Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Duonos kepimo, raugo receptai be komentarų
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos
raganaite2
http://www.savaitgalis.lt/uploads/img/duonu%20daug.jpg[/img]
Sveikos kepėjėlės ir būsimos kepėjėlės, norėčiau visų paprašyti šioje temoje nekartoti parašytų receptų nerašyti komentarų. ši tema sukurta, kad naujokėms ir ne tik būtų lengviau išsirinkti iš receptų gausos ir nereiktų versti visų duonos prirašytų temų. Tad laikykimės tvarkos, tuo pačiu gerbdami vieni kitus. Esamus receptus kiek turiu iš visų temų susisteminus, tikiuos nepraleidau nieko šios savaitės bėgyje sukelsiu. tad prašom tik naujus kelti ir be komentarų. iš anksto dėkoju. o komentarus rašykite Šioje duonos kepėjėlių temoje
Dėkui visoms taip pat už receptus kurie pateikti Duonos temose 4u.gif 4u.gif 4u.gif
raganaite2
Matavimo vienetai

1/5 teaspoon (arbatinis šaukštelis) = 1 ml
1/4 teaspoon (arbatinis šaukštelis) = 1.25 ml
1/2 teaspoon (arbatinis šaukštelis) = 2.5 ml
1 teaspoon (arbatinis šaukštelis) = 5 ml
1 tablespoon (valgomasis šaukštas) = 15 ml
1 fluid ounce (skysčio uncija) = 30 ml
1/4 cup (puodelio/stiklinės) = 60 ml
1/3 cup (puodelio/stiklinės) = 80 ml
1/2 cup (puodelio/stiklinės) = 120 ml
2/3 cup (puodelio/stiklinės) = 160 ml
3/4 cup (puodelio/stiklinės) = 180 ml
1 cup (puodelio/stiklinės) = 240 ml
2 cup (puodelio/stiklinės) = 475 ml
1 quart (kvorta) = 1 liter (litras)
1/2 inch (colis) = 1.25 cm
1 inch (colis) = 2.5 cm
vienas amerikietiksas puodukas = 237 ml;
vienas UK puodukas = 227 ml;
australietiskas puodukas = 250 ml;
O siaip visus dydzius lengva persiskaiciuot per google.lt - tiesiog irasote paieskos eiluteje dydi ir i kokius mato vienetus norite paversti, pvz.:
1 cup to ml (puodelis i mililitrus)
100 oz to g (cia oz - uncijos i gramus)
400 F to C (Farenheitus verciam i Celciju)nu ir t.t. ir pan

Tūrio matavimas

125 ml = 4 fl oz (uncija)
150 ml = 1/4 pint (pinta)
175 ml = 6 fl oz
250 ml = 8 fl oz
300 ml = 1/2 pint
350 ml = 12 fl oz
400 ml = 14 fl oz
450 ml = 3/4 pint
500 ml = 16 fl oz
550 ml = 18 fl oz
600 ml = 1 pint
750 ml = 1 1/4 pint
900 ml = 1 1/2 pint
1 litre = 1 3/4 pint

Svorio matavimai

15 g = 1/2 oz
30 g = 1 oz
60 g = 2 oz
90 g = 3 oz
125 g = 4 oz
175 g = 6 oz
250 g = 8 oz
300 g = 10 oz
375 g = 12 oz
400 g = 13 oz
425 g = 14 oz
500 g = 1 lb (svaras)
750 g = 1 1/2 lb
1 kg = 2 lb

1 stiklinė (250 ml):

Miltų = 160g
Krakmolo = 200g
Cukraus = 200 g
Grietinės = 250g
Aliejaus = 230 g
Ištirpinto margarino = 180 g
Grietinėlės = 250g
Kondensuoto pieno = 200g
Džiūvesėlių = 125g
Manu kruopų = 200g
Razinų = 160g
Aguonų = 150g
Riešutų = 130 g

Valgomasis šaukštas:

Miltų = 25g
Krakmolo = 30g
Cukraus = 25 g
Druskos = 30 g
Citrinos rūgšties = 25g
Sodos = 28g
Grietinės = 25g
Sviesto = 50g
Aliejaus = 20g
Ištirpinto margarino = 15g
Grietinėlės = 15g
Kondensuoto pieno = 30g
Džiuvesėlių = 15g
Manu kruopų = 25g
Kakavos = 20g
Razinų = 25g
Aguonų = 15g
Cinamono = 20g
Maltos kavos = 20g
Riešutų = 30 g

Ilgio matavimas

5 mm = 1/4 inch (colio)
1 cm = 1/2 inch
2.5 cm = 1 inch
5 cm = 2 inch
7 cm = 3 inch
10 cm = 4 inch
12 cm = 5 inch
15 cm = 6 inch
18 cm = 7 inch
20 cm = 8 inch
23 cm = 9 inch
25 cm = 10 inch
28 cm = 11 inch
30 cm = 12 inch
raganaite2
Produktu eiliškumas:
Kepant duoną duonkepėje su sausomis mielėmis, mieles reikia dėti pačias paskutines ir neleisti joms susiliesti su skystais ingredientais anksčiau, nei pradeda maišyti. Tuo tarpu šlapias mieles maišom su nedideliu kiekiu cukraus, šiltu vandeniu ar pienu (kaip recepte aprašyta) ir dedam vienus iš pirmųjų ingredientų. Dedant produktus i duonkepe jokiais budais druska neturi susiliesti su mielėmis, nes neiškils. Produktų eiliškumas labai svarbu - pirma dedami skysti produktai (vanduo, pienas, kiaušiniai), po to sausi (cukrus, miltai, mielės). Kiaušinius reiktu lengvai suplakti ir dėti i duonkepe kartu su skysčiais - pienu ar vandeniu.

Prieskoniai duonai, įdarai:
Duonos skonis ir kvapas taip pat priklauso ir nuo prieskonių. Riešutus, razinas džiovintus vaisius reikia suvilgyti arba sirupu, per puse vandens ir cukraus, arba alkoholiniu gėrimu, brendžiu, konjaku, degtine. Kaip duonos prieskoniai naudojami - čiobreliai, džiovinti pomidorai, bazilikas, petražolės, rozmarinas, raudonėlis, pankoliai, juodieji pipirai, kvepiantis pipirai, pipirų mišinys kalenda, cibulis, krapų druska, česnakų druska, prieskoninių žolelių mišinys "Paryžiaus kavinė" kmynai, džiovintų krapai, juodojo sezamo sėklos, moliūgų sėklos, saulėgrąžų sėklos, medetkų žiedai, linų sėmenys ir kardamonas (jo tai tik kruopelę, nes labai intensyvų kvapą turi). Dar į duona galima įdėti grūdų arba mirkytu kvietiniu/miežinių kruopų, tik juos reikia pamirkyti (kvietinius skaldytus ar neskaldytus kaip kam patinka grūdus kelias val.). Saulėgrąžų mirkyt nereik, galima pakepink prieš dedant i duona jas keptuvėj be riebalu ant mažos/vidutines ugnies - bus daug skanesnes ir aromatingesnes. Į ruginės duonos tešlą supylus vieną pakelį girai skirto salyklo gaunasi skani, kiek salstelno skonio tamsi duona . Duona galima tamsinti su kakava, šokoladu, salyklu, tirpia kava, bet, kadangi joje daug sintetikos, tai ją galima pakeisti labai stipria užplikyta juoda arbata dar įdedant kakavos miltelių, taip pat spalvos stipresnės priduoda deginto cukraus sirupas labai gerai rudas batonas gaunasi. Įdėjus į tešlą šaukštą obuolienės ar džemo (tik tada reikia mažint cukraus kiekį tešloje) varškės, varškės sūrio ar tepamos varškės gaunasi minkštesnė, drėgnesnė duona, tik dedant varškės, tešlos rutulio tekstūrą reikia išlaikyti nepakitusia, gan tvirta, todėl reikia dėti keliais šaukštais mažiau skysčio ar pora šaukštų daugiau miltų. Vietoje vandens galima pilti išrūgas, pasukas, pieną. Kepdant kvietinę/ruginę duonelę galima įpilti alyvuogių moliūgų, vynuogių aliejaus(kam patinka tai ir dvigubą normą) tada duonelė ne tokia sausa/sprangi būna, šlapesnė.
raganaite2
Miltai.
Kvietinių miltų tipai pagal jų pelenų bei glitimo kiekį yra žymimi skaičiumi ir raide. Skaičius nurodo pelenų kiekį (pelenų sudėtyje yra mineralinių medžiagų) bei miltų spalvą. Raide žymimas glitimo kiekis (glitimas - tai vandenyje netirpūs baltymai) ir miltų kepimo savybės.
Aukščiausios rūšies kvietinius miltus ,,Ekstra“ 405D, 405B.
Šie miltai, šeimininkių dažnai vadinami ,,kruopmilčiais“ ir naudojami ypač aukštos kokybės kulinarijos, konditerijos bei mieliniams gaminiams kepti.
Aukščiausios rūšies kvietinius miltus 550E, 550D, 550C, 550B
Šie miltai gali būti naudojami sausainiams, pyragams, duonai kepti bei kitiems maisto produktams gaminti.
Pirmos rūšies kvietinius miltus 812C, 812B
Šie miltai daugiausia naudojami kvietinei bei kvietinei – ruginei duonai kepti
Antros rūšies kvietinius miltus 1050B
Tokie miltai gali būti naudojami kepant kvietinę, sveikuolių duoną, bei kaip priedas (pagal gaminių receptūrą ir įvairovę) prie aukštesnės rūšies miltų
Ruginiai sijoti miltai (700)
Tai mažiausią peleningumą turintys ruginiai miltai. Jie naudojami šviesiai ruginei duonai, bei duonelei kepti.
Ruginiai pasijoti rupiniai (1370)
Tai didesnio peleningumo ruginiai rupiniai. Tokie gaminiai dažniausiai naudojami kepant juodą ruginę duoną bei duonelę.
Ruginiai šveistinai rupiniai (1800)
Tai didžiausią peleningumą turintys ruginiai rupiniai. Šie rupiniai naudojami juodai rupiai ruginei duonai kepti. Gerai žinomas kaip dietinės mitybos produktas.
Daugiau apie miltus rasite gamintojų puslapiuose, pvz. www.malsena.lt ir www.kauno-grudai.lt. Kepant kai kurias duonas tinka ir 405 tipo miltai. Kepant duoną su priedais grūdų daigais, cielais grūdais (tame tarpe ir saulėgrąžomis), naudojant ruginius miltus, duona būna sunki ir nelabai iškilusi. Rekomenduojama į ją dėti 405 arba 550 tipo miltus, jei recepte nenurodyta kitaip. O kad nebūtų visai balta dėti ruginių miltų ir naudoti nevalytus rupaus malimo kvietinius. Gaunasi rusva grūdėta duona, ne batonas. Ruginei duonelei vis dėlto laibiau tiktu "prastesni" miltai – 812.
Dar yra skrudintų miežių miltai (Ustukių malūno) juos maišant su kvietiniais, skonis darosi pikantiškesnis. Kuo glitimo daugiau, tuo gaminys elastingesnis, tvirtesnis, o duonai tai pageidautina savybė.
Keli pastebėjimai patarimai:
Tešlos sukritimas, neiškilimas ir t.t.

