Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

nesinaudojo mano giminaičiai jokiomis privilegijomis. ir "smogikai" - iš gretimo kaimo.
jau kartojuosi, jeigu kalbam apie vienijmąsi - numušt putas - abiejų pusių - mažinti vienų aukštinimą dabar. pasakyti garsiai, kad ne visi miškiniai - didvyriai. kitaip kita (nukentėjusi) pusė laikys akmenį užantyje. bent jau senoji karta.
Papildyta:
QUOTE
L. Truska: Daug kalbama, kodėl partizanais nesididžiuojama, jų visuomenė tarsi gėdysi. Teigiama, kad visos mūsų bėdos - tai penkiasdešimties sovietinės okupacijos metų paveldas. Tai yra nonsensas. Kai išmirs ta karta, kuri pamena pokario metus ir tai, ką darė partizanai, bus ir daugiau pasididžiavimo, ir nebus gėdos jausmo.

Aš irgi pamenu, kas vyko 1946-1950-aisiais m. Augau partizanų krašte - Dzūkijoje, kur jau tada kaimo žmonės partizanus vadino banditais. Ir iki šiol jie mena, kas tada išžudė jų šeimas, giminaičius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karusia: 29 liepos 2009 - 13:05
QUOTE(Karusia @ 2009 07 29, 14:04)
nesinaudojo mano giminaičiai jokiomis privilegijomis. ir "smogikai" - iš gretimo kaimo.


Mano senelius, kai trėmė Sibiran, irgi vietiniai įskundė. Ir duonos kepalus iš sunkvežimio išmetė ne rusų kareivukai, pastarieji kaip tik močiutei sakė: "Beri, matj, beri, čem detei kormitj budeš ?" (o vaikų buvo cieli penki, mažiausiam - treji), vietiniai "liaudies gynėjai" pasistengė, kad šeima išvažiuotų taip, kaip stovi.

Po tremties grįžus Lietuvon irgi - dvėsk badu kaip stovi, nes niekas darban nepriima. Ir kur gyvent ? Kur glaustis?

Tu tiesiog dabar man bandai įrodyti, kad tavo pusė yra labiau nuskriausta nei manoji. O aš bandau įrodyti, kad atvirkščiai.

Ir vėl priešprieša...

Kodėl? Matyt, nacionalinis charakteris kaltas. Požiūris į degantį kaimyno tvartą. O reikėtų ne lygiuotis ir lygintis, kuris geriau, blogiau ar labiau, o vienytis.

Deja, mes to nemokam. Tik akis kitam drąskyti, kad aš ir mano kaimas yra teisuoliai, o jau jūs tai tokie ir kitokie ir TAIP JUMS IR REIKIA !

Visi, diskutuojantys šioje temoje, ant to kablio pasimauna. Ne išimtis ir aš.

Bet gal vienąsyk pabandykim sustoti ? Ir suvokti, kad visi mes esam Lietuvos vaikai ?
Atsakyti

