Įkraunama...
Įkraunama...

Pamatai

to mildutes_tetis:
na man vis neaisku del pamatu po kaminu. Net senoveje kaminai turejo atskira pamata nuo namo, o dabar ji kaip ir "dziauna" ant rostverko.
Pas mane kaip ir palenda po rostverku atskiras pamatas ? Mano konstruktorius - atsilikes ar kaip... dry.gif
Atsakyti
QUOTE(Bircis @ 2009 10 06, 08:41)
to mildutes_tetis:
na man vis neaisku del pamatu po kaminu. Net senoveje kaminai turejo atskira pamata nuo namo, o dabar ji kaip ir "dziauna" ant rostverko.
Pas mane kaip ir palenda po rostverku atskiras pamatas ? Mano konstruktorius  - atsilikes ar kaip... dry.gif


is tiesu kaminas gali buti ant to paties rostverko kaip ir siena. nieko cia tokio. Tik kartais kaminas buna platesnis (380mm), nei nesancioji sienos dalis, todel ties ta vieta rostverkas isplatinamas ir rostverko atzvilgiu pacentruojami poliai.
Suprantu, kad jusu situacija kvaila - nepasitikite konstruktoriumi, patys renkate informacija, kuri supriesina dar labiau su tai kas pas jus padaryta.
Atsakyti
QUOTE(stevas @ 2009 10 05, 17:53)
Ritoj turėtu atvežt molio bet jisai nelabai ir sausas. Ar tai labai blogai? Gal ji vietoj kaip nors maišyti su smeliu? Ar tas molis ne pradies sušalus judinti polius?

[To mildutes tetis] vietomis yra tarp poliu ir 370mm tenais kur kampas ir bus kaminas, ir tai yra tokiu vietu 620mm 750mm. Tai cia kaip konstruktoriaus klaida ar kas?

Poliu gylis yra dveju matmenu 3.00m ir 4.20m. Bet tenai kur bus pripilta žemes/molio ~1.50m yra ir 3.00m poliai tai gausis kad tik 1.50m nejudintam grunte! Ar užteks tiek pagal mano geolog. tyrimus??


Yra taip su moliu - Tanklūs yra supiltieji moliniai gruntai, kurių drėgnis yra mažesnis už plastiškumo drėgnį, t.y. W<Wp. Netanklūs yra moliniai gruntai, kurių drėgnis yra mažesnis už plastiškumo drėgnį , t.y. W>Wp. Jei jums nepavyks sutankinti, o siuo metu (rudeni) jau tikrai nepavyks, tai turesite bedos. Maisymas su smeliu nemanau kad duos atitinkama efekta, nes reiketu nustatyneti tikslia proporcija, kuri kas diena vel gali kisti, priklausomai nuo krituliu.

Del atstumo tarp poliu negaliu teigti ar tai klaida. Jei viskas buvo skaiciuota, gal ten ir viskas gerai. Gali traktuoti kad poliui tereikia tik viena puse sono dirbti ir panasiai. Nors tai butu neekonomiskas sprendimas. Tiesiog jei turit galimybe - paklauskit kodel tarp poliu mazesnis atstumas nei 3 diametrai, ir ar tai ivertinta skaiciuojant poliu trinti.

Del poliu gylio - vienaip ar kitaip per isalo zona polius neskaiciuojamas jog dirba trintimi, todel tas 1,5m uzpilamo grunto beveik ir eleminuojasi is jusu skaiciavimo. O likes 1,5m jau dirba trintimi, tiesa geologija salyginai gerai, bet be apkrovu skaiciavimo ir poliu laikymo galios skaiciavimo negaliu uztikrintai atsakyti
Atsakyti
Šiandien atvežė geriasno smėliu-ko "smėlis molingas" geriau kaip praeita karta bet ir brangiau ant 60lt masina. Atveži drevines mašinos bet vis-tek truko tai jaučiu kokiu dar 6 reiks. Galvoju nors šiemet paruošt aikštele statybom. O trambuot geriau iškarto ar pavasari pieš statant?


Konstruktorius man pasakie: "Pagrindinis poliu zingsnis atitinka ta
reikalavima, taciau yra vietu kuriose negalima kitaip issprest, o jei
bus birus gruntas greziant, salia esamo polio grezimas vykdomas po
pries tai isgrezto polio uzbetonavimo. Pvz kaip kitaip isdelioti
polius jei didelis lango plotis ir i kampus ateina dideles
koncentruotos jegos, o uz sakykim 50-80cm prasideda kitas langas??? Ir
taip toliau..."
Atsakyti
na pardon, man vis iki galo noris issiaiskinti del kamino pamato.. ax.gif

