Įkraunama...
Įkraunama...

Kroatija

sveiki, klausimas tiems , kurie yra nuolatinii šios temos rašytojai- kurioje temoje daugiausia info ką verta pamatyti, aplankyti. baisiai daug paistalų yra prirašyta. negaištant laiko norėtųsi konkretesnės informacijos. domina ne architektūra, o daugiau gamta, kalnai. ir dar- kur patogiausia nakvot lenkijoje? vykstame su kemperiu . bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(ausriux75 @ 2009 07 02, 12:15)
Norėjau paklausti tokio dajykėlio blush2.gif -kur pirkot alyvuogių aliejų?Turguj kokiam,parduotuvėj ar galima pas žmones,kaip Kretoj?

Pas seimininkus pasiklausem,tai is savo rusio atnese,nors siaip jie tuo neprekiavo.O gatvese iskabos prie namu,kas kuo prekiauja.
Papildyta:
QUOTE(niedulis @ 2009 07 02, 14:58)
Truputėlis šviežių žinių. Šįryt pargrįžom. Trivietis apartamentas  Primoštene kainavo 40 eurų (su kondicionieriumi), dvivietis kambarys - 30 eurų. Pasirinkimas buvo nemažas.

Pries 2 metus Primostine, uz 2 kambarius keturiese palikom po 15 euru.
Atsakyti
QUOTE(ausriux75 @ 2009 07 02, 10:15)
Norėjau paklausti tokio dajykėlio blush2.gif -kur pirkot alyvuogių aliejų?Turguj kokiam,parduotuvėj ar galima pas žmones,kaip Kretoj?



Mes pakelej pirkom. Kazkaip tam regione labai daug prekybininku buvo. Tik kainu nebepamenu..
Atsakyti
QUOTE(gabazzz @ 2009 07 03, 12:28)
Mes pakelej pirkom. Kazkaip tam regione labai daug prekybininku buvo. Tik kainu nebepamenu..

