Įkraunama...
Įkraunama...

Auginantiems vaikus, neščiosioms: lengvatos,

Avanso jis negali prasyti daugiau nei puse darbo uzmokescio dydzio, o vadovaujantis teises aktais, darbuotojas apie isejima darbdavi turi informuoti pries 14 dienu, taip kad jis avansa tikrai spes atidirbti.
Atsakyti
QUOTE(4fun @ 2005 11 23, 13:45)
Ar jums (jusu vyrams) darbe nesudaro problemu pasinaudot sia lengvata? Juk darbdavys neprivalo pats pasiulyti papildoma laisvadieni darbuotojui, reikia paciam eiti ir rasyti prasyma. Be to iskyla tokie niuansai kaip tai, kad kazkas vis vien tures atlikti jusu (jusu vyro) darba ir kazin ar darbdavys nores uz ta papildoma darba moketi. Butent del to mano vyras ir nesinaudoja sia valstybes numatyta lengvata ir, kiek zinau, nei vienas jo bendradarbis, nors turi teise net keletas ir tikrai apie ja zino...
O man vyro laisvadieniai tiesiog aukso verte turi...

Aš pati niekad tuo nepasinaudosiu, jei tik nepakeisiu darbo. gal kitame kokiame nors ir galėsiu. O mano vyrui šiaip niekad problemų nebuvo su išėjimu, nei aname darbe kur dirbo, nei dabartiniame. Be jokių raštų, reik ir išleidžia. Aišku piktnaudžiauti tuo nereik.
Atsakyti
QUOTE(ADA @ 2005 12 20, 17:34)
O kodėl negalima? Tai jei jis pereikvojo atostogas - išskaityno priežastis aiški:hm ARba pavyzdžiui avansu atlyginimo paprašė daugiau negu buvo tai dienai buvo uždirbęs ir nusprendžia išeiti - tai ką irgi negalima išskaičiuoti g.gif  4u.gif

Žiūrėkite Darbo kodekso 224 str.
224 straipsnis. Išskaitų iš darbo užmokesčio pagrindai
1. Išskaitos iš darbo užmokesčio gali būti daromos tik įstatymų nustatytais atvejais.
2. Išskaitos iš darbuotojų darbo užmokesčio padengti jų įsiskolinimą įmonei, įstaigai ar organizacijai, kurioje jie dirba, gali būti daromos administracijos nurodymu:
1) grąžinti avansą, kuris buvo duotas, įskaitant jį į darbo užmokestį; grąžinti sumas, permokėtas dėl skaičiavimo klaidų; padengti neišleistą ir laiku negrąžintą avansą, kuris buvo duotas tarnybinės komandiruotės ar perkėlimo į kitą vietovę atveju, taip pat už ūkinius patarnavimus; atlyginti žalą, kurią darbuotojas dėl savo kaltės padarė įmonei. Šiais atvejais administracija turi teisę duoti nurodymą padaryti išskaitą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kurią baigėsi avanso grąžinimo ar įsiskolinimo padengimo nustatytas terminas, buvo išmokėta suma, permokėta dėl skaičiavimo klaidų, arba paaiškėjo darbuotojo padaryta žala, jei darbuotojo įsiskolinimas neviršija jo vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio;
2) darbuotoją atleidžiant iš darbo nepasibaigus tiems darbo metams, už kuriuos jis gavo atostogas, išieškoti už neatidirbtas atostogų dienas. Išskaita už šias dienas nedaroma, jei darbuotojas atleidžiamas iš darbo nesant jo kaltės.
3. Negalima iš darbuotojo išieškoti permokėto ir neteisingai pritaikius įstatymą apskaičiuoto darbo užmokesčio, išskyrus skaičiavimo klaidos atvejus.

Atleidimas dėl darbuotojo kaltės apima tik tuos atvejus, kai šis pažeidžia darbo drausmę ar darbo pareigas (Darbo kodekso 235 str.). Išėjimas iš darbo savo noru ar sutarties terminui pasibaigus, nėra darbuotojo kaltė. Todėl už pernaudotas atostogas ir negalima atskaityti, kad ir kaip darbdaviui tai nenaudinga.
Atsakyti
QUOTE(dovesa @ 2005 11 23, 20:19)
Aš dirbu mokykloj, tad kai  buvo mokinių atotogos pasinaudojau šia lengvata,ir manau ateityje pasinaudoti, jei įstatymas, tai kaip darbdavys gali reikalauti kažko kito

Va čia tai man patinka... thumbup.gif Kaip gerai, kad pasiskaičiau...reiks ir man pasinaudot, juolab, kad darbo specifika tai leidžia... ax.gif
Atsakyti
Sveikutės. Darbo, kodekse paskaičiau kad nėščioms gali būti sutrumpintas darbo laikas. Gal kuri žinot ko reikia kad jį sutrumpintų ir ar visas atlyginimas yra tuomet mokamas?
Atsakyti
Kad sutrumpintų darbo laiką, reikai pateikti darbovietei prašymą, bet atlyginimas irgi sumažėtų: būtų mokama proporcingai dirbtam laikui.
Atsakyti
QUOTE(sairina @ 2006 01 03, 22:41)
Kad sutrumpintų darbo laiką, reikai pateikti darbovietei prašymą, bet  atlyginimas irgi sumažėtų: būtų mokama proporcingai dirbtam laikui.



