Įkraunama...
Įkraunama...

Trąšos, raugai, antpilai

o gal kuri nors naudojate Seasol trąšas auugalams per lapus? yra pirkti tokių, bet nesu bandžiusi, tai pabijojau rizikuoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(asara1 @ 2009 08 29, 23:18)
labai reikia pagalbos ir profesionalaus patarimo. Mano lapuocius puola kazkokia liga - lapai pradeda geltonuoti, paskui nuruduoja ir nukrenta.
Speju, kad tai augalu maras ir rudys. SVARBIAUSIA ka daryti. Skaiciau, kad maro sukelejai grybai, jei jie zemeje plinta, tai manau purskimas nepades. Gal kokia stipraus poveikio laiudiska preimone zinote kaip ta bjaurybe isnaikinti ?
Gal pacia zeme aplink augalus galima butu kazkuo palaistyti ? Visi augalai pageltonave - parudave styro - serbentai, obelys, forzicija, hortenzija.
Dabar Balkanine pusis pradejo geltonuoti. Busiu labai dekinga uz patarimus. Negaliu jokiu medziu sodinti, kol tos ligos neisnaikinsiu.

Vadinamas augalų maras plinta oru, ypač kai darganota, drėgna. Jei grybinės ligos puola tavo augalus, tai turi susidaryti sporų dėžutės ant labų, šakelių ar vaisių. Vadinamo maro atveju ant visko, kaip vėjaraupiais sergant pūslelės, paspaudus skystis išvarva. Lapai, vaisiai , žiedai, ruduoja, paskui juoduoja. Liga užnešta į Lietuvą neseniai, gydimo nėra, tik viską kirst ir degint. Ir kuo greičiau. Bet tikriausiai čia ne tavo atvejis. Jei lapai tik ruduoja, be jokių "spuogelių", "šašelių", tai gali būti kad pažeidžiamos šaknys. Gali ir gana stambūs matomi kenkėjai pasidarbuot, tarkim grambuolių lervos, jei jų labai gausu (vienais metais visus jaunus medelius pas mus taip sunaikino), o gali ir kokie mini -šaknų nematodai pasidarbuot. Tada ant šaknų susidaro tokie karoliukai. Panašu kad kaip tik tavo sode jie siaučia. Šitie parazitai platina taip pat visokes virusines ligas, grybus , be to šaknų puvinį. Augalai pastovei serga, skursta, ir palaipsniui žūva. Labai tinka šiam reikalui arklių mėšlas - parauginus juo laistyti tiek dirvą aplink medžius, tiek juo apšlakstyti pačius augalus. Esu radus dar tokį mišinį, tik neradau reikiamų augalų, tai nebandžiau: tas pats arkliašūdis arba karvašūdis į kibirą, vaistinė baltašaknė ir pakalnutės -maždaug po saują(imamas visas augalas), nuokana ir žalčialunkis iš miško. Nuokanos vieną šaknį (beje, jos užtenka šuliniui užnuodyt). Žalčialunkio keletą (3-5) šakelių. Viską rauginti maždaug savaitę, perkošti, atskiesti santykiu 1:20 ir naudoti. Minima kad šis velnio raugas veikia tiek kaip fungicidas, tiek kaip insekticidas. Tik atsargiai, jis nuodingas. Mano močiutė nuo šių kenkėjų kambarines gėles laistydavo cigarečiu nuoviru, tai gan brangoka šiais laikais... Taip cigaretę užpilt 1 l verdančiu vandeniu ir šia atšaluse arbatėle laistyt. Tai vadinas- pakelis ant kibiro. Turėtų padėti ir šeivamedžio nuoviras, kiek nežinau, bent labiau nei svogūnai su česnakais.
Beje žiemai visus medelius reikia gausiai užmulčiuoti pjuvenomis, nupjauta žole, šiaudais, lapais ar durpėmis, taip pat patrešti.
Nuo nematodų labai apsaugo serenčiai (tagetes), jais apsodinant medžius.
QUOTE(Mantilė @ 2009 09 02, 21:47)
kokie jūsų atsiliepimai apie trąšas ACTIVE?
pagamintos iš paukščių mėšlo,tokios granulės-rašo,kad ekologiškos...

