Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Galioja tas pats LR DK. smile.gif
203 straipsnis. Pranešimas apie naujas darbo apmokėjimo sąlygas
Kad nustatomos naujos darbo apmokėjimo sąlygos (Kodekso 120 straipsnio 3 dalis), darbdavys turi raštu pranešti darbuotojams ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki jų įsigaliojimo. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas kitoks įspėjimo terminas, tačiau jis negali būti trumpesnis negu 2 savaitės

120 straipsnis. Darbo sutarties sąlygų pakeitimas
3. Darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima.

132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus
2. Su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).

Kai jus turite nedarbingumo pažymėjimą, už tas dienas moka ne darbdavys, o Sodra. Tai kodėl jis taip pergyvena, aš nesuprantu. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2009 08 16, 18:11)
Kai jus turite nedarbingumo pažymėjimą, už tas dienas moka ne darbdavys, o Sodra. Tai kodėl jis taip pergyvena, aš nesuprantu.  g.gif


darbuotojas yra, bet realiai kaip ir ne, o jei tokiu sirgimu nemazai, tai susidaro ax.gif Manau pergyvena del to, kad darbai nenudirbti, nors darbuotojas kaip ir uzima darbo vieta smile.gif
Atsakyti
darbo vieta laiko tik 3 m,ar tiek kiek bunu tevystes atostogose?su pirmu praejo 2 metai.atsirado 2vaikas,tai dar 3m laikys man ta vieta ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Marija5 @ 2009 08 16, 20:11)
Galioja tas pats LR DK.  smile.gif
203 straipsnis. Pranešimas apie naujas darbo apmokėjimo sąlygas
Kad nustatomos naujos darbo apmokėjimo sąlygos (Kodekso 120 straipsnio 3 dalis), darbdavys turi raštu pranešti darbuotojams ne vėliau kaip prieš vieną mėnesį iki jų įsigaliojimo. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas kitoks įspėjimo terminas, tačiau jis negali būti trumpesnis negu 2 savaitės

120 straipsnis. Darbo sutarties sąlygų pakeitimas
3. Darbo apmokėjimo sąlygas be darbuotojo raštiško sutikimo darbdavys gali keisti tik tuo atveju, kai įstatymais, Vyriausybės nutarimais ar pagal kolektyvinę sutartį yra keičiamas tam tikros ūkio šakos, įmonės ar darbuotojų kategorijos darbo apmokėjimas. Keičiant darbo apmokėjimo sąlygas, sumažinti darbo užmokestį be darbuotojo raštiško sutikimo negalima.

132 straipsnis. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams, auginantiems vaikus
2. Su darbuotojais, auginančiais vaiką (vaikus) iki trejų metų, darbo sutartis negali būti nutraukta, jei nėra darbuotojo kaltės (Kodekso 129 straipsnis).

Kai jus turite nedarbingumo pažymėjimą, už tas dienas moka ne darbdavys, o Sodra. Tai kodėl jis taip pergyvena, aš nesuprantu.  g.gif




Aciu uz isamia info... Del paskutines pastraipos- cia tiesiog reiktu pazinti darbdavi... Nelinkiu 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Visi darbdaviai yra skirtingi, dėl to darbuotojas pats ir turi pasirinkti taktiką biggrin.gif
Džiaugiuosi turėdama nuostabią direktorę. smile.gif
Atsakyti
sveikos, mano vaikui ir tuoj 2 metai, kol buvau vaiko prieziuros atostogose, uab kuriame dirbau pardave,pasikeite viskas, buvo kavine,dabar kiek zinau uzsiema statybomis,tai aisku kad man ten jokios darbo vietos nera. kaip as turiu elgtis? jie turi mane atleisti ar as pati turiu susirasti naujus seimininkus ir rasyti pareiskima kad iseinu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(jolii @ 2009 08 18, 15:55)
sveikos, mano vaikui ir tuoj 2 metai, kol buvau vaiko prieziuros atostogose, uab kuriame dirbau pardave,pasikeite viskas, buvo kavine,dabar kiek zinau uzsiema statybomis,tai aisku kad man ten jokios darbo vietos nera. kaip as turiu elgtis? jie turi mane atleisti ar as pati turiu susirasti naujus seimininkus ir rasyti pareiskima kad iseinu? g.gif

138 straipsnis. Apribojimai nutraukti darbo sutartį reorganizuojant įmonę
Įmonės, įstaigos, organizacijos savininko, jų pavaldumo, steigėjo ar pavadinimo pasikeitimas, įmonės, įstaigos ar organizacijos sujungimas, padalijimas, išdalijimas ar prijungimas prie kitos įmonės, įstaigos ar organizacijos, verslo ar jo dalies perdavimas negali būti teisėta priežastis nutraukti darbo santykius.

Jokiais budais nieko nerašykite. Įmonė privalo išsaugoti jums darbo vietą. Jeigu jie jos neturės, manau galite susitarti ir išeiti su išeitine išmoka. Jeigu pati parašysite prašymą, jums išmokės tik kompensaciją už nepanaudotas atostogas (jeigu dar jų turite).
Atsakyti
iseitines net nesitikiu,nes jie net buhalteres neturi,kai reikejo prasitesti vaiko prieziuros atostogas,tai menesi skambinejau jiems,nekreipe demesio,o kai pagrasinau kad kreipsiuosi i darbo inspekcija (parasiau zinute,nes vis nekele ragelio),tai parase kad galiu kreiptis kur noriu,nors ir pas sv. Petra lotuliukas.gif
bet kita diena pats paskambino ir paklause ar dar reikia isakymo, tai pati atsispausdinau,atsiunte pasiuntinuka kazkoki,padaviau,paskui kita diena atveze pasirasyta doh.gif
tai ir galvoju jei dar iseitines tiketis,tai kryziaus kelius reiktu nueiti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(jolii @ 2009 08 18, 15:22)
iseitines net nesitikiu,nes jie net buhalteres neturi,


Jei ten uab'as, jie negali neturet buhalteres - gal samdo firma. Bet neturet jie negali. O jei II, tai tokius reikalus gali tvarkyti ir pats savininkas 4u.gif

O de sv. Petro, tai labai geri sedi darbo inspekcijoje, jei jau nesiruosiat grizti i ta darba, tai galit drasiai kreiptis i juos - pades mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rainiukas: 18 rugpjūčio 2009 - 15:27
4u.gif
dekui uz patarimus,reiks uzsukti i darbo inspekcija, istikruju tai dabar net neturiu jokio numerio nauju "darbdaviu",visur duomenys islike kavines, i mokescius kai skambinau tai irgi jokios info nesuteike,liepe atvaziuoti prasyma rasyti,kad gauciau nauja adresa ar numeri doh.gif
o iseitines moketu nauji darbdaviai is savo kisenes?
Atsakyti
QUOTE(jolii @ 2009 08 18, 16:36)
o iseitines moketu nauji darbdaviai is savo kisenes?

Na kaip iš savo. Iš bendrovės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ania12 @ 2009 08 16, 22:04)
darbo vieta laiko tik 3 m,ar tiek kiek bunu tevystes atostogose?su pirmu praejo 2 metai.atsirado 2vaikas,tai dar 3m laikys man ta vieta ar ne?

???
Atsakyti