Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka

QUOTE(DeeDee @ 2009 03 24, 18:01)
rodytose nuotraukose šeimininkai ne iki galo apgalvojo - jei jau japoniškas žibintas, tai jį reiktų kaip žibintą ir naudoti ( šalia kūdros juodasis ką ten veikia?). Prancūziški balkonėliai antram aukšte - o jie, ką čia daro?  g.gif Tiek to, apie augalų prilipdymą prie sienos net nekalbėsiu, bet jie ten ką sau manė, metams dviems sukišti?

nu cia kaip juodaodis Afrikoj lietuviskais tautiniais rubais lotuliukas.gif (jeigu kas ne taip, sakykit - is karto einu knygos skaityt)...

nebutinai vien rutom ir jurginais apsisodint, bet nei Japonijos, nei Prancuzijos Lietuvoj nepadarysi.
Sakyciau reik i viska ziuret paprasciau ax.gif . Pirmiausia, pagal poreikius suskirstyti sklypa i zonas, numatyti plota vejai, o dekoratyvinei zonai pasirinkti tokius augalus, kurie labiau prie dusios limpa.
Jei pvz. takeliai bus akmenimis grysti, tai ir prie alpinariumo tiks, jei trinkelemis, tada alpinariumo neisivaizduoju rolleyes.gif . Velgi tas pats alpinariumas, jei sklypas lygus kaip stiklas, neturetu atrodyti kaip issokes gumbas ax.gif .
Siaurineje puseje jei bus dregna ir pavesinga, o samanos augs geriau nei zole, pasodinus paparciu, japoniniu plukiu ir kt. is pavesiu serijos jau savaime gausis "japoniskas sodas", bet naturaliai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida777: 24 kovo 2009 - 18:31
QUOTE(kasiopeja @ 2009 03 24, 17:32)
Jeigu MONAMI perskaitys, gal ji galėtų nufotografuoti ir įmesti tą puslapiuką iš medžiagos, kur apie žemaūgius, koloninius ir kt. vaismedžius. Ten surašytas augumas, sodinimo tankis ir panašios subtilybės. Trumpai, paprastai ir aiškiai  4u.gif
Aš pati dabar paskolinusi visą segtuvą  ax.gif

4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *MONAMI*: 24 kovo 2009 - 18:40
QUOTE(vida777 @ 2009 03 24, 18:17)
nu cia kaip juodaodis Afrikoj lietuviskais tautiniais rubais  lotuliukas.gif  (jeigu kas ne taip, sakykit - is karto einu knygos skaityt)...

nebutinai vien rutom ir jurginais apsisodint, bet nei Japonijos, nei Prancuzijos Lietuvoj nepadarysi.
<...>

( priminei matytą vaizdą - juodaodė dirbtiniais kailiniais su dėmelėm a la leopardas ir rusiška papacha Maskvos metro stoty doh.gif Žandikaulį atstatyti į vietą šalia esančiam žmogui reikėjo laugh.gif )
Žinokis, teko matyti ir Japoniją Lietuvoj, ir Prancūzijos gabalėlį. Tik tokių sodų/kiemų labai mažai.

Tiesa, pagal tolimesnį aprašymą yra/bus kampelio kieme, pavėsingos vietos dalis( didesnis akmuo ant šviesaus žvyriuko, 4-5 rūšių melsvės, kelių rūšių paparčiai ir margalapės viksvos), tik nešovė galvon jį japoniškam stiliui priskirt. Laisvamaniškai lietuviškas visad buvo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DeeDee: 24 kovo 2009 - 18:34
QUOTE(*MONAMI* @ 2009 03 24, 16:21)
doh.gif  žinokit nufotkint nesimato visai tada  schmoll.gif , bandau skanuoti bet labai sunkiai viskas telpa  doh.gif


Ačiū, bet truputį ne tą turėjau omeny. Paieškok A4 formato lapo, ten grynas tekstas tiesiog, be jokių lentelių ir paveiksliukų blush2.gif
Žr. prie to projekto, kuris padarytas namui Kaune
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2009 03 24, 18:05)
Ir as jau pradedu atsigaiveliot nuo ziemos imygio, apvaikstau savo sodybele, apziuriu ziemos pridarytus nuostolius (sniego islauzyti rododendrai, tujos), bestypstancias pakastuose vazoneliuose tulpes (jauciu, pasibaigus sios savaites saltukams, jau bus galima jas traukti is zemes g.gif ) ir perkelimo besiprasancius augalus.
Vienas is tokiu galvosukiu vakar.tujos siuliskoji f. "Filiformis" - jau daug metu skursta siaurineje namo puseje, visai neauga, bet niekaip nenumirsta. Na, ja reik mirtinai perkelt i pietine puse. Bet kur??? Turiu spygliuociu kampeli, bet jis zaliai/sidabrinis - netinka ta gelsva tuja. Tikras galvaskaudis  doh.gif

