Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 6

na nežinau, jei saldos ŠS bus kaip ir rekuperatoriai tai nenorėčiau. pati asmenišakai nečiupinau, bet VBS veikia.
Atsakyti
QUOTE(Danačka @ 2011 03 04, 13:20)
Tai kodel nezavi tos sumos? Taigi cia visi mokesciai susieje su namu, daugiau juk nereikia uz nieka moketi. Mano sildomas pl. 210 kv. tai man brangiau gaunasi. Per salcius tai net iki 800 lt., bet gal ir mes buiciai daugiau tos elektros sunaudojam ziema, einam i pirti kur irgi ir telikas veikia ir silta vandeni papildomai naudojam ir t.t. Na bent jau mano seimyna tai tikrai netaupiai gyvenam, o metinis mokesciu vidurkis mums gaunasi kazkur 450 lt. Cia zinoma tik apytiksliai.
Tai kad butuose zmonem vien uz sildyma apie 400 lt., o kur dar visi kiti mokesciai.
Zodziu manau, kad kaina tikrai nedidele.


nu man tai žinokit yra nenormalu mokėti už šildymą 500lt sukišus 30-40t, o kiti dar ir daugiau sukiša. Su butais tarybiniais tai net nėr čia ką lyginti, ir tai nepalyginami dalykai, būtų galima lyginti jei žmonės šildytusi patys....investicijo suma nelogiška mokamai sumai už elektrą...dujos, mokėsi tiek pat, komfortas toks pats, investicija kelis kartus mažesnė...
nors čia pasisikaičius jūsų postus ir moeksčius, supratau dar vieną dalyką, kad pas daug ką pagailėta litukų stogo bei sienų šiltinimui, tai gal už tai ir mokesčiai už elektrą nenormalūs g.gif
aš daug domiuosi šs, pati labai noriu ar oras-vanduo, ar žemė-vanduo, tik vat kažkaip nesusiveda man galai: investicija ir mokamos sumos.
Atsakyti
QUOTE(virpas @ 2011 03 04, 14:03)
Na turint omeny komforta, tai kaina protinga, beje normali pusaiu komforti6ka KK kuro sistema man pasi8lyta buvo tik apie 6 tukst pigaiu negu pilnai automatizuota ŠS gruntas vanduo ir tai todėl, kad nėra kur horizontalaus kolektoriaus padaryt...


Tai vat vienintelis nedidelis koziris ir tera komfortas... cool.gif
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 03 05, 11:12)
nu man tai žinokit yra nenormalu mokėti už šildymą 500lt sukišus 30-40t, o kiti dar ir daugiau sukiša. Su butais tarybiniais tai net nėr čia ką lyginti, ir tai nepalyginami dalykai, būtų galima lyginti jei žmonės šildytusi patys....investicijo suma nelogiška mokamai sumai už elektrą...dujos, mokėsi tiek pat, komfortas toks pats, investicija kelis kartus mažesnė...
nors čia pasisikaičius jūsų postus ir moeksčius, supratau dar vieną dalyką, kad pas daug ką pagailėta litukų stogo bei sienų šiltinimui, tai gal už tai ir mokesčiai už elektrą nenormalūs  g.gif
aš daug domiuosi šs, pati labai noriu ar oras-vanduo, ar žemė-vanduo, tik vat kažkaip nesusiveda man galai: investicija ir mokamos sumos.

Jus ir vel savo kalbat. Cia juk mes ne uz sildyma, o visos islaidos, VISOS, absoliuciai uz viska (na aisku uz telefonus ir interneta jau atskirai)

Atsakyti
papasakokit kaip šaltomis dienomis kuomet -15 ir daugiau, šildotes jau elektra ar dar siurbliai kažką išspaudžia?
kokios įmonės jums montavo? gal kas neseniai užsakinėjot, įdomu kokias įrengimo sumas paskaičiavo g.gif aš domiuosi naujos idėjos thermia šs, taip pat įstrigo stiebel eltron steltronikos...bet kažkaip labai daug dviprasmiškų patirčių g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Danačka @ 2011 03 05, 19:56)
Jus ir vel savo kalbat. Cia juk mes ne uz sildyma, o visos islaidos, VISOS, absoliuciai uz viska (na aisku uz telefonus ir interneta jau atskirai)


nu jau visos.. o kredito palukanos? o pati suma - padalinkyte i 20metu/8men - uz ta sistema kas menesi mokate kokius 400 .. ir ziema ir vasara.. o po 5 metu resursas siurblio isseks ir reikes dar viena pirkt - uz 10000.. arba COP nukris iki 1 smile.gif aishq as cia is "akies" viska - bet..
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2011 03 05, 21:02)
nu jau visos.. o kredito palukanos? o pati suma - padalinkyte i 20metu/8men - uz ta sistema kas menesi mokate kokius 400 .. ir ziema ir vasara.. o po 5 metu resursas siurblio isseks ir reikes dar viena pirkt - uz 10000.. arba COP nukris iki 1 smile.gif aishq as cia is "akies" viska - bet..


va va, ne vien elektrą reikia skaičiuoti į kas mėnesį išleidžiamus pinigus...pačio siurblio pakeitimas tai jau nelabai baisu, lyginant su visos sistemos kaina smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2011 03 05, 21:02)
nu jau visos.. o kredito palukanos? o pati suma - padalinkyte i 20metu/8men - uz ta sistema kas menesi mokate kokius 400 .. ir ziema ir vasara.. o po 5 metu resursas siurblio isseks ir reikes dar viena pirkt - uz 10000.. arba COP nukris iki 1 smile.gif aishq as cia is "akies" viska - bet..


