Įkraunama...
Įkraunama...

Savas verslas II

Sveikos, merginos 4u.gif
Turiu idėją ir aš, norėčiau pradėti dirbti sau ax.gif Bėda ta, kad neturiu visai jokios patirties steigiant įmonę ir ją valdant. schmoll.gif
Esmė ta, kad be samdomo bent vieno darbuotojo neišsiversčiau, tai man verslo liudijimas kaip ir netinka, ar ne? Prisiskaičiau, kad turintys individualią veiklą persidaro į UAB, sako, kad taip geriau. Tiksliai nežinau, ar čia dėl mokesčių dydžio, ar dėl ko kito. Manau, kad ir dėl atsakomybės, juk turintys individualią veiklą atsako savo asmeniniu turtu, o UAB tik įstatiniu kapitalu. Pataisykit, jei klystu blush2.gif
Be to, man reiktų pirkti įrengimų, kurie kainuoja gana brangiai. Tai kol jie neatsipirktų, nereiktų mokėti pelno mokesčio.
Trečias dalykas, kodėl man atrodo priimtinesnė UAB, tai kad būsiu pilnai socialiai drausta.
Praverstų ir internetinė parduotuvė, tai ir vėl su verslo liudijimu neprasisuksi.
Gal kas patyręs gali man patarti, nuo ko pradėt visą procedūrą? Nežinau, ar išsiversiu be firmų, tvarkančių įmonės steigimo dokumentus, bet labai norėčiau pati tai susitvarkyti. Manau, kad taip pigiau gautųsi. Gal yra kokia stebuklinga vieta internete, kur galima apie tai pasiskaityti žmonių kalba? bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Malibu @ 2011 04 22, 11:24)
Muitinė skaičiuoja PVM ne pagal tai, kiek aš tą dieną sumokėjau (konvertavus pagal pirkimo dienos kursą), o pagal tai, koks kursas yra gavimo dieną. Taigi, pavydžiui, aš pirkau už 1000 dol., kai kursas buvo 2,45 Lt, o muitinė man skaičiuoja po 2,55 Lt už dolerį. Ir tokiu būdu mano prekės "pabrangsta 100 Lt, nuo kurių aš taip pat sumokėsiu 21 proc. PVM, nors realiai tai aš mokėjau mažiau ir tam turiu įrodantį dokumentą - išrašą iš banko, bet mūsų valstybei tai nesvarbu - juk kuo daugiau nuplėš mokesčių, tuo geriau.

Zinok, buna i geriau wink.gif As apsipirkinejau treciosiose salyse kol dolerio kursas buvo aukstesnis nei kai prekes pasieke muitine. Malonu buvo matyti mazesne mokesciu suma nei tiketasi smile.gif

QUOTE(susidomejus @ 2011 04 25, 14:06)
musu valstybej yra isivaizduojama, kad nuo pirmos verslo minutes zmogus gauna kruvas pelno, turi begales klientu, kad idirbio cia nereikia. Kartais praeina ne vieni metai kol gali uzdirbt padoria alga (jeigu iki tol nesubankrutuoji)... iki tol dirbi kad dirbtum.

Taip nera isivaizduojama. Tik taisykles visiems yra vienodos.

QUOTE(Tyra @ 2011 04 27, 14:13)
Sveikos, merginos 4u.gif
Turiu idėją ir aš, norėčiau pradėti dirbti sau ax.gif Bėda ta, kad neturiu visai jokios patirties steigiant įmonę ir ją valdant. schmoll.gif
Esmė ta, kad be samdomo bent vieno darbuotojo neišsiversčiau, tai man verslo liudijimas kaip ir netinka, ar ne? Prisiskaičiau, kad turintys individualią veiklą persidaro į UAB, sako, kad taip geriau. Tiksliai nežinau, ar čia dėl mokesčių dydžio, ar dėl ko kito. Manau, kad ir dėl atsakomybės, juk turintys individualią veiklą atsako savo asmeniniu turtu, o UAB tik įstatiniu kapitalu. Pataisykit, jei klystu blush2.gif
Be to, man reiktų pirkti įrengimų, kurie kainuoja gana brangiai. Tai kol jie neatsipirktų, nereiktų mokėti pelno mokesčio.
Trečias dalykas, kodėl man atrodo priimtinesnė UAB, tai kad būsiu pilnai socialiai drausta.
Praverstų ir internetinė parduotuvė, tai ir vėl su verslo liudijimu neprasisuksi.
Gal kas patyręs gali man patarti, nuo ko pradėt visą procedūrą? Nežinau, ar išsiversiu be firmų, tvarkančių įmonės steigimo dokumentus, bet labai norėčiau pati tai susitvarkyti. Manau, kad taip pigiau gautųsi. Gal yra kokia stebuklinga vieta internete, kur galima apie tai pasiskaityti žmonių kalba? bigsmile.gif

