Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sodo/daržo kenkėjai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
AStonke
Sveiki 4u.gif
Norėčiau pasidometi ar jus soduose nesusidurete su kenkejais ,kurie nugrauzia augalėlius? Visad galvojau,kad musu sode pilna kurkliu,ar turkliu,kuriu lervu rasdavome....bet vakar vakare vakarojant tiek aplink medzius pradejo skraidyti vabalu,kad nezinojom,kas čia darosi....Ir kas čia per vabalai....
Kai viena sugavome ,pamateme ,kad čia paprastasis grambuolys,karkvabalis....
ir tada pasiskaičius ,apie ji,pasidare aišku,kas čia mano darze krečia aibes doh.gif
Žirnius sodinau jau trečia karta,kiek pasodinu,tiek randu tunelius,ir suestus zirnelius ax.gif keista,kai tai daro tas grambuolys.....visada iki tol galvojau,kad čia turkliai.....
Gal ,kas turite panšios patirties,ar patarimu,kaip juo išnaikinti?
DeeDee
1. Kurklių lervos yra sumažintos suaugusių kopijos, t.y. nėra įprastos lervos pavidalo.
user posted image

2. Grambuolys skraidyti pradeda gegužės mėnesį prieblandoje. Kas penkeri metai gegužės - birželio mėnesiais skraido labai masiškai. Apgraužia įvairių lapuočių medžių ir krūmų lapus. Labai pavojingas miško ir žemės ūkio kenkėjas.
Grambuolio lervos
user posted image

Taigi, sode gali būti ir vienų, ir kitų.
AStonke
Na va to grambuolio lervu praeitais metais tai masiškai radome doh.gif O šiemet va tie karkvabaliai tikrai masiškai skraido ,kazkoks siaubas buvo vakare,kol susigaudeme kas darosi..Ir aplink ta medi,kur jie skraide-zemeje pilna mazu sklyčiu,kaip suprantu ten sudejo kaišinelius....
Tai šitu padaru tikrai pas mus yra....ir randu ju irgi meslo kruvoje,po zeme...lysvese...
O kurkliu,va tokiu gyvenime savo sode nesu mačiusi,ar iškasusi schmoll.gif Manau jei butu-vistiek kada uztikčiau darza kasant...ar kiaušineliu rasčiau-bet niekad !
Bet visu idomiausia,tai tada taip išeina kad man viska nugrauzia ir sueda tie grambuoliai doh.gif po zeme...Ir jie megsta,tik salotu,agurku šaknis,kartais morkas...o ypač zirnius...O va braškiu,svogunu,česnaku -neliečia...Juos galiu masiškai auginti...
Idomu,kaip juos naikinti?Man tai rankos svyra...kaip išnaikinsi toki spiečiu,koks vakare skraide...Ar tinka idomu irgi visi milteliai.,i urvus,kaip ir kurkliams... g.gif
Milka-Vanylka
QUOTE(AStonke @ 2009 05 18, 16:37)
Na va to grambuolio lervu praeitais metais tai masiškai radome  doh.gif  O šiemet va tie karkvabaliai tikrai masiškai skraido ,kazkoks siaubas buvo vakare,kol susigaudeme kas darosi..Ir aplink ta medi,kur jie skraide-zemeje pilna mazu sklyčiu,kaip suprantu ten sudejo kaišinelius....
Tai šitu padaru tikrai pas mus yra....ir randu ju irgi meslo kruvoje,po zeme...lysvese...
O kurkliu,va tokiu gyvenime savo sode nesu mačiusi,ar iškasusi  schmoll.gif Manau jei butu-vistiek kada uztikčiau darza kasant...ar kiaušineliu rasčiau-bet niekad !
Bet visu idomiausia,tai tada taip išeina kad man viska nugrauzia ir sueda tie grambuoliai  doh.gif po zeme...Ir jie megsta,tik salotu,agurku šaknis,kartais morkas...o ypač zirnius...O va braškiu,svogunu,česnaku -neliečia...Juos galiu masiškai auginti...
Idomu,kaip juos naikinti?Man tai rankos svyra...kaip išnaikinsi toki spiečiu,koks vakare skraide...Ar tinka idomu irgi visi milteliai.,i urvus,kaip ir kurkliams... g.gif
*

