Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Šalikėliai, šalikai, šaliai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
p. Kikimora
QUOTE(Sesilija @ 2005 12 27, 22:57)
Atrodo, kad tokiu. Kiek įžiūriu čia tas pats... Va šitą turėjau omeny...

user posted image
*

šitas nėra labai sudėtingas, žodžiu, taip, 1 eilėje - gera - uždėjimas (6 kart), tada po dvi sumezgi į vieną (6 kart), , ir taip iki galo, antra eilė blogosiomis, trečia - ketvirta pagal mane irgi gerosiomis ir vėl raštas.. buvo didžiojoj mezgėjoj, jei turėsiu laiko, nuskenuosiu wink.gif
rim@
QUOTE(Azalija @ 2005 12 28, 11:04)
šitas nėra labai sudėtingas, žodžiu, taip, 1 eilėje - gera - uždėjimas (6 kart), tada po dvi sumezgi į vieną  (6 kart), , ir taip iki galo, antra eilė blogosiomis, trečia - ketvirta pagal mane irgi gerosiomis ir vėl raštas.. buvo didžiojoj mezgėjoj, jei turėsiu laiko, nuskenuosiu wink.gif
*

Aš mezgiau šituo rašteliu biggrin.gif
Dabar mezgu iš tų pačių siūlų tik plonesniais virbalais, dar geriau atrodo thumbup.gif

Radau, čia Augė mus taip išmokino.
Jumi
QUOTE(Aga @ 2005 12 27, 21:44)
Va čia gal geriau matos, tik iš storų siūlų mezgiau.
user posted imageuser posted image
*

thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif spalvyte labai faina blush2.gif
Aga
Azalija, pas mane ne kas 6, o kas 4 akys smile.gif
Sesilija
Aga, o kiek akių uždedi? Ir kokio Nr. virbalais mezgi?
Ačiū visoms atsakiusioms mirksiukas.gif .
bazuka
Kiek jus tokiems salikams sumezgat siulu?Aciu atsakiusioms.
VilmaM
QUOTE(Azalija @ 2005 12 28, 11:01)
gal turite kas schemutes - pirmojo ir trečiojo???  4u.gif  4u.gif  4u.gif
*

pirmas šalikėlis:
1 eilė: 1 užmetimas geroj pusėj, tada sumezgamos dvi akys, vėl užmetimas, 2 akys sumezgamos ir t.t.
2 eilė: 1 užmetimas blogoj pusėj, dvi sumezgamos ir t.t.
(visos akys geroj pusėj mezgamos gerosiomis akimis, blogoj pusėj - blogosiomis)

trečias šalikėlis:
1 ir 2 eilė: vien gerosiomis akimis;
3 eilė: 5 akis sumegzti kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelus užmesti dar kartą megzti tas pačias akis, užmesti, kartoti tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;
4, 5 ir 6 eilės: vien gerosiomis akimis;
7 eilė: megzti 3 gerąsias akis, iš 5 akių megzti 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
8 eilė: vien gerosiomis akimis.
toliau vėl kartojama nuo 1 eilės
rim@
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 19:32)

3 eilė: 5 akis sumegzti kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelus užmesti dar kartą megzti tas pačias akis, užmesti, kartoti tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;

Dabar aš prašysiu pagalbos ax.gif
Jau nuo vasaros neiššifruoju šito raštelio, na niekaip nedašyla kaip megzti doh.gif doh.gif doh.gif Kadangi esu savamokslė, tai nėra ko ir paklausti. Labai jau norėjosi šalį numegzti, tai dariau taip: suėmiau 5 akis ir išmezgiau jas - gera, užmetimas, gera, užmetimas, gera = gaunasi penkios akys.
O dar radau aprašymą, kuris visai mane suklaidino:
Aga
Sesilija, 62 akys, 5,5 nr. virbalai smile.gif
Sesilija
QUOTE(Aga @ 2005 12 28, 20:31)
Sesilija, 62 akys, 5,5 nr. virbalai smile.gif
*

