Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 27, 13:24)
Ziaurumo savoka labiau tiktu “kovotojams uz laisve”,kurie nescias moteris,susidejusias su rusais,sodindavo ant kuolu ir astrus kuolas nuo apacios iki pat sirdies nueidavo...Tiesa,kazkaip istorija sio populiaraus ir kt kovos metodu nemini.Matyt,neparanku..Jautriau ir tautiskiau asaroti   nuvykstanciu tremtiniu vagonu kryptim..
Gudu.


Jūsų giminėje bent vieną nėščią ant kuolo pasodino ?

Mano giminė neašarojo vagonų kryptimi. Ji ašarojo pačiose vagonuose. Ir rūsčiai tylėjo Krasnojarsko krašte.

Taigi, jūs gūdžia vadinat mano giminės patirtį...Sutinku, ji gūdi.

Aš gūdžiomis vadinu jūsų pažiūras, kurios paremtos ne artimų žmonių patirtimi, o to meto demagogija.

Jaučiat skirtumą ?

Papildyta:
Dar norėčiau patikslinti, kad sodinimo ant kuolų paprotys istoriškai buvo paplitęs pas mongolus, Azijoje. Kaip manot, kokia valstybė istoriškai perėmė daugelį mongolų-totorių papročių ir azijinį valstybinės santvarkos būdą ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Peliauckų Jadzė: 27 liepos 2009 - 12:48
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 27, 13:39)
*Aš gūdžiomis vadinu jūsų pažiūras, kurios paremtos ne artimų žmonių patirtimi, o to meto demagogija.

**Jaučiat skirtumą ?

*Paziuros paremtos patirtimi ir tai buvo mineta.
**Jauciu tik jusu subjektyvuma.Bet jis suprantamas,atsizvelgiant i jusu gimines patirti.

Papildyta:
Kelti ir veltis i "kovas uz teisybe" neketinu.
Jusu nuomone ir patirtis tokia,mano-kitokia,kito galbut dar kitokia...Savaja issakiau.Turiu i ja teise,kaip ir jus i savaja..
Siame gince tiesos nebus.
Atsakyti
QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 27, 13:24)
Ziaurumo savoka labiau tiktu “kovotojams uz laisve”,kurie nescias moteris,susidejusias su rusais,sodindavo ant kuolu ir astrus kuolas nuo apacios iki pat sirdies nueidavo...Tiesa,kazkaip istorija sio populiaraus ir kt kovos metodu nemini.Matyt,neparanku..Jautriau ir tautiskiau asaroti   nuvykstanciu tremtiniu vagonu kryptim..
Gudu.

Matosi, kad esi savo diedo, komuniagos isperos isplautom smegenim, jei tik turi toki organa zinoma. Jau niekam ne paslaptis, kad tais laikais buvo sudaromos specialios provokatoriu gaujos ale "kovotojai uz laisve", kurie siaubdavo kaimus prisidengdami partizaniniais judejimais, o po to ruskis ateidavo ir viesai teisinguma ivykdydavo, tiems patiems statytiniams provokatoriams ir parodydavo kaimietukams, kad tokie kaip tavo suskis parsidavelis senis yra tikrieji lietuviu draugai.
Savaime suprantama, kodel jis jau senai Lietuvoj nebegyvena, nes po nepriklausomybes atgavimo, toki isverstskuri lietuviai butu tikrai nulinciave uz prazudytus nekaltus giminaicius ir artimuosius. Visi tokie svolaciai po nepriklausomybes issilakste kaip ziurkes, ko pati pasilikai?
P.S. pacia ant to kuolo but neprosali pasodint uz tokiu nesamoniu tauzijima, juk cia sedi pilna zmoniu, kurie gime sibire, neteko tevu, broliu, seseru, ar galu gale gyvenimu, o tu cia gyriesi savo seniu kuris degs pragare uz savo juodus darbus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhilius: 27 liepos 2009 - 13:17
QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 27, 13:55)
*Paziuros paremtos patirtimi ir tai buvo mineta.
**Jauciu tik jusu subjektyvuma.Bet jis suprantamas,atsizvelgiant i jusu gimines patirti.

