Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
1000inis
turiu klausima apie nedarbingumo pažymėjimą del vaiku:

esu atostogose. vaikai i darzeli neina. ar galiu paimti biuleteni vaikams slaugyti jiems susirgus? g.gif
Marija1
QUOTE(Marija1 @ 2010 07 03, 10:05)
Sveiki yra toks klausimas, tam kas tikrai nusimano  4u.gif
Vyras, darbe sunkiai kėlė, blogai pasijuto, dar išdirbo visą dieną, kitą dieną pakeliui į darbą dar blogiau jausdamasis užvažiavo į savo polikliniką, daktarė iš karto nusiuntė persišviesti, nustatė spontaninį pneumotoraksą (spontaninis plaučio plyšimas). Dabar guli ligoninėj, padaryta operacija, atstatinėjamas plautis.
Klausimas toks, ar galima kreiptis kaip dėl traumos darbe ar pakeliui į darbą ir kur reikia kreiptis?
Papildyta:
Ir dar klausimas, kas išrašys tą nedarbingumo pažymėjimą (biuletenį) ar šeimos daktarė, ar Klinikų kuriose dabar vyras guli po operacijos daktarai ?
*

Pati parašiau pati ir atsakysiu, pasirodo plaučio plyšimas yra liga, o ne trauma, keistai jie traktuoja, bet....
1000inis
QUOTE(Marija1 @ 2010 07 08, 10:02)
Pati parašiau pati ir atsakysiu, pasirodo plaučio plyšimas yra liga, o ne trauma, keistai jie traktuoja, bet....
*

ar trauma ar liga, bet jei tai atsitiko derbe (plyso tai nuo traumos ar nuo kokios ligos, kaip plauciu uzdegimas?), tai gal bbiuletenis turetu buti 100% vistiek?
Marija1
QUOTE(1000inis @ 2010 07 08, 15:44)
ar trauma ar liga, bet jei tai atsitiko derbe (plyso tai nuo traumos ar nuo kokios ligos, kaip plauciu uzdegimas?), tai gal bbiuletenis turetu buti 100% vistiek?
*

Bet daktarai sako, kad tai liga, nes neivyko jokia avarija, o parase spontaninis pneumotoraksas, greitąją jau esant poliklinikoje darbo metu iškvietė šeimos gydytoja. Pasijuto blogai pakeliui i darbą.
Leticija
O popierini biletenio varianta vis dar galima nunest i Sodra ar viskas tik elektroniniu budu? Jei taip, tai ligonine turi ji atspausdint ar kaip?
Gundia
Laba diena,

Norejau tokios informacijos, gal kas galetu pagelbeti. Iki liepos 12d. buvau vaiko auginimo atostogose iki 3 metu (trecius metus jokiu pajamu negavau), turejau grizti i darba, bet susirgau ir nuo vakar biuletenis. Imoneje kur dirbu sustabdyta veikla, gal galit man pasakyti, ar imone mokes man uz 2 tas dienas, kur privalo moketi darbdavys? O imone turi kazka pateikti i sodra? Ar tik man duos pasirasyta biuleteni, kuri as pati nusinesiu i sodra ir parasiusi prasyma gausi kazkiek pinigu, tik man idomu, ar jie man is viso priklauso doh.gif
1000inis
QUOTE(Gundia @ 2010 07 13, 10:18)
Laba diena,

Norejau tokios informacijos, gal kas galetu pagelbeti. Iki liepos 12d. buvau vaiko auginimo atostogose iki 3 metu (trecius metus jokiu pajamu negavau), turejau grizti i darba, bet susirgau ir nuo vakar biuletenis. Imoneje kur dirbu sustabdyta veikla, gal galit man pasakyti, ar imone mokes man uz 2 tas dienas, kur privalo moketi darbdavys? O imone turi kazka pateikti i sodra? Ar tik man duos pasirasyta biuleteni, kuri as pati nusinesiu i sodra ir parasiusi prasyma gausi kazkiek pinigu, tik man idomu, ar jie man is viso priklauso doh.gif
*

tokiais atvejais geriau skambinti i sodra (arba nueiti) tai tiksliai paaiskins 4u.gif
veiducka
turiu toki klausimuka:
jei mama nedirba ir stovi darbo birzoje ar gali tetis imti bilioteni su vaiku ir ar uz ji jam sodra mokes?
1000inis
kaip reikia elgtis gavus biuleteni blush2.gif

daktare ji israse;
as paskambinau i darba;

ka daryti toliau, kai ji uzdare?

