Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: GERL ir visa kita....
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
raganiuketuke
Yra dvi priemonės prieš kūniškus ir dvasinius susirgimus: arba gydytis, arba negalvoti apie tai wub.gif [user posted image Gastroezofaginio refliukso liga (informacija pacientui)


Rėmuo ir/ar atpylimai rūgščiu turiniu, varginantys ne rečiau kaip du kartus per savaitę ir trikdantys žmogaus kasdienę veiklą, apibrėžiami kaip gastroezofaginio refliukso liga (GERL). Per metus dėl GERL į gydytojus kreipiasi apie 300 žmonių iš 100 tūkst. gyventojų. Tai dažna liga, sukeliantis
nuolatinį rėmens (graužimo už krūtinkaulio) pojūtį, padidėjusį rūgštingumą ir kitus simptomus.


Panašūs straipsniai:
Gastroezofaginio refliukso liga
Gastroezofaginio refliukso liga
Gastroezofaginio refliukso liga
Ligonių, sergančių gastroezofaginio refliukso liga, gydymas
Nestemplinė gastroezofaginio refliukso liga


Kiti GERL simptomai:

• Atsirūgimas (raugėjimas)

• Nuolat skaudanti gerklė

• Skausmingas ar sunkus rijimas

• Gausus seilių burnoje susikaupimas

• Užkimimas

• Švokštimas ir/ar kosulys naktį

• Rūgštumo ar kartumo skonis burnoje

• Blogas burnos kvapas

• Dantenų uždegimas

• Dantų emalio pažeidimas

Simptomai gali sustiprėti pasilenkus, spaudant, gulint ant nugaros, dėl fizinės įtampos, streso, tam tikrų maisto produktų ir kai kurių medikamentų vartojimo.

Pastaba: krūtinės skausmą gali sukelti ir GERL, ir širdies liga. Atskirti dažniausiai yra sunku, todėl, pajutus krūtinės skausmą, būtina kreiptis į gydytoją.

Kartais GERL gali nesukelti jokių simptomų ir diagnozuojama tik atsiradus komplikacijoms.

Kaip diagnozuojama GERL?
Pirmiausia gydytojas paklaus apie jus varginančius simptomus ir atliks medicininę apžiūrą. Jei gydytojas įtars, kad sergate GERL, pirmiausia paskirs bandomąjį (2 savaičių ar mėnesio) gydymą vaistais. Dažniausiai gydoma protonų siurblio inhibitoriais (PSI). Kai kuriais atvejais gali būti reikalingi ir kiti tyrimai, pvz., stemplės ir skrandžio endoskopija, retai – stemplės 24 val. pH-metrija.

Kas sukelia GERL?
Gastroezofaginis refliuksas (GER) – tai nevalingas skrandžio turinio (refliuksato) atpylimas į stemplę. Refliuksas įvyksta tada, kai apatinis arba viršutinis stemplės raukas (raumuo) praranda savo tonusą, atsipalaiduoja. Nėra nustatytos vienos GERL sukeliančios priežasties, daug įtakos turi šie veiksniai: rūkymas, nutukimas, nėštumas, kai kurių vaistų, aštraus, riebaus, rūkyto maisto vartojimas.

Rėmens graužimas, padidėjęs rūgštingumas – tai tipiški simptomai, kuriuos sukelia į stemplę patekusi skrandžio rūgštis. Prikimimas, rūgštumas ar kartumas burnoje, dantų emalio pažeidimų atsiranda rūgščiai patekus į ryklę (susilpnėjus viršutiniam stemplės raukui).

Kaip gydoma GERL?
Gydymo tikslas yra sumažinti gastroezofaginį refliuksą ir stemplės gleivinės pažeidimą. Dabar yra rekomenduojamas pakopinis GERL gydymas, atsižvelgiant į ligos sunkumą.

Ūminės GERL fazės gydymo tikslas – panaikinti GERL simptomus. Tuomet skiriama pakankama PSI dozė ilgesnį laiką. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos sunkumo (nuo 4 iki 16 savaičių).

Palaikomasis GERL gydymas:

1. Ilgalaikio GERL gydymo tikslas – išvengti stemplės erozijų atsiradimo bei kontroliuoti varginančius GERL simptomus. Tuomet vartojama PSI 10–20 mg per dieną.

2. Gydymas „pagal poreikį". Tuomet ligonis pats nusprendžia ir vartoja vaistų tik atsiradus simptomams, kai jų nebejaučia ne mažiau kaip 24 val., vaistų nebevartoja.

Pastaba. Palaikomojo gydymo trukmė gali būti labai įvairi, jis gali tęstis kelerius metus. Kartais komplikuotą, blogai vaistais kontroliuojamą GERL galima gydyti atliekant operaciją.

Kokios GERL profilaktikos priemonės?
Sergantiesiems GERL rekomenduojama:

• Miegoti pakeltu galvūgaliu (apie 15 cm)

• Valgyti tik tuos produktus, kurie nesukelia rėmens. Vengti:

o Riebaus maisto

o Citrusinių vaisių ir jų sulčių

o Kavos

o Alkoholio ir angliarūgštės prisotintų gėrimų

o Mėtinių saldainių

o Pipirų

o Aštrių padažų, kečupo

o Šokolado

• Peržiūrėti vartojamus vaistus, kai kurie jų gali silpninti stemplės rauką:

o Anticholinerginiai

o Teofilinas

o Tricikliai antidepresantai

o Kalcio kanalų blokatoriai

o β adrenerginiai agonistai

o Alendronatas

o Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo

• Dvi valandas po valgio negulti

• Valgyti mažiau, bet dažniau, vengti persivalgymo

• Nerūkyti

• Atsikratyti antsvorio

Kodėl reikia gydyti GERL?
Negydant GERL gali išsivystyti sunkios ir pavojingos komplikacijos:

• Ezofagitas – skrandžio rūgščių sukeltas stemplės gleivinės uždegimas

• Disfagija – ilgą laiką sergant GERL, gali būti sunku ryti maistą

• Bareto stemplė – nuolatinis rūgšties poveikis gali sukelti stemplės ląstelių ikivėžinius pakitimus

• Stemplės vėžys. Nuolatinis, daug metų trunkantis skrandžio rūgščių patekimas į stemplę gali sukelti stemplės vėžį

Bemaž 20 procentų Lietuvos gyventojų serga refliuksu, kurį sukelia stemplės išvarža. Liga pasireiškia tuo, jog pavalgius už krūtinkaulio skauda, "griaužia rėmenį". Negydomas refliuksas ne tik išprovokuoja rimtus sveikatos sutrikimus, bet ir tampa onkologinės ligos priežastimi.

