Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sapnuojam toliau 8 dalis
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Ezoterika
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Forget
Aš pastaruoju metu vis sapnuoju katinus. Ir tai vis pasikartojantys sapnai. Vienas buvo toks, kad aš šnekėjausi su katinu ir jis man kažką patarinėjo, o paskui puolė mane. Drąskė rankas. aš pasižiūriu, o mano rankos kruvinos kruvino, ir niekaip negaliu apsiginti. Kitą naktį sapnavau daug mažų kačiukų, tokie mieli, jie žaidžia aš juos glostau.
Kaip manot, tai kažkokia grėsmė? Ta prasme, tas užpuolęs katinas. Ir tie sapnai tokie ryškūs, kad atsibusus ir pamačius savo katę, net sustingau, išsigandau....
vaižgantė
QUOTE(Forget The Pain @ 2009 08 22, 14:26)
Aš pastaruoju metu vis sapnuoju katinus. Ir tai vis pasikartojantys sapnai. Vienas buvo toks, kad aš šnekėjausi su katinu ir jis man kažką patarinėjo, o paskui puolė mane. Drąskė rankas. aš pasižiūriu, o mano rankos kruvinos kruvino, ir niekaip negaliu apsiginti. Kitą naktį sapnavau daug mažų kačiukų, tokie mieli, jie žaidžia aš juos glostau.
Kaip manot, tai kažkokia grėsmė? Ta prasme, tas užpuolęs katinas. Ir tie sapnai tokie ryškūs, kad atsibusus ir pamačius savo katę, net sustingau, išsigandau....
*

Būtent grėsmė. Katės paprastai reiškia priešus, nemalonumus. O ir maži meilūs kačiukai gali iš pasalų įkąsti.
artitoli
QUOTE(Forget The Pain @ 2009 08 22, 16:26)
*

Man abu sapnai yra apie santykį. Tik skirtumas jų toks: santykis su kuo ir koks santykis?

Iš esmės abu sapnai skiriasi tuo, kad pirmame sapnuojamas suaugęs, nepriklausomas, su susiformavusiu charakteriu katinas, o antrame – maži, dar, greičiausiai, globos reikalingi kačiukai. Dėl to ir santykis skirtingas – su katinu jaučiama grėsmė, jaučiama jo agresija sapnuotojos atžvilgiu, sapnuotoja šalia jo jaučiasi bejėgė, negalinti apsiginti (sužalojamos rankos, kuriomis būtų galima gintis). Su mažiukais kačiukais jaučiamasi, spėju (nes nebuvo paminėta), saugiai, jaukiai, ramiai – kuriamas globos, rūpesčio santykis su tais, kurie yra pažeidžiami, dar priklausomi ir savo nepriklausomybė galbūt nekelia grėsmės.

Iškyla klausimai apie sapnuotojos realybę: kaip ji reaguoja grėsmės, puolimo situacijoje? Sapnas lyg ir duoda mintį, kad jaučiant agresiją sapnuotojai „svyra rankos“, atimamos jėgos...? Gal kažkokioj konkrečioj situacijoj yra atsidūrusi sapnuotoja ir jaučiasi negalinti apsiginti, nors jaučiasi esanti puolama? Kraujas sapne irgi byloja apie "gyvybės syvus", apie tai, kas iš esmės gyvenime yra esminio - tokią stiprią galią tas išorinis grėsmės šaltinis sapnuotojai.

Kiti klausimai: kaip mezgamas santykis su nepriklausomais, mažai pažįstamais asmenimis (suaugę katinai tradiciškai siejami su mistika, sunkiai pažįstamais dalykais)? Sapnas lyg ir kuždėtų, kad jų prisibijoma...? Arba jie suvokiami kaip grėsmė asmeniniam saugumui? Arba nebūtinai apibendrintai – galbūt yra konkretus suaugęs žmogus, su kuriuo santykis yra problematiškas, nes juntama grėsmė, agresija, priešiškumas iš jo pusės? O kaip santykis su tais, kurie jaučiasi bejėgiai, priklausomi (pvz, vaikai, neįgalieji, gyvūnai, mažiau brandūs asmenys ir pan.)? Iš sapno panašu, kad su jais mezgamas saugesnis santykis, nes sapnuotoja moka rūpintis ir bendrauti su tais, kurie yra pažeidžiami? Tokie mano pastebėjimai.
te verde
Sveikos, man idomu, ar tiesa, kad jei zmogus apie tave labai galvoja - tu ji daznai sapnuoji? g.gif O gal todel, kad pats apie ta zmogu galvoji? Netikiu visokiais abra kadabra, bet jau penki metai sapnuoju zmogu, kurio nebenoreciau sapnuoti, nei po to galvoti, nezinau ka daryti. doh.gif
artitoli
QUOTE(te verde @ 2009 08 22, 21:32)
Sveikos, man idomu, ar tiesa, kad jei zmogus apie tave labai galvoja - tu ji daznai sapnuoji?  g.gif O gal todel, kad pats apie ta zmogu galvoji? Netikiu visokiais abra kadabra, bet jau penki metai sapnuoju zmogu, kurio nebenoreciau sapnuoti, nei po to galvoti, nezinau ka daryti.  doh.gif
*

Aš irgi netikiu abra kadabrom smile.gif, todėl sakau, kad sapnas apie kitą žmogų kalba tik apie tave, o ne apie kitą žmogų. Kitas žmogus - pasąmonės sapnuotojui duotas simbolis, įkūnijantis sapnuotojui svarbius aspektus. Todėl sapnuojant tą patį žmogų derėtų savęs paklausti - kokius jausmus jis man sukelia? kodėl būtent šiandien aš jį sapnuoju? kuo panašios sapnų apie tą žmogų situacijos arba mano jausmas sapne? ir t.t.

Jei žmogus sapnuojamas dažnai, čia gali būti keli svarbūs aspektai: a) pasąmonė nori duoti kažkokias svarbias užuominas apie neišspręstas situacijas su tuo žmogumi (gal užslėptas pyktis, neišsiaiškinti konfliktai, neišsakyti jausmai, neradimas to žmogaus vietos savo gyvenime, negalėjimas paleisti ir t.t.); cool.gif pasąmonei tas žmogus yra labai dėkingas simbolis ir jį "išmesdama" pasąmonė nori parodyti ne tą žmogų, o tai, ką jis simbolizuoja (pvz. užslėptą pyktį, baimę netekti, nenorą įsipareigoti ir pan. - tai, su kuo tas konkretus žmogus sapnuotojui asocijuojasi).

Ir dar. Čia gali veikti vienas negudrus psichologinis momentas, vadinamas "negalvok apie rožinį dramblį". Pabandykite žmogui pasakyti "negalvok apie rožinį dramblį" ir ką žmogus darys? O gi galvos apie rožinį dramblį! Tai gal su sapnais panašiais - "nenoriu sapnuoti to žmogaus" pasąmonei duoda signalą jį susapnuoti wink.gif
...ZaliaPieva...
Siandien sapnavau labai baisu, siurpu (man) sapna.. Sapnuoju, kad einame su mano vaikinu i kapines, o jos tokios paleistos, senos, medziai be lapu, toks dangus lyg apniukes, zodziu labai niuru, matosi daug kryziu irgi senu, pasvirusiu visaip, ir kas idomiausia vidyryje tu kapiniu stovi namas. Senas ir apleistas, medinis, kazkodel mes turejome tame name nakvoti, buvo labai baisu, bet sapne as guliu lovoje tame name ir pro langa matau tas kapines, kryzius, zinau, kad vaikinas guli salia manes, nors jo per visa sapna nemaciau, tik zinau, kad salia. Na, mastau sapne, baisu, bet nieko cia tokio, reikia pasistengti greiciau uzmigti, uzmigau sapne, po to prabudau nakti (irgi sapne), ir jau ziuriu is po kaldros akies karasteliu ar kas nesivaidena, ir lb lb baisu, as visa po kaldra, smezuoja kazkas, lygtai sujuda..Na kazkaip ismeigojom ta nakti, ryte suzinau, kad salia stovi dar vienas namas tose kapinese, ir ten irgi zmones nakvojo, jauni, bet jiem ten kosmarai buvo, vanduo liejosi, vaidenosi, ir jie po tos nakties is to gretimo namo issikraustys.
Paskaiciau internete sapnu reiksmes, tai daugelyje tinklapiu raso, kad kapines sapnuoti reiskia mazdaug, kad neteksiu artimu zmoniu...Kitame tinklapyje raso, kad tai laime ir pan. kuo tiketi? Ir dar tas namas kapinese, atsibudusi labai blogai jauciausi, gerai, kad baigesi tas sapnas. verysad.gif Pats sapnas toks bespalvis, niurus, tamsus...
Gal kas nors galetu man paaiskinti, ka toks derinys galetu reiksti? Is vakaro jokiu siaubiaku neziurejau, ir seip neziuriu as baisiu filmu, su niekuo nesipykstu, is kur tokius vaizdus mano pasamone paiso?? Vienintelis dalykas tai, kad mano seneliai kazkada gyveno kaime name, kuris buvo netoli kapiniu, bet tikrai ne prie pat ju, bet vistiek mama pasakodavo, kad baisu jai budavo eiti nakti i tualeta, tai as galvojau, kad niekad negaleciau tokiam name gyventi, o cia namas vidury kapiniu! Tai man buvo lb lb baisu.
Jasper
Sveiki.
Ar galėtumėte paaiškinti, ką tai reiškia. Mama jau kuris kartas sapnuoja, kad mano seseriai nepažįstama mirusi moteris dovanoja masyvų auksinį žiedą su sesers monograma.

Ačiū
meda2006
Sapnuoju aš vieną kartą, kad su bendradarbe noriu nusipirkti bulvių. Nusiperku, atrišu maišą, o ten, suspsuvusios pilna kirmėlių, metu tą maišą, o bendradarbė sako, kur tu eini palauk mašinos. Aš ir laukiu, o atvažiuoja katafalkas..... Br verysad.gif Retai sapnuoju ,bet vdada nesamones..... Kiti per miegus juokiasi. norėčiau ir aš unsure.gif
artitoli
QUOTE(Pupsia @ 2009 08 23, 19:20)
Gal kas nors galetu man paaiskinti, ka toks derinys galetu reiksti? Is vakaro jokiu siaubiaku neziurejau, ir seip neziuriu as baisiu filmu, su niekuo nesipykstu, is kur tokius vaizdus mano pasamone paiso??
*

Kas yra kapinės? Vieta, kur kažkas palaidota. Sapne kapinės gali reikšti tiek palaidotus žmones (gal neseniai kas nors mirė? gal kas nors mirė seniau, bet to žmogaus mirtis neduoda ramybės?), tiek palaidotus tam tikrus psichologinius dalykus (stiprias emocijas, gilius išgyvenimus, skaudžius prisiminimus, neišspręstus konfliktus ir t.t.t). Jei kalbame apie psichologinių dalykų "palaidojimą" (pamiršimą, vengimą galvoti apie juos, neigimą...), tai kapinės gerai atspindi, kaip mus tie "išstumti" dalykai veikia - sukelia baimę, nerimą, nežinomybę... T.y. tai, ką mes "palaidojom" mūsų pasąmonėje mus baugina, nes nežinai, ko galima iš tų dalykų tikėtis (kada prasiverš nuslopintos emocijos ir kokiu pavidalu).

Taigi sapne pasąmonė iškelia tokį vaizdinį - eina sapnuotoja per kapines (realiai - stipriai užgniautas emocijas ar skaudžius prisiminimus, apie kuriuos net nesinori galvoti), bet ne viena - su draugu (vienai turbūt būtų per sudėtinga su skausmingais išgyvenimais susidurti) ir prieina namuką. Namas neretai gali būti interpretuojamas kaip asmenybės simbolis - grubiai tariant, kokį namą sapnuoji, tokią savo regi. Taigi namukas šiurpus - nenuostabu, nes stovi vidury kapinių - tai gali būti interpretuojama kaip "mano asmenybė yra maitinama išstumtų baimių, emocijų , prisiminimų, todėl pati yra kiek bauginanti, nesaugi, pilna nerimo" (ką patvirtina ir visokie keisti garsai girdimi namie).

