Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Skydliaukės Hipofunkcija ( tiroiditas)
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Šeimos ir moters sveikata > Ligos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
DEM
http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...ės+hipofunkcija

http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...3998&st=588

http://www.supermama.lt/forumas/https://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=370548

http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...387731&st=0

http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...407116&st=0

http://www.supermama.lt/forumas/https://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=431367


Skydliaukės hipofunkcija (hipotireozė) – tai klinikinis sindromas, atsirandantis dėl sumažėjusios skydliaukės hormonų gamybos. Mažėjant skydliaukės veiklai, lėtėja medžiagų apykaita. Skydliaukės funkcijai išnykus, atsiranda miksedema (didelio laipsnio hipotireozė).

user posted image


Ligos priežastys

Hipotireozė būna įgimta ir įgyta. Įgimtos hipotireozės priežastys: įgimtas skydliaukės hormonų gamybos defektas, jodo kaupimo defektas, embriono raidos defektas.
Įgyta hipotireozės gali atsirasti sergant lėtiniu skydliaukės audinio uždegimu, po skydliaukės operacijos, po strumos gydymo radioaktyviu jodu ir pan.


Simptomai


Žemas arterinis kraujo spaudimas
Bendras silpnumas
Nuovargis
Šiurkšti, sausa oda
Vidurių užkietėjimas
Šalčio netoleravimas
Užkimęs balsas
Sausi, lūžinėjantys plaukai
Kūno masės didėjimas
Retas pulsas


Ligos eiga

Įgimta hipotireozė prasideda nuo gimimo. Naujagimiams būdinga: užsitęsusi naujagimių gelta, vangus čiulpimas, vidurių užkietėjimas, nejudrumas.
Vėliau, jei nebuvo gydyta, tokiems vaikams pasireiškia: atsilikęs fizinis augimas, kalbos sutrikimas, psichinis atsilikimas.
Sergančius įgyta hipotireoze sulėtėja medžiagų apykaita, ligonį sekina bendras silpnumas, nuovargis, mieguistumas, lėtumas, iniciatyvos stoka. Dažnai tokiems žmonėms klaidingai diagnozuojama depresija. Užkietėja viduriai, retėja pulsas, krenta arterinis kraujo spaudimas, didėja kūno masė. Oda tampa sausa ir šiurkšti, plaukai – silpni, lūžinėjantys, balsas užkimsta ir atgrumba.
Ligos eiga lėtinė. Gydymas pakaitine hormonų terapija reikalingas visą gyvenimą. Dėl neryškių simptomų, lengvo laipsnio hipotireozė dažnai nediagnozuojama.

Komplikacijos

Retai pasitaikanti miksedeminė koma. Ji dažniausiai ištinka pagyvenusius ir senyvus žmones, dažniau žiemą. Koma pasireiškia, jei sergant sunkia hipotireoze, ilgai nevartojami ar nereguliariai vartojami tireoidiniai (skydliaukės) hormonai. Komą gali išprovokuoti infekcija, fizinė trauma, operacija, peršalimas ir kita, nulemia ryškus tireoidinių hormonų trūkumas. Ligonio būklė blogėja, didėja mieguistumas, vėliau išnyksta sąmonė. Ryškėja labai retas pulsas, žemas kraujo spaudimas, žema kūno temperatūra, kvepavimo nepakankamumas. Mirštamumas didelis.

Tyrimai

Hipotireozei būdinga sumažėjęs skydliaukės hormonų (T3 ir T4) kiekis, padidėjęs tireotropino – TTH (hipofizės hormonas skatinantis skydliaukės veiklą) kiekis. Kraujyje taip pat randamas aukštas cholesterolio rodiklis. Autoimuninio tiroidito atveju randami dideli antikūnų prieš skydliaukę titrai. Prie papildomų tyrimų galime priskirti skydliaukės echoskopiją, skenogramą (tyrimą radioaktyviu jodu), punkcinę biopsiją.

Gydymas

Pagrindinis gydymo būdas – koncervatyvus – pakaitinė hormonų terapija skydliaukės hormonais. Dažniausiai naudojamas vaistas levotiroksinas. Pradinė dozė priklauso nuo hipotireozės sunkumo laipsnio, ligonio amžiaus, kitų ligų. Iš pradžių pradedama gydyti mažesnėmis dozėmis, kurios palaipsniui didinamos, kol gaunamas pakankamas efektas (normalūs hormonų rodikliai, gera savijauta).

Patarimai

Ligoniai turi nuolatos naudoti levotiroksiną. Nenutraukti gydymo savijautai pagerėjus.Reguliariai lankykitės pas gydytoją ir atlikite kontrolinius hormonų tyrimus.
Dieta turėtų būti visavertė angliavandenių, baltymų, vitaminų, mikroelementų atžvilgiu, ribojama druska, riebalai.

Profilaktika

Miksedemos profilaktika – tai kova su bakterinėmis ir virusinėmis ligomis, lėtinių infekcijų gydymas, savalaikė hipotireozės diagnostika. Labai svarbu laiku diagnozuoti ir gydyti įgimtą hipotireozę naujagimiams. Gydymą paskirti kiek įmanoma ankščiau (pirmomis gyvenimo savaitėmis), nes laiku nekoreguota hipotireozė sukelia negrįžtamus pakitimus centrinėje nervų sistemoje. Tai ateityje pasireiškia psichiniu ir fiziniu vystymosi atsilikimu. Tuo tikslu visiems naujagimiams 3-5-ą gyvenimo dieną imamas kraujas iš kulniuko skydliaukės hormonams nustatyti.

