Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grikiai
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Vaikų mityba > Mažylio nuo 1 metų meniu
Pages: 1, 2
vida/d
nemoku skaniai isvirti grikiu koses,o pati tai labai megstu.Beja noreciau ir savo leliui jos duoti,bet ta kuria isverdu nelabai valgo.Kazkoks specifinis kvapas gaunasi schmoll.gif
Nireglina
Grikių košė- mano vaiko mėgstamiausia. Gal todėl, kad buvo viena pirmųjų kruopų košių. Verdu labai paprastai. Naudoju grikių dribsnius. Imu perpus pieno ir vandens. Kaip virti parašyta ant pakelio. Įdedu truputį sviesto(ne riebalų mišinio). Grikių košės skonis specifinis. Kai kurie visai jos nevalgo. Gal tavo vaikas būtent toks?
vida/d
as dar nebandziau grikiu dripsniu,bet reiks nusipirkti.Paprasciausias grikiu kruopas sumalu kavamale,o verdu piene perpus su vandeniu ir idedu gero sviesto(ne riebalu misinio).Kaip buvo mazesnis tai valgydavo jis grikius,bet kuri laika as ju nedaviau,tai gal atprato?
Papugele
Kam tau vargti su tais malimais,kai dabar yra dribsnių pirkt? ax.gif Beto man maltų kavamale ir dribsnių,skonis labai skirias.Tie malti pasidaro kazkokie kartūs.Košė būna daug neskanesnė. O dribsnius irgi verdu pagal instrukciją ir įdedu truputį sviesto smile.gif
vida/d
Aciu,as apie tuos dripsnius net nezinojau.Siandien nusipirksiu ir isvirsiu,gal vaikelui patiks?Parasysiu ar kas pasikeite
Danga
[quote=vida/d,2005 08 23, 08:15]
Aciu,as apie tuos dripsnius net nezinojau.Siandien nusipirksiu ir isvirsiu,gal vaikelui patiks?Parasysiu ar kas pasikeite

O kodėl reikia grikių dripsnius virti, o ar negalima grikių kruopų, jos skaniausiai ir išverda. Verdu labai paprastai ir greitai ir mirkyti nereikia, tai mūsų visos šeimos skaniausios kruopos nuo mažens ir mažoji jas dievina, nors ryte ir vakare duok.
Nuplaunu grikių kruopas su karštu vandeniu pora kartų, tada užpilu šalto vandens, šiek tiek druskos ir cukraus, vienodom porcijom, ne daug aliejaus, uždengiu ir ant silpnos ugnies 15min. tada sviestuko ir jeigu valgo su pienu, galima įpilti truputį, 5min. ir išjungiu, ir kol susiruošiam rimtam valgymui tai būna dar pastovi puode, tai būna super košė, tokia puri ir skani thumbup.gif thumbup.gif
janna
Mano pupos taip pat megstamiausia yra grikiu kruopu kose. Nors bandziau virti ir dribsnius, bet man tiesa pasakiu jie visiskai nepatiko.
O verdu taip.
Ispradziu as juo perrenku, nes kartais pasitaiko akmenuku, net galntos kruopose.
Tada jas nuplaunu, ir proporcijoms 1:2 supilu i puoda. Kai vanduo uzverda sumazinu ugni, idedu sviesto negailint ir uzdengus dangti verdu ant mazos ugnies apie 15 min., kol kruopos sugeria vandeni. Viena is gudrybiu, nereikia kruopu beverdand maisyti. O kai jau isverda tada ir pasudau. Pieno ipilo pries pat valgant. ir ne taip sprangu vaikui ir atvesta greitai. skanaus.
Agnė
Na, nežinau ar dėl technologijų grikių dribsniuose lieka tiek pat visų gerųjų medžiagų, bet juos daug paprasčiau virti- užima tik 3min. Kai vaikas alkanas- 15min. labai daug smile.gif Be to jie minkštesni ir skonis švelnus. Mūsų tai taip pat pati skaniausia košė, tik verdu visada vandeny, po to įdedu sviestuko ir druskos.
Mama_Tania
QUOTE(Agnė @ 2005 08 24, 20:51)
Na, nežinau ar dėl technologijų grikių dribsniuose lieka tiek pat visų gerųjų medžiagų, bet juos daug paprasčiau virti- užima tik 3min. Kai vaikas alkanas- 15min. labai daug smile.gif Be to jie minkštesni ir skonis švelnus. Mūsų tai taip pat pati skaniausia košė, tik verdu visada vandeny, po to įdedu sviestuko ir druskos.
*

