Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Auginantiems vaikus, neščiosioms: lengvatos,
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
JOLANCIUK
QUOTE(juliukas25 @ 2011 05 25, 20:38)
tai gal nepilde darbe prasymo kad jei ir PNPD taikytu  ax.gif ir prie algos taiko ir kai motinystes ismokas gauni, jei pildai prasymus del NPD ir PNPD tai ir atitinkamai nuo vaiku skaiciaus ir gauni lt smile.gif
*

Del motinystes ismoku tai zinau,bet del algos tai pirma karta girdziu,nors zinau kad galima pildyt,kad taikitu. 4u.gif
juliukas25
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 05 25, 20:45)
Del motinystes ismoku tai zinau,bet del algos tai pirma karta girdziu,nors zinau kad galima pildyt,kad taikitu. 4u.gif
*

nieko tokio jei netaiko, tada gale metu deklaruojant atgauni pinigelius thumbup.gif , nors zinai kad ne i minusa ax.gif
coliuke29
QUOTE(juliukas25 @ 2011 05 25, 20:29)
priklauso ir uz vaikus, jei gaunat minimalia alga 800lt, tai taikomas NPD 470lt ir uz vaikus jei auginat kartu su sutuoktiniu tai 150lt, tai i rankas iseina 701lt. O jei auginat viena tai turetu PNPD taikyti 300lt ir i rankas gautusi 723,5lt
*

tai taip ir as tikiuosi ,nes radau internete skaiciuokle tai man ir viska suvedus rodo, kad 723,5 bet pildyt tai nieko nereikejo kaip cia toliau raso,tik istokos liudijimo reikejo
Papildyta:
QUOTE(Ledas @ 2011 05 25, 19:52)
jums viena diena per mėnesį laisva priklauso arba per savaitę po 2val
*

cia ta prasme kadangi vaikas iki 7 metu yra ?idomu ka sakys jei kada paprasyciau g.gif
juliukas25
QUOTE(coliuke29 @ 2011 05 26, 18:27)
tai taip ir as tikiuosi ,nes radau internete skaiciuokle tai man ir viska suvedus rodo, kad 723,5 bet pildyt tai nieko nereikejo kaip cia toliau raso,tik istokos liudijimo reikejo
Papildyta:

cia ta prasme kadangi vaikas iki 7 metu yra ?idomu ka sakys jei kada paprasyciau g.gif
*

tai jus turbut pildet prasyma pries darbinantis, del to papildomai ir nereikejo nauja rasyt, nes jums ir taip jau taike, tik kazin kodel neperskaiciavo kai atneset istuokos liudijima g.gif

214 straipsnis. Papildomos lengvatos asmenims, auginantiems vaikus

Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
Viktė.
Sveikos. 4u.gif Nezinau ar cia papuoliau. blush2.gif

Klausimas: Gimdymas ne uz kalnu. Niekada nesu dirbusi oficialiai. Stoviu darbo birzoje, taigi kaip ir esu drausta. Gimdymo namuose praso socialinio draudimo pazymejimo, sodroje man jo neisdave, kadangi niekada nesu dirbusi, bedarbiams ju nedaro. Tai dabar man taip kazkaip neramu kaip bus kai nuvaziuosiu gimdyti i gimdymo namus be sodros pazymejimo? Taip ir paaiskinti, kad man tas pazymejimas nepriklauso? Ir ar jie matys kazkaip, kad esu drausta? Poliklinikoje tai mato juk. g.gif
JOLANCIUK
QUOTE(Viktė. @ 2011 05 27, 12:55)
Sveikos.  4u.gif Nezinau ar cia papuoliau.  blush2.gif

Klausimas: Gimdymas ne uz kalnu. Niekada nesu dirbusi oficialiai. Stoviu darbo birzoje, taigi kaip ir esu drausta. Gimdymo namuose praso socialinio draudimo pazymejimo, sodroje man jo neisdave, kadangi niekada nesu dirbusi, bedarbiams ju nedaro. Tai dabar man taip kazkaip neramu kaip bus kai nuvaziuosiu gimdyti i gimdymo namus be sodros pazymejimo? Taip ir paaiskinti, kad man tas pazymejimas nepriklauso? Ir ar jie matys kazkaip, kad esu drausta? Poliklinikoje tai mato juk.  g.gif
*

