Įkraunama...
Įkraunama...

Partizanai - banditai ar kovotojai už laisvę?

QUOTE(Lithium @ 2009 07 31, 19:57)
bet tokie šaltiniai gali būt spekuliatyviniai  smile.gif todėl liudininkų pasakojimus taip pat patogiau praėjus kažkiek laiko..  unsure.gif (na, gal galiu šiek tiek klyst, nes aš labiau su medievistika susijus kolkas, bet kiek teko domėtis, tai ta nuomonė moderniąjai istorijai irgi pasitvirtina)

Matot, man toks ispudis, kad siandienine politika tokia, kad dedamos visos pastangos jog tu liudijimu neliktu verysad.gif As sutinku, kad tuos liudijimus butu protingiau ir objektyviau tirt praejus kazkuriam laikui, bet ar bus islike tu liudijimu? Juk ju niekas nerenka - na, gal kokie saviveiklininkai kanors ir uzrasineja. Gi tie gyvieji senoliai nemanau kad dažnas raso memuarus... Net ir tukstancio metu senumo saltiniai gali buti spekuliatyvus - tam ir reikia keliu vienas nuo kito nepriklausomu liudijimu (mazai tiketina, kad skirtingi zmones skirtingose vietose sufantazuotu ta pati g.gif )
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 31, 20:48)
na , kad jūs pratai orientuojatės laike,ir erdvėje tai faktas. Kitas klausimas, kiek jūs toj genetikoj tvirta- tai dar kartą tikslinuosi nuo kurių čia lakų geriausius lietuvius išnaikino ir kas? Toliau kokius postus- kas kokius- kas apie seniųną valsčiaus svajojo, kas aukščiau užsigribti norėjo. Visi partizaniniai karai yra ne stichiniai, visiems be išimties yra vadovaujama. Ir šitiems vadovavo ir visi žinojo, kad jei jau ne antradienį tai penktadienį tai tikrai ateis amerikonas ir išvaduos. Ir piniginis užmokestis- po pergalės buvo siūlomas - visko buvo. Nereikia prisifantazuoti , prisiidealizuoti bus lengviau žmones suprasti.

Kad jau taip gerai orientuojatės laike ir erdvėje, tai pasidomėkit, kada prasidėjo partizaninis karas Lietuvoje ir kada pradėjo veikti "Amerikos balsas", dėl kurio, anot jūsų, visi laukė penktadienį ateinant amerikono.
Atsakyti
QUOTE(Brasa @ 2009 07 31, 20:54)
Matot, man toks ispudis, kad siandienine politika tokia, kad  dedamos visos pastangos jog tu liudijimu neliktu  verysad.gif  As sutinku, kad tuos liudijimus butu protingiau ir objektyviau tirt praejus kazkuriam laikui, bet ar bus islike tu liudijimu? Juk ju niekas nerenka - na, gal kokie saviveiklininkai kanors ir uzrasineja. Gi tie gyvieji senoliai nemanau kad dažnas raso memuarus... Net ir tukstancio metu senumo saltiniai gali buti spekuliatyvus - tam ir reikia keliu vienas nuo kito nepriklausomu liudijimu (mazai tiketina, kad skirtingi zmones skirtingose vietose sufantazuotu ta pati  g.gif )


nesijaudinkit, viskas bus gerai su ta istorija ir su istoriniu paveldu. Tai kad dabar norima atgaivinti cenzuros institucija- na ka dabar padarysi. Reikia nepamirsti kad didzioji dalis tu kovotoju turi ka slepti smile.gif
Papildyta:

pasidomejau kada buvo israstas radijas, ir radio rysys.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Radijas
tai va jo pagalba ir vyko susiekimas su uzieniu. Racijomis taip sakant. Sita, bet dabar nepradekit pasakot, kad partizaninis karas vyko su sakemis ankose- nes cia tada greiciau jau pasakosit prisiminimus apie Napaleona ir kov1 su jo armija biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 31, 21:22)
pasidomejau kada buvo israstas radijas, ir radio rysys.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Radijas
tai va jo pagalba ir vyko susiekimas su uzieniu. Racijomis taip sakant. Sita, bet dabar nepradekit pasakot, kad partizaninis karas vyko su sakemis ankose- nes cia tada greiciau jau pasakosit prisiminimus apie Napaleona ir kov1 su jo armija biggrin.gif