Peliauckų Jadze, pasakokit jūs mums apie tas privilegijas kokiomis naudojosi nužudytųjų artimieji. Daug nežinau pavyzdžių, bet kelis ryškus galiu papsakoti ir aš. 1946m. to pačio bandito Juozo Rašytinio rankom buvo nužudytas toks M.Dragūnas, nei komunistas koks nei ką, nei koks turtuolis, nei ubagas. Šiaip toks penkių mergaičių tėvas ir savo žmonos vyras. Liudvinave kalba, būktai Dragūnas šautuvą turėjo stribas buvo. Ten jam ir vieta sakytum. Gerai, aiems jiems ten vieta- kapuose. Bet tai jau yra, kad aš dar žinau ir tų mergaičių ir tos žmonos likimus- kaip jos ten gyveno. Motina gyveno , šiaip taip įsidarbino mežėja besikuriančiam kolūkyje, mergaites vos išlaikė- dvi šiaip taip į mokslus išleido, vyresnėles, jos besimokydamos Marijampolės pedagoginėj dirbo- mažus vaikus mamai ant kojų pastatyt padėdavo, uždarbiavo- partiečų( buvusių prie Smetonos valdininkėlių, bet dabar jau komunistų) namus valė taip ir pragyveno. Trys liko tik tiek kiek prie Smetonos skyrių baigė, tiek ir baigusios, kolūkyje dirbo juodžiausius darbus ir daugiabučius kaimuose gavo- netoli, tam pačiam kolūky, Kūlokų kaime. Viena iš dviejų, jau būdama brandaus amžiaus neakivaizdžiai Šiaulių pedagoginį baigė. Visą gyvenime kažkokiam rajone kaime taip ir pramokytojavo. Va tokios tos privilegijos.
Galiu dar- ir apie Strolius, ir apie Apučius papasakoti, ir apie daugybę liudvinaviečių.
Ir vis jie, to pačio Rašytinio gaujos aukos, ir jokių privlegijų smile.gif
Atsakyti
Nepasakosiu, Žilinskiene. Tu stovi vienoje barikadų pusėje ir tiki savo teisybe, aš stoviu kitoje barikadų pusėje ir irgi tikiu savo teisybe. Taip galim stovėt, ragus surėmusios, iki Paskutinio teismo dienos, kol ateis trečias, ir abiems ragus nurėš su visom kanopom...Taigi, stovėti surėmus ragus ir laikytis savo teisybės, matyt, ne geriausia išeitis. Juolab, kad puikiai suprantama, jog nei tu savo teisybės neatsisakysi, nei aš. Kaip manai, kokia gali būti išeitis tokioje situacijoje?
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 29, 14:26)
Nepasakosiu, Žilinskiene. Tu stovi vienoje barikadų pusėje ir tiki savo teisybe, aš stoviu kitoje barikadų pusėje ir irgi tikiu savo teisybe. Taip galim stovėt, ragus surėmusios, iki Paskutinio teismo dienos, kol ateis trečias, ir abiems ragus nurėš su visom kanopom...Taigi, stovėti surėmus ragus ir laikytis savo teisybės, matyt, ne geriausia išeitis. Juolab, kad puikiai suprantama, jog nei tu savo teisybės neatsisakysi, nei aš. Kaip manai, kokia gali būti išeitis tokioje situacijoje?


nepasakosit. Gaila. O ko jūs taip skubat visus į tas puses ir barikadas satyti ir dar paskui sakyti, kad tai darot ne jūs bigsmile.gif . Suprantat, matyti toliau savo nosies- tai dar jokia pusė, tai tiesiog matyti toliau ir viskas. Jūs taip berykiuodama visus po barikadas tiesiog net nepastebit kitų ir esmės net nežinot koioj jie pusėj, jūs nusprendžiat kur jie turi stovėti, net jeigu jie ten niekada nestovėjo. Juokingas jūs žmogus. Kai paskaityt postus kokiose temose- brandi ir suaugus moteris, taip apie kokį ketvirtą desėtką beveik įkopus, ir pažiūros plačios. Kai paskaityt kur temos , gerai save apibūdinot- aklas bulius ragus atstatęs.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 29, 11:27)
Suomiai mums turėtų būti pavyzdys, kaip reikia ginti savo tėvynę.

drinks_cheers.gif

QUOTE(Anndora @ 2009 07 29, 11:59)
Aš nesidomiu kokius tinklapius i teismus paduoda ar dar ką su jais daro. Aš domiuosi informacija. Jeigu ji jums nepatiko, tai nereiškia, kad ji nėra teisinga.

