Įkraunama...
Įkraunama...

Lietuviškų vestuvių įpatumai ir papročiai

Vienoje iš SM temų užsimezgė kalba apie vestuvių įpatumus, kai jaunieji sulenda į skolas tam, kad balių iškelt, kad limuzinų būtų daugiau nei giminaitės vestuvėse apie tai kaip peržiūrimos fotografijos ir vaizdo įrašai, o ten jaunoji pirmame plane puošiama savo pamergių kramtomą gumą žiaumoja, vienu žodžiu apie vestuves su šypsena...

Ką patys matėm ar girdėjom iš pažystamų bigsmile.gif
Atsakyti
Pati užvedžiau temą tai pati ir pradėsiu bigsmile.gif

Teko sudalyvaut vestuvėse viename jaukiame miestelyje, jaunuosius ir pulką pamergių ir pabrolių turėjo vežt 12 prabngių baltų limuzinų.
Turbūt kaip daugelyje vestuvių atsiranda "dirigentas", kuris valdo situaciją vestuvių eigoje, šiose vestuvėse "dirigentas" buvo jaunosios teta, tai vat susišvietė moteriškei, kad limuzinai turi laukt jaunųjų prie namų vartų.
Gatvelė, kuriame stovėjo namas siaurutė todėl limuzinai išsirikiavo kitoje platesnėje gavėje šalia namų , eilės tvarka kaip turėtų išvažiuot, matyt vairuotojai gerai išmano savo darbo specifiką, bet tetulei netiko ir liepė važiuot prie pat namų, o po visų atsisveikinimo ir išlydėjimo iš namų ceremonijų jaunieji vėlavo į metrikaciją, žodžiu sumaištis limuzinai išvažiuoja iš platesnės gatvės, kad kiti du (senu papročiu jaunieji važiuoja atskirai į metrikaciją) galėtų prasigrūst į tą siaurutę gatvytę, o jaunieji stovi ir laukia ant laiptų kol galės išvažiuot, lauke aidi tetos skardus balsas ir komandos, susipynes su muzikanto dainomis.... į metrikaciją važiavo su vėjaliu, spėjo, jaunikis paskui juokavo, kad niekada negalvojo, kad taip skubės ženytis. lotuliukas.gif
Atsakyti
Oi ir man teko vienose laaabai jau keistose vestuvėse dalyvaut. Visiems pulke buvo liepta apsirengti raudona ir ilga suknele. Aš esu apvaloka ir dar žiauriai mažo ūgio, tai reiktų bandyt įsivaizduot kaip aš atrodyčiau. Ir susirinko visos...Aš maniau jau tokių suknelių nebūna!! Kažkokių sintetinių šilko imitacijų su lašinius perspaudžiančiais korsetais. Nuotaka su rūtų vainikėliu, nors jai jau virš 30... Šukuosena buvo laaabai stipriai supurkšta kažkokiu laku. Buvome tradiciškai kauniečių vestuvių pamėgtoje vietoje- Rumšiškėse, tai ji net judėti negalėjo, nes apie tą šukuoseną skraidžiojo visas spiečius kažkokių musių ir širšių. gal ten kaip senais laikais cukrumi supurškė?! doh.gif
Ir dar pagal sovietinį paprotį vaikinai turėjo nešti merginas per tiltą. Jaunikis galvojau galą gaus, nes nuotaka gerokai už jį didesnė... O viso pulko gale jaunojo griupiokai sumanė papokštauti ir vienas aukštas vaikinas paėme kitą žemą ir irgi nešė per tiltą... Man buvo labai juokinga, bet ašarų buvo daug, kad va gyvuliai tokias gražias nuotraukas sugadino!!

Oi tiesa, paskola taip pat buvo paimta, ir jaunieji jau išsiskyrė, nors dar praėjo tik 3 metai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Forget The Pain: 27 balandžio 2009 - 14:02
QUOTE(Forget The Pain @ 2009 04 27, 14:59)
Oi ir man teko vienose laaabai jau keistose vestuvėse dalyvaut. Visiems pulke buvo liepta apsirengti raudona ir ilga suknele. Aš esu apvaloka ir dar žiauriai mažo ūgio, tai reiktų bandyt įsivaizduot kaip aš atrodyčiau. Ir susirinko visos...Aš maniau jau tokių suknelių nebūna!! Kažkokių sintetinių šilko imitacijų su lašinius perspaudžiančiais korsetais. Nuotaka su rūtų vainikėliu, nors jai jau virš 30... Šukuosena buvo laaabai stipriai supurkšta kažkokiu laku. Buvome tradiciškai kauniečių vestuvių pamėgtoje vietoje- Rumšiškėse, tai ji net judėti negalėjo, nes apie tą šukuoseną skraidžiojo visas spiečius kažkokių musių ir širšių. gal ten kaip senais laikais cukrumi supurškė?! doh.gif
Ir dar pagal sovietinį paprotį vaikinai turėjo nešti merginas per tiltą. Jaunikis galvojau galą gaus, nes nuotaka gerokai už jį didesnė... O viso pulko gale jaunojo griupiokai sumanė papokštauti ir vienas aukštas vaikinas paėme kitą žemą ir irgi nešė per tiltą... Man buvo labai juokinga, bet ašarų buvo daug, kad va gyvuliai tokias gražias nuotraukas sugadino!!