user posted image

Bendraujam toliau ir palaikom viena kitą mirksiukas.gif

popuri
Kraustausi į naują temelę 4u.gif
Daivulka78, dėkui tau labai už daug naudingos informacijos ax.gif
Kaip sveikatėlė? 4u.gif
Lucero
Dėkui už naują temą! 4u.gif tikrai nuostabu rast žmonių kurie supranta , kai net šeimos daktarė nesupranta doh.gif man tai pastaru metu skauda rankas,labiau kairę,visą ranką,spaudimas geras,tik pulsas kartais pagreitėja g.gif jau reiktų tth pasidaryt bet vis nenueinu doh.gif o pas daktarę tai tik rudenį rolleyes.gif ar jum būna tokių raumenų/sąnarių reumatinių skausmų? g.gif gal tikrai per daug prisideginau saulėje? Iki šiol nežinau kodėl su šia liga nepatartina degintis g.gif
liūtuke
Daivulka 78, ačiū už informaciją ir suteiktą plepėjimo plotą 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Lucero, tikrai būna tokių skausmų, kaip aprašei, nors mano endokrinologė jų nesieja su skydliauke, man atrodo, kad tai susiję g.gif
Nemanau, kad nuo saulės, kartais būnu "negriukė" biggrin.gif , bet nuo to, bent jau man, blogiau nebūna smile.gif
DEM
Sveikutės 4u.gif
Aš irgi sirguliuoju, bet nežinau kas yra: tokia jaučiuosiu pavargusi ir išsekusi verysad.gif Kabinuosi kabinuosi, vis akis keliu į priekį, kad tik kuo mažiau skūstis, bet... Nuovargis nuo to nemažėja schmoll.gif Man tik verkti noris, kažko ilgu, kažko per daug g.gif Pati savęs nesuprantu schmoll.gif Nors ką čia šnekėti, praeitą savaitę šešias dienas atkaliau, tik vakar laisvą ir beturėjau, šiandien jau šeštą ryte turėjau būti darbe. Tai iš kur tos jėgos, jei poilsio nėra verysad.gif
Negana to, kompas nusprogo su visais mano dvejų metų darbu:mezgimo raštais, įvairiais pavyzdžiais. Vis sakiau, kad reik viską persirašyti į diskus, bet tai kitą dieną, dar kitą dieną...O tas bjaurybė ėmė ir nusprogo bash.gif Vakar parsivežiau nešiojąmą, bet kaip nemoku su juo elgtis doh.gif Raidžių nerandu lotuliukas.gif Dabar mokausi, tad nepykit, jei ką primakaliosiu lotuliukas.gif
Aš tai nesideginu, ba nusvylu kaip pirmas blynas lotuliukas.gif
Bet...Vakar buvau liepukų pasirinkti, jonažolių prisiskyniau nuo nervų, šalpusnio lapų nuo savo chroniško bronchito, žemuogės lapų ...Dar anksčiau jau pasirinkau rugiagėlių... Žiemai pasiruošusi thumbup.gif
Papildyta:
Ir dar ką radau ax.gif

Dėl jūsų bėdų gali būti kalta... skydliaukė


Kai kurie organai, pažeisti ligos, greitai „išsiduoda“, tuomet gydytis pradedame netrukus. Pavyzdžiui, jei kosime, didžiausia tikimybė, kad kalti kvėpavimo takai. Tačiau skydliaukė priklauso kitai organų grupei. Ji gamina ir išskiria hormonus, kurie krauju pasiekia beveik visas organizmo ląsteles, todėl skydliaukės ligų simptomai tokie įvairūs.

Skydliaukės hormonai tiroksinas (T4) ir trijodtironinas (T3) iš esmės yra dvi to paties hormono formos ir reguliuoja medžiagų apykaitą. Vaikystėje skydliaukė itin svarbi ir proto raidai bei augimui. Trečiasis hormonas – kalcitoninas – reguliuoja kalcio apykaitą. Reguliuodami medžiagų apykaitą, T3 ir T4 veikia praktiškai visų organų funkciją ir apskritai savijautą. Todėl skydliaukė dažnai vadinama „grožio liauka“, „intelekto liauka“, taip pat sėkmingai ją galima pavadinti „sėkmingo darbo“, „gero miego“ ar „lengvo bendravimo“ liauka. Taigi kartais, kai jaučiatės pavargę, vysta grožis, verta ne ragauti visus papildus iš eilės, pirkti vis brangesnius kremus ir šampūnus ar eiti pas psichiatrą, o tiesiog surasti priežastį. Ir ją pašalinti.

Kuo pavojingi skydliaukės sutrikimai

Negydant hipertiroidizmo gali ištikti tirotoksinė krizė, be to, ji gali sukelti prieširdžių virpėjimą, širdies nepakankamumą, osteoporozę.

Negydant hipotirozės išsivysto struma. Hipotiroidizmas didina cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje, kartu ir koronarinės širdies ligos riziką, gali sukelti širdies nepakankamumą, komą.

Diagnostika visai paprasta

Diagnozuojama paėmus kraujo ir nustačius tam tikrų hormonų kiekį. Jo kitimas priklauso nuo skydliaukės veiklos. Hipertiroidizmo ir hipotiroidizmo atvejais hormonų santykis pakinta skirtingai.

Kitas etapas – tikslinama ligos priežastis. Jei įtariama autoimuninė liga, tiriami antikūnai kraujyje. Atliekamas radioizotopinis skydliaukės skenavimas: duodama išgerti specialių jodo ar technecio izotopų, kurie kaupiasi skydliaukėje, ypač jos vietose, aktyviai gaminančiose hormonus. Nuotrauka parodo, ar visa skydliaukė, ar tik jos dalis gamina per daug hormono.

Kartais reikia ir daugiau sudėtingesnių tyrimų.

Kaip gydoma skydliaukė

Hipertiroidizmas gydomas radioaktyviuoju jodu, antitiroidiniais vaistais, kartais – operacija. Gydymo pasirinkimas priklauso nuo ligos, amžiaus, ligos trukmės ir kt.

Išgertas radioaktyvusis jodas kaupiasi skydliaukėje ir sunaikina jos dalį. Neretai hipertiroidizmui pagydyti užtenka vienos dozės, tačiau gali išsivystyti hipotiroidizmas, ir tuomet teks visą gyvenimą vartoti skydliaukės hormonų.

Antitiroidiniai vaistai skydliaukės nenaikina, tačiau gerti reikia ne mažiau nei metus, baigus – galimi recidyvai.

Kartais skiriama pagalbinių vaistų, kad geriau pasijustumėte. β blokatoriai mažina dažną širdies plakimą, nervingumą, prakaitavimą, rankų drebėjimą. Jų gali visiškai užtekti, jei hipertiroidizmo priežastis laikina – tiroiditas. Graves’o ligos atveju skiriami akių lašai mažina akių sausumą, kortikosteroidai – skydliaukės patinimą, skausmą.

Hipotiroidizmo gydymas kur kas paprastesnis – visą gyvenimą tenka gerti skydliaukės hormonų. Gerai parinkus vaisto dozę, šalutinių poveikių praktiškai nėra.

„Natūralių“ skydliaukės hormonų geriau vengti, nes dažnai neaišku, kiek hormono ten yra. Tinkama hormono dozė labai svarbi, nes organizmui kenkia ir per mažas, ir per didelis skydliaukės hormonų kiekis kraujyje.
Po gydymo būtina reguliariai tikrinti hormonų kiekį kraują, norint įsitikinti, ar gydymas buvo efektyvus ir ar po gydymo radioaktyviuoju jodu neatsirado hipotiroidizmo.

