Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grįžimas į darbą po motinystės atostogų
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
protas99
Sveikos mamytes,

Jau po keleta menesiu turesiu grizti i darba, nes mano leliukui sukanka 2 metai. Situacija nekokia: isejau imones pakilimo metu - o griztu ekonominio nuosmukio metu. Mane pavaduojantis asmuo, pritapes prie kolektyvo ir klientai priima ji noriai. Beja, priimtas uz gerokai mazesne alga. Siuo metu pagrindine darbdavio problema: kaip atsikratyti tokios "griztancios mamytes"???? O gal galima manes ir nepriimti -darbuotojo pareigos pervadintos (nesvarbu kad pakeistas tik vienas zodis),laisvu etatu lyg ir nera... O dar cia LR Vyriausybe svelnina salygas darbdaviams, trumpindami iseitines ir ispejimo laikotarpius. MIELOS MAMOS, gal kas esate susidure su panasia situacija? Pasidalinkime patirtimi
Gurmano
QUOTE(protas99 @ 2009 03 31, 14:31)
Sveikos mamytes,

Jau po keleta menesiu turesiu grizti i darba, nes mano leliukui sukanka 2 metai. Situacija nekokia: isejau imones pakilimo metu - o griztu ekonominio nuosmukio metu. Mane pavaduojantis asmuo, pritapes prie kolektyvo ir klientai priima ji noriai. Beja, priimtas uz gerokai mazesne alga. Siuo metu pagrindine darbdavio problema: kaip atsikratyti tokios "griztancios mamytes"???? O gal galima manes ir nepriimti -darbuotojo pareigos pervadintos (nesvarbu kad pakeistas tik vienas zodis),laisvu etatu lyg ir nera...  O dar cia LR Vyriausybe svelnina salygas darbdaviams, trumpindami iseitines ir ispejimo laikotarpius.  MIELOS MAMOS, gal kas esate susidure su panasia situacija? Pasidalinkime patirtimi
*

Gera tema!
Susiduriau.

Taip, dabartine tendencija - atleidinet griztancias mamytes.. ir ne todel, kad jos per tuos metus su vaiku budamos "atbuko" - juk tobulejimui, info sekimui, manau, yra n galimybiu ... mirksiukas.gif
O atleidzia ne tik jas ..

Tiesiog verslas ritas zemyn, nauju vietu nebekuriama, darbai kaip imanoma isskirstomi (nes ir ju mazeja...).. Spaudziama iseit be iseitiniu ir tt
Zinau zinau... Darbo kodeksas gina. Negali etato mazint, negali atgal i darba nepriimt, negali daug ko.. BET doh.gif Kaip realiai tai veikia??
Ne veltui ir kodekso pakeitimu projektai daromi.. nes darbdaviai nebeisgali darbo kodeksu vadovautis... Pasak darbdaviu, su lyg tais pakeitimais, pasipils "neskausmingu", greitu, pigiu atleidimu banga... darbdaviai dabar visagaliai, o darbuotojai tera mazi niekingi zmogiukai... prasantys ismaldos... doh.gif
Gal kas nesutiktu ir paneigtu mano matoma realybe?
Man, asmeniskai, nepavyko pasinaudoti Darbo teises garantijom, kad ir kaip puikiai viska zinojau...

Uztenka isgirst, kiek teisme nukentejusiu darbuotoju bylu (kiti gi ne nesikreipia..) ... kiek bedarbiu ... ziniasklaida apie tai tik ir skalambija..

Zodziu, prognozes niurios - ziurint is abieju - tiek darbdavio, tiek darbuotojo - poziciju... g.gif
Sunkmetis, kaip p. Adamkus sako.. jei neminesim to igrisusio zodzio "krize"....
Linkiu stiprybes kovojant uz savo teises!
protas99
Vis delto viliuosi, kad yra ir "sekmes istoriju" siuo sunkiu ekonominiu laikotarpiu blink.gif
Gurmano
QUOTE(protas99 @ 2009 03 31, 16:21)
Vis delto viliuosi, kad yra ir "sekmes istoriju" siuo sunkiu ekonominiu laikotarpiu blink.gif
*