O i siaurine puse kelsiu kukmezius, tikiuosi, jie labai nepriestaraus  ax.gif



Kukmedziai tikrai ne, o ir tuja del akcento kelciau.smile.gif Paskiau ikelsi i ta sodeli dar koki sliauzianti geltona. Jei tik vietos yra.
Papildyta:
QUOTE(Dovis @ 2009 03 24, 18:32)
O ka galetumet pasakyt apie akmenukus palei namo pamata? Man grazu, bet... Gal cia irgi mados klyksmas? O ar praktiska? Kokie pliusai minusai?
Va graziu vaizdeliu nuskenavau
user posted image
user posted image

Pasakykit kodel netureciau daryt kazko panasaus  ax.gif Kai uzsikabinu uz kokios minties, tai baisiai sunku nuo jos atsikabinti biggrin.gif



Tai daryk kaip tau atrodo. Tik jei pati zinai ko nori, tai kokiu patarimu tau dar reik?
O siaip, statistikai, rozamundos ikelti japoniski vaizdeliai daug arciau sirdies man nei taviskiai. Ten juntama ta a la japoniska atmosfera, o cia daugiau toks..na pasidejau pora daiktu su a la japoniska simbolika. Nu ir kas is to?
Papildyta:
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 24, 18:53)
Bandau įsivaizduoti vaikiškas supynes/karstynes japoniškam sode - hmm, gal yra kokių naujovių, matytos visiškai neįsipaišo į pasirinktą stilių. Smėlio dėžė taip bus standartinė, ne pagal užsakymą?

Ir vis neįprantu prie alpinariumo interpretacijų.


O siaip, pas mus ale japoniskos stilistikos namas, su ale japonisku sakuru sodeliu, Ir dar pas mus yra supynes. Tiksliau pagrindai be supyniu (kodel- atskira istorija). Tik norejau poastebeti, kad jie speju pagaminti pagal spec uzsakyma- nes architekturiskai atitinka stilistika. smile.gif Tik nzn kaip cia dabar parodyt. Gal kur nete koks paveiksliukas butu.

As nezinau ar mes apie ta pati, (patikslink) bet gal reiktu koki apibrezima idet, kad suprastume apie ka kalbame, kai sakom 'alpinariumas'?
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 03 24, 18:29)
Ačiū, bet truputį ne tą turėjau omeny. Paieškok A4 formato lapo, ten grynas tekstas tiesiog, be jokių lentelių ir paveiksliukų  blush2.gif
Žr. prie to projekto, kuris padarytas namui Kaune

g.gif ar apie šitą kalbam?jei taip tai jie pas mane prie kito namo smile.gif
doh.gif nuskanavau,bet niekaip neleidžia per niekur įkelti blink.gif doh.gif
gal kuri kita pabandytų,aš atsiųsčiau ax.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *MONAMI*: 24 kovo 2009 - 19:16
QUOTE(smth1 @ 2009 03 24, 18:44)
As nezinau ar mes apie ta pati, (patikslink) bet gal reiktu koki apibrezima idet, kad suprastume apie ka kalbame, kai sakom 'alpinariumas'?

šitie pageidavimai užkliuvo ir pavyzdžiai - arba netiksliai mintys išreikštos arba ne taip perskaičiau.
japanese rock garden
O alpinariumas - maža dalelė Alpių. Reiktų pasiknist tarp užrašų, kur visi skirtumai surašyti.
Atsakyti
Gal truputį ne į temą:
Dovanoju knyga - Kolesnikov "Dekoratyvnaja dendrologija".
Vilniuje, į AŽ
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2009 03 24, 14:21)
Klausiau Knifofijos, bet matyt pasimete mano klausimas  blush2.gif

Atsiprašau, perskaičiau, bet pamiršau atsakyti. Aš jau tikrai abejoju ar ką nors iškasiu., nuo šeštadienio praneša pliusą ir dieną ir naktį, sekmadienį nemažą lietų, tai gal ką nors ir išrausiu, nes dabar tai 30 cm įšalas. ko gero mugėje nestovėsiu, bet į Kauną atvažiuosiu, nes turiu reikalų, tai jei iškasiu, tikrai atvešiu. O jei nepavyks, tai maždaug balandžio 20 vėl būsiu Kaune, tada jau tikrai visoms viską atvešiu.
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2009 03 24, 17:38)
Bet kokiu atveju pirmiausia paskirstyk esmines zonas: kur vaikai žais, kur sodas-daržas, kur gėlynas. O jau gėlyno tipą ir augalus vėliau susižiūrėsi  mirksiukas.gif

Tai taip, man dabar svarbiau zonas susiskirstyt. Bandysiu ant projekto pasideliot kas man gaunasi.

