Įkraunama...
Įkraunama...

Paveldimas/Dovanojamas turtas

Labutis! Noriu uzduoti tokio klausimo. Man 33 metai, tetis zuvo pries 26 metus. Jis turejo du brolius. Mirus seneliams, t.y. tevelio tevams, ar as galiu pretenduoti lygiomis teisemis i palikima kaip tecio broliai ar ne? smartass.gif
Atsakyti
Mirus seneliams tu ir gali, ir negali pretenduoti kartu paveldeti su tecio broliais.
Yra du paveldejimo budai: pagal istatyma ir pagal testamenta.
Pagal istatyma paveldeti gali fiziniai asmenys, kurie buvo gyvi palikejo mirties momentu, palikejo vaikai gime po jo mirties (cia kai tetis mirsta tuo metu, kai mama laukiasi)
Paveldint pagal istatyma yra nustatytos eiles, kas po ko paveldi. Pirmoje eileje yra vaikai, o anukai tik antroje. Tai reiskia, kad jei nebutu gyvu ir tavo dedziu, arba jie atsisakytu palikimo, tik tuomet galetu paveldeti visi anukai. Tavo tevo paveldejimo teise isnyko jam zuvus.

Tu gali tureti galimybe paveldeti seneliu turta ir esant gyviems dedems. Tereikia, kad seneliai surasytu testamenta. Testamentu jie gali palikti tau visa, puse, trecdali ar bet kokia kitokia dali savo turto.
Jei testamento nebus, bus gyvi dedes ir jie neatsisakys palikimo, tu nepaveldesi nieko.
Atsakyti
Labai dekoju uz issamu atsakyma! smile.gif
Atsakyti
laba diena,

mociute nori palikti man buta. siuo metu ji yra parasiusi testamenta mano vardu.

noriu paklausit kokius mokescius man ateityje reikes moketi. gal "pigiau" butu buta dovanoti ?

gal yra kitu "pigesniu" keliu?

aciu
Atsakyti
yra - mociute dovanoja tavo tetei, o jisai dovanoja tau. Nuo mociutes dovanoto turto turesi moketi mokescius. Nuo tetes dovanoto - ne.
Atsakyti
Kokias teises i mano vardu registruota nekolnojama turta mano mirties arba skirybu atveju turi mano vyras arba sunus (abu be Lietuvos pilietybes) ?
Atsakyti
labai aciu uz atsakyma,

iskilo dar pora klausimuku:

dovanojimo atveju - "notariskai reikes tvirtinti dovanojimo sutarti (kaina berods 0,5 procento nuo turto vertes'' - kaip nustatoma turto verte, kvieciamas nekilnojamo turto vertintojas ? anksciau lyg tai kaina tokio vertintojo paslaugu buvo apie 100 lt
butas buvo pirktas pries kokius 5 metus. dokumentuose (pirkimo pardavimo sutartyje) nurodyta pirkimo kaina. bet dabar gal kiek pasikeite buto kainos (per tuos 5 metus ).
paveldejimo atveju - kas nustato buto verte, kad susimoketi tuos 10 procentu ?

ir dar, gal zinote kiek kainuoja registracija Registru centre (ar teisingai supratau kalba eina apie kadastra)

reikia pasiskaiciuoti kiek kas kainuoja, bet panasu, kad dovanojimo atveju maziau islaidu smile.gif

Atsakyti
Negaliu issamiai atsakyti, kadangi nezinau ar santuokos metu igytas turtas ar ne, taip pat nezinau kaip jis igytas (pirktas, dovanotas ar paveldetas). Turedama siuos duomenis, galesiu atsakyti
Atsakyti
Kadastras dabar vadinasi Registru centru. Mokestis uz registracija ten taip pat priklauso nuo turto vertes. Turto verte buna nurodyta registru centro isduodamoje pazymoje (tokia su raudonu Vycio zenkleliu virsuje). Ten yra grafa vidutine rinkos verte.
Tvirtinant sandorius pas notara, jei sutartyje nurodoma kaina mazesne nei pazymoje, mokestis skaiciuojamas nuo pazymoje nurodytos vertes. Beje mokesciai mokesiu inspekcijai irgi. Jei sandoryje nurodoma didesne kaina nei pazymoje - nuo sutartyje nurodytos kainos. Neklauskit kodel. Tikriausiai del to, kad daugiau pinigeliu surinkt.
Atsakyti
darkarta aciu uz toki operatyvuma atsakyma
Atsakyti
Ar paveldejimo atveju 10 proc. nuo turto vertes galima moketi dalimis? Ir per kiek metu tai galima padaryti? Gi tas 10 proc. gali siekti ir 20 tukstanciu ir daugiau.
Atsakyti
QUOTE (catina @ 2004 02 19, 05:33)
Kokias teises i mano vardu registruota nekolnojama turta mano mirties arba skirybu atveju turi mano vyras arba sunus (abu be Lietuvos pilietybes) ?

Patikslinu:
Vienas objektas pirktas. Antras objektas dovanotas tevu. Trecia objekta tevas artimiausiu metu noretu man dovanoti. Visas turtas igytas santuokos metu.

Be to butu idomu suzinoti, ar tevas man turi dovanoti (paveldeti) visa mano tevams priklausiusi nekilnojama turta, ar as, mamai mirus, automatiskai turiu teise i dali to turto (be mokesciu). Jei taip, kokia dalis man priklauso. (As esu vienintelis vaikas). Mama mire neseniai ir testamento nepaliko.

Is anksto dekoju uz informacija.
Atsakyti