Oi tiesa, paskola taip pat buvo paimta, ir jaunieji jau išsiskyrė, nors dar praėjo tik 3 metai...



lotuliukas.gif

tuokėsi vienas mano giminaitis, tai piršlienė tokia buvo "aukšto lygio", kurios skonis nenuginčijamai geras, tai ji sugalvojo visas pamerges aprenkt ružavom ilgom, vienodom suknelėm, tos suknelės kaip suknelės, bet mano pusserė nuvažiavo paskutinė matuotis, o ji kūdą kaip šakalys ir jai liko visos per didelės, nežinau, kas ir kaip, bet ji išsirinko kitą ružavą suknelę laaabai panašią tik labiau dengiančią pečius ir nugarą, tai piršlienė pamačius jos vos iš pamergių pulko neišvijo ir per visas vestuves jai prikaišiojo, kad ne su tokia suknele, kad kai fotografuos stotų kur nors gale.... gaila buvo žiūrėt
Atsakyti
QUOTE(Forget The Pain @ 2009 04 27, 15:59)
Nuotaka su rūtų vainikėliu, nors jai jau virš 30...

dar gerai rutu vainikas atrodo kada jaunoji nescia nestuke.gif , bet ir 18 metu netikiu kad ji turi g.gif
Atsakyti
QUOTE(chanuma @ 2009 04 27, 13:47)
dar gerai rutu vainikas atrodo kada jaunoji nescia nestuke.gif , bet ir 18 metu netikiu kad ji turi g.gif


Kas su tais vainikeliais visoms lotuliukas.gif Mano puske kai tuokes, tai pilvas buvo oho... Bet vat jos mamule uzsispyre, kad vat reikia to vainikelio doh.gif Ir kad to nebutu maza.... Pagal tradicijas jis buvo sudegintas ir kazka padainavo ta proga doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
man tai pvz juokinga ir tie paėmimai iš tėvų namų, nesvarbu kad prieš tai jaunieji jau 3 metus gyvena kartu, o per vestuves nuvažiuoja į tėvų namus ir su ašarom vaidina išlydėtuves doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Uch... Aš esu prieš lietuviškas tradicines vestuves... Ir dabar manau toks laikas, kai dalis žmonių nori tradicijų, kiti dalis - kažko paprastesnio, be pamergių suknelių, nusidainuojančių muzikantų ir pusės kaimo sukvietimo. Ir šiaip, keista savo draugus matyti įspraustus į sukneles / kostiumus, su spaudžiančiais batais, kai jaunasis visų klausinėja, gal turit kas pleistrą, nes va, jau kojos tuoj nukraujuos biggrin.gif, jaunoji pasibaigus fotografavimui mėgina išsilaisvinti iš visų korsetų, pamergės nuspiria į kampą aukštakulnius.
Labiausiai nemėgstu, kai renkami stalo "komendantai" biggrin.gif kurie turi prižiūrėt, kad visi nusigertų, o po priverstinio gėrimo, valgymo, lingavimo, sėdimo, stojimo, prasideda žaidimas, kuris iš jaunųjų surinks daugiau pinigų iš draugų, na žinoma, girti tampa dosnesniais, po to truputį graužias kitą dieną. Ai, dar tiesa, pirmos vestuvinės nakties tradicijos jau pasikeitusios, nes ne rūtas jaunieji skina, o vokelius atplėšinėja biggrin.gif
Tai va, susimoki kokią pora šimtinių už baisiausius nepatogumus, buvimą įkištai į ružavą suknelę, šokius su girtais vyrais, antros pusės (irgi girtos) tempimą namo naktį, o kitą dieną jaunieji lyg tarp kitko sako... o buvo, kas ir po 1000 litų davė ax.gif Tai va, tokios tos mūsų tradicijos cool.gif
Papildyta:
QUOTE(la_vita @ 2009 04 27, 15:08)
man tai pvz juokinga ir tie paėmimai iš tėvų namų, nesvarbu kad prieš tai jaunieji jau 3 metus gyvena kartu, o per vestuves nuvažiuoja į tėvų namus ir su ašarom vaidina išlydėtuves  doh.gif  lotuliukas.gif