QUOTE(rozamunda @ 2009 03 24, 17:45)
akmenukai prie pamato kaip tik gerai-veikia kaip drenazas,tik man tose nuotraukose zemaugiai , bonsai su zibintais prie pat namo eilute-tai jau ne schmoll.gif(cia antra nuotrauka) ,galima jiems ir garbingesne vieta surasti cool.gif
Papildyta:

ai ziurius skeptiskai i tas programeles,bandziau ju ne viena,o vis tiek geriausiai gavos rankele papaisius,apie kiekviena augala gerai pasiskaicius.Labai padejo knygos apie sodo planavima
PETER McHOY SODO PLANAVIMAS
JOHN BROOKES MAZIEJI SODAI 4u.gif

Aciu uz rekomendacijas.
O man kaip tik tie medukai visai graziai ziurisi smile.gif

QUOTE(vida777 @ 2009 03 24, 17:46)
as jau apie akmenukus palei pamata esu prirasiusi visur, kur tik imanoma - net ir siaulieciu statybu temoje (nezinau ar tu ten lankaisi). Is praktikos ir patirties - tai pats geriausias budas/medziaga drenazui ir ventiliacijai (tik kazkodel LT dar nepopuliarus):



Na zinok lankausi, ten bet neskaiciau nieko apie tuos akmenukus. O seniai rasei? O bortelis tokiu atveju reiklingas?


QUOTE(DeeDee @ 2009 03 24, 17:53)
Bandau įsivaizduoti vaikiškas supynes/karstynes japoniškam sode - hmm, gal yra kokių naujovių, matytos visiškai neįsipaišo į pasirinktą stilių. Smėlio dėžė taip bus standartinė, ne pagal užsakymą?


O kokio stiliaus turetu but supynes ar smelio deze,kad tiktu Japoniskam sode. Vaikui nepaaiskinsi,kad tai netinka prie musu stiliaus. Jam reikia ir viskas.


QUOTE(DeeDee @ 2009 03 24, 18:01)
rodytose nuotraukose šeimininkai ne iki galo apgalvojo - jei jau japoniškas žibintas, tai jį reiktų kaip žibintą ir naudoti ( šalia kūdros juodasis ką ten veikia?). Prancūziški balkonėliai antram aukšte - o jie, ką čia daro?  g.gif Tiek to, apie augalų prilipdymą prie sienos net nekalbėsiu, bet jie ten ką sau manė, metams dviems sukišti?

Nu va, o straipsnio pavadinimas, net raudonai uzrasytas Japoniskas sodas ir antrastes teigia,kad sode vyrauja Rytietiska dvasia. O augalu "prilipdymas" prie sienos, tiesiog negrazu ar nepraktiska, nes augalai greitai uzaugs ir jiems ten per anksta? Mano galva bonsiukams tikrai ten ne vieta. Bet koks viena kitas augalelis gal ir tinka g.gif Va ka reiskia kai i toki mena zvelgia profesionalo akys. Tad ir tas, ir anas kliuna. O man tiesiog grazu pasirode smile.gif

QUOTE(DeeDee @ 2009 03 24, 18:04)
akmenai ir alpinariumas du skirtingi dalykai tongue.gif Dar yra toks terminas kaip rockariumas. O pas mus, kur tik akmuo, jau ir alpinariumas  doh.gif Japoniškam sode gali būti ir grėbliu pereitas žvyras  mirksiukas.gif

O kas tas rockariumas blush2.gif

QUOTE(smth1 @ 2009 03 24, 18:44)
Tai daryk kaip tau atrodo. Tik jei pati zinai ko nori, tai kokiu patarimu tau dar reik?
O siaip, statistikai, rozamundos ikelti japoniski vaizdeliai daug arciau sirdies man nei taviskiai. Ten juntama ta a la japoniska atmosfera, o cia daugiau toks..na pasidejau pora daiktu su a la japoniska simbolika. Nu ir kas is to?
Papildyta:
O siaip, pas mus ale japoniskos stilistikos namas, su ale japonisku sakuru sodeliu, Ir dar pas mus yra supynes. Tiksliau pagrindai be supyniu (kodel- atskira istorija). Tik norejau poastebeti, kad jie speju pagaminti pagal spec uzsakyma- nes architekturiskai atitinka stilistika. smile.gif Tik nzn kaip cia dabar parodyt. Gal kur nete koks paveiksliukas butu.