Labai įdomi vieta "mes turim tame namuke nakvoti". Klausimas sapnutojai - kodėl turim? kodėl aš nesipriešinu ir einu nakvoti ten, kur man baisu, nemalonu, nesinori būti? gal aš ir gyvenime elgiuosi taip "kaip reikia", nepaklaususi "ar iš tikrųjų mano to reikia/norisi"? Dar man įdomus simbolis - kryžiai. Kryžiai gali būti siejami su religingumu, pamaldumu, dvasingumo paieškomis. Kryžiai virš to, kas palaidota - gal kažkokie stiprūs išyvenimai "užmiršti" dėl religinių motyvų (pvz. religiniai mokymai "neleidžia" jausti tam tikrų dalykų - pavydo, pykčio artimui ir pan., todėl tuos jausmus reikia "palaidoti").

Apibendrintai - man panašu į sapną apie nepažintas, bijomas pažinti asmenybės dalis, kurios tūno kažkur labai giliai ir su kuriomis susipažinti yra baugu (o tas baimės jausmas labai natūralus - visus mus baugina tai, kas yra nežinoma, nepažinta). Dar man, jei sapnuočiau tokį sapną, kiltų toks klausimas - kodėl tokį labai stiprų ir esminį sapną sapnuoju būtent šiuo gyvenimu periodu? Kas vyksta mano gyvenime, kad pasąmonė mane kviečia pažvelgti ir į gilesnius mano asmenybės klodus?
hokaida
artitoli,
labai dekinga uz sapnu aiskinima, labai idomu paskaityti, gla ka kada sau prisitaikysiu tongue.gif pats aiskinimo modelis labai idomus, visas tas procesas, minties eiga thumbup.gif
tai dabar ir as uzduosiu klausima. blush2.gif seniai sapnavau si sapna, issiaiskinau savaip, o butu idomu suzinoti, kaip tu isaiskintum. as pries pradedama draugauti su vienu vaikinu, vakare atsigulusi prasiau savo pasamones, kad pasakytu ar tas vaikinas geras ir ar neiskaudins manes, ar galiu leistis i santykius su juo. ir ta nakti spanavau toki sapna:
vaziuojam mes su tuo vaikinu masinoje plentu. vienoje puseje tokie laukai, o desineje auga daug tokiu aukstu ausktu raudonu roziu. tos rozes kaip medziai auga tokia ilga ilga aleja. ir tas vaikinas sako"nori as sustosiu ir priskinsiu tau tu roziu". mes sustojame, as galvoju eisiu kartu tu roziu paskinti. jis pirmas nueina skina tas rozes, o as ziuriu, kad negaliu pas ji nueiti, nes tos rozes vandenyje auga, tokioje kaip pelkeje. galvoju, kipa cia yra, juk pirmai nebuvo to vandens. o jis grizta su tomis rozemis ir vel dingsta ta pelke ir vel taip atrodo ,akd tos rozes pievoje auga.
labai idomu kaip tu paaiskintum smile.gif
artitoli
QUOTE(visokio skonio pupelės @ 2009 08 24, 01:39)
Sveiki.
Ar galėtumėte paaiškinti, ką tai reiškia. Mama jau kuris kartas sapnuoja, kad mano seseriai nepažįstama mirusi moteris dovanoja masyvų auksinį žiedą su sesers monograma.

Ačiū
*

Pirmasis kylantis klausimas: kas ta nepažįstama mirusi moteris? Gal tai sapnuotojos „mirusi“ (išstumta į pasąmonę, nepažinta, nežinoma) dalis? Gal ta moteris – tai sapnuotoja tokia, kokia ji niekada nebuvo, nes nežinojo, kad tokia galėtų būti? Ir kokia gi ta moteris? Labai artima mergaitei (nežinau, kiek seseriai metų, todėl vadinsiu "mergaite"), labai asmeniška (dovanojamas labai asmeniškas daiktas), dovanojanti, dosni, globojanti (dovanojimo veiksmas), atsakinga (tai rodo žiedas, kuris neretai simbolizuoja įsipareigojimą). Klausimas: kaip sapnuotoja jaučiasi tokiame sapne? Gal jaučia palengvėjimą (yra kas rūpinasi dukterimi)? Gal susirūpinimą (kad ne ji, sapnuotoja, kuria dovanojimo santykį su mergaite)? Gal jaučiasi nereikalinga šitoje situacijoje...? Žiedas gali būti siejamas su pilnatve – emocine, dvasine ar gyvenimo apskritai, todėl pats žiedo dovanojimo veiksmas yra labai gilus ir reikšmingas. O kadangi žiedas dar ir masyvus auksinis – jis yra brangus, vertingas, tačiau nebūtinai dvasine prasme (auksas – materialus dalykas, gal pasąmonė sako, kad per materialius dalykus yra bandomas kurti santykis?). Taip pat sapnas lyg ir sako, kad ta mirusi moteris turėjo ryšį su mergaite (nes turi žiedą su tos mergaitės monograma), bet gal ryšys nutrūko (moteris sapne mirusi, galima manyti, kad ir ryšys su ja nutrūko). O gal su žiedo dovanojimu ta moteris (nepažįstama, nuslopinta, „numarinta“ sapnuotojos asmenybės dalis) bando vėl atrasti pilnavertį ryšį su mergaite? Kadangi sapnas epizodiškas, klausimų daugiau nei atsakymų g.gif rolleyes.gif
Leilla
as karta sapnavau visai nesenai,kad tuokiames baznycioje su vyru, vilkiu balta suknele,vyras kostiuma,mes laimingi, ir po ceremonijos mes iseiname is baznycios ir tada as jau su juoda suknele, mus visi sveikina, sako kaip neiprastai matyt jaunaja su juoda suknele doh.gif masciau ka galetu reiksti,bet taip ir nesugalvojau doh.gif
be rėmų
artitoli, labai įdomu skaityti pačios pamąstymus apie sapnus. Kaip suprantu, pati nesiremi sapnininkais- ir tas labai gerai. Su susidomėjimu perskaičiau interpretacijas apie kapines. Pati dažnai sapnuodavau kapines prietemoj, išraustus kapus ir panašų peizažą. Įdomu, kad kūnų ne, tik landšaftą rolleyes.gif Visų sapnų ašis- vieno artimo žmogaus kapavietė, nors tuose kapinėse realiai artimųjų guli ir daugiau. Paskutinį sykį veiksmas vyko tamsoj, purenom drėgną juodą kapo žemę, baimės nebuvo. tik užstrigo smulkmena, kad pats kapas buvo toj pačioj vietoj, tik pasisukęs šonu.
Skaičiau ankstesnį aiškinimą ir mintyse bandžiau atsekti, kas sieja su išėjusiu žmogum g.gif , rodos- nieko esminio. Nors dabar toptelėjo mintis, kad galbūt ieškau gyvenime to, ką turėjo ir duodavo tas žmogus. Net neieškau, tik to labai labai trūksta... Tiesą sakant, kito tokio žmogaus su kažkuo nėra mano gyvenime. Žodžiu, supratau kai ką tikrai pritrenkiančio doh.gif
artitoli
QUOTE(hokaida @ 2009 08 24, 14:06)
artitoli,
labai dekinga uz sapnu aiskinima, labai idomu paskaityti, gla ka kada sau prisitaikysiu  tongue.gif  pats aiskinimo modelis labai idomus, visas tas procesas, minties eiga  thumbup.gif
*

Ačiū už įvertinimą 4u.gif Labai smagu gauti atgalinį ryšį, ypač kai jis toks malonus smile.gif

Ta proga pasidomėjau, kairės ir dešinės pusės simbolizmu. Kairė smegenų pusė atsakinga už racionalumą, sąmoningus dalykus; dešinė – už nesuvoktus gyvenimo aspektus, pasąmonę, iracionalumą. Taigi sapną galima vertinti ir šiuo aspektu – veiksmas vyksta dešinėje kelio pusėje, kaip pati ir minėjot, „kreipiausi į pasąmonę“, vadinasi, ir sprendimo ieškoma daugiau ne proto galiomis, o pasitelkus intuiciją. Ir ką gi ta intuicija (pasąmonės impulsai) sako sapne? Kad keliaujate keliu link savo sprendimo, kuris yra ir viliojantis (graži rožė), ir atbaidantis (rožės spyglius turi). Sustojimas - va čia jau įsijungia racionalumas – stabtelėti savo sprendimo kelionėje, neskubėti. Man įdomus čia aspektas „galvoju, eisiu kartu rožių paskinti“ ir „negaliu pas jį nueiti“. Toks įspūdis, kad, vienavertus, vyriškoji iniciatyva yra priimtina ir leidžiama (vaikinui leidžiama man nuskinti rožių), kitavertus, norima dalyvauti tame, kas yra vyro reikalas (čia gali būti girdimos gaidelės: nesaugumo likus vienai, kontrolės, noro būti kartu visur ir visada ir pan.). Ir ne veltui tas vanduo ten gali atsirasti – vanduo, kaip ir anksčiau minėjau, yra dažnas nuslopintų, nepažintų impulsų simbolis. O čia dar ir pelkė, kas gali būti siejama su „užpelkėjusiu mąstymu“ (t.y. tai gali būti nesuvokiamos nuostatos ar kompleksai, kurie, pvz, trukdo džiaugtis tuo, kaip yra, o verčia įsitraukti į veiksmą – šiuo atveju, norisi eiti skinti rožių).

Kadangi rožės yra bene esminis sapno akcentas, reikia paminėti, kad rožė neatsitiktinai siejama su juslingumu, instinktyviu moteriškumu bei, žinoma, seksualumu ir seksualiniu gyvenimu (nuo seno pastebimas jos panašumas su moteriškomis lytinėmis lūpomis). Taigi žvelgiant per šią prizmę, kiek kitokį atspalvį įgauna ir važiavimas (oj, kaip skleidžiasi sapnuotojos seksualumas šalia to vaikino), ir tas leidimas vaikinui priskinti rožių – lyg ir leidžiu, bet lyg ir pati noriu tame dalyvauti (juk kalbame apie mano moteriškumą). Tik įdomu, kad man mano seksualumas – neprieinamas, jis „pasiduoda“ tik vyriškiui. Bet. Nuskinta rožė gi netenka savo šaknų ir suvysta po kurio laiko – gal čia yra laikinumo baimės gaidelė? Toks įspūdis, kad sapne susikreta dvi moteriško seksualumo sampratos: vyriška – nuskinti ir leisti nuvysti (savotiškas vartojimas), moteriška – neskinti ir leisti žydėti ilgai (gal ir pelkė yra kaip kliūtis arba ituityvus pasipriešinimas tam, kad moteris pati savo seksualumo „nesunaikintų“?). Ir dar mano fantazija piešia klausimą, kurį išgirdo Jūsų pasąmonė prieš Jums užmiegant - "ar jis yra tas vaikinas, kuriam norėčiau leisti skinti savo rožes?" smile.gif O kadangi pasąmonė nelinkusi pateikti tiesioginių atsakymų, ji atsakymą suformulavo per klausimą "o kaip tu jautiesi (sapne) šalia vaikino, kuris skina tavo rožes?" smile.gif

Tokie būtų mano pastebėjimai mirksiukas.gif

hokaida
QUOTE(artitoli @ 2009 08 24, 15:03)
Ačiū už įvertinimą 4u.gif  Labai smagu gauti atgalinį ryšį, ypač kai jis toks malonus  smile.gif

Ta proga pasidomėjau, kairės ir dešinės pusės simbolizmu. Kairė smegenų pusė atsakinga už racionalumą, sąmoningus dalykus; dešinė – už nesuvoktus gyvenimo aspektus, pasąmonę, iracionalumą. Taigi sapną galima vertinti ir šiuo aspektu – veiksmas vyksta dešinėje kelio pusėje, kaip pati ir minėjot, „kreipiausi į pasąmonę“, vadinasi, ir sprendimo ieškoma daugiau ne proto galiomis, o pasitelkus intuiciją. Ir ką gi ta intuicija (pasąmonės impulsai) sako sapne?  Kad keliaujate keliu link savo sprendimo, kuris yra ir viliojantis (graži rožė), ir atbaidantis (rožės spyglius turi). Sustojimas - va čia jau įsijungia racionalumas – stabtelėti savo sprendimo kelionėje, neskubėti. Man įdomus čia aspektas „galvoju, eisiu kartu rožių paskinti“ ir „negaliu pas jį nueiti“. Toks įspūdis, kad, vienavertus, vyriškoji iniciatyva yra priimtina ir leidžiama (vaikinui leidžiama man nuskinti rožių), kitavertus, norima dalyvauti tame, kas yra vyro reikalas (čia gali būti girdimos gaidelės: nesaugumo likus vienai, kontrolės, noro būti kartu visur ir visada ir pan.). Ir ne veltui tas vanduo ten gali atsirasti – vanduo, kaip ir anksčiau minėjau, yra dažnas nuslopintų, nepažintų impulsų simbolis. O čia dar ir pelkė, kas gali būti siejama su „užpelkėjusiu mąstymu“ (t.y. tai gali būti nesuvokiamos nuostatos ar kompleksai, kurie, pvz, trukdo džiaugtis tuo, kaip yra, o verčia įsitraukti į veiksmą – šiuo atveju, norisi eiti skinti rožių).