Tai vat be reikalo, Anndora, nesidomit, kokius ten tinklapius skaitot ir džiaugiatės. Vargu ar išvis skiriat informaciją nuo demagogijos... Propagandininkų džiaugsmas tokie skaitytojai bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Suomi @ 2009 07 29, 14:53)
drinks_cheers.gif
Tai vat be reikalo, Anndora, nesidomit, kokius ten tinklapius skaitot ir džiaugiatės. Vargu ar išvis skiriat informaciją nuo demagogijos... Propagandininkų džiaugsmas tokie skaitytojai bigsmile.gif

Pereikit kada per kaimiečių pensininkų trobas, pasikalbėkit apie tuos laikus - pamatysit, kiek ten gyvena "propagandininkų" .
Beje, mano a.a. senelį ir jo brolį buvo nežmoniškai žiauriai sumušę stribai, jų seserį su šeima ištrėmė į Sibirą. Miškiniai juos tik nuolat apiplėšdavo, nieko iš šeimos nenužudė. Tačiau senelis niekad gerai nekalbėjo apie miškinius. Pasakojo, jog jie girdavosi, kaip gina Lietuvos laisvę ir čia pat žudė ir kankino nekaltus kaimynus ir gimines. Sakykit ką norit, bet mano seneliai jokie propagandininkai - jie paprasti beraščiai kaimiečiai ir aš tikiu tuo, ką jie pasakoja. Tikiu, kad stribai buvo sužvėrėję, bet miškiniai - irgi ne mažiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brasa: 29 liepos 2009 - 14:05
QUOTE(Suomi @ 2009 07 29, 15:53)
drinks_cheers.gif
Tai vat be reikalo, Anndora, nesidomit, kokius ten tinklapius skaitot ir džiaugiatės. Vargu ar išvis skiriat informaciją nuo demagogijos... Propagandininkų džiaugsmas tokie skaitytojai bigsmile.gif


O jūs skaitėt visą temą? Ten buvo keli mano pasisakymai. Arba paskutinį postą iki galo? Buvau įkėlusi ne vieną nuorodą, o knyga kuom bloga? Aš ne vien straipsniais remiuosi. Mano giminėje yra ta patirtis ir nuo vienų, ir nuo antrų. Kitą kartą įsiskaitykit atidžiau. Neteisinu nė vienu grupių. Toks laikas buvo, bet nereikia vienų žeminti, o kitų aukštinti iki begalybės. Tą per visą temą ir norėjau pasakyti. Na niekaip nepateisinu Tėvynės gynimo nešvaria sąžine... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 29, 14:40)
nepasakosit. Gaila. O ko jūs taip skubat visus į tas puses ir barikadas satyti ir dar paskui sakyti, kad tai darot ne jūs bigsmile.gif . Suprantat, matyti toliau savo nosies- tai dar jokia pusė, tai tiesiog matyti toliau ir viskas. Jūs taip berykiuodama visus po barikadas tiesiog net nepastebit kitų ir esmės net nežinot koioj jie pusėj, jūs nusprendžiat kur jie turi stovėti, net jeigu jie ten niekada nestovėjo. Juokingas jūs žmogus. Kai paskaityt postus kokiose temose- brandi ir suaugus moteris, taip apie kokį ketvirtą desėtką beveik įkopus, ir pažiūros plačios. Kai paskaityt kur temos , gerai save apibūdinot- aklas bulius ragus atstatęs.


Dabar aš turbūt turėčiau jaustis visaip kaip sugėdinta, pažeminta ir kitaip su purvais sumaišyta. Nu toks menkas žemės kirminėlis, bukai mąstantis ir iš mėšlo krūvos neišlendantis biggrin.gif Nes abi barikadų puses gerai mato tik ponia Žilinskienė wink.gif Nors aš pačiai siūliau ieškoti išeities, kad nestovėtume abi tų ragų surėmusios. Juk galima nestovėti, ar ne? Gali apskritai nebūti jokių barikadų. Galima ir ramiai aiškintis, nepasiduodant emocijoms ir norui nušluot oponentą (šiuo atveju mane) nuo žemės paviršiaus.