tik neprisisaukit kurkliu cia aisku perkeltine prasme.pas mane yra darze kurkliu.pernai nuede puse svogunu doh.gif beto jie man tokie slykstus,kad ir i nuotrauka paziurejus siurpai eina.nieko nera blogiau kaip stengies kazka savo uzsiaugint,o atsiranda kazkokie brudai ir viska nueda doh.gif doh.gif
DeeDee
perkasinėt dirvą reikia prieš sodinant, grambuolių lervos giliau nei 20cm nenulenda wink.gif
Yra šių gražuolių ir pas mus - šeštadienio naktį buvau lauke šviesą palikus, tai grįžus namo radau visą terasą apsivertusių vabalų ( aišku, traiškiau batais), tik toks kovos būdas - bergždžias wink.gif
Ir hmm, na kad taip masiškai viską naikina nepastebėjau. Kurkliai daugiau žalos pridarė smile.gif
AStonke
Na man jie tuo ir patinka,kad bent svogunu su česnakais nevalgo lotuliukas.gif o tai pas mus jie labai gerai uzauga....O gaila buvo tik zirniu,kuriuos jau trečia kart sodinau ir vis suedė....O praeitais metais tai ir agurkus kartais patvarkydavo...
Dabar galvoju turbut sodinant daigeli pvz..vienoj vietoj,aplink šaknele reik arba nuodu paberti...arba pvz..salia sodinti česnaka....arba serenti kuriu kvapo ir turkliai nemegsta ir grambuoliai gal g.gif
Bet niekur nerandu jokios info ,kaip tuos baisenybes išnaikinti....Dar kurklius tai skslbimo milteliais ir tt..o šitie zarazos... doh.gif
ginture
Nemazai informacijos apie tuos pabaisas: http://www.egzotika.info/news.php?readmore=367
As tos bjaurasties gavau is kaimynes, su pomidoru daigais...
IwonaBogd
Sveiki. Gal nelabai prie vabzdziu, bet gal kas zinos ka daryt.
Pas mano teta labai grazi namo aplika, bet jau antrus metus puola sraiges. verysad.gif Ju tiek daug doh.gif (pvz, kaip ant bulviu buna tu kalaradu). zino, kad joms kenkia druska, bet tai kenkia ir zemiai. Praeitais metai puole tik irisus, o siemet viska, net ant kadagio sedi.
Buciau labai dekinga, jei kas galetu patart, kaip su jom kovot. Sako, net nesinori nieko sodint ir tvarkyt. unsure.gif
AStonke
na su sraigem kovoti labai paprasta lotuliukas.gif
Prisirenki,ir i supirkimo punktus....(uzsidirbsit per krize pinigeliu) kitas kelias-prisirenki,pora dienu pamaitini miltais,veliau,išlukšteni-ir pasimarinuojiir, kaip šašlykus ir kepi ant iešmo (delikatesas) čia rimtai mirksiukas.gif tongue.gif
IwonaBogd
QUOTE(AStonke @ 2009 06 04, 16:26)
na su sraigem kovoti labai paprasta  lotuliukas.gif
Prisirenki,ir i supirkimo punktus....(uzsidirbsit per krize pinigeliu) kitas kelias-prisirenki,pora dienu pamaitini miltais,veliau,išlukšteni-ir pasimarinuojiir, kaip šašlykus ir kepi ant iešmo (delikatesas) čia rimtai  mirksiukas.gif  tongue.gif
*

Norit pasakyt, kad miltais reikia apibarstyt viska? O jus bandet, ar tik juokaujat g.gif

o del rinkimo, tai jei turi viena gelyna 1kvadratinio metro, tai galima rinkt, o kai turi daug tu gelynu, tai nesurinksi doh.gif
Casual
QUOTE(ginture @ 2009 06 03, 20:36)
Nemazai informacijos apie tuos pabaisas:  http://www.egzotika.info/news.php?readmore=367
As tos bjaurasties gavau is kaimynes, su pomidoru daigais...
*