Kadangi rožės yra bene esminis sapno akcentas, reikia paminėti, kad rožė neatsitiktinai siejama su juslingumu, instinktyviu moteriškumu bei, žinoma, seksualumu ir seksualiniu gyvenimu (nuo seno pastebimas jos panašumas su moteriškomis lytinėmis lūpomis). Taigi žvelgiant per šią prizmę, kiek kitokį atspalvį įgauna ir važiavimas (oj, kaip skleidžiasi sapnuotojos seksualumas šalia to vaikino), ir tas leidimas vaikinui priskinti rožių – lyg ir leidžiu, bet lyg ir pati noriu tame dalyvauti (juk kalbame apie mano moteriškumą). Tik įdomu, kad man mano seksualumas – neprieinamas, jis „pasiduoda“ tik vyriškiui. Bet. Nuskinta rožė gi netenka savo šaknų ir suvysta po kurio laiko – gal čia yra laikinumo baimės gaidelė? Toks įspūdis, kad sapne susikreta dvi moteriško seksualumo sampratos: vyriška – nuskinti ir leisti nuvysti (savotiškas vartojimas), moteriška – neskinti ir leisti žydėti ilgai (gal ir pelkė yra kaip kliūtis arba ituityvus pasipriešinimas tam, kad moteris pati savo seksualumo „nesunaikintų“?). Ir dar mano fantazija piešia klausimą, kurį išgirdo Jūsų pasąmonė prieš Jums užmiegant - "ar jis yra tas vaikinas, kuriam norėčiau leisti skinti savo rožes?" smile.gif O kadangi pasąmonė nelinkusi pateikti tiesioginių atsakymų, ji atsakymą suformulavo per klausimą "o kaip tu jautiesi (sapne) šalia vaikino, kuris skina tavo rožes?" smile.gif

Tokie būtų mano pastebėjimai  mirksiukas.gif
*

Fantastiškai įdomu buvo skaityti ir lyginti su tuo, kas yra, kaip as apti paaiskinau thumbup.gif
"ji atsakymą suformulavo per klausimą "o kaip tu jautiesi (sapne) šalia vaikino, kuris skina tavo rožes?" " va sioje vietoje ir pasimeciau, nes sapne as niekaip nesijauciau salia to vaikino, bet pats sapnas buvo malonus, nes jau toookios grazios rozes buvo wub.gif
as asmeniskai aiskinausi ta sapna kaip teigiama zenkla vaikino atzvilgiu, nes rozes ir dar raudonas palaikiau meiles simboliu ir tai, kad pasisiiule paskinti ivertinau kaip tikro vyro zenkla biggrin.gif
o visa istorija baigesi taip, kad mes jau treji metai kartu ir beveik metai kaip vede rolleyes.gif butent budama su juo pradejau jaustis mylima, geidziama, grazi, moteriska, vertinga.
dar karta aciu 4u.gif visa laika ta sapna nesiojausi su savimi ir galvodavau idomu, kaip ji pakomentuotu ismanantis zmogus rolleyes.gif
Forget
Artitoli, labai patinka tavo paaiškinimai. Jau vien dėl to, jog tu žvelgi per psichologinę prizmę, o ne vien per simbolinę. Esu skaičius, kad svarbiausia yra, tai kaip tu sapnuodamas jautiesi ir kad pats pagal nuojautą turėtum geriausiai suprasti ką ta sapnas reiškia. Kol dirbau, visada sapnuodavau, kad vis bėgu slepiuosiu, mane kažkas vejasi, slepiuosi, visą laiką jausmas, kad tave kažkas seka. Atsibusdavau dusdama. tai buvo tiesioginis savijautos atspindys. Nereikėjo net sapnuoti, aš iš tiesų taip jaučiausi. Norėdavosi tik pasislėpti... Išėjus iš darbo daugiau nesu nieko panašaus sapnavusi.
Dabar dažniauiai sapnuoju, kad mane kažkas puola, kad esu pasimetus, nerandu kur eiti. nėra, net ką aiškintis, taip ir yra iš tiesų...
te verde
QUOTE(artitoli @ 2009 08 23, 10:33)
Aš irgi netikiu abra kadabrom smile.gif, todėl sakau, kad sapnas apie kitą žmogų kalba tik apie tave, o ne apie kitą žmogų. Kitas žmogus - pasąmonės sapnuotojui duotas simbolis, įkūnijantis sapnuotojui svarbius aspektus. Todėl sapnuojant tą patį žmogų derėtų savęs paklausti - kokius jausmus jis man sukelia? kodėl būtent šiandien aš jį sapnuoju? kuo panašios sapnų apie tą žmogų situacijos arba mano jausmas sapne? ir t.t.

Jei žmogus sapnuojamas dažnai, čia gali būti keli svarbūs aspektai: a) pasąmonė nori duoti kažkokias svarbias užuominas apie neišspręstas situacijas su tuo žmogumi (gal užslėptas pyktis, neišsiaiškinti konfliktai, neišsakyti jausmai, neradimas to žmogaus vietos savo gyvenime, negalėjimas paleisti ir t.t.); cool.gif pasąmonei tas žmogus yra labai dėkingas simbolis ir jį "išmesdama" pasąmonė nori parodyti ne tą žmogų, o tai, ką jis simbolizuoja (pvz. užslėptą pyktį, baimę netekti, nenorą įsipareigoti ir pan. - tai, su kuo tas konkretus žmogus sapnuotojui asocijuojasi).

Ir dar. Čia gali veikti vienas negudrus psichologinis momentas, vadinamas "negalvok apie rožinį dramblį". Pabandykite žmogui pasakyti "negalvok apie rožinį dramblį" ir ką žmogus darys? O gi galvos apie rožinį dramblį! Tai gal su sapnais panašiais - "nenoriu sapnuoti to žmogaus" pasąmonei duoda signalą jį susapnuoti wink.gif
*

Na kaip ir maniau, tai pasekme neissiaiskintu santykiu, o ir kuo labiau stengiuosi negalvoti, tuo dazniau ir galvoju ir spanuoju, kaip apie ta rozini drambliuka. smile.gif Labai Aciu uz placius paaiskinimus. 4u.gif
ramaska2
sianakt vel apturejau sapna net ne nakti o kazkur puse septyniu ryte tada mane sunelis psauke pas save.ir vos sumerkiau akis sapnuoju.kad mano maziukas kazkur pas mane vaiksto ant ismetytu mano dokumentu popieriu failai aplink o jis atsitupia ir padaro kakuti tarp vieno is ju.ir nupiesia paveiksliuka spalinukes kirmelaites ir tarp ju viena tokia kaip kobra su didele isziota burna isskleistais tais kobros vadinamais sparneliais ir burnoj daug dantu ir viskas nupiesta lyg ir baltai lyg ir paprastu piestuku as greit emiau ieskot kur jis dare ta kakuti kad neiterliot mano dkumentu ir randu faile tas kakutis((sorry) kad taip issireiskiu bet nerandu kito zodelio tam dabar blush2.gif )toks visas nedidelis bet visas baltas nuo tu spaliniu kirminuku atrodo palyginimui kaip rafaelo saldainis tik pailgos formos blush2.gif paskui vel tam paciam sapne matau kad labai lyja net pilka sien lietaus uz lango o as lyg ir lietuvoj mano mamos namuose bet ten taip nesvaru viskas ir mano vyresnieji vaikai miega bet jie dar maziukai kokiu 2-3metu amziaus ir tas lietus taip smarkiai lyja kad ima begt pro uzdarytas duris as stengiuos kai ka patiest kad nebegtu vidun ziuriu pro kitas duris lyg ir bala tokio purvino juodo vandens o uz jos lyg ir sausa pamanau galiu ispilt ten ir as su dubeneliu semiu ir pilu lauk,tada vel lyg ir mes su mano viduriniuoju sunum vaziuojam autobuse jis dar mazas 2metu taip man atrodo sapne ir mes lyg pasiemem autika bet ne tiesiai i ten kur mum reikia nes kito ilgai tektu laukt ir mes pavaziave islipam ir vel as lyg mamos namuose o lyg ir savo ir matau savo mama ji labai graziai atrodanti tokia jauna zvitri ir ji man padeda kazka daryt mes su sunum sedim o mama sako ziurek kiek peliu ir dideliu ir mazu ir lyg ji is maisiuku parduotuviniu kruvos stengiasi mum paimt maisiuka ir ji istraukia ji o jame tokia labai didele pele ir tada jau mano sunus lyg ir dideli toks kaip jau dabar amziaus as sakau mama duok deividui jis uzmus(taip ir tikrovej darau jo prasau pagalbos)bet mano katinas juodas (ji is tikruju auginam)irgi nori ta pele susest deividas lyg ir ja dauzo is pagalio ar kocelo ir matau tam maisiuky krauja apsemta pele jau juo ir tada sakau ziurek katinas jis ja sues ir mes numetam katinui jis lyg ir traukia iz maisiuko ta pele.ir tada as lyg ir bandau sakyt mamai kad einam mes jau nes autikas kad nepravaziuotu ir mane sunelis pazadino viska susapnavau per gal 20 minuciu.
ir vel man neduoda ramybes kame cia bus reikalas ka man mano samone sako g.gif

Papildyta:
pamirsau pamineti kad mama jau du metai kaip mirus.daznai apie ja galvoju,bet negalvojau apie ja pries susapnuojant.is mamos namu isejau labai senai ir ten nesu buvus irgi jau senai.ne negalvojau apie tai dabar,nes ten gyvena brolis su zmona su kuria nelabai sutariam tai ir mazai lankausi.todel ir keista kad tokie sapnai aplanke g.gif
te verde
Nuostabi interpretacija apie rozes. bigsmile.gif

