Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo teisė Airijoje

sveikos mielosios mamytes.. 4u.gif sukuriau sia tema tam kad,galetume pasidalinti savo patirtimi ir ziniomis apie darba Airijoje,apie Musu teises smile.gif taigi,turiu ir as siokia tokia problemele..ir noriu viska isiaiskinti,gal kas patars ax.gif smile.gif esu nescia,iki 5 menesio dirbau naktinej,vis prasiau sefo kad man duotu dar viena zmogu,nes vienai,fizinis darbas kepykloj buvo persunkus..aisku as negavau,sefas vis sake,kad pakalbes su supervaizoriumi,o supervaizoris su sefu..neiskentus perejau i dienine..ir ka jus manot,jis i mano vieta netgi 4 aires paeme..as manau tas yra nesazininga..taigi,vakar atejes pareiske kad nera darbo ir mazins darbo laika,is full time,gavau dirbti tik 2 dienas.sake ,kad as paskutine atejau,taigi ir kenciu,bet jis apie tas 4 aire net sneket nenori,nors jos dirba tik 3 sav,o as jau pusantru metu..ejau siandien su juo sneketis,aisku jis kaip visada snekejo savo,tipo nenorejot dirbt nakti tai jis nieko padaryt negali. bet juk as nedelto nedirbau kad nenorejau,as noriu,bet gi as jau beveik 7 men nescia,o ten fiziskai sunkus darbas..manau yra skirtumas.. na ir nezinau ka daryti,ar as teisi tuo atveju ar ne ?
galvojau eit i sociala,sako ten damoka uz likusias dienas,bet as dar neturiu 2 metu pradirbusi,tai nemanau ,kad gausiu..ar tai tiesa? ir gal kas mergaites zinot kaip su tais daktaro atleidimais cia viskas,jei su darbu nesusitvarkyciau eiciau daktaro prasyt,pagalbos,bet.. bet nezinau ir cia sistema kokia...kiek laiko reikia prabuti <prasirgti>, kad gautum pinigus,kas uz tai moka,ir t.t. esu tikrai pasimetus ir pikta,gi visiems pinigeliu reikia,o ypac kai arteja didzioji diena nestuke.gif smile.gif gi mazyliui ant zemes lovytes nepaklosi g.gif biggrin.gif taigi dekoju jums is anksto uz patarimus,ir dalinkites savo patirtimi ir neleiskit buti diskriminuojamos wub.gif smile.gif 4u.gif
Atsakyti
i sociala gali eiti nesvarbu kad neturi dvieju metu.jei ant geros"tetos papuli"promokes.jei ir vyras mazai dirba,tai gimus leliukui pildyk forma seimos pasalpai gauti.o del sefo tai zinai pati,ne visi jie mumis megsta,,,,tai va
Atsakyti
Nescioms kurios dirba joms kenkianti darba (darbas naktimis i sarasa ieina) galima iseiti i health and Safety Leave (kaip biuletenis), jei darbdavys nepakeicia darbo salygu. Tau buvo per sunku jis pakeite - dirbi diena ir maziau valandu. Sitoj vietoj man rodos jis teisus (nebent ten del tu 4 airiu ne biggrin.gif ).

Del daktaro. As budama nescia isejau ant paprasto biuletenio 3cia menesi ir buvau iki pat dekreto smile.gif Gavau is socialo pasalpa "illness benefit". Esme tame, kad nestumas nera liga taigi tektu ka nors prigalvoti. As turejau is LT lapuka kad pas mane placenta zemokai, nuejus pas GP aiskinau kad dirbu fizini darba ir nebegaliu dirbti. Zodziu supratom vienas kita ir jis man saziningai karta i menesi rasydavo biuletenius su diagnoze "pregnancy problems" blush2.gif Taip kad nuo GP priklauso.
Tik dar vienas niuansas - Socialo sveikatos skyrius pries mokedamas pasalpa, gali issikviesti patikrinti sveikata... Cia gali buti beda. Bet man nebuvo cool.gif O kad gauti Ilnes benefit reikia kazkiek but pradirbus, nepamenu jau, gal 2 m. g.gif
Atsakyti
cia tos valandos sumazintos ne del nestumo..cia etatu mazinimas,nes darbo nebera..o kai mazina etatus tai pradeda nuo paskutiniu atejusiu..betas gi ne paskutine teatejau esu pagal sarasa.. verysad.gif beje nuejau i sociala vakar,ji man pareiske kad as pradirbusi tik 2 men..nors istikro dirbu jau beveik 2 metus...eisiu ryt i darba aiskintis,kodel taip pas mus...manau visiems kas ten dirba sefas staigmeneles turi,tik as pirma tesuzinojau smile.gif ir ka tokiu atveju daryt?i teisma duot?
Atsakyti
o tu neesi SIPTU uzsiregistravusi ? As tai ten is karto kreipciausi g.gif
Atsakyti
QUOTE(murzinyte @ 2009 06 28, 13:04)
o tu neesi SIPTU uzsiregistravusi ? As tai ten is karto kreipciausi  g.gif

atleisk,bet nezinau kas tas yra blush2.gif ax.gif gali paaiskint? wub.gif
Atsakyti
QUOTE(lialite @ 2009 06 25, 21:16)
sveikos mielosios mamytes.. 4u.gif sukuriau sia tema tam kad,galetume pasidalinti savo patirtimi ir ziniomis apie darba Airijoje,apie Musu teises  smile.gif taigi,turiu ir as siokia tokia problemele..ir noriu viska isiaiskinti,gal kas patars ax.gif  smile.gif  esu nescia,iki 5


