Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

gal kas zinot, baigiasi mano verslo liudijimas, pratesti nenoriu ar man reikia pranesti vmi, ar dar kam nors, kad viskas nutraukiu savo veikla, ar cia automatiskai nusitraukia ax.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aristokratė: 31 gruodžio 2009 - 11:34
is:
http://www.sodra.lt/index.php?cid=1641

Individualių įmonių savininkų, tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrųjų narių, asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme, socialinis draudimas
Šių asmenų socialinio draudimo įmokos skaičiuojamos ir mokamos nuo praėjusiais metais gautų pajamų metinės sumos (VSDĮ 4 str. 3 dalis). Draudimo įmokos mokamos kartą per ketvirtį, ne vėliau kaip iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 15 dienos (VSDĮ 9 str. 5 dalis).


Asmenų, kurie verčiasi individualia veikla, kaip ji apibrėžta Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme (išskyrus advokatus, advokatų padėjėjus, notarus ir antstolius), pajamų metinę sumą sudaro valstybinei mokesčių inspekcijai deklaruotų individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų ir apskaičiuotos mokestinių metų individualios veiklos pajamų mokesčio sumos skirtumas.

Minėti asmenys privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims ir ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės bei motinystės (tėvystės) išmokoms.

Bendras socialinio draudimo įmokų tarifas - 28,5 procento (Rodiklių įstatymo 3 str. 8 dalis). Jo dydžiai atskiroms socialinio draudimo rūšims:

pensijų socialiniam draudimui – 26,3 procento;
ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama motinystės, tėvystės bei motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpoms – 2,2 procento.
Atsakyti
QUOTE(Gadriuke @ 2009 12 31, 11:26)
pala pala, taicia bus 28.5 + 9% ? blink.gif
Jie nubludo ar ka? As dar vakar skambinaus i VMI, tai buvo 20 + 9  g.gif

Ir dar klausimukas, kaip yra dabar su motinystes ismokom jei verties individualia veikla? Turetu kazka nuo to irgi moketi ar ne? Nes kaip ir ileina i tuos procentus motinystes draudimas g.gif  ir kaip iskaiciuoja kai vis dar vertiesi kazkuo bet jau esi motinystej?


Gadriuke, aš niekada neskambinu į VMI, nepatikimi konsultantai man atrodo. Iki VMI man pėsčiom 10 min., tai ir nukulniuoju, jei klausimų kyla. Šiandien irgi buvau (Vilniaus skyriuje, antrame aukšte konsultuotis). Tai vat ir sužinojau tą naujieną. Čia atseit dėl to, kad PSD ir VSD nuo kitų metų skaičiuos tik nuo 50 proc. pajamų, ne nuo visų. Tai kad per daug gerai nebūtų, panaikino pereinamąjį laikotarpį.

Dėl motinystės išmokų aš parašysiu kitą savaitę, nes šiuo klausimu keliausiu į sodrą. Man rūpi tokie klausimai:
1) jei išeinu į motinystės atostogas rugpjūtį, ind. veiklą uždarau liepos pabaigoj ir susimoku visus mokesčius. Ar sodra jau matys tuos pinigus ir paskaičiuos man pašalpą? Nes jie gali užsireikalauti deklaracijos, kuri bus teikiama tik 2011 m.
2) kaip skaičiuos pašalpą, jei VSD mokamas bus nuo 50 proc. pajamų?

Ką aš jau žinau apie ind. veiklą ir motinystę:
Visų pirma stažas. Pasiskaičiuok, ar jį turėsi. Kaip skaičiuoti: jei uždirbai 1 MMA, vadinasi, turi 1 mėn. stažo. Ir t.t.
Būtinai užsidaryk ind. veiklą iki tos dienos, kai išeisi į atostogas. Kažkuri jau anksčiau rašė, kad problemų su Sodra turi, nes ind. veiklos neuždarė (nors pajamų ir negavo).
Motinystės pašalpą pagal šių metų pajamas skaičiuos mažesnę, nes VSD tarifas buvo ne visas (t.y. ne 28,5 proc., o maždaug trečdalis jo). Taigi ir pašalpa sudarytų maždaug trečdalį tavo turėtų pajamų. Dėl tikslių skaičių reikia klausti Sodros.

