Įkraunama...
Įkraunama...

Į mokyklą 6 ar 7 metų?

QUOTE(Ingadi @ 2010 10 12, 16:40)
Bet kodėl dėl 1 metų aš turiu netekti darbo (pragyvenimo šaltinio)???
Kodėl negalima šiek teik pakoreguoti įstatymą, kad suteikti galimybę 7 metų neturintiems vaikams (na gal turint dar ir priešmokyklinės grupės auklėtojos reikomendaciją, ar dar kokios kitokios įstaigos rekomendacijas) pasilikti priešmokyklinėje grupėje dar 1 metus??? Nejaugi tai taip sunku padaryti?


Negi tu dar iki šiol nepastebėjai, kad tavo vaikai rūpi tik tau pačiai?
Parašyk peticiją, išplatink, kad žmonės pasirašytų, jei manai, kad tai yra itin aktualu. O guostis SM nėra išeitis.
Atsakyti
QUOTE(vaižgantė @ 2010 10 12, 16:53)
Negi tu dar iki šiol nepastebėjai, kad tavo vaikai rūpi tik tau pačiai?
Parašyk peticiją, išplatink, kad žmonės pasirašytų, jei manai, kad tai yra itin aktualu. O guostis SM nėra išeitis.

Pastebėjau.
Bet tokie kaip tu šios peticijos tikrai nepasirašis
Tokia jau tą mūsų Lietuvėlė. kiekvioenas pats už save doh.gif
Atsakyti
QUOTE(ceburaska28 @ 2010 10 12, 13:27)
Laba na kadangi jau turejau siokios tokios patirties su savo mergicka tai ikisiu ir as savo trigrasi. Mano vyresnele gimus lapkricio vidury na ir pernai keliavo i pirma klase dar 7m neturedama. Klaseje ji buvo viena is tu keletos vaiku gimusiu metu gale ir tikrai galiu pasakyti kad jai buvo tikrai sunku tiek mokslai, tiek adaptacija tiek visa kita. Vos ne kasdien nesdavo pastabas kad plepa, sukinejasi, nesusikaupia. Visi dalykai irgi sunkiai sekesi, pavasari uzbaige patenkinamu lygiu.
Siemet ji antroke ir tiek mokslai  tiek elgesys pasikeite visiskai. Matematika kuri pirmoje klaseje buvo tik patenkinamai ar silpnai siemet jau pasiekimu knygutej blizga gerai, labai gerai ,arba puiku. Tas pats ir su gamta,  skaitymu tik rasyba sunkiau bet manau pavaikcios pas logopede ir tai susitvarkys. Del elgesio kol kas ir viskas puiku baigesi pastabos kad neklauso, nesusikaupia. Zodziu lb as jau cia issipleciau bet mano nuomone geriausia vaikui pradeti lankyti mokykla sulaukusiam 7m.
Aisku visi vaikai skirtingi ir gal visai puikiai sektusi ir sesemeciui pirmoje klaseje. Bet pasiuziurejus klaseje vaikus kurie gime metu pradzioje ir kurie gime metu gale skirtumas tikrai matosi.

Na tikrai vaikai skirtingi ax.gif Maniske sesiamete siemet pradejo eit i mokykla. Septyni jai sueis kitamet vasario men. Kas liecia mokslus tai viskas kolkas gerai. Ivertinimai geriausi, mokytoja giria, kad kruopsti, tvarkinga ir t.t. Sako, kad visi tokie vaikai butu kaip ji. Savo dukrytes atveju, kolkas galiu izvelgt tik viena minusa, kad ji gal emociskai ar kaip cia pavadinus, ne taip subrendus kaip kiti kaikurie klasiokai (juk dauguma metais vyresni). Seip ji yra labai energina ir judri, taciau mokykloje nelabai pasireiskia, ten ji rami.
Atsakyti
QUOTE(Ingadi @ 2010 10 12, 20:32)
Bet tokie kaip tu šios peticijos tikrai nepasirašis