Ačiū už atsakymą 4u.gif .
VilmaM
QUOTE(rim@ @ 2005 12 28, 20:27)
...tai dariau taip: suėmiau 5 akis ir išmezgiau jas  - gera, užmetimas, gera, užmetimas, gera = gaunasi penkios akys.
*
na tai čia gi tas pats raštas, niekuo jis nesiskiria nuo tavo mezgamo g.gif
rim@
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 21:07)
na tai čia gi tas pats raštas, niekuo jis nesiskiria nuo tavo mezgamo  g.gif
*

Kai paliginau savo šalį su taviškiu, supratau, kad tas pats. Bet pagal tą aprašymą, kurį įkėliau niekaip negalėjau išmegzti, nes gaunasi 7 akys iš 5 tongue.gif Na, aš čia taip suskaičiavau doh.gif
Devi
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 20:32)
pirmas šalikėlis:
1 eilė: 1 užmetimas geroj pusėj, tada sumezgamos dvi akys, vėl užmetimas, 2 akys sumezgamos ir t.t.
2 eilė: 1 užmetimas blogoj pusėj, dvi sumezgamos ir t.t.
(visos akys geroj pusėj mezgamos gerosiomis akimis, blogoj pusėj - blogosiomis)

trečias šalikėlis:
1 ir 2 eilė: vien gerosiomis akimis;
4, 5 ir 6 eilės: vien gerosiomis akimis;
7 eilė: megzti 3 gerąsias akis, iš 5 akių megzti 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
toliau vėl kartojama nuo 1 eilės
*

O gal galima antrojo šalikėlio aprašymą? thumbup.gif atrodo
edinka
QUOTE(Irunia @ 2005 12 28, 18:52)

Viskas būtų gražu, bet mezgant šaliką iš kelių spalvų siūlų negražūs gaunasi kraštai... blush2.gif
QUOTE(rim@ @ 2005 12 28, 22:04)
Kai paliginau savo šalį su taviškiu, supratau, kad tas pats. Bet pagal tą aprašymą, kurį įkėliau niekaip negalėjau išmegzti, nes gaunasi 7 akys iš 5  tongue.gif Na, aš čia taip suskaičiavau doh.gif
*

Mezgimo knygose dažnai pasitaiko klaidų... o tokį nesudėtingą raštą gali megzt varijuojant įvairiu akių skaičium, esmė būtų tokia - kiek sumezgi, tiek ir turi gaut uždėjus... jei 7 tai 7, jei 5 tai 5.
VilmaM
QUOTE(Devi @ 2005 12 28, 23:06)
O gal galima antrojo šalikėlio aprašymą?  thumbup.gif atrodo
*

ten beveik tas pats raštas kaip ir trečio, tik šitam kaikur išvirkščiosiomis reikia megzti ax.gif
1 eilė: vien gerosiomis akimis;
2 eilė: vien išvirkščiosiomis akimis;
3 eilė: 5 akis sumegzkite kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelkite, užmeskite, dar kartą megzkite tas pačias akis, užmeskite, kartokite tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;
4 ir 5 eilės: vien gerosiomis akimis;
6 eilė: megzkite vien išvirkščiosiomis akimis;
7 eilė: megzkite 3 gerąsias akis, iš 5 akių megzkite 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
~♥TikTaiTaip♥~
thumbup.gif labai faini šalikėliai ir rašteliai ax.gif pradėsiu narplioti bigsmile.gif
Dacor
QUOTE(rim@ @ 2005 12 28, 21:27)
Dabar aš prašysiu pagalbos ax.gif 
Jau nuo vasaros neiššifruoju šito raštelio, na niekaip nedašyla kaip megzti doh.gif  doh.gif  doh.gif  Kadangi esu savamokslė, tai nėra ko ir paklausti. Labai jau norėjosi šalį numegzti, tai dariau taip: suėmiau 5 akis ir išmezgiau jas  - gera, užmetimas, gera, užmetimas, gera = gaunasi penkios akys.
*