Refliuksas gydomas dviem būdais - medikamentais ir operaciniu būdu. Pacientams, kuriems laiku diagnozuojama ši liga, paprastai pakanka gydymo vaistais.

Tačiau daugėja atvejų, kai stemplės angos diafragmos išvarža nustatoma pavėluotai. Tuokart refliuksas gydomas chirurgiškai - atliekama skrandžio plastika. Tokias operacijas laparoskopiniu būdu, kai radikalūs veiksmai atliekami per mažus pjūvius, nuo 1995-ųjų atlieka Klaipėdos apskrities ligoninės Pilvo endoskopinės chirurgijos skyriaus vedėjas Nerijus Kaselis ir Žilvinas Šidlauskas.

Naujos technologijos

Šiemet apskrities ligoninėje prie Pilvo endoskopinės chirurgijos skyriaus įkūrus Krūtinės ląstos chirurgijos poskyrį, laparoskopiškai šalinamos didžiulės apimties stemplės išvaržos.

Prieš mėnesį krūtinės ląstos chirurgijos specialistas poskyrio vedėjas Vitalijus Dagilis su kolegomis N. Kaseliu ir Ž. Šidlausku atliko pirmąją laparoskopinę fundoplikaciją.

Pacientui, sergančiam sunkia refliukso forma, išvarža pašalinta laparoskopinės operacijos metu, padarius penkis mažai invazinius pjūvius.

Rimtos komplikacijos

Apskrities ligoninės chirurgijos specialistai pažymi, kad minėtajai gastroenterologinei ligai progresuojant operacinis gydymas neišvengiamas. Mat dėl išvaržos stemplėje atsiranda susiaurėjimas. Taip pat pasikeičia ir stemplės gleivinės struktūra - o tai jau gali būti onkologinės ligos pradžia.

Be to, kad griaužia rėmenį, žmogų ima kamuoti sausas, dirginantis kosulys, neretai išprovokuojantis dusulio priepuolius.

Stemplėje susiformavusios erozijos gali sukelti kraujavimą, pavojingą gyvybei. Nesiimant reikiamų priemonių, stemplės išvarža surandėja, kas vėliau apsunkina operacinį gydymą.

Maža to, nepašalinus stemplės išvaržos, kyla odontologinių problemų. Ligai progresuojant, atsiranda ir stenokardiniai skausmai. Galiausiai, laiku nepašalinus išvaržos, ši gali suvėžėti.

Refliuksą gydant vaistais sumažinamas rūgštingumas, tačiau nepašalinama ligos priežastis. Todėl, pažymi chirurgai, kai sergančiajam šia liga nepadeda gydymas vaistais, būtina, jog šeimos gydytojas tokį pacientą nedelsiant nusiųstų pas specialistą.

Anot chirurgų, dalis pacientų refliuksu serga dėl stemplės anatominio defekto. Jį būtina pašalinti.

Kai stemplės išvaržos dėl jos dydžio neįmanoma pašalinti laparoskopiškai, tuokart daroma tarstorokalinė plastikos operacija, kurios metu atkuriama stemplė.

Esant stemplės išvaržai neužsidaro vožtuvas, dėl to skrandis pakyla į viršų - krūtinės ląstoje atsiranda kone pusė skrandžio. Operacijos metu šis organas grąžinamas į vietą.

Va taip atrodo stemples diafragmos isvarzos operacija laporoskopiniu budu(silpniems nervams,neziurekit) http://www.youtube.com/watch?v=MjQuUi1bPOY O cia kas aprasoma apie Helyco bacteria:2005 m. Nobelio premija – už Helicobacter pylori atradimą


2005 metų Nobelio premija fiziologijos ir medicinos srityje paskirta Bariui Maršalui ir Robinui Varenui už nuostabų ir gana netikėtą atradimą, kad skrandžio uždegimą ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opaligę išprovokuoja skrandžio infekcija, sukelta Helicobacter pylori.


Panašūs straipsniai:
Helicobacter pylori infekcija ir opaligė
Dispepsijos, pepsinės opos ir Helicobacter pylori infekcijos gydymas
Opaligės gydymas, H.pylori infekcijos išnaikinimas
Medikamentinis opaligės gydymas
Opaligės gydymas, H.pylori infekcijos išnaikinimas


1982 m., kai buvo atrasta Helicobacter pylori, stresas bei gyvenimo būdas, mitybos įpročiai buvo laikomi pagrindinėmis opaligės priežastimis. Šiuo metu patvirtinta, kad Helicobacter pylori sukelia daugiau nei 90 proc. dvylikapirštės žarnos opaligės atvejų ir apie 80 proc. skrandžio opaligės atvejų. Ryšys tarp Helicobacter pylori infekcijos ir gastrito bei opaligės buvo patvirtintas atlikus tyrimus su savanoriais sveikais žmonėmis gydymo antibiotikais klinikinių tyrimų bei epidemiologinių tyrimų metu.