Pagal istatymus tai neturi atlyginimas sumazeti. O susitrumpint laika gali 1 valanda.

Cia sitam forume apie tai kazkur jau buvo diskutuota
Atsakyti
Gal truputį ir ne į temą, bet kažkas panašaus. Į darbą grįžti galvoju kai vaikui sukaks metai, bet norėčiau dirbt puse etato, labai gaila tokį mažuką visai dienai palikt auklei verysad.gif Gal žinot ar darbdavys privalo leisti dirbt puse etato jei aš to pageidauju. Bandžiau to klausti teisininko konsultacijoj, bet per mėnesį man jis neatsakė. Ten iš viso labai daug neatsakomų klausimų g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2006 01 06, 12:49)
Pagal istatymus tai neturi atlyginimas sumazeti. O susitrumpint laika gali 1 valanda.

Cia sitam forume apie tai kazkur jau buvo diskutuota


Kiek nėščioms gali būti sutrumpintas darbo laikas, arba jei darbos ąlygos kenksmingos keičiamas darbo pobūdis. Mokama kiek žinau proporcinai dirbtam laikui. O jei grįžti į darbą kai vaikeliui dar nėra metukų tuomet darbas gali būti sutrumpintas nuo 1 valandos iki kiek darbdavys leis kūdkiui pamaitinti, o mokama visas atlyginimas, nepriklausomai kiek mama dirbs.

dianadov, darbdavys privalo tau leisti dirbti trumpiau, bet mokės proporcingai dirbtam laikui.
Atsakyti
QUOTE(Kristinka @ 2006 01 09, 21:34)

dianadov, darbdavys privalo tau leisti dirbti trumpiau, bet mokės proporcingai dirbtam laikui.

O kokiam įstatyme tai parašyta. Kad mokės proporcingai išdirbtam laikui aš suprantu, bet taip norėčiau nors iki sūnui sueis 2 metukai dirbti puse etato. Auginčiau sūnų ir iki 3 metų, bet nenoriu visai pamiršt profesinių žinių ax.gif , o ir jau darbe laukia kad greičiau grįžčiau, bet viršininkui dar neužsiminiau apie tai kad noriu dirbt puse etato.
Atsakyti
QUOTE(dianadov @ 2006 01 10, 13:44)
O kokiam įstatyme tai parašyta. Kad mokės proporcingai išdirbtam laikui aš suprantu, bet taip norėčiau nors iki sūnui sueis 2 metukai dirbti puse etato. Auginčiau sūnų ir iki 3 metų, bet nenoriu visai pamiršt profesinių žinių ax.gif , o ir jau darbe laukia kad greičiau grįžčiau, bet viršininkui dar neužsiminiau apie tai kad noriu dirbt puse etato.


Darbo kodekse XIII skyriuje 146 str. NE VISAS DARBO LAIKAS
"1.Ne visas darbo dienos arba darbo savaitės darbo laikas nustatomas:
1)...
...
3)pareikalavus...darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, bei darbuotojui, vgienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
...

Ne visas darbo laikas gali būti nustatomas sumažinant savaitės darbo dienų skaičių arba sutrumpinant darbo dieną, arba darant ir viena, ir kita.
darbas ne viso darbo laiko sąlygomis nesukelia jokių apribojimų nustatant kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą, skiriant į aukštesnes pareigas, keliant kvalifikaciją, neapriboja kitų darbuotojo teisių. darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui."
smile.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kristinka @ 2006 01 10, 15:35)
Darbo kodekse XIII skyriuje 146 str. NE VISAS DARBO LAIKAS
"1.Ne visas darbo dienos arba darbo savaitės darbo laikas nustatomas:
1)...
...
3)pareikalavus...darbuotojui, auginančiam vaiką iki trejų metų, bei darbuotojui, vgienam auginančiam vaiką iki keturiolikos metų arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų;
...

Ne visas darbo laikas gali būti nustatomas sumažinant savaitės darbo dienų  skaičių arba sutrumpinant darbo dieną, arba darant ir viena, ir kita.
darbas ne viso darbo laiko sąlygomis nesukelia jokių apribojimų nustatant kasmetinių atostogų trukmę, apskaičiuojant darbo stažą, skiriant į aukštesnes pareigas, keliant kvalifikaciją, neapriboja kitų darbuotojo teisių. darbas apmokamas proporcingai dirbtam laikui arba atliktam darbui."
smile.gif  4u.gif

Ačiū už informaciją
Atsakyti