Pasakisit kad stovit birzoj,o jie ten jau per kompa matys.
coliuke29
QUOTE(juliukas25 @ 2011 05 26, 18:35)
tai jus turbut pildet prasyma pries darbinantis, del to papildomai ir nereikejo nauja rasyt, nes jums ir taip jau taike, tik kazin kodel neperskaiciavo kai atneset istuokos liudijima  g.gif

Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
*

aciu uz issamu atsakyma clap.gif
vienpaneles
4u.gif Sveiki,

Noriu sužinoti. Šio metu dirbu UAB ir viena auginu du mažamečius vaikus. Sakykite ar man priklauso papildomos atostogos? Nes dabar išsiprašiau atostogų savo sąskaita ir tai tik 1sav. davė. Tiesa įmonėje dar neseniai dirbu.
spinduliukėa
sveikos smile.gif turiu toki klausimeli. jai gimomo liudijime irasiau tevo varda or pavarde , bet vaikui daviau savo pavarde ar as tada skaitaus vienis mama ar ne?
g.gif
slavlanta
Noriu paklausti. Rudeni griztu i darba, vaikui bus 2.5 metai. Darbas pamaininis, I ir II pamaina. Ar galiu rasyti prasyma darbdaviui kad leistu dirbti tik I pamaina? Ar reglamentuota kur nors tai istatymuose?
vienpaneles
QUOTE(Rasa___ @ 2011 06 08, 14:01)
sveikos smile.gif  turiu toki klausimeli. jai gimomo liudijime irasiau tevo varda or pavarde , bet vaikui daviau savo pavarde ar as tada skaitaus vienis mama ar ne?
g.gif
*

nevienisa
JOLANCIUK
sveikos smile.gif  turiu toki klausimeli. jai gimomo liudijime irasiau tevo varda or pavarde , bet vaikui daviau savo pavarde ar as tada skaitaus vienis mama ar ne?
g.gif
*

Viena mama auginanti vaika yra ta kuri arba neraso tevo vaiko gimymo liudijime,arba jeigu raso,tai prisiteisia alimentus.
caramele87
sveikos,

O kaip yra del vienisos mamos kuri augina viena vaika, jei tuo paciu metu nori eiti atostogu ir kiti, kurie neaugina isvis vaiku, ar man priklausytu pirmenybe i atostogas butent tuo metu kuriuo noriu as ? ir kaip del to iseigines jei vienisa esu? priklausytu ar ne?
~saulyte~
Kai tevas gimus dvynukams pirmaji ju menesi eina tevystes vaiko prieziuros atostogu, jam sodra moka vienguba ismoka ( atitinkancia 100 proc algos) ar dvyguba?
Esant seimoje 3 vaikams po 2 mamadienius priklauso tik mamai ar ir tevui? Ar juos kazkaip reikia dalintis?

Dekui uz atsakyma.
Asta'J
g.gif
*

Vieni auginantys vaikus“ yra pripažįstami darbuotojai, kurie faktiškai vieni augina vaiką (pavyzdžiui, yra našlys, vieniša motina, kitas iš tėvų atlieka bausmę kalėjime, santuoka yra nutraukta, ar tėvai gyvena skyrium ir teismo sprendimu vaikas gyvena su vienu iš tėvų). Šis sąrašas nėra baigtinis, nes praktikoje gali būti ir kitų situacijų, kada vienas iš tėvų bus pripažįstamas kaip vienas auginantis vaiką.

Šios sąvokos aiškinimui neturi reikšmės, ar darbuotojas vienas išlaiko auginamą vaiką, ar kitas vaiko tėvas taip pat vykdo pareigą materialiai išlaikyti nepilnametį vaiką.