Neabejotinai! smile.gif Visada yra visko...
Gal kas pasipasakos apie savo sekme! thumbup.gif
Torronta
Sveiki smile.gif 4u.gif
Grizau i darba po motinystes atostogu :)Dekrete buvau 2 m. Praejo 3 men.Paprasiau darbdavio kasmetiniu atostogu.Pasake kad man nepriklauso nes atostogos paemiau pries gimdyma ir dabar galiu atostogu prasyti tik po metu verysad.gif verysad.gif .O gal darbdavys klysta g.gif ?Noriu atostogu!Noriu prie juros! vacation4.gif
Nuelė
nepriklauso atostogos.

http://www.infoverslui.lt/get.php?f.832
Torronta
QUOTE(Nuelė @ 2009 06 20, 15:36)

verysad.gif verysad.gif verysad.gif
vaival
Aš planuoju grįžti rugpjūtį, o atostogų atsargą sukaupiau sąmoningai neatostogaudama prieš dekretą (dar sukaupsiu iki sekančios vasaros).
Kelsim ūkį Lietuvos biggrin.gif
aize
As manau, kad priklauso, nes 6men. ji pradirbo tikrai, o po to gali imti kada patogu. Beje, kiek domejausi, tai atostogos kaupiasi ir esant motinystes atostogose. Bendradarbe grizusi i darba iskart pirma menesi pasieme atostogas. Manau cia viskas priklauso nuo darbdavio supratimo ir geranoriskumo.

Jori
Aš ir manau, kad kelios dienos tikrai priklauso: į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma laikas, kurį darbuotojas gavo ligos arba motinystės pašalpą. Motinystes pasalpa mokama uz 126 kalendorine dienas +14 kalendoriniu dienų komplikuoto gimdymo atveju. Už šį laikotarpį atostogos ir priklauso 4u.gif
Nuelė
visas atostogas galima isnaudoti pries iseinant gimdymo biuletenio, arba iki dekreto, sakykim: pagimdzius ir suejus toms, berods, 56 dienoms galima isnaudoti savo sukauptas atostogas, o tik tada eiti i dekreta.
paskaitykit, merginos, darbo kodeksa...
l'eau
QUOTE(aide @ 2009 06 20, 21:42)
Beje, kiek domejausi, tai atostogos kaupiasi ir esant motinystes atostogose.

tikrai nesikaupia, kaupiasi tik už dekretą.
vaival
Super, vadinas dar turiu 6 savaites atostogų apmokamų thumbup.gif . AČIŪ UŽ TIKSLIĄ info.
Nuelė
QUOTE(vaival @ 2009 06 21, 12:37)
Super, vadinas dar turiu 6 savaites atostogų apmokamų thumbup.gif . AČIŪ UŽ TIKSLIĄ info.
*

is kur 6 sav?... blink.gif
vaival
QUOTE(Nuelė @ 2009 06 21, 12:02)
is kur 6 sav?... blink.gif
*

Tai gi dar nei6naudojus atostogų iki išėjimo į dekretą 4u.gif
Nuelė
QUOTE(vaival @ 2009 06 21, 13:16)
Tai gi dar nei6naudojus atostogų iki išėjimo į dekretą 4u.gif
*

4u.gif
aize
QUOTE(Nuelė @ 2009 06 21, 10:27)
visas atostogas galima isnaudoti pries iseinant gimdymo biuletenio, arba iki dekreto, sakykim: pagimdzius ir suejus toms, berods, 56 dienoms galima isnaudoti savo sukauptas atostogas, o tik tada eiti i dekreta.
paskaitykit, merginos, darbo kodeksa...

Kiek supratau kalba eina apie atostogas grizus po motinystės atostogų, o ne pries jas ax.gif

Papildyta:
QUOTE(l'eau @ 2009 06 21, 11:03)
tikrai nesikaupia, kaupiasi tik už dekretą.