Jei duona iš pradžių labai iškyla, o kepant sukrenta per vidurį, tai reiškia, jog arba per daug mielių, arba per mažai miltų, arba per daug vandens, arba minkant tešlą vanduo buvo per karštas. Taip pat duona gali sukristi, jei duona per ilgai laikoma ir šildoma duonkepėj. Jas reikia dėti labai tiksliai pagal receptūrą. Taip pat forume radau rašyta, jei labai padauginsit cukraus ar riebalu , tada irgi gali nepakankamai iškilti ir riebalus būtinai dėti reikia gale, kai beveik viskas išsimaišę. Jei neiškyla duona kai dedama dalis ruginių miltų reikia atitaikyti proporcijas - dėti miltus santykiu 1 puodelis ruginių ir 3 kitokių, tai iškyla be problemų. Jei norima daryti daugiau ruginę, tai reikia raugo naudoti arba dar yra vadinamas sunkios tešlos pakelėjas (vital gluten) – molasses. Miltus iš pradžių kurį laiką pakaitinus duonkepėj, tada pridėjus mielių ir užstačius programą. Taip geriau iškyla. Tik nepamirškit po to sudėti kitus produktus vėliau po kelių minučių. Jei recepte nurodyta kepti orkaitėje, tai kepant duonkepėje dėti truputi daugiau miltų (1-2 v.š.), kartais tenka daugiau mielių dėt (nes jei receptas ne duonkepei, tai dažniausiai rauginama duonelė po kelias val. kelis kartus, tai duonkepėje kepant ciklas trumpesnis - kompensuojama papildomai truputį mielių dedant). Naudojant paprastas mieles santykis keitimo yra toks: 7 g sausu mielių = 25 g šlapių. Šiaip optimaliausias variantas apie 2-2,5 gr. sausų mielių. Dar kai kas mieles duonkepėje tas šlapias netirpina, o tiesiog užtrupina ant miltų. Dar galima mieles keisti raugu 7gr.sausu mielių arba 20gr.raugo,jei į mielinę tešlą dedas kiaušiniai ar pilas daugiau pieno, tai mielių reikia daugiau Į duoną galima nedėti kiaušinių ir nepilti pieno, bet pakeist alum tada mielių reikia mažiau.
Jei rudąjį cukrų keisit parastu (baltuoju), dekit jo žymiai mažiau nei rudojo (bent jau 1.5 karto mažiau). Rudasis cukrus nėra toks saldus kaip baltasis. Pakeisti pieno miltelius galima taip pilti pieną vietoje viso arba dalies vandens. Kiaušinio baltymas priduoda tešlai kietumo - tai jo galima ir nedėti. Kepant saldžias bandeles baltymą pasilikt aptepimui, su tryniu rezultatas dar geresnis.
Melasa - toks tirštas, beveik juodas, klampus ir saldus. Molasses lietuviškai vadinamas melasa
Forume rašoma, kad molasses galima keisti į rudąjį cukrų, taip pat muscovado cukrumi. Jis labai tamsiai rudas, stipraus kvapo, minimaliai valytas, drėgnas. Jam šitas savybes suteikia didelis melasos kiekis. Kai kas vietoj melasos naudoja klevų sirupą (bet dėl jo neprieita vieningos nuomones, kad galima keisti) – jis yra tamsus, turėtų dažyti. Dar vienas pasiūlymas vietoj melaso dėti puodelį skysto medaus, 1 a.š. kakavos ir 1 a.š. tirpios kavos mišinį. Melasa duoda duonai spalvą, jo reikia 1 v.š., galima ir mažiau.
Kad duonos pluta nebūtų tokia kieta iškepusią ir šiek tiek pravėsusią duoną reikia įsukti kokiam pusvalandžiui į drėgną rankšluostį (galima ir kol rankšluostis išdžiūs, čia jau savo nuožiūra) ir tada pluta nebūna kieta. Tešlą duonkepėj ruošiant, o kepant orkaitėj skani duona būna i kitą skardą įpylus vandens - duona kaip silkine būna, nebūna labai sausa. Kepant ruginę duoną pluta yra tvirtesnė ir plyšta, norint to išvengti reikia po paskutinio pakilimo aštriu peiliuku nupiešti tokią eglutę: kotas ir šakeles i šonus arba bent įstrižus brūkšnelius, tada plyš figūriškai. Kad duona nebūtų tokia „grubi“, rupi, reikia dėti maždaug per pusę rupaus malimo miltus su smulkaus malimo. Siūloma imti tokiom proporcijom:
skystis (vanduo, pienas, pasukos, alus....) 320ml.
druska
cukrus ar medus
miltai 540gr.
apie 20gr.mielių (ne sausu)
Jei batonas panašus į pyragą trupa ir t.t ., reiškiasi dedama per daug mielių, per daug viskas išsipurina. Reikia prastinti tešlą, nedėti sviesto, dėti šaukštą aliejaus, nedėti pieno, skiesti jį vandeniu ir mielių sumažinti iki 1-1,5 a.s Jei jogurto nėra, galima dėt šaukštą grietinės.
Tešlos skystumą /kietumą galima pakoreguoti minkymo metu papildomai įdedant šaukštą kitą miltų ar vandens. Duonkepėje tešla būna šiek tiek skystesne nei minkant rankomis. Skysčio reikia gal šaukštu ar dviem mažiau. Nuo ruginių miltų tešla būna lipnesne, bet vis vien turi susiformuoti kamuoliukas, beveik nelimpantis prie pirštų ir pirštas neturi skęsti tešloje. Norint minkštesnės, poresnės duonelės reikia jei recepte parašyta, pvz. dėti 600 gr miltų, dėti 500 gr. Tada iškepta duonelė būna ne tokia sprangoka. Tačiau tešla nesusisuka į kamuoliukus, ji būna tokia "tešlė" ir limpa prie pirštų. Iškyla gerai ir nesubliuška. Tešla rankomis nepaimama, tai iškilusią verčiam į forma, aliejuotoms rankomis apspaudom ir kepu. Kad tokio tirštumo ruginė/pusiau ruginė tešla neįdubtu per vidurį reikia varijuoti mielių kiekiu. Darant lipnesnę tešlą, reikia dėti mažiau mielių. Norint labiau duoninio batono tešlą reikia daryti standžią, dėti tik 1 a.s mielių vietoj 2. Norint netrupančio - dėti ne taukus ir sviesta, o tik 1 v.s aliejaus. Kepant bandeles - irgi labai svarbu pagauti tešlos minkštumą - iš per skystos nieko nesulipinsi, iš per kietos bandeles bus sprangios... Kepant ruginę duoną maišant su kvietiniais miltais per pusę tokia lipni tešla netinka ruginei duonai subliukš ji per viduriuką. Reikia dėti miltų, kad tešla išsimaišytų iki rutuliuko taip pat dėti daugiau aliejaus, jei recepte tarkim 2 v.š., tai į tešlą šliukštelėjus 4 v.š alyvuogių aliejaus bei įdėjus dvigubai sausos grietinėlės duonelė gaunasi gera. Kepant ruginę duoną rekomenduojama dėti 200 g rupių ruginių ir 300 g pirmos rūšies kvietinių miltų (mažam gabaliukui). Kepant ruginę duoną su raugu, rupių kvietinių miltų dėti tik kokius 100-200g, duona nebūna puri, pakyla kepama koki 1/3, bet būna išakijus, gerai iškepus.
Gaminant duoną rankomis: jei pagrindas yra kvietiniai miltai, tai pvz.: ryte padarius tešlą su raugu porą kart dienoj ja permaišant, likus iki kepimo kokioms 2val perdedam i kepimo forma, kad ji ten įskiltų dar kartą ir kepam jau vakarop. O jei duona ruginė, tai tešla padaroma iš vakaro, uždengiama maišeliu, paliekama kamb.temp. per naktį, o ryte sudėjus į formą ir dar kartą joje pakildinus (apie 1,5-2val.) kepama. Galima apseit ir be formos. Naudojant formą reikia dėti mažiau tešlos, kad liktų vietos kilimui ir viršuj, ir iš šonų. Kepant ne formoj reikia pabarstyt miltų ant kepimo popieriaus ir reikia stengtis aukštesnį kepaliuką toki daryt, nes jei per plokščią išskleisim, tai tik plutą gausim.
Beje, kepant ciabata ar bagetus visada prieš dedant į orkaitę skardą su kepiniu, įmetant porą gabalėlių ledo - taip garantuotai gaunama traški pluta. Kepant duoną orkaitėje, o maišant duonkepėje reikia vos suminkytą tešlą imt iš duonkepės ir kildint uždaram inde šilčiau padėtą, nes duonkepė perkaitina kai kurias tešlas - jaučiais mielės labiau. Paskui formuojamas kepaliukas ir dar kildinamas, kol iškyla.
Gaminant bandeles tešlą galima užminkyti iš vakaro ir per naktį apdengus plėvele kildinti ją šaldytuve, o išsiimti, suformuoti bandeles, pakildinti 20-30min ir kepi. Tik netinka toks būdas labai saldžioms, riebioms, daug kiaušinių turinčioms tešloms. Optimaliausia tešla yra tokia, kuri minkoma lengvai, susiformuoja i kamuoliuką, kuris nekimba prie indo sienelių, tačiau yra pakankamai minkštas, jog spustelėjus tešlą pirštu susidariusi duobutė greit įskiltų i pradinį lygį. Mielinę tešlą "sveika" nuorint - kai pakyla maždaug dvigubai reikia lengvai paspaudžiant suformuoti stačiakampį ir sulankstyti jį į 3 dalis, kaip laišką, tada vėl kildint kol iškyla ~1-2 val. Tada formuojamas kepaliukas ir vėl kildinamas iki valandos. Duonelė būna gražiai smulkiai korėta, be didesnių skylių ir kepant tolygiai kyla, neplyšinėja. Labai ilgai kildint su nemažu mielių kiekiu nerekomenduojama, jaučiasi mielės paskui ir duona būna kieta. Duonos rūgštumas priklauso nuo to, kokios rūgšties daugiau pasigamino - acto ar pieno. Jei tešla kildinama šaltai, duona bus rūgštesnė. Jei norima mažiau rūgščios rekomenduojama kepti tą pačią dieną ir kildinti kamb temp. Skaniausia duona gaunasi kai po užmaišymo kildinama 52val kamb temperatūroj.
Kepant duoną orkaitėje reikia įkaitinti iki 190-200 laipsniu (duonai iki 200, smulkesniems, bandelėms, rageliams - iki 190). Duona kepti kiek nurodyta receptuose (daugumoj nurodyta) apie 30-40 minučių (priklauso irgi nuo formos), ragelius apie 15-20 min gaunasi, kai ruduot pradeda. Jei duona lengva kepama ~10min 220C ir 30 min 190C,o jei sunkesne su priedais ar su ruginiais miltais, tai ~10min 220C ir 50 min 190C. Ir dar pastovi iškepusi išjungtoje orkaitėje apie 5 min.
Duonos laikymas:
-balta duona skonio savybes praranda ir pradeda kietėti jau antra diena;
- rugine maišyta duona laikosi iki 5d.
- grynai rugine duona laikosi iki 7d.
- rugine su atraižomis (дроблёнки) iki 10d.
t.y. kuo didesnis ruginiu miltu kiekis duonoj, tuo ilgiau ji laikosi. Duonos jokiu būdu negalima laikyti šaldytuve, tuomet ji greičiau kietėja bei praranda savąjį skonį. Geriausia- molinė puodynė, kuria kasdien reikia pravalyt šluoste, suvilgyta acto vandenyje, visus trupinius pašalinti. Toks metodas duonos ‘gyvenimą’ gali prailgint dvigubai.
-Kvietinę duoną reikia gerai ir ilgai maišyti, kad išsiskirtų gliutenas.
-Ruginę duoną taip gerai išmaišyti nereikia, nes jos gliutenas ‘nepaslėptas’, kaip pas kvietinę. Todėl užtenka paprasčiausiai permaišyti ,kol dings gumuliukai.
-ruginei tešlai reikia 3-4val. stovėjimo, o jei raugas dar nestiprus, tai ir visu 5val. Per šį laiką tešla turi padidėti ir ant paviršiaus įtrukti.
-norint sužinot, ar duona iškepė, reikia pabelsti į ją. Garsas turėtų būti toks uždaras, tuščias.
- norint išgauti blizgesį ant duonos viršaus, reikia iškart po iškepimo sutepti jį vandeniu arba tokiu mišiniu: užvirint 125ml vandens ir įmaišyti į jį 2v.s. ištirpinto (skysto) krakmolo.
-kepant duona su raugu, proceso pagreitinimui, galima įdėti ir šiek tiek mielių. Skoniui tai neturėtu pakenkt i- raugo aromatas išliks.
Kai iškepa duona, išimkit lopetėlę, nes pjaustant ją nueis visas teflonas. Norint gaut gražią duonelę be skylių reikia po pačio paskutinio maišymo išimti menteles.
Apie plikymą, salyklą
Nenorint sulaužyt dantų, geriau ruginius miltus plikyt, tada suminkštėja ir geriau pakyla duonutė. Jei kepama duona yra duonkepėje galima užplikyti ruginius miltus iš karto ir ant viršaus sudėti visą kitą. Nes duonkepė neiškarto pradeda maišyt, o po 10-13 min maždaug (žiūrint kokia programa). Jei receptas prašo 330 ml vandens, tai dalį jo panaudoji plikimui, o likusi supili. Pvz.: sudedam ruginius miltus, salyklą ir užplikom su VISU vandeniu. Tai jei pagal receptą reikia 330ml vandens tai juos ir pilam.
Forumo platybėse radau, kad galima salyklo ir neplikyt su miltais. Rašoma kad gal jo ir nebūtina plikyt. O duonelė gavosi gal net skanesnė.
Salyklas duonai dar tokį savotišką saldumą duoda. Dedu vieną nubrauktą arbatinį šaukštelį - kartu nebūna. Galima pasigaminti salyklo ir patiems. Reikia, paimti rugių grūdų, juos pamerkti ir padėti šiltai, kad kuo greičiau sudygtų. Kai tik pradeda kaltis daigeliai tuomet sudžiovinti ir sumalti. Štai ir salyklas. Geriausiai prieš dedant į duoną užplikyti verdančiu vandeniu. Dar galima prieš plikimą truputi paskrudinti keptuvėje (nebūtina). Salyklas gaminamas iš miežių daigų. Grūdai yra išmirkomi ir sudaiginami. Daiginamuose miežiuose atsiranda fermentų, kurie sucukrina grūdų krakmolą. Po to sudaiginti miežiai (salyklas) džiovinami ir malami salyklo malūnu. Luobelė suaižoma taip, kad grūdai (dabar jau salyklas), užpilti karštu vandeniu, išbrinktų. Taip gaunamas mentalas.
Šio proceso tikslas – leisti fermentams suskaidyti krakmolą iki fermentacijai tinkamos sacharozės ir ekstrahuoti sacharozę iki salyklo. Miežių salyklas naudojamas alui, o rugių arba kviečių salyklas - duonai. O gaminimas jo toks pats. Kepti ruginei duonelei reikalingas fermentuotas ruginis salyklas ( jo galima įsigyti www.salyklas.lt ) nefermentuotas skirtas kvietinei duonytei.

raganaite2
Raugas.
Jį pasigaminti (nors turbūt geriau tiktų žodis "užsiauginti", raugas - gyvas daiktas) galima taip: imame stiklainį, perplauname jį verdančiu vandeniu. Litro ar dviejų talpos stiklainis nuo raugintų agurkų tiks puikiausiai. Toliau, krauname ten kokius tris šaukštus su dideliu kaupu ruginių miltų. Užpilame šilto vandens, jokiu būdu ne karšto. Vandens reikia tiek, kad išmaišyta masė būtų maždaug grietinės tirštumo, tokia klampi, dumblas žodžiu. Nuvalome sieneles, jeigu užsiteršė, kad matytųsi iš išorės, kas ten vyksta. Užklijuojame ant šono kokį nors gabalėlį izoliacijos, ar kanceliarinę gumytę ant stiklainio užmauname, ar pan, žodžiu, pasižymime pradinį mišinio lygį. Stiklainį uždengiame dangteliu, bet nesandariai, kad oras truputį vaikščiotų. Stiklainį statome kur nors šiltoje vietoje, tarkim, netoli radiatoriaus, kad temperatūra būtų apie 29-30 laipsnių ar pan. Per karštai laikyti yra negerai, mielės žus. Jeigu šiltos vietos nėra, galima ir šiaip tiesiog palikti ant stalo kambario temperatūroje, gausis ir taip, tik ilgiau užtruks. Ir viskas, pamirštame apie tą stiklainį kuriam laikui. Po paros gali pasirodyti, jog absoliučiai niekas nepasikeitė. Na, galbūt paviršiuje atsirado vienas kitas burbuliukas, ir viskas. Kvapas - nuo nepasikeitusio iki gan šlykštaus, primenančio puvėsius ar susmirdusias kojines. Po antros paros bjaurus kvapas dar sustiprėja, ir atsiranda abejonių, ar čia kas nors ne taip, galbūt supuvo, galbūt dar kas. Tačiau jau antrosios paros pabaigoje (o kartais, jeigu šilta - tai ir pirmosios ) raugas jau būna pakilęs truputį. Nedaug, kokius 20-30%, tačiau per sieneles puikiai matosi jo viduje susikaupę burbuliukai. Jeigu burbuliukų nėra, reikia laukti dar. Jeigu ant paviršiaus ėmė atsirasti juodi, raudoni arba melsvi pelėsiai - pilam viską lauk ir bandom iš naujo, čia jau truputį loterijos elementas yra. Bet, laimei, taip įvyksta nedažnai, kokius 10% atvejų. Kuomet raugas ima kilti, jį reikia pašerti. Pradžiai nedaug, tarkim, kokius dar tris kaupinus šaukštus miltų, ir atskiesti vėlgi šiltu vandeniu iki grietinės tirštumo. Išmaišome, paliekame vėl pastovėti šiltai. Dar po paros raugas jau gali būti pakilęs stipriai, kone dvigubai. Kvapas vis dar pobjauris, bet jau labiau pakenčiamas, jame atsiranda rūgštokos natos. Raugą išmaišome, įkrauname jau šešis šaukštus, vėlgi šilto vandens ir paliekame dar. Dar para, ir raugas jau ima kilti dvigubai, kas reiškia, kad jis jau paruoštas.
Tiesiog kantrybės. Reguliariai šerkite savo augintinį miltais ir vandeniu, ir, kuomet pamatysite, jog jis stabiliai sugeba po naujos miltų porcijos pakilti dvigubai ir daugiau, raugas paruoštas.
Gatavas raugas jau nebedvokia, kaip iš pat pradžių, kvapas ima priminti obuolių, giros, alaus, atsiranda alkoholio ir mielių kvapas. Nors, žinoma, kvapo bjaurumas yra labai subjektyvus dalykas.
Gali atsitikti taip, kad rauginant raugas ima nebetilpti į stiklainį, ir dalį jo reikėtų nuimti. Tiems, kam nekyla ranka išmesti gero daikto, o duonai kildinti raugas dar netinka, nėra jame pakankamai prisidauginę mielių, galiu pasiūlyti tokį ruginių blynų-parūgėlių receptą:
Tarkim, turime kažkur stiklinę nereikalingo dar neparuošto iki galo raugo. Jį sumaišyti su kvietiniais miltais, santykiu 1:1. Galima, aišku, ir vien tik iš ruginių, bet man taip labiau patiko. Atskiesti vandeniu iki tirštos grietinės klampumo, įberti druskos ir kokį šaukštą cukraus. Nedidelę ketaus keptuvėlę įkaitinti, užpilti aliejaus. Prieš pat kepant į tešlą įmaišyti maždaug pusę arbatinio šaukštelio sodos, išmaišyti. Soda sureaguos su rauge esančia rūgštimi, tešla ims kilti. Tešlą pilame ant keptuvės, kažkur 5-7mm storio sluoknį, pakepame, kol apačia sutvirtės, tuomet mikliu rankos judesiu išmetame blyną į orą taip, kad jis nusileistų kita puse. Na arba šakute apverčiame, bet išmetus į orą efektyviau atrodo. Ypač jeigu pasitreniravus prieš tai. Blynai išsipučia, tampa akyti kaip kempinės. Prie jų labai gerai tinka svarainių ar juodųjų serbentų uogienė. Tik valgyti reikia karštus, tuomet jie skaniausi, o pastovėję jie ima bliukšti ir tampa truputį guminiais.
Beje, turint gatavą raugą, galima ruginių blynų išsikepti ir be sodos, tiesiog reikia duoti mišinius keletą valandų pastovėti, kad pakiltų.
Taigi, turime raugo, kuris sugeba po kiekvieno pašėrimo pakilti 100%, o palaikius ilgiau - ir dar daugiau. Nereikia pamiršti, kad jis yra gyvas daiktas, ir jam reikia maisto. Išeikvojusi visas maisto medžiagas iš miltų, mielių populiacija rauge ims mažėti, todėl jį reikėtų šerti kasdien. Tarkim, kasdien kepti ruginius blynus, ar duoną, dalį raugo vis atidedant kitam kartui ir pašeriant. Kepyklose būtent taip ir daro. Ne retas atvejis, kuomet senesnėse kepyklose tas pats raugas gyvena 100 metų ir daugiau.
Jeigu nesiruošiate kasdien kepti duonos, tuomet dar galimas variantas, padėti stiklainį su raugu į šaldytuvą. Rūgimo procesas stipriai sulėtėja, ir maitinti jau reikia vos kas savaitę ar dar rečiau. O kai prireikia, raugą išimame, palaikome šilumoje, primaitiname, ir pirmyn. Kitas variantas, raugą plonu sluoksniu užtepti ant sviestinio popieriaus, išdžiovinti, ir laikyti stiklainyje tokiose pačiose sąlygose, kokiose jūs laikytumėte sausas mieles (kur nors tamsoje ir vėsiai), tuomet jis laikosi kad ir metus. Kai reiks, atskiedžiame vandeniu, palaikome parą, ir raugas jau vėl gyvas.
Dabar priartėjome prie esminio dalyko, paprasčiausios juodos duonos.Imame raugo, ir pridedame tiek miltų, kad pagal masę raugas sudarytų bent jau 30%, arba daugiau. Įpilame vandens tiek, kad gautą masę būtų galima minkyti, maždaug vaikiško plastelino kietumo. Prieš pilant vandenyje ištirpinti druskos, taip bus paprasčiau viską išmaišyti. Viską išminkyti. Tešla bus kieta ir lipni, minkyti patogiau šlapiomis rankomis. Tomis pat šlapiomis rankomis ant gausiai miltuoto paviršiaus suformuojame duonos kepaliuką, labiau aukštą, nei platų, uždengiame, kad nedžiūtų, ir paliekame, kol iškils bent jau dvigubai, geriau, kad dar daugiau. Paprastesnis variantas būtų tešlą kildinti stačiakampėje formoje, suteptoje aliejumi, užpildyti iki pusės, ir kiltinti, kol iškils virš kraštų ir dar aukščiau. Kildama tešla skystės ir minkštės, todėl, pvz, kepaliukas kildamas išplinta į šonus, reikia palikti tam vietos.
Tešlai iškilus įkaitiname orkaitę iki kokių 200-210C, ir pašauname, jeigu kepaliukus - tai ant skardos, jeigu formoje, tai tiesiog taip. Ir kepame. Iškepusią duoną tikrinti rekomenduoja pabeldus krumpliais per paviršių, jeigu skamba lyg tuščiavidurė, vadinasi, jau gatava. Tarkim, kepaliukas formoje kažkur 15x30cm keps maždaug valandą. Jeigu kepaliukas minkštesnis, kepdamas jo viršus gali negražiai suplyšinėti. Kad to išvengtume, reikia prieš kepant kepaliuką aštriu skutimosi peiliuku (na ne vienkartiniu gi, tuo paprastu senoviniu) tešlą keliose vietose perpjauti.
Iškepusius kepaliukus uždengiame drėgna švaria medžiaga ir taip laikome, kol atvės. Taip atvėsinus pluta bus minkštesnė. Apskritai, karštos duonos valgyti močiutės niekuomet neleisdavo, sakydavo, jog žarnos užsiklijuos, o ir duonos skonis, jai pastovėjus parą, pagerėja.
Sauso raugo reikia dėt 1 - 4% nuo ruginių miltų kiekio(čia jei pramoninis, nes jis koncentruotas), o savo gamybos ~5-10% nuo ruginių miltų kiekio. Vandenį naudoti butelinį (gal tinka ir iš šulinio, bet rekomenduojamas iš parduotuves, buteliuose). Miltus maišyti 1/3 rupiu kvietinių, 2/3 ruginių. Svarbiausia gaminant raugą - neišmesti anksčiau laiko. Sako, įrūgti padeda tikros namines duonos plutele.
Kitas raugo receptas:
Ingridientai:
1/2kg ruginių miltų,
50 g mielių,
1—1,5 litro šilto vandens.