Papildyta:
QUOTE(caramele87 @ 2011 07 08, 12:45)
sveikos,

O kaip yra del vienisos mamos kuri augina viena vaika, jei tuo paciu metu nori eiti atostogu ir kiti, kurie neaugina isvis vaiku, ar man priklausytu pirmenybe i atostogas butent tuo metu kuriuo noriu as ? ir kaip del to iseigines jei vienisa esu? priklausytu ar ne?
*

169 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka

4. Teisę pasirinkti kasmetinių atostogų laiką po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo įmonėje turi:

1) asmenys iki aštuoniolikos metų;

2) nėščios moterys ir darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų.

vikosiuks
QUOTE(~saulyte~ @ 2011 07 08, 15:07)
Kai tevas gimus dvynukams pirmaji ju menesi eina tevystes vaiko prieziuros atostogu, jam sodra moka vienguba ismoka ( atitinkancia 100 proc algos) ar dvyguba?
Esant seimoje 3 vaikams po 2 mamadienius priklauso tik mamai ar ir tevui? Ar juos kazkaip reikia dalintis?

Dekui uz atsakyma.

Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, − dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojų, dirbančių ilgesnėmis negu aštuonios darbo valandos pamainomis, prašymu šis papildomas poilsio laikas gali būti sumuojamas kas trys mėnesiai.
http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.s...c_l?p_id=401284

nera pabrezta ar mamai ar teciau ar vienisiems ar susituokusiems- tiesiog parasyta darbuotojams- tai manyciau, kad tiek teciui tiek mamai priklauso pasirinktinai laisvos dienos ar sutrumpintos valandos.

o del pirmo klausimo siulyciau pasiskambinti i sodra.
Liutaure
Sveiki,

Noriu paklausti ar yra tokia galimybė, kad atleistu is darbo banduomoju laikotarpiu, jei esi neščia ? Taip sutapo, kad nestumas jau buvo, tik to dar nebuvo zinoma, na 2 sav. aciu
JOLANCIUK
QUOTE(Liutaure @ 2011 08 04, 13:30)
Sveiki,

Noriu paklausti ar yra tokia galimybė, kad atleistu is darbo banduomoju laikotarpiu, jei esi neščia ? Taip sutapo, kad nestumas jau buvo, tik to dar nebuvo zinoma, na 2 sav. aciu
*

po to kai atnesit pazyma apie tai kad jus nescia,atleisti negali,nors ir bandomasis laikotarpis.
duokanka
Gal ir man kas patars ax.gif Mano vaikas nuo rugsejo 1 eis i darzeli, o ir antras greit gims. Ar man priklauso kokios lengvatos darzeliuo, jei busiu motinystes atostogose? Tarkim man aktualu issiimti pazyma del vaiko lankomumo, na, kad galeciau vesti vyresneli i darzeli kada noriu ir uz tas dienas nereiketu moketu. Ar priklauso man tokia pazyma ir jei priklauso, kur ja issiimti?
Aciukas 4u.gif
vikosiuks
QUOTE(janone @ 2011 08 23, 19:01)
Gal ir man kas patars ax.gif Mano vaikas nuo rugsejo 1 eis i darzeli, o ir antras greit gims. Ar man priklauso kokios lengvatos darzeliuo, jei busiu motinystes atostogose? Tarkim man aktualu issiimti pazyma del vaiko lankomumo, na, kad galeciau vesti vyresneli i darzeli kada noriu ir uz tas dienas nereiketu moketu. Ar priklauso man tokia pazyma ir jei priklauso, kur ja issiimti?
Aciukas 4u.gif

pas mus pamenu kazkada taip buvo, kad issiimi is darbovietes ar is sodros dabar nebepamenu pazyma jog esi motinystes atostogose ir nunesi i darzeli - tai jei vaikas nelankydavo kokia viena diena per savaite ar dvi- neskaiciuodavo uz ja, nes buvo kazkas panasaus i laisva lankomuma, bet paskui PANAIKINO verysad.gif
Elzė
as gal ne visai i tema, bet nezinau kur ieskoti info. Buvo cia LT tokie siulymai tevams, turintiems 2 ir daugiau vaiku, rugsejo 1d padaryti laisvadieni. Tai patvirtino ar ne?
zhanna

Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų, − dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį. Darbuotojų, dirbančių ilgesnėmis negu aštuonios darbo valandos pamainomis, prašymu šis papildomas poilsio laikas gali būti sumuojamas kas trys mėnesiai.