Dar turiu viena sapna, kuris daznai kartojasi, idomi butu jusu, Artitoli, nuomone. 4u.gif
Sapnuoju, kad gyvenu kalnuotoje vietoveje, is savo namu balkono galiu matyti vandenyna, kuris man sapne kelia didziule baime, krutine net apsala is baimes. Ir matau, kaip ateina didziule banga, tokia didele, kad zinau, jog uzlies viska, puolu i panika, nezinau ka daryti, begioju po visus kambarius, tai uzdarau, tai atidarau langus, duris, o labiausiai bijau del vyro, nes nezinau kur jis ir ar gales issigelbeti. Karta sapnas baigesi, kad banga uzliejo, o as likau namuose uzdariusi visas langines, vanduo skverbesi pro visus duru ir langu tarpus... tada pabudau ir nezinau kaip baigesi, taciau kita karta sapnas tesesi, as isbegau i gatve, emiau begti vingiuotomis kalnu gatvemis, saukti zmonems, kad begtu, beginejau prie namu, duris atidariusi saukiau, emiau i rankas gyvunus, labiausiai isidemejau, kad pasiemiau i glebi balta vista ir tris kiausinius, begau i kalna, kuriame sniegas, vis atsisukdama,bet paskui mane niekas neseke, tylu, matau, kad kur vanduo uzkloja viska, jo dugne guli nebegyvi zmones tai vis vando kyla... as atbegu i kalna, o ten vyras, mes apsikabiname, susiguziame kazkokiame sniego urve, laukiame, staiga uzgriuva sniegas, kai atsikapstau, matau, kad vyras susales, verkiu, nebematau nieko, tik zinau, kad visas pasaulis po vandeniu, jis dar kyla, as likau viena pasaulyje, taciau tai ir mano galas, nes vanduo uzdengs ir kalna, vis verkiu ziuredama i uzmerktas vyro akis.
...ZaliaPieva...
Artitoli, aciu labai uz toki issamu sapno paaiskinima 4u.gif
Forget
Kas man darosi doh.gif doh.gif Vis tos katės man ramybės neduoda. Bet šįkart viskas ramu ir šeimyniška. Žodžiu radau pas save prie lovos peliuką, bet tokį kaip iš multiko, su balta nosyte smile.gif ir mes us dukterėčia sugalvojame padaryti jai narvelį iš kartoninės dėžės, kad nepabėgtų. tada pasiimu savo katę, šįkart ji nei puola nei ką ir visą sapną praglosčiau ją, pramurkė ji. Taip meiliai mes į tą peliuką žiūrėjom, aš jai aiškinau, kad jo suvalgyti negalima smile.gif sapnas toks šiltas ir jaukus.
dabar papasakosiu kaip aiškinčiau aš. Pelė reiškia santuoka, o ją gaudyti, reiškia "tavo sumannymai geri". Glostyti katę, reiškia meilę ir ištikimybę. Taigi kaip ir viskas aišku, o kas svarbiausia, apie tai paskutinėmis dienomis ir vyksta šneka. Apie šeimą. Tiresiog labai stebėjausi, jog netgi simbolinės sapno reikšmės taip atitinka tikrovę.
artitoli
QUOTE(be rėmų @ 2009 08 24, 14:24)
artitoli, labai įdomu skaityti pačios pamąstymus apie sapnus. Kaip suprantu, pati nesiremi sapnininkais- ir tas labai gerai. Su susidomėjimu perskaičiau interpretacijas apie kapines. Pati dažnai sapnuodavau kapines prietemoj, išraustus kapus ir panašų peizažą. Įdomu, kad kūnų ne, tik landšaftą rolleyes.gif  Visų sapnų ašis- vieno artimo žmogaus kapavietė, nors tuose kapinėse realiai artimųjų guli ir daugiau. Paskutinį sykį veiksmas vyko tamsoj, purenom drėgną juodą kapo žemę, baimės nebuvo. tik užstrigo smulkmena, kad pats kapas buvo toj pačioj vietoj, tik pasisukęs šonu.
*

Man atrodo, pati puikiai atradot atsakymą į šį savo sapną. Man tai sapnas apie tą artimą žmogų kelia kelias mintis. Pirma, kad pasąmonė mums iškeldama kažkokio konkretaus žmogaus vaizdinį, neretai duoda žinią ne apie tą žmogų, o apie jo savybių rinkinį, apie santykio su juo pobūdį. Jei, sakykim, mes sapnuotume Motiną Teresę, niekam nekiltų abejonių, kad sapnas kalba apie altruizmą, apie pasiaukojimą, gerumą ir t.t. ir turbūt retas manytų, kad sapuojame būtent Ją. O kai sapnuojame Joną ar Petrą, kurie yra mums pažįstami, mes manome, kad sapnas apie juos, o ne apie savybes, santykius ar jaumus, kuriuos jie simbolizuoja (ką ir rašėt apie tai, kad supratot, ko trūksta iš to žmogaus).

Kitas dalykas - žemės purenimas, t.y. rūpinimasis tuo, kas palaidota. Vėlgi traktuojant palaidojimą kaip emocijų, išyvenimų palaidojimą ar santykio su mirusiu žmogumi "padėjimą į tinkamą lentynėlę atminty", tas purenimas ir baimės jausmo nebuvimas yra kaip ir geras ženklas - jis (ir su juo susiję jausmai ar neišspręsti konfliktai) yra savo vietoj. Tik tai, kad grįžtama pas jį sapne (purenti) gal ir sako, kad jis turi kažką mums svarbaus.

Persisukęs kapas irgi gali būti prasmingas. Pamenu, kažkada viena psichoterapeutė pasakojo, kad kartais sapnuose pasąmonė išsprendžia tam tikrus vidinius konfliktus arba sudėlioja į lentynėles tam tikrus mus varginančius dalykus mums to nesuvokiant. Turbūt dažnai pasitaiko tokių sapnų, kad sapnuoja bala žino ką, bet atsikeli pakylėta, pilna jėgų, lg kokį kalną nuo pečių nusiritinusi. Būtent čia ir gali būti mums miegant atliktas pasąmonės darbas - kažką jin patvarko ir be mūsų žinios smile.gif Tai tas pasisukęs kapas irgi gali būti pasąmonės ženklas, kad nepaisant to, kaip sapnuotoja sudėliojo ("palaidojo") tam tikras emocijas ar prisiminimus, pasąmonė pakoregavo jas taip, kad, reikia tikėtis, sapnuotojai būtų į naudą smile.gif Bet čia teorija - ja galima ir netikėti.
vaižgantė
Na ir sapną bjaurų susapnavau...Retai ką panašaus sapnuoju. Sėdžiu ir mėginu suvokti, ką jis galėtų reikšti, bet jokia protinga mintis į galvą neateina...

Mano miegamasis šiaip turi vieną langą, o sapnuoju, kad langai trys. Kažkodėl kyla mintis: kad tik tų langų stiklai neiškristų. Pasižiūriu dar kartą į langus ir išsigąstu: kairiojo lango dešinysis apatinis kampas nulūžęs, vidurinis vos vos lange laikosi, o prie dešiniojo lango iš išorės kažkodėl du mano paveiksliukai rėmeliuose priklijuoti ir vienas nukrito. Girdžiu, kaip jis sudūžta. Pažvelgiu žemyn ir apsiraminu- jis nukrito į kaimynų balkoną, vadinasi, galėsiu nueiti ir pasiimti. Ir vis dairausi į lauko duris: kada gi mano miręs tėvas pareis- pasakysiu, kas atsitiko, kad jis galėtų tuos langus sutvarkyti...
gerberiuke
merginos, o gal kuri ir mano sapna gales paaiskinti... labai jau daznai sapnuoju, todel noretusi zinoti jo reiksme... vis sapnuoju, kad mano vyras ima nesioti vestuvini zieda (siaip jis jo nenesioja, nes jis jam per didelis). Ka tai galetu reiksti? buciau labai dekinga... smile.gif
artitoli
QUOTE(Forget The Pain @ 2009 08 24, 17:27)
Artitoli, labai patinka tavo paaiškinimai. Jau vien dėl to, jog tu žvelgi per psichologinę prizmę, o ne vien per simbolinę. Esu skaičius, kad svarbiausia yra, tai kaip tu sapnuodamas jautiesi ir kad pats pagal nuojautą turėtum geriausiai suprasti ką ta sapnas reiškia.
*

Labai sutinku su šituo požiūriu smile.gif Ir todėl pati savęs pirmiausia po sapno klausiu: o kaip jaučiausi sapne? Ir - o kada gyvenime aš panašiai jaučiuosi? Jūsų sapnas yra geras pavyzdys - sapne bėgu, jaučiuosi priversta bėgti, gal pavargusi, gal poilsio noriu, kada dar taip jaučiuosi? O gi, pvz, darbe smile.gif Todėl žmonėms, kurie linkę save stebėti, analizuoti savo jausmus paprasčiau suprasti ir sapnų kalbą. Aišku, ne visada sapno jausmą taip paprasta iššifruoti, ypač kai pasąmonė įpina kažkokius seniai mūsų lyg pamirštus, bet svarbius jausmus ar įvykius.
Papildyta:
QUOTE(ramaska2 @ 2009 08 24, 18:26)
sianakt vel apturejau sapna net ne nakti o kazkur puse septyniu ryte tada mane sunelis psauke pas save.
*

Atrodytų labai daug visko nesusijusio Jūsų sapnuose, bet iš tiesų, panašu, kad pasąmonė Jums labai kryptingą informaciją pateikia – Jūsų sapnuose (kaip ir prieš tai pasakotame sapne apie kirminus vaiko burnytėje) labai stiprus nesaugumo, išorės pavojaus motyvas, kuris reiškiamas per įvairius nemalonius gyvūnus. Man net tokia asociacija kyla – tiek visko daug (ir veiksmo, ir gyvūnų, ir jausmų), kad net bloga (gal dėl to gyvūnai tokie šlykštūs – kad simbolizuotų tą nemalonų pojūtį?) – na toks jausmas būna, kai visko gyvenime per daug unsure.gif rolleyes.gif

O tas „per daug“ aspektas irgi labai ryškus – ir tame ankstesniame Jūsų sapne kirminų tiek daug, kad dusina („per gerklę lenda“ kaip mes sakom), ir čia vanduo semia, ir pelių įvairiausių, ir dantų pas kobrą, spalinukių pilna (šitoj vietoj prisimenu prieš tai buvusį Jūsų sapną – kur irgi vaikutis „išsituštino“ (tik tąkart per gerklę ir ausis) parazitais). Toks jausmas, kad visko per daug. Įdomu kas – kad sapnuotoja visa tai priima kaip savaime suprantamą dalyką – nėra nei panikos jausmo, nei baimės, tiesiog tokia realybė – visko daug – ir su tuo, man panašu, yra susitaikyta. Bet. Tuo pačiu sapnuose ryškus agresijos motyvas – aštrūs kobros dantys, daužoma pelė. Čia kas man krenta į akis – pati sapnuotoja nesielgia agresyviai, bet tai, kad sapne ryškūs agresijos motyvai leidžia daryti prielaidą, kad sapnuotojos realiame gyvenime yra ir pykčio, ir agresijos, tik ji gal nėra išreiškiama tiesiogiai?

Ir kur jau tos agresijos nebus, kai, susidaro įspūdis, kad sapnuotoja kiekviename žingsnyje kovoja su išorės pavojais, kurie grasinasi tiek jai, tiek jos artimiesiems. Ir kovoja viena. Ir štai sapne atsiranda mama. Kodėl mama? Iki tol labai ryškiai skambėjo motiniškumo motyvas – apsaugoti, pasirūpinti vaikais, bet kokia kaina. Kai kas sako, kad sapnuoti mirusįjį reiškia ieškoti jame tų dalykų, kurių trūksta pačiam. Taip ir su susapnuota mama – ji gali atsirasti kaip paramos sapnuotojai simbolis (motiniškumas, kad ir kokie buvo santykiai su mama, dažniausiai siejamas su globa, prieglobsčiu, saugumu, šiluma), kaip tai, ko sapnuotoja ieško gyvenime, nes jai trūksta (vėlgi – saugumo, ramybės, šilumos, galimybės pabūti silpnai šalia mamos) arba kaip patvirtinimas, kad aš irgi esu mama, nesvarbu kokioj situacijoj (net būdama su mama, panašu, sapnuotoja neprisiima mamos vaiko vaidmens, o toliau yra savo vaikų motina ir globėja).