cia citata is straipsnio -
"Deformacinės siūlės
Kiekvienas pastatas turi savo konfi gūraciją, todėl negalima nustatyti konkrečių nurodymų, kaip išdėstyti
deformacines siūles. Tai turėtų spręsti projektuotojas, kuris suranda labiausiai tinkančias vietas, kur formuoti
siūlę.
Deformacinė siūlė turi būti formuojama:
1 tarp pamato ir sienos, naudojant bitumo ritinio medžiagą;
2 prie šiltos ir šaltos sienos sujungimo arba perėjimuose;
3 sienos storio pakeitimo atveju
4 jei nearmuotų sienų ilgis yra didesnis nei 6 m (sienų sutvirtinimas leidžia padidinti deformacinių siūlių
tarpusavio atstumą iki 12m);
5 prie ilgų vidinių sienų susikirtimo vietų;
6 prie sienų susijungimo su kolona ar kitos medžiagos siena;
7 jei staigiai kinta sienos aukštis.
"
kaminas - atskira konstrukcija (bent jau pas mane) - ir ji pakliuna 2 (seniau gal jis ir labiau kaito, dabar izoliacines medziagos, bet vis temperaturu skirtumas bus) ir 7-ta punkta (bent jau mano kamino aukstis 10 m , nes namas 2 pilni aukstai). Tai gi, jis lyg ir nesitvirtina prie sienos. Teoriskai pamatai neturi judeti, bet jei jie pajudes, kaip elgsis 10 metru kaminas? Ir kodel senoliai jam darydavo atskira pamata?
Atsakyti
QUOTE(Bircis @ 2009 10 07, 10:03)
na pardon, man vis iki galo noris issiaiskinti del kamino pamato.. ax.gif

cia citata is straipsnio -
"Deformacinės siūlės
Kiekvienas pastatas turi savo konfi gūraciją, todėl negalima nustatyti konkrečių nurodymų, kaip išdėstyti
deformacines siūles. Tai turėtų spręsti projektuotojas, kuris suranda labiausiai tinkančias vietas, kur formuoti
siūlę.
Deformacinė siūlė turi būti formuojama:
1 tarp pamato ir sienos, naudojant bitumo ritinio medžiagą;
2 prie šiltos ir šaltos sienos sujungimo arba perėjimuose;
3 sienos storio pakeitimo atveju
4 jei nearmuotų sienų ilgis yra didesnis nei 6 m (sienų sutvirtinimas leidžia padidinti deformacinių siūlių
tarpusavio atstumą iki 12m);
5 prie ilgų vidinių sienų susikirtimo vietų;
6 prie sienų susijungimo su kolona ar kitos medžiagos siena;
7 jei staigiai kinta sienos aukštis.
"
kaminas - atskira konstrukcija (bent jau pas mane) - ir ji pakliuna 2 (seniau gal jis ir labiau kaito, dabar izoliacines medziagos, bet vis temperaturu skirtumas bus) ir 7-ta punkta  (bent jau mano kamino aukstis 10 m , nes namas 2 pilni aukstai). Tai gi, jis lyg ir nesitvirtina prie sienos. Teoriskai pamatai neturi judeti, bet jei jie pajudes, kaip elgsis 10 metru kaminas? Ir kodel senoliai jam darydavo atskira pamata?


Viskas puiku kad gilinates ir aiskinates. Tiesa tie isvardinti punktai (beveik visi) mano galva yra kritikuotini, nes pirmiausia reiketu isskirti temperaturine siule ir deformacine siule. Neisisakysiu motyvu kodel taip galvoju, nes juos reiketu papasakoti zmogui, kuris parase straipsni. Visa informacija apie deformacines siules muro konstrukcijose isdestyta cia http://www3.lrs.lt/p...iedas?p_id=9796

Izoliacines medziagas kamine naudoja tik (!) del rasos tasko

Apie 2 aukstu namo ir 10m kamino skirtumus - jis neturetu buti didelis. Paprastai kaminas iskisamas 0.5m auksciau kraigo (auksciausios stogo vietos), jei kaminas yra kraigo zonoje, kitose vietose jis iskisamas ne ka daugiau.
Papildyta:
QUOTE(stevas @ 2009 10 06, 21:22)
Šiandien atvežė geriasno smėliu-ko "smėlis molingas" geriau kaip praeita karta bet ir brangiau ant 60lt masina.  Atveži drevines mašinos bet vis-tek truko tai jaučiu kokiu dar 6 reiks. Galvoju nors šiemet paruošt aikštele statybom. O trambuot geriau iškarto ar pavasari pieš statant?
Konstruktorius man pasakie: "Pagrindinis poliu zingsnis atitinka ta
reikalavima, taciau yra vietu kuriose negalima kitaip issprest, o jei
bus birus gruntas greziant, salia esamo polio grezimas vykdomas po
pries tai isgrezto polio uzbetonavimo. Pvz kaip kitaip isdelioti
polius jei didelis lango plotis ir i kampus ateina dideles
koncentruotos jegos, o uz sakykim 50-80cm prasideda kitas langas??? Ir
taip toliau..."