Gal ir galima kazkiek sutikti,kad tai prabangos dalykas,bet jei veikia gerai,patogumas geras.Tas siurblys siaip dirba,kaip buitinis saldytuvas,o saldytuvai "traukia" ir 10,ir 30 metu.Pagrindinis siurblio komponentas yra kompresorius,kuris nekainuoja 10000lt.O del COP radau info nete,kad vokieciai berods 20 metu matavo temperatura grezinyje (vertikalus kolektorius) ir nustate,kad 15-20 metru gylyje po 2-3 metu naudojimo temperatura krito nuo 12C iki 8C ir daugiau nesikeite.Aisku,cia sunku lyginti,nes neaiskio klimatines salygos ir t.t.Taip pat rusu mokslininkai nustate,kad buvusios TSRS europineje teritorijoje COP su vertikaliu kolektoriumi yra apie 3.5.
Daug nezinomuju:)
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 03 04, 09:48)
domina tai domina...bet va, kad sumos visai nežavi  g.gif

Kovo mėn. miesto šilumos tinklų vid. 1 m2 kaina 4,54. 120 m2 namui sunaudota elektros už 420 lt, iš kurių apie 100 lt atimkime kitoms reikmėms (maisto gaminimas, skalbimas, apšvietimas ir t.t.) Namo 1m2 šildymo kaina 2,67 Lt. Su investicijomis kaina 5,59 Lt (investicijos padalintos 10 metų, 6 šildymo mėnesiams)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vida2: 06 kovo 2011 - 18:53
Sveiki,

Gal kas galit atsakyti ar galima daryti grezini vandeniui ir tame paciame grezinyje montuoti vertikalu geoterminio kolektoriu?
Atsakyti
QUOTE(mergina05 @ 2011 03 05, 20:23)
papasakokit kaip šaltomis dienomis kuomet -15 ir daugiau, šildotes jau elektra ar dar siurbliai kažką išspaudžia?
kokios įmonės jums montavo? gal kas neseniai užsakinėjot, įdomu kokias įrengimo sumas paskaičiavo  g.gif aš domiuosi naujos idėjos thermia šs, taip pat įstrigo stiebel eltron steltronikos...bet kažkaip labai daug dviprasmiškų patirčių  g.gif  g.gif


Na mūsų atveju tenai nebuvo įsijungę dar nė karto per 3 šildymo metus, nors temperatūra nukrisdavo ir iki beveik -30 2010 m. pradžioje (kas nėra labai būdinga pajūriui, kur mes gyvename). O mokėt išeina apie 550 Lt už viską šios žiemos mėnesiais. Kadangi vasarą elektros sunaudojam apie 120 Lt, bet žiemos mėnesiais elektros sąnaudos didesnės apšvietimui, virimui (kadangi ištisai aš būnu arba auklė būna namuose su vaiku, tai tris kartus per dieną kepama-verdama, indukcinė viryklė turi daug darbo) tai galim daryt prielaidą, kad apie 150-200 išeina kitoms elektros išlaidoms. Tai vien šildymas išeitų apie 400-350 Lt. Šildomo ploto apie 180 m2. Man atrodo, kad nėra labai brangu. Investicijos buvo iki 30 tūkst. Darėm geoterminį dėl to, kad dujų tada dar nebuvo galimybės prisijungt. Dabar galimybė yra, bet iš kaimynų nelabai kas trokšta dujų...
Atsakyti
Labai paprastai galima paskaičiuoti kiek brangiau gaunasi šildymo sistemos įrengimas granulemis ir geoterma. Mano gauti pasiūlymai, abiem atvejais šildymas grindinis, o kietas kuras netinka apskritai:
Geoterma:
Du gręžiniai, ŠS, montavimas, paleidimas esamame sandėliuke- nereikia patalpos kurui sandėliuoti ir atskiros patalpos katilinei- 35000 Lt.
Granulės:
Pečius, apsiuvimas, akumuliacinė talpa- 21000 Lt.
katiline, min 5m2- ~4500 Lt.
sandeliukas, min 4m2- ~3600 lt.
Kaminas- ~3500 lt.
viso: ~33600 lt.
Tai kur tas geotermos brangumas gaunasi???
Skirtumas tik apie 2000 lt. ir jokio galvos skausmo dėl kuro tiekimo.
Beje panaši kaina gaunasi ir dyzelinio katilo atveju, o dujos netinka nes jų elementariai nėra...
Atsakyti