Gaminimas
Ruginei juodai duonai išpurenti vartojamas tik raugas — paskutinio kepimo duonos tešlos 1/2—1 kg didumo bandelė, kuri paliekama išplautame duonkubilyje ir laikoma sausoje šaltoje (ne žemesnėje kaip 0°C) vietoje iki kito kepimo. Per tą laiką bandelės paviršius apdžiūsta. Prieš vartojant plutelė pašalinama, minkštimas išleidžiamas drungname vandenyje ir supilamas į maišomą duonos tešlą.
Kai raugo nėra, prieš kepant duoną jo galima pasigaminti. Imama 1/2 kg ruginių miltų, 50 g mielių, 1—1,5 litro šilto vandens. Viskas sumaišoma ir laikoma šiltai, kad įrūgtų. Maždaug po paros jis jau tinka duonai užraugti. Pagamintame rauge yra ne tik mielių grybelių, bet ir pieno rūgšties bakterijų ir šių bakterijų pagamintos pieno rūgšties, kuri suteikia duonai malonų rūgštų skonį.
Raugas ne visada būna geras, be to, kiekvieno raugo skonis priklausomai nuo vyraujančių rauge bakterijų skiriasi. Kiekvienos šeimininkės duonos rūgštis kitokia. Gaminant raugą, patariama įpilti nors 1/2 stiklinės gero rūgusio pieno.


Nuorodos:
Apie ciabata
http://www.metacafe.com/watch/yt-UKdNmbp1s5w/ciabatta/
http://www.metacafe.com/watch/2389684/sexy_fresh_bread_porn/
Apie raugą
http://giedrius-v.livejournal.com/100217.html?thread=986489
http://www.geri-receptai.lt/receptas/raugas.html
receptai duonkepei ne lietuvių kalba
http://www.recipezaar.com/recipes/bread-machine
http://kuking.net/4n.htreceptai duonai kepti lietuviški
http://vindase.livejournal.com/19123.html
http://www.manovirtuve.com/receptas/uzkand...croissants.html
apie problemas kepant duoną rusų kalba
http://hlebopechka.ru/index.php?option=com...56&Itemid=1
internetinė parduotuvė prieskoniai ir visa kita duonai
http://www.delona.lt/kita,55.html

raganaite2
Aptepas su duona valgyti:

Varškės pokelį, porą skiltelių česnako, krapų, svogūnų laiškų, sumaišyti košę ir ant dar šiltos duonelės užtepti ir valgyti.

Avižinių dribsnių duona (šarūnė)

Duoną su avižiniais dribsniais, puikiai pakilo, net išlipo per viršų kepdama, turbūt mažiau mielių kitą kartą dėčiau Taigi:
Vanduo - 415 ml.
Sviestas arba aliejus- 20 g.
Kvietiniai miltai- 580 g.
Avižiniai dribsniai 100 g.
Сukrus - 20 g.
Druska - 10 g.
Saulėgrąžų branduoliai - 50 g.
Sausos mielės - 2 a.š.

Pagrindinė programa
Svoris - 1 kg.

Avižinių dribsnių duona (katu)

1. 3/4 puodelio verdančio vandens;
2. 1/2 puodelio greito paruošimo avižinių dribsnių (aš naudočiau tuos, kurie išverda per 1-3 minutes);
3. 1/4 puodelio rudojo cukraus;
4. 3 šaukštai minkšto (arba lydyto) margarino;
5. 1 šaukštelis druskos;
6. 3 puodeliai duonos miltų (aš paprastai naudoju 812 C arba 550 C)
7. 1/4 puodelio vandens;
8. 1 lengvai išplaktas kiaušinis;
9. 1 pakelis (7 g) sausų mielių.

1. Sumaišykite 5 pirmus ingredientus dubenyje, gerai suplakite; leiskite atvėsti.
2. Pagal duonkepės gamintojo rekomendacijas sudėkite avižų mišinį ir likusius ingredientus į duonkepę; pasirinkite norimą programą. (Aš turbūt rinkčiausi Normal ar ten ta kažkokia pilno grūdo) puodeli naudoju ta, kuris buvo prie duonkepes - berods 236-240 ml.

aštroko skonio duona (rutulux)

2 puodeliai vandens
3 puodeliai miltų
2 arb. melasos-dėjau valgomą šaukštą medaus
1arb. aliejaus
1arb. druskos
1arb. mielių
1arb. indiškų kmynų-dėjau mažiau, nes jie specifinio skonio
1arb. kanapių sėklų-nedėjau, nes neturėjau
1/4 puodelio tarkuoto sūrio-dėjau daugiau
2 česnakų galvutės

Tešla gavosi per skysta, tai pridėjau miltų, bet jau iš akies . Manyčiau, kad kepant reiktų arba vieno puodelio vandens, arba 4 puodelių miltų

"Arabiška Duona"

500g miltų,
7g sausų mielių,
2 kiaušiniai,
125 ml vandens,
1 valg.s. druskos,
1 valg.s. cukraus,
4 valg. s. natūralaus jogurto.
Sumaišius ir iškilus tešlai, suformuojami 4 maži, arba 2 dideli kamuoliai ir iškočiojama panašiai kaip picai. Kepama 180°C orkaitėj, 10-20 minučių (orientuotis pagal dydi ir pagal spalva). Gaunasi tokia išsipūtus, kaip 2-sluoksne. Tik kita kartą dėčiau mažiau cukraus (1 arbatini šaukštelį), dapilčiau truputi aliejaus ir dėčiau tik 1 kiaušinį.

Apelsinų džemas duonkepėje (terra2)

6 apelsinai
3 citrinos
500gr cukraus( kitą kartą dėsiu mažiau - gavosi per saldi)
Eiga:
Apelsinus nulupti, citrinos sultis išspausti.1 apelsino ir vienos citrinos žievelę smulkiai sutarkuoti. Tarkuoti reikia tik patį paviršių, nes po spalvoto paviršiaus esanti balta odelė duoda kartumą. Nors galima ir visai netarkuoti, bet man patinka specifinis prieskonis.
Apelsinus sumalti su blenderiu, bet galima ir supjaustyti. Į DK konteinerį sudedam apelsinus, citrinos sultis, cukrų, tarkuotą žievelę ir mygtukas "džemas".
Išeiga: 3 puslitriniai stiklainiai+ truputis.

Angelų duona

1 puodelis vandens
1 didelis kiaušinis
1 a.š. citrinos sulčių
1/4 puodelio sviesto, supjaustyto gabalėliais
1 a.š. druskos
4 V.Š. cukraus
3 a.š. grietinėlės kavai miltelių arba pieno miltelių (aš dėjau Aptamilio miltelius, nes mažoji negeria šio mišinio)
2 V.Š. bulvių dribsnių (dėjau berods bulvių košės ruošinio miltelių, ne dribsnių)
3 1/4 puodelio miltų duonai (dėjau 2 puodelius miltų duonai iš MarkSpencerio parduotuvės ir likusius - 550D)
1 V.Š. sausų mielių
Aš viską sudėjau, užprograminau ir kepiau Baltos duonos programa.
Pagal originalų receptą reiktų naudot tik tešlos minkymo ciklą, tada perkelt tešlą ant truputį pamiltuotos lentos, suformuot du kepaliukus, juos įdėt į pasviestuotas formeles ir kept orkaitėj.

Amerikinės bandelės Vertimas ( ne originalas, bet su Mrs. R variacijom)

Viska dedu i duonkepe, pagal reikalavimus:
2 a s (7g) sausu mielių (niekada gyvenime nedėčiau 21g sausu, kaip, kad rašo recepte... )
1/4 p šilto vandens
1 p pieno
4v s tauku
3 v s cukraus (aš norėjau saldžiau)
1 1/2 a s druskos
1 kiaušinio trynys (baltymą palikau aptepimui)
500-550g miltu (tiek kažkur ir suėjo)

Duonkepėj nustatau tešlos programa, po to išimu tešla, padalinu ja i 16 (na, man jau taip įsėjo, o įsėjo blogai bandeles ryškiai per dideles, reikėtu padalinti i kokius 20-22 gabaliukus)
tada kiekviena gabaliuką sukosčiojam i virvele, pridengiam, pakildom. Iš virvelių formuojam bandeles- rišam mazgeli ir tuomet likusius galiukus suslepiam i vidurį,
bandeles priės kepimą dar karta pakildom, aptepam plaktu kiaus baltymu, pabarstom pagardais ir kepame orkaitėje apie 20min - laikysit per ilgai - bandele sudžiūs ir praras savo purumą, minkštumą.
Paprastai, neteptas kiaušiniu bandeles dažnai siūlo aptepti (jau ištrauktas) tirpytu sviestu. šias bandeles kepu kas savaite. kad užtektu visai savaitei, 7-dieni prikepu, užsaldau ir kai reik išimu iš kameros vakare, ryte- jau gatavos darau jas ir su cinamonu, ir su dešrelėmis.

aguoninis mielinis zebriukas (mrs.r)

Esme tokia - pasigaminame apie 0,5kg mėgstamos pagerintos mielines tešlos. Iškilusią susignaibome gabaliukais (išeina apie 10vnt). Imame gabalėlį, rankomis ir kočėlu išplojame blyneli (duonkepes indo dydžio). Blynelius sluoksniuojame i duonkepe (be menteles), pakaitom su įdaru. Viršus - tešla. Susluoksniuota pyragą gerai apkamšome, suspaudžiame - tešla pakils ir issipurens.
Kepame kepimo programa su 1val atidėjimu. Sluoksniuojant su aguonų mase (turėjau pirktines su razinomis ir marcipanais) pyragas gaunasi gan aukštas, tai daug tešlos nereikia. Su cinamonu pyragas žemesnis. Kepant su varške - ji šlapia, pyragas nenori klijuotis, bet taip pat skanu. Tas zebriuko viršus pakarpytas su žirklėmis - tešla buvo nestora, tai spygliukai nedideli... kepiau Bake programa, tai pas mane 1val užtruko (ta programa jau nei maišo, nei kildo). But galėjo ir dar paskrusti dėl manęs, bet jau programa nebeleido daugiau kepinti. tiesa, su cinamonu paskrudo labiau (matyt, mažiau drėgmės).

raganaite2
bagetas (triule)

duonos turėjau išsikepus pakankamai, o raugo paruošto dar liko, tad panaudojau ji BAGETUI (iš rusiško psl.)

300g miltu
200g raugo
150ml vandens
10-15g druskos
Raugą naudoti kamb. temperatūros. Gerai viską išmaišome ir paliekame 1,5val.pakilti (bet daug jis nepakils). Po to polietilene plėvele užtiesti ir palikti nakčiai šaldytuve. Ryte ištraukiame, paminkome ir suformuojame bageta (pažiūrėjau jo formavimą per Yuotube). Dedame ant miltais pabarstytos skardos, pridengiame servetėle ir duodame pakilti. Jei per ta laika jis išsausėja, pavilgome vandeniu. Po 1,5val bageta pabarstome miltais, įpjauname viršų ir pašauname į orkaite, įkaitintą iki 230C 20-25min (priklausomai kaip stipriai apskrudusio norėsite). Orkaites sieneles truputi apšlakstome vandeniu. Sis bagetas nėra toks, kaip pvz Iki parduotuvėje, jis gavosi man toks sunkesnis, ne toks lengvas viduj (ar kaip čia parašyt) ir spalva i pilkuma. Bet pigus.

Balta duona (forta)

340ml.kefyro
1 a.s. druskos česnakinės
1,5 a.s. cukraus
1 v.s. sviesto(dėjau "Seimininkes")
540gr miltu
2 v.s. sezamo seklu
2 v. s. linu sėmenų
2 v. s. kmynu
pokelis sausu mielių
Ši duona gaunas balta kaip pyragas, bet skonis nerealus.

Balta duona (rutulux)

260 ml. kefyro
50 gr. aliejaus
1,5 v.š medaus
2a.š.druskos
miltų 620 ml
mielės 7gr.
Pastebėjimai: tešla gavos per daug kieta, todėl iš akies pyliau kefyro, per daug atskiedžiau, tai dar miltų dėjau, bet nedaug. Po tokių burtų duona gavosi labai skani.
Manau, kad kefyro reikia visų 300 ml.

Balta duona (spyglys)

210 ml vandens
2 vnt kiaušiniai
22 gr sviesto
1,5 v.š. pieno miltelių
2,5 v. š cukraus (dėjau medaus)
1,5 a.š. druskos
450gr miltų
1,5-2 a.š. mielių

Balta saldi duonele su džiovintomis slyvomis (lioliuke)

Aliejus 2-3 v.s ( pyliau šaltai spausta sezamų)
Pieno 350ml
Cukrus 6 v.s
Druska 1 a.s
Vanilinis cukrus 2-3 a.s
Grietine ( 30proc) 3 v.s
Džiovintos slyvos 10-12 vnt ( susmulkinau) galima pakeisti razinomis
Kiaušinis (truputi paplakiau prieš dedama)
600gr miltu bet pradėjus maišyti dadėjau dar 6-7 v.s
Sausos mieles 2 a.s
Viska sudejau tokia tvarka kaip ir surasiau...
Kepiau pirma programa (paprasta duonele) 3:20 min


Balta duona (amalia)

vandens ar pieno 300ml, sviesto/margarino pusantro šaukšto, druskos šaukštelis, cukraus šaukštas, miltu 550 tipo 540g, sausu mielių pokelis (skirtas 500g miltu) Programa – normal

Razinų duona (amalia)

vandens/pieno 350ml, marg/sviesto 1,5 šaukšto, druskos šaukštelis, cukraus 2 šaukštai, miltu 405 tipo 540g, sausu mielių pokelis, razinų 100g, kapotu riešutų 3 šaukštai, progr. Normal

viso grudo duona (amalia)

vandens 300ml, marg/sviesto 1,5v.s. 1 kiaušinis, druskos 1 a.s. cukraus 2a.s., miltu t.1050 360g, viso grudo miltu 180g, sausu mielių 1p., progr. viso grudo

pasuku duona (amalia)

pasuku 300ml, mar/sviesto 1,5v.s., druskos 1a.s., cukraus 2 v.s., miltu t.1050 540g, sausu mielių 1p., progr. normal

Cibulinė duona (amalia)

vandens 250ml, marg/sviesto 1 v.s., druskos 1.a.s., cukraus 2v.s., 1 supjaustytas didelis cibulis , miltu t.1050 540g, s. mielių 1p. Programa - normal arba ultra greit

septynių rusiu grudu (amalia)

vandens 300ml, marg/sv. 1,5v.s., druskos 1a.s., cukraus2,5v.s., miltu tipo1150 240g, viso grudo miltu 240g,, 7 grudu dribsniu 60g, s. mielių 1pok.. progr. viso grudo

Saulėgrąžų duona (amalia)

vandens 350ml, sviesto 1a.s.,miltu t.550 54og, saulėgrąžų 5 šaukštai, druskos 1a.s., cukraus 1v.s., progr. normal

kaimiška duona (amalia)

pieno 300ml,marg/sviesto 2 šaukštai, druskos 1,5a.s.,cuktraus 1,5a.s., miltu t.1050 540g, s. mielių 1p., programa normal, greitai, ultra greitai

Duona su raugu (amalia)

sauso raugo 5og, vandens 350ml, marg/sviesto 1,5v.s., druskos 3a.s., cukraus 2v.s., 1150miltu 180g, 1050miltu 360g, s. mielių puse pokelio, progr. normal
Pati nekepu ne pagal viena, kepu su raugu, be cukraus, iš ruginiu miltu, nes tokios duonos pas mus sunku gauti. Tarp kitko, cibuli aš pakepinčiau. Mes perkam cibulines bandeles, tai gabaliukai tešloje parudę būna, pati nekepu, nežinau, man tik taip atrodo. Viskas dedama pagal recepte nurodyta eile.

bananine duonelė su riešutais (vovera)

Pirma sumaišau šiuos produktus:
Tirpinto sviesto 2 valg.s
Pieno 1 valg.s
Trintu bananu 1 puodelis (236 ml) aš dedu 2 prinokusius bananus
1 kiaušinis
Smulkintu lazdyno riešutų 1/2 puodelio (aš dedu migdolu lakštelius)
Citrinos žievelės 1 arb.s
Į išmaišyta mase dedu:
Cukraus 1/2 puodelio (kas saldžiai nemėgstat, tada dekit mažiau, nes nuo šio kiekio gaunasi ganėtinai saldu.
Druskos 1/4 arb.s
Miltu 1,5 puodelio
Sodos 1/2 arb.s
Kepimo milteliu 1/4 arb.s
Kepimo programa - Cake, apskrudimą nustatau mažiausią.

