reikia pravėdinti.Viskas, beliks sulaukti daigiukų.Sulaukus iškelti į šviesą-ant palangės, stalo ar kitos šviesios vietos. Šiek tiek ūgtelėjusias išpikiuoti (išsodinti). Nėra būtinumo sodinti į atskirus indelius, nebent jie būtų ruošiami pardavimui.
*

Ačiū už patarimus, pabandysiu pasisėti.
Vi_zija
as jau pasejau, ziuresiu kaip sudyks
crocus
Sudygo. Tai žiedų lauksim mirksiukas.gif Sėjau "Laura", tamsiai rožinės.
staselė
Aš irgi pasėjau našlaites vasario 15 d. Dabar lauksiu, kada sudygs?
Pentarda
O as garbanotas naslaites pasejau vasario 16d tongue.gif tikiuosi augs kaip uz Tevyne thumbup.gif
Regila
Kai pasirodys daigiukai, kai jau nuimsit plėvelę, jei lauke dienom nebus šalta dėžutes su daigiukai išneškit į stiklintą balkoną. Kambariuose pakankamai šiltai. Vėliau lauke dėl šalčio bijos augt, jei neužsigrūdins. Nakčiai reiktų parnešti, nes jauniems daugeliams per šalta.Jei dienomis bus apie 0C, stiklintam balkone dar šilčiau. Kambaryje išstypsta, tada reikia giliau sodint.Paprastesnis sodinimo būdas vasarą kitų metų žydėjimui.Tada sėjama lauke ar bent pikiuojama tiesiai į lauką. Iki rudenio sustiprėja ir peržiemoja.
Neseniai buvau sode.Manosios pradėję žydėti..Įvairiaspalvis sodas, tačiau dominuoja mėlynos. Sėkmės auginti, popinti iki sodinimo lauke.
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 18, 01:06)
Kai pasirodys daigiukai, kai jau nuimsit plėvelę, jei lauke dienom nebus šalta dėžutes su daigiukai išneškit į stiklintą balkoną. Kambariuose pakankamai šiltai. Vėliau lauke dėl šalčio bijos augt, jei neužsigrūdins. Nakčiai reiktų parnešti, nes jauniems daugeliams per šalta.Jei dienomis bus apie 0C, stiklintam balkone dar šilčiau. Kambaryje išstypsta, tada reikia giliau sodint.Paprastesnis sodinimo būdas vasarą kitų metų žydėjimui.Tada sėjama lauke ar bent pikiuojama tiesiai į lauką. Iki rudenio sustiprėja ir peržiemoja.
Neseniai buvau sode.Manosios pradėję žydėti..Įvairiaspalvis sodas, tačiau dominuoja mėlynos.  Sėkmės auginti, popinti iki sodinimo lauke.
*

Nesupratau, ar dabar sode pradėjo žydėti našlaitės?
Regila
Taip, sode...ir tikrai ne viena ir ne dvi...
http://www.sodai.lietuvoje.com/Galerija.htm
Juk jos atsparios.Nutirpus sniegui, saulutei pašidžius pasipls jų žiedai. Juk Motinos dienai masiškai žydi. Turėsiu ir aš jų nemažai, jei kam reikės.
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 18, 19:27)
Taip, sode...ir tikrai ne viena ir ne dvi...
http://www.sodai.lietuvoje.com/Galerija.htm
Juk jos atsparios.Nutirpus sniegui, saulutei pašidžius pasipls jų žiedai. Juk Motinos dienai masiškai žydi. Turėsiu ir aš jų nemažai, jei kam reikės.
*