Nepastebėjau,kad kas atsakytų tai bandysiu padėti:

Sumezgi kartu 5 akis (per visas 5 akis ištrauki siūlą bet nuo kairiojo virbalo nenukeli) tuomet ant dešinio virbalo padarai užmetima,vėl per 5 akis eančias ant kairiojo virbalo perneri akį,vėl užmetimas ant dešiniojo virbalo ir vėl per 5 akis esančias ant kairiojo virbalo perneti akį.Dabar jau nuo kairiojo virbalo visos 5 akys nukeltos ir ant dešinio virbalo turi naujas 5 akis.

Nežinau ar aiškia parašiau g.gif
Devi
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 29, 10:31)
ten beveik tas pats raštas kaip ir trečio, tik šitam kaikur išvirkščiosiomis reikia megzti ax.gif
3 eilė: 5 akis sumegzkite kartu gerosiomis akimis iš apačios, nenukelkite, užmeskite, dar kartą megzkite tas pačias akis, užmeskite, kartokite tol, kol iš 5 kartu sumegztų akių atsiras 5 naujos akys;
7 eilė: megzkite 3 gerąsias akis,  iš 5 akių megzkite 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
*

4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif
rim@
Ačiū Dacor, šalis jau numegztas. Gavosi, kai knygelę su schema į šoną padėjau, pasirodo ten klaida buvo įvelta doh.gif
Iš naujausio žurnalo
p. Kikimora
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 28, 21:32)
pirmas
*

4u.gif 4u.gif 4u.gif ačiū, prisidėjau, prisispausdinau, dabar jau megsiu blush2.gif kelios išeiginės... 4u.gif
kažkaip dar žiūrėdama mintyse pradėjau rikiuoti - šitas draugei, šitas - ohmy.gif - o pirmą savo mokytoją noriu aplankyti ...

tas pirmas raštas - scema ta pati, tik mano mezgamas kažkaip kitaip atrodo...
trečias - mačiau siūlų parduotuėje numegztą, tik nesugebėjau išmegzti blush2.gif g.gif iš tų sumegztų 5 akių... 4 numerio virbalai,,, mohera..
rim@
Dar vienas:
Iruta
Edinka, reikia tik įgūdimo ir kraštas gaunasi liuks thumbup.gif
Šiaip tai man gaunasi... blush2.gif
Ladute
QUOTE(rim@ @ 2005 12 29, 13:07)

Iš naujausio žurnalo

Vat tokį jau turu nusinarpaliojus rolleyes.gif
@asta
QUOTE(Ladute @ 2005 12 29, 14:36)
Vat tokį jau turu nusinarpaliojus  rolleyes.gif
*

O kodėl nesigiri su vaizdeliu? g.gif blush2.gif
Ladute
QUOTE(Palergonija @ 2005 12 29, 17:13)
O kodėl nesigiri su vaizdeliu?  g.gif blush2.gif
*

Da neišmokau blush2.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
rutast
QUOTE(VilmaM @ 2005 12 29, 10:31)
7 eilė: megzkite 3 gerąsias akis,  iš 5 akių megzkite 5 naujas akis, lygiai kaip 3 eilėje;
*

Labukas, 4u.gif labai puikus visi tavo salikeliai! thumbup.gif
Bandysiu ir as ka nors sunarplioti.
Gal gali pasakyt, kelinto numerio virbalais mezgei? g.gif
edinka
QUOTE(Irunia @ 2005 12 29, 13:27)
Edinka, reikia tik įgūdimo ir kraštas gaunasi liuks  thumbup.gif
Šiaip tai man gaunasi...  blush2.gif
*