Trumpai. Visko labai daug. Kas tas viskas? Gal santykiai, gal atsakomybė, gal emocijos, gal veikla... Tik dar pastebėjimas – nesvarbu, kurioj srity (ar tai darbas, kurį sapne simbolizuoja dokumentai, ar namai) – tas „perteklius“ (manyčiau, emocinis arba atsakomybės) vis tiek yra. Tai tiek, ko gero mirksiukas.gif
be rėmų
QUOTE(artitoli @ 2009 08 25, 11:11)

Kitas dalykas - žemės purenimas, t.y. rūpinimasis tuo, kas palaidota. Vėlgi traktuojant palaidojimą kaip emocijų, išyvenimų palaidojimą ar santykio su mirusiu žmogumi "padėjimą į tinkamą lentynėlę atminty", tas purenimas ir baimės jausmo nebuvimas yra kaip ir geras ženklas - jis (ir su juo susiję jausmai ar neišspręsti konfliktai) yra savo vietoj. Tik tai, kad grįžtama pas jį sapne (purenti) gal ir sako, kad jis turi kažką mums svarbaus.

Persisukęs kapas irgi gali būti prasmingas. Pamenu, kažkada viena psichoterapeutė pasakojo, kad kartais sapnuose pasąmonė išsprendžia tam tikrus vidinius konfliktus arba sudėlioja į lentynėles tam tikrus mus varginančius dalykus mums to nesuvokiant. Turbūt dažnai pasitaiko tokių sapnų, kad sapnuoja bala žino ką, bet atsikeli pakylėta, pilna jėgų, lg kokį kalną nuo pečių nusiritinusi. Būtent čia ir gali būti mums miegant atliktas pasąmonės darbas - kažką jin patvarko ir be mūsų žinios smile.gif Tai tas pasisukęs kapas irgi gali būti pasąmonės ženklas, kad nepaisant to, kaip sapnuotoja sudėliojo ("palaidojo") tam tikras emocijas ar prisiminimus, pasąmonė pakoregavo jas taip, kad, reikia tikėtis, sapnuotojai būtų į naudą smile.gif Bet čia teorija - ja galima ir netikėti.
*

Dėkui už dėmesį ir sugaištą laiką.
Daug galvojau perskaičius, perkračiau tą paskutinį sapną dar kelis kartus. Manau, jei padėčiau savo sapną prieš pačią kaip kokį paveikslą su visom spalvom, smulkmenom, emocijom (tiksliau, jų nebuvimu), galėtum pasakyti dar daugiau. Tačiau ir taip pasakyta daugiau, nei pakankamai.
Visų pirma, turiu pastebėti, kad nors pati rašei, kad netiki abrom- kadabrom, pačios intuicija stulbinanti bigsmile.gif O intuicija tuo ir pasireiškia, kad paima žmogus pokalbyje kokį pavyzdį "iš lempos", o jis atitinka vos ne 100 proc. Tačiau daugiau viešai nesiplėsiu, galėsiu - jei norėtum- parašyti asmeniškai smile.gif

Keistas tas sapnuotas žemės purenimas, tiesiog drėgnas purus juodžemis, jokio žalumyno nepasodinta ir nesiruošiau sodinti, o svarbiausia- kapas kaip ir tuščias, na, kūnas gal ir yra, tačiau jis tuščias, ta prasme, kaip lėlės, nėra jau jokio ryšio su buvusia asmenybe, o gal jo iš viso ten jau nėra (bet buvo). Tai, manau, irgi daug ką pasako.
Toliau. Manau, labai tinka paaiškinimas apie persuktą kapavietę. Ir tai, kad pasąmonė sudėlioja pačiu geriausiu būdu atpalaiduodama nuo praeities, tiksliau, nuo bergždžio ieškojimo ten, kur iš tikrųjų nieko panašaus nėra.
Kaip dabar suvedžiau galus, gavosi toks moralas: NEIEŠKOK PROŽEKTORIAUS LEMPUTĖS(kažko, ko man trūksta) ŽEMĖJ (praeityje, žmonėse ir pan.), O JOS TEN IR NĖRA (ką rodė išraustos kapavietės ankstesniuose sapnuose) KAI DANGUJ ŠVIEČIA SAULĖ. (visko, ko reikia, yra sočiai, tik kitokiu pavidalu ir kitur). Jei būtų įdomu, galėčiau išplėsti pasakydama daug daugiau. Labai jau psichoterapinis tas sapnas doh.gif biggrin.gif Tačiau tai labai ryški nuoroda thumbup.gif Ačiuks dar sykį 4u.gif

Vaižgante, man atrodo, kad tavo sapnas vienareikšmiškai šneka apie pasaulėžiūros pokyčius. Gal nuo kokių nors žinių byra tavo pačios susikurta apsauga, pokyčiai gal labiau orentuoti į šeimos erdvę, gal į santykius su partneriu. Ką galėtų tau tėvas reikšti, žinai tik tu tai, tačiau tėvas lygu Saulė/Dievas lygu pasaulėžiūra. Tai gal tikiesi, kad tavo žinios ar tikėjimas savo sistema apsaugos tave ir toliau? Bet sutik, kad neesi tikra, nežinai, ar pareis tėvas, nors turėtų .... Tačiau, vienaip ar kitaip, planuok miegamojo remontą, geriausiu atveju teks pasikeisti langus į naujus, t. y., gali atsitikti kažkas, kad prireiks keistis. tai, kad paveiksliukas sudužo, bet nukrito į balkoną ir tu gali jį dar parsinešti panorėjusi gali reikšti, kad kažkas jau bėga nuo tavęs, tačiau tu dar nenori paleisti. Paveiksliuką apžiūrinėk, kas nupiešta, ką jis tau reiškia ir pan. Na, ta prasme, sumaliau rolleyes.gif
ramaska2

Atrodytų labai daug visko nesusijusio Jūsų sapnuose, bet iš tiesų, panašu, kad pasąmonė Jums labai kryptingą informaciją pateikia – Jūsų sapnuose (kaip ir prieš tai pasakotame sapne apie kirminus vaiko burnytėje) labai stiprus nesaugumo, išorės pavojaus motyvas, kuris reiškiamas per įvairius nemalonius gyvūnus. Man net tokia asociacija kyla – tiek visko daug (ir veiksmo, ir gyvūnų, ir jausmų), kad net bloga (gal dėl to gyvūnai tokie šlykštūs – kad simbolizuotų tą nemalonų pojūtį?) – na toks jausmas būna, kai visko gyvenime per daug unsure.gif rolleyes.gif

O tas „per daug“ aspektas irgi labai ryškus – ir tame ankstesniame Jūsų sapne kirminų tiek daug, kad dusina („per gerklę lenda“ kaip mes sakom), ir čia vanduo semia, ir pelių įvairiausių, ir dantų pas kobrą, spalinukių pilna (šitoj vietoj prisimenu prieš tai buvusį Jūsų sapną – kur irgi vaikutis „išsituštino“ (tik tąkart per gerklę ir ausis) parazitais). Toks jausmas, kad visko per daug. Įdomu kas – kad sapnuotoja visa tai priima kaip savaime suprantamą dalyką – nėra nei panikos jausmo, nei baimės, tiesiog tokia realybė – visko daug – ir su tuo, man panašu, yra susitaikyta. Bet. Tuo pačiu sapnuose ryškus agresijos motyvas – aštrūs kobros dantys, daužoma pelė. Čia kas man krenta į akis – pati sapnuotoja nesielgia agresyviai, bet tai, kad sapne ryškūs agresijos motyvai leidžia daryti prielaidą, kad sapnuotojos realiame gyvenime yra ir pykčio, ir agresijos, tik ji gal nėra išreiškiama tiesiogiai?

Ir kur jau tos agresijos nebus, kai, susidaro įspūdis, kad sapnuotoja kiekviename žingsnyje kovoja su išorės pavojais, kurie grasinasi tiek jai, tiek jos artimiesiems. Ir kovoja viena. Ir štai sapne atsiranda mama. Kodėl mama? Iki tol labai ryškiai skambėjo motiniškumo motyvas – apsaugoti, pasirūpinti vaikais, bet kokia kaina. Kai kas sako, kad sapnuoti mirusįjį reiškia ieškoti jame tų dalykų, kurių trūksta pačiam. Taip ir su susapnuota mama – ji gali atsirasti kaip paramos sapnuotojai simbolis (motiniškumas, kad ir kokie buvo santykiai su mama, dažniausiai siejamas su globa, prieglobsčiu, saugumu, šiluma), kaip tai, ko sapnuotoja ieško gyvenime, nes jai trūksta (vėlgi – saugumo, ramybės, šilumos, galimybės pabūti silpnai šalia mamos) arba kaip patvirtinimas, kad aš irgi esu mama, nesvarbu kokioj situacijoj (net būdama su mama, panašu, sapnuotoja neprisiima mamos vaiko vaidmens, o toliau yra savo vaikų motina ir globėja).

Trumpai. Visko labai daug. Kas tas viskas? Gal santykiai, gal atsakomybė, gal emocijos, gal veikla... Tik dar pastebėjimas – nesvarbu, kurioj srity (ar tai darbas, kurį sapne simbolizuoja dokumentai, ar namai) – tas „perteklius“ (manyčiau, emocinis arba atsakomybės) vis tiek yra. Tai tiek, ko gero mirksiukas.gif
*

[/quote]

aciu labai uz mano makliavos aiskinima ax.gif gyvenime is tikro daug kas vyksta ir tikrai noretusi pasijust glezna trapia bent akimirkai pabut vaiku,deja tai neimanoma todel turbut nuo rupesciu pavargo mano pasamone todel ir bando man taip kazka sakyt.
na esu gal gruboka bet neagresyvi tai tikrai ax.gif
o be to ner taip labai lengva viska pakelt ant vienos peciu todel turbut taip vat viskas ir gaunas makliavotai.dekui dar karteli tau 4u.gif
vaižgantė
QUOTE(be rėmų @ 2009 08 25, 13:11)
Vaižgante, man atrodo, kad tavo sapnas vienareikšmiškai šneka apie pasaulėžiūros pokyčius. Gal nuo kokių nors žinių byra tavo pačios susikurta apsauga, pokyčiai gal labiau orentuoti į šeimos erdvę, gal į santykius su partneriu. Ką galėtų tau tėvas reikšti, žinai tik tu tai, tačiau tėvas lygu Saulė/Dievas lygu pasaulėžiūra. Tai gal tikiesi, kad tavo žinios ar tikėjimas savo sistema apsaugos tave ir toliau? Bet sutik, kad neesi tikra, nežinai, ar pareis tėvas, nors turėtų .... Tačiau, vienaip ar kitaip, planuok miegamojo remontą, geriausiu atveju teks pasikeisti langus į naujus, t. y., gali atsitikti kažkas, kad prireiks keistis. tai, kad paveiksliukas sudužo, bet nukrito į balkoną ir tu gali jį dar parsinešti panorėjusi gali reikšti, kad kažkas jau bėga nuo tavęs, tačiau tu dar nenori paleisti. Paveiksliuką apžiūrinėk, kas nupiešta, ką jis tau reiškia ir pan. Na, ta prasme, sumaliau rolleyes.gif
*

Labai dėkui 4u.gif
Pati žinau, kad dužimas nėra blogai- tai pokyčiai...
Savo mirusį tėvą aš dažnai sapnuoju- jis pastoviai mane sapnuose gelbėja iš nemalonių situacijų, padeda. Jis man asocijojasi su saugumu.
Nagi žiūrėsim- gal šitas sapnas apie mano ateitį?
Florence
Labai nemalonų sapną vakar sapnavau: sužinojau,kad sergu vėžiu. Labai vėlyva stadija, jog nieko nebeįmanoma padayt ir suvokiu, jog labai greitai mirsiu.
Nejauku net prabudus buvo. Dažnai sapnuoju, kad man iškrenta vienas ar keli dantys arba pati išsiimu. Kiek žinau tai irgi siejasi su mirtimi, tačiau jau keli metai, kaip jokie artimieji nebuvo mirę.
patrakusi
QUOTE(MazaMeskute @ 2009 08 26, 01:49)
Labai nemalonų sapną vakar sapnavau: sužinojau,kad sergu vėžiu. Labai vėlyva stadija, jog nieko nebeįmanoma padayt ir suvokiu, jog labai greitai mirsiu.
Nejauku net prabudus buvo. Dažnai sapnuoju, kad man iškrenta vienas ar keli dantys arba pati išsiimu. Kiek žinau tai irgi siejasi su mirtimi, tačiau jau keli metai, kaip jokie artimieji nebuvo mirę.
*

