Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 6

QUOTE(Doublemamyte @ 2010 03 01, 23:08)
Pas mane ORAS-VANDUO. prie - 21 isijunge tenai ir pilnai uzteko galingumo kompresoriaus.

sakykit, prasau, o sitas geoterminio variantas, kai nereikia nieko kasti?
nes 2007 metais statant, mums tokio varianto nepasiule, pamatem tik Vokietijoj, kad tiesiog i lauka isvesta dezute. O tada kai paskaiciavo 150 metru vertikalaus grezimo po 100 lt/m+siurblys+  apie 50 000 samata buvo.

Jeigu ne paslaptis, kokios dabar kainos?
nes musu namo parametrai labai artimos
- namas 170 m2(be garazo) - tik trupuciuka pabuodo briketus i kapsule metyti ir oras gana sausas is ortakiu (turime svediska kapsule-zidini su konvektoriumi-operatyvu, bet tvarkau as, o ne vyras:)
+ grindine elektra (program.kilimelis- virtuve, prieskam, vonia), tai finansiskai uz viska panasiai- 
"Sudejau skaiciukus uz vasari - 310 Lt. karstas vanduo ir sildymas"-

tik mes 460 lt/tona pjuvenu briketu (visam sezonui, tai /:6men=77lt/men)+ apie 200lt/men. - elektra:, karstas vanduo, grindis,  sauna (nes suomiai prie vonios, namo viduje komplektuoja).  270lt/men.

As link geoterminio brendu, nes kol kas musu suomiskas skydas-karkasas-langai laiko siluma gerai, tiesa stoga apsildem pagal suomiu reikalavimus. Bet sakau, siuksliu siek tiek yra ir i darba rudeni grizt (ryte nekurensi),  o taip norisi sugrizt i siluma:).
O svarbiausia, jei tiesa, kad nustatei ir pamirsai - tai mano svajone:)!  ax.gif


Sveiki,

Taip, tai toks variantas, kur nieko nereikia kasti. Stovi "dezute" lauke- isorinis blokas.
Ziema sildo, vasara saldo(dirba kaip kondicionierius) t.y. 2in1

Kontaktai: stat.prieziura@gmail.com

Atsakyti
QUOTE(Doublemamyte @ 2010 03 01, 23:08)
Pas mane ORAS-VANDUO. prie - 21 isijunge tenai ir pilnai uzteko galingumo kompresoriaus.

sakykit, prasau, o sitas geoterminio variantas, kai nereikia nieko kasti?
nes 2007 metais statant, mums tokio varianto nepasiule, pamatem tik Vokietijoj, kad tiesiog i lauka isvesta dezute. O tada kai paskaiciavo 150 metru vertikalaus grezimo po 100 lt/m+siurblys+  apie 50 000 samata buvo.
O svarbiausia, jei tiesa, kad nustatei ir pamirsai - tai mano svajone:)!  ax.gif

Oras vanduo ŠS jokių kolektorių po žeme nereikia. kaip ir rašėte teisingai, statosi lauke dėžė ir jungiasi prie dėžės viduje. Tarp jų cirkuliuoja freonas. Jei CO2 ŠS tai iš lauko dėžės ateina jau vanduo ir jį jungiat į gamintojo boilerį arba savo sistemos boilerį (jei jis žinoma tinka tam).
BET. jei pas jus elektrinis šildymas ir plius kapsulė, tai kaip planuojate šildytis pasistatę ŠS? ardysit gindis ir darysit vandeniu šildomas grindis? ar pratampysite pakampėmis vamzdžius ir statysite radiatorius? papildomos išlaidos visgi.
Atsakyti
Dedelis Suds tas geoterminis visoks, zmones neturi kur pinigu det ir vedasi visokias raizgalynes,sukisa po 40 000 litu ir vargsta, tai nesyla tai dar koks velnias iseina.Draugas su malkomis visa ziema uz 500 litu pirko ir sildosi.I menesi gaunas tik 150 .
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 03 01, 23:26)
Oras vanduo ŠS jokių kolektorių po žeme nereikia. kaip ir rašėte teisingai, statosi lauke dėžė ir jungiasi prie dėžės viduje. Tarp jų cirkuliuoja freonas. Jei CO2 ŠS tai iš lauko dėžės ateina jau vanduo ir jį jungiat į gamintojo boilerį arba savo sistemos boilerį (jei jis žinoma tinka tam).
BET. jei pas jus elektrinis šildymas ir plius kapsulė, tai kaip planuojate šildytis pasistatę ŠS? ardysit gindis ir darysit vandeniu šildomas grindis? ar pratampysite pakampėmis vamzdžius ir statysite radiatorius? papildomos išlaidos visgi.


Teisingai,
Yra 2 blokai isorinis ir vidinis, tarp kuriu garuoja freonas.