Primostene gatveleje maciau po 70 kunu. Kaimuose gal turetu buti pigiau.
Atsakyti
Sveiki Kroatijos myletojai. Mes irgi ka tik is ten.Kaip visada grizus is kelioniu- nostalgija ir didelis noras grizti.
Siemet buvom 6 dienas prie Trogiro ir likusias kitas Makarskos rivjeroj Podgora miestely.Abiejose vietose labai patiko.Gyvenom ant juros kranto, pirmojoje vietoje apartamentus rezervavomes internetu-tai po 10 eur zmogui, antrojoj po 13eur , bet jau buvo prasmatniau. Abiejose vietose labai svaru ir tvarkinga, malonios seimininkes , padovanojo rakijos, antroji -alyvu aliejaus , vaikiukui masina ir sokoladuku smile.gif Labai nuosirdziai ir graziai bendravom.
Vyras siek tiek daugiau aplakste motociklu, o mes tuo metu papludimy sedejom, zmoniu minimumas, gali nuogalintis kiek nori. Tiesa matem Makarskoje zmoniu tirstai buvo.Bet mes ten ir nesiverzem.
Maisto vezimes siek tiek is Lt ("tusonkes''),galvojom apsipirkti PL, bet ta diena kai vaziavom, pas juos buvo kazkokia svente ir nedirbo jokia parduotuve, tai pabaigem apsipirkt Cekijoje.Kadangi vaziavo beveik 3 m. sunus, tai valgyt daremes namuose, o kavinese valgydavom juros gerybes ir tai kas idomiau...
Aplankem Trogira, KRKA nac.parka,Sibenika, Zadara, Makarska, Dubrovnika, Hvar sala ir dar visokiu mazu miesteliuksciu, Bosnija ir Herc.
Buvom pakile i kalnus.Viskas labai patiko.Vaikas kelioneje jautesi puikiai- man tai irgi svarbiausia smile.gif
Griztant Austrijoj pyle kaip is kibiro, Cekijoj is viso stichija siaute, zaibavo, liutis nezmoniska, autostrada plaukem, beieskodami nakvynes patekom i savotiskus spastus, nes upe per keliolika minuciu apseme kelia...Ui buvo adrenalino.Ant priekabos vezemes moto, kas apsunkino apsisukimus.Zodziu ,poterius vos nepradejau kalbet biggrin.gif Lenkijoje nakti zmones su chalatais vaiksciojo, nes tvino gatves.Prasidejo kamsciai- tai nutarem lekt iki varsuvos, nes blaskytis buvo kvaila.
Tai va su kokiais nuotykiais...
Beje, Kroatijoj buvo tuo metu ir zemes drebejimas 4balu, epicentras Zadare, bet viena karta bevalgant kavinej musu kaimuky irgi man zeme po stalu susvyravo...Na nemoku paaiskint, bet kazkas buvo...ir po kurio laiko suzinojom per zinias, kad buvo pozeminiai smugiai ir Makarskoj.Tai vat smile.gif
Atsakyti
Mes irgi jau PO sad.gif Kelionė - 2 savaitės, o atrodo, kad taip senai namie nebuvę - gerai smegenys išsijungia... Praeitoj temoj rašiau apie pirmąją savaitę, šioj tęsinys apie antrąją.
Kažkas klausė, dėl ko nepavyko nusipirkti Slovėnijos vinjetės LT - nes pradėjus lupti nuo lango atsirado iki tol nematomas užrašas, jog draudžiama wink.gif Nedurni jie tongue.gif
Po nakvynių Duga Rat (už Splito 20 km) patraukėm į Dubrovniką, ten permiegojom, nes norėjom apžiūrėti ir naktinį ir dieninį miestą (35 EU). Iki senamiesčio važiavom miesto autobusu, savąją palikę prie buto. Bilietas 20 kunų/asm. Vakare miestas prisipildo gatvės artistų, tikrai verta užsibūti.
O tada atgal į pajūrį, ir 3 naktys Gradac'e (40EU apartamentai). Ten ilgas paplūdimys, jie teigia, kad gražiausias ir ilgiausias pakrantėje. O miestelis toks a la Šventoji, tik mažesnis, bet daug kavinaičių, paplūdimy vandens čiuožykla ir teniso/biliardo ir kt. žiadimų stalai (aišku, mokama smile.gif) Organizuojamos kelionės į salas ir džipais į kalnus. Pvz. į Korčulą - 200 kunų/asm. su pietumis. Nebeužteko laiko, planavom važiuoti savarankiškai mašina, gautųsi pigiau.
Mane nuvylė Splitas - per daug tikėjausi iš aprašymų iš tų Diokleciano rūmų sad.gif Kažkaip mes kitaip rūmus įsivaizduojame, o ten - padrikų griuvėsių fragmentų kompaktiškas rinkinukas. O Trogiras patiko labiau, bet čia mano subjektyvūs pastebėjimai.
Atgal pasukom greitkeliais iki Plitvicų, pasibastėm po parką, permiegojom kaime pas vietinius (30 EU) ir - į Budapeštą. Ai, dar pakeliui Karlovace apsipirkom lauktuvių, nes atidėliojom viską iki paskutiniosios. Tai turėjom užsiėmimą, kol radom turgų. Patarimas, pirkit viską iš karto, kai tik pamatot, ko norit, nes kainos visur panašios, o paskui gali neberast, kaip man biggrin.gif Taip ir neparsivežiau nei aliejaus, nei levandų šluotų doh.gif
Budapešte visai kitoks karštis, varginantis; bet miestas man labai patiko, gerai, kad pakeitėm pradinį planą ir grižom per jį (į priekį - per Austriją). Nakvojom hostelyje už 55 EU (2 suaugę ir vaikas), galima buvo rast ir pigiau, bet naktį jau nebebuvo noro tąsytis.
Šiandien suvedėm balansą - 14 dienų 2 suagusiems ir 1 6-mečiui apie 5200 Lt.

Atsakyti
QUOTE(ypata @ 2009 07 05, 17:43)
Mane nuvylė Splitas - per daug tikėjausi iš aprašymų iš tų Diokleciano rūmų sad.gif Kažkaip mes kitaip rūmus įsivaizduojame, o ten - padrikų griuvėsių fragmentų kompaktiškas rinkinukas. O Trogiras patiko labiau, bet čia mano subjektyvūs pastebėjimai.


Manes Splitas nenuvyle, bet Trogiro senamiestis tikrai mielesnis thumbup.gif .
O gal buvote nueje i tu D. rumu tunelius? As jau pora kartu buvau, bet ir vel nusprendziau ten neiti, nes jie pinigus uz kiekviena nieka ir smulkmena megejai imt doh.gif . Ar ten yra kas idomaus? g.gif
Atsakyti
O mes vakar pusdienį praleidome Lošinj ir Cres salose, tad jei kam įdomūs įspūdžiai, kelto kainos ir kt. info, galite pasiskaityti smile.gif Daug nesiplėtojant.