Tikrai? g.gif Tada draugei super prisikaupė per tas 126d. thumbup.gif Nes iseidama i dekreta isnaudojo visas atostogas, o grizusi po motinystes atostogu, gavo dar 3sav. apmokamu atostogu bigsmile.gif

ZITULYA
Gal kas gali atsakyti į tokį klausymą: motynystes atostogas apsiforminau iki 3m. Dabar mane kviecia i darba bet siulo tik 1000lt uzdarbio. o uz vaika gaunu dabar 1300lt. O viena man sake kad jej eisiu i darba motynystes pasalpa atims bet jej gausiu mazesni atlyginima tai SODRA mokes skirtuma tarp motynystes pasalpos ir atlyginimo. g.gif
Ar tai tiesa? ax.gif
Zydrulyte
QUOTE(ZITULYA @ 2009 06 22, 11:24)
Gal kas gali atsakyti į tokį klausymą: motynystes atostogas apsiforminau iki 3m. Dabar mane kviecia i darba bet siulo tik 1000lt uzdarbio. o uz vaika gaunu dabar 1300lt. O viena man sake kad jej eisiu i darba motynystes pasalpa atims bet jej gausiu mazesni atlyginima tai SODRA mokes skirtuma tarp motynystes pasalpos ir atlyginimo.  g.gif
Ar tai tiesa?  ax.gif
*

Tikrai taip,Jums sumokes skirtuma smile.gif bet tik kol vaikui sueis 2 metukai tol ta skirtuma ir gausite wink.gif Žinoma,jei grįšite į darbą ax.gif
ZITULYA
QUOTE(Zydrulyte @ 2009 06 22, 10:03)
Tikrai taip,Jums sumokes skirtuma smile.gif bet tik kol vaikui sueis 2 metukai tol ta skirtuma ir gausite wink.gif Žinoma,jei grįšite į darbą  ax.gif
*

ACIU UZ ATSAKYMA bis.gif bis.gif
Zydrulyte
QUOTE(ZITULYA @ 2009 06 22, 12:20)
ACIU UZ ATSAKYMA bis.gif  bis.gif
*

ner už ką drinks_cheers.gif
vaidavel
QUOTE(vaival @ 2009 06 21, 11:37)
*

aš irgi turiu kažkiek atostogų, nes taip pat jų neišnaudojau prieš dekretą thumbup.gif
Semile
jei as nebegriztu i darba po motinystes atostogu , man priklauso kokia nors išeitine ar ne? pradirbau tame darbe 12m.
Torronta
Jei atostogos kaupiasi esant motinystes atostogose,tai jei as buvau 2 metus dekrete(bet paemiau pries gimdyma atostogas)Gal man priklauso uz antrus metus atostogos g.gif ??
Samit
QUOTE(Semile @ 2009 06 23, 18:48)
jei as nebegriztu i darba po motinystes atostogu , man priklauso kokia nors išeitine ar ne? pradirbau tame darbe 12m.
*

jei iseinate savo noru tai zinoma kad ne, taciau jei turite nepanaudotu atostogu- uz jas jum turi sumoket.

QUOTE(Torronta @ 2009 06 24, 13:43)
Jei atostogos kaupiasi esant motinystes atostogose,tai jei as buvau 2 metus dekrete(bet paemiau pries gimdyma atostogas)Gal man priklauso uz antrus metus atostogos g.gif ??
*

skirkit nestumo ir gimdymo atostogos ir vaiko priezuros atostogos, juos skaiciuojasi tik nuo nestumo ir gimdymo, kurios įprastai trunka 126 dienas, uz likusi laikotarpį kol jus priziurit vaika (iki 2 metu jusu atveju ) atostogos nesiskaiciuoja.
Torronta
QUOTE(Samit @ 2009 06 24, 18:07)

skirkit nestumo ir gimdymo atostogos ir vaiko priezuros atostogos, juos skaiciuojasi tik nuo nestumo ir gimdymo, kurios įprastai trunka 126 dienas, uz likusi laikotarpį kol jus priziurit vaika (iki 2 metu jusu atveju ) atostogos nesiskaiciuoja.
*

Aciu uz paaiskinima 4u.gif Matyt liksiu be atostogu verysad.gif
Semile
QUOTE(Samit @ 2009 06 24, 18:07)
jei iseinate savo noru tai zinoma kad ne, taciau jei turite nepanaudotu atostogu- uz jas jum turi sumoket.