reik pranest darbe, kad jau baigesi? ar reik nest i darba biuleteni? ar nest tiesiai i sodra?
mmazuliuke
Toks klausimelis ax.gif
Kaip galima pamatyti savo el.biuleteni jei gyd.man neatspausdino?
Prisijungus prie sodros (per savo banka) jokios info nera rolleyes.gif
Aciu wub.gif
mama_x2
nu va, turejau el biuleteni. uzdare ji. pasukau i darba, parasiau prasyma pasalpai. gaunu ats, kad darboviete turi kazka uzpildyt tiksliai ir pan, tik tada gausiu pasalpa... tai dabar kaip neblogai - ka man su ta zinute daryt? kaip skolos lapeli naudot? dabar eik aiskinkis domekis, ir pan, o ka... turi uzpildyt darboviete sp nd kazkokius biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(svetelis @ 2010 07 02, 11:00)
siaip automatiskai jei vaiko slaugos biuletenis, atostogu nenukelia. bet man reikejo rasyti prasyma, kur nurodau nauja atostogu laika.
*

o dar geriau atsiverst darbo kodeksa ir pasiskaityt smile.gif

jei susergama atostogu metu arba vaikas suserga, atostogos arba pratesiamos tiek dienu kiek sirgot, arba atsaukiamos atostogos. tik, zinoma, reik susiderint su darbdaviu.
vaida89
Vat ir man ta oati beda su el.biliuteniu.Jame buvau nuo geguzes pabaigos iki birzelio vidurio,tada kai ji uzdare isejau is darbo,o kai liepa pradejau dometis kodel negaunu pasalpos pasake,kad darbdavys turi kazka uzpildyti.Tai iki siandien dar negavau pasalpos ir manau,kad nebegausiu,nes su piktuoju teko iseiti is darbo,tai nemanau,kad buves darbdavys pildys popierius uz mane. schmoll.gif
mama_x2
QUOTE(vaida89 @ 2010 08 13, 06:22)
Vat ir man ta oati beda su el.biliuteniu.Jame buvau nuo geguzes pabaigos iki birzelio vidurio,tada kai ji uzdare isejau is darbo,o kai liepa pradejau dometis kodel negaunu pasalpos pasake,kad darbdavys turi kazka uzpildyti.Tai iki siandien dar negavau pasalpos ir manau,kad nebegausiu,nes su piktuoju teko iseiti is darbo,tai nemanau,kad buves darbdavys pildys popierius uz mane. schmoll.gif
*

as galvoju,gal as blogai irasiau darboviete...
pas mane buhalterija ir tt yra savivaldybeje, o as dirbu savivaldybes administracijos seniunijoje. taip ir irasiau kad seniunijoj, bet ji pati neturi statuso ir pan, tai yra tik skyrius...
eisiu siand darbe pasiaiskint
Austamaziuke
buhalterija kur bedirbtumėte turi pateikti NP-SD formą. skirtumas yra tik toks, ar įmonė naudoja elektroninį paraša ar ne. nes jei nenaudoja, jums reikia eiti į buhalteriją ir nunešti pilkinikoje atspausdintą pažymą apie elektroninio nedarbingumo pažymėjimo išdavimą. tik tokiu atveju buhalteris galės užpildyti reikiamą formą. jei darbdavys neturi elektroninio parašo, kai kurie Sodros skyriai reikalauja, kad tą formą atneštu pats darbuotojas, kai kurie skyriai priima iš įmonės buhalterio. betvarkė čia gaunasi didžiausia.
bet jums bet kokiu tatveju reikia kontaktuoti su buhlaterija. nes jei buhteris neturi galimybes prisijungti prie elektonines sistemos, jis nematys jūsų e-biuletenio duomenų ir formos negalės užpildyti.
Papildyta:
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2010 08 13, 07:37)
as galvoju,gal as blogai irasiau darboviete...
pas mane buhalterija ir tt yra savivaldybeje, o as dirbu savivaldybes administracijos seniunijoje. taip ir irasiau kad seniunijoj, bet ji pati neturi statuso ir pan, tai yra tik skyrius...
eisiu siand darbe pasiaiskint
*