Taip, individualios veiklos savininkas atsako savo turtu. Taciau, jei dideliu isipareigojimu neprisiimsite, rizika nebus tokia jau ir didele.
Pelno mokestis mokamas jei turi apmokestinamojo pelno. Irengimu visiskas nusidevejimas cia ne prie ko. Jie tik mazina apmokestinamaji pelna. Paskaitykite Pelno mokescio istatyma wink.gif
Internetinei parduotuvei verslo liudijimas netinka, geriau individuali veikla ar kitokia veiklos forma (AB, UAB, ir kt)
Del imones steigimo greitai prisiminiau tik viena vieta internete (zinoma, ju yra gerokai daugiau smile.gif ) http://uzdarbis.lt/t.../uab-steigimas/
Atsakyti
QUOTE(Wilidza @ 2011 04 27, 14:54)
Taip, individualios veiklos savininkas atsako savo turtu. Taciau, jei dideliu isipareigojimu neprisiimsite, rizika nebus tokia jau ir didele.
Pelno mokestis mokamas jei turi apmokestinamojo pelno. Irengimu visiskas nusidevejimas cia ne prie ko. Jie tik mazina apmokestinamaji pelna. Paskaitykite Pelno mokescio istatyma wink.gif
Internetinei parduotuvei verslo liudijimas netinka, geriau individuali veikla ar kitokia veiklos forma (AB, UAB, ir kt)
Del imones steigimo greitai prisiminiau tik viena vieta internete (zinoma, ju yra gerokai daugiau smile.gif ) http://uzdarbis.lt/t.../uab-steigimas/

Aciu, Wilidza 4u.gif
Paskaiciau pelno istatyma, tai jei teisingai suprantu, mazai imonei (iki 10zm) yra 5% pelno mokestis, jei apyvarta mazesne uz 500 tukst. Irengimu nusidevejimas isdestomas per kazkiek metu.
Su imoniu steigimu susipazinau, ne taip ten viskas sudetinga, kaip atrodo is pirmo zvilgsnio ax.gif
Jei nesu PVM moketojas, kokius dar mokescius tureciau moketi valstybei? Socialinio draudimo mokesti zinau, dar yra mokestis i garantini fonda (kiek?), kas dar? Automobili naudociau savo, bet turbut reiktu pasirasyti panaudos sutarti g.gif Ar tada butu galima imones saskaita ji remontuoti, drausti, pilti kura? Ar atsirastu mokesciu, susijusiu su automobiliu?
Aciu uz pagalba 4u.gif
Atsakyti
tyra, o tai jus buhalteres neturite, kuri jums tuos elementarius dalykus isaiskintu? g.gif rolleyes.gif
Atsakyti
Dar neturiu ax.gif Pries kurdama imone noriu suzinoti, kiek man tai kainuos. Gal suzinojusi rinksiuos kitokia verslo forma g.gif
Tikiuosi, kad cia yra buhalteriu, kurioms tai zinoma kaip 2x2 smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tyra: 05 gegužės 2011 - 14:50
QUOTE(Tyra @ 2011 04 27, 15:13)
Sveikos, merginos 4u.gif
Turiu idėją ir aš, norėčiau pradėti dirbti sau ax.gif Bėda ta, kad neturiu visai jokios patirties steigiant įmonę ir ją valdant. schmoll.gif
Esmė ta, kad be samdomo bent vieno darbuotojo neišsiversčiau, tai man verslo liudijimas kaip ir netinka, ar ne? Prisiskaičiau, kad turintys individualią veiklą persidaro į UAB, sako, kad taip geriau. Tiksliai nežinau, ar čia dėl mokesčių dydžio, ar dėl ko kito. Manau, kad ir dėl atsakomybės, juk turintys individualią veiklą atsako savo asmeniniu turtu, o UAB tik įstatiniu kapitalu. Pataisykit, jei klystu blush2.gif
Be to, man reiktų pirkti įrengimų, kurie kainuoja gana brangiai. Tai kol jie neatsipirktų, nereiktų mokėti pelno mokesčio.
Trečias dalykas, kodėl man atrodo priimtinesnė UAB, tai kad būsiu pilnai socialiai drausta.
Praverstų ir internetinė parduotuvė, tai ir vėl su verslo liudijimu neprasisuksi.
Gal kas patyręs gali man patarti, nuo ko pradėt visą procedūrą? Nežinau, ar išsiversiu be firmų, tvarkančių įmonės steigimo dokumentus, bet labai norėčiau pati tai susitvarkyti. Manau, kad taip pigiau gautųsi. Gal yra kokia stebuklinga vieta internete, kur galima apie tai pasiskaityti žmonių kalba? bigsmile.gif