Kroatija unikali šalis, kurios greitai neapžiūrėsi, viskam reikia laiko. Pvz. važiuoji į tą patį miestą ar miestelį n kartų, ir kas kart atrandi naujų dalykų smile.gif Dėl patikusių dalykų pritariu - pirkite iš karto. Nes skirtingi regionai ir kitur tie patys produktai gali kardinaliai skirtis. Pvz. sūris ar alyvuogių aliejus. Man pats skaniausias sūris pirktas netoli Plitvicos ežerų. O visų išgirtas Pago - pusėtinas. Labai skanus aliejus iš Hvar salos.

Tikriausiai naujienų nesekate, nes jei tikrai reali info, tai nuo liepos 1 d. Slovėnijoje įvestos naujos 7 d. trukmės vinjetės už 7 eurus. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ypata @ 2009 07 05, 18:43)
Mes irgi jau PO sad.gif Kelionė - 2 savaitės, o atrodo, kad taip senai namie nebuvę - gerai smegenys išsijungia... Praeitoj temoj rašiau apie pirmąją savaitę, šioj tęsinys apie antrąją.
Kažkas klausė, dėl ko nepavyko nusipirkti Slovėnijos vinjetės LT - nes pradėjus lupti nuo lango atsirado iki tol nematomas užrašas, jog draudžiama wink.gif Nedurni jie tongue.gif
Po nakvynių Duga Rat (už Splito 20 km) patraukėm į Dubrovniką, ten permiegojom, nes norėjom apžiūrėti ir naktinį ir dieninį miestą (35 EU). Iki senamiesčio važiavom miesto autobusu, savąją palikę prie buto. Bilietas 20 kunų/asm. Vakare miestas prisipildo gatvės artistų, tikrai verta užsibūti.
O tada atgal į pajūrį, ir 3 naktys Gradac'e (40EU apartamentai). Ten ilgas paplūdimys, jie teigia, kad gražiausias ir ilgiausias pakrantėje. O miestelis toks a la Šventoji, tik mažesnis, bet daug kavinaičių, paplūdimy vandens čiuožykla ir teniso/biliardo ir kt. žiadimų stalai (aišku, mokama smile.gif) Organizuojamos kelionės į salas ir džipais į kalnus. Pvz. į Korčulą - 200 kunų/asm. su pietumis. Nebeužteko laiko, planavom važiuoti savarankiškai mašina, gautųsi pigiau.
Mane nuvylė Splitas - per daug tikėjausi iš aprašymų iš tų Diokleciano rūmų sad.gif Kažkaip mes kitaip rūmus įsivaizduojame, o ten - padrikų griuvėsių fragmentų kompaktiškas rinkinukas. O Trogiras patiko labiau, bet čia mano subjektyvūs pastebėjimai.


Splitas visai nieko, grazesnis tampa kai sutemsta. Skaytume, gal neverta plaukti i salas. Siiap tai visi miesteliai turi panasumo savo siauromis gatvelemis, tam tikromis detalemis, daug baznyciu, daug tu paciu augalu.
Nuostabiausi tai Biokovo kalnai, o po to Plitvica,Dubrovnikas.
Atsakyti
QUOTE(Subjektyvi @ 2009 07 07, 17:35)
Tikriausiai naujienų nesekate, nes jei tikrai reali info, tai nuo liepos 1 d. Slovėnijoje įvestos naujos 7 d. trukmės vinjetės už 7 eurus. 4u.gif


Aš truputuką patikslinsiu ax.gif , kad vinjetė savaitei kainuoja 15 eurų automobiliui, 7,5 euro - motociklams
Atsakyti
Sveiki, kokia ekskursija is siu dvieju patartumete imti: i Biokovo salnus lydeti saules ar plaukima i Hvar ir Brac salas? Noretusi dvieju, bet abejoju, ar pavyks del finansu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Frezija13 @ 2009 07 07, 18:01)
Splitas visai nieko, grazesnis tampa kai sutemsta. Skaytume, gal neverta plaukti i salas. Siiap tai visi miesteliai turi panasumo savo siauromis gatvelemis, tam tikromis detalemis, daug baznyciu, daug tu paciu augalu.
Nuostabiausi tai Biokovo kalnai, o po to Plitvica,Dubrovnikas.



O man Dubrovnikas visai nepatiko. Jis man pasirode labai nesvarus, pilna balandziu, kaciu, kuriu smarve yra visame mieste ir jei karsta diena, tai isvis neimanoma vaiksciot, nes didele smarve.
Kadangi mes pravaziavom visa pakrante nuo Rijekos iki Dubrovniko, tai man fainiausi miestai Trogir, Zadar, Sibenik.
Atsakyti