Hipertiroidizmas ir hipotiroidizmas – skirtingi ir panašūs

Hipotiroidizmas – tai būklė, priešinga hipertiroidizmui, tačiau kenkianti toms pačioms sveikatos ir gyvenimo sferoms. Ligonis skundžiasi:

• silpnumu, greitu nuovargiu,

• susilpnėjusia atmintimi, mieguistumu, depresija, apatija, pasikeitusiu charakteriu, mažėjančiu darbo našumu,

• raumenų silpnumu, šalčio baime,

• vidurių užkietėjimu, kraujavimu iš dantenų, sumažėjusiu apetitu, bet augančia kūno mase,

• tuo, kad jaučiasi negražus: balsas storas; oda sausa, šalta, blyški, stora, pleiskanoja, plaukai sausi, lūžinėja, slenka; veidas pabrinkęs, atsiranda „gūžys“,

• mėnesinės tampa nereguliarios arba gausios, skausmingos, sunku pastoti,

• sumažėja lytinis potraukis.

Dažnas žmogus, varginamas šių simptomų, net neįtaria, kad serga.

Jei hipotiroidizmas pasireiškia vaikystėje ar paauglystėje, atsilieka augimas, jei ankstyvoje vaikystėje, – ir proto raida.

Hipertiroidizmas, arba tirotoksikozė, – tai tokia būklė, kai skydliaukė į kraują išskiria per daug hormonų. Kurį laiką žmogus gali net neįtarti, kad serga.

Sergančiojo žmogaus požymiai:

• suirzęs arba pervargęs, bet užmiega blogai, dreba rankos, skauda galvą, kankina nerimas,

• vargina dažnas širdies plakimas,

• akys blizga, oda šilta ir prakaituota, kartais niežti, plaukai švelnūs ir lygūs, slenka,

• apetitas žvėriškas, bet svoris gali net mažėti, kartais pykina ar viduriuoja.

Kai hipertiroidizmas ypač sunkus, vargina dažnas kvėpavimas, išsekimas, raumenų nuovargis.

Moterims mėnesinės tampa nereguliarios arba išvis išnyksta, sunku pastoti, vyrams auga krūtys.

Ne visi išvardintieji simptomai būna kiekvienam sergančiajam. Jie priklauso nuo ligos trukmės, amžiaus. Vyresniems žmonėms daugelio simptomų nebūna, dažniausiai jie netenka svorio, sunkiai orientuojasi, apima depresija, todėl hipertiroidizmas klaidingai palaikomas Alzheimerio liga. Hipertiroidizmas gali pasireikšti ir kaip panikos priepuolis ar priminti potrauminio streso sindromą. Kita vertus, simptomų gali ir nebūti.

Dažniausios skydliaukės sutrikimų priežastys

Skydliaukės ligomis dažniau serga moterys. Kai kurios ligos paveldimos. Svarbus gaunamo su vandeniu ir maistu jodo kiekis.

Hipertiroidizmą dažniausiai sukelia

• Graves’o liga. Tai autoimuninė liga. Tai reiškia, kad paties organizmo imuninė sistema „puola“ skydliaukę. Dažnai prasideda po patirto streso. Graves’o ligai, be minėtų hipertiroidizmo simptomų, būdinga padidėjusi skydliaukė, „didelės akys“, dermopatija.

• Skydliaukės mazgai, išskiriantys daug hormonų („karšti“ mazgai).

• Tiroiditas – skydliaukės uždegimas, kuris pradžioje pasireiškia hiper-, o, išsekus skydliaukei, – hipotiroidizmo požymiais. Skydliaukė būna karšta ir skausminga, nors gana nereta liga – pogimdyminis tiroiditas – neskausmingas.

• Labai retai – gaunant per daug jodo su maistu ar papildais, dažniau – per didelių levotiroksino dozių vartojimas.

Hipotiroidizmą dažniausiai sukelia

• Hašimoto tiroiditas – autoimuninė liga, tik rezultatas – priešingas Graves’o ligai.

• Virusinis ar bakterinis skydliaukės uždegimas.

• Hipertiroidizmo gydymo (operacijos, gydymo radioaktyviuoju jodu) pasekmė.

• Kartais išsivysto nėštumo metu ar po jo.

• Įgimtas hipotiroidizmas. Laimei, dabar Lietuvoje kiekvienas naujagimis tiriamas, ar neserga šia liga, o, tinkamai gydant, vaikas užauga visiškai sveikas.

• Lietuvoje trūksta jodo. Jodas reikalingas skydliaukės hormonų gamybai. Organizmas stengiasi prisitaikyti „augindamas“ skydliaukę, kad ir bado sąlygomis ji gamintų kuo daugiau hormonų. Todėl pirmiausia jodo trūkumas pasireiškia struma, „gūžiu“ bei ne itin ryškiais hipotiroidizmo simptomais. Vartoti joduotą druską, bent kartais valgyti jūros kopūstų visiems lietuviams tiesiog būtina. Ypač pavojingas jodo trūkumas nėščiosioms, vaikams. Tiesa, kai didelė, intensyviai dirbanti skydliaukė staiga gauna daug jodo, gali atsirasti hipertiroidizmo simptomų, todėl gerti gausiai jodo turinčių papildų ir gydytis be gydytojo priežiūros nepatartina.

SŽ rekomenduoja

Kaip kiekvienas iš mūsų galime padėti sau ir savo skydliaukei

• Susitaikykite su tuo, kad daugeliu atvejų gydant skydliaukę teks periodiškai lankytis pas gydytoją, o vaistų gerti kasdien tuo pačiu metu.

• Hipertiroidizmo gydymą labai palengvinsite, jei išmoksite atsikratyti streso, t.y. rasite laiko sau. Stresą mažina fizinis darbas, sportas, relaksuojamoji muzika, joga, autogeninė treniruotė, masažas ar tiesiog bendravimas su draugais.

• Venkite kavos ir kitų produktų, kuriuose yra daug kofeino, pvz., energinių gėrimų ar net žaliosios arbatos. Kofeinas gali pabloginti ir hipertiroidizmu, ir hipotiroidizmu sergančiųjų savijautą.

• Meskite rūkyti, jei rūkote.

• Sergant hipertiroidizmu sveika valgyti brokolių, ropių, kriaušių, o hipotiroidizmu – kokosų aliejaus ir, be abejo, jūros kopūstų.

• Nepamirškite vartoti joduotos druskos. Laikykite ją uždarytame inde, o produktus sūdykite tik baigdami kepti, virti, troškinti.