Verdu grikiu dribsnius FASMA, mano mazylei labai patinka ir skonis labai naturalus, kaip grikiu kruopu. Bet, kai verdu vandens nepilu, vien tik piena. O po to sviesto, kartais dar varskes.
Utiuitiutė
O aš prieš virdama dar truputuką pakepinu keptuvėje, be riebalų. Tada dar skaniau thumbup.gif
Fanta
Mes pienuko vartot negalim, tai verdu vandeny. Kartais idedu sviestuko, vos druskytes, o kartais darau saldzia - ipjasutau banano (be sviesto, aisku). Ir jei buna po ranka - keleta sauksteliu jogurto. Sita labai kapojam sekmingai! Cia mano patiekalas nuo studentu laiku ax.gif
san
parasysiu ir as kaip verdu grikius (tiesa, kol kas tiksau - mazei kazkodel vis dar dribsnius verdu - is inercijosturbut...):

-uzmerkiu: 2 dalys vandens ir 1 dalis grikiu. isbrinksta mazdaug per 2 h;
- uzkaiciu ir verdu tik kol uzverda - uzvire ir isjungiu (jookiu maisymu);
- pries valgant galima jau deti visus paskaninimus, sviestas, druska, cukrus ir t.t.
as pati isidedu druskos ir grietines.
vida/d
ACIU UZ PATARIMUS.MANAU KAD RASIU BUDA KAIP SKANIAU ISSIVIRTI KOSE
BEJE PABANDZIAU GRIKIU DRIPSNIUS TAIP MAZIUI ISTIES VISAI PATIKO NET MAN IR PACIAI JIE PASIRODE SKANESNI NEI KRUOPOS
dovy
Mes irgi labai mėgstam grikių košę. thumbup.gif thumbup.gif Ir turiu vieną pastebėjimą,kad ne visų firmų kruopos yra skanios.Aš perku ekologiškas kruopas iš ūkininko,tai jų skonis nuo parduotuvinių skiriasi kaip žemė ir dangus.(šias kruopas perku tatūlos mugėje)
Prikolnaja
Mes irgi megstam grikiu kose,beto ir storuliukam patartina mirksiukas.gif
tik visada verdu piene,ir su sviestuku wub.gif
matuko mamyte
QUOTE(Fanta @ 2005 08 26, 13:06)
Mes pienuko vartot negalim, tai verdu vandeny. Kartais idedu sviestuko, vos druskytes, o kartais darau saldzia - ipjasutau banano (be sviesto, aisku). Ir jei buna po ranka - keleta sauksteliu jogurto. Sita labai kapojam sekmingai! Cia mano patiekalas nuo studentu laiku  ax.gif
*

thumbup.gif as verdu ir pieniskas,ir saldzias(su bananais,virtais obuoliais,jogurtu),ir paprastas(su mesyte,sviestu ir morkytemis).verdu is Nordic grikiu dribsniu thumbup.gif
Prikolnaja
QUOTE(matuko mamyte @ 2005 12 19, 18:56)
thumbup.gif as verdu ir pieniskas,ir saldzias(su bananais,virtais obuoliais,jogurtu),ir paprastas(su mesyte,sviestu ir morkytemis).verdu is Nordic grikiu dribsniu thumbup.gif
*

as taip pat verdu thumbup.gif bet jei saldzia,tai jau i gatava kose itarkuoju banano ar obuolio,dar kartais persimono thumbup.gif
AURELA
QUOTE(nireglina @ 2005 08 18, 00:53)
Grikių košė- mano vaiko mėgstamiausia. Gal todėl, kad buvo viena pirmųjų kruopų košių. Verdu labai paprastai. Naudoju grikių dribsnius. Imu perpus pieno ir vandens. Kaip virti parašyta ant pakelio. Įdedu truputį sviesto(ne riebalų mišinio). Grikių košės skonis specifinis. Kai kurie visai jos nevalgo. Gal tavo vaikas būtent toks?
*

O as pirma vandeni uzvirinu smile.gif , tada supilu grikiu dribsnius, puse minutes maisydama paverdu, o tada nupilu ta vandeni kartu su tuo spec.kvapeliu i kiaurasamti, kruopas dar perplaunu, tada vel i puoda vandenuko, supilu perplautus grikiu dribsnius, dedu sviestuko, retai truputi pienuko(maniske alergiska). Tiikrai daug svelnesnis kvapas, tikrai thumbup.gif . Cia mane mama pamoke, o mama - babyte. O babytes, kaip zinia, viska moka ir zino. Vat.
ArTutė
maniske irgi labai megsta grikiu kose. As tai ja truputi pasudau ir paskaninu sviestuku ax.gif
Austre 123
Viska išbandžiau bet nevalgo schmoll.gif grikių košės
Borderline
As pati l. megstu grikiu kruopu kose su kiausiniu kepta arba su majonezu (bet cia tik mano pacios isgalvotas labai skanus budas).