Aš nuo šių metų buvau prileista prie anytos sodo bei daržo. Gavau labai suvargusius medelius, žemę... Taip kad turiu galimybę vos ne visus paskaitose išmoktus kenkėjus bei ligas pamatyti praktiškai doh.gif , tai po truputį bandau taisyti padėtį. Šios trąšos pasiteisino: šį pavasarį vieną suvargusią obelaitę tręšiau (na tokią, kur arba gyvens, arba jau mirs), tai atsigavo, kažkaip ir ligos ne taip ją puolė, kaip tas kurių netręšiau.
Atsakyti
bytte, pagal Tavo aprasymus matau, kad pas mane tikrai ne maras ( bent jau tuo dziaugiuosi doh.gif ) Dauguma augalu as pirkau su plastikiniais puodais ir tada iskart sodinau i zeme. O kaip dabar suzinoti ar tikrai tie šaknų nematodai cia darbuojasi ? Serencius auginu alpinariume, ar butu nauda, jei perzydejusius po medziais pamesciau kaip trasa.

Aciu, tau, bytte, uz patarimus 4u.gif . Bandysiu kazkaip gelbeti. O pusys irgi gali del to geltonuoti ? Graziausiai zaliavo visa vasara, tik dabar jau koks menesis stovi nugeltonavus.
Atsakyti
QUOTE(bytte @ 2009 09 06, 19:18)
Aš nuo šių metų buvau prileista prie anytos sodo bei daržo. Gavau labai suvargusius medelius, žemę... Taip kad turiu galimybę vos ne visus paskaitose išmoktus kenkėjus bei ligas pamatyti praktiškai doh.gif , tai po truputį bandau taisyti padėtį. Šios trąšos pasiteisino: šį pavasarį vieną suvargusią obelaitę tręšiau (na tokią, kur arba gyvens, arba jau mirs), tai atsigavo, kažkaip ir ligos ne taip ją puolė, kaip tas kurių netręšiau.

tai anytėla šūduko nedėdavo augaliukams ? kad viskas taip suvargę...
uždėjau ant senų braškių tų trąšų,žiūrėsim ar didesnis derlius bus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Mantilė @ 2009 09 08, 20:40)
tai anytėla šūduko nedėdavo augaliukams ? kad viskas taip suvargę...
uždėjau ant senų braškių tų trąšų,žiūrėsim ar didesnis derlius bus ax.gif

Anytos gimtuosius namus su traktoriumi skant sulygino. o kai atsiėmė, kažkaip viskas sunkiai ten augti norėjo. Kolūkio pagadinta žemė, žemės struktūra supartalinta - suplūgta, trūksta deguonies, vabaliukų gerųjų, mikroorganizmų... tik ligos ir kenkėjai... Patys kiek iš savo tėvų mokyti tvarkėsi - sunkiai ėjosi, ne labai ūkiška jin pas mus. Mėšliuko tai nepagailėdavo, tik nelabai kažko jis mačijo, matyt ne vien šito trūko žemėi. Nuo jo mano morkos , net netreštos, oi kokios išdygo, lyg šiemet būčiau kračius doh.gif . O šitos trašos man patiko, nes paukščių išmatose visokio dalyko yra, daug daugiau nei kitam š... Braškėms manau karvės š... labiau tiktų. bet čia aš nelabai, bo specelizuota dekoratyvinių augalų auginime.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bytte: 09 rugsėjo 2009 - 11:17
QUOTE(asara1 @ 2009 09 08, 20:01)
bytte, pagal Tavo aprasymus matau, kad pas mane tikrai ne maras ( bent jau tuo dziaugiuosi  doh.gif ) Dauguma augalu as pirkau su plastikiniais puodais ir tada iskart sodinau i zeme. O kaip dabar suzinoti ar tikrai tie šaknų nematodai cia darbuojasi ? Serencius auginu alpinariume, ar butu nauda, jei perzydejusius po medziais pamesciau kaip trasa.

Aciu, tau, bytte, uz patarimus  4u.gif . Bandysiu kazkaip gelbeti. O pusys irgi gali del to geltonuoti ? Graziausiai zaliavo visa vasara, tik dabar jau koks menesis stovi nugeltonavus.