Gražiai atrodo našlaitės iš po sniego! Gal ir ir pas mane sode žydi, tiesiog nežinau, nes seniai sode buvau. Nes, kai žiema šilta, tai nežinosi, kokias išdaigas krečia gamta.
Regila
Našlaitės žydinčios žiemą visai jokia išdaiga.Jos nelepios ir vos šiek tiek pašvietus saulei-jos jau žydi.Tai pavasario pranašai. Nesistebiu, nes taip kasmet.Tik tiek, kad žiemą labai negausiai, vos žiedelis, pumpurėlis...užuomazgų yra nemažai.Tik kitų našlaitėlių plotai po sniegu buvo.
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 18, 19:47)
Našlaitės žydinčios  žiemą visai jokia išdaiga.Jos nelepios ir vos šiek tiek pašvietus saulei-jos jau žydi.Tai pavasario pranašai. Nesistebiu, nes taip kasmet.Tik tiek, kad žiemą labai negausiai, vos žiedelis, pumpurėlis...užuomazgų yra nemažai.Tik kitų našlaitėlių plotai po sniegu buvo.
*

ŽIEMĄ Į SODĄ NENUVAŽIUOJU, TAI NIEKO IR NEMATAU ax.gif
Regila
Man bent kartą į mėnesį tai reikia nuvažiuoti..jei ne kažko parsivežti, tai bent kažką nufotografuoti, kad būtų kuo užpildyti mėnesio galerijos skyrelį. Tuo pačiu, proga pamatyti tai kas praeitų nepastebėta.
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 18, 22:47)
Man bent kartą į mėnesį tai reikia nuvažiuoti..jei ne kažko parsivežti, tai bent kažką nufotografuoti, kad būtų kuo užpildyti mėnesio galerijos skyrelį. Tuo pačiu, proga pamatyti tai kas praeitų nepastebėta.
*

TAI PUIKU! NES AŠ KARTAIS DAUG KO IR NESPĖJU PAMATYTI, TAI LABAI GAILA, BET YRA TAIP KAIP YRA.
staselė
Pradėjo po truputį dygti mano našlaitės ax.gif
Rasakila
o aš šiandien pasėjau smile.gif
kitaip nesugalvojau, tai sėjau su pincetu 4u.gif
staselė
Našlaitės tai sudygo puikiai, bet gal per ilgai ant radiatoriaus išlaikiau, tokie ištįsę jų daigeliai, o padėjau ant palangės vakarų pusėje, kur ir kitais metais augindavau kitus daigelius. Nežinau net ką daryti : g.gif
Regila
Kam juos ant tos palangės dėt? Ar kitam šeštadieniui reikia, kad žydėtų?Norint, kad anksčiau pavasarį žydėtų, sėkit vasaros pabaigoje. Tokie ištįsę, išpiepę krūmeliai nieko gero..jie nebus tvirti, silpniau žydės, krūmeliai išvirtę bus.
Paūgėjusius bandykit pikiuojant giliau pasodint. Tam ir rašiau, kad išdygusius grūdinimui neškit į balkoną, jei nebus šilta..,bet ne ant radijatoriaus. Juk jie augs lauke, o ten temperatūra žymiai mažesnė bus, nei radijatoriaus.
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 25, 23:33)
Kam juos ant tos palangės dėt? Ar kitam šeštadieniui reikia, kad žydėtų?Norint, kad anksčiau pavasarį žydėtų, sėkit vasaros pabaigoje. Tokie ištįsę, išpiepę krūmeliai nieko gero..jie nebus tvirti, silpniau žydės, krūmeliai išvirtę bus.
Paūgėjusius bandykit pikiuojant giliau pasodint.  Tam ir rašiau, kad išdygusius grūdinimui neškit į balkoną, jei nebus šilta..,bet ne ant radijatoriaus. Juk jie augs lauke, o ten temperatūra žymiai mažesnė bus, nei radijatoriaus.
*