Gerai gaunasi jei dažnai keičiama spalva, o jei daugiau eilių vienos spalvos, tai ką darai ... kerpi siūlą ar ne... g.gif Tada slėpt reikia.
@asta
QUOTE(Ladute @ 2005 12 29, 19:17)
Da neišmokau  blush2.gif  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
*

g.gif kreipkis i betkuria,pamokys mirksiukas.gif biggrin.gif
VilmaM
QUOTE(rutast @ 2005 12 29, 18:22)
Gal gali pasakyt, kelinto numerio virbalais mezgei? g.gif
*
7 arba 9 numerio mirksiukas.gif neatsimenu kuris šalikėlis kuriuo numeriu megztas doh.gif
Iruta
QUOTE(edinka @ 2005 12 30, 00:23)
Gerai gaunasi jei dažnai keičiama spalva, o jei daugiau eilių vienos spalvos, tai ką darai ... kerpi siūlą ar ne... g.gif  Tada slėpt reikia.
*

Kai toks margas ir įmegzti galima. lotuliukas.gif
Dzine
Pirkau kepurę, prie kurios ir šalikas buvo, bet kaip šalikas pairodė man per brangus - 60 Lt kainavo. tai pamaniau, nusimegsiu....
Išėjo labai gražus šalikas, bet man neleidžia įkelti nuotraukos...gal kuri padėsit?
evid

Iš naujausio žurnalo
*

[/quote]

Va kaip tik tokio ir norėjau tongue.gif
O iš kokio čia žurnalo ir kaip tokį nusinarplioti? Gal ir nusinerti būtų galima pasistengus.
Aga
QUOTE(Dzine @ 2005 12 31, 17:14)
Pirkau kepurę, prie kurios ir šalikas buvo, bet kaip šalikas pairodė man per brangus - 60 Lt kainavo. tai pamaniau, nusimegsiu....
Išėjo labai gražus šalikas, bet man neleidžia įkelti nuotraukos...gal kuri padėsit?
*

Atsiųsk man taika@kalnieciai.lt aš bandysiu įkelti.
edinka
QUOTE(Irunia @ 2005 12 30, 20:27)
Kai toks margas ir įmegzti galima. lotuliukas.gif
*

Nu ir gudruolė tu, Irunia... mirksiukas.gif Kai retai bemezgu, o ir nuo naminių rūpesčių...matyt protas iš paskos vaikšto blush2.gif
Minnie
Labai gražus šalikėlis, tačiau niekaip neiseka įkelt, tad dedu nuorodą:

http://knitty.com/ISSUEfall04/PATTclapotis.html

ir prašau paaiškint, kaip mezgamas tokio tipo raštas, kai tarp gerų akių gaunasi toks tarpas..
rutast
SU PRAĖJUSIOMIS ŠVENTĖMIS, MEZGEJĖLĖS!

Šiomis dienomis numezgiau šalikėlį, atrodo, pagal VilmosM čia jau rodytą darbelį, jei leis, tai bandysiu įkelt. 000059.gif

Rodos,kad nieko neišeis su įkėlimu. g.gif
rim@
Taip, labai nepatogu dabar su nuotraukų įkėlimu g.gif Turiu porą darbelių, bet...
Kozete
QUOTE(Minnie @ 2006 01 02, 23:02)

ir prašau paaiškint, kaip mezgamas tokio tipo raštas, kai tarp gerų akių gaunasi toks tarpas..
*

Koks gražus šalis wub.gif , gal kas galėtų nuosekliai aprašyti kaip jį megzti. ax.gif
edinka
QUOTE(Kozete @ 2006 01 04, 14:27)
Koks gražus šalis  wub.gif , gal kas galėtų nuosekliai aprašyti kaip jį megzti.  ax.gif
*

