Įkraunama...
Įkraunama...

Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa

norejau pasiteirauti jeigu nepertraukiamas biliutenis tesiasi jau 110 deinu ir zinom kad tesis dar ilgai galima prasitesti biliuteni paimant atostogas nes kiek zinau pertraukiamas biliutenis yra 153 dienu metuose?
Atsakyti
apie dienas buvo rasyta 23 psl.
jei tai liecia darbą (o ne neįgalumą) tai kaip sutarsite su darbdaviu. jei sutiks išleisti atostogų ir toliu sirgti tada taip.
QUOTE(Austamaziuke @ 2010 09 03, 10:27)

Atsakyti
Sveiki,
girdejau, kad rasant Sodrai prasyma, kad gauti pinigelius uz nedarbinguma, nepraeina prasymas ir reikia eiti visgi rasyti popierini varianta. Gal kas susidurete?
Atsakyti
QUOTE(sandrii @ 2010 10 02, 07:18)
Sveiki,
girdejau, kad rasant Sodrai prasyma, kad gauti pinigelius uz nedarbinguma, nepraeina prasymas ir reikia eiti visgi rasyti popierini varianta. Gal kas susidurete?

Cia apie elekronini prasyma ligos pašalpai apmoketi? Jei taip, pries kelias dienas pildeme, viskas veikia thumbup.gif

As turiu kitą klausimą, gal kas susidūrėt.
Turėsiu kelias dienas slaugyti žmogų (ne vaiką) po operacijos, ar gausiu biliutenį slaugai?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gilele: 06 spalio 2010 - 09:01
QUOTE(sandrii @ 2010 10 02, 08:18)
Sveiki,
girdejau, kad rasant Sodrai prasyma, kad gauti pinigelius uz nedarbinguma, nepraeina prasymas ir reikia eiti visgi rasyti popierini varianta. Gal kas susidurete?


Bent jau vilniuj viskas praeina, jau kelis kartus taip pildziau ir nieko neveziau i sodra, ir pinigus perveda po poros dienu.
Atsakyti
QUOTE(Gilele @ 2010 10 06, 10:01)
...
As turiu kitą klausimą, gal kas susidūrėt.
Turėsiu kelias dienas slaugyti žmogų (ne vaiką) po operacijos, ar gausiu biliutenį slaugai?

pirmiausiai isiaiskinkite ar jus gausite b"biuleteni". slaugysite šeimos narį?
http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=378844

"10 straipsnis. Ligos pašalpos sergančiam šeimos nariui slaugyti arba vaikui prižiūrėti
mokėjimo trukmė
1. Kai apdraustasis asmuo slaugo sergantį šeimos narį, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas.
2. Turinčiam teisę gauti ligos pašalpą šio įstatymo 8 straipsnyje nustatyta tvarka šeimos nariui, globėjui, slaugančiam sergantį iki keturiolikos metų vaiką, arba motinai (tėvui), įmotei (įtėviui), prižiūrinčiam vaiką, kurio priežiūrai suteiktos nėštumo ir gimdymo ar vaiko priežiūros atostogos kitam asmeniui, kuris dėl savo ligos ar traumos negali šio vaiko prižiūrėti, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmos vaiko slaugymo ar priežiūros dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.
3. Turinčiam teisę gauti ligos pašalpą šio įstatymo 8 straipsnyje nustatyta tvarka šeimos nariui ar globėjui, slaugančiam stacionare sergantį iki septynerių metų vaiką, taip pat šeimos nariui, globėjui ar rūpintojui, slaugančiam stacionare, ambulatoriškai ar (ir) medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras ir socialinės apsaugos ir darbo ministras, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus."

jei taip, tada gausite bendra tvarka, jei dirbate ir turite staža.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Austamaziuke: 09 spalio 2010 - 10:25
laba smile.gif noreciau paklausti, man pildant prasyma gauti ligos pasalpa reikes prideti mokslo baigima irodanti dokumenta. tai kaip isivaizduoju per elektronine sistema neis to padaryti, reikes vistiek vaziuoti i Sodra?
ir dar antras klausimas, siai dienai biuletenis yra jau 26 dienos, mano darbo sutartis baigiasi spalio 20 diena, ir darbdavys liepe nebegrizt i darba o pratest iki tos spalio 20 dienos biuleteni... bet kai nupasakojau daktarei situacija, ji nelabai sutiko pratest, tai tik dviem dienom pratese, ir pirmadieni liepe ateiti. klausimas: tai gal kazkaip negalima tiek ilgai jau testi, kad ji nelabai sutiko? nors zinau kad sirgti galima 120 dienu per metus smile.gif situacija tokia, kad is pradziu buvau persalus, sunkiai sirgau, (laukiuosi), o darbas yra ant lauko, tai kai pasveikau gydytoja vis pratesdavo po savaite, nes nenorejo manes ant to lauko dirbti isleist, bet dabar liko pratesti 10 dienu ir nelabai jau nori g.gif
Atsakyti
QUOTE(rozine_svajone @ 2010 10 09, 14:04)
laba smile.gif noreciau paklausti, man pildant prasyma gauti ligos pasalpa reikes prideti mokslo baigima irodanti dokumenta. tai kaip isivaizduoju per elektronine sistema neis to padaryti, reikes vistiek vaziuoti i Sodra?
ir dar antras klausimas, siai dienai biuletenis yra jau 26 dienos, mano darbo sutartis baigiasi spalio 20 diena, ir darbdavys liepe nebegrizt i darba o pratest iki tos spalio 20 dienos biuleteni... bet kai nupasakojau daktarei situacija, ji nelabai sutiko pratest, tai tik dviem dienom pratese, ir pirmadieni liepe ateiti. klausimas: tai gal kazkaip negalima tiek ilgai jau testi, kad ji nelabai sutiko? nors zinau kad sirgti galima 120 dienu per metus smile.gif situacija tokia, kad is pradziu buvau persalus, sunkiai sirgau, (laukiuosi), o darbas yra ant lauko, tai kai pasveikau gydytoja vis pratesdavo po savaite, nes nenorejo manes ant to lauko dirbti isleist, bet dabar liko pratesti 10 dienu ir nelabai jau nori  g.gif