Dantų kritimas su krauju reiškia iš giminės mirtis, jei be kraujo tai negiminingas žmogus.. smile.gif

O aš šiąnakt sapanavau nžn kaip tai pavadinti, tyčiojimąsis gal...Žodžu aš su dukra vaikštau neva Šeškinėj po paviljonus kažkokius, ir vat radom a la kavinukė, užėjom perkąsti ir lipom į antrą aukštą, laiptai kažkokie slidūs...Ir prieš nosį grotelės tokios neva reikia perlipti jas, ir sėdi kažkokie du vyriokai prieš jas, ir man pradedant lipti jie pradėjo traukti man už kojų, ir juokiasi, o aš jų prašau paleisti, nes bijau kad nukrisiu...Ir prašau vis prašau, o jie vistiek na tyčiojasi...Tada paleido aš sakau dukrai einam iš čia, ir kažkaip einu ir nžn išėjus girdžiu dukra kad verkia rėkia, jie paėmė dukrą ir neva bėga nuo manęs su ja..Aš vėl prašau jų kad atiduotų, o jie na tyčiojasi ir juokiasi...Paskui kažkaip atidavė ją, ir mes išėjom tada į lauką jau...Ir einam ir negaliu suprasti nei kur mano tašė, nei kur mašiną palikau...Taip lyg pasiklydau tiesiog...Žodžiu nemalonus sapnas labai... unsure.gif
lietuvaite123
man anksčiau būdavo kad sapnuoju savo kaimą (senelių namus) ir kad ten visuomet nutinka kas nors baisaus: arba vagys užpuola, arba nepažįstami žmonės ateina, arba karvė į namus bando įeit, arba kažkokie žmonės paslapčia tykoja, arba pasiutę gyvūnai aplink namus laksto, briedžiai laksto, blusos šimtais i namus puola. Aš vis bandau duris uždaryt, langus užvert, sedžiu išsigandus, o kiti tarsi nereaguoja į nieką. jei banditai puola tai aš ginuosi aršiai.
Mama sako kad tokie sapnai dėl to kad bijau kaime būt. Iš tiesų baisoka ten būt - vienkiemis, kaimynų nėra, aplink laukai ir miškai, taip kad nesaugiai jaučiuosi.

na o sapnai mano tai būna tikrai neįtikėtini. Sapnavau kad namiškius kirviu užkapojau. unsure.gif danai sapnuoju kad senelį mušu nes jis būna piktas ir agresyvus. Esu vaikystėj sapnavus Dievą... šis sapnas labai įsiminė...
gerberiuke
na va, o del auksinio zieduko sapnavimo niekas savo mintimis taip ir nepasidalino... verysad.gif
lietuvaite123
na apie žiedus radau šitą:
Žiedas - meilės simbolis, bet ir amžinos problemos.
Susižieduoti sapne - gyvenimo malonumai
Auksinis žiedas - garbės ir laimės ženklas.
Jeigu sapne mūvite ant rankų daug Žiedų, - nauji darbai bus nesėkmingi
Regėti žiedus ant kitų rankų - gerovė, naujos pažintys.
Žiedą gauti - kažkas kažką nori įkalbėti arba yra žmogus, kuris jus myli, gerbia ir labai palankiai apie Jus galvoja
Jeigu mergina sapnuoja, kad gavo dovanų žiedą, vadinasi ji ištekės už puikaus vyro, kuris pasišvęs jos dabarčiai ir ateičiai.
Sapne numauti žiedą - pyksitės su mylimu žmogumi
Dovanoti žiedą - Jus nori apgauti.
Pamesti - pagarbos netekimas.
Matyti lūžtantį žiedą, o po to vėl lygų ir blizgantį - barniai su mylimu žmogumi kurie baigsis santaika, tarpusavio supratimu.
Įtrukęs ar pertrūkęs žiedas - išsiskyrimo ženklas.
Sulūžęs - barniai, nelaimė santuokiniame gyvenime;įsimylėjusiems - santykių nutraukimas.
Pirkti vestuvinį žiedą - įsimylėsite.
Jeigu moteris sapnuoja savo vestuvinį žiedą, vadinasi, ji apsaugota nuo rūpesčių ir neištikimybės.
Jeigu sapne šis žiedas blizga, - turtas, džiaugsmas.
Jeigu sapnuojate geležinį vestuvinį žiedą, - teks kovoti su gyveninio negandomis. Matyti vestuvinį žiedą, nukritusį iš oro, - svajonės apie draugystę su konkrečiu asmeniu yra bergždžios.
Jeigu sapnuojate, kad pametėte vestuvinį žiedą arba jį sulaužėte, - Jus aplankys liūdesys.
Sapne rasti vestuvinį žiedą - nesantaika šeimoje.
Sapnuoti vestuvinį žiedą ant kito rankos - kažkieno pažadai atrodys Jums labai rimti. Jeigu sapne žiedus mėtote į taikinį, vadinasi, neteksite gero darbo. Jeigu sapnuojate, kad pralaimėjote šį žaidimą, vadinasi, sielositės dėl prarastos meilės.
artitoli
QUOTE(be rėmų @ 2009 08 25, 15:11)
Jei būtų įdomu, galėčiau išplėsti pasakydama daug daugiau. Labai jau psichoterapinis tas sapnas doh.gif  biggrin.gif
*

Tai kad, matau, pačiai puikiai sekasi susidoroti su sapnų aiškinimu bigsmile.gif 4u.gif . Galima arba toliau gilintis į sapną, arba galima leisti jam susigulėti su gautom įžvalgom ir su laiku sapnas gali įgyti naujų „kampų“ – arba sąmoningai arba per kitą sapną wink.gif
Papildyta:
QUOTE(tavo_angeliukas @ 2009 08 25, 11:54)
merginos, o gal kuri ir mano sapna gales paaiskinti... labai jau daznai sapnuoju, todel noretusi zinoti jo reiksme... vis sapnuoju, kad mano vyras ima nesioti vestuvini zieda (siaip jis jo nenesioja, nes jis jam per didelis). Ka tai galetu reiksti? buciau labai dekinga... smile.gif
*

Tai gali būti, kaip aš juos vadinu, kompensacinis sapnas, t.y. sapnuose gaunu tai, ko man trūksta realiame gyvenime, bet norėčiau tai turėti. Gal giliai širdyje sapnuotoja norėtų, kad vyras tą žiedą nešiotų? O gal nori, kad vyras vykdytų tuos įsipareigojimus, kuriuos žiedas simbolizuoja? Pvz. būtų labiau atsakingas, labiau šeimos žmogus, labiau jaustųsi įsipareigojęs savo sutuoktinei? Arba galbūt atvirkščiai toks sapnas sapnuojamas tokiose realaus gyvenimo situacijose, kai sapnuotoja jaučia, kad santykis su vyru yra toks, koks turėtų būti tarp sutuoktinių? T.y. kai jaučia santykių pilnatvę ir kai vyras vaidina tokį vyro vaidmenį šeimoje, kokį su žiedu yra prisiėmęs? Aš po tokio sapno atkreipčiau dėmesį į tai, kaip jaučiuosi realiame gyvenime šalia savo vyro tuo metu. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(vaižgantė @ 2009 08 25, 11:39)
Mano miegamasis šiaip turi vieną langą, o sapnuoju, kad langai trys. Kažkodėl kyla mintis: kad tik tų langų stiklai neiškristų. Pasižiūriu dar kartą į langus ir išsigąstu: kairiojo lango dešinysis apatinis kampas nulūžęs, vidurinis vos vos lange laikosi, o prie dešiniojo lango iš išorės kažkodėl du mano paveiksliukai rėmeliuose priklijuoti ir vienas nukrito. Girdžiu, kaip jis sudūžta. Pažvelgiu žemyn ir apsiraminu- jis nukrito į kaimynų balkoną, vadinasi, galėsiu nueiti ir pasiimti. Ir vis dairausi į lauko duris: kada gi mano miręs tėvas pareis- pasakysiu, kas atsitiko, kad jis galėtų tuos langus sutvarkyti...
*

Man pirmiausia sapne pastebimi 3 langai – „trys“ yra labai plačiai paplitęs simbolis ir labai daug reikšmių turintis skaičius. Ką sapne tas „trys“ simbolizuoja? Švenčiausiąją Trejybę (dvasingumą, relingumą)? Tris pasaulio vertinimo būdus: racionalų (mąstymą), iracionalų (emocijas), intuityvų (dvasingą)? Ar laiko tėkmę – Praeitį, Dabartį ir Ateitį? Mano vaizduotė sustoja ties pastaruoju aiškinimu, nes per tai paprasčiau sekti sapno logika smile.gif Pažeidimas praeities lange verčia baimintis, kad ir dabartyje ar ateityje langai gali dužti, dabarties langas (vidurinis) nestabilus, nerimą keliantis, ateities – su paveiksliukais. Kas tie paveiksliukai lange? Gal pasaulio matymas pasitelkiant lakią vaizduotę ir kūrybines galias? Arba dalinimasis su pasauliu savo kūrybinėm galiom (mano paveiksliukas krenta pas kaimyną)? Bet gi kodėl, jei savo kūryba aš dalinuosi su kitais, man kyla noras atsiimti ją? g.gif O gal ne atsiimti, o tiesiog gauti atgalinį ryšį?

Bet apskritai paėmus, kodėl visas veiksmas sukasi apie langus? Kas tie langai? Gal tai, kaip be rėmų ir minėjo, pasaulėžiūra, nuostatos, per kurias mes vertiname tai, kas vyksta pasaulyje (juk tai, ką suvokiame, mes suvokiame per savo įgimtus ar įskiepytus „filtrus“ – vertybes, poreikius, norus ir t.t.)? O gal jie simbolizuoja informacijos patekimo į mano atmintį kanalus (lietimas, klausa, rega, kvapai)? Langai sapne yra tai, kas yra tarp manęs ir realaus pasaulio, tai, kas neleidžia patirti pasaulio tiesiogiai. O ko realiai aš bijau (sapne bijau, kad iškris stiklai)? Gal bijau pokyčių? Gal bijau, kad atsitiks kažkas vienam iš mano pasaulio suvokimo kanalų?

Ir iš viso – kam tie langai? Kodėl nepajutus gyvenimo tiesiogiai užuot stebėjus jį per langą (užuot analizavus praeitį, dabartį ir ateitį, geriau šiandieną patirti tiesiogiai?). Gal langai skiria realų pasaulį nuo dvasinio (kad ir kaip tas dvasingumas suvokiamas?). Maždaug šiapus lango – kasdiena, suvokti dalykai, o anapus – tai kas turi būti išgyventa, pajausta, suprasta?

Tėvo pasirodymas man sukėlė asmenines asociacijas ir jausmus (kadangi buvau mokyta sapną suprasti taip, lyg pati jį sapnuočiau, kito asmens sapnas man irgi sukelia jausmines asociacijas). Toks jausmas, kad tėvas čia nereikalingas, kad nereikia tų langų taisyti, tegu jie sau būna tokie, kokie yra. Plius priedo – kodėl jie turėtų iškristi? Stiklai šiaip sau nekrenta. Toks jausmas, kad baimė, kad langai iškris yra gerokai didesnė nei tikimybė, kad jie galėtų iškristi. Ir iš viso – išeiti iš to kambario norisi, o ne langus taisyti.