BANANU IR DATULIŲ DUONELĖ (forta)

50gr.rudojo cukraus
50gr.sviesto
vieno apelsino sultys
1 kiaušinis
truputi druskos
100gr.miltu
1arb.saukstelis kepimo milteliu
75gr.datuliu
50gr.dziovintu bananu
Papuošimui: džiovintų vaisiu,50gr.cukraus glajaus

bandeles a la duonines (triule)

375g kvietiniu miltu
375g nesijotu kvietiniu miltu
7g sausu mielių
1,5 a.s. druskos
200ml alaus
vandens, kad pasidarytu normalios konsistencijos tešla
50 g saulėgrąžų

Bandelės su lašinukais (mama greta)

500 g miltų;
1 pakelis sausų mielių;
250 ml pieno;
50 g cukraus;
50 g sviesto arba margarino;
1 kiaušinis;
žiupsnelis druskos.

Bandelių receptas (mamyte)

Bandelėm naudoju paprasčiausią receptą –
250 ml pieno ,
50 g sviesto ,
100 gr cukraus ,
2,5 a.s sausu mielių ,
1 kiaušinis ,
3 stiklines miltu

Bandelių širdelių formavimas mrs.r

Kepu iš Sonatinos Kifle rageliu tešlos (ji man labiausiai patinka, kai turiu dedu jogurtą, kai ne - kefyrą ar pasuku...) Esme pačioje formoje, tai parodysiu, gal kas dar nemoka...
taigi, imame gabaliuką tešlos, išplojame (arba iškočiojame) blyneli, pabarstome ji cukrumi bei cinamonu (gausiai) ir suvyniojame i ritinėlį. Lenkiame ji per puse, galus sulipiname, paspausdami. Pjauname per sulenkto ritinėlio vidurį (bet paliekame neperpjauta ta sulipinta dali) Išskleidžiame širdelę ant skardos, išskleisdami perpjautąsias dalis .

Batonas su razinom (sloga)

Vanduo arba pienas 350 ml (aš pyliau pieną)
Margarinas arba sviestas 1,5 valg.š
druska 1a.š
cukrus 2 v.š. (dėjau medų)
405 tipo miltai 540 gr
mielės 7gr
razinos 100 gr
smulkinti graikiški riešutai 3 v.š. (dėjau daugiau)
p.s tik aš ir pieną pyliau ir naudojau ne margariną ar sviesta, bet alyvuogių aliejų dėjau 4 valgomus šaukštus

Batonas tosteriams (nataliuncik)

380g kvietiniu miltų
250ml vandens (galima maišyt su pienu)
30g sviesto(dėjau 45g moliūgų sėklų alėjų)
2v.š. cukraus
1a.š. druskos
1.5a.š. mielių
Programa TRAŠKI arba TOSTAMS, aš kepiau greito kepimo režimų


beždžionių duona (mrs.r.)

virsus gerai paskrudo, nes barsciau cukrum ir cinamonu. Kepiau orkaitej, o recepta naudojau skirta duonkepei:
3st miltu
2 v s gliuteno (nebūtinai)
2 v s medaus
1 v s aliejaus
30+70g sviesto
1.5 a s druskos
200ml pieno
2 kiaušiniai (pienas + kiaušiniai turi sudaryti 320ml)
1 v s mielių
Sudėtis: visus produktus, išskyrus 70g sviesto. Nustatyti tešlos ruošimo programa. Po 1.5val, tešlą padalyti i dvi dalis, iškočioti 1cm storio, supjaustyti rombeliais. Ištirpinti ir atvėsinti sviesta. Kiekviena gabalėlį mirkyti svieste ir kloti i forma. Leisti 1val pakilti. Kepti kepimo programa (bake) apie 1val. (paprasčiausia nustatyti kepimo progr su 1val atidėjimu).
Kadangi aš kepiau formoj orkaitėj, tai forma ištepiau sviestu ir pabarsčiau miltais - tada pyragas lengvai atšoko... Man šiame recepte truko saldumo. patiko dukrai (nes nereikia pjaustyt, pati atsilaužia kiek nori...)

Donytė panaši i Borodino duona (kobriukas)

vanduo 400ml
ruginiai miltai 3 ¼ puodelio(240ml)
kvietiniai miltai ½ puodelio
druska 1 a.s
medus 2 v.s
aliejus 2 v.s
mieles 1 pak. 7g (sausos)
salyklo ekstraktas dejau 2 v.s
saulėgrąžų 2v.s
Į ruginius miltus damaišiau ruginiu sėlenų tik labai iškilo ir kepant sukrito viršus gal but per mažai miltu buvo arba perdaug salyklo...bet pati duonike tai pasaka. Kepant su mielėmis siūlyčiau sumažinti mielių kieki, tada neturėtų taip sukristi.

BORODINO duona (kobriukas)

330 ml vandens
2 v.s. obuoliu acto
2 v.s. medaus su kaupu
2 v.s. aliejaus
4 v.s. salyklo
1,5 a.s. druskos
470 g ruginiu miltu
80 g kvietiniu miltu
2 a.s. sausu mieliu
Ingredientu eiliškumas pagal jūsų duonkepes rekomendacijas

Bostono ruda duona Boston Brown Bread (katu)

2 arbatiniai šaukšteliai aktyvių sausų mielių
2 2/3 puodeliai duonos miltų
3/4 rupių kvietinių miltų
3/4 arbatinio šaukštelio maltų gvazdikėlių (ground cloves)
1 1/2 arbatinio šaukštelio sojos padažo (geriausia su kuo mažiau druskos)
3 valgomi šaukštai garstyčių (Dijon mustard)
1/3 puodelio supjaustytų džiovintų figų ar razinų
1 puodelis vandens (plius 2 valgomi šaukštai)
1. Jei figos kietos, užpilkite ant jų verdančio vandens, kad suminkštetų. Tada gerai nusausinkite ir susmulkinkite. Razinos dažniausiai būna pakankamai minkštos, tad jų plikyt nereikia.
2. Sudėkite visus ingridientus į duonkepę pagal duonkepės gamintojo rekomendacijas.
Komentaruose parašyta, kad kažkam nepatiko sojos padažas, tad kitą kartą jo nedėtų. Kažkas labai džiaugiasi, kad ši duona yra be riebalų, be cukraus, be pieno ir naudoją ją sumuštiniams su tunu. Dar kažkas nedėjo gvazdikėlių, nes jų nemėgsta. Iš esmės duona įvertinta gerai.

Braškių džemas duonkepėje (terra2)

1kg braškių
700gr cukraus arba fruktozės(500gr)
1 citrinos išspaustos sultys
Galima dėti pektino(uogienių natūralus tirštiklis). Tada cukraus dedame mažiau.
Viską sudėjau į duonkepės konteinerį, mygtukas "džemas" ir po 1,5val nugriebus putelę į švarius stiklainius. Išeiga 3 puslitriniai stiklainiai. Tiesa, braškes reikia perpjauti pusiau, o jei didelės - tai į keturias dalis. Aš dar turėjau šaldytų braškių iš pernai metų, tai sudėjau ir jas kartu su šviežiomis.
Gavosi skaidrus, kvapnus ir skanus džemas.

bulviu bandelės (mrs.r)

(jau perskaičiuota duonkepei bus)
140ml vandens
95ml pieno
55g sviesto
40g cukraus
1/2 a s druskos (gali ir nebūti, jei naudosite ne dribsnius, o košę)
1/2 kiaušinio (suplakti ir padalinti, aš dedu viena S dydzio)
25g nesūdytų bulviniu dribsniu (aš imu lyg sūdytos bulvių košes su grietinėle ir krapais, tada nededu papildomai druskos)
350-400g miltu
5g sausu mielių (nepamaišys ir 7)
1v s smulkintu šviežiu krapu (aš naudojau 1 a s džiovintų)
Pakaitinti vandeni, pieną, sviesta, cukrų iki kol ims tirpti sviestas, sudėti bulvių dribsnius, išmaišyti. Pagal duonkepes reikalavimą sudėti likusius produktus (kiaušinis būtinai turi buti suplaktas)
Kepu normal režimu.
Tiesa, su bulvių dribsniais ne taip gerai gavosi, kaip su koše... Nepamaišytu ir kepintas svogūniukas.raganaite2
Ciabatta (guvile)

Raugas
200 g miltų
200 ml vandens
½ a. š. sausų mielių
Užmaišyti skystą tešlą (maišyti mažiausiai 15 min.), pridengti maistine plėvele ir šiltai (22 - 24º C) laikyti 4 val.
Papildomi ingredientai
200 g miltų
100 ml vandens
1 a. š. sausų mielių
½ a. š. medaus ar cukraus
1 – 1,5 a. š. druskos
Į raugą supilti vandenį, persijoti miltus, sumaišytus su mielėmis, cukrų, ir, galiausiai, druską. Mikseriu ar kombainu maišyti tešlą mažiausiai 20 min. Pridengti ir pakildinti 30 min. Stalą gausiai pabarstyti miltais ir iš tešlos suformuoti pailgą stačiakampį. Jį pridengti ir šiltai kildinti dar 40 min. Tešlą supjaustyti į gabalėlius, juos sudėti į kepimo popieriumi išklotą skardą ir viršų pabarstyti rupaus malimo miltais.
Kepti iki 225º C įkaitintoje orkaitėje 15 – 17 min., ant orkaitės dugno padėjus indą su verdančiu vandeniu.Moulinex'inė ciabatta (Šilinė)

450 ml vandens
5 v.š. alyvuogių aliejaus
2,5 a.š. druskos
760 g miltų
2,5 a.š. sausų mielių
Supilti vandenį, aliejų, druską, miltus, mieles, nustatyti programą 13 (mielinės tešlos paruošimas). tešlą išimti ant pabarstyto miltais stalo, suformuoti aštuonias pailgas bandeles, valandą pakildinti 25 laipsnių temp., tada aptepti alyvuogių aliejumi ir 25 min. kepti iki 240 įkaitintoje orkaitėje, į skardą kartu įdėti indą su vandeniu, kad garuotų ir drėkintų orą.


Cinamono ir spanguolių duona (kirameki)


1,5 kg kepalui reikės:
- 1 1/4 puodelio vandens
- 2 šaukštų minkšto sviesto
- 2 1/2 šaukšto cukraus
- 1 šaukštelio druskos
- 3 1/2 puodelio duonos miltų
- 2 1/4 šaukštelio sausų mielių
- 1 puodelio džiovintų spanguolių (galima pakeisti razinomis)
- 1 1/2 šaukštelio cinamono
Produktus dėti pagal duonkepės instrukciją. Spanguoles ir cinamoną sudėti pasigirdus signalui. Naudoti švelnaus apskrudinimo funkciją. Kadangi išsidūriau su kiekiu - gaunasi apie 1,5 kg, o manojoj duonkepėj telpa tik 1, tai tešlai iškilus iki pat kraštų teko skubiai ją verst į kepimo skardą ir kišti į orkaitę na tai 1puodelis (o ne 1 1/2 cup ) ir bus 237ml

Citrininis pyragas (mama greta)

3 kiaušiniai,
220 g cukraus,
žiupsnelis druskos,
90 g sviesto,
340 g miltu,
2,5 a.s. kepimo milteliu
1 citrinos sultys ir žievelė
kiaušinius suplakti su cukrum ir druska, supilti i duonkepe ir sudėti likusius produktus
Kepa 1val 20 min. Nesakyciau, kad jis visiskai nesigavo - skanus, bet visai neiškilęs.... norisi biskiuka puresnio

Citrininis pyragas (nexta)

receptas butu toks to pyrago
3 kiaušiniai
70gr sviesto
1/2 arb.s. druskos
195gr cukrus
320gr miltai
2.5a.s. kildinimo medžiaga
citrina(sultys + žievelė)
plakti kiaušinį su cukrumi ir druska kol susidarys putos. Pas mane 9 programa

Croissants – sviestiniai rageliai (mrs.r)

500g persijotų miltų
200ml šilto pieno
15g mielių
1 a.š. druskos
2 v.š. cukraus
1 lengvai suplakto kiaušinio
250g sviesto
Aptepimui
1 trynio
1 v.š. pieno
Sutrinkite mieles su keletu šaukštų pieno ir cukrumi, palikite pastovėti 15-20 min. Supilkite mieles į miltus, supilkite likusį pieną, druską ir kiaušinį. Palengva sumaišykite su miltais, kol gausis vientisa tešla ir paminkykite 5-6 min. Įdėkite tešlą į riebalais pateptą dubenį, uždenkite riebalais patepta plastikine plėvele ar drėgnu rankšluosčiu ir pastatykite šiltoje vietoje 1-1.5 val., arba tol, kol tešla iškils dvigubai. Kumštelkite tešlą, kad ji išsileistų, suformuokite rutulį ir padėkite į šaldytuvą 30-60 min. atvėsti. Įdėkite sviestą tarp dviejų kepimo popieriaus lakštų ir kočėlu išmuškite jį iki 1cm storio (jei reikia, rankomis formuokite sviesto kraštus, kad gautųsi stačiakampis). Išimkite tešlą iš šaldytuvo ir padėkite ant miltais pabarstyto paviršiaus. Iškočiokite tešlą į kvadratą, kiek didesnį nei išmuštas sviestas (tešlos vidurys turėtų būti kiek storesnis nei kraštai). Kočiojant tešlą kartas nuo karto tešlą pakelkite ir pabarstykite jos apačią miltais, kad tešla neliptų prie paviršiaus. Į tešlos centrą dėkite išmuštą sviestą. Užlankstykite tešlos kraštus, kad visiškai paslėptų sviestą, apverskite tešlą ir iškočiokite pailgą, maždaug 7-8mm storio stačiakampį (jei reikia, galite kiek patempti kraštus, kad susidarytų taisyklinga forma).
Iškočiokite tešlą į maždaug 1 cm storio pailgą stačiakampį. Mintyse padalinkite stačiakampį į tris dalis. Paimkite pirmą trečdalį ir užlenkite, paimkite kitą tešlos galą ir užlenkite ant viršaus. Suvyniokite tešlą į virtuvinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą bent jau 30 minučių.
Ištraukite atvėsusią tešlą iš šaldytuvo ir pasidėkite prieš save taip, kad perlenktas kraštas būtų jūsų kairėje, o “atviras” tešlos kraštas dešinėje. Iškočiokite tešlą į pailgą, maždaug 1 cm storumo stačiakampį, vėl sulankstykite ir dėkite į šaldytuvą 30 minučių. Visą šį procesą pakartokite dar vieną kartą. Iškočiokite tešlą į 3-4 mm storumo pailgą lakštą. Supjaustykite lakštą norimo dydžio trikampiais. Tešlos trikampius susukite ir padėkite taip, kad ragelio viršūnėlė būtų pakišta po apačia ir sudėkite ragelius ant riebalais pateptos skardos. Suplakite trynį su pienu ir šiuo mišiniu patepkite ragelius. Uždenkite ragelius riebalais patepta virtuvine plėvele ir palikite šiltoje vietoje 30-40 minučių, kad pakiltų.
Kol rageliai kyla, įkaitinkite orkaitę iki 230°C. Kepkite ragelius 15-20 minučių, kol gražiai apskrus. Išimkite iš orkaitės ir atvėsinkite ant grotelių prieš patiekiant. Skanaus! Kepiau ant skardos, barstytos miltais - nemačiau reikalo tept jos sviestu. Geriau tešlą kočiot storiau, bent jau 5mm, tikrai ne 3-4, nes tada gaunasi ne bandele, o sausainis. Iš vienos normos išėjo dvi skardelės pyragėlių, jei skaičiais tai apie 15vnt. Tesla sukosi i kamuoliuką, neapveldama indo kraštų. (jei taip nesidaro, arba tešla vis dar kimba prie krašto - pridekite miltu).
Tešla darosi elastinga, blizgi, lengviau įberti trūkstamų miltu, nei suminkštinti per kieta tešlą. Paspaudžiam pirštu, tešla elastingai įdumba, bet pirštas spyruokliuoja – nesulenda atitraukus ranką - pirštas neapkibęs tešla, indo sieneles svarios - miltu neliko, visi įsiminkę, tešla minkšta, bet nelipni.
Štai tokia ji ir turi buti tada kepinio vidurys nesudumba, kai jau išmoksit tokia, tada galėsit daryt ir super minkštą (aš gaminu mielini biskvitą, tada jau tešlos nebeminkau rankom, tik šaukštu (mentelėm), o tortinėj formuoju aliejuotoms rankom). Tokia sluoksniuota tešla gavosi po to, kai įkočiojau sviesta.
Pjausčiau tešlą trikampiais.

raganaite2
Danubio bandeles(mama greta)

500 g miltu
140 g šilto pieno
150 g sviesto (kambario temperatūros, supjaustyto)
25 g mielių (aš naudojau 7 g sausu mielių)
3 kiaušinių tryniai + 1 visas kiaušinis
1 v.s. cukraus
1 a.s. druskos
1 kiaušinis aptepimui

Tešla minkiau ir kildinau duonkepėje. Pakilusia tešlą truputi perminkiau rankomis, tada reikia padalinti ja i 16 - 20 rutuliuku, iš jų formuoti "blynelius", i vidurį pridėti įdaro (kokio tik nori - suris, kumpis, alyvuoges, dešrytė, špinatai ir pan.) ir tešlos kraštelius suspausti formuojant bandeles. Jas dėti i trupučiu sviesto sutepta kepimo indą, viena salia kitos ir leisti pakilti tol, kol susiglaus ir užpildys indą. Aptepti kiaušinio plakiniu, apibarstyti rupia druska, kmynais, sezamu sėklom ar panašiai ir kepti 180-200 C temperatūroje apie 30 min, kol pagels.