Aha, čia geras. Ėmėm kartą ir besilaukiančią iš tėvų namų. Ir dar patinka, kai jaunasis turi pagal koją atpažinti, kuri čia jo nuotaka. Ai ir dar... tie visi tėvų / piršlių eilėraščiai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(la_vita @ 2009 04 27, 16:08)
man tai pvz juokinga ir tie paėmimai iš tėvų namų, nesvarbu kad prieš tai jaunieji jau 3 metus gyvena kartu, o per vestuves nuvažiuoja į tėvų namus ir su ašarom vaidina išlydėtuves  doh.gif  lotuliukas.gif


Man dar graudu žiūrėt, kai tėvai iš susijaudinimo mikčiojančiais ir drebančiais balsais bando kažkokius eilėraščius skaityt, kuriuos turbūt paskutinę minutę kokia piršliėnė įbruko, skaito neįskaito.... o per vienų vestuvių įrašus mačiau kaip žmona skaitančiam vyrui kumši ir šnypščia neskubėk, garsiau skaityk niekas negirdi doh.gif
Atsakyti
Oi, tos tradicinės vestuvės... doh.gif teko ir man prieš keletą metų paplušėt, primygtinai brolis reikalavo piršliene jo vestuvėse pabūti..su jo būsimosios broliu...
Nu ką-reikia -tai reikia, piršlys- 10 metų jaunesnis, lėtas, iš baimės per visas vestuves žodžio nepratarė, tik antros dienos vakare su manim apsiprato, tada jau ...kabinti mane pradėjo lotuliukas.gif Žodžiu- isas vestuves vedžiau aš su muzikantais, ale aš, kaip žodžio neieškanti, o dar po gramu, tai neprapuoliau.. mirksiukas.gif

Iškart pasakiau- eilėraščių neskaitysiu, pasakysiu ką nors gražaus be jokių lapukų- ką sugebėsiu.
Tai pasiruošiau visas kalbas pati, sakiau į jaunuosius žiūrėdama, o ne į špargalkes, vieną eilėraštuką tik mintinai išmokau,nes labai jau vykęs buvo, bet, kai mintinai sakai- visai kitaip ir skamba..
Žodžiu, visos tos kaip ir nesąmonės nesąmonės- piršlių korimai, malkų skaldymai, lėlių vystymai buvo, netikri jaunieji irgi buvo pasodinti, jaunųjų lydėjimas į lovą, nors du metai karu pragyventa lotuliukas.gif
Reziume- pagyvenę dar du metus po vestuvių , jaunieji išsiskyrė. unsure.gif

Bet dabar ir vėl galvoju iš kitos pusės- na, juk nei Velykų, nei Kalėdų, nei kiaušinių dažymų neatsisakom,.o juk čia irgi- gražios tradicijos, tai gal ir palikime patiems jauniesiems spręsti, ar nori jie tas tradicijas tęsti. Kaip nebūtų keista- daug kas vis dėlto nori, ypač gyvenantys užsienyje, tai dabar mąstau, gal ir ne taip jau blogai, kad jaunimas savo tradicijų neišsižada?? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -- Meeresfrau --: 27 balandžio 2009 - 17:54
QUOTE(-- Meeresfrau -- @ 2009 04 27, 18:51)


Bet dabar ir vėl galvoju iš kitos pusės- na, juk nei Velykų, nei Kalėdų, nei kiaušinių dažymų neatsisakom,.o juk čia irgi- gražios tradicijos, tai gal ir palikime patiems jauniesiems spręsti, ar nori jie tas tradicijas tęsti. Kaip nebūtų keista- daug kas vis dėlto nori, ypač gyvenantys užsienyje, tai dabar mąstau, gal ir ne taip jau blogai, kad jaunimas savo tradicijų neišsižada?? g.gif


Gražūs tie vestuviniai papročiai, bet iš jų dažnai padaromas cirkas kaip nuotaka laukiasi, o rūtų vainikas pūpso į kasas įpintas.

Arba pamergės vienodomis suknelėmis, na čia nauja mada ne tradicija, bet visgi, juk kažkuriai gali visiškai netikti ta suknelė.... bet ir vėl nestovės visos rūžavos, o viena žydra.

Atsakyti
QUOTE(Tosk @ 2009 04 27, 16:53)
kazka padainavo ta proga doh.gif  lotuliukas.gif

Lipk ant akmenėlio,
Sėski ant žirgelio.
Josim mes ganyklon
Ganyti žirgelių blush2.gif
bigsmile.gif lotuliukas.gif
Atsakyti