nesvarbu, ką įrašėte, duomenys e-sistemoje suvaikšto pagal jūsų asmens kodą.
mama_x2
darbe isaiskino - sedek ramiai, viskas padaryta jau biggrin.gif
tai sedesiu ir lauksiu. jauciu perves litus po kokiu 10 d...
Austamaziuke
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2010 08 15, 11:17)
darbe isaiskino - sedek ramiai, viskas padaryta jau biggrin.gif
tai sedesiu ir lauksiu. jauciu perves litus po kokiu 10 d...
*

o prasyma gauti pasalpą pateikėte? ar gavote pranesima, kad jis priimtas?: tada būna sprendimas e-sistemoje, ten rašo kiek priskiaciuota ir kada sumokės.
mama_x2
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 08 16, 22:35)
o prasyma gauti pasalpą pateikėte? ar gavote pranesima, kad jis priimtas?: tada būna sprendimas e-sistemoje, ten rašo kiek priskiaciuota ir kada sumokės.
*

nu as pirmaji pateikus buvau, ir rase kad priimtas..
man neraso kiek paskaiciuota sad.gif
sakes, kiek nesamoniu. seniau nueini i sodra ir ramu... einu prie sistemos jungtis ir skambinsiu i sodra...
Austamaziuke
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2010 08 19, 12:40)
nu as pirmaji pateikus buvau, ir rase kad priimtas..
man neraso kiek paskaiciuota sad.gif
sakes, kiek nesamoniu. seniau nueini i sodra ir ramu... einu prie sistemos jungtis ir skambinsiu i sodra...
*

ar susitvarkete? gavote pinigelius?
lili*
Sveikos mergaitės 4u.gif

Nutariau ir aš kreiptis....

Vyras po traumos, abiejų kojų lūžiai, turi nedarbingumą, jau praėjo ir tas 121 ( ar kiek ten tų dienų blush2.gif ) terminas, buvo komisija, kuri nusprendė, kad nedarbingumas tęsiamas toliau, nes jis dar tik pradeda vaikščioti. Gal kuri nors žinot, kiek po komisijos vėl maximaliai gali tęsti nedarbingumą ?

Ir dar klausimėlis, girdėjom iš kitų , gydytoja kol kas nieko neminėjo, kad jei ilgai tęs nedarbingumą, tai po kurio laiko gali siūlyti laikiną invlidumą, bet kaip tada su išmokom, mokės tik tą invalidumą ar plius ir uz nedarbinagą, na tą ką dabar gauna, žodžiu susirūpinom finansais blush2.gif

Ačiū už atsakymus 4u.gif
vaida89
QUOTE(vaida89 @ 2010 08 13, 07:22)
*

Pagaliau vakar pervede ilgai laukta biliuteni.Jau maniau taip ir nebegausiu,net nustebau... mirksiukas.gif
Austamaziuke
QUOTE(vaida89 @ 2010 08 25, 14:47)
Pagaliau vakar pervede ilgai laukta biliuteni.Jau maniau taip ir nebegausiu,net nustebau... mirksiukas.gif
*

Na, darbdavys - bet kokiu atveju privalo užpildyti formas, jei to nepadarys - galite raštu kreiptis kad ir į Sodrą, informuojant apie situaciją. Sodra turi poveikio priemonių "susitvarkyti" su piktybišku darbdaviu 4u.gif
SIMPL
1.Koks maksimalus nedarbingumo laikotarpis gali buti skiriamas dirbanciam pensininkui.
2. Kaip skaiciuojama nedarbingumo pasalpa pensininkui?
3. Ar mokama papildomai prie nedarbingumo pasalpos pensija?
Aciu
vaida89
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 08 28, 10:39)
Na, darbdavys - bet kokiu atveju privalo užpildyti formas, jei to nepadarys - galite raštu kreiptis kad ir į Sodrą, informuojant apie situaciją. Sodra turi poveikio priemonių "susitvarkyti" su piktybišku darbdaviu 4u.gif
*