Dirbdama su individualia veikla pagal pazyma (nezinau ka jus darytumete - todel gali buti kad reikes arba ind veiklos pagal pazyma, arba pagal verslo liudijima (paslaugoms jei neklystu )) galite tureti iki 10 darbuotoju. Jus pati savo vardu jei registruojate veikla - biliotenio negaunate, nestumo atostogu taip pat negaunate (nebent papildomai draudziates siuo draudimu, bet tai brangiai kainuoja) (bet to negauna ir individualios imones savininkas)
Jei turite internetine parduotuve, puslapi - DRASIAI GALITE TURETI IR DIRBTI. Vien del puslapio NEREIKIA JOKIOS IMONES.
Pradzioje as net nesvarstyciau kurti jokios imones. TIK INDIVIDUALIA VEIKLA. prasyma parasete - ir turite ta pazyma, kita prasyma parasete - ir uzdarete veikla. Kol tik pradedate ir bandote, tiksliai nezinote ar pletosis jusu veikla - kam kurti ta imone. Ind veiklos "buhalterija" ir pati susitvarkysite. O i UAB persidarysite be jokiu kliuciu ir veliau, linkiu labai kad tik butu jusu veikla tokia sekminga, kad priimtumete toki sprendima - kad tikrai to reikia.

QUOTE(Wilidza @ 2011 04 27, 15:54)

Internetinei parduotuvei verslo liudijimas netinka, geriau individuali veikla ar kitokia veiklos forma (AB, UAB, ir kt)
Del imones steigimo greitai prisiminiau tik viena vieta internete (zinoma, ju yra gerokai daugiau smile.gif ) http://uzdarbis.lt/t.../uab-steigimas/


Kuom remiantis JUs duodate tokius patarimus ????????????????????????????????????????????
Kas draudzia internetinei parduotuvei dirbti su individualia veikla pagal pazyma ?????
Nu visai zaliam - tikrai geriau forumu neskaityti ir patarimu neieskoti.

Papildyta:
QUOTE(Tyra @ 2011 05 05, 16:48)
Dar neturiu ax.gif Pries kurdama imone noriu suzinoti, kiek man tai kainuos. Gal suzinojusi rinksiuos kitokia verslo forma g.gif
Tikiuosi, kad cia yra buhalteriu, kurioms tai zinoma kaip 2x2  smile.gif

buhalteriu puslapis yra www.tax.lt TIKRAI NE CIA !!!
Jei jau tikrai nori UAB - skaityk akciniu bendroviu istatyma ir kiekviena zingsni rasi. O kai zinosi ko ieskai - internete tikrai rasi kurioje istaigoje tai padaryti galima.

Tik patarciau pamastyti - ar pradedant visai zaliai TIKRAI TO REIKIA !!!!
Atsakyti
QUOTE(fasion149 @ 2011 05 08, 17:16)
Dirbdama su individualia veikla pagal pazyma (nezinau ka jus darytumete - todel gali buti kad reikes arba ind veiklos pagal pazyma, arba pagal verslo liudijima (paslaugoms jei neklystu ))  galite tureti iki 10 darbuotoju.  Jus pati savo vardu jei registruojate veikla - biliotenio negaunate, nestumo atostogu taip pat negaunate (nebent papildomai draudziates siuo draudimu, bet tai brangiai kainuoja)  (bet to negauna ir individualios imones savininkas)
Jei turite internetine parduotuve, puslapi - DRASIAI GALITE TURETI IR DIRBTI. Vien del puslapio NEREIKIA JOKIOS IMONES.
Pradzioje as net nesvarstyciau kurti jokios imones. TIK INDIVIDUALIA VEIKLA. prasyma parasete - ir turite ta pazyma, kita prasyma parasete - ir uzdarete veikla. Kol tik pradedate ir bandote, tiksliai nezinote ar pletosis jusu veikla - kam kurti ta imone. Ind veiklos  "buhalterija" ir pati susitvarkysite.  O i UAB persidarysite be jokiu kliuciu ir veliau, linkiu labai kad tik butu jusu veikla tokia sekminga, kad priimtumete toki sprendima - kad tikrai to reikia.
Kuom remiantis JUs duodate tokius patarimus ????????????????????????????????????????????
Kas draudzia internetinei parduotuvei dirbti su individualia veikla pagal pazyma ????? 
Nu visai zaliam - tikrai geriau forumu neskaityti ir patarimu neieskoti.