A, su užsieniu. Ir tas užsienis vadovavo, liepė kariaut ir laukt amerikonų. Galingas tas užsienis buvo. Dar gerai, kad neliepė kast tunelio į Bombėjų g.gif .
Atsakyti
QUOTE(Una Li @ 2009 07 31, 22:15)
A, su užsieniu. Ir tas užsienis vadovavo, liepė kariaut ir laukt amerikonų. Galingas tas užsienis buvo. Dar gerai, kad neliepė kast tunelio į Bombėjų  g.gif .


aš jau pradedu suprasti kad tamsta buvot viena iš KGB agentų, ką ten agentų viena išvadovių, nes kiaurom viską žinot, kas ką darė, kaip darė. Kas ką žudė tiksliai iki smulkmenų kaip agituodavo. Na taip gerai žinoti gali tik tas, kuris taip darė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 31, 22:47)
aš jau pradedu suprasti kad tamsta buvot viena iš KGB agentų, ką ten agentų viena išvadovių, nes kiaurom viską žinot, kas ką darė, kaip darė. Kas ką žudė tiksliai iki smulkmenų kaip agituodavo. Na taip gerai žinoti gali tik tas, kuris taip darė biggrin.gif

na nors tik pusiau į temą, bet http://www.lis.lt/in...rchyvasKiekis=1
Atsakyti
nesigilinu apie ka buvo diskusija bigsmile.gif bet noreciau pasakyt savo nuomone apskritai,nes to straipsnio neskaiciau.gerbiu kad kovojo uz laisve...esu girdejus,kad plese saviskius,bet ta dare kad pragyventu.is dalies juos pateisinu,nes vis delto jie savo gyvybes state ant kortos
Atsakyti
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 07 31, 22:47)
aš jau pradedu suprasti kad tamsta buvot viena iš KGB agentų, ką ten agentų viena išvadovių, nes kiaurom viską žinot, kas ką darė, kaip darė. Kas ką žudė tiksliai iki smulkmenų kaip agituodavo. Na taip gerai žinoti gali tik tas, kuris taip darė biggrin.gif

Argi? O gal tas, su kuriuo taip buvo daroma?

Beje, nepatingėjau suskaičiuoti tamstos minimas mases, radau maždaug 15 personų kalbančių apie partizanų nusikaltimus. Sakyčiau, kaip masės, ne itin gausios g.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Una Li: 31 liepos 2009 - 23:27
QUOTE(Una Li @ 2009 08 01, 00:23)
Argi? O gal tas, su kuriuo taip buvo daroma?

Beje, nepatingėjau suskaičiuoti tamstos minimas mases, radau maždaug 15 personų kalbančių apie partizanų nusikaltimus. Sakyčiau, kaip masės, ne itin gausios g.gif .


apie mases ?Kokias mases? Apie mases kalbėjau ne aš smile.gif . Va matot kaip jus veikia nepriklaosomybė- prrandat kvalifikaciją, ar čia amžius savo daro?
Atsakyti
tiesiog turiu kaimyna kuris dabar vadinasi kovotojas uz laisve doh.gif pinigus gauna uz tai kad zude zmones doh.gif tiesiog mano mociute gyveno prie dubysos salia ,atejo tie partizanai ,tama terpe ir kaimynas su dviem brolias savo ir iszude visa seima doh.gif mama su kudykiu ant ranku per upe brido ,dar bego ir juos nusove doh.gif tai ka paare tas kuykis ,kuom jis tevynei nusikalto kad gime g.gif
Atsakyti
Straipsnis tinkantis į temą:

Po lagerio vietos gimtinėje neradusiai lietuvei namais tapo Kazachstanas
http://www.delfi.lt/...php?id=23383452
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tuktuk: 01 rugpjūčio 2009 - 23:29
QUOTE(Žilinskienė @ 2009 08 01, 09:23)
apie mases ?Kokias mases? Apie mases kalbėjau ne aš smile.gif . Va matot kaip jus veikia nepriklaosomybė- prrandat kvalifikaciją, ar čia amžius savo daro?

Atsiprašau, apie "mases" rašė Heilė doh.gif . Jūs mąstot taip panašiai, kad nesunku supainioti.
Atsakyti