Na as per el.bankininkyste buvau pasijungusi prie sodros ir parasiau jiems laiska paaiskindama visa susiklosciusia situacija.Po kokiu poros savaiciu is sodros buvau gavusi laiska apie tai,kad jie paragino buvusi virsininka,bet nuo to laiko buvo praejes dar bent menuo.Todel ir vilties jau nebeturejau.Na,bet viskas gerai,kas gerai baigiasi thumbup.gif
Austamaziuke
QUOTE(SIMPL @ 2010 08 29, 20:38)
1.Koks maksimalus nedarbingumo laikotarpis gali buti skiriamas dirbanciam pensininkui.
2. Kaip skaiciuojama nedarbingumo pasalpa pensininkui?
3. Ar mokama papildomai prie  nedarbingumo pasalpos pensija?
Aciu
*

dirbančiam pensininkui nėra jokių nei išimčių nei privilegijų gaunant nedarbingumo išmoką. viskas kaip ir paprastam dibančiąjam mirtingąjam.
jei žmogus turėtų ribotą darbingumą (gautų pašalpą)- tada gali atsirasti niuansai.
esant nedarbingam pensininkui, jis pensiją gauna tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir gaunant darbo užmokestį. tiksliau jis gaus mažiau dabo užmokesčio (draudžiamųjų pajamų) todėl pensijos kintama dalis padidės.
http://www.sodra.lt/lt/pensijos
Veidrodine*
Sveiki,
Norejau paklausti,ar gali darbdavys atleisti darbininka,del to,kad jis turi nedarbingumo pazymejima keturis menesius? Ar maziau. Aciu uz atsakyma smile.gif
Austamaziuke
QUOTE(Veidrodine* @ 2010 09 03, 09:58)
Sveiki,
Norejau paklausti,ar gali darbdavys atleisti darbininka,del to,kad jis turi nedarbingumo pazymejima keturis menesius? Ar maziau. Aciu uz atsakyma smile.gif
*

Teoriškai - taip. Praktiškai - yra daug sąlygų.
133 straipsnis. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams

1. Darbuotojams, netekusiems darbingumo dėl sužalojimo darbe arba profesinės ligos, darbo vieta ir pareigos paliekamos, kol bus atgautas darbingumas arba nustatytas neįgalumas. Su darbuotoju, kuriam nustatytas neįgalumas, darbo sutartis gali būti nutraukiama laikantis šio skirsnio nuostatų.

2. Darbuotojams, tapusiems laikinai nedarbingiems ne dėl šio straipsnio 1 dalyje nustatytų priežasčių, darbo vieta ir pareigos paliekamos, jeigu jie dėl laikinojo nedarbingumo neatvyksta į darbą ne daugiau kaip šimtą dvidešimt dienų iš eilės arba ne daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių, jei įstatymai ir kiti norminiai teisės aktai nenustato, kad tam tikros ligos atveju darbo vieta ir pareigos paliekamos ilgesnį laiką.
3. Į šio straipsnio 2 dalyje nustatytus laikotarpius neįskaitomas laikas, per kurį darbuotojas gavo valstybinio socialinio draudimo pašalpą šeimos nariui slaugyti arba pašalpą epideminių situacijų atvejais.

Straipsnio pakeitimai:

Nr. X-294, 2005-06-30, Žin., 2005, Nr. 85-3138 (2005-07-14)

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.s...c_l?p_id=378054
Veidrodine*
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 09 03, 10:27)
Teoriškai - taip. Praktiškai - yra daug sąlygų.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.s...c_l?p_id=378054
*