Helicobacter pylori yra spiralės formos gramneigiamos bakterijos, kolonizuojančios skrandžio gleivinę maždaug 50 proc. žmonių. Šalyse, kur yra aukšti socialiniai-ekonominiai standartai, ši infekcija pasitaiko daug rečiau nei besivystančiose šalyse, kur manoma, kad apsikrėtę gali būti praktiškai visi gyventojai. Užsikrečiama paprastai ankstyvoje vaikystėje, ir bakterijų gali likti skrandžio gleivinėje visą likusį žmogaus gyvenimą. Ši lėtinė infekcija prasideda apatinėje skrandžio dalyje. Kaip pirmasis nustatė R.Varenas, Helicobacter pylori radimas yra visuomet susijęs su skrandžio gleivinės uždegimu, tai įrodo uždegiminių ląstelių infiltracija į gleivinę. Šio uždegimo stiprumas bei lokalizacija skrandyje yra svarbūs patogeneziniai veiksniai. Daugumai žmonių Helicobacter pylori infekcija gali būti besimptomė, tačiau maždaug 10–15 proc. infekuotų žmonių tam tikru metu vis dėlto susirgs opalige.

Manoma, kad lėtinis distalinės skrandžio dalies uždegimas, sukeltas Helicobacter pylori infekcijos, nulemia padidėjusią rūgšties gamybą iš neinfekuotos viršutinės skrandžio kūno dalies. Tai predisponuoja opų susidarymą labiau pažeidžiamoje dvylikapirštėje žarnoje. Kai kuriems žmonėms Helicobacter pylori infekuoja ne tik apatinę skrandžio dalį, bet ir skrandžio kūną. Tai sukelia labiau išplitusį uždegimą ir gali predisponuoti ne tik skrandžio opaligę, bet ir skrandžio vėžio vystymąsi.

Helicobacter pylori yra nustatoma tik žmonėms ir yra prisitaikiusi prie skrandžio aplinkos. Tik mažuma infekuotų žmonių suserga minėtomis skrandžio ligomis. Nors po B.Maršalo ir R.Vareno atradimo tyrimai šioje srityje tapo labai intensyvūs, tikslūs patogeneziniai mechanizmai kol kas nėra visai aiškūs. Pačios Helicobacter pylori bakterijos yra labai kintamos, štamai gali labai skirtis daugeliu aspektų, pavyzdžiui, prikibimu prie skrandžio gleivinės ar sugebėjimu sukelti uždegimą. Net vieno infekuoto žmogaus ne visos bakterijos yra identiškos, be to, lėtinės infekcijos metu bakterijos prisitaiko prie kintamų skrandžio aplinkos sąlygų. Skirtingas žmonių genotipas taip pat gali turėti įtakos infekcijos imlumui. Kol kas tik visai neseniai pavyko sukurti eksperimentinį Helicobacter pylori infekcijos modelį, kuris, kaip tikimasi, padės tiksliau atsakyti į opaligės bei piktybinių transformacijų patogenezės klausimus.

Helicobacter pylori infekcija gali būti nustatyta identifikuojant pačias bakterijas biopsijos iš skrandžio gleivinės medžiagoje ar atliekant specifinių antikūnų tyrimus. Nors opaligė gali būti gydoma slopinant skrandžio rūgšties gamybą, tačiau liga po tokio gydymo dažnai atsinaujina, kadangi lieka bakterijos bei lėtinis skrandžio uždegimas. B.Maršalas ir R.Varenas klinikinių tyrimų metu įrodė, kad ligoniai nuo opaligės gali būti išgydomi tik išnaikinant Helicobacter pylori. Tačiau neapgalvotas antibiotikų skyrimas, siekiant išnaikinti Helicobacter pylori, net ir sveikiems nešiotojams gali sukelti bakterijų rezistentiškumo šiems vaistams vystymąsi. Todėl turėtų būti ribojamas vaistų nuo Helicobacter pylori skyrimas pacientams, kuriems nėra dokumentuotos skrandžio ar dvylikapirštės opaligės.

Daug yra ligų, susijusių su lėtiniu uždegimu, – tai ir Krono liga, opinis kolitas, reumatoidinis artritas, aterosklerozė ir kt. Atradimas, kad vienos iš labai paplitusių žmonijos ligų – opaligės – priežastis yra bakterijos, paskatino ieškoti mikrobiologinės ir kitų lėtinių uždegiminių ligų priežasties. Nors galutinio atsakymo dar nėra, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad žmogaus imuninės sistemos nesugebėjimas atpažinti mikroorganizmų produktų gali paskatinti ligos išsivystymą. Helicobacter pylori atradimas taip pat prisidėjo ir prie ryšio tarp lėtinės infekcijos, uždegimo ir vėžio supratimo.

Taigi, kaip buvo pasakyta įteikiant Nobelio premiją, B.Maršalo ir R.Vareno atradimo dėka opaligė nebėra lėtinė, dažnai neįgalumą sukelianti liga ir gali būti išgydyta trumpu antibiotikų ir skrandžio rūgšties gamybos inhibitorių kursu.