Nesiryžtu interpretuoti tėvo vaidmens sapne, nes jaučiu, kad jis yra labai asmeniškas, tik dabar skaitau analitinės psichologijos sampratą apie tėvo vaidmenį moters gyvenime – ten kalbama apie tai, kad santykis su tėvu pirmiausia formuoja moters suvokimą apie autoritetus apskritai gyvenime (priklausomai nuo santykio kokybės, priklausys ir moters gebėjimas pasirinkti (ne)tinkamus autoritetus, ir iš vis ar juos rinktis). Vėlgi – čia tik teorija, į kurią ir pati dar neįsigilinau smile.gif
TimbaLimba
Labas vakaras,
Norėčiau aprašyti vieną sapną, siaubingai keistą. Nemanau kad kažkas galės tiksliai išanalizuoti ką jis reiškia (jei išvis kažką reiškia, nors mane labai sukrėtė ir negaliu jo pamiršt) bet nors gal užves minčių pačiai susivokt. Tai va.
Atsiradau pas savo močiutę sode (labai dažnai jį sapnuoju, gal todėl kad ten daug laiko praleisdavau vaikystėj) ir sužinojau kad kažkur močiutės rūsy bomžų porelė metus laiko užsidarę ir uždarę vaiką. Užėjus į rūsį nieko neradau, bet paskui tas vaikas atsirado prie išėjimo toks gal septynerių metų berniukas trumpais šviesiais plaukučiais su akinukais, aš jį norėjau iš ten išvest, bet prie durų atsirado tie du bomžai. Moters veido beveik nemačiau, o vyras toks išpurtęs, plataus veido, raudonas ir labai šlykštus. Jie užstojo man kelią, nenorėjo išleist ir tada aš jiems kažką pasakiau ir moteris pavirto į gandrą o vyras į (atsiprašau) šlapimą ir nutekėjo man prie kojų, kas buvo labai šlykštu. Paskui tas vaikas dingo ir man močiutė parodė vietą kur tie bomžai slėpėsi, kažkoks kambariukas užkaltas faniera, kurio šiaip iš tikro nėra. Va.

Dar pridursiu, kad dažniausiai kai sapnuoju močiutės sodą, ten įvyksta kažkokie paslaptingi dalykai, bet tokie kurie dažniausiai sukelia bent nedidelį stresą. Galvoju, gal tai kažkoks jausmas iš vaikystės, ko aš neprisimenu. Mano nuomone. Gal kas sugalvos dar ką nors protingo smile.gif beje būtų įdomu sužinoti gandro reikšmę sapne.

Ačiū.
vaižgantė
QUOTE(artitoli @ 2009 08 26, 20:28)
Tai kad, matau, pačiai puikiai sekasi susidoroti su sapnų aiškinimu bigsmile.gif  4u.gif . Galima arba toliau gilintis į sapną, arba galima leisti jam susigulėti su gautom įžvalgom ir su laiku sapnas gali įgyti naujų „kampų“ – arba sąmoningai arba per kitą sapną wink.gif
Papildyta:
Tai gali būti, kaip aš juos vadinu, kompensacinis sapnas, t.y. sapnuose gaunu tai, ko man trūksta realiame gyvenime, bet norėčiau tai turėti. Gal giliai širdyje sapnuotoja norėtų, kad vyras tą žiedą nešiotų? O gal nori, kad vyras vykdytų tuos įsipareigojimus, kuriuos žiedas simbolizuoja? Pvz. būtų labiau atsakingas, labiau šeimos žmogus, labiau jaustųsi įsipareigojęs savo sutuoktinei? Arba galbūt atvirkščiai toks sapnas sapnuojamas tokiose realaus gyvenimo situacijose, kai sapnuotoja jaučia, kad santykis su vyru yra toks, koks turėtų būti tarp sutuoktinių? T.y. kai jaučia santykių pilnatvę ir kai vyras vaidina tokį vyro vaidmenį šeimoje, kokį su žiedu yra prisiėmęs? Aš po tokio sapno atkreipčiau dėmesį į tai, kaip jaučiuosi realiame gyvenime šalia savo vyro tuo metu.  mirksiukas.gif
Papildyta:
Man pirmiausia sapne pastebimi 3 langai – „trys“ yra labai plačiai paplitęs simbolis ir labai daug reikšmių turintis skaičius. Ką sapne tas „trys“ simbolizuoja? Švenčiausiąją Trejybę (dvasingumą, relingumą)? Tris pasaulio vertinimo būdus: racionalų (mąstymą), iracionalų (emocijas), intuityvų (dvasingą)? Ar laiko tėkmę – Praeitį, Dabartį ir Ateitį? Mano vaizduotė sustoja ties pastaruoju aiškinimu, nes per tai paprasčiau sekti sapno logika smile.gif Pažeidimas praeities lange verčia baimintis, kad ir dabartyje ar ateityje langai gali dužti, dabarties langas (vidurinis) nestabilus, nerimą keliantis, ateities – su paveiksliukais. Kas tie paveiksliukai lange? Gal pasaulio matymas pasitelkiant lakią vaizduotę ir kūrybines galias? Arba dalinimasis su pasauliu savo kūrybinėm galiom (mano paveiksliukas krenta pas kaimyną)? Bet gi kodėl, jei savo kūryba aš dalinuosi su kitais, man kyla noras atsiimti ją?  g.gif O gal ne atsiimti, o tiesiog gauti atgalinį ryšį?

Bet apskritai paėmus, kodėl visas veiksmas sukasi apie langus? Kas tie langai? Gal tai, kaip be rėmų ir minėjo, pasaulėžiūra, nuostatos, per kurias mes vertiname tai, kas vyksta pasaulyje (juk tai, ką suvokiame, mes suvokiame per savo įgimtus ar įskiepytus „filtrus“ – vertybes, poreikius, norus ir t.t.)? O gal jie simbolizuoja informacijos patekimo į mano atmintį kanalus (lietimas, klausa, rega, kvapai)? Langai sapne yra tai, kas yra tarp manęs ir realaus pasaulio, tai, kas neleidžia patirti pasaulio tiesiogiai. O ko realiai aš bijau (sapne bijau, kad iškris stiklai)? Gal bijau pokyčių? Gal bijau, kad atsitiks kažkas vienam iš mano pasaulio suvokimo kanalų?

Ir iš viso – kam tie langai? Kodėl nepajutus gyvenimo tiesiogiai užuot stebėjus jį per langą (užuot analizavus praeitį, dabartį ir ateitį, geriau šiandieną patirti tiesiogiai?). Gal langai skiria realų pasaulį nuo dvasinio (kad ir kaip tas dvasingumas suvokiamas?). Maždaug šiapus lango – kasdiena, suvokti dalykai, o anapus – tai kas turi būti išgyventa, pajausta, suprasta?

Tėvo pasirodymas man sukėlė asmenines asociacijas ir jausmus (kadangi buvau mokyta sapną suprasti taip, lyg pati jį sapnuočiau, kito asmens sapnas man irgi sukelia jausmines asociacijas). Toks jausmas, kad tėvas čia nereikalingas, kad nereikia tų langų taisyti, tegu jie sau būna tokie, kokie yra. Plius priedo – kodėl jie turėtų iškristi? Stiklai šiaip sau nekrenta. Toks jausmas, kad baimė, kad langai iškris yra gerokai didesnė nei tikimybė, kad jie galėtų iškristi. Ir iš viso – išeiti iš to kambario norisi, o ne langus taisyti.

Nesiryžtu interpretuoti tėvo vaidmens sapne, nes jaučiu, kad jis yra labai asmeniškas, tik dabar skaitau analitinės psichologijos sampratą apie tėvo vaidmenį moters gyvenime – ten kalbama apie tai, kad santykis su tėvu pirmiausia formuoja moters suvokimą apie autoritetus apskritai gyvenime (priklausomai nuo santykio kokybės, priklausys ir moters gebėjimas pasirinkti (ne)tinkamus autoritetus, ir iš vis ar juos rinktis). Vėlgi – čia tik teorija, į kurią ir pati dar neįsigilinau smile.gif
*

Ačiū už tokį dėmesį mano sapnui. 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Esu pratus kas rytą pabudus pirmiausiai apmąstyti savo sapnus, o tik tada lipu iš lovos.
Man rodos, šio ryto sapnas yra susijęs su tuo, kurį tu man ką tik puikiai aiškinai. (labai labai ačiū): sapnuoju, kad prairo mano pilvo apačia ir matyti krentantys organai. Aš paėmiau tuos organus ranka- neskauda. Sukišau viską atgal ir mąstau: prairo tai prairo, o kas dabar susiūs?
Na ir sapneliai pastaruoju metu mane lanko...O iki šiol taip ramiai, gražiai sapnavau...
Manyčiau, kad čia vėl kažkas su miegamuoju susiję... g.gif

Artitoli, mano ryšys su tėvu visuomet buvo puikus. Mes susišnekėdavome be žodžių. O ir po mirties (jau 10 m tuoj bus) jis mane sapnuose pastoviai lanko.
be rėmų
QUOTE(artitoli @ 2009 08 26, 22:28)
*

Labai domintų šitas paliestas klausimas apie tėvą. Labai smile.gif
Nes pati sapnuodavau labai ilgą laiką savo mirusį tėvą. Kai jis mirė, buvau paauglė, tas įvykis labai įsirėžė kažkur ir sapnuodavau sapnuodavau sapnuodavau. Pradžioj jis mane gaudydavosi su peiliu, žodžiu, puldavo, o aš gindavausi su rankomis atstumdama, kiek pamenu. Paskui sapnas vis kartodavosi visada ta pačia fabula: žinau, kad jis miręs ir jau palaidotas, bet jis dabar gyvas ir grįžęs namo. Ir, svarbiausia, žinau, kad vėl greit mirs ir vėl bus laidotuvės, metai iš metų tas pats. Eidama miegoti kartas net užsiprogramuodavau, kad tik nesapnuočiau, bet tik pamiršdavau tai padaryti----- ir vėl tas pats sapnas doh.gif biggrin.gif
Šiaip po laidotuvių labai bijodavau namie tamsos, jo likusios vėlės, tiesiog jausdavau, kad jis yra namuose gal kokius 7 metus. Vieną sykį netikėtai kažkokiu jutimu apsičiuopiau ir nustebau- nėra. Nėra. Tuščia. taip buvo ir su kitu, anksčiau minėtu žmogum, kurio kapą sapnuodavau, vėlgi sykį supratau, kad nėra namie kažko , kas buvo iki šiolei. Grįžtant prie tėvo gal reiktų pasakyti, kad jis mane labai mylėjo, tačiau kažkoks keisti buvo mūsų santykiai, gal iš mano pusės. Pamenu, kad sykį sėdėjau ant jo kelių, bet spirgėdama, taip norėjau nulipti, buvo nepatogu. Jis man savo lipšnių jausmų nerodė, o ir aš? Sykį skaitydama vieno vokiečių astrologo knygą apie tai, kad Saulė simbolizuoja tėvą ir tėvo giminę, o mano saulė Žuvyse, ten buvo taip kažkaip parašyta, kad tėvas mylėjo, bet nerodė meilės, nes nenorėjo užgožti didesnės meilės, kažkaip taip... na, niekaip nesupratau to niekaip, nors šiaip iš tikrųjų kažkas labai atitiko, tik tada nesupratau kas unsure.gif taip ir liko didelis klaustukas kažkur manyje, kol vieną sykį viskas išsisprendė, tiesiog atėjo atsakymas/supratimas su ašarom, dideliu vidiniu pergyvenimu ir palengvėjimu.
Gal galėtum ką pakomentuoti nežinodama kitų faktų? gal kas matosi? Paskui galėsiu parašyti, kaip supratau, ką reiškė tas puolimas ir gainiojimasis, ir, ko gero, supratau, ką reiškė tos antros laidotuvės.