Gal jau ir buvo, bet nepamaišys ax.gif
popuri
QUOTE(daivulka78 @ 2009 07 12, 19:50)
Sveikutės 4u.gif
Aš irgi sirguliuoju, bet nežinau kas yra: tokia jaučiuosiu pavargusi ir išsekusi verysad.gif Kabinuosi kabinuosi, vis akis keliu į priekį, kad tik kuo mažiau skūstis, bet... Nuovargis nuo to nemažėja schmoll.gif Man tik verkti noris, kažko ilgu, kažko per daug g.gif Pati savęs nesuprantu schmoll.gif Nors ką čia šnekėti, praeitą savaitę šešias dienas atkaliau, tik vakar laisvą ir beturėjau, šiandien jau šeštą ryte turėjau būti darbe. Tai iš kur tos jėgos, jei poilsio nėra verysad.gif

Ir dar ką radau ax.gif


•  Nepamirškite vartoti joduotos druskos. Laikykite ją uždarytame inde, o produktus sūdykite tik baigdami kepti, virti, troškinti.[/color][/color]

Gal jau ir buvo, bet nepamaišys ax.gif
*


Siaubas, gera tau vasara... unsure.gif Tai visai atostogų negauni? 4u.gif Laikykis, nugi negalima taip, ne mašina esi, kiek gali tempti\/

O dėl joduotos druskos tai aš nesuprantu, kažkur skaičiau, kad su hipo jos kaip tik negalima g.gif
Lucero
Pabudau galva plyštančia , sunkus mano pms labai , ir jis toks sunkus dėl hipo , net ginė stebis , kad nepadeda man jokie prefemin i t.t lotuliukas.gif doh.gif
DEM
QUOTE(popuri @ 2009 07 13, 07:47)
Siaubas, gera tau vasara... unsure.gif Tai visai atostogų negauni? 4u.gif  Laikykis, nugi negalima taip, ne mašina esi, kiek gali tempti\/

O dėl joduotos druskos tai aš nesuprantu, kažkur skaičiau, kad su hipo jos kaip tik negalima g.gif
*


Turėsiu tik rugpjūčio gale dvi savaites atostogų smile.gif Daugiau nenusimato schmoll.gif Dabar atostogauju tik per sesijas lotuliukas.gif doh.gif O dėl jodo tai net nežinau g.gif tik vieną kartą gėriau, šiaip man jo neliepė gerti g.gif Ai, o ar žinojote, kad jodo dienos norma telpa obuolio sėkliulėse, todėl patariama valgyti obuolį su sėkliukėmis. Kiek tiesos tai vėl gi neaišku: vienur rašo vienaip, kitur - kitaip, o tu, žmogau, gaudykis kaip nori
Papildyta:
QUOTE(lucero @ 2009 07 13, 12:07)
Pabudau galva plyštančia , sunkus mano pms labai , ir jis toks sunkus dėl hipo , net ginė stebis , kad nepadeda man jokie prefemin i t.t lotuliukas.gif  doh.gif
*


Man tai irgi per mmm ne pyragai. Kartais tai visai nieko, lengvai praeina. Bet jau kartais blink.gif
liūtuke
Sveikos merginos, 4u.gif

laikykitės nesveikuojančios ir tikėkit, kad viskas laikina ir greitai praeina. Sėkmės visoms ir sveikatėlės! 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Daivulka 78,
ačiū tau už info, šauniai padirbėjai - 10 balų! 4u.gif biggrin.gif
Lucero
Pritariu 4u.gif o kaip tu Liūtuke laikaisi , ar jau ruda kaip negriuke? bigsmile.gif svarbu išlaikyti pozityvumą ir viltį bei optimizmą 4u.gif
liūtuke
QUOTE(lucero @ 2009 07 13, 19:16)
Pritariu 4u.gif o kaip tu Liūtuke laikaisi , ar jau ruda kaip negriuke?  bigsmile.gif svarbu išlaikyti pozityvumą ir viltį bei optimizmą   4u.gif
*


Ačiux 4u.gif
laikausi puikiai thumbup.gif Iki negriukės dar reiks pasistengti biggrin.gif , bet įdegis matosi, matosi smile.gif man kažkaip saulė su hipo puikiai sutaria biggrin.gif
drinks_cheers.gif Optimizmas geras dalykas, nors niurzgalius jis kartais oooj kaip erzina biggrin.gif
Lucero
Kaip puiku 4u.gif tavo optimizmas užkrečiantis,man kaip hipo perdozavus tapo hiper tai taip liūdėjau , bet tavo ir wonderfull optimizmas man padėjo eiti toliau,būtų nekas jei mes čia visos vien tik verktume , tada jau iš ašarų liūno nebeišliptume:D
liūtuke
QUOTE(lucero @ 2009 07 13, 19:57)
Kaip puiku 4u.gif  tavo optimizmas užkrečiantis,man kaip hipo perdozavus tapo hiper tai taip liūdėjau , bet tavo ir wonderfull optimizmas man padėjo eiti toliau,būtų nekas jei mes čia visos vien tik verktume , tada jau iš ašarų liūno nebeišliptume:D
*


Ačiū 4u.gif
smagu girdėti thumbup.gif
Paverkti kartais reikia, bet man Dievulis davė nedaug ašarų, tai aš jas labai taupau biggrin.gif
Ewute
laba diena 4u.gif

norėjau paklausti, ar nuo pradėto vartoti tiroksino (0,5 tabletės, geriu dar tik 6 dienos) gali vėluoti mėnesinės?

Iš anksto dėkoju už atsakymą 4u.gif 4u.gif
Ilgakase
sveikutės,
man autoimuninis tiroiditas diagnozuotas šių metų pavasarį, iki šiol geriu po puse tabletytės tiroksino...viskas buvo gerai iki birželio, tada apturėjau savaitę laiko baisulinio streso, o poto dar savaitę stipraus fizinio nuovargio....
ir vėl savijauta prasta, vėl jaučiuos pervargus kaip ir anksčiau prieš gydymą, kankina nemiga, o prie viso to ir mėnesinės dingo verysad.gif jaučiu reik nebelaukt ir šoliuot pas gydytoją, gal skydliaukė dar labiau sukvailiojo g.gif

o jums neužeina naktimis baimės jausmas????????? ar čia man vienai taip stogelis važiuoja, būna, kad tarsi jaučiu kaip tipo kokia dvasia naktį šalia stovi ar pan. tai taip nejauku pasidaro blush2.gif blink.gif
liūtuke
QUOTE(Ewute @ 2009 07 14, 08:19)
laba diena 4u.gif

norėjau paklausti, ar nuo pradėto vartoti tiroksino (0,5 tabletės, geriu dar tik 6 dienos) gali vėluoti mėnesinės?