Puikus straipsnis thumbup.gif Aciu 4u.gif
skelbsim kurkliams kara, nes ju pas mus turbut milijonas- be dideliu pastangu savaitgaly savo darze 9 didziulius bjaurybes pagavau blink.gif verysad.gif
DeeDee
QUOTE(IwonaBogd @ 2009 06 04, 16:38)
Norit pasakyt, kad miltais reikia apibarstyt viska? O jus bandet, ar tik juokaujat g.gif

*

nea, pačias sraiges reikia patalpinti į miltais pirpildytas dėžes, per kelias dienas prasivalo jų žarnynas ir jau tuomet galima marinuot ax.gif

QUOTE(dooovile @ 2009 06 04, 16:48)
Puikus straipsnis thumbup.gif  Aciu 4u.gif
skelbsim kurkliams kara, nes ju pas mus turbut milijonas- be dideliu pastangu savaitgaly savo darze 9 didziulius bjaurybes pagavau  blink.gif  verysad.gif
*

jetus, matau praraustus kelius, bet pagaut niekaip nesiseka doh.gif
Casual
QUOTE(DeeDee @ 2009 06 04, 17:40)

jetus, matau praraustus kelius, bet pagaut niekaip nesiseka  doh.gif
*

nesupratau? unsure.gif

kokius dar praraustus kelius g.gif niekas nieko rausti neketina doh.gif lotuliukas.gif
DeeDee
QUOTE(dooovile @ 2009 06 04, 18:16)
nesupratau?  unsure.gif

kokius dar praraustus kelius  g.gif  niekas nieko rausti neketina  doh.gif  lotuliukas.gif
*

dabar ir aš nesupratau - ar pas jus kurkliai šiaip paprastai laksto, t.y. žemės paviršium? unsure.gif Pas mane iš po nakties tik matosi, kur prabėgo - kažkas panašaus į kurmio darbelius, tik piršto storumo tie 'keliai' mirksiukas.gif
Casual
QUOTE(DeeDee @ 2009 06 04, 19:29)
dabar ir aš nesupratau - ar pas jus kurkliai šiaip paprastai laksto, t.y. žemės paviršium?  unsure.gif Pas mane iš po nakties tik matosi, kur prabėgo - kažkas panašaus į kurmio darbelius, tik piršto storumo tie 'keliai' mirksiukas.gif
*

taip, jie rausia tunelius po zeme, taciau straipsnyje aprashomos ivairios (neaisku tik kiek veiksmingos) priemones kaip "kariauti" su kurkliais nerausiant zemes mirksiukas.gif
dwynuke
Ir mano sode sio turto- kalbu apie kurklius-uztenka verysad.gif ir kiausiniu lukstais maitinau ir nuodu dejau- niekur jie nedingsta - dar aliejaus pyliau i urvelius ir vandens pyliau -tai tikrai islindo bjaurybe- bet kiek to aliejaus reiks ispilti- o dar daugiau kantrybes juos naikinti- nezinau liudna ir graudu kai aplink zmones dziaugiasi kad gerai sudygo augaleliai- as vis guodziuosi kad isnaikinsiu parazitus- suede man burokeliu, morku seklas- nuo ju gelsta svogunai ir t.t.,.beviltiska doh.gif
IwonaBogd
QUOTE(DeeDee @ 2009 06 04, 17:40)
nea, pačias sraiges reikia patalpinti į miltais pirpildytas dėžes, per kelias dienas prasivalo jų žarnynas ir jau tuomet galima marinuot  ax.gif
*

eikit sau.... su savo juokais aggressive.gif
Livai
QUOTE(AStonke @ 2009 06 04, 15:26)
išlukšteni-ir pasimarinuojiir,
*

blink.gif blink.gif tai as geriau pririnksiu, ir uz dyka jums atiduosiu, tik valgykit i sveikata drinks_cheers.gif