O jei as dar tik du menesius turiu nedarbinguma g.gif ,juk pateisinama priezastis yra unsure.gif unsure.gif
Austamaziuke
QUOTE(Veidrodine* @ 2010 09 03, 10:49)
O jei as dar tik du menesius turiu nedarbinguma  g.gif ,juk pateisinama priezastis yra  unsure.gif  unsure.gif
*

du mėnesiai tai yra 60 dienų, kai bus 120 dienų (keturi mėnesiai) tada tas straipsnis ir tiks. turiu nuliūdinti dėl kito dalyko. darbdavys visada turi netiesioginių galimybiu priversti darbuotoją išeiti išdarbo. tos galimybes paprastai neteisetos, bet darbadaviai naudojasi visuotinio nedarbo situacija ir prievartauja žmones elgtis kitaip. jei jus nori atleisti kad sergate du menesius, tai teisetai to padaryti negali, bet gali priversti išeiti iš darbo savo noru, gali atleisti iš darbo darbdavio iniciatyva (kai tik pasibaigs ligonlapis)... žiūrėkite pagal situacija, darykite taip, kad jūs pati kuo mažiau nukentėtumėte.
svetelis
Gal galit padeti susigaudyti.

Turejau nedarbinguma vaiko slaugai nuo2010 06 29 iki 2010 07 12. Ar sodra apmoka tik uz darbo dienas , nes tada gaunasi 8 darbo dienos? Uz savaitgalius ir tas nedarbo dienas (liepos 5,6 d.) - neapmoka?
De Zavu Zavu
Sveiki,norejau paklausti 4u.gif as isbuvau 119d biuleteni grizau i darba bigsmile.gif bet man 2men buvo tai yra nuo 2009 10 11 ir iki nauju metu be pertrukio iki 2010 02 10 tai man isejo 119 d ar skaitosi nedarbingumas ir is praeitu tu 2men.
Austamaziuke
QUOTE(svetelis @ 2010 09 07, 10:53)
Gal galit padeti susigaudyti.

Turejau nedarbinguma vaiko slaugai nuo2010  06 29 iki 2010 07 12. Ar sodra apmoka tik uz darbo dienas , nes tada gaunasi 8 darbo dienos? Uz savaitgalius ir tas nedarbo dienas (liepos 5,6 d.) - neapmoka?
*

taip.apmoka tik uz darbo dienas.
Papildyta:
QUOTE(De Zavu Zavu @ 2010 09 07, 12:58)
Sveiki,norejau paklausti 4u.gif as isbuvau 119d biuleteni grizau i darba  bigsmile.gif bet man 2men buvo tai yra nuo 2009 10 11 ir iki nauju metu be pertrukio iki 2010 02 10 tai man isejo 119 d ar skaitosi nedarbingumas ir  is praeitu tu 2men.
*

o jus ką jau ruošiasi is darbo atleisti?
De Zavu Zavu
NE atleisti nesiruosia,bet norejau paklausti is viso permetus gali sirgti 143 dienas,o man i siuos metus ieina tie du menesiai is praeitu metu
Austamaziuke
QUOTE(De Zavu Zavu @ 2010 09 09, 08:13)
NE atleisti nesiruosia,bet norejau paklausti is viso permetus gali sirgti 143 dienas,o man i siuos metus ieina tie du menesiai is praeitu metu
*

skaičiuojasi paskutiniai mėnesiai nuo atskaitos taško, bet ne kalendoriniai metai. jusu atveju butų pvz. nuo 2009 10 mėn. iki 2010 09 mėn.
pasiutele
Sveiki
o ar galima tuoktis nedarbingumo metu?vestuves si sestadieni,susirgau ir tikrai kad ir labai noredama nesugebu isbut darbo dienos del prastos savijautos,rytoj planuoju kreiptis i gydytoja.
JOLANCIUK
QUOTE(pasiutele @ 2010 09 14, 18:25)
Sveiki
o ar  galima tuoktis nedarbingumo metu?vestuves si sestadieni,susirgau  ir tikrai kad ir labai noredama nesugebu isbut darbo dienos del prastos savijautos,rytoj planuoju kreiptis i gydytoja.
*

aisku,kad galima 4u.gif
Natele
QUOTE(vaida89 @ 2010 08 30, 14:10)
Na as per el.bankininkyste buvau pasijungusi prie sodros ir parasiau jiems laiska paaiskindama visa susiklosciusia situacija.Po kokiu poros savaiciu is sodros buvau gavusi laiska apie tai,kad jie paragino buvusi virsininka,bet nuo to laiko buvo praejes dar bent menuo.Todel ir vilties jau nebeturejau.Na,bet viskas gerai,kas gerai baigiasi thumbup.gif
*