Iš anksto dėkoju už atsakymą 4u.gif  4u.gif
*


Neturėtų g.gif
Papildyta:
QUOTE(Ilgakase @ 2009 07 14, 08:52)
sveikutės,
man autoimuninis tiroiditas diagnozuotas šių metų pavasarį, iki šiol geriu po puse tabletytės tiroksino...viskas buvo gerai iki birželio, tada apturėjau savaitę laiko baisulinio streso, o poto dar savaitę stipraus fizinio nuovargio....
ir vėl savijauta prasta, vėl jaučiuos pervargus kaip ir anksčiau prieš gydymą, kankina nemiga, o prie viso to ir mėnesinės dingo  verysad.gif  jaučiu reik nebelaukt ir šoliuot pas gydytoją, gal skydliaukė dar labiau sukvailiojo  g.gif

o jums neužeina naktimis baimės jausmas????????? ar čia man vienai taip stogelis važiuoja, būna, kad tarsi jaučiu kaip tipo kokia dvasia naktį šalia stovi ar pan. tai taip nejauku pasidaro  blush2.gif  blink.gif
*


Gal tikrai pabandyk pasitarti su gydytoja g.gif Nea, naktinių baimių nesu patyrusi.
Papildyta:
QUOTE(lucero @ 2009 07 14, 05:39)

Šaunus straipsniukas thumbup.gif Nelengva išlaikyti pozityvumą, bet gyvenimas mąstant pozityviai, ženkliai pagerėja thumbup.gif biggrin.gif
DEM
QUOTE(Ilgakase @ 2009 07 14, 09:52)
sveikutės,
man autoimuninis tiroiditas diagnozuotas šių metų pavasarį, iki šiol geriu po puse tabletytės tiroksino...viskas buvo gerai iki birželio, tada apturėjau savaitę laiko baisulinio streso, o poto dar savaitę stipraus fizinio nuovargio....
ir vėl savijauta prasta, vėl jaučiuos pervargus kaip ir anksčiau prieš gydymą, kankina nemiga, o prie viso to ir mėnesinės dingo  verysad.gif  jaučiu reik nebelaukt ir šoliuot pas gydytoją, gal skydliaukė dar labiau sukvailiojo  g.gif

o jums neužeina naktimis baimės jausmas????????? ar čia man vienai taip stogelis važiuoja, būna, kad tarsi jaučiu kaip tipo kokia dvasia naktį šalia stovi ar pan. tai taip nejauku pasidaro  blush2.gif   blink.gif
*


Jau čia ne skydliaukė kalta schmoll.gif Kaip ir sakei, turėjei streso, paskui didelį nuovargį. Tai ir bus priežastis. Turėtum gerai pailsėti, pakeisti aplinką, gali išgerti B grupės vitaminų su magniu. Man tai organizmas nepasisavina šių vitaminų, tai aš juos susileidžiu vieną- du kartus per metus. Skaudūs, bet padeda. Dar geri yra hemopatiniai "Sadativ" ar kažkas panašaus g.gif Turėtum susirūpinti, nes gali tokią ligą įsivaryti blink.gif
Šiaip žiūriu skydliaukininkai labai jautrūs, ima viską į širdį kas reik, kas nereik: rado belę ką ant kelio ir pasiima, galvoja, kad pravers, bet ... Žiūrėkit, saugokit save visos wub.gif
Aš ir jautri, visko gaila, visus apraudu verysad.gif Einu per gyvenimą ir jaučiu kaip iš paskos veduosiu tuos, kurių nėra. Žinau, žmogus gimė, nugyveno tiek kiek lemta, atėjo jo laikas ir iškeliavo... O aš jų paleisti negaliu: einu ir juos visus matau: čia močiutės mėgstama vieta, čia krikštamotės gėlė sodyboj pražydo, čia dėdės balsą vėjas atnešė... Baisu blink.gif Bet jei žmogų atsimeni, vadinasi, jis nugyveno gražų gyvenimą ir paliko dalelę savęs man. Negaliu jo pamiršti, negaliu paleisti. O tai negerai: šis pasaulis skirtas gyviems, o mirusieji turi savo ...
Ale prirašiau eilinį kartą doh.gif Reik ir man raminančių arba doh.gif
Geriau einam gerti kavos lotuliukas.gif
Lucero
Sveika Ilgakase , gerai tave suprantu , bet man taip buvo tik su 8 tth,tada naktį be raminamų nemiegodavau,nes pabusdavau ir galvodavau , kad mirštu lotuliukas.gif
Yolka
merginos, ar yra cia tokiu, pas kurias hormonai normoje, tik ATPO didelis ir gerianciu tiroksina?
nes man jau ketvirtas endokrinologas (ir privatus uz didelius pinigus ir poliklinikos) pasako, kad jei hormonai normoje ir yra tik ATPO padidejes, tiroksino gerti ne tik nereikia, o dar ir kad jis gali pridaryti daugiau zalos nei naudos. nors as skundziaus ir mieguistumu ir salanciomis galunemis ir sausa oda, man pasake, kad sitie simptomai yra nesusije su skydliauke ir gali buti visai kitu ligu priezastis (sie simptomai budingi labai daugeliui ligu). Padidejusio antikuniu kiekio mes jausti negalime, todel negali buti ir jokiu simptomu. mes jauciame tik isvaziavusius is normu hormonus. taip, kad nepulkite iskarto kaltinti viskuo skydliaukes ir gerti tiroksino, priezastys gali slypeti ir kitur 4u.gif
Lucero
Aš tai kaip supratau,kad tiroiditas veikia imunitetą,man endokrinologė sakė visada pastoviai stiprint imunitetą ir gert vitaminus , nes tiroiditas išsekino imunitetą. g.gif
Yolka
QUOTE(lucero @ 2009 07 14, 22:33)
Aš tai kaip supratau,kad tiroiditas veikia imunitetą,man endokrinologė sakė visada pastoviai stiprint imunitetą ir gert vitaminus , nes tiroiditas išsekino imunitetą. g.gif
*tai as cia ne del imuniteto ir vitaminu, o butent del tiroksino vartojimo, nes esu kazkada skaicius kad yra kas vartoja tiroksina, nors hormonai dar nebuvo nusivaziave, tik ATPO, ir tiesiog pasakau, ka man jau 4 skirtingi endokrinologai sake. o imunitetas nusilpti gali ir nuo elementariausio streso, uztersto oro ir tt, del to vitaminai tikrai nepakenks.
Tratata
Sveikutės 4u.gif
Vis paskaitinėju, ką parašot, bet prisijungti nelabai drįsau, bet, kai radau tokią pat situacioja kaop savo, nutariau parašyt mirksiukas.gif
Pas mane irgi hormonai, normoj tik padidėjęs atpo, tai man nieko neliepė gerti, pasakė, kad yra autoimuninis tiroiditas ir tiek, ir liepė pasitikrinti po 3 metų g.gif , tai va tokia sitaucija. Tai aš manau, kad jei tik padidėję atpo, tai gerti nieko nereikia.
Tik labai gaila, kad negalima to atpo sumažinti kiek supratau 4u.gif
linamog
Labas, merginos, uzvakar grizau is Kretos, ilsejomes su draugu paskutine minute pagave... ax.gif
Lucero
QUOTE(linamog @ 2009 07 17, 15:13)
Labas, merginos, uzvakar grizau is Kretos, ilsejomes su draugu paskutine minute pagave...  ax.gif
*