QUOTE(dooovile @ 2009 06 04, 15:48)
savaitgaly savo darze 9 didziulius bjaurybes pagavau  blink.gif  verysad.gif
*

o tai kaip konkreciai gaudot? g.gif
as pernai savo sklypely apie 20 pagavau, o siemet "tik" kokius 5 doh.gif
Fonda
Labai geras straipsnis, kaip kovoti su turkliais. doh.gif Ir pas mus šių kenkėjų, neišnaikinamų, "užderėjo" cray.gif Niekada anksčiau nebuvo, o dabar tikra tragedija. Jau anksti pavasarį vis prašiau čia "parduoti" porelę kurmių doh.gif Kažkaip kurmiai išnykę visur?... Ar kas turit teigiamos patirties kovoje su turkliais? Kas veiksmingiausia? O dėl sraigių, tai yra pas mus jų nemažai. Bet man jos net patinka. Rytais nuo šiltnamio sienų nukiloju, kad saulė pakilus neišdžiovintų. Ir nuo kelio einant numetu, kad mašinos nepervažiuotų... Valgyt tai jau nono.gif Gi tų salotų darže joms negaila, tegul gyvena, taip gražiai išdidžiai neša savo tuos du ūsus-vairus ant galvos ir namelį ant nugaros... assa.gif
IwonaBogd
Gal kai pora tai neblagai. Bet kai visos geles apgriauztos, ir ju kaip zaisliuku ant eglutes, tai per daug doh.gif
Rozarka
QUOTE(IwonaBogd @ 2009 06 04, 23:04)
eikit sau.... su savo juokais  aggressive.gif
*

Čia ne juokai, aš irgi prieš gaminant parą laikau miltuose, tik puodą reikia gerai uždengt, nes kitaip po nakties bus pilna virtuvė sraigių essen.gif
IwonaBogd
QUOTE(Rozarka @ 2009 06 05, 21:02)
Čia ne juokai, aš irgi prieš gaminant parą laikau miltuose, tik puodą reikia gerai uždengt, nes kitaip po nakties bus pilna virtuvė sraigių essen.gif
*

Cia ne receptais dalinames, o ieskom patarimu kaip isnaikinti cool.gif
Casual
QUOTE(IwonaBogd @ 2009 06 05, 23:08)
Cia ne receptais dalinames, o ieskom patarimu kaip isnaikinti cool.gif
*

taigi viens kitam nemaisho mirksiukas.gif lotuliukas.gif

nebent ne apie tokias sraiges klausiat g.gif pas jus gal kokios mazhytes?
pas mus pilna vynuoginiu sraigiu bet nuo ju jokios zhalos darzui ar gelynui nepastebiu schmoll.gif

o va kurkliai tai katastrofa verysad.gif

kaip as juos gaudau? ka ten pasakoti- kai tokiais buriais buna tai net ir labai stengtis nereikia verysad.gif
Casual
nugrauze kurklys 6 agurku daigus doh.gif doh.gif
skelbiu kara gun_rifle.gif

parsiveziau namo 4 kurklius - bandysiu pamaitinti kiaushiniu lukstais su aliejum kad isitikint ar jie toki daikta valgo ir ar tikrai nuo jo stimpa unsure.gif

reikes dar kazka sugalvoti.....
dar ir shiltnamis pilnas tuneliuku.... gun_rifle.gif gun_rifle.gif
be rėmų
QUOTE(dooovile @ 2009 06 06, 20:16)
nugrauze kurklys 6 agurku daigus  doh.gif  doh.gif
skelbiu kara  gun_rifle.gif

parsiveziau namo 4 kurklius - bandysiu pamaitinti kiaushiniu lukstais su aliejum kad isitikint ar jie toki daikta valgo ir ar tikrai nuo jo stimpa  unsure.gif

reikes dar kazka sugalvoti.....
dar ir shiltnamis pilnas tuneliuku.... gun_rifle.gif  gun_rifle.gif
*