Papildyta:
Kelti ir veltis i "kovas uz teisybe" neketinu.
Jusu nuomone ir patirtis tokia,mano-kitokia,kito galbut dar kitokia...Savaja issakiau.Turiu i ja teise,kaip ir jus i savaja..
Siame gince tiesos nebus.


Kaip minėjau, patirties neįžvelgiu, tik demagogiją. Demagogija iš esmė syra subjektyvi.

Taip. Tiesos nebus. Gaila, bet kol kas nepripažįstami stalinizmo nusikaltimai, o kol jie nepripažįstami, kai kurie vaikšto iškėlę galvas ir manosi turį moralinę teisę šokti ant mirusių už Lietuvos laisvę kaulų bei pilti juos purvais. Niekas čia nekvietė nei Raudonosios sovietinės armijos, nei NKVDistų, nei KGBistų, kurių palikuonys juos dabar tituluoja "ypatingųjų bylų tyrėjais". "Trojkų" herojai Lietuvos žemėje niekad nebus laikomi nei didvyriais, nei herojais. Suprantu, kad jiems ir jų palikuonims ir po šiai dienai gelia širdį, kad Lietuva niekad nenorėjo laisva valia integruotis į sovietinę sistemą ir buvo Sovietų Sąjungos ardytoja. Ir jie darė viską, visomis įmanomomis priemonėmis, kad būtų kitaip, ir kad atrodytų kitaip.

Ramybės jums ir jūsų palikuonims, kad jie niekad neatsidurtų tų, apie kuriuos kažkas gali pasakyti "nekaltai kenčiančių nebūna", pusėje...



Papildyta:
QUOTE(zhilius @ 2009 07 27, 14:13)


Žiliau, nereikia ...

Dievas jiems teisėjas.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 27, 14:32)
Kaip minėjau, patirties neįžvelgiu, tik demagogiją. Demagogija iš esmė syra subjektyvi.

Taip. Tiesos nebus. Gaila, bet kol kas nepripažįstami stalinizmo nusikaltimai, o kol jie nepripažįstami, kai kurie vaikšto iškėlę galvas ir manosi turį moralinę teisę šokti ant mirusių už Lietuvos laisvę kaulų bei pilti juos purvais. Niekas čia nekvietė nei Raudonosios sovietinės armijos, nei NKVDistų, nei KGBistų, kurių palikuonys juos dabar tituluoja "ypatingųjų bylų tyrėjais". "Trojkų" herojai Lietuvos žemėje niekad nebus laikomi nei didvyriais, nei herojais. Suprantu, kad jiems ir jų palikuonims ir po šiai dienai gelia širdį, kad Lietuva niekad nenorėjo laisva valia integruotis į sovietinę sistemą ir buvo Sovietų Sąjungos ardytoja. Ir jie darė viską, visomis įmanomomis priemonėmis, kad būtų kitaip, ir kad atrodytų kitaip.

Ramybės jums ir jūsų palikuonims, kad jie niekad neatsidurtų tų, apie kuriuos kažkas gali pasakyti "nekaltai kenčiančių nebūna", pusėje...


žinot, jūspati tikrausia nebuvot tremtyje, man taip atrodo ir aš nebuvau. Tėvo daug giminės praleido ir Sibire ir nemažai pasitraukė į JAV. Su vienais niekasa ir niekada nenusitikom, su kitais ypatingom progom tekdavo susirašinėti, atėjus nepriklausomybei nė iš ten, nė iš ten niekas negrįžo tos Lietuvos kurti ir statyti, tos išsvajotos ilgai lauktos. Jos jiems nebereikėjo- visni gyveno ir gerai gyveno Irkucko srtyje, kiti Niujorke, ir kažkaip labai skeptiškai visa tai kas vyko ir vyksta dabar vertina. O atrodo taip aktyviai dalyvavo VLIK'o veikloj, mes čia kaltai kentėjom biggrin.gif , ir viskas tuo ir baigėsi. Taip ir likau nesupratus- o dėl ko jie kovojo, jei gauto rezultato jiems nereikia. O kad tai būtų pastebima tik mūsų giminės atžvilgiu. Tai pastebima daugumo atveju. Ir vėl tada tas klausimas- kova kam? Ir ar yra ta lietuvių tauta? Ar yra tik žemės plotas?
Atsakyti
QUOTE(Daugiaziede @ 2009 07 27, 00:35)
Butinai paskaityk ir dar daug kuo pasidomek toliau...Gal kada suprasi,jog nekaltu kaip ir atsitiktinimu-nebuna.