SoftSkin
as pirma bigsmile.gif
aciu, tik tokiu atveju reikia prasyti moderatores, kad sujungtu temas arba ana istrintu blush2.gif 2 negali buti unsure.gif
Giedre.vs
aš ir naujoje temukėje smile.gif
denaxa
Sauni temute,ir as jau cia thumbup.gif
Ganda
As irgi prie jusu jungsiuosi smile.gif
Profit
Aciu uz pakvietima i naujus namus 4u.gif
pievutė
Jungiuos i jusu bureli ax.gif Puikus namuciai raganiuketuke 4u.gif
Profit
kaip jauciates, kai uz lango toks grazus oras?
Giedre.vs
Merginos o jums nuo Gaseco (nežinau ar taip parašiau) šalutinių poveikių nebūdavo? Mb geria ir jam kažkaip labai jautri gerklė pasidarė, sunku ryti, svaigsta galva.........
SoftSkin
QUOTE(Giedre.vs @ 2009 03 14, 20:00)
Merginos o jums nuo Gaseco (nežinau ar taip parašiau) šalutinių poveikių nebūdavo? Mb geria ir jam kažkaip labai jautri gerklė pasidarė, sunku ryti, svaigsta galva.........
*


man nieko, ir apskritai nuo nei vieno omepo nejauciu salutiniu, o dazniausiai jie praeina per kelias dienas 4u.gif
raganiuketuke
Malonu Jus cia matyti wub.gif O del omeprozo;io?as pvz Raniberlo negeriu,nes man nuo jo skrandy sudirgina doh.gif Tik Pariet,kol galiu,bet jau kokie 4menesiukai jokiu vaistuku ir tfu tfu tfu.Buna,kad pasinervoju tai paskausta ten,bet ant ryto vel viskas wub.gif Jau greitu metu imsiu siuntima endopskopijai ir ziuresiu gal kalbesiu apie operacija,nezinau ,bet noriu as jos doh.gif
Profit
QUOTE(Giedre.vs @ 2009 03 14, 20:00)
Merginos o jums nuo Gaseco (nežinau ar taip parašiau) šalutinių poveikių nebūdavo? Mb geria ir jam kažkaip labai jautri gerklė pasidarė, sunku ryti, svaigsta galva.........
*


Geriau Gaseca apie 4 men. Jokiu salutiniu nejauciau schmoll.gif
Gal Tb organizmas jautrus vaistams?
Giedre.vs
QUOTE(klaida @ 2009 03 15, 13:26)
Geriau Gaseca apie 4 men. Jokiu salutiniu nejauciau  schmoll.gif
Gal Tb organizmas jautrus vaistams?
*


Žinai man atrodo, jog mes abu kažkokie netokie pasidarėm po tų erozijų. verysad.gif Mūsų mažoji visą savaitę juodai sirgo. Klykia pastoviai, naktim blogai miega- tai vaikštom abu kaip zombiai. Man jau lyg ir buvo pagerėję, bet po tokios savaitės- vėl ėmiau prastai jaustis. Vakar jau gėriau raniberlą, nes rėmuo sukilo. Niu žodžiu. Poryt varau į Santarus- tikiuosi nepasakys, jog vėl erozijas mato blink.gif
Profit
QUOTE(Giedre.vs @ 2009 03 15, 14:34)
Žinai man atrodo, jog mes abu kažkokie netokie pasidarėm po tų erozijų.  verysad.gif Mūsų mažoji visą savaitę juodai sirgo. Klykia pastoviai, naktim blogai miega- tai vaikštom abu kaip zombiai. Man jau lyg ir buvo pagerėję, bet po tokios savaitės- vėl ėmiau prastai jaustis. Vakar jau gėriau raniberlą, nes rėmuo sukilo. Niu žodžiu. Poryt varau į Santarus- tikiuosi nepasakys, jog vėl erozijas mato blink.gif
*


Va va... nervai, neissimiegojimas dar labiau paastrina negerumus. verysad.gif
Tikekimes, kad eroziju neras.

Ganda
QUOTE(raganiuketuke @ 2009 03 15, 01:32)
Malonu Jus cia matyti wub.gif O del omeprozo;io?as pvz Raniberlo negeriu,nes man nuo jo skrandy sudirgina doh.gif Tik Pariet,kol galiu,bet jau kokie 4menesiukai jokiu vaistuku ir tfu tfu tfu.Buna,kad pasinervoju tai paskausta ten,bet ant ryto vel viskas wub.gif Jau greitu metu imsiu siuntima endopskopijai ir ziuresiu gal kalbesiu apie operacija,nezinau ,bet noriu as jos doh.gif
*Kodel Raniberl skrandi sudirgina? kazkas netinka, kas yra jo sudetyje?
Profit
RANIBERLAS
Mano uosvienei irgi netinka raniberlas. Sako, kad visai nesumazina rugsties schmoll.gif
Giedre.vs
QUOTE(klaida @ 2009 03 15, 16:00)
Va va... nervai, neissimiegojimas dar labiau paastrina negerumus.  verysad.gif
Tikekimes, kad eroziju neras.
*