Čia kaip anekdote apie muses: užmušinėti nehumaniška, geriau trintų raudonų plytų į gerklę- ir tikrai nustips lotuliukas.gif
Linkiu sėkmės kovoj essen.gif
AStonke
Mūsu kaimynai,tai ant strypu armatūros uzmove 5lt,plastmasines bonkas,vejas pučia,jos makaluojasi dundena,ir pereina tas garsas i zeme...tokiu bonku pristate visam sklype....Sako to garso bijo kurmiai ....o va kaip kurkliai tai nezinia,,,nes pvz..pas juos niekas nieko nenugrauzia,o pas mus nugrauzia....Tad dabar jau itariam,gal ir kurkliai nemegsta to triukšmo?gal kas bandet?
DeeDee
baisu man tos armatūros strypai ir tie plastmasiniai buteliai - visus išmečiau iš kiemo. Tiesa, gerietis kaimynas dar man ne tik plastikinius butelius, bet ir nuo alaus skardines buvo sukabinęs doh.gif Juk galima ir dailesnių vėjo malūnėlių pasidaryt ar nusipirkt.
Casual
QUOTE(DeeDee @ 2009 06 07, 13:28)
baisu man tos armatūros strypai ir tie plastmasiniai buteliai - visus išmečiau iš kiemo. Tiesa, gerietis kaimynas dar man ne tik plastikinius butelius, bet ir nuo alaus skardines buvo sukabinęs doh.gif Juk galima ir dailesnių vėjo malūnėlių pasidaryt ar nusipirkt.
*

yra pas mus tu maluneliu bet nuo ju kurkliams tik juokas ima schmoll.gif

mano eksperimentinis nuodijimas turbut suzhlugs unsure.gif du nusibaige sava mirtimi, o va dar du gyvena stiklainyje, nuo ryt norejau pabandyt duot kiaushinio lukstus su aliejum, bet per tas dvi dienas kazkaip prisipratinom tai dabar truchinti gaila ( o paleisti nera kur doh.gif )
va kokie:
user posted image

jie kazkoki smirdanti skysti leidzia blink.gif
vilvita
Mano kriauses uzpuole skruzdeles unsure.gif . Gerai apziurejau medeli ir pamaciau, kad ten kazkokie juodi plemai. Pagramdziau, o ten kazkokie slykstus vabaliukai, panasus i erkes ir pajudinus ropoja blink.gif . As taip suprantu, kad skruzdes del ju puola mano medeli. Gal zinot, kas tai per padarai ir kaip ju atsikratyti g.gif .
Agniska
O tokių user posted image bjaurybių pas nieką nėra? blink.gif
Casual
Agniska, pas tave ten eilinis slimokelis irnesakyk.gif

mano kurkliai NUMIRE verysad.gif verysad.gif visi keturi, nei is sio nei is to verysad.gif net nuodu suruosti nespejau doh.gif
DeeDee
QUOTE(dooovile @ 2009 06 08, 19:07)
mano kurkliai NUMIRE  verysad.gif  verysad.gif visi keturi, nei is sio nei is to verysad.gif  net nuodu suruosti nespejau  doh.gif
*

nu va biggrin.gif Klausykis, dabar reiktų jų lizdų ieškot, birželio mėn deda kiaušinius - tai iš savos praktikos galiu pasakyt, kad dažniausiai tie lizdai esti ten, kur prieš tai pasodintas daigas ėmė ir staiga buvo nužnybtas. Gudruoliai taip apsaugo lizdą nuo augalų metamo šešėlio wink.gif
Casual
QUOTE(DeeDee @ 2009 06 08, 19:13)
nu va  biggrin.gif Klausykis, dabar reiktų jų lizdų ieškot, birželio mėn deda kiaušinius - tai iš savos praktikos galiu pasakyt, kad dažniausiai tie lizdai esti ten, kur prieš tai pasodintas daigas ėmė ir staiga buvo nužnybtas. Gudruoliai taip apsaugo lizdą nuo augalų metamo šešėlio wink.gif
*

na tada reikes po visa darza ieskoti, nes tu nugrauztu daigu pas mane kas antras, net svogunus (galvutes) nugrauze doh.gif doh.gif doh.gif
imu galvoti gal jiems bloga pasidare nuo pries tai suvalgytu kiausiniu, nes praeita savaite i urvus buvau prideliojus g.gif nes kazkaip itartinai..... pries menesi pagautas kurklys tai butelkoje menesi be jokios zemes, be maisto dvi savaites gyveno kol nebuvo pribaigtas kai MB mano "kalini" rado doh.gif
Agniska
QUOTE(dooovile @ 2009 06 08, 20:07)
Agniska, pas tave ten eilinis slimokelis  irnesakyk.gif

mano kurkliai NUMIRE  verysad.gif  verysad.gif visi keturi, nei is sio nei is to verysad.gif  net nuodu suruosti nespejau  doh.gif
*

