Įkraunama...
Įkraunama...

Trąšos, raugai, antpilai

QUOTE(mikuotuke @ 2009 06 04, 19:00)
Man užtenka pusės kibiriuko  ax.gif  pagal poreikius  blush2.gif

drinks_cheers.gif
pas mane didokas kibiras bet ir naudoju faktishkai vien shiltnamiui ax.gif
Atsakyti
Na prisiskaiciau apie ta rauga.Ir as susigundziau,prisipyliau vandens didele backa ir priroviau dilgeliu.Atrodo kasdien skaitau sia tema,bet vistiek norisi paciai paklausti.
Ar reikia uzdengti ta backa? Kiek paru laikyti ta rauga,kad galetu lastyti?
Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(pumpocka @ 2009 06 04, 20:51)
Na prisiskaiciau apie ta rauga.Ir as susigundziau,prisipyliau vandens didele backa ir priroviau dilgeliu.Atrodo kasdien skaitau sia tema,bet vistiek norisi paciai paklausti.
Ar reikia uzdengti ta backa?  Kiek paru laikyti ta rauga,kad galetu lastyti?
Aciu 4u.gif

Laikyk apie 10 dienų, kol pradės smirdėti gerai blink.gif biggrin.gif O dėl uždengimo... koks skirtumas, nežinau, aš tai nedengiu tongue.gif
Atsakyti
as uzsiraugiu kanele 13l nu man uztenka, nzn kaip jus darot, bet as skiedziu, po 0,7 stiklaini pilu i 10 l laistytuva smile.gif ir atskyrai kibira su karves meslu, jei pritruksta dilgeliu lieju su joms smile.gif bet va pamate draugas kokie mano pomidorai laistomi su cemeryciom, kaip as vadinu lotuliukas.gif sako gal tu nebeliek, jie isprotes, taip suskuto augt net grazu ziuret tik bijau kad nepadauginciau ir nebutu daugiau lapu nei vaisiu blush2.gif


nu bet smarve tu dilgeliu thumbup.gif tai karves meslas jau kvepia palyginus su joms lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Labiausiai paplitusios ligos ir profilaktika


* Tikroji miltligė - viršutinė lapų pusė apsitraukia balkšvai pilkomis apnašomis. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus, agurkus, ridikėlius, pomidorus. Profilaktika - beicuokite sėklas, sodinkite dideliu atstumu, daigus purkškite dirvinio asiūklio nuoviru.

* Netikroji miltligė - apatinė lapų pusė apsitraukia balkšvai pilkomis apnašomis, o viršutinėje pusėje atsiranda gelsvų dėmių. Pažeidžia kopūstus, žirnius, špinatus, svogūnus, salotas, bulves, agurkus, cukinijas, runkelius, lapinius runkelius - beicuokite sėklas, nupurkškite dirvinio asiūklio nuoviru.

* Rūdys - viršutinėje lapų pusėje atsiranda rudai oranžinių dėmių, apatinėje - susidaro geltonai oranžinės pūslelės. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus - beicuokite sėklas, laistydami stenkitės nesudrėkinti lapų, nupurkškite dirvinio asiūklio nuoviru, česnako antpilu.

* Kekerinis puvinys - ant lapų ir stiebų atsiranda rudų dėmių, o po to pasidengia pilkšvu pelėsiu ir supūva. Pažeidžia pupeles, žirnius, salotas, agurkus, pomidorus, cukinijas, svogūnus - tarp augalų turi būti dideli tarpai, saikingai tręškite, nupurkškite dirvinių asiūklio nuoviru.

* Lapų dėmėtligė - ant lapų, vaisių ir šaknų atsiranda rudų dėmių. Pažeidžia pupeles, žirnius, salierus, agurkus, runkelius, pomidorus - beicuokite sėklas, augalų nesodinkite arti vienas kito, daigus nupurkškite dirvinių asiūklių nuoviru.

* Fitoftorozė - iš pradžių rudos dėmės ant lapų, o po to - ant stiebų ir vaisių. Pažeidžia bulves, pomidorus - nupurkškite česnakų ar svogūnų antpilu arba dirvinių asiūklių nuoviru, apiberkite akmens miltais, pomidorus nupurkškite neriebiu pienu.

* Fuzarinis vytulys ir puvinys - augalai nuvysta, sunyksta, supūva stiebų pagrindas arba šaknys. Pažeidžia pomidorus, agurkus, cukinijas, žirnius, svogūnus, ridikus, ridikėlius - ligos pernešėjus (nematodus) baidykite medetkomis ir serenčiais.