DEGINTO CUKRAUS SIRUPAS (mrs.r)

Gal kas norėtų meduoliams turėti tokio dalyko ar šiaip, duona parudint natūraliai, tai štai receptas, kaip gaminti:
1 kg deginto cukraus pasidaryti reikia maždaug 700 g cukraus ir 400 g vandens. aišku, kaip vėliau pamatysite, jums jo tiek nereikės, tai pasiskaičiuokit proporciją. degintas cukrus gaminamas taip: į puodą įpili cukraus ir ŠIEK TIEK (kad apsemtų cukrų maždaug) vandens ir kaitini, kol cukrus pradeda lydytis ir virsta ruda mase; jo nereikia pamiršt pamaišyti nuolat. sakoma, kad jis taip gaminamas apie 50 min, bet kiekvienu atveju juk skirtingai būna. kai ta masė būna tamsiai ruda, trumpam nukeliam puodą nuo ugnies, supilame likusį VERDANTĮ vandenį ir pamaišome vėl kaitindami, kol susijungs. to vandens reikia tam, kad degintas cukrus būtų sirupo konsistencijos o ne koks nors ledinukas ant pagaliuko (jis sukietėja ir viskas), o verdantis jis turi būti todėl, kad nepradėtų purkšti ir jūsų taškyti it koks vanduo supiltas į rūgštį (cukrus lydosi 160 C temp, o dega 190 C).gautą sirupą dar galima perkošti, bet jei jis gaunas vientisas ir gražus — tikrai nereikia. jo skonis yra saldžiai karstelėjęs – kaip tie tamsesnės spalvos saldainiai prie bažnyčios. gautą masę supili į indelį ir laikai spintukėje — gali bet kada panaudoti, nes jis nebekietėja, o rodosi kaip medus — tąsus. aš deginau apie 1,5st cukraus su 0.5st vandens keptuvėje (vėliau supyliau dar 150ml vandens, gavosi biski skystokas (vaikiškos tyreles indelis) sirupas). Turiu pasakyti, kad kt kart vandens net nepilčiau kaitinimo pradžioj, vis vien kaitinau, kol jis išgaravo ir tik tada pats cukrus ėmė tirpti. tai nutiko tikrai tik po kokiu 10-15min... Kai ištirpo, kaitinau, kol įgavo ruda spalva, vis laikiau virinama vandeni po ranka, nes tik toki galima pilti i karamele !!!!!!! Vanduo snypscia - atsargiai. Po to gerokai maišiau ir kaitinau ant silpnos ugnies, kol karamele susijungė su vandeniu.

Bandeles (baisa)

Receptas: 1-1/4 indelio pieno
2valg.saukst. ištirpinto sviesto
2valg.saukst.cukraus
1-1/2arbat.saukst.druskos
3-1/4 indelio miltu 550C
1-1/2arbat.saukst.mieliu (dedam tokia tvarka: pienas, miltai, i viena kampa cukrus, i kita druska, i trečią mieles, i ketvirta sviestas) Užstatom ant programos 8 Teig (bent jau mano duonkepėj ji vadinasi taip).Kai tešla paruosi ja išimam, iškočiojam stačiakampio formos(~50-40cm) 0,5-1 cm storio lapą. Ji ištepam minkštu sviestu pabarstom cinamonu sumaišytu su vanile ir cukrum ( cinamoną galima keist riešutais, razinom, kokosu ir tt) Suvynioti tešlą kaip vyniotini ir supjaustyti 3-4 cm pločio gabaliukais. Iškloti skarda kepimo popierium, sudėti bandeles "siūle" i apačią, patepti išplaktu kiaušiniu ir pabarstyti cukrum. Kepti iki 200C įkaitintoje orkaitėje ~15 min. Receptą pritaikiau duonkepei Skanaus! Indelis 240 ml
Duona balta (rutulux)

1 plaktas kiaušinis (į matavimo indelį supilt kiaušini ir pripilt likusią dalį vandens (240 ml)
1proc. kefyro 110-120 ml.
Skysčių išvis gaunasi 350-360 ml.
2š sviesto (neturėjau, tad naudojau alyvuogių aliejų)
1 a.š. druskos
2 š cukraus (dėjau medų)
2 a.š aguonų
0.75 matavimo indo razinų
miltų 540
2a.š. mielių

Kvietinė Duona (nataliuncik)

150g ruginių miltu sumaišiau su 210ml verdančio vandens + 30g salyklo ištirpinto, vėliau įdėjau 530g kvietinių miltu, cukraus 1v.š., druskos 1 a.š., aliejaus, 1v.š. mielių, po signalo subėriau saulėgrąžas (galima kmynus, moliūgų sėklas...) Programos: tešlos paruošimas ir kepimas.
Duona išeina kvapni, minkšta ir su traškią apskrudusią plutelę Net nespėjau padaryt foto, visa sukirto su barščiais

Balta duona su saulėgrąžomis (nomke7)

Kepant duonkepėje labai svarbu produktų sudėjimo eiliškumas. Skliaustuose parašysiu kiek gramų ar mililitrų reikia 750 g. duonai.
1. Susmulkintas gabaliukais sviestas - 60g. (50g.)
2. Druska -2 arbatiniai šaukšteliai (1,5 a.š.)
3. Cukrus - 2,5 valgomieji šaukštai (2 v.š.)
4. Pienas - 310 ml (260 ml)
5. Miltai 550C tipo (jie skirti duonos ir bandelių kepimui) - 470 gr. (400 gr.)
6. Saulėgrąžų - aš dedu 3 v.š.
7. Mielės - 5g. arba 1,5 a.š. ( 1a.š.) mieles aš dedu ne sausas.

Balta duona su razinom ir graikiškais riešutais (rutulux)

Vanduo arba pienas 350 ml (aš pyliau pieną)
Margarinas arba sviestas 1,5 valg.š
druska 1a.š
cukrus 2 v.š. (dėjau medų)
405 tipo miltai 540 gr
mielės 7gr
razinos 100 gr
smulkinti graikiški riešutai 3 v.š. (dėjau daugiau)

Balta duona skrudinimui PAN CARRE'

375 g kvietinių miltų
5 g sausų mielių (15 g šviežių)
1 v. š. (15 g) sviesto ar taukų
2 a. š. druskos
~ 190 ml vandens
1 a. š. cukraus ar medaus

Į šiltą vandenį suberti mieles bei cukrų, išmaišyti, kol mielės ištirps ir leisti pastovėti 10 min.
Dalimis suberti persijotus miltus ir užminkyti elastingą tešlą, galiausiai įmaišius druską ir riebalus. Tešlą gerai išminkyti (mažiausiai 20 min.) Patepti riebalais 26 x 12 cm dydžio stačiakampę formą. Tešlą padalinti į dvi dalis. Iš kiekvienos suformuoti ne itin ilgą (30 – 35 cm ilgio) volelį ir abu volelius kelis kartus persukti kaip virvę.Dėti tešlą į formą ir viršų aptepti sviestu (galima pabarstyti aguonomis ar sezamu). Pridengti ir šiltai kildinti ~ 45 min. Kepti iki 220° C įkaitintoje orkaitėje 10 min., tada temperatūrą prisukti iki 200° C ir dar kepti ~ 20 min. Tešlą dariau duonkepėje, o toliau viską dariau pagal receptą... Gavosi tikrai labai skani balta duona, tik kitą kartą berčiau ½ a. š. druskos mažiau...

Balta duona (sloga)

3/4 puodelio (180 ml) šilto vandens
3 v. š. cukraus
3 v. š. aliejaus
2 kiaušiniai
1,5 a. š. druskos
3,5 puodelio (500 g) miltų
2 1/4 a. š. (7 g) sausų mielių
tik aš i ja dar įdėjau nuo bandeliu likusi ruda cukrų su cinamonu ir pakepinau saulėgrąžų, skonio nepablogino tikrai skani

duona su alyvuogėmis (mama greta)

300ml (1 1/4 puodelio) šilto vandens
1 šaukštelis druskos
450 g (4 puodeliai) miltu
2 šaukšteliai sausu mieliu
1/4 šaukštelio juodųjų pipiru
1/2 šaukšto džiovintų raudonėlių arba 1 šaukštas šviežiu
1 šaukštas alyvuogių pastos
1 šaukštas šviežiu smulkintu petražolių
50 g (1/3 puodelio) stambiai sukapotu juodųjų alyvuogių
1 šaukšte alyvuogių aliejaus pakepinto 1 sukapotu svogūno
Alyvuoges, petražoles ir pakepinta svogūną su aliejumi dėjau minkymo pabaigoje, po signalo, o alyvuogių pastos neturėjau, bet ir be jos visai šauniai gavosi.

Duona su alyvuogėmis (regna)

Rašau švedišką receptą
reikės:
25g. mielių,
2 1/2dl-{2dl-200ml}jogurto,
½ mažo šaukštelio druskos,
2 valgomi šaukštai alyvų aliejaus,
5-6dl{1dl-60g.}miltų,
Įdarui:
100g, alyvuogių{juodųjų be kauliukų}
1/4šaukštelio oregono{raudonėlio}
Reikia sutrupinti mieles įpilti jogurtą, druską ir palikti kol mieles išsileis, ištirps ir pasirodys burbuliukai. Tuomet supilti aliejų ,miltus ir labai gerai išsukti mediniu šaukštu. Turi būti tampri tešla ir kildinama30-40min. Po to supilami likusieji miltai gerai išmaišomi, išminkome. Padaliname tešlą į dvi dalis. Viena dalis turi būti didelė, antra maža. Didelę dalį iškočiojame20-40cm.stačiakampį, per vidurį sudedame perpjautas alyvuoges, pabarstome raudonėliu ir susukame. Iš antros dalies padarome pynutę ir uždedame ant viršaus. Kildiname30min. Viršų aptepame pienu. Kepame 200C.-30min.

Duona kvietinė su arachisu pasta (panterele35)

413 мл vandens
3 v.s. alyvų aliejaus
3 a.s. medaus
1,5 v.s. arachisu mases
225 g kvietiniu
300 g kvietiniu rupiu
60 g moliūgų seklu
1,5 a.s. druskos
1,25 a.s. sausu mielių
Programa - pagrindine

Duona su dilgėlėm (forta)

50gr margarino
8ooml.vandens
50gr sausu mielių
1 v.s kmynu
1 v. s. druskos
2 kiaušiniai
200ml.dziovintu dilgeliu
300ml.rupiu ruginiu miltu
200ml.daigintu kviečiu
200ml.kvieciu selenu
1 litras sijotu ruginiu miltu
700ml. kvietiniu miltu

Va taip pritaikyta duonkepei:
21 gr. margarino
349 ml vandens
21 gr. sausų mielių
1 v.s. kmynų (palikau pagal sena)
2 a.š. druskos
1 kiaušinis
87 ml džiovintų dilgėlių
130 ml. rupiu ruginiu miltų
87 ml. daigintų kviečių
87 ml. kviečių sėlenų
436 ml. sijotų ruginių miltų
305 ml. kvietinių miltų
P.s. nežinau tik ar gerai paskaičiavau, ar nereikėjo dar truputi sumažinti 310 ml miltų yra 160 gr.

raganaite2
duoną su džiovintais pomidorais (spyglys)

( mažas kepaliukas)
1st. vandens
2 v.š. pieno miltelių
2v.š. cukraus
1a.š. druskos
2 v.š. aliejaus
4 v.š. džiovintų pomidorų
1a.š džiovinto baziliko
1a.š.džiovintų petražolių
3st +4 v.š. miltų
1 1/4 aš. mielių
Stiklinė -200ml Naudojau smulkintus džiovintus pomidorus aliejuje( tyrelę). Jų yra pirkti manau didesniuose PC. Ieškokit prie marinuotų pomidorų , agurkų ir t.t.

DUONA SU FETOS SŪRIU, MEDETKŲ ŽIEDLAPIAIS IR ČIOBRELIAIS (nomke7)

2 ½ puodelio miltų (ekstra),
1 puodelis kukurūzų miltų,
2 kiaušiniai,
1 pakelis džiovintų mielių,
1 puodelis pieno arba ½ puodelio pieno + ½ puodelio vandens,
1 šaukštas skysto medaus,
3 šaukštai alyvų aliejaus,
½ mažo šaukštelio druskos,
1 puodelis susmulkinto fetos sūrio (apie 250 g),
1-2 šaukštai medetkų žiedlapių
1 šaukštas čiobrelių.
Kildiname mieles: į greitkratį supilame pašildytą pieną, aliejų, medų, įmušame kiaušinius, įberiame žiupsnelį druskos, suberiame sausas mieles ir uždengę suplakame. Į dubenį sudedame fetos sūrį, iškildintas mieles, išmaišome. Nuolat maišydami palaipsniui suberiame miltus. Pabaigoje suberiame čiobrelius ir medetkų žiedlapius. Baigiame minkyti, uždengiame ir paliekame kildinti. Silikoninę stačiakampę kepimo formą plonai ištepame aliejumi, sukrečiame tešlą ir pakildiname dar sykį. Iškilusią tešlą patepame išplaktu kiaušinio baltymu ir kepame vidutinio karštumo (160ºC) orkaitėje (vidutinėje lentynoje) apie 40 minučių.
1 puodelis miltų = 150 g
1 puodelis pieno ar vandens = 225 ml

duoną su garstyčiomis (spyglys)

1st. vandens (gal galima ir alaus ?)
3v.š. garstyčių ( naudojau prancūziškas kur su grūdeliais)
1v.š. aliejaus
2 v.š .cukraus ( dėjau 1 v.š. medaus)
1a. š. druskos
2 stiklinės miltų
1 stiklinė ruginių miltų
1v.š. avižinių dribsnių
2a. š. sausų mielų
1st.-200 ml, receptas mažam kepaliukui duonos.

duoną su grikių miltais (spyglys)

100 ml kefyro
300 ml pieno
2 v.š. alyvuogių aliejaus
2 v.š. cukraus
1,5 a.š. druskos
100 gr grikų miltų
450 gr. kvietinių miltų
2 a.š. mielių


Duona su įvairiomis sėklomis Multi-Seed Loaf(katu)

1 puodelis drungno vandens
1 arb. šaukštelis druskos
2 valg. šaukštai alyvų aliejaus
1 puodelis rupių miltų
2 puodeliai kvietinių duonos miltų (white bread flour)
1 1/2 arb. šaukštelio sausų mielių
1/3 puodelio sėklų mišinio (linų (sėmenų), moliūgų, sezamo, aguonų, saulėgrąžų sėklos)
1. Sudėti visus ingredientus į duonkepę panašia tvarka, kaip nurodyta recepte - pirmiausia vanduo, ir galiausiai - sėklos (arba pagal duonkepės gamintojo rekomendacijas);
2. Užstatyti duonkepę Baltos duonos ciklui (on the normal white cycle). Įsitikinkite, kad tešla yra vienalytė po pirmojo maišymo ciklo. Jei ne, savo nuožiūra įdėkite papildomai miltų ar vandens.
3. Atsisėskite ir pailsėkite... Po 3-4 val. (priklauso nuo duonkepės) turėsite skanią ir sveiką duoną
Mano komentarai: Aš, kaip minėjau, užsiprogramavau, todėl nežinau, ar po pirmo maišymo ciklo tai tešlai trūko ar ne ko nors, nes saldžiai miegojau. Šiaip duona gavosi ir skani, ir graži. Dar įdėjau 1 šaukštą cukraus, nes suabejojau, ar be jo mielės suveiks (originaliame recepte neįrašytas cukrus). Sėklų namie turėjau visų išvardintų, tai ir dėjau visų. Kitą kartą gal dėčiau dar daugiau, nes nelabai jos čia jaučiasi. Šiaip skani duonelė, ypač su sviestuku. Puodelis pas mane kažkur 230-240 ml (naudojau tą, kuris buvo prie duonkepės)

Duona su jogurtu (nomke7)

1. Vanduo - 200 ml.
2. Natūralus jogurtas - 125gr. (perku Danone firmos)
3. Druska - 2 a.s.
4. Cukrus - 1 v.s.
5. Miltai 550C - 480 gr.
6. Ruginiai miltai - 70gr.
7. Mieles - 2.5 a.s. (apie 8 gr.)
Pas mane programa 3, skirta rupiai duonai.

duona su jogurtu (forta)

didelis indelis natūralaus jogurto
20gr.sviesto
a.s. druskos
v.s. cukraus (dėjau medų)
540gr.miltu
pokelis sausu mielių

Duona su kumpiu (smikes)

350 g kvietiniu miltu,
150 g ruginiu miltu,
40 g mielių,
125 ml apyšilčio pieno,
1 žiupsnelis cukraus,
100 g žalio kumpio,
1-2 valg. šaukštai kmynu,
0,5 arb. šaukštelio druskos,
40 g sviesto,
1 kiaušinis,
1 kiaušinio trynys.
Aptepimui: pieno
Užbarstimui: 1 arb šaukštelis avižinių dribsniu
Miltus supilti i dubeni. Per vidurį padaryti įdubimą, įpilti mielių, sumaišytų su 5 valg sauks pieno ir žiupsneliu cukraus. 10-15 min pastatyti i sali, kad pakiltu. Kumpi supjaustyti labai mažais kubeliais, sudėti i miltus kartu su likusiu pienu, prieskoniais, smulkiai supjaustytu sviestu, klausiniu ir kiaušinio tryniu. Įjungus didžiausią maišytuvo lygi gerai išmaišyti tešlą. Tešla palikti 30 min., kad pakiltu. Po to iš jos suformuoti ritini ir suteikti jam žiedo forma. Įdėti i kepimo popieriumi išklotą skarda. 15-20 min dar palaikyti, kad tešla pakiltu. Aptepti pienu, pabarstyti avižiniais dribsniais ir juos lengvai paspausti. Duona kepti apie 30 min. 220 laipsniu orkaitėje Duona tampa ypač traški, jei prieš baigiant kepti apšlakstoma vandeniu.