Sveika Linamog!wow papasakok daugiau,kaip ten tau patiko,ar neperkaitai?nevargina karštis tavęs?smile.gif mane tai kaip vargina...vos kojas pavelku atrodo iš to karščio jei dar prisideda migrena ar mms doh.gif
Lucero
Noriu pasveikint mūsų nuostabiąją Wonderfull su jos diena! wub.gif tai tokia jaudinanti diena moters gyvenime , kaip nuostabu kai du žmonės nusprendžia sujungti savo gyvenimus , viskuo dalintis per pusę , sukurti šeimą , tebunie jūsų meilė amžina , nepalaužiama , judviejų laužas kai šalta , meilė tai šviesa , būkite laimingi! Siunčiu didelį apkabinimą mieloji! wub.gif
DEM
QUOTE(lucero @ 2009 07 18, 08:24)
Noriu pasveikint mūsų nuostabiąją Wonderfull su jos diena! wub.gif  tai tokia jaudinanti diena moters gyvenime , kaip nuostabu kai du žmonės nusprendžia sujungti savo gyvenimus , viskuo dalintis per pusę , sukurti šeimą , tebunie jūsų meilė amžina , nepalaužiama , judviejų laužas kai šalta , meilė tai šviesa , būkite laimingi! Siunčiu didelį apkabinimą mieloji! wub.gif
*


Ką čia bepridursi bigsmile.gif Aš irgi prisijungiu mirksiukas.gif Sėkmės wub.gif
liūtuke
Wonderfull,
vestuvių proga norėčiau palinkėti, kad niekada negestų meilės ir laimės liepsna, kad džiaugsmas lydėtų visuose bendro gyvenimo keliuose. Jūsų rankos sujungtos bendram gyvenimui, tad eikit, ir nepaleiskit jų. Sėkmės! 4u.gif
ulencija
Sveikos, merginos, seniai berašiau, nors vis įlendu paskaitinėt, kaip laikotės. Ir man endokrinologas liepė vasarą tiroksino nebegert. Atseit, hormonai tik vos vos nukrypę nuo normos, o tiroksino širdelė nelabai pakelia, ypač, kai padauginu aš jo... Sakė, rudenį darys tyrimus ir žiūrės, kas su manim darosi. Bet to negėrimo nelabai išeina man ištvert. Kartais būsena tokia, kad organizmas prašyte prašosi tiroksino - būna, kad naktį visai užmigt negaliu. o po tiroksino dozės lūžtu kaip kūdikis. Žodžiu, gal negerai, bet savivaliauju - kartą du per savaitę tiroksino išgeriu. jaučiuosi gerai, bet va karščio tai nepakeliu. Gerai, kad mūsų butas vasarą vėsus thumbup.gif Bet va važiuojam už poros savitėlių į Italiją, tai truputį neramu, kaip aš ten atlaikysiu. Keliausim savarankiškai, tai jei kas, tempus sumažinsiu... Šeimos gydytoja liepė gerti daug vandens, valgyt razinų, vaitų homeopatinių širdžiai prirašė.
Linamog, kaip tu ten tą karštį ištvėrei?
liūtuke
QUOTE(linamog @ 2009 07 17, 14:13)
Labas, merginos, uzvakar grizau is Kretos, ilsejomes su draugu paskutine minute pagave...  ax.gif
*


Vau! Kaip faina, džiaugiuosi už tave 4u.gif
Lucero
QUOTE(ulencija @ 2009 07 18, 19:20)
Sveikos, merginos, seniai berašiau, nors vis įlendu paskaitinėt, kaip laikotės. Ir man endokrinologas liepė vasarą tiroksino nebegert. Atseit, hormonai tik vos vos nukrypę nuo normos, o tiroksino širdelė nelabai pakelia, ypač, kai padauginu aš jo... Sakė, rudenį darys tyrimus ir žiūrės, kas su manim darosi. Bet to negėrimo nelabai išeina man ištvert. Kartais būsena tokia, kad organizmas prašyte prašosi tiroksino - būna, kad naktį visai užmigt negaliu. o po tiroksino dozės lūžtu kaip kūdikis. Žodžiu, gal negerai, bet savivaliauju - kartą du per savaitę tiroksino išgeriu. jaučiuosi gerai, bet va karščio tai nepakeliu. Gerai, kad mūsų butas vasarą vėsus  thumbup.gif Bet va važiuojam už poros savitėlių į Italiją, tai truputį neramu, kaip aš ten atlaikysiu. Keliausim savarankiškai, tai jei kas, tempus sumažinsiu... Šeimos gydytoja liepė gerti daug vandens, valgyt razinų, vaitų homeopatinių širdžiai prirašė.
Linamog, kaip tu ten tą karštį ištvėrei?
*


man panašiai...o kiek tu laiko ir po kiek gerdavai tiroksina?as ir taip iseina kad savivaliauju ...bet jauciuos gerai,tik kad karscio neistveriu...bet biski nesamone kad tau liepe vasara negert,juk pvz staigus nutraukimas gali prisaukt dar didesni tth suoli aukstyn. Man bent jau taip buvo. Manau nieko tokio jei per savaite viena tablete isgeri...man negeriant tiroksino tai spaudimas nukrenta,stoga rauna,viduriai kieti ir t.t kiek taip galim kentet?deja 25mg jau man tapo per maza,nors turejau vilties kad visad 25mg gersiu,bet deja tenka gert 50:)
Lucero
Šiandien laikraštyje žiniuonių patarimai perskaičiau štai ką: sergantiems hipotiroze nepatariama degintis sauleje,nes visas gydymas bus beprasmis. blink.gif
linamog
QUOTE(lucero @ 2009 07 17, 16:40)
Sveika Linamog!wow papasakok daugiau,kaip ten tau patiko,ar neperkaitai?nevargina karštis tavęs?smile.gif mane tai kaip vargina...vos kojas pavelku atrodo iš to karščio jei dar prisideda migrena ar mms doh.gif
*QUOTE(ulencija @ 2009 07 18, 19:20)
Linamog, kaip tu ten tą karštį ištvėrei?
*


Karstis tai ziaurus buvo, slepiausi sesely, geriau salta kava (frappe), baseine maudziaus, purskiausi visa kuna mineraliniu vandeniu... ax.gif
ulencija
Gėriau aš tai po 0.25 iš pradžių, paskui 0.50 kas antra diena, bet kažkaip mano širdelė tos dozės netoleravo. Kitaip sakant, jei padaugindavau, širdis imdavo makaluotis, jei pamažindavau - irgi. Taip kad esu įsprausta į rėmus ir visad orientuojuosi pagal širdies darbą. Turiu įgimtą prolapsą(širdies nesandarumą), tai širdelė labai jautriai reaguoja, jei kas. Nors iki tiroidito diagnozavimo, kai žiemą man ji pasiuto lėkt laukais, net nejutau, kad su širdimi kas ne taip. Gyvenau kaip normalūs žmonės.