*

viskas aisku unsure.gif aciu 4u.gif
Asta'J
QUOTE(Torronta @ 2009 06 20, 13:55)
Sveiki smile.gif  4u.gif
Grizau i darba po motinystes atostogu :)Dekrete buvau 2 m. Praejo 3 men.Paprasiau darbdavio kasmetiniu atostogu.Pasake kad man nepriklauso nes atostogos paemiau pries gimdyma ir dabar galiu atostogu prasyti tik po metu verysad.gif  verysad.gif .O gal darbdavys klysta g.gif ?Noriu atostogu!Noriu prie juros! vacation4.gif
*

Kasmetinės atsotogos priklauso, bet jų suteikimas tai susitarimas su darbdaviu.

166 straipsnis. Kasmetinės minimaliosios atostogos

1. Kasmetinių minimaliųjų atostogų trukmė - dvidešimt aštuonios kalendorinės dienos.

169 str.
2. Už pirmuosius darbo metus kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje. Už antruosius ir paskesnius darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos bet kuriuo darbo metų laiku pagal kasmetinių atostogų suteikimo eilę. Eilės sudarymo tvarka nustatoma kolektyvinėje sutartyje, o ten, kur tokia sutartis nesudaroma, kasmetinių atostogų suteikimo eilė nustatoma šalių susitarimu.
kazačka
laba
noreciau ir as jei kazkas galetu padet man su info.
man mp atostogos baigiasi rugpj 4d, reikia gryzt i darba. as iki isejimo i dekreta toje bendroveje dirbau pusmeti. atostogu neemiau. kada man vaziuoti rasyti prasyma kad priimtu po atostogu atgal i darba? likus dviem savaitem iki atostogu pabaigos? ar man priklauso atostogos, nes kiek pamenu, darbe sake kad reikia pradirbti metus, tik tada duoda atostogu. turim problemu su darzeliu, ir neturesiu kur maziaus palikt, tai ar galiu prasyt atostogu, ir kiek priklauso?
kitas klausimas, mano vaikas neigalus, ar man priklauso kokios lengvatos darbe ar pirmenybe sudarant darbo grafika (pas mus slenkantis), ir t..t?
busiu dekinga uz ats. 4u.gif
AusraR
sveikos,
nepaskaiciau visos temeles, gal kas nors apie tai jau ir kalbejo, tai is anksto atsiprasau ir klausiu - darbdavys nenori priimti po motinystes atostogu, buvau parasius dviems metams, atostogos turetu baigtis 2010 m geguze, bet vyras neteko darbo, todel man teks eiti dirbti o jis greiciausiai eis vaiku prieziuros, zodziu man reikia anksciau grizti i darba. Pasnekejau su dardaviais - net nesiruosia manes priimti...darbo vieta yra, ten dirba kitas zmogus, firma laikosi gerai, bankrutuot nesiruosia. Gal kas galit patart kaip elgtis...i teisma duoti butu sudetinga, nes visu pirma tai advokatu kontora o visu antra turbut isivaizduojat koks butu darbas grizus i darbo vieta issikovota per teismus....esu siaubingai pasimetus.....
mamusia 9
Nu tai tada neaisku , ko tu nori? Jei geruoju jie taves priimti nenori, o bloguoju tu nenori pati, nu tai iseitis viena butu - ieskotis kito darbo g.gif
*Rūta*
QUOTE(AusraR @ 2009 07 01, 19:08)
sveikos,
nepaskaiciau visos temeles, gal kas nors apie tai jau ir kalbejo, tai is anksto atsiprasau ir klausiu - darbdavys nenori priimti po motinystes atostogu, buvau parasius dviems metams, atostogos turetu baigtis 2010 m geguze, bet vyras neteko darbo, todel man teks eiti dirbti o jis greiciausiai eis vaiku prieziuros, zodziu man reikia anksciau grizti i darba. Pasnekejau su dardaviais - net nesiruosia manes priimti...darbo vieta yra, ten dirba kitas zmogus, firma laikosi gerai, bankrutuot nesiruosia. Gal kas galit patart kaip elgtis...i teisma duoti butu sudetinga, nes visu pirma tai advokatu kontora o visu antra turbut isivaizduojat koks butu darbas grizus i darbo vieta issikovota per teismus....esu siaubingai pasimetus.....
*

rasyti prasyma ir po 14 gryzti i darba, be jokiu kalbu as tokioje pacioje situacijoje buvau, irgi nenorejo priimti, bet gave oficialu prasyma neturejo is ko rinktis, ir zmogus priimamas i nestuke.gif vieta, priimamas ne 1-2 metam o tol kol tu busi vaiko auginimo atostogose, teismas cia nereikalingas viskas aptarta Darbo kodekse
aize
QUOTE(AusraR @ 2009 07 01, 20:08)
Gal kas galit patart kaip elgtis...i teisma duoti butu sudetinga, nes visu pirma tai advokatu kontora o visu antra turbut isivaizduojat koks butu darbas grizus i darbo vieta issikovota per teismus....esu siaubingai pasimetus.....

