Įkraunama...
Įkraunama...

Darželis balkone

QUOTE(aure111 @ 2009 05 25, 22:15)
Ant maniškių lapų ir vietomis atsiranda tokių mažų blizgių plėmiukų doh.gif  tai aš tuos lapelius apskabau ir viskas, nes chemijos jokios naudot nenoriu  schmoll.gif

tai ir as nuskabiau tuos lapus, tai db tokie biedni stovi. Gaila man ju. Bet ka padarysi. Idomu kokia cia zaraza isimete? g.gif Ziuresim, gal vis delto jie sugalvos isskleisti savo pumpuriukus ir pradziuginti mano sirdele blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(aistulle2000 @ 2009 05 25, 21:30)
Sveikos merginos 4u.gif
kazko ziuriu man nesiseka su pomidorais. kazkaip nesusidraugaujam. Jau rasiau, kad dali ismeciau, nes susirgo, o dabar vel pamaciau, kad ju lapai pasidenge sidabrinemis dememis. Idomu cia nuo ko? g.gif Nors jau matosi, kad bus ziedeliu, bet gal nuiti ju lapus, kaip jus manot?




QUOTE(aure111 @ 2009 05 25, 22:15)

Ant maniškių lapų ir vietomis atsiranda tokių mažų blizgių plėmiukų doh.gif  tai aš tuos lapelius apskabau ir viskas, nes chemijos jokios naudot nenoriu  schmoll.gif


mergaitės, pabandykit gal į raugų ir trąšų temą kreiptis su bėdomis, dooovilė, berods, galėtų padėti mirksiukas.gif o šiaip kažkas rašė, skiestu pienu nupurkšti g.gif galima slipnu ūkiško muilo tirpalu dar bandyti purkšti, gal padės 4u.gif

aš tai kitą bėdą turiu - apatiniai agurkų lapai geltonuoja, bet pernai taip nugelto visas augalas, tai bijau, kad šiemet tas pats nebūtų doh.gif gal čia irgi ligos puola, nors žemė tikrai neužkrėsta schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(aure111 @ 2009 05 25, 23:15)

Aš tai mėgstu tokius eksperimentus  biggrin.gif  Prieš kelis metus pomidorus balkone augint pradėjau, nors nebuvau iki tol nei mačius nei girdėjus apie tai, o kaip ir plaušenes, užmačiau sėklų parduotuvėj  biggrin.gif Būtinai su jumis pasidalinsiu kaip seksis augint (kelis augaliukus išdalinsiu, 1 ar 2 balkone gyvens, koks 1 pas tetą į šiltnamį tikiuosi pateks, o kas liks darže  biggrin.gif ).
Rašo kad jos iki 2 m išauga rolleyes.gif  tai net nežinau į kokį važoną reikės sodint  g.gif  kolkas mažam auga ir nesiskundžia, jau pumpurėliai keli matosi  thumbup.gif


O pomidorai davė normalų derlių? Nes man tai pernai nesisekė, visos žemių maisto medžiagos nuėjo lapams, o pomidorai buvo mažiukai ir mažai
Atsakyti
mikuotuke, mano irgi lapai agurku geltonuot pradejo, nors visas aplipes agurkeliais... maciau net vienas agurkas nudziuvo.. kazi kame cia beda? g.gif
Atsakyti
QUOTE(InDovi @ 2009 05 26, 12:14)
mikuotuke, mano irgi lapai agurku geltonuot pradejo, nors visas aplipes agurkeliais... maciau net vienas agurkas nudziuvo.. kazi kame cia beda?  g.gif

jetau, kažkokia liga.... suprasčiau dar, kad neišmaitina augalas nei lapų, nei vaisių, bet pas mane jiems vietos tikrai pakanka, o tas geltonavimas schmoll.gif
Atsakyti
smile.gif
Atsakyti
nu va, radau siokio tokios informacijos is Rojaus sodu tinklapio, galbut kazkuris is siu variantu (nors as saviskius jau du kartus tresiau kompleksinemis agurku trasomis):

"Ko trūksta agurkams?
Kai trūksta azoto, agurkai augina plonus ir retus šoninius ūglius, kurie greitai medėja. Medėja ir pagrindiniai stiebai. Lapai susmulkėja, ima kristi vaisių užuomazgos, paaugę vaisiai gelsta ir medėja, pražysta ir greitai sunyksta žiedai. Lapai ima gelsti – iš pradžių seni, paskui ir visai jauni. Azoto dažnai pritūksta, kai žemė šiltnamyje labai dažnai ir gausiai laistoma, o lauke – diena iš dienos pila lietus. Pertręšus azoto trąšomis, lapai ima raitytis, būna nenatūraliai tamsiai žali, agurkai ima sirgti, supūva šaknys.