O gal galit parasyt, kaip prie tos Sodros per el. banka prieit? Pas mane rodo tik metiniu deklaraciju atasakaitas ... ar kazko nerandu g.gif
vaida89
QUOTE(Natele @ 2010 09 15, 08:34)
O gal galit parasyt, kaip prie tos Sodros per el. banka prieit? Pas mane rodo tik metiniu deklaraciju atasakaitas ... ar kazko nerandu  g.gif
*

Reikia uzeiti i e-paslaugas,tada virsuje pasirinkti e-valdzia,o tada sone (kairiame) Yra sarasas,o jo apacioje sodra,ten uzeini ir jau esi pasijunges. thumbup.gif
Natele
QUOTE(vaida89 @ 2010 09 16, 09:32)
Reikia uzeiti i e-paslaugas,tada virsuje pasirinkti e-valdzia,o tada sone (kairiame) Yra sarasas,o jo apacioje sodra,ten uzeini ir jau esi pasijunges. thumbup.gif
*

Na i e.valdzia iejau, ten kaip ir savaime sodros psl. prasidaro, raso punkta, kurio man reika - galimybe pasitikrinti darbdavio sumoketus mokescius sodrai... Bet prisijungus prie sodros jau tokio punkto ne su ziburiu nerandu... dar kazkas tik e.paslaugos Vilniuje, Kaune... Tai gal cia tik tiems miestams viskas sutvarkyta???
dzulidza
norejau pasiteirauti jeigu nepertraukiamas biliutenis tesiasi jau 110 deinu ir zinom kad tesis dar ilgai galima prasitesti biliuteni paimant atostogas nes kiek zinau pertraukiamas biliutenis yra 153 dienu metuose?
Austamaziuke
apie dienas buvo rasyta 23 psl.
jei tai liecia darbą (o ne neįgalumą) tai kaip sutarsite su darbdaviu. jei sutiks išleisti atostogų ir toliu sirgti tada taip.
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 09 03, 10:27)

sandrii
Sveiki,
girdejau, kad rasant Sodrai prasyma, kad gauti pinigelius uz nedarbinguma, nepraeina prasymas ir reikia eiti visgi rasyti popierini varianta. Gal kas susidurete?
Gilele
QUOTE(sandrii @ 2010 10 02, 07:18)
Sveiki,
girdejau, kad rasant Sodrai prasyma, kad gauti pinigelius uz nedarbinguma, nepraeina prasymas ir reikia eiti visgi rasyti popierini varianta. Gal kas susidurete?
*

Cia apie elekronini prasyma ligos pašalpai apmoketi? Jei taip, pries kelias dienas pildeme, viskas veikia thumbup.gif

As turiu kitą klausimą, gal kas susidūrėt.
Turėsiu kelias dienas slaugyti žmogų (ne vaiką) po operacijos, ar gausiu biliutenį slaugai?
svetelis
QUOTE(sandrii @ 2010 10 02, 08:18)
Sveiki,
*

Bent jau vilniuj viskas praeina, jau kelis kartus taip pildziau ir nieko neveziau i sodra, ir pinigus perveda po poros dienu.
Austamaziuke
QUOTE(Gilele @ 2010 10 06, 10:01)
...
As turiu kitą klausimą, gal kas susidūrėt.
Turėsiu kelias dienas slaugyti žmogų (ne vaiką) po operacijos, ar gausiu biliutenį slaugai?
*

pirmiausiai isiaiskinkite ar jus gausite b"biuleteni". slaugysite šeimos narį?
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.s...c_l?p_id=378844