Ech- šiandien visai prastai- visa naktis be miego. Vaikas praklykė. O pati, ką suvalgau nuo visko bloga ir puvenos skonį pastoviai burnoj jaučiu verysad.gif
raganiuketuke
Chirurginio gydymo galimybës ir rezultatai
Antanas Mickevièius, Þilvinas Endzinas, Mindaugas Kiudelis, Almantas Maleckas
Kauno medicinos universiteto Chirurgijos klinika
Raktaþodþiai: stemplinës angos iðvarþa, gastroezofaginis refliuksas, laparoskopinë
fundoplikacija.
Santrauka. Darbo tikslas. Laparoskopinës gastrofundoplikacijos – daþniausia chirurginë
operacija gydyti stemplinës angos iðvarþai, kuri komplikuojasi gastroezofaginiu refliuksu.
Straipsnyje norime apþvelgti ðio gydymo metodo pradinæ patirtá bei rezultatus.
Ligoniø kontingentas ir tyrimo metodai. 1998 m. kovo – 2000 m. spalio mënesiais dël stemplinës
angos iðvarþos, kuri komplikavosi gastroezofaginiu refliuksu, operuoti 134 ligoniai. Atliktos 126
Nissen ir 8 Toupet fundoplikacijos. Prieð operacijà visiems ligoniams atliktas stemplës–skrandþio
rentgeno tyrimas naudojant bario kontrastà, taip pat atlikta ezofagogastroduodenoskopija ir
biopsija. Pirmà pooperacinæ parà, tikrinant antirefliuksinio volelio padëtá bei funkcijà, visiems
ligoniams buvo atliktas stemplës–skrandþio rentgenokontrastinis tyrimas vandeniniu kontrastu.
Analizuotos intraoperacinës, pooperacinës komplikacijos. Subjektyvus ligoniø savijautos
ávertinimas tirtas naudojant anketà, praëjus ne maþiau kaip 12-kai mën. po operacijos. Vertintas
po operacijos iðlikæs rëmuo, atpylimai, disfagija bei ðiø simptomø intensyvumas; pacientø
pasitenkinimas chirurginiu gydymu.
Rezultatai. Ið 134 operuotø ligoniø 131 operacija atlikta laparoskopiðkai. Komplikacijø radosi
12 ligoniø – 8,96 proc. visø operuotøjø. Á 134 iðsiøstas anketas atsakë 110 buvusiø ligoniø (82
proc.). Anketinës apklausos duomenys: po operacijos praëjus 12-kai ir daugiau mën., rëmens
nejauèia arba jis neþymus 91 proc., atpylimø – 95,5 proc. pacientø. Chirurgine operacija patenkinti
83 proc. operuotøjø. Iðlikus ar atsinaujinus gastroezofaginio refliukso simptomams, atliktos ðeðios
refundoplikacijos. Statistiðkai reikðmingai skyrësi vienà ir du kartus operuotø ligoniø amþius bei
sirgimo trukmë.
Iðvados. Laparoskopinë gastrofundoplikacija yra saugus ir veiksmingas stemplinës angos
iðvarþos, kuri komplikuojasi gastroezofaginiu refliuksu, gydymo bûdas, kurio sëkmë apie 90 proc.
Ligos atkryèiai daþnesni vyresniems ir ilgiau sergantiems pacientams. Refundoplikacijos gali
bûti sëkmingai atliekamos laparoskopiðkai.
Adresas susiraðinëjmiui: A. Mickevièius, KMU Chirurgijos klinika, Eiveniø 2, 3007 Kaunas
El. paðtas: Minkiud@yahoo.com
Ávadas
Stemplinës angos iðvarþa, kaip anatominis defektas,
medicinos literatûroje minima seniai. Sukûrus
rentgenokontrastinius ir endoskopinius tyrimus, P. R.
Allison (1) pasiûlë „refliuksezofagito“ terminà, nurodydami,
jog rûgðtaus skrandþio turinio refliuksas á
stemplæ, atsirandantis dël stemplinës angos iðvarþos
ir pakitusios anatomijos, yra stemplës uþdegimo prie-
þastis. Medikamentinis gastroezofaginio refliukso
ligos gydymas, pradëtas nuo antacidiniø vaistø vartojimo,
tapo þymiai veiksmingesnis, klinikinëje praktikoje
pradëjus vartoti H2 blokatorius ir protonø siurblio
inhibitorius (PSI), kurie dabar yra pirmojo pasirinkimo
vaistai. Didþiausias medikamentinio gydymo
trûkumas – daþnas (iki 80 proc.) klinikiniø ligos simptom
ø bei ezofagito atsinaujinimas nutraukus medikamentin
á gydymà (2).
Antirefliuksinës chirurgijos pagrindinis tikslas –
stemplës ir skrandþio santykinës anatomijos atkûrimas:
stemplinës angos iðvarþos plastika ir apatinio
stemplës rauko sutvirtinimas suformuojant skrandþio
dugno volelá apie stemplæ. Taip panaikinamas patologinis
rûgðtaus skrandþio turinio refliuksas á stemplæ.
Nuo 1956 m., kuomet R. Nissen apraðë pirmàsias
fundoplikacijas (3), ðià operacijà ir jos modifikacijas
imta plaèiai taikyti gydant stemplinæ angos iðvarþà,
kuri komplikuojasi gastroezofaginiu refliuksu. Geri
rezultatai (90 proc. ligoniø bûna ilgalaikis poveikis)
apraðomi daugelio autoriø (4–6), taèiau ðiø operacijø
daþná stabdë didelis operacijø traumatizmas (laparotomija
arba torakotomija), skausminis sindromas pooperaciniu
laikotarpiu.
1991 m. ádiegus laparoskopinæ antirefliuksinæ chirurgij
à, atsirado naujø ðiø operacijø galimybiø. Maþai
MEDICINA (
wub.gif
SoftSkin
QUOTE(raganiuketuke @ 2009 03 16, 21:31)
skausminis sindromas pooperaciniu
laikotarpiu.
*


nusaukit mane verysad.gif
Profit
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 16, 21:38)
nusaukit mane  verysad.gif
*


Juk dabar 2009, medicina sparciai zengia i prieki...
O cia aprasoma 1998 m. kovo – 2000 m.
Nenusiteik blogiausiam schmoll.gif
Viskas turi buti O.K. mirksiukas.gif
raganiuketuke
QUOTE(klaida @ 2009 03 16, 22:52)
Juk dabar 2009, medicina sparciai zengia i prieki...
O cia aprasoma 1998 m. kovo – 2000 m.
Nenusiteik blogiausiam  schmoll.gif
Viskas turi buti O.K.  mirksiukas.gif
*


Butent straipsnis rasytas seniau,bet sy aprasyma asmeniskai gavau is vienos Kauno klyniku medikes-gyditojos,konferencijose kalbama ir dirbama palei sy aprasyma ax.gif Tik nereikia bijoti,tai naturalu,po keliu savaiteliu viskas buna thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Malibu tik neissigask taip,turiu daug pazystamu kurie ta operacija turejo ir tikrai negirdejau nieko siaubingo wub.gif Sveikateles ir grazaus pavasarelio Jums visoms wub.gif
SoftSkin
mane turbut i psichuska tuoj paguldys, nes jau taip bijau, kad vakare atsigulu uzsimerkiu ir matau kaip mane pjausto, kisa ten, kraujas bega bijau.gif as isprotesiu per tas 2 sav likusias- prisiekiu. jau ir raminancius susiradau, ale nepadeda, vistiek bijau bijau.gif
Profit
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 16, 22:34)
mane turbut i psichuska tuoj paguldys, nes jau taip bijau, kad vakare atsigulu uzsimerkiu ir matau kaip mane pjausto, kisa ten, kraujas bega  bijau.gif  as isprotesiu per tas 2 sav likusias- prisiekiu. jau ir raminancius susiradau, ale nepadeda, vistiek bijau bijau.gif
*


o tu galvok apie tai, kaip po to bus gerai... mirksiukas.gif
Juk nieko nematysi ir nejausi per operac.