Ačiū, Regila!
Oi, kaip žioplai padariau. blush2.gif bet iš klaidų mokomės.
Regila
Visos mokomės, visos klystam, bet per tuos klydimus patirtis "ateina";). Prastai augs šį pavasarį, bandysit sodint vasarą. Kitas kitą pavasarį. Tada jau žinosit ir kitoms galėsit savo patirtį pateikti.
Svarbiausia, nenukabinti nosies. Visada sėjant, sodinant reikia pagalvoti, koks dabar metas, kur aš jas sėsiu, kokia gali būt temperatūra..ar ne per šilta dabar, kaip apsaugosiu nuo to, ano..Taip kaskart kažką sėjant pagalvojus-daug racionalių minčių ateina..
staselė
QUOTE(Regila @ 2008 02 26, 23:43)
Visos mokomės, visos klystam, bet per tuos klydimus patirtis "ateina";). Prastai augs šį pavasarį, bandysit sodint vasarą. Kitas kitą pavasarį. Tada jau žinosit ir kitoms galėsit savo patirtį pateikti.
Svarbiausia, nenukabinti nosies. Visada sėjant, sodinant reikia pagalvoti, koks dabar metas, kur aš jas sėsiu, kokia gali būt temperatūra..ar ne per šilta dabar, kaip apsaugosiu nuo to, ano..Taip kaskart kažką sėjant pagalvojus-daug racionalių minčių ateina..
*

Taip reikia apgalvoti, o kai ką nors skubotai padarai, tai ir ne visada pavyksta.
staselė
Jau kai kuriome našlaitėms pasirodė vienas tikrasis lapelis ar jau reikia pikiuoti, o gal turi 2 tikrieji lapiukai būti? g.gif
crocus
QUOTE(staselė @ 2008 03 13, 18:29)
Jau kai kuriome našlaitėms pasirodė vienas tikrasis lapelis ar jau reikia pikiuoti, o gal turi 2 tikrieji lapiukai būti? g.gif
*

Manosios dauguma jau su dviem tikraisiais - tai išpikiavau.
staselė
QUOTE(crocus @ 2008 03 13, 20:05)
Manosios dauguma jau su dviem tikraisiais - tai išpikiavau.
*

Tai man reikia palukti, kol bus du tikrieji lapeliai. bigsmile.gif
Regila
Manosios jau kelios žydi, kitos kaupia jėgas pumpuriukams. Netrukus keli plotai žydės.Už mėnesio bus pats grožis.
Akmenukė
Norejau teirautis nusipirkau as seklu parduotuveje naslaiciu ir dabar jau galima seti i vazona ar dar anksti... ax.gif
staselė
QUOTE(Akmenukė @ 2008 03 14, 12:18)
Norejau teirautis nusipirkau as seklu parduotuveje naslaiciu ir dabar jau galima seti i vazona ar dar anksti... ax.gif
*

Kad dabar tenusipirkot, tai sėkit liepos mėn. tiesiai į daržą.
Akmenukė
Supratau, aciu uz patarima....
daugvaikuciu
QUOTE(staselė @ 2008 03 14, 12:36)
Kad dabar tenusipirkot, tai sėkit liepos mėn. tiesiai į daržą.
*

Man patinka eksperimentuoti-as pasejau pries pora dienu kambaryje.Jei galima vasari,kodel negalima po menesio?
Beje,tulpes,sodintos sausio 21 sudygo puikiai-vel gi eksperimentas...Ziuresiu,kaip zydes.
Lady Dy
Su našlaitėm ir aš jau pasimokiau,sėti tikrai reikia liepos mėnesį tik atrodo kad bus per anksti.Pernai pasisėjau kažkur rugpjūtį, kol sudygo,kol perdaigsčiau ...Rezultatas toks kad po dviejų savaičių teks jas pirkt,norėjau tėveliuko kapą pavasarį apsodint,nes maniškės atrodo laaaabai liūdnai...
Regila
Našlaičių turiu daug, galiu pasiūlyti..tik nežinia iš kur esat.. Į Vilnių kelionė planuojama..
*Drugelis*
Gėlių parduotuvėlėje mačiau laaabai gražių našlaičių. Jos tokios kompaktiškos, neaukštos ir žiedai dideli. Gal čia kažkokia ypatinga jų rūšis, nes tos kur kaime močiutė augina, dažniausiai būna labiau pastypusios...
Lady Dy
Regila ačiū už gerumą,bet aš esu iš Žemaitijos.Maximoj užvakar nusipirkau neblogų našlaičių,dabar jos pratinasi prie lauko sąlygų, parsinešiau ir palikau lauke,kol kas neblogai jaučiasi
kipshe
Nesu dar ju sodinusi, tik laukiniu labai graziu maciusi ax.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.