Sakikit,o jeigu as nuo rugp.1d. iki rugp.27 buvau atostoge,ar galiu imti "mamadienius" rugp.30d. ir 31d.(auginame 3 vaikus)?Nekur nera to apibrezta,bet gal tiesiog zinote?Aciu
Ambro
QUOTE(Elzė @ 2011 08 29, 09:53)
as gal ne visai i tema, bet nezinau kur ieskoti info. Buvo cia LT tokie siulymai tevams, turintiems 2 ir daugiau vaiku, rugsejo 1d padaryti laisvadieni. Tai patvirtino ar ne?
*

Man irgi tai aktualu, turiu pirmoką. Kad nebūtų problemų su laisva diena, teko imti atostogas.

Nežinau kiek čia teisybės, ar galima už visų mėnesių "mamadienius" pasiimt 12d papildomai atostogų? Vis tiek pas mus neįmanoma turėt laisvos dienos...

Papildyta:
QUOTE(zhanna @ 2011 08 29, 13:33)
Sakikit,o jeigu as nuo rugp.1d. iki rugp.27 buvau atostoge,ar galiu imti "mamadienius" rugp.30d. ir 31d.(auginame 3 vaikus)?Nekur nera to apibrezta,bet gal tiesiog zinote?Aciu
*

Mes rašėm darbe prašymą, konkrečiai nurodant, kurią savaitės dieną imsiu "mamadienį" pastoviai, pvz kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį... Jei tuo metu atostogauju, niekas tos dienos man neperkels į kitą.
Sonatuole
Mamadienis priklauso diena arba dvi į mėnesį priklausomai nuo auginamų vaikų iki 12 metų . Suteikiama darbuotojo prašymu, jei tą mėnesį nepasinaudojot, į kitą mėnesį neperkeliama.
Dėl rugsėjo pirmos, tai kalbos ir liko kalbomis, niekas nepatvirtino....
Isila
ar galima kaip nors priversti duoti darbdavį tą tėvadienį? Buvo sutarta dėl rugsėjo pirmosios, šiandien vyrui darbe pasakė sorry, negausi, darbo daug.
JOLANCIUK
QUOTE(Isila @ 2011 08 31, 18:40)
ar galima kaip nors priversti duoti darbdavį tą tėvadienį? Buvo sutarta dėl rugsėjo pirmosios, šiandien vyrui darbe pasakė sorry, negausi, darbo daug.
*

galima,skunda ant darbdavio parasyti,kad nesilaiko istatymu,bet manau tada vyras tures pastoviai tevadienius.
Isila
tai va doh.gif o dabar mum visu planus suš*** bash.gif:
Asveja
Nezinau ar cia rasau:
pasiskambinau siandien savo darbdaviui, nes vaikuciui jau sueje 2 metai, pradejo lankyti darzeli ir norejau grizti i darba, bet darbe nieko gero, neturi is ko mekti algu, net uz nuoma ofiso is savu aju moka.
Klausimas: jei mane atleis pagal etatu mazinima, pagal ka jiems skaiciuos kiek darboviete tures sumoketi sodrai?
Auginu du vaikucius 4 ir 2 metuku.
Noriu eiti i darbo birza tada, tai manau jei atleis pagal straipsni , man bus geriau, ar kaip elgtis?
Aciu
Bekasė
QUOTE(Isila @ 2011 08 31, 19:48)
tai va  doh.gif  o dabar mum visu planus suš*** bash.gif:
*

o jisai rastu rase prasyma?
Sonatuole
QUOTE(Isila @ 2011 08 31, 19:48)
tai va  doh.gif  o dabar mum visu planus suš*** bash.gif:
*