na ir tokia kaip as nepasirasyciau bigsmile.gif biggrin.gif Nes tada gal atsirastu mamu,kurios noretu po sparneliu vaikuti palaikyt ir iki 9 m? Tai kas tose klasese darytusi -susirinktu pirmokeliai,vienam 6,kitam 7,treciam 8...tai As pvz nenoreciau ,kad mano 6-siamete mokytusi su 8-meciais vienoj klasej.
Manau,kad vistiek turi but nustatytas amzius, nuo kurio vaikas eina i mokykla.
Ir aplamai,tada atsirastu diskusijos,kad per velai isejo,kazka "praleido",vel kazkas blogai,negerai,nesiseka,nepritampa... bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zivvilte: 12 spalio 2010 - 19:29
QUOTE(zivvilte @ 2010 10 12, 19:28)
na ir tokia kaip as nepasirasyciau  bigsmile.gif  biggrin.gif  Nes tada gal atsirastu mamu,kurios noretu po sparneliu vaikuti palaikyt ir iki 9 m?  Tai kas tose klasese darytusi -susirinktu pirmokeliai,vienam 6,kitam 7,treciam 8...tai  As pvz nenoreciau ,kad mano 6-siamete mokytusi su 8-meciais  vienoj klasej.
Manau,kad vistiek turi but nustatytas amzius, nuo kurio vaikas eina i mokykla.
Ir aplamai,tada atsirastu diskusijos,kad per velai isejo,kazka "praleido",vel kazkas blogai,negerai,nesiseka,nepritampa...  bigsmile.gif


Na taip. Juk neįmanoma visoms mamoms įtikti. Leiskit vaikus į privačias mokyklas, kur klasėje yra tik keli mokiniai, ir nebus rūpesčių dėl jų amžiaus. Tik nesiguoskit man, kad pinigų nėra. Čia jau jūsų reikalas.
Atsakyti
Nėra ką diskutuoti su ta mamyte, kuri jau šneka apie 8-mečių leidimą į mokyklą. Čia tema - "į mokyklą 6 ar 7 metų?"
Nekalbame apie nukrypimus, apie tėvų ar vaikų baimes, o kada vaikas turi pradėti lankyti mokyklą, kai jam IKI RUGSĖJO 1 D. SUEINA 7 METAI, TĖVAMS PAGEIDAUJANT ir anksčiau, taip pat apie tėvų, kaip gimdytojų, kaip atsakingų subrendusių asmenybių pasirinkimą ir teisę kada vaikas turi pradėti lankyti mokyklą, apie vaiko teisę ir laisvę rinktis.
Aš tik už tai, jog rugsėjo 1 d., tada, kai vaikas pradeda "startuoti" mokslo, atsakingumo "maratoną" jam būtų suėję 7 metai...
Turiu be galo daug pažįstamų, kurie vaikus leido 6-erių į mokyklą, tačiau NĖ VIENAS (pabrėžiu) iš jų nebuvo patenkintas tikėtais rezultatais. Nei raidelių rašymas, nei skaitymas, nėra pagrindinis dalykas keliaujant į pirmą klasę, o pagrindas - EMOCINĖ BRANDA, PSICHOLOGINIS PASIRUOŠIMAS MOKYKLAI, apie kurią gali spręsti tik tėvai, tik jie geriausiai pažįsta savo vaiką, mato kasdien, rūpinasi, kalbasi su juo. Jei Jūs nusprendėt savo vaiką leisti 6-erių - valio!, tik verta pagalvoti ar niekada vaikas nepasakys, kaip 6-okė draugės (kuri beje psichologė) mergaitė pasakė "mama, tu iš manęs atėmei vienus vaikystės metus"...
Atsakyti
Gabju drinks_cheers.gif
kartais atrodo,kad tėvai iš noro pasididžiuoti savo vaiku,o gal realizuoti savo svajones,tikrai atima vaikystę-nuo kūdikystės veda į būrelius,mokykleles.Krūvis vis didėja,reikalavimai auga,vaikas neturi kada būti vaiku.Paskui tuoj pat mokykla,pamokos...Vertinimai pageidaujami tik aukščiausi,taip perdega ne vienas gabus mokinys
Atsakyti
QUOTE(Skiautelė @ 2010 11 03, 11:59)
Gabju  drinks_cheers.gif
kartais atrodo,kad tėvai iš noro pasididžiuoti savo vaiku,o gal realizuoti savo svajones,tikrai atima vaikystę-nuo kūdikystės veda į būrelius,mokykleles.Krūvis vis didėja,reikalavimai auga,vaikas neturi kada būti vaiku.Paskui tuoj pat mokykla,pamokos...Vertinimai pageidaujami tik aukščiausi,taip perdega ne vienas gabus mokinys