Vaikui 10,5 men. verdu su mesa, morkom, idedu sviesto.

Su pienu man bjauru.
goldengirl
Na, mamytes ir isradingumas! clap_1.gif Kadangi dietos sumetimais happy.gif nevartoju jokiu pieno produktu, nepkraunu jais ir savo vaikucio kepenu bei inkstu, tai grikius as verdu taip:

I verdanti vandeni ( 2:1) imetu nuplautas kruopytes. VErdu nemaisant, uzdengus ant letos "ugnies"( ant stiklo keramikos virykles 2-3) 15 min. Isvirus uzbarstau smulkintu svieziu krapu ar kokiu kitu kvapiu zolyciu ir KAAAARTAIS uzlasinu alyvu aliejaus. Sveika, ir tikrai skanu!

Na, o maziukas mano nei grikiu, nei kokiu kitu kruopu net ir su pienais,ir sviestais visokiais nevalgo ne uz ka

nono.gif nono.gif nono.gif
Dianaa
as verdu grikius ant vandens apie 20 min. po to i kosyte ipilu misinuka 30 ml ir vaikas valgo o galima ir tik alejaus alyvogiu smile.gif
Asta3
[quote=Borderline,2006 08 14, 23:34]
As pati l. megstu grikiu kruopu kose su kiausiniu kepta arba su majonezu (bet cia tik mano pacios isgalvotas labai skanus budas).

Gal galima receptuką?
Plumeria
aš verdu pradžioje vandenyje, paskui vandeniui išgaravus pilu pieno ir verdu, vis papildant pieną "ant silpnos ugnies", tol kol kruopos visiškai subyra, gaunasi kaip dribsniai
na, o paskui pagardinimai sviestu
saldumelisss
mes anksciau labai skaniai valgydavom grikiu kose smile.gif beto grikiu kruopos daug vertingesnes nei ju dribsniai...bet paskutiniu metu nelabai nori ypac kai pradeda ragauti ivairaus suaugusiuju sveiko maisto unsure.gif nors retkartem su kokia uogiene ir isiulau smile.gif
diva3
As duodavau grikiu kose su trintu bananu, o dabar isvis nebevalgo jokiu kosiu. verysad.gif
Sigeita
labas rytas,
mano maziaus skaniausia grikiu dripsniu kose, verdu ant vandens,( kita syk ant pieno) paskaniniu trupuciu sviesto, vos vos fruktozes (kartais nesaldinu) ir sakute sutrintu bananu. biggrin.gif
ir greita ir skanu. biggrin.gif
Jurgiukste
verdu Galintos grikiu dribsnius piene, idedu truputi druskos, sviesto, lb megsta
Akvilexxx
Mažoji nelabai mėgsta virtą grikių košę, bet už tai mėgsta juos kitaip paruostus thumbup.gif grikius uzpili vandeniu ir palieki mirkti per naktį, galima ir trumpiau, jie išbrinksta ir vandens nebelieka. Tada keptuvėje pakepini tarkuotą morką, aš dar įdedu česnako, paskui sudedi grikius ir viską kartu pakepi, dar galima įdėti saulėgrąžų, pabarstai prieskoniais ir pirmyn essen.gif tikrai labai skanu ir kitaip nei įprasta 4u.gif
brunetė
Verdu grikius vandeny, kartais pamaisydama, kad grikiai nebutu birus. Kai nebelieka vandens, ipilu siek tiek pieno ir isjungiu. Idedu sviestuko. Labai skanu thumbup.gif
lelka
As ir isverdu,pieniuko ir svistuko truputis,tik nelabai vaikui patinka tai suvalgau as arba dickis sunus lotuliukas.gif
Saulės gėlė
aš iš vakaro nuplautus apsimerkiu grikius, palaidus, maišeliuose neperku, po to ryte tame pačiame vandenyje išverdu, ipilant vandens ar pieno, įberiu truputuką druskos, sviesto. mes mėgstam ,,tokią šlapesnę" labai skaniai dukrytė valgo ax.gif
ciuke
As verdu is ekologisku grikiu miltu, i pienuka. Tada sumaisau su bananu, ir skaniai suvalgom ax.gif .
Katusik
užverdu vandenį, tada į jį stambiai įtarkuoju pomidorą. palaukiu, kol išvirs. tada dedu grikių dribsnius ir verdu kol išvirs.
tada įdedu šiek tiek sviesto ir šaukštą grietinės.