Paskaičiau. O pasidomėti esu jau domėjusis pakankamai, tikrai ne Supermama.lt man taps istorinės tiesos šaltiniu biggrin.gif Daugiažiede, jums tas jūsų "aukščiau sėdėjęs" senelis taip smegenėles praplovė, kad kraupu skaityti doh.gif

QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 27, 10:20)
Taiv , kažin ar minėtas amerikietis nebus stipriai apsirikęs, rašydamas kad tauta pradėjo formuotis prieš šimtmetį.

Na, jei taip jau labai giliai kabinam, tai iš tiesų nelabai jis ir apsiriko biggrin.gif Beje, jei gerai pamenu, tai lietuvis, tik mokslus baigęs JAV. Teko labai nemažai domėtis nacionalizmo istorija, nes pati esu prie tų prijaučiančių smile.gif Taigi, kad ir kaip romantiškai mes norėtume daugelį dalykų įsivaizduoti, "tautos" kaipo tokios, modernia samprata, iš tiesų ėmė formuotis labai neseniai. O globaliu mastu tokios tautos kaip lietuviai apskritai yra vadinamos "ethnies", ne "nations" ir suvokiamos kaip trikdančios globalinius procesus mirksiukas.gif

Grįžtant prie partizanų. Taip, tai buvo karas ir taip, kare nėra šventųjų. Vis dėlto turėtume nepamiršti vertybių, už kurias kovojama iš vienos ar kitos pusės. Ir čia, atleiskite, kad ir ką partizanai būtų padarę, visgi jų pusės vertybės buvo savos šalies gynimas, o ne svetimos tautos okupavimas arba tarnystė okupantams. Ir tikrai nepritarsiu tokiai "revizionistinei" istorijai, kai okupantus ir išdavikus imama teisinti remiantis tuo, kad jų priešininkai irgi buvo "blogiukai".
Atsakyti
QUOTE(Suomi @ 2009 07 27, 14:56)


Grįžtant prie partizanų. Taip, tai buvo karas ir taip, kare nėra šventųjų. Vis dėlto turėtume nepamiršti vertybių, už kurias kovojama iš vienos ar kitos pusės. Ir čia, atleiskite, kad ir ką partizanai būtų padarę, visgi jų pusės vertybės buvo savos šalies gynimas, o ne svetimos tautos okupavimas arba tarnystė okupantams. Ir tikrai nepritarsiu tokiai "revizionistinei" istorijai, kai okupantus ir išdavikus imama teisinti remiantis tuo, kad jų priešininkai irgi buvo "blogiukai".


na jei jūs norit tai pritaikyti man,tai jūs apsirinkot. Ne tuo adresu kreipėtės. Bet aš žiūriu atmerktomis akimis, ir tikrai žinau, kad ne visi žaliukų nužudyti buvo kaip nors kolaborantai. Labai daug ten visko persipynę buvo. Kad labai daug visko persipynę buvo liudija tas faktas taip pat, kad prasidėjo kovotojų palaikų perlaidojimas su iškilmėm ir t.t.,visoj Lietuvoj tai buvo toks metas, tik atėjus nepriklausomybei. Ir ne visus žmonės leido va taip iškilmingai tuos palaikus perlaidoti. Matyt ne šiaip sau taip buvo.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 27, 14:38)
Ramybės jums ir jūsų palikuonims, kad jie niekad neatsidurtų tų, apie kuriuos kažkas gali pasakyti "nekaltai kenčiančių nebūna", pusėje...
Papildyta:
Dievas jiems teisėjas.