O degintis tai man uždraudė, kitaip sakant, pliaže gulėt. O šaip keliaut tai galiu, tik turbūt galvos apdangalo gero reikia ir kremo nuo saulės.
Lucero
Nu va , o as pliaze gulejau 3 dienas , o po to ziuriu kad jau kazko netaip jauciuos.... doh.gif
liūtuke
QUOTE(lucero @ 2009 07 19, 19:02)
Nu va , o as pliaze gulejau 3 dienas , o po to ziuriu kad jau kazko netaip jauciuos.... doh.gif
*


Ech, kad taip man į tą pliažą... biggrin.gif
Kai hormonai nusistovi vietoje, nebešokinėja, tada ir pliaže gerai thumbup.gif
Lucero
Tai sakau nueisiu pati tą tth pasidarysiu sia sav,nelauksiu rudens,paciai ramiau bus...smile.gif
Nilza_Wangmo
Sveikos, mergaitės ax.gif Norėčiau ir aš prisijungti prie jūsų gražaus būrelio 4u.gif
Man diagnozavo lėtinį autoimuninį tiroiditą / hipotirozę, tai pagaliau man paaiškėjo, kodėl aš taip greitai pavargstu, jaučiuosiu silpna, mieguista, apatiška, sunkiai susikaupiu darbui, net galvojau, kad man depresija ir t.t.

Labai palengvėjo sužinojus visų šitų mano negalavimų priežastį, bet taip pat ir sunerimau dėl to, kad dėl šitos ligos (net nežinau ar ją galima taip vadinti) bus sunku pastoti (ginekologė pastebėjo, kad mano kiaušidės "neveikia", mėnesinės pasidarė nereguliarios)... unsure.gif

Tad norėčiau jūsų, kaip daugiau nusimanančių apie tiroiditą ir labiau patyrusių už mane, naujokę, šioje srityje, paklausti, kaip sekėsi/sekasi susilaukti lėliukų turint prastai veikiančią skydliaukę, kiek laiko gydotės, per kiek laiko pagijote ir panašiai...
Šią savaitę pradėsiu gerti vaistukus, skyrė gerti du mėnesius, paskui pusantro mėn. - jodo tabletes kažkokias, tai po gerų trijų mėnesių vėl eisiu tirtis... g.gif

Tikiuosi, kad susidraugausim. 4u.gif
Lucero
Sveika 4u.gif tai tau neskyrė tiroksino o tik jodo tabletes? Labai įdomiai čia , o juk vokiečių medikai pabrežė kad sergant tiroiditu jodo vartojimas blogina ligos eigą g.gif
Arguendo
QUOTE(lucero @ 2009 07 19, 11:55)
Šiandien laikraštyje žiniuonių patarimai perskaičiau štai ką: sergantiems hipotiroze nepatariama degintis sauleje,nes visas gydymas bus beprasmis. blink.gif
*


oho... blink.gif negerai bigsmile.gif
Lucero
Sveika Ieva , kaip gyveni,kaip tau su plaukų slinkimu?ar atsirado energijos nuo tiroksino? mirksiukas.gif
Wonderful
didelis didelis ACIU visoms mergaitems uz sveikinimus 4u.gif
svente praejo nuostabiai, dabar viska prisimenu lyg per sapna..netikejau,kad taip gali buti wub.gif pries pat vestuves,kelias savaiteles lengvam strese gyvenau, visur laksciau, skubejau, net vaistus pamirsdavau isgerti,ko niekad nebudavo o per pacias vestuves, reikejo kunigui pasakyti savo gimimo data,nepatikesit,bet neprisiminiau blink.gif ir adresa sakant, pasakiau visai kita,kuris kazkada buvo pries 6metus doh.gif vat ka jaudulys daro blush2.gif bet...svarbiausia, viskas kuo nuostabiausia praejo...dar tik siandien po truputi pradedu deliotis vaizdus,tiek visko daug buvo wub.gif

Arguendo
QUOTE(lucero @ 2009 07 20, 22:49)
Sveika Ieva , kaip gyveni,kaip tau su plaukų slinkimu?ar atsirado energijos nuo tiroksino? mirksiukas.gif
*


sveikute 4u.gif 4u.gif neisnori per daug sneketi bet regis sumazejo slinkimas.... g.gif aisku as ir tepliojuos visokiais sh.. blush2.gif jau va siek tiek daugiau nei 2men geriu tiroksina mirksiukas.gif
jauciuosi tai net sunku pasakyt... g.gif valgyt ziauriai norisi...nepriaugau kg, "laikausi" bet buna tokiu prisedimu doh.gif energijos negaliu sakyt kad nera, visi pastebi kad megstu lb grei vaiksciot: pvz parduotuvese, siaip gatvej...mane kartais net siutina kai eina salia drauge letai... doh.gif miego sakyciau nebe taip norisi...bet is kitos puses ne taip ir pavargstu, nes mokslu db nera... g.gif
nezinau ar gerai/blogai darau, bet daznai isgeriu 1,5 tabletes....1 ryte ir puse per pieyus, nors paskirta tik 1...
jus taip "neisdykaujat"?
Papildyta:
cia va perskaiciau temos pradzioj simptomus...tai man sausa oda ir sausi plaukai taip konkreciai... verysad.gif oda net siurksti nuo sausumo... verysad.gif
rusiuke
QUOTE(lucero @ 2009 07 12, 20:08)
ar jum būna tokių raumenų/sąnarių reumatinių skausmų?
*


Man kelių sanariai kartais net ištinsta ax.gif

QUOTE(lucero @ 2009 07 13, 12:07)
Pabudau galva plyštančia , sunkus mano pms labai , ir jis toks sunkus dėl hipo , net ginė stebis , kad nepadeda man jokie prefemin i t.t lotuliukas.gif  doh.gif
*