Dar yra darbo inspekcija. Kartais darbdaviams užtenka tik ją paminėti ir jie draugiškai prisimena daugumą įstatymų mirksiukas.gif
AusraR
QUOTE(*Rūta* @ 2009 07 07, 13:28)
rasyti prasyma ir po 14 gryzti i darba, be jokiu kalbu as tokioje pacioje situacijoje buvau, irgi nenorejo priimti, bet gave oficialu prasyma neturejo is ko rinktis, ir zmogus priimamas i  nestuke.gif  vieta, priimamas ne 1-2 metam o tol kol tu busi vaiko auginimo atostogose, teismas cia nereikalingas viskas aptarta Darbo kodekse
*

viskas tas taip jeigu su tuo nauju zmogum sudaroma tokai sutartis, o su zmogum i mano vieta buvo sudaryta normali, neterminuota darbo sutartis....nu zodziu....labai tikiuosi kad neprireiks man anksciau grizti....
Smilga*
QUOTE(AusraR @ 2009 07 07, 22:20)
viskas tas taip jeigu su tuo nauju zmogum sudaroma tokai sutartis, o su zmogum i mano vieta buvo sudaryta normali, neterminuota darbo sutartis....nu zodziu....labai tikiuosi kad neprireiks man anksciau grizti....
*

Jeigu nauja darbuotoja prieme sudarydami neterminuota darbo sutarti, tai tikrai ne i jusu vieta - tam buvo sukurtas naujas etatas, nes i jusu vieta galejo priimti tik terminuotam laikotarpiui (darbo sutartyje irasant kad priimamas iki tol kol Jus grisite i darba - nesvarbu kada.
Arba darbdavys pats apsizioplino sudarydamas neterminuota sutarti su kita darbuotoju ir dabar negali jo atleisti, o nebezinodamas kaip tai padaryti, nenori kad jus griztumete, arba tiesiog nori grazia forma priversti jus parasyti prasyma iseiti is darbo.

bet kokiu atveju DK (darbo kodeksas) garantuoja jums darbo vieta sugrizus po vaiko auginimo atostogu, netgi, jeigu padalinys kur buvo jusu etatas buvo panaikintas, etatas privalo buti perkeltas i kita padalini toje pacioje imoneje.

issiaiskinkit visus niuansius. DK jusu puseje. Sekmes 4u.gif

AusraR
QUOTE(Smilga* @ 2009 07 07, 22:52)

Arba darbdavys pats apsizioplino sudarydamas neterminuota sutarti su kita darbuotoju ir dabar negali jo atleisti, o nebezinodamas kaip tai padaryti, nenori kad jus griztumete, arba tiesiog nori grazia forma priversti jus parasyti prasyma iseiti is darbo.

neapsizioplino o padare taip samoningai, nes gi atseit neimanoma surasti normalaus zmogaus 2 metams, nieks neitu....
Smilga*
QUOTE(AusraR @ 2009 07 07, 22:55)
neapsizioplino o padare taip samoningai, nes gi atseit neimanoma surasti normalaus zmogaus 2 metams, nieks neitu....
*