Iš tikrųjų tai aš nesiruošiu eiti motinystės atostogų, nes negaliu sau leisti atostogauti visus metus ar dvejus. Vyras pasiims tėvystės atostogas. Bet sugalvojau nuo kitų metų savo pajamas "pripaišyti" jam, t.y. jis išsiims ind. veiklos pažymą ir mano uždirbtus pinigus forminsim jo vardu. Taip bent truputį padidės jo tėvystės pašalpa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulala: 31 gruodžio 2009 - 11:58
QUOTE(saulala @ 2009 12 31, 11:54)
Ką aš jau žinau apie ind. veiklą ir motinystę:

Būtinai užsidaryk ind. veiklą iki tos dienos, kai išeisi į atostogas. Kažkuri jau anksčiau rašė, kad problemų su Sodra turi, nes ind. veiklos neuždarė (nors pajamų ir negavo).

O ar nebus problemų su nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimu? Juk skaitosi, kad būtina turėti darbdavį, kad jis išleistų tų atsotogų ir užpildytų tame pažymėjime savo dalį. Kaip suprantu, vienintelė galimybė išeiti į dekretines neturint darbdavio - tai individuali veikla. O jei ją nutrauki iki išėjimo, tai gaunasi, kaip ir esi bedarbė, kuriai jokios išmokos nepriklauso... g.gif
Gal kuri jau susidūrė su tuo pažymėjimo apiforminimu, kai užsiimama individualia veikla?
Atsakyti
QUOTE(Aristokratė @ 2009 12 31, 11:28)
gal kas zinot, baigiasi mano verslo liudijimas, pratesti nenoriu ar man reikia pranesti vmi, ar dar kam nors, kad viskas nutraukiu savo veikla, ar cia automatiskai  nusitraukia ax.gif .


gal kas zino ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 01 01, 12:54)
O ar nebus problemų su nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimu? Juk skaitosi, kad būtina turėti darbdavį, kad jis išleistų tų atsotogų ir užpildytų tame pažymėjime savo dalį. Kaip suprantu, vienintelė galimybė išeiti į dekretines neturint darbdavio - tai individuali veikla. O jei ją nutrauki iki išėjimo, tai gaunasi, kaip ir esi bedarbė, kuriai jokios išmokos nepriklauso... g.gif
Gal kuri jau susidūrė su tuo pažymėjimo apiforminimu, kai užsiimama individualia veikla?


Net neįsivaizduoju, pačiai susidurti su tuo neteko g.gif
Bet kažkuri rašė, kad išėjusi atostogų buvo nenutraukusi veiklos, tačiau neturėjo iš jos pajamų. Sodrai į tai buvo nusišvilpt ir ji nenorėjo mokėti pašalpos.
O kaip tada su autorinėmis sutartimis? Juk pagal jas dirbdama esi draudžiama motinystės pašalpai gauti. Kaip tada su dekretu? Jokio darbdavio nėra, o veikla nėra registruojama VMI (kaip ind. veiklos atveju).

QUOTE(Aristokratė @ 2010 01 01, 13:35)
gal kas zino  ax.gif


Tikrai niekam nieko pranešti nereikia.
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2010 01 01, 18:49)
Net neįsivaizduoju, pačiai susidurti su tuo neteko  g.gif
Bet kažkuri rašė, kad išėjusi atostogų buvo nenutraukusi veiklos, tačiau neturėjo iš jos pajamų. Sodrai į tai buvo nusišvilpt ir ji nenorėjo mokėti pašalpos.
O kaip tada su autorinėmis sutartimis? Juk pagal jas dirbdama esi draudžiama motinystės pašalpai gauti. Kaip tada su dekretu? Jokio darbdavio nėra, o veikla nėra registruojama VMI (kaip ind. veiklos atveju).

Iš kitos pusės, juk verstis individualia ar autorine veikla kaip ir nėra draudžiama motinystės atostogų metu. Tiesiog būtų mažinama pašalpa, atsižvelgiant į gautų pajamų dydį. O atsisakius individualios veiklos pažymėjimo, nebėra pagrindo verstis individualia veikla... g.gif
Kitą savaitę važiuosiu į Sodrą, pamėginsiu šitą klausimą pasiaiškinti.
Atsakyti
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 01 02, 11:03)
Iš kitos pusės, juk verstis individualia ar autorine veikla kaip ir nėra draudžiama motinystės atostogų metu. Tiesiog būtų mažinama pašalpa, atsižvelgiant į gautų pajamų dydį. O atsisakius individualios veiklos pažymėjimo, nebėra pagrindo verstis individualia veikla... g.gif
Kitą savaitę važiuosiu į Sodrą, pamėginsiu šitą klausimą pasiaiškinti.