Jei raštu parašė prašymą, tai jokių sorry , bet daug darbo negali būi, o jei žodžiu buvo sutarę, tai....
QUOTE(Asveja @ 2011 09 05, 10:18)
Nezinau ar cia rasau:
pasiskambinau siandien savo darbdaviui, nes vaikuciui jau sueje 2 metai, pradejo lankyti darzeli ir norejau grizti i darba, bet darbe nieko gero, neturi is ko mekti algu, net uz nuoma ofiso is savu aju moka.
Klausimas: jei mane atleis pagal etatu mazinima, pagal ka jiems skaiciuos kiek darboviete tures sumoketi sodrai?
Auginu du vaikucius 4 ir 2 metuku.
Noriu eiti i darbo birza tada, tai manau jei atleis pagal straipsni , man bus geriau, ar kaip elgtis?
Aciu
*

Jei Jus atleis pagal etatų mažinimą, tai turi mokėti kompensaciją, o skaičiuos, jei aišku jei nenusišneku, pagal valstybės numatytą minimumą, jei pagal pačios prašymą, tai jum išmokės kas priklauso už nepanaudotas kasmetines atostogas. O birža bet kokiu atvėju mokės pusę metų berods pašalpą.
vikosiuks
as studijuoju neakivaizdziai ir man reikalingas vienas penktadienis per menesi laisvas, tik beda, kad man priklauso ta viena laisva diena, bet netinka pastovus remas, kaip tarkim paskutinis penktadienis arba pirmas menesio penktadienis, gal zinote ar imanoma pristacius studiju grafika - pasiderinti menesio penktadieni pagal sau reikiama? juk istatyme nera nurodyta kuri butent diena ir kad butent pastovi diena, tai cia jau tikriausiai nuo darbdavio geranoriskumo priklausys?
evita05
sakykit per kiek laiko is seniunijos prveda pinigelius vinartine ismoka vaiko krepseliui
Papildyta:
QUOTE(evita05 @ 2011 09 06, 10:09)
sakykit per kiek laiko is seniunijos prveda pinigelius  vinartine ismoka vaiko krepseliui
*

oi sory ne cia papuoliau doh.gif
Brigitarimkuviene
Idomu ar isidarbinus, darbdavys turi teise atleisti besilaukiancia moteri dar nepasibaigus bandomajam laikotarpiui, pasibaigus siam laikotarpiui zinau, kad negali. Aciu
JOLANCIUK
QUOTE(Brigitarimkuviene @ 2011 09 06, 23:15)
Idomu ar isidarbinus, darbdavys turi teise atleisti besilaukiancia moteri dar nepasibaigus bandomajam laikotarpiui, pasibaigus siam laikotarpiui zinau, kad negali. Aciu
*

negali nuo to laiko kai pristatisit pazyma is gydytojos kad esat nescia.
Sonatuole
QUOTE(vikosiuks @ 2011 09 06, 09:09)
as studijuoju neakivaizdziai ir man reikalingas vienas penktadienis per menesi laisvas, tik beda, kad man priklauso ta viena laisva diena, bet netinka pastovus remas, kaip tarkim paskutinis penktadienis arba pirmas menesio penktadienis, gal zinote ar imanoma pristacius studiju grafika - pasiderinti menesio penktadieni pagal sau reikiama? juk istatyme nera nurodyta kuri butent diena ir kad butent pastovi diena, tai cia jau tikriausiai nuo darbdavio geranoriskumo priklausys?
*

Tai jums belieka kas mėnesį rašyti prašymą dėl laisvos dienos, nes DK nenumato, kad turi būti ta pati pastovi diena.
Asta'J
QUOTE(Brigitarimkuviene @ 2011 09 06, 23:15)
*

Negali, kažkada buvau rašiusi, buvo panašus atvejis, kai atleido neščią moterį iš darbo bandomuoju laikotrapiu, motyvuojan kad jis nenusitvarko su darbu/pareigomis, buvo iškelta byla, tai Aukščiausias Teismas nusprendė kad moteris privalo būti grąžinta į darbvą ir jeigu besilaukianti moteris nesusitvarko su darbo ji turi būti perkelta į lengvesnes/kitas pareigas.
Rūtkė
Laba ryta, situacija tokia, rugpjūčio 26 buvo skirybų teismas, rugpjūčio 31 paskelbė kad mes su vyru išskirti, rugsėjo pirmą vaikas pradėjo eiti į lopšelį, jam beveik du metukai, aš dirbu puse etato, gaunu 470lt, ir 97lt už vaiką, iš vt buvo priteista 300lt, kurių jis nemokės, pats esą bedarbis ir biržoi nestovi. Klausimas dabar dėl darželio kompensacijų ar man reikia laukti kol isigalios mūsų skirybos tai yra rugsėjo 31 ar jau dabar galiu prašyti kompensacijų darželiui? Jai taip ar reikia važiuoti į seniuniją? dėkui labai kas atsakys
Alija
Sveiki, ar mokytojoms priklauso ta papildoma diena per men jei augina du vaikus iki 12 metu? Ar tos papildomos dienos gali buti perkeliamos ir imamos kartu pvz po 5 men sudedam- ir savaie atostogu?