Tai nebijok, viskas bus O.K. mirksiukas.gif
Giedre.vs
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 16, 23:34)
mane turbut i psichuska tuoj paguldys, nes jau taip bijau, kad vakare atsigulu uzsimerkiu ir matau kaip mane pjausto, kisa ten, kraujas bega  bijau.gif  as isprotesiu per tas 2 sav likusias- prisiekiu. jau ir raminancius susiradau, ale nepadeda, vistiek bijau bijau.gif
*


Laikykis. Mes su tavimi smile.gif O aš šiandien buvau Santaruose- tai naujienos neblogos thumbup.gif
SoftSkin
QUOTE(Giedre.vs @ 2009 03 17, 12:11)
Laikykis. Mes su tavimi smile.gif O aš šiandien buvau Santaruose- tai naujienos neblogos thumbup.gif
*


saunu girdeti ir toliau taip 4u.gif
Profit
QUOTE(Giedre.vs @ 2009 03 17, 12:11)
Laikykis. Mes su tavimi smile.gif O aš šiandien buvau Santaruose- tai naujienos neblogos thumbup.gif
*


dziugu girdeti, kad sveikstam thumbup.gif
Malibu, dabar laukiam is taves geru naujienu mirksiukas.gif
Sierra
Sweikos matau esate patyrę skrandžio reikaluose 4u.gif

Šiandien darė skrandžio tyrimą ir rado:
1. Helicobacter pylori bakteriją;
2. Ir dar sakė tulžis su turiniu ir 12pirštės į skrandį kyla ax.gif

Gal ka plačiau pakomentuosite? Ar išsigydo lengvai ta bakterija?

SoftSkin
QUOTE(Sierra @ 2009 03 17, 21:00)
Sweikos matau esate patyrę skrandžio reikaluose  4u.gif

Šiandien darė skrandžio tyrimą ir rado:
1. Helicobacter pylori bakteriją;
2. Ir dar sakė tulžis su turiniu ir 12pirštės į skrandį kyla  ax.gif

Gal ka plačiau pakomentuosite? Ar išsigydo lengvai ta bakterija?
*


ta bakterija turim visi, ziurint kkiek jos, jei zenkliai virsija pagersi vaistukus (antibijotikus) ir viskas
o kad tulzis i skrandi ismetama del apatinio refliukso nieko baisaus. gerai padeda vaistikai kurie nuima spazmus, kad nestumtu tulzies, nes krandyje zusta ji. ir tokiu atveju virskinimo fermentai nepamaiso, nes tulzis skrandyje zusta, grizus i savo vieta su maistu, ji jau nebegali apvirskinti jo toliau, tada maistas slenka ne pilnai suvirskintas ir tai gali itakoti pilvo skausmus 4u.gif
Stengiausi trumpai ir kuo aiskiau 4u.gif
vienu zodziu esi pusiau sveika, tad labai nesureiksmink ir gyvenk pilnaverti gyvenima, optimizmas ir tikejimas pades pamirst viska tuoj mirksiukas.gif
Sierra
labai ačiū malibu. 4u.gif

Dabar jau žymiai suprantamiau. bigsmile.gif

Dabar jau aišku kodėl po 5 dienas neinu i tuoaleta dideliam reikalui. Tai čia taip suprasti, kad ir ta tulžis kažkiek įtakoja? ne tik lėta medžiagų apykaita?
SoftSkin
QUOTE(Sierra @ 2009 03 17, 21:15)
labai ačiū malibu.  4u.gif

Dabar jau žymiai suprantamiau.  bigsmile.gif

Dabar jau aišku kodėl po 5 dienas neinu i tuoaleta dideliam reikalui. Tai čia taip suprasti, kad ir ta tulžis kažkiek įtakoja? ne tik lėta medžiagų apykaita?
*


na 5 dienos per daug. kazkiek itakoja, nu bet gal ne tiek, nes virskinimas tik nedaug sutrikes, o tik truputuka. pietu metu isgerk koki fermenta tikrai pades ir nepakenks 4u.gif semenu pavartok menesi viskas savaime susitvarkys ir dar geri zoliniai vaistukai yra lipokol berods taip vadinasi. jie ne skystina, tik sureguliuoja viska ten ir tustinimasis atsistato i vezes 4u.gif bet semenis bus daaaaug pigiau 4u.gif
Sierra
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 17, 22:22)
na 5 dienos per daug. kazkiek itakoja, nu bet gal ne tiek, nes virskinimas tik nedaug sutrikes, o tik truputuka. pietu metu isgerk koki fermenta tikrai pades ir nepakenks  4u.gif semenu pavartok menesi viskas savaime susitvarkys ir dar geri zoliniai vaistukai yra lipokol berods taip vadinasi. jie ne skystina, tik sureguliuoja viska ten ir tustinimasis atsistato i vezes  4u.gif  bet semenis bus daaaaug pigiau  4u.gif
*Esu bandziusi lepikoli ir alieju 30 min pries pusrycius. Net figura negelbėja schmoll.gif bet niekada nekreipdavau demesio kol nieko neskaudejo.
O sėmenys čia sėklas? o kiap jas vartoti į maisrą dėti ar po šaukštuką suvalgyti vienas?
SoftSkin
QUOTE(Sierra @ 2009 03 17, 21:28)
Esu bandziusi lepikoli ir alieju 30 min pries pusrycius. Net figura negelbėja  schmoll.gif bet niekada nekreipdavau demesio kol nieko neskaudejo.
O sėmenys čia sėklas? o kiap jas vartoti į maisrą dėti ar po šaukštuką suvalgyti vienas?
*