labu,
na kiek man zinoma, kai laukiesi, tavo darbdavys nori nenori turi 'pratestuot' tavo darbo salygas ir jei yra kazkas zalinga ar kitaip kenksmimga ar kaip minejai per didelis fiznis kruvis ir ypatingai naktines pamainos, jis turi jas pakeist. maciau cia kazkurios mamos komentara, kad jis nukirpdamas valandas tau pakeite salygas, bet taip nera. juk tau tos salygos privalo but pakeistos nekeiciant atlyginimo ir kitu sutartu dalyku. pabandyk paskaitines citizensinformation.ie man rodos, kad is ten ir pati suzinojau, kas per sistema. nezinau kaip viskas rutuliotusi dabar kai tu kiek suprantu 'savo noru' perejai i dienine pamaina, bet kaip sakiau uzmesk aki i ta puslapeli, ir reikiamos temos gale visada yra linkai i reikalingas institucijas.
sekmes!

Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Norejau paklaust, ar gali teisiskai darbdavys atleisti nestuke.gif ?
Neseniai suzinojau, kad buvo atleista pazistama nestuke.gif Kaip cia yra su tais darbo istatymais nesciosioms? g.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(lialite @ 2009 06 25, 21:16)
sveikos mielosios mamytes.. 4u.gif sukuriau sia tema tam kad,galetume pasidalinti savo patirtimi ir ziniomis apie darba Airijoje,apie Musu teises  smile.gif taigi,turiu ir as siokia tokia problemele..ir noriu viska isiaiskinti,gal kas patars ax.gif  smile.gif  esu nescia,iki 5 menesio dirbau naktinej,vis prasiau sefo kad man duotu dar viena zmogu,nes vienai,fizinis darbas kepykloj bu


visgi pati dar siek tiek paskaitinejau citizensinformation.ie ir cituoju zemiau tau aktualia dali:
Health and safety leave

An employer should carry out separate risk assessments in relation to pregnant employees. If there are particular risks to an employee's pregnancy, these should be either removed or the employee moved away from them. Under Section 18 of the Maternity Protection Act 1994 if neither of these options is possible, the employee should be given health and safety leave from work, which may continue up the beginning of maternity leave. If a doctor certifies that night work would be unsuitable for a pregnant employee, the employee must be given alternative work or health and safety leave.

Following an employee's return to work after maternity leave, if there is any risk to the employee because she has recently given birth or is breastfeeding, it should be removed. If this is not possible, the employee should be moved to alternative work. If it is not possible for the employee to be assigned alternative work, she should be given health and safety leave. If night work is certified by a doctor as being unsuitable after the birth, alternative work should be provided. If alternative work cannot be provided, the employee should be given health and safety leave.

Time spent on health and safety leave is treated as though the employee has been in employment, and this time can be used to accumulate annual leave entitlement. The employee is entitled to leave for any public holidays that occur during health and safety leave. During health and safety leave, employers must pay employees their normal wages for the first three weeks, after which Health and Safety Benefit may be paid.

If you wish to make a complaint of victimisation or about your rights under the Safety, Health and Welfare at Work Act you should apply using the Rights Commissioner complaint form (pdf).
Where to apply:

Health and Safety Authority
The Metropolitan Building
James Joyce Street
Dublin 1
IRELAND
Tel: +353 1 614 7000
Locall:1890 28 93 89
Fax:+353 1 614 7020
Homepage:http://www.hsa.ie
Email:wcu@hsa.ie

cia linkas i ta puslapi, kur gali parsisiust minima forma ir paskaityt placiau:
http://www.citizensi...lth_safety_work
Atsakyti
QUOTE(Domke @ 2009 07 10, 22:12)
Sveikos  4u.gif
Norejau paklaust, ar gali teisiskai darbdavys atleisti  nestuke.gif  ?
Neseniai suzinojau, kad buvo atleista pazistama  nestuke.gif    Kaip cia yra su tais darbo istatymais nesciosioms?  g.gif  4u.gif


labu,

tiksliai nezinau, jei sakykim ji buvo jau pranesus, kad laukiasi ir ketina iseit motinystes atostogu, tai tikrai negalejo atleist, kitu atveju nesu tikra, reiktu ziuret bendrus darbo istatymus, tuo tarpu visa kas su motinystes atostogom ir teisem susije yra surasyta maternity protection akte. imetu linka su istatymais, kurie turetu atsakyt i ta klausima, bet reik ieskot:
http://www.citizensi...ment_law_update
Atsakyti
Dekoju labai 4u.gif
Atsakyti
na va stai ir as vel su savo problemomis..va ir vel turiu bedu ir problemeliu cia su tuo paciu darbdaviu..sykart jisai mane atleido,uz tai kam nesutikau dirbti pusvalandziu ilgiau..nes turiu mazyli,nemokejo iseitines kompensacijos,bet turejau dar 2 savaites atidirbti,nors ir padare kad del mano kaltes..mano kontrakte to nera parasyta apie laika,tai jis bande pakisti greit pasirasyt nauja,po 4 metu darbo,ir ta pacia diena gavau pastaba,uztai kad isejau is darbo per anksti,nors as ir taip visada dirbdavau,ir mano valandos per savaite virsijo 39 val..viskas ten neteisetai,tai va galvoju ka manot ka daryt?vaziuoju susitikima pas advokata,ka manot ar imanoma ka prisiteist ir laimeti teisme?kokios sumos jei jau taip ?ka manot apie tai?
Atsakyti