ir dar klausimas, kas yra "asmuo vienas uginantis vaika"?
LaimingaMamyte
QUOTE(JOLANCIUK @ 2011 01 11, 14:21)
Siauliai
50% nuolaida,jei vienam seimos nariui neiseina po 525 lt(reikes is birzos pazymos).
*

o kaip yra Vilniuje del darzelio kompensacijos???
JOLANCIUK
QUOTE(LaimingaMamyte @ 2011 09 19, 00:39)
o kaip yra Vilniuje del darzelio kompensacijos???
*

pas mus tokios kompensacijos nera.
katuksss
Noriu paklausti. noriu grizti i darba po vaiko prieziuros atostogu, bet darbdavys liepia vaziuoti dirbti i filiala kuris yra kitame mieste. ar neturiu jokiu teisiu likti dirbti savo mieste?
Asta'J
QUOTE(katuksss @ 2011 09 19, 11:51)
Noriu paklausti. noriu grizti i darba po vaiko prieziuros atostogu, bet darbdavys liepia vaziuoti dirbti i filiala kuris yra kitame mieste. ar neturiu jokiu teisiu likti dirbti savo mieste?
*

DK
95 straipsnis. Darbo sutarties sąlygos

1. Kiekvienoje darbo sutartyje šalys privalo sulygti dėl būtinųjų sutarties sąlygų: darbuotojo darbovietės (įmonės, įstaigos, organizacijos, struktūrinio padalinio ir kt.) ir darbo funkcijų, t. y. dėl tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbo arba tam tikrų pareigų.

120 straipsnis. Darbo sutarties sąlygų pakeitimas
1. Kai keičiama gamyba, jos mastas, technologija arba darbo organizavimas, taip pat kitais gamybinio būtinumo atvejais darbdavys turi teisę pakeisti darbo sutarties sąlygas. Jei darbuotojas nesutinka dirbti pakeistomis darbo sąlygomis, jis gali būti atleistas iš darbo pagal šio Kodekso 129 straipsnį laikantis nustatytos darbo sutarties nutraukimo tvarkos.
2. Darbo sutarties sąlygos, nustatytos šio Kodekso 95 straipsnio 1 ir 2 dalyse, gali būti keičiamos esant išankstiniam raštiškam darbuotojo sutikimui, išskyrus šio Kodekso 121 straipsnyje nustatytus atvejus.

121 str. kai laikinai perkelia į kitą darbo vietą
Liutaure
Sveiki 4u.gif

Jei esu priimta i darba terminuotai t.y. laike kitos merginos VPA, kas laukia manes kai grisiu po VPA, ar turesiu teise dirbti toje imonesje ar ne ? Ta mergina 2 metus bus VPA, o as taip pat planuoju buti 2 metus, tai kaip cia kazi iseina ?
Aciukas smile.gif
Brigitarimkuviene