Nu man su ta galvele tai pastoviai bėdos , skauda ir sakuda.. kuo daugiau čia pasiskaitinėju tuo labiau imu sieti tarpusavyje skydliaukę, sanarių skausmus ir migreną.
QUOTE(Yolka @ 2009 07 14, 22:26)
merginos, ar yra cia tokiu, pas kurias hormonai normoje, tik ATPO didelis ir gerianciu tiroksina?
*


4u.gif
Pas mane hormonai ir veikla normoj, tik atpo per didelis ir geriu tiroxiną. Simptomų atrodo nejaučiu, būrenįt priskiriamų kuriai kategorijai. Nors... būna kad plaukai paslenka, vienu tarpu baisiai šalčio nepernešiau, nuotaikų svyravimas, nuovargis, silpnumas... bangom... jei tai nuo to ax.gif

QUOTE(Tratata @ 2009 07 17, 13:47)
Pas mane irgi hormonai, normoj tik padidėjęs atpo, tai man nieko neliepė gerti, pasakė, kad yra autoimuninis tiroiditas ir tiek, ir liepė pasitikrinti po 3 metų g.gif , tai va tokia sitaucija. Tai aš manau, kad jei tik padidėję atpo, tai gerti nieko nereikia.
Tik labai gaila, kad negalima to atpo sumažinti kiek supratau 4u.gif
*


na man tai liepė tiroxiną gerti, ir kai atpo sumažėjo iki kažkur 100, aš savavališkai nutraukiau gerti vaistus, kol vieną dieną patikrino kraują, kad atpo pakilęs labiau nei pirmą kartą. jis pas mane virš 300 arti keturių (jau nebepamenu tikslaus skaičiaus, o pirmą kartą buvo gal ~313), tai nėra jau toks baisiai didelis, bet tiroksiną liepė gerti...geriu
Nilza_Wangmo
QUOTE(lucero @ 2009 07 20, 20:54)
Sveika  4u.gif  tai tau neskyrė tiroksino o tik jodo tabletes? Labai įdomiai čia , o juk vokiečių medikai pabrežė kad sergant tiroiditu jodo vartojimas blogina ligos eigą g.gif
*Taip taip, skyrė L-tiroksiną, tai ir sakau, kad du mėnesius gersiu, o paskui po tų dviejų mėnesių liepė kažkokių ten dumblių su jodu tabletėles gerti mėnesį-pusantro. Dar nenusipirkau nei L-tiroksino, nei tų dumblio tablečikių, ryt pirksiu, tai pažiūrėsiu tiksliai kas ten per preparatas. g.gif
Yolka
QUOTE(rusiuke @ 2009 07 20, 23:58)
na man tai liepė tiroxiną gerti, ir kai atpo sumažėjo iki kažkur 100, aš savavališkai nutraukiau gerti vaistus, kol vieną dieną patikrino kraują, kad atpo pakilęs labiau nei pirmą kartą. jis pas mane virš 300 arti keturių (jau nebepamenu tikslaus skaičiaus, o pirmą kartą buvo gal ~313), tai nėra jau toks baisiai didelis, bet tiroksiną liepė gerti...geriu
*o man pasake, kad kol hormonai normoj ir tik ATPO padidejes tiroksinas gali padaryti daugiau zalos, nei naudos. ir visi simptomai, kad ir kokie jie butu yra ne nuo skydliaukes, nes ji veikia gerai.
rusiuke
QUOTE(Yolka @ 2009 07 21, 06:37)
o man pasake, kad kol hormonai normoj ir tik ATPO padidejes tiroksinas gali padaryti daugiau zalos, nei naudos. ir visi simptomai, kad ir kokie jie butu yra ne nuo skydliaukes, nes ji veikia gerai.
*


tai ir nesuprasi kaip čia elgtis... ax.gif
liepė gerti, tai geriu,ką darysi...
Lucero
Sveikutes 4u.gif tai va tth pasidariau , kainavo 37lt..... doh.gif tikiuosi bus geras , bet po savaites pliaze pasideginimo tai stipriai jauciu jegu nuosmuki.....myliu saule , bet kad saule vargina mane tai .... verysad.gif man tai plaukai sausi ir slenka ir oda sausa ir man nuo tiroksino ir svoris pakrenta net doh.gif bet seip emiau labai greit pavargti , nemiga daznai nakti ..... smile.gif ievute , cia toks gal sutapimas bet ir as gerdama tiroksina emiau labai greit vaikscioti , mama net sako - jezau tu kaip uzsukta leki lotuliukas.gif kazkokia tokia skubanti lotuliukas.gif
Wonderfull aš laiminga už tave , kad tu turejai toooookia nuostabia savo gyvenimo diena 4u.gif wub.gif
Ieva , tai kaip tu ten geri po kiek mg tu geri , kiek mg yra tas 1,5 ? ar 75mg ? g.gif paisdykaujam ir mes su dozem biggrin.gif as viena karta savaitej geriu biski daugiau negu reik nes geriant taip kaip reik tai kentejau visus hipo simptomus blush2.gif neidavau kaku po savaite laiko net , o geriant tiroksina net po dukart buna thumbup.gif
Betukas
Labukas labukas bigsmile.gif

Registruojuos ir aš pagaliau ax.gif Prie jūros atostogavau rolleyes.gif ...Bet dabar , kaip suprantu, visas gydymas šuniui ant uodegos, ane liucero? unsure.gif Ai, kaip nors...Ir taip nedaug malonumų ant sveito unsure.gif blush2.gif Gal išgyvensiu...Esu negriukas cool.gif Specialiai nesipleškinau, bet kai praėjusi savaitė thumbup.gif pasitaikė, tai nori nenori nudegsi.

Sveikutės, naujokės 4u.gif
Arguendo
QUOTE(lucero @ 2009 07 21, 14:06)
Sveikutes 4u.gif  tai va tth pasidariau , kainavo 37lt..... doh.gif  tikiuosi bus geras , bet po

tikekimes jis bus geras, tas tth mirksiukas.gif 4u.gif
man daznai taip silna kartu ir bloga buna kad net vemt norisi, ypac ryte...nu bet nesilaukiu rolleyes.gif bigsmile.gif
geriu taip isena kad po 75 mg (pusantros tabletes), bet taip belekada, g.gif ber dar nesu pamirsus ryte isgert, kazkaip jau "i krauja iauge" biggrin.gif
oho, taip su virskinimu tau? blink.gif taip pagreitina ta didesne doze... smile.gif nors tiesa pasakius, man lb panasiai: aliu pora dienu "neit"... doh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.