Kaip smagu sutikti mamą, kuri supranta, kad jos vaikas yra asmenybė - su SAVO gabumais, su SAVO ypatumais, mokyklai turi pribręsti, o ne kaip dauguma mamų mano - "mano vaikas pats gabiausias, supratingiausias, vienintelis viunderkinas ir t.t. jau vos ne nuo kūdikystės pasiruošęs mokytis", gal ir ši nuomonė sveikintina, tačiau vaikas "užverstas" ankstyvais mokslais ir pareigomis ar bus laimingas? tegu pasidžiaugia ir taip trumpais 7-neriais nerūpestingos vaikystės metais?
Atsakyti
QUOTE(Gabju @ 2010 11 03, 10:45)
Aš tik už tai, jog rugsėjo 1 d., tada, kai vaikas pradeda "startuoti" mokslo, atsakingumo "maratoną" jam būtų suėję 7 metai...

Ir aš to paties noriu drinks_cheers.gif
Bet ką galiu padaryti, jeigu dabartinė įstatimynė bazė mano vaikus priverčia pradėti lankyti mokyklą nuo 6 metų???
Atsakyti
QUOTE(Ingadi @ 2010 11 04, 15:16)
Ir aš to paties noriu  drinks_cheers.gif
Bet ką galiu padaryti, jeigu dabartinė įstatimynė bazė mano vaikus priverčia pradėti lankyti mokyklą nuo 6 metų???



o kas cia jus taip vercia? g.gif ar jus turite omeny,kad gimtadienis PO rugsejo 1-osios? g.gif jei tik tiek, tai ne kudikelis,gal menesis ten ar ten jau reiksmes tokiame amziuje neturi... biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(zivvilte @ 2010 11 04, 15:15)
o kas cia jus taip vercia? g.gif  ar jus turite omeny,kad gimtadienis PO rugsejo 1-osios? g.gif jei tik tiek,  tai ne kudikelis,gal menesis ten ar ten jau reiksmes tokiame amziuje neturi... biggrin.gif

Ar mėnesis tokiam vaikui yra daug ar mažai gali pasakyti tik su juo esantis suauge (tėvai, auklėtoja) - kiekvienam avikui yra skirtingai.
Kalbu apie tai, kad gruodį gime vaikai neturi pasirinkimo -eiti į mokyklą 6 ar 7 metų, o sausio mėn. gime tokį pasirinkimą jau turi - o kuo jie skyriasi??? Kaip tik vienu mėnesiu.
Bet nemanau, kad verta plėsti šia tėma. Pati žinau, kad tol kol ant savo kailio nepajutau nuo 6 metų pradedamo mokslo blogumų, tol irgi galvojau, kad visai smagu, kad vaikai į mokyklą nueis 6 metų.

Atsakyti
QUOTE(zivvilte @ 2010 11 04, 15:15)
o kas cia jus taip vercia? g.gif  ar jus turite omeny,kad gimtadienis PO rugsejo 1-osios? g.gif jei tik tiek,  tai ne kudikelis,gal menesis ten ar ten jau reiksmes tokiame amziuje neturi... biggrin.gif

Kartojuosi,bet...

vaikas,gimęs 2003-12-31 23:59 į mokyklą eiti privalo
o gimęs 2004-01-01 00:01 turi gauti leidimą iš PPT

nes pirmasis yra labiau subrendęs už antrąjį (?)

Kadangi buvau priversta leisti savo visiškai nebrandžią dukrą,jau spėjau patirti,ką tai reiškia tiek vaikui,tiek visai šeimai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Skiautelė: 04 lapkričio 2010 - 15:55