Jo jo biggrin.gif gerai būtų,kad eilinis,per vakarą 200 tokių pririnko,viską naikina ir gėles ir daržoves-baisu,nes sodinti nieko nesinori doh.gif doh.gif
a4ra
QUOTE(vilvita @ 2009 06 08, 01:24)
Mano kriauses uzpuole skruzdeles  unsure.gif . Gerai apziurejau medeli ir pamaciau, kad ten kazkokie juodi plemai. Pagramdziau, o ten kazkokie slykstus vabaliukai, panasus i erkes ir pajudinus ropoja blink.gif . As taip suprantu, kad skruzdes del ju puola mano medeli. Gal zinot, kas tai per padarai ir kaip ju atsikratyti g.gif .
*

Purksti nuo amaru.
Casual
vel primaliau kurkliams kiausiniu lukstu - ryt vel bandysiu su aliejum truchinti doh.gif
dwynuke
dooovile seku tavo kova su kurkliais- ir as lygiai kaip tu vargstu.Skaiciau dar viena toki recepta-stikline acto i 5 litrus vandens ir i urvelius. As ryt vaziuoju i soda ir bandysiu.
Casual
QUOTE(dwynuke @ 2009 06 12, 21:30)
dooovile seku tavo kova su kurkliais- ir as lygiai kaip tu vargstu.Skaiciau dar viena toki recepta-stikline acto i 5 litrus vandens ir i urvelius. As ryt vaziuoju i soda ir bandysiu.
*

console.gif

as jau po "kovos" siandien unsure.gif nudobiau apie 20 prieshu ir uztikau tris lizdus su kiaushiniais blink.gif doh.gif tokiais tempais besidayugindami jie greit uzkariaus ir musu miestus blink.gif blink.gif doh.gif
zodziu, raportyuoju: radau- nugrauztu svogunu - apie 7, nugrauztas burokas- 1, nugrauzta paprika (shiltnamyje!!!!!) - 1, apvyte shiltnamio pomidorai - 4, nugrauzti agurku daigai su ziedeliais ir mazuciais agurkiukais - 4 verysad.gif

karas naudojantis aliejum ir vandeniu pasitvirtino 100 % thumbup.gif zodziu i skylute aliejus, po to vanduo - ishshoka is zemes kaip pozeminiai siaubunai siaubo filmuose.Acius dideliausias uz instrukcijas 4u.gif 4u.gif tokiu budu vien is varganos agurku lysvel;es ishkrapsciau 9 !!!!!!
jiems nuo aliejaus kazkoks negerumas pasidaro - stimpa mazdaug minutes begyje jei gauna aliejaus blink.gif (buvau kelis gyvus kibiran imetus - tuoj galus pridave)
Kiaushiniu luksta malta su aliejum sukishau i kitas skylutes (skyluciu pas mus mazdaug 5 trilijonai, tai nuodo uzteko gal til kokiom 15 skyliu) poveikis bus neaiskus, nes nesuzinosi ar kazkas po zeme nustipo ar ne schmoll.gif g.gif
Kaimyne buvo zibalo uzsipirkus - mirkem skurliukus ir kishom darzan doh.gif Dabar is tolo dvokiu zibalu. is sodo grizom 10, vaikus suguldziau pries 5 minutes doh.gif lisciau i vonia, o vandens shilto tai sia savaite NERA !!!! blink.gif doh.gif doh.gif teks apsiteliuskinti galunes ir eit i lova blush2.gif
monkey
Pas mane siemet darzo gyventojai visai isnaglejo doh.gif ... su kurkliais lenktyniauju, kas greiciau braske suras, tai tenka puszalias valgyti, agurkus sodinau jau kokius 4 kartus, tai vis keleta isgyvena....sraigems salotu butu negaila, tiek to jomis pasidalinciau, bet va jos, kaip traktoriai ir per zirniu daigelius varo, taip pat cukiniju daigelius aplimpa, tai eilini karta nuplesus sraige nuo kaip reikiant apkramptytos cukinijos ar moliugo dingsta mintys apie graziuosius sraigiu ragelius... ech, na vis tiek mielos jos, tik gaila, kad pykstames paskutiniu metu... reiks ir man rytoj su aliejaus buteliu i darza eiti, kurkliu ieskoti biggrin.gif
Violeta*
Sveikos,

blink.gif Jei tie kurkliai nufotkinti natūralaus dydžio...ne fotografinis efektas koks, o tokie, sprindžio dydžio..Tai ..bijočiau daryt ką nors, baisūs man jie doh.gif
Nuodų kelioliką kg..ir į urvelius..