* Verticilinis vytulys - augalai nuvysta ir sunyksta. Pažeidžia agurkus, cukinijas, saldžiąsias paprikas, baklažanus, pomidorus, ridikus, ridikėlius - tręškite nedaug azoto turinčiomis trąšomis, patręškite kalciu.

* Kryžmažiedžių šaknų gumbas - ant šaknų susiformuoja išaugos, augalai nebeauga. Pažeidžia kopūstus, ridikėlius, ridikus - keiskite auginimo vietą, į sodinimo vietą berkite jūros dumblių klinčių, laistykite dirvinių asiūklių nuoviru.

* Septoriozė - daigų ir jaunų augalų šaknys bei stiebai pajuoduoja ir sunyksta. Pažeidžia kopūstus, agurkus, cukinijas, pomidorus, salotas, morkas - beicuokite sėklas, netankiai susodinkite.

Atsakyti
http://www.organic.lt/lt/pages,id.155
Atsakyti
Greisi, paskaičius tavo nurodytą straipsnį prisiminiau - pernai, sausros metu, lyg nujausdama neravėjau piktžolių - žliūgių ypač, balandų, galinsogų. Ir mano daržovės tarp jų jautėsi kuo puikiausiai. O va kai sugalvojau nurauti, šiek tiek apleipo daržas schmoll.gif kartais ir piktolės pasitarnauja, sulaiko drėgmę, užkloja žemę mirksiukas.gif nes nemulčiuota pas mane ax.gif
Atsakyti
naujausiame laikraštyje:
DARŽAS+ SODAS + NAMAI
Yra daug patarimų apie raugus ir užpilus mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(merga @ 2009 06 05, 12:59)
naujausiame laikraštyje:
DARŽAS+ SODAS + NAMAI
Yra daug patarimų apie raugus ir užpilus  mirksiukas.gif

gal perskaicius pasidalinsit informacija su mumis blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(JUNIGEDA2 @ 2009 06 05, 12:07)
gal perskaicius pasidalinsit informacija su mumis blush2.gif

Skaičiau,bet ,kad čia visi tie receptai tikrai yra 4u.gif .Aš turiu ir pernykščius laikraščius,tai nieko naujo neparašo,tik tiek ,kad po ranka visada naujas leidinys.O aš visus žurnalus susipirkau doh.gif ,nors visada sakau,kad daugiau nebepirksiu.
Atsakyti
Biologinė kova su Kolorado vabalu

Gerai visiems pažįstamas bulvių ir pomidorų kenkėjas - Kolorado vabalas. Jeigu jo nesunaikinsime, augalai liks be lapų, styros vien nuogi stiebai. Klysta tie, kurie mano, kad tarp bulvių pasodintos pupeles, pupos ar medetkos atbaido vabalus. Bulves, pomidorus, baklažanus, papriką nuo minėtų vabalų tikrai apsaugos pelyno arba debesylo vandeninė ištrauka. Ruošiant pelyno ištrauką, kibirui vandens (10 l) reikės 2-3 kg karčiojo pelyno, 1-2 stiklinių pelenų ir 50 g ūkiško muilo drožlių (jos reikalingos tirpalo lipnumui pagerinti). Viską virinti 5 minutes. Gautą mišinį laikyti apie 2 valandas, kad prisitrauktų. Šia ištrauka augalus galima apdoroti 3 kartus. Beje, pelyno ištrauka efektyviai saugo kopūstus, svogūnus, česnakus nuo daugelio kenkėjų.

Debesylo ištraukai reikės 150-200 g debesylo susmulkintų šaknų, 10 l vandens. Ši mišinį virinti 5 minutes. Gautą nuovirą palikti vienai parai, kad prisitrauktų, tačiau svarbu išlaikyti jo kvapą, kuris pražūtingai veikia kolorado vabalą. Tad tirpalas virinamas ir vėliau laikomas inde su dangčiu. Beje, į šį tirpalą taip pat galima pridėti muilo drožlių (jos ištirpinamos atskirai ir įmaišomos prieš pat ištraukos naudojimą). Sudžiovintos debesylo šaknys savo insekticidinių savybių nepraranda 3 metus
Atsakyti
kas nepažiūrėjo puslapio.Kelias tas geltonas boružes esu pritrėškus blush2.gif .
Papildyta:
Boružės lerva iš arčiau
Atsakyti