Tiksliai nežinau ax.gif ,gal ir yra kokia spec.mezgimo technika, bet aš galvoju, kad tie siūlų tarpai padaryti išardžius (t.y. paleidus) numegztas akis.
Kozete
QUOTE(edinka @ 2006 01 04, 17:41)
Tiksliai nežinau  ax.gif  ,gal ir yra kokia spec.mezgimo technika, bet aš galvoju, kad tie siūlų tarpai padaryti išardžius (t.y. paleidus) numegztas akis.
*

O kaip taip nuardyti, kad po to viskas neišsiardytu? g.gif
Ladute
Gal numegzti viską lygiai, o po to pabaigoj tam tikrais tarpais paleisti po 2-3 akis (jas "nuardyti" iki pat apačios). Nors pagal aprašymą lygtai kažkaip kitaip turėtų būti - kažko labai sudėtingai aprašyta doh.gif
p. Kikimora
QUOTE(Minnie @ 2006 01 03, 01:02)

*

g.gif sakyčiau kad gal paleidžia akį, na žinot kaip nubėgusi kojinė... g.gif mano kolegė taip yra mezgusi, aš nerizikavau doh.gif mirksiukas.gif
edinka
QUOTE(Kozete @ 2006 01 05, 11:13)
O kaip taip nuardyti, kad po to viskas neišsiardytu?  g.gif
*

Reikia paleist akis norimais tarpais, tik nepamiršt, kad mezginys išplatės lotuliukas.gif
Tokiu raštu megzta bliuskutė yra žurnale Mala Diana Nr. 5-7, 1996 m., tik nežinau ar įmanoma tą žurnalą rast internete... blush2.gif
Minnie
Bandysiu paaiškint raštą šalikėlio
user posted image
user posted image

Pabandžiau rimtai užsiimti ir kažką padariau. Esmė tokia, kad paprastai numezgus ir paleidu norimas akis, jos nuyra iki pat apačios, nebelieka jokios, net pirmos eilutės akių, tik siūlas. Kažkada radau internete megztuko pavyzdį ir jame pamačiau, kad jame nuardytos akys ne per visą ilgį. Tai daryta taip: mezgama tiek eilių kiek norima, kad būtų neardyta, po to sumezgama tiek akių kiek bus norimas tarpas. Aš megzdama normalaus storumo siūlais sumezgiau 3 akis ir gavosi 2 cm tarpas. Mezgant kitą eilę virš tų sumegztų akių gaunasi tarpas. Tada reikia įvertinti maždaug kiek reikia užmesti naujų akių, kad jas išardžius siūlas būtų tokio ilgio kaip tas tarpas ankstesnėje eilutėje. Pagal mano mezginį uždėjau vieną naują akį ir toliau mezgiau kaip normalų iki tos vietos nuo kurios reikia paleisti ąkį (nereikia išsigąst, kad mezginys siusiaurėja, nes vietoj 3 akių liko 1; kuo daugiau bus ardomų eilių, tuo labiau susitrauks mezginys). Ją paleidus gaunasi tarpas iki kitos akies. Tad reikia užmesti tiek pat akių kiek buvo sumegzta apačioje, kad gautųsi proporcingai.
Tikiuos teisingai, jei ką patikslinkit.
Minnie
Čia tas pats raštas kaip viršuj:
http://bestyaforever.narod.ru/jurnali_po_v...verena_12_2003/

žiūrėti 26 modelį
VilmaM
mano naujai narpliotas šalis (arba dar gali būti ir skraistė ax.gif )
user posted image
kastaneda
Labai gražiai mirksiukas.gif , bet skraistei gal per siauras - turbūt akių nedaug?
tutti
QUOTE(VilmaM @ 2006 01 09, 18:45)
mano naujai narpliotas šalis (arba dar gali būti ir skraistė  ax.gif )

*

Aš gal kvailą klausimą blush2.gif o čia koks raštas, paprastas gerom akim? smile.gif labai gražiai atrodo šalikėlis
Minnie
Labai gražus thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif aš ir tokio užsimaniau..ot užkrečiama. Kokiu raštu megzta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.