Įkraunama...
Įkraunama...

Verslo liudijimas (patentas), individuali veikla

QUOTE(Kentaure @ 2009 06 08, 09:33)
Sveikos,

Mano ziniom verslo liudijimas neuztikrina motinystes pasalpos.

O siaip tai susipainiojau as
sakykim imu verslo liudijima - auginu viena vaika 6 metu, esu registruota darbo birzoje, tai man kas menesi priklauso  180 - sodrai; 72  - privalomas sveikatos draudimas ir dar uz verslo liudijima kiek. Sumele nemenka gaunasi.

O jei su pazyma - kaip tada? Kazka moketi reikia is karto ar viskas pabaigoje?
Ir sakykim individuali veikla suteikia teise pvz tik kazkuo prekiauti  ar tik gaminti ar ir ta ir ta?
Gal jau isnagrineti sitie klausimai,  bet as noriu pasitikslinti, nes i VMI kiek skambinau tiek skirtingu atsakymu gavau. :S



aš domėjausi nes noriu išsiimti tai jeigu esi darbo biržoj mokesčiam už patenta moki su nuolaida , ukmergėj 40 proc.
plius moki 72 lt
plius sodrai 180 lt


jeigu vaikuti augini iki 3 metu
tada mokesčiams visa suma plius 72 lt o sodroj nieko nereikia mokėti
Atsakyti
sveikos,gal kas esate susidute su tokia situacija,noriu dirbti pardavejas-konsultante su verslo liudijimu,pas zmogu vykdanti veikla pagal ind.veikos pazyma,dirbsiu puse etato,gal kas zinot kokie mokesciai g.gif
Atsakyti
QUOTE(java @ 2009 04 23, 09:09)
o kaip jie zinos kiek as uzdirbau? Juk be kasos aparatu dirbama. Man aiskino, kad moku Sodrai 180 litu per men ir Sveikatos draudima- apie 72 litai /men.  Ir viskas. Is kur dar 9% ?  g.gif

Atsakykit kuri nors į šį klausimą... rolleyes.gif Kaip čia bus su gautų pajamų deklaravimu?
Atsakyti
Mokinuke, tu pasidomek ar tai isvis imanoma g.gif ar gali samdyt darbuotoja zmogus, dirbantis pagalindividualu pazimejima. nes man atrodo taituretu buti darbo sutartis arba tas zmogus turi dirbti pats g.gif
Atsakyti
QUOTE(Shady @ 2009 06 17, 09:10)
Mokinuke, tu pasidomek ar tai isvis imanoma  g.gif  ar gali samdyt darbuotoja zmogus, dirbantis pagalindividualu pazimejima. nes man atrodo taituretu buti darbo sutartis arba tas zmogus turi dirbti pats  g.gif


negali , jeigu nori kažka priimti tai turi išpirktam tam žmogui irgi patenta g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2009 05 18, 10:49)
Ar yra tokiu mamyciu, kurios verciasi individualia veikla ar pagal verslo liudijima ir kitur nedirba ir planuoja tureti vaiku artimiausiu metu? Idomu butu padiskutuoti apie motinystes pasalpos gavima tokiu atveju.

mane irgi toks klausimas domina...
Atsakyti
QUOTE(indria @ 2009 06 18, 21:12)
mane irgi toks klausimas domina...


IDV pažyma ar verslo liudijimo turėjimas nesuteikia jokių išmokų nei ligos, nei motinystės atveju.
Atsakyti
QUOTE(woman_L @ 2009 06 18, 20:48)
IDV pažyma ar verslo liudijimo turėjimas nesuteikia jokių išmokų nei ligos, nei motinystės atveju.


Neklaidinkit zmoniu.
Dirbantys pagal individualios veiklos pazymą nuo 2009 m. draudziami ligos ir motinystes draudimu. Plačiau čia

Atsakyti
QUOTE(woman_L @ 2009 06 18, 20:48)
IDV pažyma ar verslo liudijimo turėjimas nesuteikia jokių išmokų nei ligos, nei motinystės atveju.



Netiesa. Is kur tokia info? Individauli veikla pagal taip vadinama pazyma suteikia teise i motinystes atostogas. Verslo liudijimas- ne.


Citata is Valstybinio socialinio draudimo istatymo 4 str.
3. Savarankiškai dirbantys asmenys, išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimus, privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims (šio įstatymo 3 straipsnio 1 punktas), ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (šio įstatymo 3 straipsnio 2 punktas).
Papildyta:
QUOTE(indria @ 2009 06 18, 20:12)
mane irgi toks klausimas domina...


As jau daugmaz viska issiaiskinau. Jei kas domins- klauskite. mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nasturcija: 18 birželio 2009 - 21:54
QUOTE(Nasturcija @ 2009 06 18, 22:48)
Netiesa. Is kur tokia info? Individauli veikla pagal taip vadinama pasalpa suteikia teise i motinystes atostogas. Verslo liudijimas- ne.
Citata is Valstybinio socialinio draudimo istatymo 4 str.
3. Savarankiškai dirbantys asmenys, išskyrus tuos, kurie verčiasi individualia veikla turėdami verslo liudijimus, privalomai draudžiami pensijų socialiniu draudimu pagrindinei ir papildomai pensijos dalims (šio įstatymo 3 straipsnio 1 punktas), ligos ir motinystės socialiniu draudimu, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti (šio įstatymo 3 straipsnio 2 punktas).
Papildyta:
As jau daugmaz viska issiaiskinau. Jei kas domins- klauskite. mirksiukas.gif


Na taip, jeigu:
"Laikoma, kad šie asmenys yra įgiję ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą motinystės pašalpai gauti, jei iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios už juos buvo sumokėtos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos nuo ne mažesnės negu 3 MMA dydžio draudžiamųjų pajamų sumos per paskutinius 12 mėnesių (iki 2009m. birželio 30d.) arba nuo ne mažesnės negu 6 (nuo 2009m. liepos 1d. – 9; nuo 2009m. spalio 1d. – 12) MMA dydžio draudžiamųjų pajamų sumos per paskutinius 24 mėnesius.

Motinystės pašalpos dydis– 100 proc. asmens kompensuojamojo uždarbio."

P.S. tai kokio dydžio bus ta pašalpa?
Atsakyti
QUOTE(woman_L @ 2009 06 18, 21:56)
P.S. tai kokio dydžio bus ta pašalpa?


Priklausomai nuo pajamu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nasturcija: 18 birželio 2009 - 22:01
QUOTE(Nasturcija @ 2009 06 18, 23:00)
Priklausomai nuo pajamu.


kokiu pajamu? juk Sodrai moki tik nuo minimalios algos. Uz 2009 m. aisku bus kitaip - nuo realiu IDV pajamu. Na, nenoriu klaidint, bet nepsirikit skaiciuodamos.
Atsakyti