2 metus esu registruota bedarbe, laukiuosi 17 sav. Gavau siandien pasiulyma eiti dirbti kaip ir pagal terminuota darbo sutarti, parduotuvese pavaduoti, isleisti i bilietenius pardavejas, atlyginimas nuo isdirbtu valandu. Kokios trukmes sutartis nesake tik tiek, kad laikina. Jai isidarbinciau ir atnesciau pazyma is gydytojos, kad laukiuosi ar negaletu manes atleisti pasibaigus sutarciai, ir kaip po to su vaiko prieziuros atostogom? Is sodros, kaip suprantu, pinigeliu vistiek negauciau. aciu.
JOLANCIUK
QUOTE(Brigitarimkuviene @ 2011 10 04, 22:57)
2 metus esu registruota bedarbe, laukiuosi 17 sav. Gavau siandien pasiulyma eiti dirbti kaip ir pagal terminuota darbo sutarti, parduotuvese pavaduoti, isleisti i bilietenius pardavejas, atlyginimas nuo isdirbtu valandu. Kokios trukmes sutartis nesake tik tiek, kad laikina. Jai isidarbinciau ir atnesciau pazyma is gydytojos, kad laukiuosi ar negaletu manes atleisti pasibaigus sutarciai, ir kaip po to su vaiko prieziuros atostogom? Is sodros, kaip suprantu, pinigeliu vistiek negauciau. aciu.
*

Jus neatleistu ir is sodros pinigeliu negausit nei uz dekreta,nei uz vaiko prieizura,nes neturit stazo,nebent turit per paskutinius 2 metus kazkiek stazo,tada reiketu padirbti trukstama staza ir eiti i atostogas.
Brigitarimkuviene
O tai is darbo negaletu atleisti kol vaikui sueis 2 metai, ar tik tol kol jis gims?
Papildyta:
O kuom skiriasi laikinoji darbo sutartis nuo terminuotos? Ar salygos lieka tos pacios?
raimonda1
Sveiki. Esu mokytoja, auginu sunų, dabar jam 1,5m.balandžio 19 grįžtu į darbą,kai sueis 2metukai. Padirbsiu 2,5mėn tuomet nuo liepos 1. visi iseinam atostogauti, mums priklauso 56 dienos. Tai kiek man priklausys kasmetinių atostogų, kai tiek nedaug būsiu išdirbusi. Ir dar,kaip suprantu man priklauso atostogos už nėštumo ir gimdymo laikotarpį, gal galit pasakyti kiek dienu.kaži kaip man geriau pasielgti. Ar grįžti į darba kai vaikui sueis du metai padirbti iki liepos 1d,eiti į nepilnas kasmetines atostogas ir dar pasiimti už nėštumo ir gimdymo laikotarpį,ar iškart pasiimti atostogas dar negrįžus. Ačiū už atsakymą.
Mis berry
Laba diena,neberandu kur dar paklausti tai klausiu cia blush2.gif Nepykite labai 4u.gif Mes su vyru dirbame tam paciam darbe,noriu paklausti ar turime teise reikalauti ,kad kasmetines atostogos arba bent jau ju dalis mums butu suteiktos kartu? Atrodo,kad lyg ir yra tokia galimybe,bet kiek dabar skaitau darbo kodeksa nieko panasaus nerandu doh.gif Buciau dekinga uz atsakyma 4u.gif
JOLANCIUK
QUOTE(Mis berry @ 2011 10 17, 14:33)
Laba diena,neberandu kur dar paklausti tai klausiu cia  blush2.gif Nepykite labai 4u.gif Mes su vyru dirbame tam paciam darbe,noriu paklausti ar turime teise reikalauti ,kad kasmetines atostogos arba bent jau ju dalis mums butu suteiktos kartu? Atrodo,kad lyg ir yra tokia galimybe,bet kiek dabar skaitau darbo kodeksa nieko panasaus nerandu  doh.gif Buciau dekinga uz atsakyma  4u.gif
*

reikalauti manau neturit teises,galit paprasiti,kad isleistu abudu i atostogas vienu metu,jeigu ne tuose paciuose pareigybese dirbat.
almg
Labas rytas.
būčiau labai dėkinga, jei kas padėtų atsakyti 4u.gif

Esu Vaiko priežiūros atostogose kol jam sueis du metai. Dabar pusantrų.
Tačiau išeinu į darbą. Tėvystės atostogas perima vyras. Gaus 40 proc. algos su teise dirbti, pagal naują tvarką.
Klausimas:
Jam skiria pašalpą, viskas pagal Įstatymus. Bet jis, tarkim, dar tą pačią savaitę išeina iš darbo (kur dirbo daug metų).
Ar jam nutraukiamas mokėjimas iš Sodros ar ne...?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.