Žilinskiene, kurioje vietoje aš jums taip užlipau ant nuospaudos, kad taip ant manęs pykstate ?
Atsakyti
QUOTE(Anndora @ 2009 07 29, 15:33)
O jūs skaitėt visą temą? Ten buvo keli mano pasisakymai. Arba paskutinį postą iki galo? Buvau įkėlusi ne vieną nuorodą, o knyga kuom bloga? Aš ne vien straipsniais remiuosi. Mano giminėje yra ta patirtis ir nuo vienų, ir nuo antrų. Kitą kartą įsiskaitykit atidžiau. Neteisinu nė vienu grupių. Toks laikas buvo, bet nereikia vienų žeminti, o kitų aukštinti iki begalybės. Tą per visą temą ir norėjau pasakyti. Na niekaip nepateisinu Tėvynės gynimo nešvaria sąžine... 4u.gif


Matot, mes sėdime istorijos supynėse. Sovietiniais laikais buvo aukštinami stribai ir komunistų partijos veikėjai, jie buvo visaip kaip garbinami, apdovanojami garbės raštais ir medaliais, paskyromis mašinoms, butais ir kelialapiais į sanatorijas. Dabar supynės pasislinko į priešingą pusę. Jei ir ne visada pateisinam partizanus, jų motyvai bent jau suprantami ir žmogiški - jie gynė laisvą Lietuvą. Stribai tuo tarpu irgi įsivaizdavo, kad gynė Lietuvą. Sovietinę, aneksuotą, okupuotą Lietuvą ir sovietų statytinių valdžią. Šiandien mes šitų ginčų neišspręsim. Galim padaryti tik vieną - leisti toms supynėms nustoti siūbuoti. Ir jei įstengiam, pasidaryti išvadas iš istorijos pamokų.
Atsakyti
QUOTE
Matot, mes sėdime istorijos supynėse. Sovietiniais laikais buvo aukštinami stribai ir komunistų partijos veikėjai, jie buvo visaip kaip garbinami, apdovanojami garbės raštais ir medaliais, paskyromis mašinoms, butais ir kelialapiais į sanatorijas. Dabar supynės pasislinko į priešingą pusę. Jei ir ne visada pateisinam partizanus, jų motyvai bent jau suprantami ir žmogiški - jie gynė laisvą Lietuvą. Stribai tuo tarpu irgi įsivaizdavo, kad gynė Lietuvą. Sovietinę, aneksuotą, okupuotą Lietuvą ir sovietų statytinių valdžią. Šiandien mes šitų ginčų neišspręsim. Galim padaryti tik vieną - leisti toms supynėms nustoti siūbuoti. Ir jei įstengiam, pasidaryti išvadas iš istorijos pamokų.

drinks_cheers.gif labai teisingai. laikas SUSITAIKYT
mano vieni seneliai buvo idėjiniai komunistai. tuo laiku jie tikėjo, kad taip bus Lietuvai geriau. ir tam jie dirbo visą gyvenimą.
bet aš labai džiaugiuosi kad Lietuovj buvo partizanai ir Lietuva lengvai nesidavė prijungiama prie TSRS. ir tie partizanai stipriai sutrukdė rusams kolonizuot Baltijos šalis. žiūrėkit dabar į Latviją ir Estiją, kur pusė populiacijos rusakalbiai.
Atsakyti
QUOTE(Peliauckų Jadzė @ 2009 07 29, 16:52)
Jei ir ne visada pateisinam partizanus, jų motyvai bent jau suprantami ir žmogiški - jie gynė laisvą Lietuvą.

Ar jus pateisinat partizanu nusikaltimus vien todel , kad jie gyne Lietuva? Ar tai motyvas zudyt kudikius ir eilinius zmones, suvedinejant savas saskaitas? Zudikas yra zudikas, nesvarbu ar jis tariasi kovojantis uz sovietine ar uz laisva Lietuva.
Atsakyti