Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 47 tema

QUOTE(rasa32 @ 2009 07 03, 22:28)
Gal kas patartu del serenciu ax.gif Tie,kur pirkau turgely,tai vien ziedai,lapu mazai.O tie,kuriuos pati is seklu issiauginau,tai ziedai mazesni,bet jau lapu lapu doh.gif Kodel taip yra?kazko truksta maniskiams?

gal kas ir patars, kas tikrai zino, as tik mastau taip -
ar tu jas tresi? gal perdaug azoto (N) davei, kad i lapus isaugo, vienmetems reikia zydejima skatinanciu trasu su didesniu kiekiu fosforo (P) g.gif .

QUOTE(rokoko @ 2009 07 04, 00:25)
*svytintis bordiuras is nakvisu ir serenciu , tarpuose astrai
[pentiniai ir jurginai pradejo zydet]

**augalynas su spygliuociais palei malkine/terasa
[iziurekit kristofo cesnako burbula]

* nu ta Knifofija - tikras genijus bigsmile.gif , as taip nemegstu serenciu, ir nei uz ka nebuciau sodinus serenciu prie nakvisu... nu bet vaizdelis pats kalba uz save wub.gif .

** mane nervija tas raugerskio ir bergenijos kampas (nu gal cia tik fotkej taip) . Kam tu sakai, kad ten nera vietos, ogi i kaire nuo raugerskio kur tie akmeneliai isgrysti gali dar ka normalesnio pasodinti g.gif .

Kanos tuose vazonuose - fantastika (pilka+bordo wub.gif ) !!!
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 07 04, 09:20)
gal kas ir patars, kas tikrai zino, as tik mastau taip -
ar tu jas tresi? gal perdaug azoto (N) davei, kad i lapus isaugo, vienmetems reikia zydejima skatinanciu trasu su didesniu kiekiu fosforo (P)  g.gif .
* nu ta Knifofija - tikras genijus  bigsmile.gif , as taip nemegstu serenciu, ir nei uz ka nebuciau sodinus serenciu prie nakvisu... nu bet vaizdelis pats kalba uz save  wub.gif .

** mane nervija tas raugerskio ir bergenijos kampas (nu gal cia tik fotkej taip) . Kam tu sakai, kad ten nera vietos, ogi i kaire nuo raugerskio kur tie akmeneliai isgrysti gali dar ka normalesnio pasodinti  g.gif .

Kanos tuose vazonuose - fantastika (pilka+bordo  wub.gif ) !!!

Baikit jūs čia mane linksniuoti, aš tik eilinė bobelė, serganti, beje kaip ir jūs visos, augalų liga.
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2009 07 04, 09:20)
1.gal kas ir patars, kas tikrai zino, as tik mastau taip -
ar tu jas tresi? gal perdaug azoto (N) davei, kad i lapus isaugo, vienmetems reikia zydejima skatinanciu trasu su didesniu kiekiu fosforo (P)  .

2.nu ta Knifofija - tikras genijus  , as taip nemegstu serenciu, ir nei uz ka nebuciau sodinus serenciu prie nakvisu... nu bet vaizdelis pats kalba uz save  wub.gif .

3.mane nervija tas raugerskio ir bergenijos kampas (nu gal cia tik fotkej taip) . Kam tu sakai, kad ten nera vietos, ogi i kaire nuo raugerskio kur tie akmeneliai isgrysti gali dar ka normalesnio pasodinti  .