"10 straipsnis. Ligos pašalpos sergančiam šeimos nariui slaugyti arba vaikui prižiūrėti
mokėjimo trukmė
1. Kai apdraustasis asmuo slaugo sergantį šeimos narį, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas.
2. Turinčiam teisę gauti ligos pašalpą šio įstatymo 8 straipsnyje nustatyta tvarka šeimos nariui, globėjui, slaugančiam sergantį iki keturiolikos metų vaiką, arba motinai (tėvui), įmotei (įtėviui), prižiūrinčiam vaiką, kurio priežiūrai suteiktos nėštumo ir gimdymo ar vaiko priežiūros atostogos kitam asmeniui, kuris dėl savo ligos ar traumos negali šio vaiko prižiūrėti, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmos vaiko slaugymo ar priežiūros dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.
3. Turinčiam teisę gauti ligos pašalpą šio įstatymo 8 straipsnyje nustatyta tvarka šeimos nariui ar globėjui, slaugančiam stacionare sergantį iki septynerių metų vaiką, taip pat šeimos nariui, globėjui ar rūpintojui, slaugančiam stacionare, ambulatoriškai ar (ir) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus."

jei taip, tada gausite bendra tvarka, jei dirbate ir turite staža.
R_S
laba smile.gif noreciau paklausti, man pildant prasyma gauti ligos pasalpa reikes prideti mokslo baigima irodanti dokumenta. tai kaip isivaizduoju per elektronine sistema neis to padaryti, reikes vistiek vaziuoti i Sodra?
ir dar antras klausimas, siai dienai biuletenis yra jau 26 dienos, mano darbo sutartis baigiasi spalio 20 diena, ir darbdavys liepe nebegrizt i darba o pratest iki tos spalio 20 dienos biuleteni... bet kai nupasakojau daktarei situacija, ji nelabai sutiko pratest, tai tik dviem dienom pratese, ir pirmadieni liepe ateiti. klausimas: tai gal kazkaip negalima tiek ilgai jau testi, kad ji nelabai sutiko? nors zinau kad sirgti galima 120 dienu per metus smile.gif situacija tokia, kad is pradziu buvau persalus, sunkiai sirgau, (laukiuosi), o darbas yra ant lauko, tai kai pasveikau gydytoja vis pratesdavo po savaite, nes nenorejo manes ant to lauko dirbti isleist, bet dabar liko pratesti 10 dienu ir nelabai jau nori g.gif
Austamaziuke
QUOTE(rozine_svajone @ 2010 10 09, 14:04)
laba smile.gif noreciau paklausti, man pildant prasyma gauti ligos pasalpa reikes prideti mokslo baigima irodanti dokumenta. tai kaip isivaizduoju per elektronine sistema neis to padaryti, reikes vistiek vaziuoti i Sodra?
ir dar antras klausimas, siai dienai biuletenis yra jau 26 dienos, mano darbo sutartis baigiasi spalio 20 diena, ir darbdavys liepe nebegrizt i darba o pratest iki tos spalio 20 dienos biuleteni... bet kai nupasakojau daktarei situacija, ji nelabai sutiko pratest, tai tik dviem dienom pratese, ir pirmadieni liepe ateiti. klausimas: tai gal kazkaip negalima tiek ilgai jau testi, kad ji nelabai sutiko? nors zinau kad sirgti galima 120 dienu per metus smile.gif situacija tokia, kad is pradziu buvau persalus, sunkiai sirgau, (laukiuosi), o darbas yra ant lauko, tai kai pasveikau gydytoja vis pratesdavo po savaite, nes nenorejo manes ant to lauko dirbti isleist, bet dabar liko pratesti 10 dienu ir nelabai jau nori  g.gif
*

