Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(amita @ 2009 07 30, 14:36)
Ne partizanai.. beje, jie irgi buvo ''pasiskoline'' senelio arklį, tam kad apiplėštų pieninę. Ir kokie gi tie dideli įvykiai taip jau įvyko tuo metu? Ir kokius idealus galėjo puoselėti buvę žydšaudžiai, sulindę i miškus?

Gal gana apie tuos zydsaudzius, geriau papasakok kiek zydai lietuviu nuzude ir padejo rusams istremti.

QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 30, 14:57)
Yra grįžusių ir visai neblogai užsidirbusių- nelyginant kokia bausmė skirta buvo, ir namus pasistačiusių. Visiškai , nebeatstatomai sužalota sveikata ten buvo tikrai nedidžioji dauguma.

Apie kokias bausmes sneki? Juk veze uz tai, kad buvo mokytojas, "buoze" (zeme dirbo), stengesi, sieke kazko.... Situ daug negrizo ir dauguma grizo suzalota sveikata. O jeigu kalbi apie kriminalinius nusikaltelius, tuomet tu teisi - kaip ir dabar kalejimuose nepersidirba.
Atsakyti
1. nemaišykit politinių kalinių ir tremtinių. į Sibirą vežė žmones, kurie prieš nieką nekovojo.
2. koks spaudimas? kad gaut kokią ten mizerną kompensaciją ar pigesnį autobuso bilietuką? o tai ką daro visokie Leo.lt tai jau ne spaudimas?
3. ko jūs noretumėt? kad dalis Lietuvos istorijos būtų išmesta į šiukšlyną?
Atsakyti
QUOTE(Heilė @ 2009 07 30, 08:51)
O čia buvo toks balsavimas?
Tada aš už padėką autorei dėl temos bei sugebėjimo be isterijos išdėstyti savo nuomonę, argumentus.

(ai, dar būtinai turiu paminėti, kad neginu stribų, stribai - blogis, mano senelio šeima buvo ištremta.)

jeigu patinka kaisiot pirstus i zaizdas prasau.bet objektyvumo atzvilgiu siulau zr. Lithium posta.dar daug vandens nutekes-kol bus galima ramiai kalbet apie pokari
Papildyta:
QUOTE(Brasa @ 2009 07 30, 11:06)
Ačiū už palaikymą  blush2.gif Nors kai kas ir sako, kad tema skirta kiršinti žmones, aš tikrai neturėjau tokio tikslo. Kodėl temose apie abortus, nužudytus vaikus ir pan., kur tikrai verda aršios diskusijos niekas nesako, kad jos sukurtos kiršinimui? Ir ką čia kiršinti? tarp mūsų kartos, ačiū Dievui, nėra nei stribų, nei miškinių.

Milereta, pritariu jums 100% . man irgi kažkodėl tikraisiais to laikmečio didvyriais norėtųsi skelbti paprastus eilinius žmones, kurie tuo laiku sugebėjo išgyvent ir išaugint savo vaikus gerais žmonėmis. Tai jie - tikrieji lietuvybės gelbėtojai, jie išmokė savo vaikus lietuvių kalbos, poterių, įdiegė jiems meilę savam kraštui.

tema kirsinanti,nes dar yra gyvu liudininku.ka kirsinate?ogi tautiecius savo...tas,kurio senelis buvo stribas,reks visa gerkle,kad partizanas banditas.tas,kurio senelis partizanas reks atvirksciai.ko siekete sukurdama tokia tema?objektyvumo tikra nerasite
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo due drops: 30 liepos 2009 - 16:00
QUOTE(due drops @ 2009 07 30, 17:07)
Papildyta:

tema kirsinanti,nes dar yra gyvu liudininku.ka kirsinate?ogi tautiecius savo...tas,kurio senelis buvo stribas,reks visa gerkle,kad partizanas banditas.tas,kurio senelis partizanas reks atvirksciai.ko siekete sukurdama tokia tema?objektyvumo tikra nerasite