sodra turi visus duomenis duomenų bazeje. nieko nereikia prideti. jei prisireiks, susisieks su jumis kad atneštumete.
del biuletenio, tai darbdavys nori jus isdurti, o daktarė bijo nemalonumų.
Atsakyti
Laba diena,
Gal kas nors gales atsakyti ir man i rupima klausima, esu jau menesi kaip bedarbe, stoviu darbo birzoje. vakar man padare operacija ir gavau nedarbingumo lapeli savaitei, po savaites liepe eiti pas eimos daktare ir toliau prasitesti. Taciau iskilo klausimas ar man naudinga buti tam biuletenyje, ar as gausiu kokiu nors pinigeliu is sodros, tiksliau zinau tik viena pliusa, kad prasitesia mokejimo terminas darbo birzoje. bet kita vertus, jei as menesi laikos edziu biuletenyje ir per ta menesi negaunu nei cento is sodros, tada visiskai neapsimoka man jo prasitesti. g.gif teko girdet, kad sodra, kaip ir turetu moketi, o tai suma skaiciuoja pagal paskutinius 3 men atlyginimus. gal kas esate susidure su siuo reikalu? dekui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Gingerr @ 2010 10 19, 11:45)
Laba diena,
Gal kas nors gales atsakyti ir man i rupima klausima, esu jau menesi kaip bedarbe, stoviu darbo birzoje. vakar man padare operacija ir gavau nedarbingumo lapeli savaitei, po savaites liepe eiti pas eimos daktare ir toliau prasitesti. Taciau iskilo klausimas ar man naudinga buti tam biuletenyje, ar as gausiu kokiu nors pinigeliu is sodros, tiksliau zinau tik viena pliusa, kad prasitesia mokejimo terminas darbo birzoje. bet kita vertus, jei as menesi laikos edziu biuletenyje ir per ta menesi negaunu nei cento is sodros, tada visiskai neapsimoka man jo prasitesti.  g.gif  teko girdet, kad sodra, kaip ir turetu moketi, o tai suma skaiciuoja pagal paskutinius 3 men atlyginimus. gal kas esate susidure su siuo reikalu? dekui  4u.gif


Sodra nieko nemoka, bet taba birža pašalpą ilgiua moka.
2. Bedarbiams, nedarbo draudimo išmokos mokėjimo metu tapusiems laikinai nedarbingiems dėl ligos arba traumos, mokama jiems paskirta nedarbo draudimo išmoka. Pasibaigus paskirtos nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmei, nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmė pratęsiama tiek kalendorinių dienų, kiek asmuo sirgo, bet ne ilgiau kaip 30 kalendorinių dienų.

Atsakyti
Esu biliotenije nuo rugsejo 22 d. gali buti busiu iki lapkricio vidurio, turiu is ligonines gauta lapa, del biliotenio, ar galiu jau nesti ta lapa i darboviete, kad man paskaiciuotu uz 2 dienas, nes visokiu veju man su darbu vyksta, ir per kiek dienu darbdavys turiu apskaiciuoti man ta lapa? Aciu.
Atsakyti
QUOTE(jurates1 @ 2010 10 26, 18:57)
Esu biliotenije nuo rugsejo 22 d. gali buti busiu iki lapkricio vidurio, turiu is ligonines gauta lapa, del biliotenio, ar galiu jau nesti ta lapa i darboviete, kad man paskaiciuotu uz 2 dienas, nes visokiu veju man su darbu vyksta, ir per kiek dienu darbdavys turiu apskaiciuoti man ta lapa? Aciu.

"Apdraustasis asmuo (išskyrus asmenis, gaunančius pajamas pagal autorines sutartis), nedarbingumo pažymėjimą ir/ar jo tęsinį pateikia įmonės, įstaigos, organizacijos administracijai (vadovo įgaliotam asmeniui), kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų po pateikimo privalo apskaičiuoti ligos pašalpą iš darbdavio lėšų už dvi pirmąsias laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku (išskyrus šeimos nario slaugą ir audinių, ląstelių ir organų donorus – ligos pašalpa šiuo atveju nuo pirmosios dienos mokama iš „Sodros“ lėšų) bei užpildyti nedarbingumo pažymėjimo antrąją pusę arba Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP-SD).

Pašalpų skyrimui reikalingą informaciją (kuri popieriniame nedarbingumo pažymėjime buvo nurodoma antroje jo pusėje) draudėjas gali pateikti per EDAS siųsdamas elektroninį dokumentą – Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP–SD), kuris turi būti pasirašytas saugiu elektroniniu parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu arba užpildęs popierinį dokumentą – Pranešimą dėl pašalpos skyrimo (forma NP–SD) ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo asmens kreipimosi dienos (Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisyklės (Žin., 2010, Nr. 73 – 3728))."
http://www.sodra.lt/index.php?cid=324
Atsakyti