Balta duoną su razinomis (baltanosis)
2 v.š. cukraus
2 v.š. aliejaus
1 a.š. druskos
1 1/4 indelio pieno
3 indeliai miltų
vanilės
1/2 indelio razinų
mielių 1 a.š.
mano indelis 230 ml

Razinu duona (Amalijos)

350ml vandens ar pieno;
1,5 valgomo sauksto sviesto ar margarino;
1 arbatinis saukstelis druskos;
2 a sauksteliai cukraus;
540 g miltu;
7 g sausu mieliu;
100 g razinu;
3 valgomi saukstai kapotu riesutu.
kepti programa normal.


Balta duona su vaisiais (mama greta)

1 kg duoneles reikia:
120ml pieno
3 lengvai suplaktu kiaušinių
210 g supjaustyto sviesto
1 arb.s. druskos
90 g cukraus
530 g miltu
3.5 arb.s. mielių
50 g smulkintu riešutų
150 g razinu (ar kitokiu džiovintų vaisiu)
Kepti pasirinkus saldžiai duonai skirta programa

Saldi balta duona su varškyte (mama tania)

(produktus sudėti pagal rekomendacijas)
150 ml vandens
50 gr. sviesto
1 a. s. druskos
1.5 v. s. cukraus
200 gr. varškės sūrio (aš dėjau vaikišką varškytę)
3 stiklines miltu
2 a. s. sausu mielių
Režimas pagrindinis, dydis - mažos duonos... Šiandien kepiau balta duona, kadangi mėgstu saldžią, tai dėjau briski daugiau cukraus, nei nurodyta recepte ir vandens...


Balta duona su varškės sūriu ir krapais (mama greta)

1 puodelio drungno vandens,
1 šaukšto cukraus,
1 paplakto kiaušinio,
2 šaukšteliu druskos,
525 g miltu,
2 šaukšteliu sausu mielių,
1/4 supjaustyto svogūno,
2 šaukštu aliejaus,
pluoštelio smulkiai supjaustytu krapu,
75 g balto varškės sūrio,
pieno kepaliukui aptepti.
Kepiau duonkepėje pagal pagrindine programa. Svogūną reikia apkepinti su aliejumi. Apkepinta svogūną su aliejumi, krapus ir varškės sūrį sudėjau berods i minkymo pabaiga. Kepant be duonkepes reikia sumaišyti cukrų, mieles ir vandeni ir palaikyti 15 min. Tada sudėti puse miltu ir palikti šiltoje vietoje 45 min. Tuomet įmaišyti apkepinta svogūną su likusiu aliejumi, krapus, kiaušinius, varškes sūrį, druska, likusius miltus ir išminkyti. Kildinti 1-1 1/2 val kol padvigubės, tada suformuoti kepaliuką, pakildinti ji dar 30 min, įpjauti pavirsiu, aptepti pienu ir kepti 190C apie 50 min, kol gražiai pagels.
Donyte su varške - drėgna, minkstutele.. o ir krapus labai mėgstu šviežiu neturėjau, tai naudojau džiovintus. bet manau juos galima pakeist ir kokiom kitom megstamom žolelėm.

Balta duona su varškės kremu Cream Cheese Yeast Bread (katu)

1/2 puodelio vandens
1/2 puodelio minkšto varškės kremo (Cheese Cream)
2 valg. šaukštai minkšto sviesto
1 plaktas kiaušinis
4 valg. šaukštai cukraus
1 arb. šaukštelis druskos
3 puodeliai miltų duonai (bread flour)
1 1/2 arb. šaukštelio sausų mielių.
Sudėti visus ingredientus pagal duonkepės rekomendacijas. Išminkyti duonkepėje tešlą, tada išimti iš duonkepės, suformuoti kepaliuką, dėti į riebalais pateptą duonos skardą (23x13 cm), uždengti ir leisti padvigubėti. Kepti 180 laipsniu orkaitėje apie 35 minutes.
Mano komentarai: aš vietoj vandens pyliau pieną, dėjau mūsų švelniosios varškės visą induką (naudojau tą riebesnę, žalioj pakuotėj, berods 7 proc.). Miltus ėmiau 550C. Cukraus dėjau 5 šaukštus, nes netyčia vyras užkalbino ir pamečiau skaičių. Kai duonkepė užminkė tešlą, iš karto dėjau ją į silikoninį stačiakampį indą (skirtas duonai kepti, kepu jame ir keksus, labai panaši forma) ir pašoviau į orkaitę. Kitą kartą bandysiu kepti pačioje duonkepėje. Šį kartą viską dariau pagal originalų receptą. Tikrai skanus ragaišis, valgiau ir vieną, ir su Nuttela. Pusę vyras išnešė tetai, lauksiu iš jos komentarų... Skonis kiek kitoks, nei tų įprastinių ragaišių (be sūrio) - gal jis kiek drėgnesnis (bent kol karštas), minkštesnis.
raganaite2
Balta duona (vaiduliukes)

300 g pieno (bandžiau su pienu šviežiu, sugižusiu, su jogurtu);
1 a.š. druskos
1 v.š. cukraus
1 v.š. sviesto (man labiau su aliejumi patiko)
540 g miltų (tikriausiai 550D, neaišku, nes pirkom sveriamus. Vežiojo po namus ir siūlė)
7 g sausų mielių (vėliau dėjau po 5,5 g)

Duona- Žiedas su šonine (Portuke)

labai skani viena,kaip užkandis,puikai tinka piknikams
340g (2 puodeliai plius 3 v.š.) duonos miltų arba paprastų nebalintų
1 v.š. medaus
¾ a.š. sausų mielių
½ a. š. stambiai maltų juodųjų pipirų
¾ a.š. druskos
1 puodelis šilto vandens
2 juostelės bekono, susmulkintos
1 v.š. alyvų aliejaus (aptepimui)

Pakepinti bekoną ir atvėsinti (geriausia atskyrus nuo išsiskyrusių riebalų). Suminkyti tešlą duonkepėje, po pirmo minkymo ciklo sudėti bekoną, paliekant riebalus keptuvėje ar kitame inde. Iškilusią tešlą ant miltais pabastyto paviršiaus susukti į 45 cm volelį ir iš jo suformuoti žiedą. Perkelti į kepimo skardą išklotą kepimo popieriumi, uždengti plėvele ir palikti 1 val. pakilti. Žiedas daugiau plėsis į šonus nei į viršų. Įkaitinti orkaitę iki 225 C, sumaišyti aliejų ir nuo kepinto bekono likusius riebalus ir aptepti žiedą. Kepti 20 min., tada sumažinti kaitrumą iki 200C ir dar kepti 10- 15 min. Jei dega paviršius sumažinus kaitrumą žiedą uždengti folija. Kad pluta būtų traški, galima į orkaitę įdėti indą su keliais ledukais.
P.S. kepiau dukart – pirmą kartą kepiau iš rupių miltų duonelę garuose , tik kiek mažesniam karštyje (reikia pasireguliuoti pagal savo orkaitę). Antrą kartą iš šios tešlos kepiau įdarytą duoną- picą. Tam iškočiojau blyną, pusę jo pabarsčiau tarkuotu ir piene 2 val. mirkytu Rokiškio sūriu (nes neturėjau Mocarelos – Glacee tokį patarimą davė savo temoje ), sulenkusi ant viršaus vėl bėriau sūrį, smulkintus pievagrybius ir svogūnų žiedus bei šaldytą baziliką.
Duonai tešla psirododė kiek skystoka ,tai pridėjau dar 2,5 v.š. miltų (gal dėl rupių miltų), o duonai-picai miltus ėmiau per pusę 550C ir rupaus malimo. Nesu picų mėgėja, bet toks varinatas man buvo nerealiai skanus
Puodelis = 240 ml Pakeitimai
1 v.s. natūralaus medaus;
2. 1/2 a.s. juodųjų pipiru;
3. 1 a.s. krapu druskos;
4. 1 a.s. česnakų druskos;
5. 300 ml per puse vandens ir alaus (dedu silpno, 4.6 );
6. 450 gr. miltu (550C);
7. po nepilna v.s. čiobrelių, kmynu ir prieskoniu sviestui ir varškei;
8. nepilna a.s. maltos kalendros;
9. 4-6 gr. mielių.
Iškyla puikiai, kol kepa nerealiai kvepia, tinka sumuštiniams. Baziliko, prieskoniu "Paryžiaus kavine" ir raudonėlio atsisakiau, nes tai nepatiko mano vyrui. Papildomai kai ką įdėjus, gaunasi duona kuri ypatingai tinka prie alaus (sekmadieni mes 3 ore suvalgėme visa kepalą duonos). Aišku ja reikia pakepinti, pabarstyti druska (tik nepadauginti) ir įtrinti česnakais. Papildomai:
1. Supjaustyti ir pakepinti nedideli svogūną;
2. Šonines, kumpio (kas yra namuose);
3. Du geri šaukštai miltu;
4. 1 v.s. alyvuogių aliejaus su česnakais ir aitriosiomis paprikomis.
Miltu galima dėti ir daugiau, priklausomai nuo mases tirštumo, bet sis variantas sumuštiniams netinka (matyt dėl aitriųjų paprikų, kurios yra aliejuje). Pica dariau iš kvietinių ir rupių miltų per pusę. Šoninės nedėjau visai, vietoj jos įpyliau šaukštą alyvų aliejaus. Miltų man trūko, tad kočiojant jų dadėjau.
Ant picos viršaus - kumpis, svogūnai, šviežias bazilikas. Man labai skani, vyrui pagrindas buvo kietokas. Tiesa, iškeptą picą aptepiau sviestuku (kampus, kad nebūtų labai sausi).


Duonelė su džiovintomis slyvomis (mama greta)

225 g džiovintų slyvų (su kauliukais; jei be kauliuku - truputi mažiau)
1 šaukštas sausu mielių
75 g (2/3 puodelio) rupiu miltu
385-420 g miltu
1/2 arb.s. sodos
1 arb.s. druskos
1 arb.s. pipiru
30 g kambario temperatūros sviesto
175 ml pasuku
55 g sukapotu graikiniu riešutų
Recepte rašo, kad slyvas reiktu pamirkyti per naktį arba truputi silpai pavirinti, kad suminkštėtu, nusunkti, išimti kauliukus ir susmulkinti. Iš likusio skysčio paimti 4 šaukštus ir taip pat supilti i tešlą. Bet aš nemirkiau, nes ir taip minkštutėlės buvo, tai paprasto vandenuko i tešlą įpyliau.

Duonos rutuliukai (nomke7)

1. Kiaušiniai - 3 (2)
2. Sviestas - 160 gr. (140 gr.)
3. Pienas - 100 ml (80 ml)
4. Druska - 1a.š. (1/2 a.š.)
5. Cukrus - 5v.š. (4 v.š.)
6. Miltai - 420 gr. (350 gr)
7. Mielės 2,5 a.š. (2 a.š.)
8. Razinos 150 gr. (100 gr).
Patarimai 1 Razinas suvilgyti sirupu (puse vandens, puse cukraus) arba alkoholiniu gėrimu
Patarimai 2 Pasibaigus maišymo programai viršų apdėti migdolų riešutais.
Šie patarimai parašyti prie šio recepto instrukcijoje. Programa (pas mane 4) ta, kur skirta saldžiai duonai.

DUONOS SKREBUČIAI (forta)

310ml.alaus
2 arb. šaukšteliai druskos
1arb. šaukštelis cukraus
50 gr. margarino
540gr miltu
1 arb. šaukštelis kmynu
1arb.saukstelis česnako granulių
1arb.saukstelis prieskoniniu žolelių misinio
1 pokelis sausu mielių(7 gr.)
Duonkepėj išminkau tešlą, išimu ir formuoju norimos formos skrebučius ir dedu i miltais apibarstyta skarda ir kepu kol gražiai parus. Kad duonos prie sriubos nereiktu pjaustyt padariau lyg didelius skrebučius ir gražiai atrodo ,ir skanu.

Duonos vyniotinis su prieskoniais (regna)

30ml/2 šaukštai sausų mielių
600ml drungno vandens
425g miltu
500g rupiu miltu
7,5ml druskos
25g saulėgrąžų margarino
1pluostas didelis smulkiai sukapotu petražolių
1pluostas sukapotų svogūnų laiškų
1 smulkiai sukapota česnako skiltele
druskos maltu juodųjų pipirų
1isplaktas kiaušinis
lieso pieno patepti
PIRMA išmaišykite mieles maždaug 50ml vandens ir palikite, kad ištirptu
ANTRA dideliame dubenyje sumaišykite miltus ir druską. Viduryje įspauskite duobute ir supilkite mielių mišinį bei likusį vandenį. Mediniu šaukštu išmaišykite nuo vidurio i kraštus ir užminkykite tešlą.
TREČIA Išverskite tešlą ant miltuoto paviršiaus ir minkykite, kol pasidarys vientisa ir tampri. Sudekite atgal į dubenį uždenkite plastikiniu maišeliu ir palikite maždaug 2 valandoms, kad padvigubėtų. Per ta laiką didelėje keptuvėje sumaišykite margariną, petražoles, svogūnų laiškus ir česnakus. Maišydami pakepinkite ant silpnos ugnies, kol suminkštės Pasūdykite, pagardinkite pipirais ir pasidekite į salį. Patepkite aliejumi kepimo skardą. Kai tešla pakils, perpjaukite ją pusiau ir iškočiokite maždaug 35/23cm dydžio stačiakampius. Patepkite juos išplaktu kiaušiniu ir iki pat kraštų tolygiai paskleiskite prieskoniniu žolelių misinį. Suvyniokite tešlą ir užspauskite kraštus, įdekite i kepimo indus laisvuoju kraštu į apačią. Uždenkite tešlą svariu virtuviniu rankšluosčiu ir laikykite šiltai, kol iškils virs kepimo indo kraštų. ĮKAITINKITE orkaitę iki190C,patepkite kepaliukus pienu ir kepkite maždaug 55minutes,kol pabeldus į kepaliuko apačią, jis skambės kaip tuščias. Ataušinkite ant grotelių. Pati išbandžiau, man patiko.

Obuoliu, rabarbarų, apelsinų džemas duonkepėj

1) 600g obuoliu, 600 g rabarbaru, 5 šaukštai cukraus.
2) 750 g apelsinu, 600 g cukraus, 50 g pektino.

Dzūkiška grikine boba (forta)

125g grikiniu miltu
40g 550C miltu
125g sviesto
3 kiaušinių
125g cukraus
1 arb. šaukštelis vanilinio cukraus
smulkintu lazdyno riešutų
2arb.sauksteliai kepimo milteliu
Tik išėmus dar šiltą galima apipilt šokoladinių glajum ir apibarstyti riešutais, cukatom.
raganaite2
Fantastiška cinamoninė razinų duona (katu)

1 šaukštas aliejaus;
1 1/4 puodelio šilto vandens, plius
1 šaukštas šilto vandens;
1/4 puodelio medaus;
1/4 puodelio klevų sirupo (gali būti becukris);
1 arbatinis šaukštelis druskos;
1 1/2 arbatinio šaukštelio cinamono;
1 puodelio avižinių dribsnių;
3 puodeliai duonos miltų, plius
2 šaukštai duonos miltų;
1/2-3/4 puodelio razinų;
2 1/4 arb. šaukštelių sausų mielių.
1. Į duonkepę sudėkite visus ingredientus išvardinta tvarka, išskyrus razinas ir mieles.
2. Įmaišykite razinas, sukdami ratu (kiek supratau, su kokiu šaukštu ar mentele);
3. Įdėkite gerą santykį miltų ir mielių
4. Kepkite Baltos duonos ciklu.
Kiek supratau iš komentarų (neskaičiau visų), kepaliukas gaunasi didelis, tad jei matysite, kad per didelis, kepkite orkaitėje . Duona pagal šį receptą gaunasi beveik 1 kg svorio. Tad jei per didelė, galit persiskaičiuot ingredientus.

Gyvos tešlos duona (mrs.r)

100 g "gyvos tešlos"
0,75 l šilto vandens
5 arb. saukst. druskos
200 g ruginiu grudu
200 g ruginiu miltu
200 g kvietiniu miltu
1 arb. s. kmynu
Išmaišyti ir palaikyti 8 val.
tada i ta tešlą dėti:
0,2 l šilto vandens
200 g ruginiu grudu
200 g ruginiu miltu
išmaišyti ir nuimti tešlos apie 100 g kitam kartui. Dėti i forma. Palaikyti 4 val. prieš dedant i orkaite patept aliejum viršų. Kept 2 val. 200 C

"Gyva tešla"

1,5 ml kefyro
1 arb. s druskos
2,5 ml ruginiu miltu
Viska išmaišyti dubenyje, pabarsčius trupučiu miltu, uždengti plastiku (polietilenas, i kuri vyniojam maistą). Laikyti vėsioj vietoj 4-6 dienas. Tešla padaryta. Laikyti šaldytuve. Svarbu nepamisti jos vel atsignybti kitam kepimui. Tai toki receptą radau, yra dar kitokiu variantu ,kur vietoj kefyro - natur. jogurtas, ir šiaip kitos proporcijos skiriasi. Priklauso nuo kiekvienos seimininkes.