Tiesa, o kokia ta knyga? 4u.gif
be rėmų
QUOTE(vaižgantė @ 2009 08 27, 00:23)
Man rodos, šio ryto sapnas yra susijęs su tuo, kurį tu man ką tik puikiai aiškinai. (labai labai ačiū): sapnuoju, kad prairo mano pilvo apačia ir matyti krentantys organai. Aš paėmiau tuos organus ranka- neskauda. Sukišau viską atgal ir mąstau: prairo tai prairo, o kas dabar susiūs?

Manyčiau, kad čia vėl kažkas su miegamuoju susiję...  g.gif
*

Vėlgi tas pats: stiklus patvarkyti turėtų tėvas, kažkas turėtų susiūti- o kodėl ne pati?
Na, man atrodo, kad byra kažkas tavo viduje, kas seniau tau labai pasitarnaudavo, kažkokia vidinė sistema, kuri dirbo tavo ir tik tavo labui. Juk vidaus organai dirba tik šeimininkui, niekam kitam. Žarnynas šiaip susijęs su Mergele, t.y. su informacija, mainais, prekyba- Merkurijaus buveinė ir egzaltacija. Langai, o ypač stiklai, šiaip jau irgi siejami su Merkurijumi, nors čia jau Dvynių zood. ženklas, bet tai praktiškai tas pats. Jei biro lauk ir gimda, tai jau čia Svarstyklės, Venera-praktiškai miegamasis, nors miegamasis gali būti susijęs ir su Skorpionu, priklauso nuo seksualinių santykių pobūdžio- seksas su antrankiais ir odiniu bizūnu būtų vienareikšmiškai Skorpionas(tantrinis seksas taip pat), o Svarstyklės susijusios su grožiu, elegancija, žvakėm, švelniais permatomais audiniais/rūbais, maloniais kvapais, švelnumu ir pan.Dar kitokio pobūdžio seksas susijęs su Jaučiu ar Vėžiu. Pilvo apačia tai arba Svarstyklės(moteriai ten, kur gimda, nors Svarstyklių zona labiau yra strėnos ) arba Mergelė. O Skorpiono zona yra tas pats trikampiukas rolleyes.gif Žiūrėk pati, kuri zona plyšo, kokie organai krito lauk- taip turėtum gauti lengviau atsakymus.
Tai tiek. Gal kas padės. Nors tokie sapnai paaiškėja po kurio laiko tarpo, bet jau man...
be rėmų
Užmiršau pasakyti prieš tai rašant, kad pilvo sritis taip pat susijusi su pareigom, tvarka, medicina, kitų gydymu ir taip pat netradicine medicina 4u.gif
vaižgantė
QUOTE(be rėmų @ 2009 08 27, 16:29)
Užmiršau pasakyti prieš tai rašant, kad pilvo sritis taip pat susijusi su pareigom, tvarka, medicina, kitų gydymu ir taip pat netradicine medicina 4u.gif
*

Dėkui. 4u.gif Man pačiai visa tai labiau asociuuojasi su antra čakra.
Mąstau. Minčių turiu. Žiūrėsim smile.gif
Išties sapnų paaiškinimai man davė daug minčių apmąstymams. Ačiū. 4u.gif
eris
Labas biggrin.gif
Jau antra karta sapnoju, kad mano priekiniai protezai (dantu) suluzta. Nei kraujo, nei skausmo, tik sapne galvojau ar jos iseis sutaisyti, ar darys (ir aisku reikes moketi is naujo) naujus. Dar bijau (sapne) ar tos nuzlifuotos dantys tiks, ar jos reikes traukti ir slifuoti sekancius doh.gif Kas tai turetu reiskti, labai nemalonus sapnas g.gif
Ragany
gal kas padesit issiaiskint ka reiskia sis puskosmaris. Senai besapnavau, ka atsiminciau, praejusios nakties pamenu. Sapnavau, kad mane norejo draskyti suo, juodas, didelis. As ji laikiau, kuo stipriau, kad tik neistruktu ir manes nesudraskytu.. kazkas pakviete policija, o as vis dar laikiau ta suni besidraskanti. po kiek laiko jis pradejo leistis, kaip , kad miegoti , rimo rimo, ir susmuko toks vos leisgyvis. tada pasirode policija ir pereme ji, bet jis jau manes nebedraske, buvo ramus. Sako o jus nenorit, jo iskastruoti, tada nebepuls taip blink.gif tie uniformuotieji berods taip ir padare su tuo suniu...
vaižgantė
QUOTE(Ragany @ 2009 08 28, 22:56)
gal kas padesit issiaiskint ka reiskia sis puskosmaris. Senai besapnavau, ka atsiminciau, praejusios nakties pamenu. Sapnavau, kad mane norejo  draskyti suo, juodas, didelis. As ji laikiau, kuo stipriau, kad tik neistruktu ir manes nesudraskytu.. kazkas pakviete policija, o as vis dar laikiau ta suni besidraskanti. po kiek laiko jis pradejo leistis, kaip , kad miegoti , rimo rimo, ir susmuko toks vos leisgyvis. tada pasirode policija ir pereme ji, bet jis jau manes nebedraske, buvo ramus. Sako o jus nenorit, jo iskastruoti, tada nebepuls taip blink.gif tie uniformuotieji berods taip ir padare su tuo suniu...
*

Ar neturi kokio priešo ar šiaip blogo linkinčio žmogaus?
Ragany
QUOTE(vaižgantė @ 2009 08 29, 13:29)
Ar neturi kokio priešo ar šiaip blogo linkinčio žmogaus?
*

Priesu tokiu, kad neturiu. bet dabartine situacija, draugas skiriasi su manim, nes manes nemegsta jo sesuo su draugu ir keli jo draugai, nes gyvenant kartu viskam yra ribos, ir musu namai yra musu namai, todel kistis niekam neleisdavau, uz tai buvau "ragana".. O manes nemegimo "lygio" nezinau..
be rėmų
Šuo simboliškai yra vyriška energija, greičiausiai susijusi su Avino zood. ženklu. tačiau tai, kad puola, galėtų būti ir Skorpionas g.gif reiktų pasižiūrėti. Apskritai, čia gal nuoroda į tai, kad viduj kunkuliuoja neišreikšta/ užslopinta kažkas vyriško, gal drąsa, gal kažkas agresyvaus, bet tramdoma pačios Ragany. Juk laikei šunį pati, o ne kažkas kitas. Realiai juk nelabai išlaikysim patys šunį, jei jis norės mus pulti, bent aš jau neįsivaizduoju, kaip tai padaryti. Gal kerštą kokį savy slopini? Gal su seksualumu kas nors netvarkoj, gal jis užspaustas?
Vistik šitas sapnas labiau skorpioniškas, nes yra ir policija, ir iškastravimas.
Nors sykį aš sapnavau, kad kaimynų šuo perkando koją ir sekančią dieną sužinojom apie skundą iš to šuns šeimininkės bigsmile.gif Pradžioj galvojom, kas čia tokias nesąmones išsigalvojo g.gif , paskui prisiminiau sapną ir sakau, kad bus jų darbas, taip ir buvo, po kelių dienų viskas išsirišo unsure.gif
Ragany
QUOTE(be rėmų @ 2009 08 29, 14:42)
Šuo simboliškai yra vyriška energija, greičiausiai susijusi su Avino zood. ženklu. tačiau tai, kad puola, galėtų būti ir Skorpionas g.gif  reiktų pasižiūrėti. Apskritai, čia gal nuoroda į tai, kad viduj kunkuliuoja neišreikšta/ užslopinta kažkas vyriško, gal drąsa, gal kažkas agresyvaus, bet tramdoma pačios Ragany. Juk laikei šunį pati, o ne kažkas kitas. Realiai juk nelabai išlaikysim patys šunį, jei jis norės mus pulti, bent aš jau neįsivaizduoju, kaip tai padaryti. Gal kerštą kokį savy slopini? Gal su seksualumu kas nors netvarkoj, gal jis užspaustas?
Vistik šitas sapnas labiau skorpioniškas, nes yra ir policija, ir iškastravimas.
Nors sykį aš sapnavau, kad kaimynų šuo perkando koją ir sekančią dieną sužinojom apie skundą iš to šuns šeimininkės bigsmile.gif Pradžioj galvojom, kas čia tokias nesąmones išsigalvojo g.gif , paskui prisiminiau sapną ir sakau, kad bus jų darbas, taip ir buvo, po kelių dienų viskas išsirišo  unsure.gif
*

Mano to draugo zodiako zenklas yra skorpionas... Na, tai, kad jis mane paliko, iskaudino, as bandau buti stipri ir nepasiduoti... Seksualumas, taip irgi uzspaustas, del tam tikru priezasciu is jo sveikatos puses, teko gyvent kaip brolis ir sesuo, paskutiniu metu tai mane eme varginti...Si sapna sapnavau ta nakti, kai jis man pranese nora skirtis.
TimbaLimba
QUOTE(TimbaLimba @ 2009 08 26, 21:38)
Labas vakaras,
Norėčiau aprašyti vieną sapną, siaubingai keistą. Nemanau kad kažkas galės tiksliai išanalizuoti ką jis reiškia (jei išvis kažką reiškia, nors mane labai sukrėtė ir negaliu jo pamiršt) bet nors gal užves minčių pačiai susivokt. Tai va.
Atsiradau pas savo močiutę sode (labai dažnai jį sapnuoju, gal todėl kad ten daug laiko praleisdavau vaikystėj) ir sužinojau kad kažkur močiutės rūsy bomžų porelė metus laiko užsidarę ir uždarę vaiką. Užėjus į rūsį nieko neradau, bet paskui tas vaikas atsirado prie išėjimo toks gal septynerių metų berniukas trumpais šviesiais plaukučiais su akinukais, aš jį norėjau iš ten išvest, bet prie durų atsirado tie du bomžai. Moters veido beveik nemačiau, o vyras toks išpurtęs, plataus veido, raudonas ir labai šlykštus. Jie užstojo man kelią, nenorėjo išleist ir tada aš jiems kažką pasakiau ir moteris pavirto į gandrą o vyras į (atsiprašau) šlapimą ir nutekėjo man prie kojų, kas buvo labai šlykštu. Paskui tas vaikas dingo ir man močiutė parodė vietą kur tie bomžai slėpėsi, kažkoks kambariukas užkaltas faniera, kurio šiaip iš tikro nėra. Va.

Dar pridursiu, kad dažniausiai kai sapnuoju močiutės sodą, ten įvyksta kažkokie paslaptingi dalykai, bet tokie kurie dažniausiai sukelia bent nedidelį stresą. Galvoju, gal tai kažkoks jausmas iš vaikystės, ko aš neprisimenu. Mano nuomone.
Beje būtų įdomu sužinoti gandro reikšmę sapne.

Ačiū.
*

Merginos, ar niekas nepadės šitą keistą sapnelį perkąst? blush2.gif
vaižgantė
QUOTE(TimbaLimba @ 2009 08 29, 14:02)
Merginos, ar niekas nepadės šitą keistą sapnelį perkąst?  blush2.gif
*

Man perskaičius sapną kilo tokia mintis: ką laikai savyje įkalinus?
TimbaLimba
QUOTE(vaižgantė @ 2009 08 29, 16:01)
Man perskaičius sapną kilo tokia mintis: ką laikai savyje įkalinus?
*

Paslaptį g.gif o kaip su tais dviem bomžais? man jie baisiausią įspūdį paliko sapne..
be rėmų
QUOTE(Ragany @ 2009 08 29, 15:47)
Mano to draugo zodiako zenklas yra skorpionas... Na, tai, kad jis mane paliko, iskaudino, as bandau buti stipri ir nepasiduoti... Seksualumas, taip irgi uzspaustas, del tam tikru priezasciu is jo sveikatos puses, teko gyvent kaip brolis ir sesuo, paskutiniu metu tai mane eme varginti...Si sapna sapnavau ta nakti, kai jis man pranese nora skirtis.
*

Kad ir kaip žiūrint, man atrodo, kad sapno finalas rodo, kad situaciją suvaldai, kad vienaip ar kitaip viskas bus gerai. 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.