labai skaniai gaunasi essen.gif
Amil'a
O as paprasciausiai uzverdu vandeni ir supilu grikiu dripsnius smile.gif
Katusik
QUOTE(Amil'a @ 2009 03 30, 19:50)
O as paprasciausiai uzverdu vandeni ir supilu grikiu dripsnius  smile.gif
*

šaip irgi galima, bet su kokiu "prieskoniu" jie gaunasi skanesni. ir vaikas geriau valgo. bent jau mano blush2.gif
dideee
As i isvirta kosyte idedu tik sviestuko ir maniske valgo.
DASIK
AS PAPRASCIAUSIAI ISVERDU IR SU SVIESTUKU DUODU. kARTAIS VIRTOS MORKYTĖS IDEDU. IRGI JAI SKANU biggrin.gif
mergyte83
Grikius valgo tik su seimininkes sviesto ir grietines padazu. kitaip neisiulysi schmoll.gif
Kristele
ankščiau aš virdavau iš dribsnių, tai nelabai valgydavo schmoll.gif nors skanindavau ar sviestuku, ar vaisiais ar net vaisių tyrele. Bet atradau ekologiškus grikių miltus ir iš jų pradėjau virt, tai thumbup.gif ji gaunasi tokia skystoka, ir dabar sūnelis puikiausiai valgo paskaninus tik sviestuku thumbup.gif
Averita
Maniškė tai su sviestuku labai skaniai valgo,o jei dar kokių krutinėlės gabaliukų vitienos įmaišau,tai išvis skaniai valgo thumbup.gif
lili*
Skaniausia valgo Nordic grikių dribsnių košę tiesiog su svietuku thumbup.gif
Alinkaa
O mes irgi valgom Nordic dribsnius. Idedu kartais sviestuko, o kartais duodu su vaisiu tyrele. Valgo, bet nelabai noriai. Nors mes jokiu kosiu noriai nevalgom schmoll.gif

user posted image
Favorites
QUOTE(Beautiful Life @ 2009 05 12, 20:55)
O maniske niekaip nevaldo grikiu  schmoll.gif , nors as didele ju megeja  blush2.gif
*

4u.gif va va, maniškė irgi. Tai aš darau taip - per pusę avižas su grikiais+sviestuko. biggrin.gif tada kerta 4u.gif vienų niekaip schmoll.gif ax.gif
mazulia
maniskis valgo grikius jei isviriu su mesyte, morkyte, tada su sultiniu gaunas, morkytes saldumo priduoda. nu valgo , patinka
Domelija
Pabandykit grikius pamaišyti kartu su ryžiais, dar įdėti sviestuko, truputį druskytės ir skaniausia košė gaunasi bigsmile.gif mirksiukas.gif nors aš grikių nemėgėja esu, bet tokia košė visai nieko, ir dukrytei skanu thumbup.gif
megagaite
Musu tetukas moka labai skaniai pagaminti grikius...Ir to ju specifinio skonio nelieka(kam nepatinka-kaip tik) Jis isverda grikius ir pakepa svoguno, farso arba spirguciu(suditu ar parukytu) viska sumaiso, pagardina druska pipirais ir giretine(pats uzsideda majonezo). Mazoji valgo pasicepsedama, nors seip nera didele grikiu megeja.
brac
As grikiu kose virdavau paprastai. Perku skaldytus grikius, jie greiciau isverda. Nuplaunu, uzpilu truputi karsto vandenuko ir palieku, per nakti isbrinksta, ryte ipilu pienuka, truputi druskytes ir verdu, kol sumikstes, kai isverda idedu sviestuko. Bet paskutiniu metu jokios koses gali nesiulyt doh.gif
gloss
maniske ankciau kuo puikiausi valge grikiu kosyte (skaldytus galintos) pirkdavau. Nu dabar ne pro kur, kiek isverdu , tiek pati turiu suvalgyti blush2.gif

QUOTE(megagaite @ 2009 06 23, 14:42)
Musu tetukas moka labai skaniai pagaminti grikius...Ir to ju specifinio skonio nelieka(kam nepatinka-kaip tik) Jis isverda grikius ir pakepa svoguno, farso arba spirguciu(suditu ar parukytu)  viska sumaiso, pagardina druska pipirais ir giretine(pats uzsideda majonezo). Mazoji valgo pasicepsedama, nors seip nera didele grikiu megeja.
*

As su tais paciais ingridiantais kepu koletukus grikiu, laaabai skanu, ypac MB dievina, mazoji ju irgi neatsisako ... drinks_cheers.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.