Gruntas sutankinimui pilamas sluoksniais, kurių storis nuo 250 iki 600mm priklausomai nuo naudojamo grunto, tankinimo mechanizmo.
Taigi jei supilsite dabar ir netankinsite, supiltas gruntas jau bus nebesutankinamas kokybiskai.

Na konstruktorius neturetu uzduoti klausimu "jei didelis lango plotis ir i kampus ateina dideles koncentruotos jegos, o uz sakykim 50-80cm prasideda kitas langas??? ". Jis turetu i tai atsakyti - siuo atveju as poliaus trinties darbo nevertinau, todel ir leidau sau sumazinti atstuma tarp poliu, o pats polius dirba tik dugnu (tik is patirties, tuo dugnu ne tiek daug ir perimama). Yra tu sprendimo budu.
Atsakyti
Gal tada paimt vibro koja jinai pramuša iki 120cm? Nes jau beveik visas sluoksnis ir stovi. Bet mašinos po 12kubu tai ant tos krūvos užvažinėjo ir normalia nesėda smėlis. Ar palikt iki pavasario, gal pats dar biški sugulės?

Ir dėl konstruktoriaus tai bandysiu su jo dar pasišnekėti.

Dėl apšiltinimo rostverko pirma galvojau putopolisteroli naudoti bet visi sako kad pragriauš ir apsigyvens pelytes! ir iš jo ne daug naudos liks. Tai radau kita FOAMGLAS. kokia jusu nuomone apie ji?
http://www.foamglas.ru/properties/
Atsakyti
Sveiki.Daug skaitineju apie pamatu siltinima,bet niekaip negaliu suprast vieno atrodo paprasto dalyko g.gif Jei darau sumustini (arko m18 cm, polistirolas,oro tarpas ir klinkeris murijamas neklijuojamas) tai padarius pamatus ir ji apsiltinus 10 cm storio polistirolu is lauko puses gaunasi,kad klinkeris bus murijamas ne ant pamato,o ant polistirolo.Ar cia kazka nelabai supratau blush2.gif Paaiskinkit jei nesunku.Aciu is anksto visiems kurie nepatinges paaiskint drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(raudona astos @ 2009 10 07, 19:53)
Sveiki.Daug skaitineju apie pamatu siltinima,bet niekaip negaliu suprast vieno atrodo paprasto dalyko  g.gif  Jei darau sumustini (arko m18 cm, polistirolas,oro tarpas ir klinkeris murijamas neklijuojamas) tai padarius pamatus ir ji apsiltinus 10 cm storio polistirolu is lauko puses gaunasi,kad klinkeris bus murijamas ne ant pamato,o ant polistirolo.Ar cia kazka nelabai supratau  blush2.gif  Paaiskinkit jei nesunku.Aciu is anksto visiems kurie nepatinges paaiskint  drinks_cheers.gif

tada polistirolas arba pamato viduri dedasi arba is vidines puses. apie tai nesenai buvo diskutuota ir vaizdines medziagos buvo. netingekit pavartyti ir paskaityti
Atsakyti
[To raudona astos]

Jeigu bus trisluoksne sieną su klinkeriu tai turėtu but specialus ir pamatas vidui apšiltintas. O jeigu jau pamatas padarytas tai tai apšiltinima reik diet iš vidaus pamato. Arba pirkt specialius laikiklius klinkeriui ant kuriu jisai atsigultu nes nesilaikys ant polistirolo.
Atsakyti
QUOTE(raudona astos @ 2009 10 07, 22:53)
Sveiki.Daug skaitineju apie pamatu siltinima,bet niekaip negaliu suprast vieno atrodo paprasto dalyko  g.gif  Jei darau sumustini (arko m18 cm, polistirolas,oro tarpas ir klinkeris murijamas neklijuojamas) tai padarius pamatus ir ji apsiltinus 10 cm storio polistirolu is lauko puses gaunasi,kad klinkeris bus murijamas ne ant pamato,o ant polistirolo.Ar cia kazka nelabai supratau  blush2.gif  Paaiskinkit jei nesunku.Aciu is anksto visiems kurie nepatinges paaiskint  drinks_cheers.gif


cia keli techniniai spendimai: http://www.paroc.lt/...lls/default.asp

be to, manau, oro tarpas uz polistirolo nebutinas (jis butinas vatos siltinimui) g.gif
Atsakyti
Bet jei pas manes fasadas bus klinkeris ir strukturinis tinkas ant silikatiniu plytu.negi neperdregs silikatines plytos? g.gif
Atsakyti