Kam idomu, galiu rimtai padeti nebrangiai susitvarkyti sildymo sistema ir vargo neturesit su garantija. Viskas isbandyta ant savo kailio. Yra PVZ.
Papildyta:
QUOTE(vitalikus @ 2010 02 11, 23:39)
Sveiki. Praeita pavasari pirkau oras -vanduo siurbli Sanyo. 18 kw
Namas 170 m2. Langu plotas - 45 m2(yra kelios dideles vitrinos iki grindu)Visur grindinis sildymas.Silumos siurbliui irengtas atskiras skaitiklis.
Stai skaiciai uz sildyma ir karsta vandeni(tikrai negailim). Seima is 4 asmenu:
1 aukstas - 20-21 laipsnis
2 aukstas - 18-19 laispniu

2009.12 men - 436 Lt. Salciai buvo iki - 21 laipsnio
2010.01 men - 460 Lt. Salciai buvo iki - 28 laipsniu
iki 2010.02.11 d. - 171 lt. ziuresim kas bus toliau...

Pats atlikau projektavimo darbus. Darbus atliko samdyti santechnikai.
Isbandziau ant savo kailio. Uzvakar padariau siluminio mazgo modifikacija(update), manau, kad dar sumazes sanaudos.

Siaip siurblys jau paleistas nuo 2009.05.27 d., tai iki 2009.12. men. elektros sanaudos  karstam vandeniui ir sildymui rudeni - 580 Lt.

Dabar galite palyginti su butais, kai Vilniuje uz 50 m2(mano namas 170 m2) zmones moka po 400-600 Lt.

Jeigu bus idomu, galiu padeti irengti namie sildyma.


Papildysiu savo ataskaita uz vasari:
karstas vanduo ir sildymas uz vasari(vakar sudejau skaiciukus) - 320 Lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vitalikus: 01 kovo 2010 - 22:45
Sildomo ploto 550, man SVEO paskaiciavio taip, kad geriau du siurbliai nei vienas galingas, todel elektros maziau ims:

Katiline

SVEO eco 14 šilumos siurblys 13,9kW 2vnt 27316 Lt
COP 4,68
Šildymo galia 13,9 kW
Galia iš tinklo 2,9 kW
Valdo 2 šildymo ratus
Boileris G300R. 300litrų su 2,7m2 gyvatuku 2624 Lt
Katilinės aprišimo medžiagos, iki kolektorių apjungimo. 4100 Lt
Darbas, katilines sumontavimo 3600 Lt
Šaldymo mazgo įrengimas panaudojant šaltneši iš grežinio kolektoriaus 2700

Laukas

Vertikalus kolektorius 450m x 65 lt. 4 po 100m 26000 Lt
Į kainą įeina vamzdis, įvadas, aprišimas gręžinių.
Gręžinių aprišimas, apjungimas 1120 Lt

Cirkuliacinio mazgo įrengimas šildymui, baseino šildymui

Mazgas cirkuliacinis 1800 Lt
Siurblys cirk. šildymui 2025 Lt
Siurblys cirk. Baseinui. 900Lt


SUMA SU PVM 85900Lt

Cia kaip matot be medziagu viduje . COP man atrodo nedidelis. Idomu o ar negali sugesti tie vamzdziai, kurie bus zemeje, kokiu gedimu kazin pasitaiko? garantija 5 metai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo KristiTal: 02 kovo 2010 - 09:13
QUOTE(verute4 @ 2010 03 01, 23:30)
Dedelis Suds tas geoterminis visoks, zmones neturi kur pinigu det ir vedasi visokias raizgalynes,sukisa po 40 000 litu  ir vargsta, tai nesyla tai dar koks velnias iseina.Draugas su malkomis visa ziema uz 500 litu pirko ir sildosi.I menesi gaunas  tik 150 .


O tu vietoj tamponu kiskis "ten" stiklo vatos gabalus, juk bus desimt kartu pigiau, sezonui uzteks 10 litu maximum. Kiekvienam savo, ubagams belieka tik pavydeti.
Atsakyti
QUOTE(KristiTal @ 2010 03 02, 10:09)
     
Cia kaip matot be medziagu viduje . COP man atrodo nedidelis.  Idomu o ar negali sugesti tie vamzdziai, kurie bus zemeje, kokiu gedimu kazin pasitaiko? garantija 5 metai.

o koks Cop yra jums geras? vokiškas ŠS daugiausia neša apie 6. Kaip suprantu sveo kažką panašaus sukūrė. Kaina kaip tokiam plotui gal ir normali, bet tai man įdomu kaip jie skaičiuoja tą galingumą, Ar paskaičiuoja teorinius pastato šilumos nuostolius ar primeta iš akies g.gif
Vamzdynas, jei jis neturi jungčių tai sugesti negali, rizikingiausios vietos yra sujungimai. na nebent mechaniškai pažeisit užsimiršę begrežiodami sklypą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(KristiTal @ 2010 03 02, 10:09)
Sildomo ploto 550, man SVEO paskaiciavio taip, kad geriau du siurbliai nei vienas galingas, todel elektros maziau ims:

Katiline

        SVEO eco 14  šilumos siurblys 13,9kW  2vnt  27316 Lt 
COP 4,68   
Šildymo galia 13,9 kW   
Galia iš tinklo 2,9 kW   
Valdo 2 šildymo ratus   
Boileris G300R. 300litrų su 2,7m2 gyvatuku  2624 Lt 
Katilinės aprišimo medžiagos, iki kolektorių apjungimo.  4100 Lt 
Darbas, katilines sumontavimo  3600 Lt
Šaldymo mazgo įrengimas panaudojant šaltneši iš grežinio kolektoriaus 2700

Laukas

Vertikalus kolektorius 450m x 65 lt.  4 po 100m  26000 Lt 
Į kainą įeina vamzdis, įvadas, aprišimas gręžinių.   
Gręžinių aprišimas, apjungimas  1120 Lt

Cirkuliacinio mazgo įrengimas šildymui, baseino šildymui

    Mazgas cirkuliacinis  1800 Lt
    Siurblys cirk. šildymui  2025 Lt
    Siurblys cirk. Baseinui.          900Lt
                              SUMA SU PVM 85900Lt
       
Cia kaip matot be medziagu viduje . COP man atrodo nedidelis.  Idomu o ar negali sugesti tie vamzdziai, kurie bus zemeje, kokiu gedimu kazin pasitaiko? garantija 5 metai.

nu ziauriai daug. patalpu plotas aisku pas jus irgi nerealus bigsmile.gif
matau, kad cia daug sumos suvalgo vertikalus kolektorius. ar niekip neiseina daryt horizontalaus? kodel katilines sumontavimo ir apsirismo dvi atskiros sumos? Pvz.: pas mus katllines sumontavimas ir aprisimas buvo-5000lt.
aisku, labai sunku komentuoti, kai namo plotas tris kartus uz musu didesnis, gal tikrai reikia kazkokiu papildomu pribumbasu, visgi suma man atrodo labai didele unsure.gif
o cirkuliacinis siurblys tai cia matau tik baseinui? ar ir i san mazgus karstam vandeniui? lyg siol nesuprantu koks grybas mane itikino statyt cirkuliacini siurbliuka karstam vandeniui doh.gif nei karto taip ir nebuvom ijunge- tik dulkes renka...karstas vanduo atbega taip greit, kad nera prasmes ji jungti ir ta vandeni varineti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Giedruolė @ 2010 03 02, 10:02)
o koks Cop yra jums geras? vokiškas ŠS daugiausia neša apie 6. Kaip suprantu sveo kažką panašaus sukūrė. Kaina kaip tokiam plotui gal ir normali, bet tai man įdomu kaip jie skaičiuoja tą galingumą, Ar paskaičiuoja teorinius pastato šilumos nuostolius ar primeta iš akies  g.gif
Vamzdynas, jei jis neturi jungčių tai sugesti negali, rizikingiausios vietos yra sujungimai. na nebent mechaniškai pažeisit užsimiršę begrežiodami sklypą smile.gif




As kaip suprantu COP turetu buti ne maziau 5 g.gif Teoriniai pastato silumos nuostoliai nepaskaiciuoti, jie kol kas sudare samata is mano pasakymo. Siaip silumos nuostoliai turetu buti dideli, nes pagrinde vitrinos, viena 6 metru aukscio.
Papildyta:


Horizontalaus kolektoriaus neiseitu pastatyti, sklypas trikampis. Cirkuliacinis siurblys tai tik baseinui.

Suma gaunasi didele doh.gif apie ta geotermini tik pradejusi dometis esu. Dujinis katilas kainuotu 11000. Ir tikriausiai baseinui gal reiktu atskiro katilo, nezinau.
Atsakyti
QUOTE(KristiTal @ 2010 03 02, 12:25)
Suma gaunasi didele doh.gif  apie ta geotermini tik pradejusi dometis esu. Dujinis katilas kainuotu 11000. Ir tikriausiai baseinui gal reiktu atskiro katilo, nezinau.


o nebutu jums paprasciau ir pigiau sildytis dujomis, jei jau jas turite sklype ar prie jo g.gif
Atsakyti
QUOTE(giedre.v @ 2010 03 02, 15:10)
o nebutu jums paprasciau ir pigiau sildytis dujomis, jei jau jas turite sklype ar prie jo  g.gif


Tai va as ir galvoju, kad vis del to nuspresiu dujomis sildytis, nes salia sklypo jos. Ir gausis tikrai pigiau.
Atsakyti
QUOTE(KristiTal @ 2010 03 02, 20:39)
Tai va as ir galvoju, kad vis del to nuspresiu dujomis sildytis, nes salia sklypo jos. Ir gausis tikrai pigiau.


Ojojoi, kokia geo kainike... as irgi norejau geo, bet bus dujos.... pigiau.... thumbup.gif
Atsakyti