4.Kanos tuose vazonuose - fantastika (pilka+bordo  wub.gif ) !!!

matei pievine kraujazole kairej nakvisu ima zydet - peciu lygyje bigsmile.gif ot ka reiskia trasos ax.gif [vienakart pavasari]

1. as t.p. maniau del fosforo anksciau, bet pasirodo, zydincioms reikia KALIO [K2O kalio oksidas] - daugumoje zydinciu trasose jo dvigubai daugiau nei fosforo!, ypac tirpiose trasose [skystose kai kur daugiau fosforo] ax.gif
beje, siemet tresiu tirpiomis zydinciu trasomis - ypatingas liuks! thumbup.gif

2. drinks_cheers.gif
labai jau nuskilo man su ta serenciu spalvyte - atitiko ir viendienes, ir nakvisas.
ir siaip, ''megtu-nemegstu'' l- abai reliatyvu [vis dar nemegstu serenciu, isskyrus savuosius geltoniukus lotuliukas.gif ]

3.kur akmeneliai kampe - ten 30-40cm, ir nuolat mindoma. akmenis aptrauks ciobrelis dar siemet [del mindymo ir sudeti tie akmenys]. na is tiesu ten tik zingsnis visas trikampiukas - sakiau.
kampa keisiu be abejo [neturiu uztikrintos minties kol kas], na, bet leisk dar pasidziaugt tuo raugeriskiu - oi koks jis grazus [atskirai paemus smile.gif ]

4.vazonai terakotiniai tik pilki, su ilietu sienelese maisiniu drobiniu audiniu bigsmile.gif man jie prie tu kvadratiniu betoniniu plyteliu patinka.
kanus ''tempiu'' su karbamidu[azotu] - kai issitemps pakankamai [dar negana man lotuliukas.gif ], tai paliesiu ar purksiu su tokiu "Atletu'' - sustabdys augima, bet pastorins stiebus ir lapus [tikiuosi, taip viskas ir pavyks unsure.gif ]

QUOTE(Knifofija @ 2009 07 04, 10:58)
Baikit jūs čia mane linksniuoti, aš tik eilinė bobelė, serganti, beje kaip ir jūs visos, augalų liga.

gerbiamoji EB 4u.gif [dar vienas geras trumpinys lotuliukas.gif ]
ar atidengti bijunu kaklelius, kai barstysiu pelenus? t.y. ar pelenai gali liesti augala?
Atsakyti
QUOTE(paukstele @ 2009 07 03, 08:40)
B] O aš tikriausiai prie tokios prašmatnios kaltinės tvoros būčiau tokį dvarišką rožyną pavarius......[/B]


...ir teisingu keliu eitum! smile.gif thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2009 07 03, 09:28)
Tiesa, pas mane po vakaryksciu taifunu net statieji pentiniai neatlaike, jurginus is vidurio isvarte, net alpinariume sukulentu ziedai suguldyti. Liudna, kai taip gamta siauteja ir vienu mostu viska sugadina  verysad.gif Labai bijojau del Knifofijos arunko, bet anas atrodo vis stipresnis tampa ir nebaisios jam audros. O kai sodinau, jis man toks slabnutis pasirode. Galvoju, vargsiuk, ar tu cia beaugsi vejuos.


Ale ot gi zmones geru patarimu neskaito. Kadagi rokoko rase, kad geles reikia parist ir paramstyt? Bijunus ir pentinius? M? g.gif Kitasi metais padaryk tai, kai geles bus tik pumpurus sukrove. 4u.gif Tada nebaisus jiems bus taifunai.
Atsakyti
QUOTE(smth1 @ 2009 07 04, 14:45)
Ale ot gi zmones geru patarimu neskaito. Kadagi rokoko rase, kad geles reikia parist ir paramstyt? Bijunus ir pentinius? M? g.gif  Kitasi metais padaryk tai, kai geles bus tik pumpurus sukrove.  4u.gif Tada nebaisus jiems bus taifunai.

butent nono.gif
beveik kiekvienas daugiametis keras apjuostas [kad ir vakar rodytos nakvisos], kiekvienas pentinio [tuoj ir piliarozes bus] ziedynkotis prie bambuko ar pagaliuko ir su spec. vielute dailiai pritvirtintas, kiekvienas vijoklis ''prakistas'' kur reikia ir tt... rolleyes.gif
is tiesu tai labai daug laiko neatima, juknereikia visu iskar tvirtinti, tai vakarais viena, tai kita kvietka ir patvarkai. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 04 liepos 2009 - 15:24
QUOTE(rokoko @ 2009 07 04, 12:43)
matei pievine kraujazole kairej nakvisu ima zydet - peciu lygyje bigsmile.gif ot ka reiskia trasos  ax.gif [vienakart pavasari]