nu lepikoli reikia saziningai 3 men pavartoti. as jo negerusi, bet sako geras, tik kursas ilgas, o vaistai ne pigus unsure.gif
kazkokiu grudu tie semenys. pakelio kaina ar tai 2 lt. tokie kaip lukstai nuo grudu smile.gif ju ten po valgoma sauksta gerai ryte i jogurta ideti ir dar dziovintu slyvu ipjaustyti thumbup.gif man po gimdymo jie stebukla padare, nes visai neiseidavau. maisiau juos visur ir i kotletus ir i blynus, visur ax.gif po menesio pamirsau bedas ir iki siol viskas tvarkoje, nors jau 4 metai kaip nebereikia ju thumbup.gif
juos pirkti maciau maximoj tikrai, kur gatavu blynu teslos ir visa kita 4u.gif
Sierra
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 17, 22:38)
nu lepikoli reikia saziningai 3 men pavartoti. as jo negerusi, bet sako geras, tik kursas ilgas, o vaistai ne pigus  unsure.gif
kazkokiu grudu tie semenys. pakelio kaina ar tai 2 lt. tokie kaip lukstai nuo grudu  smile.gif  ju ten po valgoma sauksta gerai ryte i jogurta ideti ir dar dziovintu slyvu ipjaustyti  thumbup.gif  man po gimdymo jie stebukla padare, nes visai neiseidavau. maisiau juos visur ir i kotletus ir i blynus, visur  ax.gif  po menesio pamirsau bedas ir iki siol viskas tvarkoje, nors jau 4 metai kaip nebereikia ju  thumbup.gif
juos pirkti maciau maximoj tikrai, kur gatavu blynu teslos ir visa kita  4u.gif
*Na jo 3 men nenaudojau biggrin.gif Gerai reikes pabandyti, bo 5 dienos ir net noror nėra tai jau ne kas smile.gif Dar kartą ačiū už patarimą 4u.gif būtinai paparaskosiu ar veikia mane mirksiukas.gif
SoftSkin
QUOTE(Sierra @ 2009 03 17, 21:42)
Na jo 3 men nenaudojau biggrin.gif Gerai reikes pabandyti, bo 5 dienos ir net noror nėra tai jau ne kas smile.gif Dar kartą ačiū už patarimą  4u.gif būtinai paparaskosiu ar veikia mane  mirksiukas.gif
*


dekis zvakute, negerai tiek ilgai, nes jau gaunasi berods toksikacija unsure.gif
yra mini klizmutes tokios. tokios mini tubeles. susileidi vaisstukus ir baigiasi bedos. o tai ir pilva gali skaudeti tiek laiko neisejus. beja svori meti, ar nebus tai kad ivarei stresa organizmui ir sutriko. nuotraukoje ir taip sakalys esi unsure.gif
daliuk
QUOTE(Sierra @ 2009 03 17, 23:00)
Sweikos matau esate patyrę skrandžio reikaluose  4u.gif

Šiandien darė skrandžio tyrimą ir rado:
1. Helicobacter pylori bakteriją;
2. Ir dar sakė tulžis su turiniu ir 12pirštės į skrandį kyla  ax.gif

Gal ka plačiau pakomentuosite? Ar išsigydo lengvai ta bakterija?
*


http://www.medicine.lt/index.php?pagrid=le...97&subid=gm
Austejyte
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 17, 22:38)
nu lepikoli reikia saziningai 3 men pavartoti. as jo negerusi, bet sako geras, tik kursas ilgas, o vaistai ne pigus  unsure.gif
kazkokiu grudu tie semenys. pakelio kaina ar tai 2 lt. tokie kaip lukstai nuo grudu  smile.gif  ju ten po valgoma sauksta gerai ryte i jogurta ideti ir dar dziovintu slyvu ipjaustyti  thumbup.gif  man po gimdymo jie stebukla padare, nes visai neiseidavau. maisiau juos visur ir i kotletus ir i blynus, visur  ax.gif  po menesio pamirsau bedas ir iki siol viskas tvarkoje, nors jau 4 metai kaip nebereikia ju  thumbup.gif
juos pirkti maciau maximoj tikrai, kur gatavu blynu teslos ir visa kita  4u.gif
*Jeigu gerai pamenu, tai cia bus ne semenys, o selenys. Semenys yra linu seklos, is kuriu verdam klijukus skrandziui, o selenys yra sumalti grudu luksteliai ir jie puikiai valo oragnizma mirksiukas.gif 4u.gif
SoftSkin
QUOTE(Austejyte @ 2009 03 18, 09:17)
Jeigu gerai pamenu, tai cia bus ne semenys, o selenys. Semenys yra linu seklos, is kuriu verdam klijukus skrandziui, o selenys yra sumalti grudu luksteliai ir jie puikiai valo oragnizma  mirksiukas.gif 4u.gif
*


drinks_cheers.gif doh.gif jo ir kaip as cia taip doh.gif nu bet kalbejom apie lukstelius tai susigaude manau, tik ne velnio jie nemalti, taip ir paspringt galima, kai prisiklijuoja koks biggrin.gif bet veikia liuksiskai thumbup.gif
linu semenu nevirus, jokiu klijuku, nes zinau, kad ju nepaegsiu isgerti blush2.gif
Sierra
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 17, 22:48)
beja svori meti, ar nebus tai kad ivarei stresa organizmui ir sutriko. nuotraukoje ir taip sakalys esi  unsure.gif
*Nea del to tikrai nebus, nes badauti nemoku lotuliukas.gif Mano dieta maisto derinimas, nes tai tai šlamščiu kaip garvežys, už vyrą galiu 2 tiek kiek jis suvalgyti, o kai nederini maisto ir vsio.