Papildyta:

buhalteriu puslapis yra www.tax.lt  TIKRAI NE CIA !!!
Jei jau tikrai nori UAB - skaityk akciniu bendroviu istatyma ir kiekviena zingsni rasi. O kai zinosi ko ieskai - internete tikrai rasi kurioje istaigoje tai padaryti galima.

Tik patarciau pamastyti - ar pradedant visai zaliai TIKRAI TO REIKIA !!!!



O kas leidžia? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Hopeidea @ 2011 05 08, 18:22)
O kas leidžia? g.gif


Registruojant pzyma irasote IS EKONOMINES VEIKLOS KLASIFIKATORIAUS - pardavimas pastu ir internetu ir prekiaujate kuom tik norite.

LR istatymai leidzia.

pagooglinkit SĄRAŠAS VEIKLOS RŪŠIŲ, KURIOS NELICENCIJUOJAMOS, TAČIAU GALI VYKDYTI TIK JURIDINIAI ASMENYS ir pamatysite kokiomis veiklomis grieztai tik juridinis asmuo gali uzsiimti. Nemanau kad cia zmogus tieks vandeni, elektra, oro ar juru uosta steigs.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fasion149: 08 gegužės 2011 - 16:40
QUOTE(Wilidza @ 2011 04 27, 15:54)

Internetinei parduotuvei verslo liudijimas netinka, geriau individuali veikla ar kitokia veiklos forma (AB, UAB, ir kt)
Del imones steigimo greitai prisiminiau tik viena vieta internete (zinoma, ju yra gerokai daugiau smile.gif ) http://uzdarbis.lt/t.../uab-steigimas/


Atsiprasau uz posta pries tai - kazkaip nedaskaiciau, kad ir ind veikla minite. Perskaiciau kaip ind imone Ab ar UAB.
Atsakyti
QUOTE(mylima2007 @ 2011 04 25, 18:41)
Manau, kad jei iš tiesų gerai siūnate, ir jei sugebate maloniai bendrauti su žmogumi, tikrai galite plėtoti šią idėją.
Tik reikia labai gerai apsvarstyti vietą, pobūdį ir pan.. Svarbiausia - įsigyti esamų klientų, o vėliau siuvėjas dažnai rekomenduoja iš lūpų į lūpas.

pvz aš rūbu nesisiūnu. Bet vestuvinę suknelę siuvausi. Ir iš keturių potencialių siuvėjų pasirinkau tą, kuri labiausiai suprato mano norus.. Todėl labai svarbu sugebėti suprasti klientą ir parodyti jam, kad suprantat.

Siuveja/as turi moket gerai siuti,modeliuoti ir puikiai sukirpti,o supratimo ieskosiu pas psichologa jei man jo reikes cool.gif
Atsakyti
QUOTE(mimozza 35 @ 2011 05 11, 02:44)
Siuveja/as turi moket gerai siuti,modeliuoti ir puikiai sukirpti,o supratimo ieskosiu pas psichologa jei man jo reikes cool.gif



na klausėt patarimo, tai ir pasakiau..
Galite būti puiki siuvėja, bet jei su klientu nesusikalbėsite - tai ne kas.
Atsakyti
Norėčiau atsidaryti savo elektroninę parduotuvėlę ir prekiauti maisto papildais. Tik dilema yra štai tokia: Lietuvoje jie jau įvežami iš Latvijos, o aš juos norėčiau įvežti iš šalies, kuri nėra ES narė. Tie papildai tiek į Latviją, tiek į kitas šalis įvežama iš Kinijos.
Ar man reikės juos pakartotinai įregistruoti? Ar kaip?
Mergaitės, kur man reikėtų kreiptis dėl išsamesnės konsultacijos?
Atsakyti