Taip, draudžiama nėra. Man rodos, didžiausia problema su ind. veikla yra ta, kad deklaracija, pvz., už 2010 m. teikiama tik 2011 m. Jei aš išeinu atostogų rugpjūtį, ar jie paskaičiuos pašalpą, įtraukdami ir 2010 m. pajamas? Nebus taip, kad pasakys: 2011 m. pateiksite deklaraciją, tada ir matysime g.gif
Teks ir man į sodrą traukti...
Atsakyti
mergaites o kaip jus darot? tarkim sask uz kazka gruodzio data, bet as ja apmokesiu tik sausi, tai as ja i islaidas ir turiu traukt i 2010 metus, jau i sausi, nebe i gruodi, taip? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulala @ 2009 12 16, 16:36)
Myliuk, atsimeni, kalbėjom autorinių sutarčių temoje apie pasikeitimus nuo kitų metų ir žadėjau parašyti kas ir kaip, kai apsilankysiu VMI?

O tai čia šitie tarifai jau galios,kai deklaruosim už 2009 metus?Ar čia galios deklaracijose tik už 2010m.?Tiek informacijos čia prirašėt,nebesuprantu vėl nieko doh.gif biggrin.gif
Gerai,kad man už 2009m. dar nelabai daug pajamų buvo,tai nedaug ir mokesčių bus,kaip pirmam kartui susipažinimui su individualia veikla pats tas biggrin.gif Bet jeigu leistų atskaičiuoti 30% išlaidų ir jų net nepagrįsti,tai visai super bigsmile.gif Nes kažin ar aš daugiau galėčiau surinkti išlaidų,tiksliau nesugebėčiau jų pagrįsti,nes niekas nenori terlintis su faktūromis.Išvis,man "Maximoje" pasakė,kad negali man išrašyti faktūros doh.gif Nežinau,ar darbuotoja "višta" pasitaikė,ar iš tikrųjų taip,bet jie gali tik išrašyti firmoms doh.gif Nors man kiti žmonės,kurie verčiasi tuom senai, buvo pasakoję,kad užtenka tik asmens kodo faktūrai g.gif Gal kas susidūrėte su tuo? unsure.gif

QUOTE(vaidicita @ 2009 12 30, 13:25)
iki kada tuos pinigucius galima sumoketi? pirmi metai man, vaziusim aiskintis i VMI, bet bijau nepraziopsot.

Deklaracijų teikimas prasideda kažkur vasario-kovo mėn.,VMI iš pradžių suformuoja preliminarias deklaracijas,o poto jau žmonės patys deklaruojasi iki gegužės 1d.Jei neklystu,tai ir mokesčius sumokėti po deklaracijos pateikimo galima iki gegužės 1d.Gal kas pataisys,jeigu suklydau unsure.gif

QUOTE(Gadriuke @ 2009 12 31, 11:26)
Ir dar klausimukas, kaip yra dabar su motinystes ismokom jei verties individualia veikla? Turetu kazka nuo to irgi moketi ar ne? Nes kaip ir ileina i tuos procentus motinystes draudimas g.gif  ir kaip iskaiciuoja kai vis dar vertiesi kazkuo bet jau esi motinystej?

Taip.Gi individuali veikla skaitosi kaip jūsų normalus darbas,tiesiog darbdavio neturite,jūs pati sau esate ir darbdavė,ir "buhalterė",viskas vykdote pati,užtat ir vadinasi indiduali veikla.
O kokio dydžio pašalpą gausite,priklausys nuo to,kiek uždirbsite pajamų. mirksiukas.gif
Kiek tuo domėjausi ir jeigu teisingai supratau,tai jeigu esate motinystės atostogose ir vistiek verčiatės individualia veikla,tai jeigu jums paskaičiuota pašalpa yra didesnė negu gaunate tuo metu,tai jūs gaunate tą skirtumą.Nes esant motinystės atostogose negalima gauti darbo pajamų,o šiuo atveju jūsų darbo pajamos ir yra individuali veikla g.gif

QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 01 01, 12:54)
O ar nebus problemų su nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimu? Juk skaitosi, kad būtina turėti darbdavį, kad jis išleistų tų atsotogų ir užpildytų tame pažymėjime savo dalį. Kaip suprantu, vienintelė galimybė išeiti į dekretines neturint darbdavio - tai individuali veikla. O jei ją nutrauki iki išėjimo, tai gaunasi, kaip ir esi bedarbė, kuriai jokios išmokos nepriklauso... g.gif
Gal kuri jau susidūrė su tuo pažymėjimo apiforminimu, kai užsiimama individualia veikla?