tai cia jau darbdavio beda ir jus del to nekalta, kad jie nerado zmogaus ir pazadejo daugaiu nei galejo - jie privalo jus priimti tomis paciomis salygomis.
The_perfect_woman
Norejau Jusu pasiteirauti.
nuo 2005metu balandzio iki 2006balandzio dirbau vienam darbe, 2006 geguze isnaudojau uz tuos metus kasmetines atostogas ir iskart isejau i dekreta, paskui vaiko prieziuros atostogu kol sueis 3 metukai, t.y. iki 2009-09-01 4u.gif
2008 metais pastojau ir 2009 metais kovoo menesi vel isejau i dekreta .
tai kaip suprantu jei iseidinesiu is darbo ar grisiu i ji man priklausys atostogos ar kompensacija uz du dekretus ane bigsmile.gif tik idomu is kokiu pajamu skaiciuotu tada g.gif is tu ka gaudavau 2006 ax.gif
Marija5
170 straipsnis. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti
1. Į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma:
3) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir mokama stipendija arba kitos išmokos, išskyrus laiką, kai darbuotojas yra išėjęs vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis treji metai;
The_perfect_woman
QUOTE(Marija5 @ 2009 07 10, 21:30)
170 straipsnis. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti
1. Į darbo metus, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, įskaitoma:
3) laikas, per kurį pagal įstatymus darbuotojui išsaugoma darbo vieta (pareigos) ir mokama stipendija arba kitos išmokos, išskyrus laiką, kai darbuotojas yra išėjęs vaiko priežiūros atostogų, kol vaikui sueis treji metai;
*

brangioji as kalbejau apie gimdymo atostogas o ne vaiko prieziuros atostogas mirksiukas.gif
kas ieina ir kas neieina as puikiai zinau, tiesiog man idomu kaip skaiciuos ar uz du dekretus ar ne wink.gif
raimita
Peržiūrėjau temas ir neradau atsakymo į mane dominantį klausimą blush2.gif . Mano dukrytei dabar 8 mėnesiai, norėčiau grįžti į darbą. Ar galėtų mano vyras išeiti motinystės (tėvystės) atostogų dabar iki vaikui sueis 2 metai? Ar tai neįmanoma? Gal kam teko susidurti ir galėtų pasidalinti patirtimi? 4u.gif
aize
Gali 4u.gif Mano bendradarbė grįžo į darbą kai dukrytei tebuvo 3mėn., o atostogų išėjo jos vaiko tėtis.
raimita
QUOTE(<aize> @ 2009 07 19, 22:35)
Gali 4u.gif  Mano bendradarbė grįžo į darbą kai dukrytei tebuvo 3mėn., o atostogų išėjo jos vaiko tėtis.
*

bigsmile.gif o gal kartais žinote, kuriuos mėnesius imtų skaičiuojant pašalpą? metus iki jam išeinant atostogų, ar apskritai nuo motinėstės (tėvystės) atostogų pradžios, t.y. kai išėjau aš? g.gif
aize
QUOTE(raimita @ 2009 07 19, 22:45)
bigsmile.gif  o gal kartais žinote, kuriuos mėnesius imtų skaičiuojant pašalpą? metus iki jam išeinant atostogų, ar apskritai nuo motinėstės (tėvystės) atostogų pradžios, t.y. kai išėjau aš?  g.gif

Pagal įstatymus nuo liepos 1d. berods skaičiuoja iš 12mėn. Bet geriau pasiteiraukit sodroj mirksiukas.gif
VOLPEX
QUOTE(raimita @ 2009 07 19, 23:45)
bigsmile.gif  o gal kartais žinote, kuriuos mėnesius imtų skaičiuojant pašalpą? metus iki jam išeinant atostogų, ar apskritai nuo motinėstės (tėvystės) atostogų pradžios, t.y. kai išėjau aš?  g.gif
*

metus iki jam iseinant atostogu
Medinis
Matyt nesuklysiu parašęs - "metus iki jam tampant bedarbiu".
aize
QUOTE(Medinis @ 2009 07 20, 07:44)
Matyt nesuklysiu parašęs  - "metus iki jam tampant bedarbiu".

Nu nereikia jau taip mirksiukas.gif Dabar kaip kas moka, taip tas plaukia. Ir nemanau, kad tai mamytei labai lengva. Mano bendradarbė verkdavo, o ką daryti jiems reikėjo? (retorika)
Medinis
Sako dabar tik gėjams lengva galą su galu sudurti.
raimita
Aciu visiems uz atsakymus 4u.gif mano vyras ne bedarbis kaip kazkam pasirode cool.gif tik issikraustom gyventi i kita miesta, o mano darboviete mane gali perkelti dirbti ir ten, o tai nepalyginti paprasciau nei mano vyrui susirasti nauja darba siais sunkiais laikais mirksiukas.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.