Ar as privalau jums vel aiskintis? as jau pasakiau,kokiu tikslu sukuriau tema. Tikrai ne tam, kad kazkas ant kazko parektu. galima ir ramiai issakyt savo nuomone. Ar tautieciai gali tik susikibe dainuot liaudiskas dainas ir slovint garbinga praeiti, o visa kita - tautos kirsinimas? nematau nieko smerktina, kai palieciamos ir ne tokios malonios temos.
Beje, dar niekas cia nepasake, kad mano senelis stribas, o mano partizanas. Daugumos seneliai buvo paprasti zmogeliai. Kodel stribu nusikaltimai ivardinti ir jus turbut pritariat tam? pagal jusu logika ir ju nevertetu viesint, nes tai lygiai taip pat kirsina tauta - juk laikmetis, kai veike vieni ir kiti tai tas pats?
tai jei ivardinam vienom puses nusikaltimus, tai gal ivardinkim ir kitos?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Brasa: 30 liepos 2009 - 16:21
QUOTE(due drops @ 2009 07 30, 17:07)
j

tas,kurio senelis buvo stribas,reks visa gerkle,kad partizanas banditas.tas,kurio senelis partizanas reks atvirksciai.


Oho kokios išvados bigsmile.gif Mano senelis buvo nepriklausomos Lietuvos savanoris,kitą senelį stribai pridaužė už neįvykdytą pyliavą ir jis po kelių dienų mirė,liko 8 vaikai.Mamos brolis buvo politinis kalinys, kazachstano lageriuos buvo išvežtas,mama užaugo nakvodama pas kaimynus,nes buvo įsitikinę,kad visą šeimą išveš,tai tėvai norėjo,kad nors ji liktų.Per nesuprantamą stebuklą liko neišvežti,nors kaip vėliau sužinojo,buvo sąrašuose. Bet nepaisant to mano tėvai niekada nepasakys,kad pateisina partizanų nusikaltimus prieš niekuo dėtus civilius mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2009 07 30, 16:38)
Gal gana apie tuos zydsaudzius, geriau papasakok kiek zydai lietuviu nuzude ir padejo rusams istremti.
Apie kokias bausmes sneki? Juk veze uz tai, kad buvo mokytojas, "buoze" (zeme dirbo), stengesi, sieke kazko.... Situ daug negrizo ir dauguma grizo suzalota sveikata. O jeigu kalbi apie kriminalinius nusikaltelius, tuomet tu teisi - kaip ir dabar kalejimuose nepersidirba.

Nu kaip sakoma už teisybę visi pyksta. O kiek lietuviai savo tautiečų nužudė ir padėjo ištremti, tu neuždavei sau tokio klausimo? Kiek dorų lietuvių sėkmingai privatizavo savo išvežtų kaimynų turtą vadovaudamiesi liaudies išmintimi, jog jei aš nepaimsiu, tai kitas paims?Gal laikas pagaliau išsivaduoti iš mito, jog lietuviai tai tokie dori, tokie kankiniai, tik aplinkiniai tokie ''svolačiūgos'(arba aš nekaltas, aplinka kalta). Deja, mes irgi mirtingi žmonės su tokiom pačiom ydom, nuodėmėm kaip ir visos kitos tautos. O gal labai užgauna mintis, jog yra tautų, praėjusių didesnius pragaro ratus nei mes.. Kad ir armėnų, žydų, Ruandos genocidas, khmerų raudonasis teroras ir pan.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 30, 17:12)
Ar as privalau jums vel aiskintis? as jau pasakiau,kokiu tikslu sukuriau tema. Tikrai ne tam, kad kazkas ant kazko parektu. galima ir ramiai issakyt savo nuomone. Ar tautieciai gali tik susikibe dainuot liaudiskas dainas ir slovint garbinga praeiti, o visa kita - tautos kirsinimas? nematau nieko smerktina, kai palieciamos ir ne tokios malonios temos.
Beje, dar niekas cia nepasake, kad mano senelis stribas, o mano partizanas. Daugumos seneliai buvo paprasti zmogeliai. Kodel stribu nusikaltimai ivardinti ir jus turbut pritariat tam? pagal jusu logika ir ju nevertetu viesint, nes tai lygiai taip pat kirsina tauta - juk laikmetis, kai veike vieni ir kiti tai tas pats?
tai jei ivardinam vienom puses nusikaltimus, tai gal ivardinkim ir kitos?

o ka jums duos tas ivardijimas?teiseja dirbate.nu pakapstykit pakapstykit zmonems zaizdas
Atsakyti
QUOTE(due drops @ 2009 07 30, 18:15)
o ka jums duos tas ivardijimas?teiseja dirbate.nu pakapstykit pakapstykit zmonems zaizdas