P.S. Cia tik veidukas gerai atrodo blush2.gif O zemiau liemens vaje vaje doh.gif
Ganda
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 17, 22:22)
na 5 dienos per daug. kazkiek itakoja, nu bet gal ne tiek, nes virskinimas tik nedaug sutrikes, o tik truputuka. pietu metu isgerk koki fermenta tikrai pades ir nepakenks  4u.gif semenu pavartok menesi viskas savaime susitvarkys ir dar geri zoliniai vaistukai yra lipokol berods taip vadinasi. jie ne skystina, tik sureguliuoja viska ten ir tustinimasis atsistato i vezes  4u.gif  bet semenis bus daaaaug pigiau  4u.gif
*Is fermentu tiktu mezym forte?
SoftSkin
QUOTE(Ganda @ 2009 03 19, 14:54)
Is fermentu tiktu mezym forte?
*


ne, as kitokiu geriau, nors mezym jis irgi virskinimo fermentas, bet man visad visi medikai kitus israsydavo. galesiu vakare paziuret 4u.gif
Ganda
Aciu labai. Nes as mezym forte labiausiai pasitikiu, tiesa pasakius, kitu nelabaiir zinau smile.gif
saulyteee
Sveikutės, jau kažkada seniau buvau prie Jūsų prisijungus.. 4u.gif

Matyt mane pavasaris labai jau neigiamai paveikė.. ir jau pora dienų sukandus dantis sėdžiu verysad.gif gal kokį mėnesį buvo labai ramu.. net pati stebėjausi..kad kaip ir viskas gerai.. bigsmile.gif bet vat.. išlindo vėl.. verysad.gif tyrimai senai daryti..reik vėl eiti tirtis..spėju , kad bus stiprus pablogėjimas.. bet šis planas nusikelia dar bent porai savaičių, nes dabar pirmoj vietoj yra kitos problemėlės sveikatos doh.gif tai vat už lango saulė šviečia, o aš nebežinau ką drayt.. kad bent truputį geriau būtų.. verysad.gif cray.gif
SoftSkin
QUOTE(saulyteee @ 2009 03 22, 13:44)
Sveikutės, jau kažkada seniau buvau prie Jūsų prisijungus.. 4u.gif

Matyt mane pavasaris labai jau neigiamai paveikė.. ir jau pora dienų sukandus dantis sėdžiu verysad.gif gal kokį mėnesį buvo labai ramu.. net pati stebėjausi..kad kaip ir viskas gerai.. bigsmile.gif  bet vat.. išlindo vėl.. verysad.gif  tyrimai senai daryti..reik vėl eiti tirtis..spėju , kad bus stiprus pablogėjimas.. bet šis planas nusikelia dar bent porai savaičių, nes dabar pirmoj vietoj yra kitos problemėlės sveikatos doh.gif  tai vat už lango saulė šviečia, o aš nebežinau ką drayt.. kad bent truputį geriau būtų.. verysad.gif  cray.gif
*


na as tai nepamirsau taves rolleyes.gif
pagerk vaistukus, nuo skausmo ir nospos isgerk, praeis, juk visad po pablogejimo ateina pagerejimas 4u.gif Sveikatytes, kai uz lango jau smagu ir nuotaika geresne ir mes sveikesnes wub.gif
Austejyte
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 22, 14:56)
na as tai nepamirsau taves  rolleyes.gif
pagerk vaistukus, nuo skausmo ir nospos isgerk, praeis, juk visad po pablogejimo ateina pagerejimas  4u.gif  Sveikatytes, kai uz lango jau smagu ir nuotaika geresne ir mes sveikesnes  wub.gif
*
O kita savaitgali pasuks jau laika, tai vakarai bus ilgiau sviesesni, tai is vis maziau visokios depresijos puls wub.gif 4u.gif
raganiuketuke
Na taip,silti orai ir sauletos dieneles puikiai pakelia nuotaikyte wub.gif
Profit
Kaip jusu sveikatytes?
Mano taisosi, gal todel, kad pradejau dar labiau reguliuoti maista.... O prie to ir svoris krenta, kas aktualu pavasariui thumbup.gif
Ganda
klaida, o kaip tu reguliuoji maista? smile.gif
Profit
QUOTE(Ganda @ 2009 03 25, 02:13)
klaida, o kaip tu reguliuoji maista? smile.gif
*


Sumazinau maisto kieki, valgau daugiau darzoviu, skystu kruopu kosiu, tik liesa mesa, geriausiai man tinka vistienos krutineliu file. Valgau letai ir maista kramtau ilgiau. Geriu daug gryno vandens ir karta per diena stikline saltalankiu sulciu. Kadangi turiu problemu su stuburu, tai rytais pripratau daryti tempimo pratimus. Daug vaikstau.
Na buna, kad ir rukytos mesos gabaliuka suvalgau, bet ji sukramtau iki kosytes ax.gif
SoftSkin
QUOTE(klaida @ 2009 03 25, 08:30)
per diena stikline saltalankiu sulciu.
*


naminiu ar pirktiniu? arba kiek procentu jos- 100?
Profit
QUOTE(*Malibu* @ 2009 03 25, 08:33)
naminiu ar pirktiniu? arba kiek procentu jos- 100?
*


Naminiu. Rudeni tuo pasirupinau, nes ir seimynai skanu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.