Bėda štai užpuolė..Auginu gražais, gan retas pelargonijas, iš sėklučių mano pačios išaugintos, žydėt pradeda..Pamačiau amarus..Negausiai kol kas, bet..Ir ant kaktusų..turbūt ir ką kitą paragavus patiks..savaitgalį purškinėjau ūkinio muilo tirpalu, bet šiandien vėl radau..

Klausimas - ar įmanoma jų atsikratyt ilgam, pvz, sezonui? Ar tik nuolat purškinėjant reguliuot jų populiaciją įmanoma? Gal yra kas nors, ko amarai vengia?
Ne sodas čia, tik terasa..
a4ra
QUOTE(monkey @ 2009 06 14, 01:09)
Pas mane siemet darzo gyventojai visai isnaglejo  doh.gif ... su kurkliais lenktyniauju, kas greiciau braske suras, tai tenka puszalias valgyti, agurkus sodinau jau kokius 4 kartus, tai vis keleta isgyvena....sraigems salotu butu negaila, tiek to jomis pasidalinciau, bet va jos, kaip traktoriai ir per zirniu daigelius varo, taip pat cukiniju daigelius aplimpa, tai eilini karta nuplesus sraige nuo kaip reikiant apkramptytos cukinijos ar moliugo dingsta mintys apie graziuosius sraigiu ragelius... ech, na vis tiek mielos jos, tik gaila, kad pykstames paskutiniu metu... reiks ir man rytoj su aliejaus buteliu i darza eiti, kurkliu ieskoti biggrin.gif
*

Pas manes tas pats su braskemis:visos graziausios,labiausiai issirpusios jau apkramtytos.Tik vat niekaip nesuprantu,kas cia jas taip?Jei nori stovek prie lysves su kokiu mietu rankoj ir lauk,kas artinsis prie braskiu. g.gif
norilonyte
Sveikos, as ir kariauju su visokiais gyviais
QUOTE(a4ra @ 2009 06 14, 12:45)
Pas manes tas pats su braskemis:visos graziausios,labiausiai issirpusios jau apkramtytos.Tik vat niekaip nesuprantu,kas cia jas taip?Jei nori stovek prie lysves su kokiu mietu rankoj ir lauk,kas artinsis prie braskiu. g.gif
*

O as jau kelis kartus isvaikiau skruzdeliu vakarelius nuo apestu braskiu doh.gif po 50 susirenka ir tusinasi doh.gif
satanele
Sveikutes,gal patarsit kuom galeciau siuo metu nupurksti vysniu ,tresniu medzius ,nes uzpuole manau kazkoks parazitas,nes lapai sukasi ir juodais vabaliukais apkibe schmoll.gif
Casual
QUOTE(norilonyte @ 2009 06 14, 22:32)
Sveikos, as ir kariauju su visokiais gyviais

O as jau kelis kartus isvaikiau skruzdeliu vakarelius nuo apestu braskiu doh.gif po 50 susirenka ir tusinasi doh.gif
*

na va, gal pas jas vestuves ar koks mokyklos baigimas, o cia ima ir isvaiko doh.gif
dwynukee kaip reikalai su kurkliais ????? mes savaitgali vel kariausim, aliejum apsiginklave doh.gif lotuliukas.gif ( as tik nika pasikeiciau, buvo dooovile)
dwynuke
QUOTE(Casual @ 2009 06 17, 13:28)
na va, gal pas jas vestuves ar koks mokyklos baigimas, o cia ima ir isvaiko doh.gif
dwynukee kaip reikalai su kurkliais ????? mes savaitgali vel kariausim, aliejum apsiginklave  doh.gif  lotuliukas.gif  ( as tik nika pasikeiciau, buvo dooovile)
*