Nematodų pažeistos šaknys tokios kaip karoliukais apėjusios, gali atsikasti, pažiūrėt. Aišku gali ir koks šaknų puvinys siautėt. Bet man toks įtarimas būtent kilo, nes rašei kad pušis irgi spygliukus meta, šeip dažniausiai visokios ligos renkasi panašius augalus, tarkim arba lapuočius. arba spygliuočius...
Geriau serenčių sėklas susirink, o kitąmet aplinkui pasėk, manau peržydėjusiose žieduose nelabai ko ten bėra, nors į mulčą gali įmaišyti.
Tai kad pirkai vazonuose augalus nieko bloga, krūvą tokių sodinom. Sodo centruose visus augalus pastovei purškia nuo kenkėjų, ligų, tręšia, tik ten labai nekokios sąlygos augaliukams, o dėl tankumo, kai suserga tai visi suserga.
Sunku taip nemačius ką patart. Bet siūlau būtinai žiemai užmulčiuoti per gerą sprindį (tik prieš mulčiuojant reikėtų trečdalį mulčiuojamo storio žemės sluoksnio nuimt, kad paskui nebūtų per giliai augaliukas). Naturaliomis priemonėmis (mano nuomone) po pirmųjų šalnų gerai būtų kaulamilčiais patręšt, o pavasarį paukščių išmatomis. Paskui stebėt kas ir kaip, bei pilti visokias ten "arbatėles".
Tiesa, ar kas bandėt NeemAzal? Pagal aprašymą - ekologinių ūkių išsigelbėjimas nuo kenkėjų.
Atsakyti
nuimt, kad paskui nebūtų per giliai augaliukas). Naturaliomis priemonėmis (mano nuomone) po pirmųjų šalnų gerai būtų kaulamilčiais patręšt, o pavasarį paukščių išmatomis. Paskui stebėt kas ir kaip, bei pilti visokias ten "arbatėles".
Tiesa, ar kas bandėt NeemAzal? Pagal aprašymą - ekologinių ūkių išsigelbėjimas nuo kenkėjų.
[/quote]


persiprasau, uz klausima , bet kur kaulamilciu galima isigyti ?
Atsakyti
Sveikutes,

Kaulamilciu sakyciau veterinarinese vaistinese buna.

Merginos gal zinot ka daryti: sitnamy pomidorus pradejo baltos museles pulti.
Pas anyte siltnamy jau visi pomidorai juodi, jauciu ir pas mane uzsinese doh.gif
Atsakyti
QUOTE(lauritalux @ 2009 09 16, 13:14)
Sveikutes,

Kaulamilciu sakyciau veterinarinese vaistinese buna.

Merginos gal zinot ka daryti: sitnamy pomidorus pradejo baltos museles pulti.
Pas anyte siltnamy jau visi pomidorai juodi, jauciu ir pas mane uzsinese doh.gif


1. Juodi pomidorai ne nuo baltasparnių schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif tai liga!
2. O čia apie baltasparnius straipsnis ir diskusijos apie naikinimą 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, gal galite man kaip nors padeti? Ant mano geliu zemiu pavirsiaus atsirado pilna baltu vabaliuku, kas tai? Ka daryt? Buciau labai dekinga uz pagalba 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Uzrasysiu ramuneliu arbatos receptuka skatinanti augima
25g ramuneliu ziedu
1litro vandens
Susmulkinti zoleles ir suberti jas i karsciui atsparu dubeni. Uzvirinkite vandeni, uzpilkite juo zoleles. Uzdenge palaikykite 15 min., kad pritrauktu. Perkosti per stambu sieteli. Atskiesti uzpila vandeniu (1:5) ir kas tris savaites apipurskite juo augalus ir zeme aplink juos.

Jei kam bus i domu, tai turiu receptelius:
Traukiu trasu pamidoru klestejimui,
Kiaulpieniu papildo,
Kraujazoliu ekstrakto (nuo grybelio ir vabzdziu),
Asiukliu nuoviro (nuo pelesiu ligu),
Cesnaku uzpilo (didina atsparuma pilkiesiems pelesiams. Ypac veiksmingai saugo braskes),
Nasturtu izpilas (skydmariams),
Krienu uzpilas (saugo kaulavaisius vedancius medzius, tokius kaip slyvos ir vysnios, nuo ziedu puvinio ir grybeliniu ligu),
Bitkresliu uzpilas (nuo ekiu),
Rabarbaru nuoviras (naikina erkes, viksrus ir ivairias kenksmingas erkes)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirabele: 28 sausio 2010 - 10:41
jei nesunku sudekit ir tuos visus isvardintus receptelius 4u.gif
Atsakyti