1. as t.p. maniau del fosforo anksciau, bet pasirodo, zydincioms reikia KALIO [K2O kalio oksidas] - daugumoje zydinciu trasose jo dvigubai daugiau nei fosforo!, ypac tirpiose trasose [skystose kai kur daugiau fosforo] ax.gif
beje, siemet tresiu tirpiomis zydinciu trasomis - ypatingas liuks! thumbup.gif

2. drinks_cheers.gif
labai jau nuskilo man su ta serenciu spalvyte - atitiko ir viendienes, ir nakvisas.
ir siaip,  ''megtu-nemegstu'' l- abai reliatyvu [vis dar nemegstu serenciu, isskyrus savuosius geltoniukus lotuliukas.gif ]

3.kur akmeneliai kampe - ten 30-40cm, ir nuolat mindoma. akmenis aptrauks ciobrelis dar siemet [del mindymo ir sudeti tie akmenys]. na is tiesu ten tik zingsnis visas trikampiukas - sakiau.
kampa keisiu be abejo [neturiu uztikrintos minties kol kas], na, bet leisk dar pasidziaugt tuo raugeriskiu - oi koks jis grazus [atskirai paemus smile.gif ]

4.vazonai terakotiniai tik pilki, su ilietu sienelese maisiniu drobiniu audiniu bigsmile.gif man jie prie tu kvadratiniu betoniniu plyteliu patinka.
kanus ''tempiu'' su karbamidu[azotu] - kai issitemps pakankamai [dar negana man lotuliukas.gif ], tai paliesiu ar purksiu su tokiu "Atletu'' - sustabdys augima, bet pastorins stiebus ir lapus [tikiuosi, taip viskas ir pavyks unsure.gif ]
gerbiamoji EB 4u.gif [dar vienas geras trumpinys lotuliukas.gif  ]
ar atidengti bijunu kaklelius, kai barstysiu pelenus? t.y. ar pelenai gali liesti augala?

Kaklelius atidenk, pelenai gali liestis prie jų, bet tik laai labai mažai, tik apdulkinti juos, o toleliau nuo kaklelio galima ir storiau paberti. Geriau pora kartų po truputį, negu vieną kartą daug. pakartotinai berk po lietaus.
Atsakyti
Oli_vija, Rokoko, ačiū už atsakymus dėl natūralaus žievės mulčo 4u.gif
Rokoko, gražus geltonos-mėlynos-žydros derinys pentinių ir nakvišų kampelyje thumbup.gif

žiedai...
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo smėlio smiltelė: 04 liepos 2009 - 19:56
mergaites, sakykit, o kaip priziureti gelyną, kai klota plevelė, o ant jos- mulčas?
kaip laistyti? ar neišdega augaliukai karštą ir sausą vasarą?
Atsakyti
QUOTE(vilmak @ 2009 07 04, 21:17)
mergaites, sakykit, o kaip priziureti gelyną, kai klota plevelė, o ant jos- mulčas?
kaip laistyti? ar neišdega augaliukai karštą ir sausą vasarą?


Agro-tekstile praleidzia vandeni, tai esant karstam orui galima laistyti elementariuoju budu. Kadangi dazniausiai augalai 'pleveleje' sodinami sumedeje, tai jie is gilesniu dirvos sluoksniu vandeni pasiima, neisdega.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2009 07 04, 18:09)
Kaklelius atidenk, pelenai gali liestis prie jų, bet tik laai labai mažai, tik apdulkinti juos, o toleliau nuo kaklelio galima ir storiau paberti. Geriau pora kartų po truputį, negu vieną kartą daug. pakartotinai berk po lietaus.

Aciu 4u.gif
labai aisku. ryt nebus lietaus, tai imsiuos.