Graikinių riešutų duona (regna)

425g rupiu miltų,
150g. miltų ,
12,5ml. druskos,
525ml. drugno vandens,
15ml. skysto medaus,
1 šaukšto mielių,
graikinių riešutų,
1 išplakto kiaušinio.
Dubenyj sumaišome miltus ir druską, įpilame pusę vandens, medų ,druską. Išmaišome ir padedame šiltai, kad ištirptų mielės. Supilame likusį vandenį mediniu šaukštu maišome ir supilame miltus palengva. Jeigu tešla per lipni įpilame miltų ,kai pasidarys kietoka paminkome rankomis. Išverčiame ant miltuoto paviršiaus minkome ,kol pasidaro vientisa tampri. Įdedame į dubenį išteptą aliejumi ir pakočiojame ,kad pasidengtų paviršius aliejumi. Uždengiame maistine plėvele ir laikome šiltoje vietoje pusantros valandos. Įminkome riešutus, kad jie pasiskirstytų tolygiai. Patepkime kepimo skardą aliejumi ,suformuokite apvalų kepalėlį, padekite ant skardos ant viršaus įspauskime riešutų. Uždenkite drėgnu virtuviniu rankšluosčiu ir palaikykime šiltoje vietoj pusvalandį ,kad padvigubėtų Įkaitinkite orkaitę iki220.C.Aštriu peiliu keliose vietose įpjaukite kepalo viršų ir patepkite kiaušiniu Kepkite 15min.Sumažinkite temperatūrą iki190.C IR KEPKITE DAR 40MIN.,KOL PABELDUS Į KEPALIUKO APAČIĄ jis skambės ,kaip tuščias . Palikite ,kad atauštų.

Graiku ūkininko duona duonkepei (jblmami)

1arb.s. sausu mielių,
400g kvietiniu miltu (pas mus tipas 405, patys paprasčiausi),
1arb.s. druskos,
3 kartus ant peilio galo cukraus (geri matavimo vienetai),
20ml alyvų aliejaus(tik jokiu būdu ne aitraus, turi buti švelnus),
250g neriebaus jogurto.
Produktus dedam iš eiles(kaip aukščiau išvardinta) i duonkepe. Programa: Normal, Apkepinimo lygis(Bräunung):Medium, Dydis(Größe): Regular. Prie jos tinka tcaciki. Sita duona tinka brusketai. Gal kam tiks Kadangi kol kas duonkepės neturiu, tai viską derinausi taip, kad tiktų orkaitėje kepti į dubenį supyliau miltus, druską, alyvų aliejų ir jogurto pora šaukštų mažiau nei recepte (be jokių priedų, natūralų). Tada i greitkratį įdėjau tuos 2 šaukštus jogurto, cukrų ir subėriau mieles - pakračiau, papurčiau, paskui dar šaukštu pamaišiau tą mišinį ir supyliau į puodą, kuriame buvo viskas sudėta. Išminkiau tešlą iki gražaus kamuoliuko (susiminkė taip, kad puodas buvo švarut švarutėlis). tada palikau kilti. Kai pakilo suformavau kepaliuką ir į skardą (kol užkaito orkaitė kepaliukas dar gražiai pakilo). Kepiau apie 220 laipsniu temperatūroje 30 min. O jau plutos kietumas buvo, kai pabandžiau patikrinti ar iškepė maniau, viskas, pluta neįkandama bet ištraukusi padėjau ant rankšluostuko ir uždengiau, palikau taip porai valandėlių ir pluta pasidarė tokia minkštutė pati duona labai skani, puri, minkštutė.

Gristini (aguonele)

250 g miltu
21 g šviežiu arba 1 pak. sausu mielių
1 a.s. šilto vandens (max 40°)
50 g minkšto sviesto
1 a.s. cukraus
1 a.s. druskos
1 a.s. kepimo milteliu
ir kokiu norite priedu: aguonų, sezamo ar kmynu
i vandeni įberti cukrų ir mieles, ištirpinti ir leisti šiltai pastovėti ~15 min, kol susidarys kepurėle. Miltus, sviesta, kepimo miltelius ir druska sudėti i dideli indą. Supilti suputojusias mieles ir užminkyti tešlą. Uždengti svariu rankšluostėliu indą ir pastatyti šiltai ~ 15- 20 min. Tešlą perminkyti. Pasirinktu priedu 1 a.s. paskleisti ant stalo ir tešlą gerai išminkyti ant jų. atsignybti 16 tešlos gabalėliu ir išvolioti volelius. Kepti iškart, be kildinimo 250° apie 25 min. Leisti tada 5 min dar išjungtoje orkaitėj pastovėti, išimti ir apipurkšti su vandeniu.
Priedai krenta bevalgant, dėl to kita karta daugiau minkysiu i tešlą nei ant jos įvairūs priedai man rodos geriau laikosi, kai suformuota bandele, kepaliuką ar voleli patepi pienu ar plaktu kiaušiniu ir tada apibarstai. galima net truputi paspausti tešla paklusni buvo, gabaliukus kuo lengviausiai abiem rankom i juosteles išvoliojau ir tada dėjau ant kepimo popieriaus o juose man patiko kad jie traškūs yra. aš beje ir orkaites sieneles ir apačią karts nuo karto vandeniu apipurkšdavau. tai duoda pluteles tarškumą.

Radau dar tokius grisini (mrs.r)

42 g kubelis mielių;
500 g miltų (geriausiai Nr.405 arba Nr.550);
40 g sviesto;
1 arb. š. druskos;
1 trynys;
1 valg. š. pieno;
Riebalų skardai patepti.
Mieles sutrupinti ir ištirpinti 250 ml drungno vandens. Į dubenėlį suberti miltus, druską, supilti ištirpintas mieles, sudėti sviestą ir suminkyti vientisą tešlą. Ją uždengti ir laikyti šiltoje vietoje, kol jos tūris padvigubės. Tešlą dar kartą išminkyti ant miltais pabarstytos lentos arba stalo, padalyti mažais gabalėliais ir suformuoti plonus 20 cm ilgio ritinėlius. Skardą patepti riebalais, ant jos sudėti ritinėlius paliekant gana nemažus tarpus. Juos dar 10 min. palaikyti, kad pakiltų. Orkaitę įkaitinti iki 200°C temperatūros. Trynį išplakti su pienu ir aptepti tešlą. Dėti į įkaitintą orkaitę ir kepti 12-15 min., kol parusvės. Nuimti nuo skardos ir ataušinti ant grotelių.

ir is SM " iš "Didžiosios virtuvės knygos", bet gal ne visos ją turi, tai dalinuosi, ką turiu (mrs.r)
25g mielių,
25g margarino,
150 ml vandens,
1a.š. druskos,
2a.š. cukraus,
1 kiaušinio baltymas,
apie 300g miltų,
truputį pieno aptepimui.
išleisti mieles (ištirpinti), kitame dubenyje ištirpinti margariną, supilti vandenį ir pašildyti (knygoje parašyta iki 37 laipsnių temperatūros). supilti skystį ant mielių, maišyti, kol ištirps. įmaišyti druską, cukrų, kiaušinio baltymą ir didžiąją dalį miltų, gerai išminkyti, kildinti vieną valandą uždengus rankšluosčiu. išminkyti tešlą su likusiais miltais. tešla turi būti lengva ir minkšta, todėl miltus berti pamažu. padaryti iš tešlos plonas, apie 1cm storio ir 15-20cm ilgio lazdeles. sudėti į išteptas skardas arba ant kepimo popieriaus. tada tegu dvigubai pakyla. Patepti lazdeles pienu. Nustatyti 175 laipsnių temperatūrą ir kepti vidurinėje orkaitės dalyje 30 min. arba kol lazdelės atrodys lengvos ir traškios. Aš į tešlą dar dėjau prieskonių picai, kmynų, galima ir kitokių dėti.

Ypatinga ruginė (Buttermilk Rye) duona (radastele)

9-11 uncijų vandens;
1 ir ½ arbat.š. druskos;
1 ir ½ avlg.š. daržovių aliejaus;
2 valg.š. medaus (honey);
1 arbat.š. baltojo acto (white vinegar- ž. “vinegar” prancūzų kalboje reiškia sausą vyną. White vinegar- vandens spalvos skystis, kvepia kaip rūgštus vynas);
2 puodeliai duonos miltų (bread flour, kaip jau rašiau, tinka “ all purposes” ir netinka “self- rising flour”); 2 puodeliai neapdorotų grūdų miltų (whole wheat flour);
1 puodelis ruginių miltų (rye flou);
2 valg.š. kefyro miltelių (powdered buttermilk), aš visuomet naudoju paprastą kefyrą, dedu 4 valg.š.;
1 valg.š. sunkios tešlos pakėlimui naudojamo “vital gluten”- rasite visose maisto parduotuvėse;
1 ir ½ arbat.š. kmynų sėklų (caraway seed);
2 arbat.š. aktyvuotų sausų mielių (active dry yeast).
Kepti pasirinkti “Whole wheat setting”
Prieš imantis kepimo, jums reikės kai ko nusipirkti. *Baltų miltų (tinka unbleached); *neapdorotų grūdų miltų (Whole Wheat Flour); *Mielių (ieškokite Fleishmann’s yeast, instant, active dry); *Matuoklių: 8 uncijų plastmasinio kaušelio, 1 valg.š. (1Tblsp), 1 arbat.š. (1 tbsp) metalinių tam tikrų šaukštelių.
Dabar atidarykite viršų ir išimkite iš aparato (Breadmaker) metalinį indą, sudėkite į jį žemiau išvardytus produktus (jei minkyti ruošiatės rankomis, tai į dubenį).

Juodos duonos receptukas (forta)

200ml. tamsaus alaus
75ml.vandens
75ml.arbatos(stiprios)
3,5 valg. šaukšto rupiu miltu
230ml. kvietiniu miltu
1 šaukštelis cukraus
1,5 šaukštelio druskos
1 šaukštelis tirpios kavos
1 šaukštelis kakavos
2 valg. S. pieno milteliu(dėjau sojos)
1,5 valg. šaukšto sausu bulvių košės milteliu
1 valg. šaukštas marg.
1,5 šaukštelio sausu mielių
1 šaukštas kmynu
1 valg šaukštas džiovintų svogūnų laiškų

juodą duoną su saulėgrąžomis ( aistuzele)

400 ml kvietinių miltų
400 ml ruginių miltų
400 ml šviesaus alaus
10-15 gr mielių
50 ml šilto vandens
1 a.š. druskos
3 a.š. kakavos
1 a.š. kmynų
gera sauja saulėgrąžų
Ištirpinti kakavą ir mieles vandenyje iki, kol suputos. Į miltus įdėti druskos, kmynų, saulėgrąžų. Supilti alų ir vandenį su mielėm ir kakava į miltus. Pakildinti 1 val. Praėjus valandai, pamaigyti pačią tešlą, nes jis gaunasi itin lipni, bet ji tokia turi būti, ir perdėti į formą ( stačiakampę), pateptą riebalais. Tada vėl pakildinti apie 40 min, kol padvigubės. Įkaitinti orkaitę iki 200 temp. Orkaitės apačioje padėti puodą su vandeniu ir kepti apie 1 val. Vis žvilgčiojant, jei tik plutelė pradeda užkepti, duoną apdenkite folija.

juoda rugine duona (mrs.r)

450g ruginiu miltu
50g rupiu kvietiniu miltu
260ml vandens
2a s druskos
2 a s cukraus
100ml raugo
1a s sausu mieliu
1 v s aliejaus
kmynu
170g ruginiu miltu užpilami šiltu vandeniu, sudedamas drungname vandenyje išleistas raugas, 1 a s cukraus, viskas išplakama, viršus pabarstomas miltais, viskas uždengiama ir paliekama per naktį. Ryte sudedama druska, likęs cukrus, kmynai, miltai, aliejus, mieles. Duonkepėn viska dedame pagal taisykles.
Kepu pagrindine programa. Gaminant rankomis - minkant ranku nešlapinti (!), tešla gali buti labai minkšta - geriau kils. Pašlapinti tik formuojant kepaliuką. kepiau rugine duona duonkepėj, pagrindine programa (3val), tik miltus su raugu kildinau per naktį bliude (bet gi galima tam pačiam duonkepes inde - mažiau bus plovimo paskui) Mano raugo receptas buvo toks - 120g miltu, 120g vandens, po 24 val - puse išmetam, dadedam 60gr miltu, 60gr vandens. Tai kartojam 4 kartus. (Kodėl dali išmetam - nzn bet toks receptas). ketvirta diena raugo būna maždaug triskart daugiau nei buvo. Jei ne - pastatyti kur šilčiau ir toliau 'maitinti'. Vėliau laikyti šaldytuve, karta per sav 'pamaitinant' (tada valandai išimu iš šaldytuvo, kad suaktyvėtų).

kaimiška rupi duona (renatelem)

200g ruginiu miltu,
200g kvietiniu selenu,
400g vandens,
10 ml aliejaus,
10 g mielių,
druskos.
Aš dariau su ruginiu raugu, tai dėjau:
200 ml raugo,
150 ml ruginiu miltu,
150 ml vandens
Užmaišiau tešlą ir palikau per naktį šiltai. Ryte buvo pakilusi, tai sudėjau :
150 g selenu,
150ml vandens,
šaukštą kmynu,
10ml aliejaus,
šaukštelį druskos
ir ruginiu miltu (deja nebepamatavau kiek)
Viska užminkiau rankomis, dar pakildinau apie 2-3 valandas suformavau kepaliuką kepimo skardoje, palaikiau apie 1 val. ir kepiau įkaitintoje orkaitėje apie 1 val.

Kapučino - šokolado duona Cappuccino Chip Bread (katu)

3/4 puodelio šilto vandens (<30 laipsnių C)
1 kiaušinis, lengvai išplaktas
3 šaukštai tirpios kavos granulių
2 šaukštai cukraus
2 šaukštai vandens
1 šaukštas sviesto (minkšto)
1 arb. šaukštelis vanilės ekstrakto
3/4 arb. šaukštelio druskos
3 puodeliai duonai skirtų miltų (aš maišiau 812 ir 550C)
2 arb. šaukštelio sausų mielių
1/3 puodelio šokolado gabaliukų (miniature semisweet chocolate chips).
Sudėti visus (išskyrus šokolado gabaliukus) ingredientus į duonkepę pagal gamintojo rekomendacijas. Pasirinkite pagrindinį ciklą. Po 5 min. maišymo patikrinkite ir, jei trūksta, įpilkite papildomai vandens ar įberkite miltų. Tik prieš paskutinįjį minkymą įdėkite šokolado gabalėlius.
P.S. Nenaudokite laiko atidėjimo funkcijos šiam receptui.
Mano komentarai: jei donytę valgys ir vaikai, dėkite kavos mažiau - duonelė net karstelna nuo kavos. Aš dėčiau kokius 4 šaukštus cukraus. Dėjau visą pakelį vanilinio cukraus, nes vanilės ekstrakto nenaudoju. Šokolado gabaliukus dariausi pati - iš juodo Karūnos šokolado, kiekviena gabaliuką dalinau į maždaug 9 dalelytes. Sudėjau visą šokolado plytelę. Duona gaunasi didelė - man iškilo ir lietė duonkepės dangtį. Aš, kai tešla baiginėjo kilti, prieš pat kepimą, išėmiau maišymo mentelę. Kepiau su Normal ciklu (mano duonkepė yra Clatronik, 1 programa). Duona skani, netradiciška.

Kasdieninis batonas (anafora)

450g. miltų
125 g. manų kruopų
500 g. vandens
40 g. mielių
20 g. druskos
1 kiaušinis
Receptas skirtas ne duonkepei, aš prisitaikiau, tai iškart ir rašau, kaip duonkepėje kepiau: Vandenyje išmirkyti manų kruopas, tada dėti miltus, mieles, druską, manų kruopas ir kiaušinį. Nustačiau tešlos ruošimo programą, po to jungiau duonos kepimo programą atskirai - pagal receptą reiktų kepti 15 min., bet aš duonkepėje kepiau 40 min. Kepiau prieš 4 dienas, o duona dar kaip šviežia Tokia drėgna, minkšta, panašesnė ne į batoną, o į baltą duoną


kasdieninis batonas (siline)

280 ml pieno
60 g sviesto
1,5 a.š. druskos
2,5 v.š. cukraus
495 g miltų
2 a.š. mielių
Moulinex pirma programa (basic, normal ir t.t turėtų atitikti), 750 g kepalėlis, aš i kasdieni batoną, kaip sakiau, nebededu sviesto (pilu 1 valg s aliejaus) ir pieną maišau su vandeniu.

Koldūnų tešla duonkepėj

Vanduo + miltai+ druska ir aliejaus 2 šaukštai Kiaušinio patariu nedėti, nes kietiną tešlą ir ją sunku iškočioti, tiesiog "lekia" tešla atgal Aš naudoju programą "cake" sumaišyti tešlai.
Tačiau tą patį galima ir su virtuviniu kombainu padaryti. Sudedi produktus, pamakaluoji 30 sekundžių ir turi tešlą .

Kukuruzu duona (panterėlė35)

1 stikline kukurūzų miltu
1/2 stiklines kvietiniu miltu
3 a.s. kepimo milteliu
2 v.s. cukraus
1/2 a.s. druskos
2 kiaušiniai
75 g margarino arba sviesto
250 ml pieno
1.Sumaišom kukurūzų miltus su kvietiniais miltais, druska, cukrumi ir kepimo milteliais.
2. Atskirai sumaišom išlydytą margariną ar sviesta, pieną ir kiaušinius.
Pirma ir antra punktus sumaišom greitai, kitaip nebus purus Pilam mase i duonkepe ir kepam maždaug 45 min.


Kvietinė duonytė su kumpiu ir alumi (terra2)

180ml tamsaus alaus
200ml vandens
1v.š. garstyčių
500gr kvietinių miltų
100gr rupių kvietinių miltų
1v.š.cukraus
1,1/2 a.š. druskos
2a.š. sausų mielių
1v.š. aliejaus
apie pusę puodelio pakepinto kumpio su lašinukais. Supjausčiau stambokai. Kepiau baltos duonos režimu. Spirgučius ( be riebalų) sudėti po signalo.