sodra turi visus duomenis duomenų bazeje. nieko nereikia prideti. jei prisireiks, susisieks su jumis kad atneštumete.
del biuletenio, tai darbdavys nori jus isdurti, o daktarė bijo nemalonumų.
Gingerr
Laba diena,
Gal kas nors gales atsakyti ir man i rupima klausima, esu jau menesi kaip bedarbe, stoviu darbo birzoje. vakar man padare operacija ir gavau nedarbingumo lapeli savaitei, po savaites liepe eiti pas eimos daktare ir toliau prasitesti. Taciau iskilo klausimas ar man naudinga buti tam biuletenyje, ar as gausiu kokiu nors pinigeliu is sodros, tiksliau zinau tik viena pliusa, kad prasitesia mokejimo terminas darbo birzoje. bet kita vertus, jei as menesi laikos edziu biuletenyje ir per ta menesi negaunu nei cento is sodros, tada visiskai neapsimoka man jo prasitesti. g.gif teko girdet, kad sodra, kaip ir turetu moketi, o tai suma skaiciuoja pagal paskutinius 3 men atlyginimus. gal kas esate susidure su siuo reikalu? dekui 4u.gif
Asta'J
QUOTE(Gingerr @ 2010 10 19, 11:45)
Laba diena,
Gal kas nors gales atsakyti ir man i rupima klausima, esu jau menesi kaip bedarbe, stoviu darbo birzoje. vakar man padare operacija ir gavau nedarbingumo lapeli savaitei, po savaites liepe eiti pas eimos daktare ir toliau prasitesti. Taciau iskilo klausimas ar man naudinga buti tam biuletenyje, ar as gausiu kokiu nors pinigeliu is sodros, tiksliau zinau tik viena pliusa, kad prasitesia mokejimo terminas darbo birzoje. bet kita vertus, jei as menesi laikos edziu biuletenyje ir per ta menesi negaunu nei cento is sodros, tada visiskai neapsimoka man jo prasitesti.  g.gif  teko girdet, kad sodra, kaip ir turetu moketi, o tai suma skaiciuoja pagal paskutinius 3 men atlyginimus. gal kas esate susidure su siuo reikalu? dekui  4u.gif
*

Sodra nieko nemoka, bet taba birža pašalpą ilgiua moka.
2. Bedarbiams, nedarbo draudimo išmokos mokėjimo metu tapusiems laikinai nedarbingiems dėl ligos arba traumos, mokama jiems paskirta nedarbo draudimo išmoka. Pasibaigus paskirtos nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmei, nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmė pratęsiama tiek kalendorinių dienų, kiek asmuo sirgo, bet ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų.

jurates1
Esu biliotenije nuo rugsejo 22 d. gali buti busiu iki lapkricio vidurio, turiu is ligonines gauta lapa, del biliotenio, ar galiu jau nesti ta lapa i darboviete, kad man paskaiciuotu uz 2 dienas, nes visokiu veju man su darbu vyksta, ir per kiek dienu darbdavys turiu apskaiciuoti man ta lapa? Aciu.
Austamaziuke
QUOTE(jurates1 @ 2010 10 26, 18:57)
Esu biliotenije nuo rugsejo 22 d. gali buti busiu iki lapkricio vidurio, turiu is ligonines gauta lapa, del biliotenio, ar galiu jau nesti ta lapa i darboviete, kad man paskaiciuotu uz 2 dienas, nes visokiu veju man su darbu vyksta, ir per kiek dienu darbdavys turiu apskaiciuoti man ta lapa? Aciu.
*

"Apdraustasis asmuo (išskyrus asmenis, gaunančius pajamas pagal autorines sutartis), nedarbingumo pažymėjimą ir/ar jo tęsinį pateikia įmonės, įstaigos, organizacijos administracijai (vadovo įgaliotam asmeniui), kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po pateikimo privalo apskaičiuoti ligos pašalpą iš darbdavio lėšų už dvi pirmąsias laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku (išskyrus šeimos nario slaugą ir audinių, ląstelių ir organų donorus – ligos pašalpa šiuo atveju nuo pirmosios dienos mokama iš „Sodros“ lėšų) bei užpildyti nedarbingumo pažymėjimo antrąją pusę arba Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP-SD).

Pašalpų skyrimui reikalingą informaciją (kuri popieriniame nedarbingumo pažymėjime buvo nurodoma antroje jo pusėje) draudėjas gali pateikti per EDAS siųsdamas elektroninį dokumentą – Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP–SD), kuris turi būti pasirašytas saugiu elektroniniu parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu arba užpildęs popierinį dokumentą – Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP–SD) ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo asmens kreipimosi dienos (Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisyklės (Žin., 2010, Nr. 73 – 3728))."
http://www.sodra.lt/index.php?cid=324
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.