Na, taip, as tautos kirsintoja biggrin.gif , stribu pakalike, dar ten kazkas. Paduokit mane i teisma biggrin.gif. As tai kaip as, bet ka daryt tiems gyviesiems liudinininkams? Kaip jus siulytumet juos uzciaupt, kaip is ju atminties istrint prisiminimus? Ka daryt su tais senoliais "tautos kirsintojais", kurie savo anukams pasakoja to laikmecio istorijas?
Atsakyti
QUOTE(amita @ 2009 07 30, 17:33)
O gal labai užgauna mintis, jog yra tautų, praėjusių didesnius pragaro ratus nei mes.. Kad ir armėnų, žydų, Ruandos genocidas, khmerų raudonasis teroras ir pan.

Jūs su E. Zuroffu galėtumėt darniai į vieną triūbą pūsti cool.gif Anas irgi sako, kad žydai lygesni, t.y. labiau nuskriausti už lietuvius.
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2009 07 30, 16:38)
Gal gana apie tuos zydsaudzius, geriau papasakok kiek zydai lietuviu nuzude ir padejo rusams istremti.
Apie kokias bausmes sneki? Juk veze uz tai, kad buvo mokytojas, "buoze" (zeme dirbo), stengesi, sieke kazko.... Situ daug negrizo ir dauguma grizo suzalota sveikata. O jeigu kalbi apie kriminalinius nusikaltelius, tuomet tu teisi - kaip ir dabar kalejimuose nepersidirba.


albu apie tai kokia bausmė buvo skirta- darbas šachttose, aukso kasimas, ar taip vadinamas laisvas apgyvendinimas. Mes juk čia nesvarstom teisėtai vežė ar neteisėtai. Ir taip aišku kad neteisėtai. Bet kaip jūs dar kitaip trmtį- jei ne bausme pavadinsit? Bandykit, gal jūs žodžių turit daugiau.
Papildyta:
QUOTE(sena niekšė @ 2009 07 30, 16:59)
1. nemaišykit politinių kalinių ir tremtinių. į Sibirą vežė žmones, kurie prieš nieką nekovojo.
2. koks spaudimas? kad gaut kokią ten mizerną kompensaciją ar pigesnį autobuso bilietuką? o tai ką daro visokie Leo.lt tai jau ne spaudimas?
3. ko jūs noretumėt? kad dalis Lietuvos istorijos būtų išmesta į šiukšlyną?


Na matot į Sibirą vežė ir tuos kur kovojo, ir tuos kur nekovojo. Visokius vežė. Pasidomėkit kada plačiau ko ir kaip jie reikalavo, ir kiek tų lengvatų galų gale panaikinta. Kad dalis istorijos būtų išmesta šiukšlynan kaip tik nori tie " kovotojai", gal už tai kai KGB archyvus buvo bandoma išvešti, o ir išvežė labai daug, daug norinčių tuos sunkvežimius sulaiyti norinčių neatsirado. Nors žmonės buvo kviečiami tai daryti smile.gif Ozolas per TV kvietė.
Atsakyti
QUOTE(tuktuk @ 2009 07 30, 18:26)
Jūs su E. Zuroffu galėtumėt darniai į vieną triūbą pūsti cool.gif  Anas irgi sako, kad žydai lygesni, t.y. labiau nuskriausti už lietuvius.

Savo poste, mieloji, aš išvardinau ne vien tik žydus(skaityti išmok). Beje, o neatrodo, jog lietuviai elgiasi taip pat, t.y. nori įrodyti esą lygesni už kitus? Nors į Sibirą vežė visų tautų atstovus(paskaityk A.Solženicyno raštus, kur pasakojama apie Krymo totorių tragediją) klasiniu pagrindu?
Atsakyti
QUOTE(amita @ 2009 07 30, 18:48)
Savo poste, mieloji, aš išvardinau ne vien tik žydus(skaityti išmok). Beje, o neatrodo, jog lietuviai elgiasi taip pat, t.y. nori įrodyti esą lygesni už kitus? Nors į Sibirą vežė visų tautų atstovus(paskaityk  A.Solženicyno raštus, kur pasakojama apie Krymo totorių tragediją) klasiniu pagrindu?

Kaip miela wub.gif
Lietuviai elgiasi ne taip pat. Lietuviai nori, kad visi nusikaltimai būtų įvertinti kaip lygiaverčiai. Tiek stalinizmo,tiek nacizmo.
Atsakyti