Tos pacios turimos ramybes linkiu ir jums,ir jusu palikuonims.Ar bent sekmes vis praeity(ar dabar,ryt..) beieskant “kaltuju”...
Dievas jums teisejas kaltinant kitus,tik ne save..
Atsakyti
o stribai tai čia kurie? jie mano prosenelį nušovė, už tai, kad buožė buvo.
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 27, 09:20)
o šiaip tai yra įdomu, kada gi ta tauta pradėjo formuotis, ir ar jau pradėjo formuotis. Kiek laiko praeis kol mes kaip nors suprasime kad esame lietuviai, kad mes vis kažkur ir kažkam savęs nepardavinėsim, neišdavinėsim savo tautos pirma pasitaikiusia proga. Kol kas mes ir iš tiesų papšesni į bandą suvarytą į tam tikrą teritoriją, kažkodėl pavadintą Lietuva ir pirma proga pasitaikius labai daug žmonių tiesiog stengiasi iš jos išmaut. O išbėgę iš jos pasakoti kokie jie dabar jau jie nebe lietuviai, kokie jie amrikontai anglikonai, vokiečiai ar prancūzai. Ar dar biesai žino koks galas.Kaip didžioji dalis naujosios bangos emigrantų išgirdę kitus lietuviškai kalbant, tuoj pat apsimeta užsieniečiai, kad pastarieji nesuprastų jog šalia irgi lietuviai eina. Taiv , kažin ar minėtas amerikietis nebus stipriai apsirikęs, rašydamas kad tauta pradėjo formuotis prieš šimtmetį. Gali būti, kad ji dar net pradžioj to formavimosi nestovi.

Tai juk as aiskiai parasiau "kai pradedama neigti savo prigimtis, prasideda nuzmogejimas", nes ar galima kitaip pavadinti zmones, kurie yra NIEKAS (jau ne lietuviai - juk kieti-, bet daugiau niekas). O kodel pagal nieka reikia spresti apie Lietuva?
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2009 07 27, 22:08)
Tai juk as aiskiai parasiau "kai pradedama neigti savo prigimtis, prasideda nuzmogejimas", nes ar galima kitaip pavadinti zmones, kurie yra NIEKAS (jau ne lietuviai - juk kieti-, bet daugiau niekas). O kodel pagal nieka reikia spresti apie Lietuva?


o tai jie Lietuvoje gyvena potencialus niekas- tai pagalką apie ją spręsti? Va šiai dienai pagal ką apie ją spręsti? Per visą atgautą neprikalausomybės laikotarpį nieko tikrai, ką būtų galima pavadinti lietuviai be be Audrio Antanaičio ir jo tuo metu vadovaujamos organizacijos jaunimo sutikus ir nebuvau. Ir jaunimas ten buvo doras, ir darbus labai gerus darė- tai kas liečia tautiškumą. Bet viskas tuo ir baigėsi. A, tuo laiku ir Zuokas, su savo Humanistinio jaunimo veikla labai šauniai žiūrėjosi, gediminaičiai su savo kunigaikščiu man buvo labiausia nesuprantamas darinys. Kaip ir skautų nesupratau, kol jiems Malkevičius su Šakaliu vadovava, o apie Žygą ir atetininkus tai ir visai patyliu, ir apie Galadauską. Kur Žygas šiandien, ar jis vėl amerikon išdūmė aš ir nežinau, o Saulius Coca Colai atstovauja, ir visai pamiršo, kad kažkada lietuvis buvo, ateitininkas taip sakant. Jaunalietuviai su Buškevičium , jų siekiai toliau Kauno ir nesiekė. Bet šiai dienai ir viso šito nebėra tai pagal ką spręsti - kas ta Lietuva?
Atsakyti
Jeigu jūs moteriškės nežinot, kas tai yra Lietuva, tai turėtumėt gėdytis doh.gif Žodis Lietuva turi būti įrašytas kiekvieno lietuvio širdyje ir be jokių bandymų paaiškinti, išvedžiojimų, politizavimo ir t.t. doh.gif doh.gif doh.gif

Partizanai - kovotojai už laisvę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mafijozė: 28 liepos 2009 - 08:38