Su pažymėjimu tikrai neturėtų kilti problemų.Sodros internetiniame puslapyje prie motinystės pašalpų yra aprašyta,kaip skaičiuojasi pašalpos individualiai besiverčiantiems asmenims,tiems kurie dirba su autorinėmis sutartimis ir t.t.Tokiu atveju,nėštumo ir gymdymo atostogų pažymėjimo antra pusė tiesiog yra nepildoma. ČIA ir ČIA pasiskaitykite,netgi yra pabraukta ir paryškinta tie atvejai,kurie susiję su individualiai dirbančiais asmenimis mirksiukas.gif

Taip,kaip jūs jau minėjot,tai neturint darbdavio išeiti į dekretines ir vaiko auginimo atostogas ir už jas gauti pašalpas yra tik ši išeitis - individuali veikla.Aišku,galit ir šiaip išeiti dekretinių,bet nemokant mokesčių negausite ir pašalpų,paprasta kaip dukart du biggrin.gif


O man visgi kyla klausimėlis,gal kas netingėtų man paskaičiuoti,kokia man pašalpa priklausytš išeinant į dekretines ir auginant vaikelį.Pvz.,aš esu dieninio skyriaus studentė,už mane sveikatos draudimą (72lt) sumoka valstybė,taigi man privalomojo darbo stažo nereikia.Pajamų 2009m. gavau,tarkim,1000lt,atskaičiuoju 30% išlaidų,nuo likusių 700lt po deklaracijos pateikimo 2010m. susimoku mokesčius.Man skaitytųsi,kad įgijau nepilną vieną mėnesį darbo stažo.Man,kaip dieninio skyriaus studentei,to pakanka,bet man nebeaišku,kaip skaičiuotųsi pašalpa?Ar yra nustatyta kažkokia pati minimaliausia pašalpa tokiu atveju?Ir kaip man tas nepilnas mėnesiukas darbo stažo skaitytųsi,kada aš jį įgijau?Aš jį įgijau visiems 2010m. metams?Nes,pvz,jei aš susimoku mokesčius 2010m. balandį,tai ar yra nustatytas kažkoks konkretus mėnuo už kurį aš įgijau darbo stažą?Nes šiaip aš mokesčius skaitytųsi,kad susimokėjau nuo visų 2009m. pajamų,o kaip tokiu atveju,jeigu išeičiau į dekretines tik 2010m. rudenį ar žiemą?Nes normaliai,tiems,kam reikalingas 12mėn. darbo stažas,tai pašalpa skaičiuojasi iš paskutinių 12mėn. darbo užmokesčio,bet kaip man skaičiuotųsi?

Labai jau sumaliau čia viską,na bet gal kas nors supras,ko norėjau blush2.gif doh.gif
Atsakyti
kiek zinau yra minimali pasalpa, tai idomu kokiu atveju ja moka. myliuk, kaip as suprantu tavo situacijoje, del to, kad esi dieninio skyriaus studente, tai tau stazas netaikomas, bet tavo pajamos bus dalinamos ir 12 menesiu, tai 700/12, iseis po 60lt. tai tiek turbut nemokes g.gif gal iki to minimumo (berods buvo apie 400lt ar kazkas panasaus) gal tiek ir mokes. cia turbut tau vistiek reikia kreiptis i sodra nuvaziavus pas juos, ne telefonu 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(Myliukas` @ 2010 01 03, 23:58)
O tai čia šitie tarifai jau galios,kai deklaruosim už 2009 metus?Ar čia galios deklaracijose tik už 2010m.?Tiek informacijos čia prirašėt,nebesuprantu vėl nieko  doh.gif  biggrin.gif


Galios teikiant deklaraciją už 2010 m.
Atsakyti