As nezinau ar mes apie ta pati, (patikslink) bet gal reiktu koki apibrezima idet, kad suprastume apie ka kalbame, kai sakom 'alpinariumas'?

Nelabai supratau is kur cia tas pyktis. As juk ir atejau cia patarimo. Uzdaviau klausima, garsiai pasvarsciau kas man krito i aki,kad noreciau kazko panasaus. Mergaites pakritikavo, pasake kas nedera ir kazkaip aiskiau darosi. O tavo pasakymo daryk kaip nori, ko cia klausi, tai suprantu kaip viena,kad naujokai tokioj vietoj nepageidaujami.
O Rozamunda kur idejo nuotarukytes, tai ten vaizdeliai zmogaus kuris n metu tuom gyvena ir tuo uzsiima. Tai naturalu,kad jo sodas labiau atitinka ta Japoniska dvasia. Mano idetos fotkes irgi ivardintos kaip J.S. O man iki abieju dar toli toli. Dziaugsiuosi ir vienisu akmenuku, ir naujai sukasta lysve.

Butu idomu pamatyt tas supynes smile.gif


QUOTE(DeeDee @ 2009 03 24, 19:14)
šitie pageidavimai užkliuvo ir pavyzdžiai - arba netiksliai mintys išreikštos arba ne taip perskaičiau.
japanese rock garden


Kaip suprantu ten as kazka neaiskiai parasiau? ax.gif Klausiau ar mano dydzio sklype realu pasidaryt koki upeliuksti. Brt,kad dar liktu erdves ir vietos vaikams ir darzui. O ta akmeni-fontana idejau,kaip siaip man patikusi vaizdeli. Jei nedaryt krioklio, gal bent bandyt kazka tokio pasidaryt. Man vandens reikia biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dovis: 24 kovo 2009 - 22:49
QUOTE(Mamce @ 2009 03 24, 18:05)
vakar.tujos siuliskoji f. "Filiformis" - jau daug metu skursta siaurineje namo puseje, visai neauga, bet niekaip nenumirsta. Na, ja reik mirtinai perkelt i pietine puse. Bet kur??? Turiu spygliuociu kampeli, bet jis zaliai/sidabrinis - netinka ta gelsva tuja. Tikras galvaskaudis  doh.gif

Tai gal vis tik miršta, kad gelsva g.gif Pas mane irgi 'Filiformis', bet žalia... Bet gal ir gelsvų būna g.gif Net įdomu pasidarė ax.gif
QUOTE(Dovis @ 2009 03 24, 16:30)
Kokia knyga  ax.gif

Galėčiau rekomenduoti tokias knygas:
augalų parinkimui (super thumbup.gif ): https://www.blk.lt/i...38f3bfa4dd2.jpg

dekoratyviųjų augalų genėjimas (labai naudinga informacija): http://www.sodospalv...s/genejimas.jpg

gėlių lentelės: https://www.blk.lt/i...59acea1610b.jpg

planavimui/augalų parinkimui: http://www.rokiskis....mp/DSC05283.JPG

apie obelis: http://www.up.lt/ima...obelys.isbn.jpg
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 24 kovo 2009 - 22:43
Labas vakaras 4u.gif

turiu siaurinej pusej prie pamato ploteli tuscia, tai ziuriu mano mintis apraset - zvyriukas, akmuo, pavesi megstantys augaliukai... as tik pirmi metai bandau kazka darytis, tai labai daug neaiskumu...
bandysiu klaust
1. ar geriau derint kazka is daugiameciu - melsves, paparciai, kas dar?
2. ar kazkokiu neaukstu spygliuociu ? o gal spygliuocius kelis ir gelytes kokias?
3. ar po akmenukais reikia tiest plevele? bandziau paieska, bet neradau apie tuos akmenukus prie pamato....


Knifofija, kaip supratau pas jus galima isigyt gelyciu daugiameciu? labai domina..... ar galima kazkur internete paziuret ko pas jus auga? ar jau turit pakankamai pirkeju?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aguonaa: 24 kovo 2009 - 22:41