QUOTE(smėlio smiltelė @ 2009 07 04, 19:48)
Rokoko, gražus geltonos-mėlynos-žydros derinys pentinių ir nakvišų kampelyje thumbup.gif

žiedai..

aciukas 4u.gif

tavoji mandroji bitkresle man labai patinka thumbup.gif , va ruosiasi zydet. aplink ja bus paronichija;
o greta ten katpedele pilka su smulkiuoju ciobriuku israstuota aplink juka - tai viskas ok thumbup.gif
tamsusis kiliminis silokiukas issiplete ir zydi baltai smulkiai thumbup.gif o zaliasis smulkus silokiukas labai rimtas ir ramus kilimukas atrodo, ruosiasi geltonai zydet.
zodziu, viskas kaip sviestu patepta isejo 4u.gif


Papildyta:
tiesa,jei kas pamenat: skundziausi, kad bordines kanos eme zaliuot - viskas paprasta bigsmile.gif
juk pyliau azota [karbamida] , tai kanos eme labai sparciai augt, ir lindo lapai vos ne sviesiai zali, net nespejo ''nusidazyt'' iskart lotuliukas.gif bet greitai viskas nusidaze bordo, nereikejo nei to planuoto magnio sulfato.
Atsakyti
Aciu uz atsakymus del serenciu 4u.gif Atidziau rinksiuos trasas,nors tresiau butent skirtomis zydincioms gelems. g.gif

Gal pasidalintumet patirtim,kokias butent trasa perkat ir naudojat(pavadinimus) ax.gif As kol kas pirkdavau lietuviskas.
Atsakyti
QUOTE(rasa32 @ 2009 07 04, 22:49)
Aciu uz atsakymus del serenciu 4u.gif Atidziau rinksiuos trasas,nors tresiau butent skirtomis zydincioms gelems. g.gif

Gal pasidalintumet patirtim,kokias butent trasa perkat ir naudojat(pavadinimus) ax.gif As kol kas pirkdavau lietuviskas.

as siemet tresiu zydincias tirpiomis trasomis ŽALSTA FERTRA NPK ...trys skaiciukai, kuriu paskutinis 35 [tiek proc.mineto K2O]
kainuoja apie 10 lt - ot nepamenu [siltnamy padetos], 500gr ar 1kg permatomane polietileno pakelyje supakuotos.
Trasos balkšvos, atrodo kaip manu kruopos.
[kad nesumaisytum su kita FERTRA - svelniai oranzines spalvos, skirtos darzui]
1nubrauktas valgomas saukstas 10l vandens.

nerealios zydinciu augalu trasos yra Schultz trasos - tiek tirpios, tiek su pipete lasinamos zydincioms gelems [ir visos kitos sio gamintojo trasos labai geros ir ... brangios]

vazonuose augantiems mazaugiams jurginams, kai kurioms kitoms gelems paberiau biriu geliu trasu: KEMIRA TRASOS GELEMS 1gk pakuote kartonine. tiesiog laistau vandeniu, ir tos trasu baltos granules per pora savaiciu letai istirpo. kuri laka nebetresiu - kokia pora savaiciu.
tokiu budu tresiant galima naudooti ir kitas granuliuotas trasas zydintiems augalams, pvz ŽALSTA FLORAL [siemet pavasari patresiau jomis daugiametes ant zemes - poveikis super thumbup.gif ]
ypac tokiu budu tinka tresti ILGALAIKIO POVEIKIO TRASOMIS [tada nereikia ten nieko matuoti ir maisyti kaskart laistant - lieti vandeniu, o trasos letai tirps], pvz SUBSTRAL OCMOTE ROZIU TRASOS, puikiai tinkancios balkoninių ir lauko gėlių tręšimui.

minetu trasu [ir kitu] yra ''Zaliuosiuose centruose"' bei ''Z. stotelese''

-----------------
tiesa, Schetelig'e yra tu dregme palaikanciu granuliu, kurios sumaisytos su ilgalaikio poveikio trasomis: jei negaila pinigeliu - tai liuks butu imaisyti i zeme sodinant vienmetes.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 04 liepos 2009 - 23:23