Kai trūksta kalio, seni agurkų lapai “pasipuošia“ apvadu, kraštai ima suktis į viršų. Vėliau pagelsta visas lapas, kartais pakraščiuose atsiranda rudos dėmės, panašiai kaip lapams nusvilus saulėje.

Panašiai pasireiškia ir fosforo trūkumas – jauni lapai labai tamsiai žali, o seni gelsvai, kartais rudai dėmėti, dėmės neretai išbyra. Fosforo gali trūkti, kai vėsu ir trūksta saulės.

Kai trūksta kalcio, gelsvai žalias apvadas išryškėja ne ant senų, bet ant jaunų naujų lapukų. Jie būna smulkesni negu paprastai. Pamažu pagelsta visas lapas (gyslos lieka žalios), kraštai nusvyra žemyn. Jeigu žemėje visai nėra kalcio, naujų ūglių viršūnės ima džiūti, džiūva vaisių galiukai, jie susisuka, kartais nukrenta.

Dėl magnio trūkumo agurkai suserga chloroze – lapai ima gelsti, o gyslos lieka žalios, labai prastai mezga. Lygiai taip pat pasireiškia ir geležies trūkumas, bet tuomet chlorozė pirmiausiai pažeidžia janus lapukus, ir tik vėliau – senus.

Kad nepritrūktų makro ir mikroelementų, agurkus geriausiai tręšti kompleksinėmis trąšomis. Svarbu nepertręšti, vėsiu oru – neperlaistyti, šiltnamius vėdinti. "


Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 05 26, 09:39)
mergaitės, pabandykit gal į raugų ir trąšų temą kreiptis su bėdomis, dooovilė, berods, galėtų padėti  mirksiukas.gif  o šiaip kažkas rašė, skiestu pienu nupurkšti  g.gif  galima slipnu ūkiško muilo tirpalu dar bandyti purkšti, gal padės  4u.gif

Maniškių nedaug su tis plėmiukais schmoll.gif tai dar netrukdo biggrin.gif ir jokių priemonių kolkas neketinu imtis ax.gif

QUOTE(simbail @ 2009 05 26, 10:53)
O pomidorai davė normalų derlių? Nes man tai pernai nesisekė, visos žemių maisto medžiagos nuėjo lapams, o pomidorai buvo mažiukai ir mažai

Koks gi ten iš jų derlius biggrin.gif visų pirma neaiškios sėklos maximinės doh.gif patys pomidorai gražūs buvo thumbup.gif storais kotais, neaukšti, lapai žali žali wub.gif Bet derlius mažas iš jų biggrin.gif Nors ir trašų buvo gavę rolleyes.gif Tai šiemet nebebe balkoninius pomidorus bandysiu augint, o pasiliksiu 3 lauke skirtus augint žemaūgius ir šiandien 2 nusipirkau iš turgaus -raudonkepuraite, sakė geriau negu balkoniniai g.gif ir bus galima jau ir į salotas pasipjaustyt biggrin.gif
Agurkai pas mene ir ne itin patenkinti biggrin.gif nevysta, bet ir nesistengia augt doh.gif O vat plaušenė auga kaip pašėlus biggrin.gif
Atsakyti
Vakar apžiūrėjau, kad mano balkoniniai pomidoriukai jau su pumpuriukais wub.gif , laukiu nesulaukiu žiedų ir derliaus
Atsakyti
o balkoniniai pomidoriukai irgi nuo 6-to lapo žiedus krauna?
Atsakyti
svekutes biggrin.gif
ateinu ir as pasigirti, kad radau uzuomazga pomidoro bigsmile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(upsikaz @ 2009 05 27, 12:46)
o balkoniniai pomidoriukai irgi nuo 6-to lapo žiedus krauna?

Lyg ir suskaičiavau 6 lapus smile.gif

QUOTE(vassara @ 2009 05 27, 13:28)
svekutes biggrin.gif
ateinu ir as pasigirti, kad radau uzuomazga pomidoro  bigsmile.gif
user posted image

Labai graži užuomazga, tuoj ir užaugs thumbup.gif
Atsakyti