Na lyg ir aprimo mano vabalai-nusispjausiu 3 kartus lotuliukas.gif ir man aliejus kol kas labiausiai pasiteisino.norejau isbandyti acta, dar siulo papriku ir garstyciu uzpila naudoti- bet kad per ta lietu nebuvo kaip. Dabar jei tik uzmatau rimtesne skylute tuoj su aliejuku atlekiu biggrin.gif tai dabar paaugliai pasirode- gal tuos didziuosius pavyko isvyti? gerai butu. Dar zinai kaimyne sake kad tie kurkliai kurkia- ir tikrai vakare prie lysves girdejau kazkoki kurkima, pyliau alieju bet neradau.Rytoj vel vaziuoju i soda- taigi egzekucijos tesiasi. sekmes ir tau smile.gif
Buel
Kam dar aktualu kovoti su sraigemis noriu pasiulyti buda, kuri pati isbandziau.
Reikia uzplikyti 3l pora susmulkintu cesnako galvuciu ir sutrintu pipiru. Po kokios paros tuo tirpalu apipurksti geles , bet pasistengti apipurksti krumeliu apatine dali.
Sraiges nemegsta kartumo ir cesnako kvapo. Tik reikia purksti kai sausas oras, kad lietutis nenuplautu tirpalo. Dariau ta apipurskima jau du kartus. Darbo daug bet sraigiu zenkliai sumazejo. Papildomai dar surenku tuos kurie matosi, kartais prirenku koki kibiro ketvirtadali. Baisu, ko tik nebandziau, purskinimas pats veiksmingiausias budas. smile.gif
Violeta*
Sveikos, ir man prireikė patarimo..

Rausvažiedes gudobeles jaunutes dar visai kažkas užpuolė - kai kurių sodinukų šakos žydinčios labai tankiai voratinkliu apsuktos, lapai po juo susisukę, žiedai apkramsnoti.. unsure.gif verysad.gif

Galvoju, kad jei su voratinkliu, gal kokia voratinklinė erkutė?
Kaip manot, kas tai galėtų būti?
cordi
gal kas galetu patart kaip naikint skruzdeles? ju pilna VISUR ir eda viska... gelytes visas, rozes net ir jazminus doroja... nepatyrus as sodininke, o ir sodelis mieste palei nama, aplink kaimynu dziungles... smile.gif
Buel
QUOTE(cordi @ 2009 06 22, 21:24)
gal kas galetu patart kaip naikint skruzdeles? ju pilna VISUR ir eda viska... gelytes visas, rozes net ir jazminus doroja... nepatyrus as sodininke, o ir sodelis mieste palei nama, aplink kaimynu dziungles... smile.gif
*

Skruzdeles irgi nemegsta cesnakines vandens. Padaryk tirpala didesnes koncentracijos ir kai po sauleledzio visos skrezdeles sugriz i skruzdelyna apipilk zeme aplink jo. Jie pereis i kita vieta, gal i kaiminu dziungles. biggrin.gif
@akytė@
Del skruzdziu tai kiek zinau nuo seno labai padeda pomidoru lapai.....Pridedi i tas vietas kur ju daugiausia ,tas kvapas irgi keistokas,tai tipo išsilaksto g.gif Bet pati nebandziau tai nzn...
O aš savaitgali irgi pagavau turkli....Kaip gera ant širdies buvo drinks_cheers.gif O aliejaus nebandziau pilti,o ten butina gera pilti,ar uztektu to "genetiškai modifikuoto" mirksiukas.gif tongue.gif tas pigesnis lotuliukas.gif negaila pilti butu,,,,
O kaip kitos rašo pila i skylutes skalbimo miltelius irgi tipo padeda,bet man tai nepatinka,mano agurku lysve išvagota skyliu,tai jei pripilsiu chemikalu,tai po lietaus visa zeme bus isigerus skalbimo milteliu,tai paskui kokias darzoves aš valgysiu ant chemijos išaugintas doh.gif Kazkaip aliejus čia labiau tiktu,bet jis isigeria i zeme,o ka tie turkliai daro ji išvyde?Ar tas kvapas veikia,ar jie valgo,ar nuo ko jiems nepatinka tas aliejus?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.