Kvietinis ragaišis (nomke7)

500 g rupių kvietinių miltų,
1,5 stiklinės vandens arba pieno,
6 g druskos,
10 g mielių,
20 g cukraus.
Vanduo arba pienas pašildomas. Atskirai stiklinėje ištrinamos mielės ir cukrus iki skystos tyrelės. Pašildytas pienas, 1/3 miltų ir mielės supilami į dubenį, įmaišoma tešla ir pastatoma šiltoje vietoje, kad pakiltų. Pakilusi tešla išplakama, supilami likę miltai ir druska, labai gerai išminkoma ir paliekama antrą kartą pakilti. Paskui daromi apskriti arba pailgi raguoliai (šiuo atveju daromas tik vienas raguolis) ir, sudėjus ant skardos arba į formas, vėl leidžiama pakilti. Prieš dedant į orkaitę raguolio paviršius aptepamas išplaktu kiaušiniu. Kepama 45 minutes. Iškeptų raguolių paviršius ištrinamas lašiniais. Pamažinus normas gal galima ir duonkepėje kepti.
raganaite2
Kvietinių miltų duonelė su traškia plutele (mama greta)Taigi, iš vakaro užmaišom tešlą iš:
1 puodelio kvietiniu miltu (skirtu duonai kepti)
1/2 puodelio rupaus malimo kvietiniu miltu
3/4 puodelio šilto vandens
1/4 a.s. sausu mielių
laikom kambario temperatūroje 12-18 val. (aš minkiau duonkepėje ir palikau joje per nakti)
Ryte pridedame
1 1/4 puodelio vandens
3/4 puodelio rupaus malimo miltu
2 puodelius kvietiniu miltu
2 puodelius smulkiai smulkiai supjaustytu kruasanu (aš dėjau du didelius kruasanus iš IKI)
2 a.s. druskos
1 a.s. mielių
išminkom, aptepam tešlos rutuli aliejumi ir kildinam 1-1.5 val. po to tešla padalinam i dvi dalis, suformuojam du kepaliukus ir leidžiam pakilti dar apie 1 val., kol padvigubės. likus 30-40 min užmaišom užtepą:
1/3 puodelio šilto vandens
1 v.s. cukraus
1/2 puodelio baltu ryžių miltu
4 a.s. aliejaus (geriau kokio bekvapio)
1/8 a.s. druskos
1/2 a.s. mielių
uždengiam dubenėlį plėvelę ir palaikom šiltai kol pakils. šepetėliu negailint aptepam kepaliukus ryžių košele ir šaunam i 190 C orkaite 35-40 min, kol dailiai apskrus atvėsinam ant grotelių!! dar vienas įdomumas tos duonos, kad i tešlą dedami kruasanu trupiniai, kas iškart pakelia donytes savikaina, bet manau, kad bent jau pamėginti tikrai verta. o galima ta ryžių užtepą pritaikyti ir kitam duonos ar bandeliu receptui Skanaus O ką duoda tie kruasanai šiaip? konsistencija, traškumą....? Gal jie kažkokių būdu įtakoja konsistencija, elastingumą.. o traškumą iš esmes duoda tas užtepas. Tai tikras perliukas traškių plutelių garbintojoms įdomumas tame, kad jau iškilusius kepaliukus aptepame mase iš ryžių miltu ir kepame orkaitėje, kur visas kepaliuko viršus laaaabai gražiai sutrūkinėja ir tampa traškus, pats vidus labai skanus - minkštutėlis, porėtas, žodžiu, vienas iš labiausiai vykusiu kepaliuku Tikrai kepsiu, kai reikės papuošti stalą įdedu receptą iškart dviems vidutinio dydžio kepaliukams.

Lengva Ruginė (Light Rye) duona (radastele)

10-12 uncijų vandens;
1 ir ½ arbat.š. druskos;
1 ir ½ valg.š. daržovių aliejaus;
2 valg. š. Rudo cukraus (brown sugar);
3 puodeliai duonos miltų (bread flour, tinka “all purpose”,
netinka “self- rising flour”);
1 puodelis ruginių miltų (rye flour);
2 arbat. š. Aktyvuotų sausų mielių.
duonos kepimo aparate (Breadmaker) nustatyti “Basic”.

Lenkiška duona (slatkiuke)

225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų)
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
rupaus malimo miltų pabarstyti
Sumaišyti miltus, kmynus ir druską ir viduryje padaryti duobutę. Dubenėlyje sumaišyti mieles su pienu ir medumi. Supilti į miltus. Supilti vandenį ir palaipsniui nuo kraštų įmaišyti miltus, kol susiformuos tešla.
Ant miltais pabarstyto paviršiaus tešlą minkyti 8 - 10 min., kol ji taps lygi ir elastinga. Dėti tešlą į aliejumi pateptą dubenį, uždengti aliejumi patepta maistine plėvele ir šiltai kildinti apie 3 val., kol padvigubės.
Pakilusią tešlą lengvai paminkyti, suformuoti kepalą ir įdėti į kepimo popieriumi išklotą skardą. Pabarstyti rupaus malimo miltais, uždengti ir kildinti, kol padvigubės - 1 - 1,5 val. Orkaitę įkaitinti iki 200ºC. Aštriu peiliu padaryti kepale dvi įpjovas. Kepti 30 - 35 min. Ataušinti ant grotelių.
Kepiau šią duonelę keletą kartų - labai mėgstu ruginę duoną. Rugiai neturi glitimo, todėl jie sunkiai kyla. Galėjo neiškilt dėl pasenusių (neaktyvių mielių), dėl neteisingo produktų minkymo eiliškumo (rankom minkant druska dedasi pačioj pabaigoj , ypač ruginėse duonose) arb adėl man neįsivaizduojamos priežasties Duoną aš tik minkau duonkepėje, baltą duoną (batonus) ir kildinu, o rugines ar bent kiek rugių turinčias kildinu ne duonkepėje, o uždaram inde, nes duonkepė perkaitina tešlą. Labiau jaučiasi mielės paskui ir korėtumas na tas būna.

LINŲ duona (panterele35)

750 g duonai
250 ml pieno
2 v.a. linu aliejaus
1 v.a. cukraus
1 a.s. druskos
20 g maltu linu (susimaliau sėmenų)
430 g kvietiniu miltu
1 a.s. sausu mielių
Ingredientus dėti ta tvarka kaip rekomenduoja jūsų duonkepe. Dar dėjau nemaltu linu sėmenų i tešlą, o prieš pat kepimą (kai baigia malti, kildinti užbėriau sezamo). Programa pagrindine 1 NORMAL (3val.)

Linų sėmenų duona Flax Seed Bread (katu)

1 1/4 puodelio vandens;
2 valg. šaukštai aliejaus (naudojau alyvuogių);
2 valg. šaukštai medaus;
1 1/2 arb. šaukštelio druskos;
1 valg. šaukštas aguonų;
1/3 puodelio linų sėmenų;
2 puodeliai rupių miltų;
1 puodelis kvietinių duonos miltų (naudojau pirmos rūšies, 812C). Galite naudoti visus 3 puodelius vien tik rupių miltų
2 arb. šaukšteliai sausų mielių;
2 valg. šaukštai saulėgrąžų.
Sudėti visus ingredientus pagal duonkepės rekomendacijas. Aš naudojau "Pilno grūdo" programą, bet, manau, pavyktų ir su "Normal". P.S. Duona gavosi skani, tik šiek tiek saldoka, gal medaus padauginau... Nustatom programą, nustačiau berods vidutinį apskrudimą (o gal ir mažiausią, nebepamenu) ir mažesnį kepaliuką (pas mane yra du - mažesnis arba didesnis). Vietoj linų sėmenų dėjau moliūgo sėklas (apie 1/4 puodelio) ir dar dapyliau iki 1/3 puodelio (gal kokie 2 šaukštai) linų sėmenų. Vietoj aguonų dėjau sezamo sėklas. Visus grūdus (saulėgrąžas, linų sėmėnis, sezamo ir moliūgo sėklas) prieš tai pakaitinau keptuvėj kol pradėjo spragsėt. Duonelę valgėm su sviestu ir "šalpdešre", sviestu ir snieginių krabų lazdelėm, o aš dar valgiau su svietu ir marmeladu. Puodelis standartinis, kuris buvo komplektacijoj prie duonkelės - berods 236 ml.

Pačios darytos mielės (panterėle35)


1 st. miltu
1 st. silto vandens (palikti 5-6 val.)
tada pilti 1 st. bet kokio alaus ir 1 v.s. cukraus. Viska gerai išmaišyt ir palikt keliolikai minučių šiltai. Kaip ten rašo, kad šią mase naudoja kaip mieles, likuti laiko šaldytuve, gerai išsilaiko.

Mielinis pyragas su varške (katu)

Manau, jie tiks ir duonkepei - užmaišysim ten tešlą, o visą kitą likusį veiksmą perkelsime ant stalo ir į orkaitę
Tešlai:
50 g mielių,
1 stiklinė pieno,
100 g margarino,
3 šaukštai cukraus,
1 kiaušinis,
500 g miltų.
Įdarui:
500 g varškės,
1 kiaušinis,
0,5 stiklinės cukraus,
30 g vanilinio cukraus,
2 šaukštai spanguolių arba kitos uogienės,
0,5 kiaušinio aptepimui.
Paruošiame mielinę tešlą; Nuo visos tešlos gabalo atskiriame 1/4 papuošimui; Skarda pabarstome miltais. Likusią tešlą iškočiojame ir įklojame į paruoštą skardą. Paruošiame įdarą. Varškę sumalame arba sutriname per tinklelį, suberiame cukrų, vanilinį cukrų, išplaktą kiaušinį, gerai išmaišome ir dedame ant mielinės tešlos. Tešlos kraštus užlenkiame. Iš papuošimui skirtos tešlos tarp rankų iškočiojame 3 virveles, supiname kasą ir uždedame ją ant tešlos krašto. Pyragą aptepame išplaktu kiaušiniu, o ant varškės pridedame uogienės. Kepame 200 C temperatūros orkaitėje apie 1 val.
Šaltinis: Žurnalo "Kviečiu prie stalo" priedas "Tešlos".

Migdolu pyragas (mama greta)

3 kiaušiniai,
160 g cukraus,
žiupsnelis druskos,
4 valg. s. romo (ar kokio brendžio..)
140 g sviesto,
160 g maltu migdolu,
190 g miltu,
2,5 a.s. kepimo milteliu
kiaušinius išplakti su druska ir cukrumi, supilti i duonkepe ir sudėti kitus ingredientus išvardyta tvarka. Rinktis programa pyragu kepimui.

Morkų - ananasų mielinė duona (katu)
Ypač tinka pusryčiams

3/4 puodelio konservuotų nuvarvintų sutrintų ananasų (sirupo neišpilkite)
1/3 puodelio ananasų sirupo (to pačio iš skardinės)
1/2 puodelio sutarkuotų žalių morkų
1 1/2 valg. šaukštų nesaldintų obuolių sulčių
3/4 arb. šaukštelio vanilės
1/2 arb. šaukštelio druskos
1 1/2 valg. šaukštų rudojo cukraus
3/4 puodelio avižų dribsnių
3/4 puodelio rupių miltų
1 1/2 puodelio duonos miltų (naudojau 550C)
1 1/2 arb. šaukštelio sausų mielių.
Sudėkite ingredientus į duonkepę pagal gamintojo rekomendaciją; Pasirinkite vidutinį apskrudimo lygį ir baltos duonos ciklą; Kai iškeps, ištraukite iš kubiliuko ir vėsinkite ant grotelių apie 30 min. Suraikykite ir pateikite su sviestu ar džemu.
Mano komentarai: Duona gavosi šlapia ir nesaldi, nors rudojo cukraus dėjau 2 šaukštus ir 1 šaukštą dėjau paprasto cukraus. Ananasus sutryniau blenderiu, o morkas sutarkavau smulkia tarkute. Tingėjau spaust obuolių sultis, tai įdėjau citrinos sulčių pirktinių iš pakelio. Vanilės ir vanilinio cukraus neturėjau, tai įpyliau vanilės kvapų (ekstrakto) kelis lašiukus. Taip pat neturėjau avižinių dribsnių, tai dėjau gal trijų grūdų dribsnius. Duona gavosi man per daug apskrudusi - pjaustoma trupa. Bet šiaip skani. Valgiau su abrikosų džemu.

Naminė ruginė duona (krisla)

3 v.š. raugo
0,5 l šilto vandens
670 g ruginių miltų
50 g cukraus
1 v.š. druskos
kmynų ar įvairių sėklų (saulėgrąžų, moliūgų, linų)
Raugą sumaišyti su šiltu vandeniu ir 300 g miltų, kad gautųsi tirštos grietinės masė. Palikti kilti šiltoje vietoje (nemažiau kaip 25 laipsnių) 8-24 val., uždengus rankšluosčiu. Kuo ilgiau stovės, tuo duona bus rūgštesnė. Aš laikau apie 12 valandų. Tada nuimti raugo ir palikti kitam kartui. Į masę įmaišyti likusius miltus, cukrų, druską ir priedus (man skaniausia su kmynais, kartais įmaišau šaukštelį giros salyklo - gaunasi tamsesnė spalva). Gerai išminkyti. Tešla turi šiek tiek lipti prie rankų. Sudėti į formą (jei reikia, patepti riebalais), drėgnomis rankomis suformuoti kepaliuką ir palikti kilti uždengus rankšluosčiu šiltoje patalpoje (taip pat nemažiau kaip 25 laipsnių) 3-6 valandas. Man paprastai užtenka 3 valandų, nes iškyla puikiai. Kepti 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 45 min. (kepimo laikas priklauso nuo orkaitės savybių, duonos dydžio ir pan.). Iškepusią išimti iš orkaitės, drėgnomis rankomis perbraukti per duoną ir palikti uždengus rankšluosčiu kuriam laikui. Atvėsusią išimti ir valgyti arba palikti įvyniotą į rankšluostuką ar į maišelį (kaip kas įpratęs).

Naminis keksas (segtukas)

1st. miltų – 150gr
2 kiaušiniai
½ a.š. sodos arba manau kiek daugiau kėlimo miltelių
400gr kondensuoto pieno.

duona su riešutais (mama greta)

Bet čia jau ne saldi duona.
1 kg duonos reikės:
405 ml vandens
2 arb.s. druskos
1 šaukšto cukraus
560 g kvietiniu miltu (550C ar 812B)
130 g ruginiu miltu
2 arb. s. mielių
150 g graikiškų arba lazdyno riešutų
Kepti pasirinkus prancūziško batono programa.

NTV duona (smila)

1. 1kg aukščiausios rūšies miltų ( ruginių ar kvietinių taip ir nesupratau, ar praklausiau).
2. Prasijojama per sietą, kad daugiau deguonies miltai ,,pagautų".
3. Tada beriama 14 g mielių ( sausų, smulkių)
4. Išmaišoma.
5. beriama 7 g. druskos.
6. išmaišoma.
7. pilama 750 g. vandens ( aiškino, kad iš krano).
8. Viskas mediniu šaukštu išmaišoma.
9. ant lentos beriama miltų ir visa tešla išimama iš indo ir švelniai išminkoma su miltais, esančiai ant lentos.
10. Suformuota tešla dedama į indą , apteptą aliejumi ( kad lengviau būtų išimti vėliau)
11. Apdengiama audiniu ir dedama aukščiau į kokią spintelę, kur nebūtų jokių skersvėjų.
12. Laikoma, kiek supratau apie 4-5 val. ( irgi tiksliai nesupratau).
13. Išimama, vel švelniai paminkoma ir viršus apiberiamas miltais.
14 Vel dedama į spintelę 4-5 vl.
15. Praėjus tam laikui, dedama į orkaitę- 210 laipsnių 5-kiom minutėm, po to 25 min. 220 laipsnių temp. kepama. Viso kepama 30 min. ( nu gal vel praklausiau kažką, negi tiek mažai).
Tai va, viskas atseit labai paprasta, bet ta kulinarė sakė, kad jai iš pirmo karto nesigavo gerai- tik iš kokio 15 -to. tai nežinau, ar verta eksperimentuoti Man pasirodė keista, kad nereikia jokio raugo...
Almantaitė
DUONA, KURIOS NEREIKIA MINKYTI ( isbandytas, veikia 100 proc.)

3 puodeliai miltu (savo nuoziura, as dejau 2 dalis baltu ir 1 dali rupiu kvietiniu miltu)
1.5 puodelio silto vandens
1 saukstas cukraus
0.5 sauksto druskos
1/4 arb. saukstelio sausu mieliu

sumaisome sausus ingredientus, supilame vandeni, dubeni uzdengiame dregnu ranksluosciu ir paliekame kilti ne maziau 12 val. pakilusi tesla bus pakankamai skysta. is teslos isleidziame dujas,tesla pilame ant gausiai miltuoto pavirsiaus, sulankstome suformuodami kepaliuka ir idedame i riebalais patepta forma. paliekame kilti 1-2 valandoms. kepame 200 laipsniu orkaiteje apie 40 min.

Pastaba nr. 1 Jei norit kad duona butu panasi i prancuziska duonele, tai kepdamos nedekit indo su vandeniu. jei idesit tai skonis bus panasus i musu lietuviska duona.

Pastaba nr. 2 sis receptas skirtas kepti sunkiame spiziniame puode, kuris su dangciu is pradziu ikaitinamas max temperaturoje ne maziau 30 min ir tada atsargiai idedama (imetama biggrin.gif ) tesla. kepama puse laiko su dangciu ir likusi laiko dalis - be dangcio P.S. as kepu paprastoj duonos formoj be dangcio ir gaunasi puikiai


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.